Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) cucka válasza X2N (#54650) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem van ezeknek a felvételeknek egy bája. Oké, ez valami nagyon pocsék otthoni felvétel, de kordokumentumnak tökéletes, amikor még ők sem tudták, mint akarnak, a pocsék szintetizátorozás, Paksi Endre énekel :D .

De gondolj bele, végül is ők voltak az első magyar metálzenekar aki lemezt vett fel. Ott a hangmérnök, aki eddig komolyzenét meg korda györgyöt vett fel, és beállít pár csöves kinézetű srác hónuk alatt az Accept és Maiden lemezzel, hogy na akkor így kéne szólni :D .

(#54652) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Metallica, Jimmy Page, Jeff Beck, Flea: [link]

(#54653) X2N válasza cucka (#54651) üzenetére


X2N
senior tag

Persze, értem én. Szerintem a producer meg se akarta csinálni a lemezt. Persze akkor mondhatott volna nemet is. Én a zenekar helyébe meg ilyet nem adnák ki...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54654) Ba cy lus válasza cucka (#54643) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szép-szép, de számomra ez a '83-as - sajnos elég gyenge képminőségű - koncertjük az igazi csemege: [link]. Vajon zeneileg meddig jutottak volna, ha Mustaine marad... :F

(#54655) cucka válasza Ba cy lus (#54654) üzenetére


cucka
addikt

Történelmileg csemege a felvétel, igen. De azért itt még nagyon "nincs kész" a zenekar.
A döbbenetes, hogy 3 évvel később lényegében a csúcsra értek, senki nem játszott ilyen feszesen, ennyi energiával, mint ők, egyszerűen más ligában fociztak, mint a többi kortársuk.

Mustaine a 80-as években akkora pöcsfej volt, hogy még saját magával sem tudott normálisan együtt dolgozni a saját zenekarában. Esélytelen, hogy két olyan erős személyiséggel, mint Lars és James zöld ágra tudott volna vergődni, és egy stabil felállás jött volna létre. Szerintem vele a Metallica nem vitte volna semmire, a legjobb döntésük volt, hogy kirúgják.

[ Szerkesztve ]

(#54656) kutyek válasza cucka (#54655) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem vagyok nagy metál rajongó, tehát sanszosan rosszul ítélem meg, de szerintem Dave is jól járt vele.
Úgy felszívta magát ezen "csak azért is megmutatom!" jelleggel, hogy anélkül lehet, hogy a piát választotta volna a gitár helyett végleg. Így azért ő is szép pályát járt be - valószínűleg azóta sem lett kisebb pöcsfej, de jobban menedzseli :)

[ Szerkesztve ]

(#54657) cucka válasza kutyek (#54656) üzenetére


cucka
addikt

Mustaine érdekes embernek tűnik.
Egyrészt egy összeférhetetlen figura, saját elmondása szerint is kezelhetetlen volt a 80-as években. Másrészt zseniális zenész, dalszerző, és amúgy egy tök értelmes fickó, egyáltalán nem hülye.

Szóval igen, így járt jól mindenki. Nehéz lenne elképzelni Mustaine-t egy olyan zenekarban, ahol nem ő a főnök.

(#54658) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#54654) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Leginkább semeddig. Vagyis borítékolva volt, hogy ennek robbanás lesz a vége. Hála istennek kitették, bár ha igaz a sztori, hogy a valódi ok az volt, hogy Het belerúgott Dave kutyájába, akkor Het jó nagy pöcsfej lehetett akkoriban. Amit amúgy el tudok képzelni róla, a korai felvételeket látva, no meg Cliff-ről is.

W | W | H | W | W | W | H

(#54659) FockeWulf válasza cucka (#54657) üzenetére


FockeWulf
tag

Egy végletekig kapzsi pöcsfej volt Mustaine, ezt a könyvében is leírja, de ami elvitathatatlan hogy egyedül is megállta a helyét, lényegében ő volt egymaga a Megadeth, és az együttesét világhírnévre vitte, brutáljó lemezeket tett le az asztalra.

(#54660) consono válasza nap (#54649) üzenetére


consono
nagyúr

Hihetetlen :) Jól hallom, hogy itt még Paksi énekli a refrént?

"In God we trust. All others must bring data"

(#54661) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Hosszú idő után elővettem a Behringer um300-at (metal zone koppintás). :Y Persze rengeteg beállítási opció van rajta, de annyira vékony, már-már zsebrádiós hang, hogy a mélyet kapásból max közelébe kell rajta tekerni, a magasából meg nem árt leszedni. De valahogy akkor sem az igazi.

(#54662) consono válasza Ba cy lus (#54661) üzenetére


consono
nagyúr

Metal Zone-t, ha jól emlékszem effekt loopba kell tenni, úgy szól jól.

"In God we trust. All others must bring data"

(#54663) Ba cy lus válasza consono (#54662) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na ez érdekes, ki fogom próbálni. :R Ennél rosszabb úgysem lehet. :D

(#54664) consono válasza Ba cy lus (#54663) üzenetére


consono
nagyúr

Ha kipróbálod, akkor így csináld: gitár-> metal zone/behringer-> effekt return, elvileg így lesz jó, de se metal zone-om nincs, se effekt loop az erősítőmön :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#54665) Ba cy lus válasza consono (#54664) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ma már késő, így csak normálisan próbáltam ki fx loopban. Úgy meg túl fedett. Fuzz pedált már próbáltam az általad leírt módszerrel, az végül maradt frontban alkalmazva, még mindig úgy volt legjobb. Mindenesetre majd kipróbálom így is.

Mikor még csak a Roland Cube 15x volt itthon (a Blackstar minin kívül), akkor próbálgattam a tiszta csatornáján az UM300-at. A Roland Cube 15x beépített torzítása (Metal Stack) jobb volt. Tudott valamit dinamikában, amit az UM300-ból sehogy nem tudtam kihozni, hiába állítgattam a tekerentyűit.

[ Szerkesztve ]

(#54666) benedekco válasza Ba cy lus (#54665) üzenetére


benedekco
addikt

Ez az anyag pont erről szól. [link] Ola, metal zone.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#54667) umek


umek
tag

Tegnap volt szerencsém ott lenni Tommy Emmanuel pécsi koncertjén, egyszerűen elképesztő volt. Eddig is tudtam, hogy ez a pali nem evilági, de aminek tanúja voltam tegnap, az alapján nem is ez az univerzum. Egy csoda. Amit a gitárral meg lehetett tenni, azt megtette, amilyen hangot a gitárból ki lehet hozni, azt kihozta, sőt. A színpadi jelenlétéből is sugárzik, hogy ez az ember maga a zene. :K
Remélhetőleg jön még Magyarországra pár év múlva megint, már most mennék újra. :B

Légy korrekt.

(#54668) FockeWulf


FockeWulf
tag

Itt-ott nem tiszta a játék, meg kaputelefonos felvétel, de én élveztem, igaz a szóló nem az eredeti :)
[link]

(#54669) topikk válasza FockeWulf (#54668) üzenetére


topikk
senior tag

Szuper, ennyi hibat sztem Keith is vet egy koncerten (vagy ez Mick Taylor resze? o nagyon precizen jatszik), a studioban meg addig csinaljak amig jo lesz.

(#54670) arnyekxxx válasza FockeWulf (#54668) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tök jó ez, de a lényeg hiányzik: milyen erősítőn játszottad és azon a hangszín áramkörei hogy befolyásolják a gaint?

(#54671) FockeWulf válasza topikk (#54669) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszi :R
arnyekxxx hehe :D

(#54672) Goose-T


Goose-T
veterán

Elkezdtem macskával hirdetni a gitárjaimat. :D Eddig bejött, a fehér Epiphone basszusgitárt egész gyorsan elvitték, pedig a banyókra sokkal kisebb a kereslet úgy általában.

A cica is elég jól ráérzett, ez a háttérből sunyin nézés nagyon vagány. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54673) X2N


X2N
senior tag

Hazaértem az új szerzeménnyel, na mi lehet a dobozban? Ki találja ki? ;] Most hurcoltam keresztül a városon.

Goose-T-Macskával mindent el lehet adni ;]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54674) Goose-T válasza X2N (#54673) üzenetére


Goose-T
veterán

A doboz mérete és alakja alapján nyilván egy Kemper PowerRack, mi más is lehetne? Üdvözlöm a döntést, az első, nagyon fontos lépés a megtérés felé. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54675) arnyekxxx válasza Goose-T (#54674) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:DDD

(#54676) bigrob válasza X2N (#54673) üzenetére


bigrob
őstag

Ha megvan a "szand" gyorsan mentsd is le, nehogy eltekerje valaki. :DDD

Lehet, hogy egy kép erről: szöveg

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#54677) consono válasza bigrob (#54676) üzenetére


consono
nagyúr

Yézus, ilyent még nem láttam...

"In God we trust. All others must bring data"

(#54678) X2N válasza Goose-T (#54674) üzenetére


X2N
senior tag

Közel volt, de nem eléggé ;] 2000-es évek Fractal-ja...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54679) arnyekxxx válasza bigrob (#54676) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nagy esőt vártak, így lett vízhatlan

(#54680) arnyekxxx válasza X2N (#54678) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Áruló

(#54681) X2N


X2N
senior tag

Devin Townsend-et hallgat itt valaki? Tegnap néztem a Rick Beato Petrucci/Tosin/Devin interjút, Rick kérdezi tőlük hogy szoktak gyakorolni, számot írni, Petrucci mondta hogy sokat gyakorol, improvizál stb, Tosin szintén valami hasonlót, Devin meg csak annyit mondott hogy youtubon szokott nézni több órás vasutas videókat ahol egészen alaszkáig elmennek a vonatok, erre improvizál amit felvesz ;] .

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54682) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#54681) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Malmsteen meg felháborodottan mondta neki, hogy ő SOHA nem szokott gyakorolni. Ő mindig úgy ül le, hogy most megváltja a világot, de gyakorolni sosem szokott.

W | W | H | W | W | W | H

(#54683) cucka válasza X2N (#54681) üzenetére


cucka
addikt

Szóval Devin az improvizációt és dalszerzést gyakorolja :) .

(#54684) KerryVTR válasza X2N (#54681) üzenetére


KerryVTR
tag

Jelen! :D Egyik kedvenc számom amit linkeltél... Meg Hyperdrive, Addicted...Retinal circus nagyon jó mozi.
Még a Strapping Young Lad-del ismertem meg. Mostanra kicsit más, amit játszik, de szerintem egy őrült és zseniális. Azért is nem kell neki gyakorolni valószínűleg. UFO. :)
Miatta szerettem volna mindig egy Framus gitárt, de már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#54685) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

November van. Esik. Gyerünk.

W | W | H | W | W | W | H

(#54686) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

(#54687) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ki minek nevezi. A legnagyobb zongoraművészek mindenesetre napi sok-sok órát (8-10-12) gyakoroltak saját bevallásuk szerint, innentől nekem már csak ego kérdése, hogy egy-egy híresebb zenész mit ismer el.

(#54688) X2N válasza KerryVTR (#54684) üzenetére


X2N
senior tag

EMG reklám Devin-el. Nem semmi ez a faszi :D

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54689) KerryVTR válasza X2N (#54688) üzenetére


KerryVTR
tag

Kevés olyan embert láttam már (nyilván nem láttam mindent), aki ennyire természetesen csinálja amit.
Nézd meg ezt a videót, ahol egy ének tanár/opera énekes csaj elemezgeti a Kingdom című számot. Minden az arcára van írva. :D
Kingdom

Én már rég hallgattam, de köszi, hogy eszembe juttattad! ;) Kedvet kaptam megint gitározni. :D

(#54690) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54682) üzenetére


X2N
senior tag

Tipikus Malmsteen ;] , neki nem kell gyakorolni mert eleve zenész családból jött, az elmélettel már tisztában volt 10 évesen. A teknikát kigyakorolta amit kellett mielőtt 20-lett, és lelépett Amerikába karriert csinálni :) . A többi már történelem.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54691) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#54682) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Valami nagyon korai Hammerben (vagy tán még ebben ) volt egy Glenn Tipton interjú, ott kérdezték a gyakorlásról és mondta, hogy nem szokott mert már minek.

(#54692) FockeWulf válasza Ba cy lus (#54687) üzenetére


FockeWulf
tag

Már Ganxsta Zoli is megmondta, az amatőröknek gyakorlás kell, a profinak előleg :DDD

(#54693) lumpy92 válasza Goose-T (#54672) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Nagyon jók a gitárok, a cica és főleg a marketingstratégia :C

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#54694) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#54691) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jó lenne ilyen szinten lenni. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#54695) m3tr0


m3tr0
senior tag

Tegnap eléggé lehangolva érkeztem haza gitáróráról.
Lassan egy éve vettem gitárt és kezdtem pengetni de még mindig nem tudok
szinte semmit, nemhogy egy számot eljátszani de egy riff-et nem tudok hibátlanul többször lepengetni,hogy ne legyen benne hiba.

Mostanában próbáljuk a hajlításokat,a középső és a gyűrűs ujjam konkrétan vízhólyagos lett...
Tegnap éreztem először,hogy lehet a gitár mégse az én hangszerem. :U
Próbáltam bluesos lickeket videóból amik a készítő szerint easy-k, és azt gondoltam,hogy mennek is,aztán mikor normál tempóban kéne lejátszani rohadtul nem tudom.
Ha meg tudnám,akkor tuti nem jön elő mikor csak úgy improzni szeretnék.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#54696) Moleman válasza m3tr0 (#54695) üzenetére


Moleman
addikt

Ne add fel, a vízhólyag mindig része lesz a bulinak, de egy idő után már nem fog annyira fájni. :D
Még 20+ év játék után is újra és újra lehámlik az ujjbegyem, ha nagyon nyújtogatós témát játszom. :K

(#54697) Goose-T válasza m3tr0 (#54695) üzenetére


Goose-T
veterán

A gitár az olyan hangszer, hogy rengeteget kell gyakorolni. Tényleg rengeteget. Ha vízhólyagos az ujjad, akkor vagy rosszul csinálod, vagy a gitárod van rosszul beállítva. Nem lehet, hogy az ujjbegyeddel fogod le a húrokat? Nekem az ujjhegyeimen vannak bőrkeményedések. Nem mindegy, hogy ujjhegy vagy ujjbegy.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54698) m3tr0 válasza Moleman (#54696) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akkor legalább az normális. :D
Nem tudom, valahogy most kicsit megtörtem...

Goose-T: az ujjhegyeimen van hólyag,már inkább bőrkeményedés kezdemények

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#54699) Smiley válasza m3tr0 (#54698) üzenetére


Smiley
őstag

Azokat a dalokat fogod tudni szerintem jol eljatszani amiket igazan szeretsz. Persze az elejen eleg korlatozott lesz ez a lista, de igy probalj meg elindulni. Fogd a spotify vagy egyeb listadat es menj vegig azokon a szamokon, biztos vagyok benne, hogy lesz kozte olyan amit kezdokent el lehet jatszani.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#54700) doc válasza m3tr0 (#54695) üzenetére


doc
nagyúr

Probalj tenyleg egyszeru szamokkal kezdeni, pl egy Ramones vagy akar nehany Judas Priest szam teljesen jo arra hogy gyorsan adjon sikerelmenyt es elvezd. Konnyen tanulhatoak, onnantol hogy megvan a fejedben hogy mit kell csinalni, mar csak gyakorolni kell :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.