Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#52449) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Amúgy én ezt eddig nem nagyon figyeltem, egy YT-er hívta rá fel a figyelmem, hogy Papa Het rengeteget penget felfelé kvinteknél. Egyszerűen alulról húzza fel. Néztem pár koncert felvételt, és tényleg.

W | W | H | W | W | W | H

(#52452) Vegyigyümi válasza Ctrl+Alt~Del (#52445) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Majd ha már a Blackened megy, akkor jöhet a következő kihívás. :D
[link]

Amúgy én is azzal nyugtatom magam, hogy sok gyakorlással menni fog.

Ami nem kék, az más színű.

(#52453) Ctrl+Alt~Del válasza Vegyigyümi (#52452) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt hiszem ez nem az én szintem. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#52454) kutyek válasza Ba cy lus (#52449) üzenetére


kutyek
senior tag

köszönöm, ez (rest-stroke picking) nekem új volt. A figura is szimpi, meg azt sem tudtam, hogy létezik gypsy jazz, de jó!

(#52455) benedekco válasza kutyek (#52454) üzenetére


benedekco
addikt

Itt lehet pótolni a hiányosságot: TK Guitár sansz

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#52456) kutyek válasza benedekco (#52455) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszönöm. Még nem néztem végig, de Illés Ferit egyből megismertem, más műfajban hallottam már élőben (Janklovics/KAP - Dumaszínház).

(#52457) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

(#52458) marcusa válasza arnyekxxx (#52457) üzenetére


marcusa
addikt

Tök jó a hangzás, a szintetizátor az felvételről megy?
Milyen fej van az orange ládához?

:-)

(#52459) kutyek válasza arnyekxxx (#52457) üzenetére


kutyek
senior tag

tényleg nagyon jó a hangzás! nekem egyedül a china/ride(?) hangja nagyon fura, túl éles, túl rövid a zengése-csengése hülyeség, rendes fejessel az is helyén van.
Szóval nagyon egyben van, a gitár riff is remek! :C

[ Szerkesztve ]

(#52460) arnyekxxx válasza marcusa (#52458) üzenetére


arnyekxxx
veterán

+kutyek

kösz

Igen, a szinti az "magnóról" megy, a billenytűskeresést a '90es években feladtuk :) Valami Orange Rockerverbet használ a láda tulaja de nekem csak pengetőtartó volt, ami szól az a lábamnál levő doboz tartalma, egy TS copy, egy vén korg ax1500 meg a cubebaby mint IR loader

(#52461) consono válasza arnyekxxx (#52460) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg jól szóltok! És az Explorer is jó még mindig :) De ha már előjött a szinti téma: nálatok mi a magnó? Ableton? A dobosnak is megy belőle a click?

"In God we trust. All others must bring data"

(#52462) arnyekxxx válasza consono (#52461) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy sima mp3 bejátszó, kis studioknak való olcsó kütyü távirányítóval meg XLR kimenettel, egyik oldalon jön a takt meg némi zene a dobosnak, ezt kapja saját kis keverővel a fülébe, a másik oldal meg megy a PA-ba monoba. Annyit tud, hogy előre-hátra léptet meg elindul leáll a lejátszás, de ezt üzembiztosan.

(#52463) consono válasza arnyekxxx (#52462) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ez azt hiszem pont elég is, nincs elbonyolítva, de mindent tud, amit kell. :R

"In God we trust. All others must bring data"

(#52464) arnyekxxx válasza consono (#52463) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Réges rég egy messzi messzi galaxisban még úgy kezdtünk, hogy a szinti meg egy Atari ST monitorral felment a színpadra, összemidizve, az Atarin ment floppyrol a cubase 3 és a cubase click ment a dobosnak. És az akkor még volt vokalista csaj indítgatta a lejátszást

A mai módszer egy kicsit komfortosabb :)

(#52465) consono válasza arnyekxxx (#52464) üzenetére


consono
nagyúr

:D ez azért elég régen lehetett, bár nem is olyan rég láttam valami zenei oldalon is eladó ST-t :) Most már könnyebb lenne, nem kellene szinti sem, csak a gép... Ráadásul most már visszafelé is működik a dolog: nem csak a dobos kaphat click-et, hanem tudja követni a dobost az Ableton Live...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52466) arnyekxxx válasza consono (#52465) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kíváncsi lettem, hogy a felvett audiosávokat hogy szinkronizálja a mikrofonjellel

(#52467) consono válasza arnyekxxx (#52466) üzenetére


consono
nagyúr

A projekt bpm-jét szinkronizálja a doboshoz, ha jól értem. Nem próbáltam, már rég nem zenekarozom, de pl. erről van szó: [link] Elég sokféle audio warpingot tud a Live, de gondolom ha 120 bpm helyett csak70-et üt a dobos, az azért hallható már...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#52468) kutyek


kutyek
senior tag

Fura videó (sorozat): VHS, old school, RNB/Funk, szóval nagyon nem a mai szokásos YouTube shred kurzus felhozatal, DE!
Nagyon jó a fickó (Jacko ritmus gitárosa volt t.k.), nagyon fontos, alapvető témákról beszél, nagyon jól:
[Paul Jackson Jr. - Science of Rhythm Guitar]
Valószínűleg eredetileg hosszabb volt, most csak pár rövid epizód érhető el. Nincs playlist se, a szerző feltöltései között könnyen megtalálható a sorozat. Nem igazi kurzus, csak pár koncepciót jár körbe, de rövidsége ellenére nagyon jó, főleg a vége felé (Taking chords apart, The concept of space...). Haladóknak nyilván nem izgi, de mindenki másnak javaslom, gyorsan végig lehet nézni.
Az első vidi első 2 perce skippelhető...

[ Szerkesztve ]

(#52469) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Lányom ballagásra kapott egy ilyen szettet [link]

Ha összedugjuk ez erősítővel a gitárt, akkor zúg, egészen addig, amíg a kezébe nem veszi
Próbáltuk másik gitárkábellel is, akkor is zúg

Kiváncsiságból rákötöttük a Masrhall erősítőre, ami szólógitárhoz van, ott néma csend van

Tudom nem high end a cucc, de nem lehet valamit kezdeni ezzel a jelenséggel ?

Az erősítő 220 -as kábele olyan, mint egy telefontöltő :F ... kábelvastagságra is ....

(#52470) doc válasza sith7 (#52469) üzenetére


doc
nagyúr

Foldelesi gond, nincs az erositon esetleg foldelesi csatlakozo ahova lehetne kotni egy foldkabelt?
Esetleg egy noise gate segithet, bar az inkabb workaround

(#52471) sith7 válasza doc (#52470) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem tudom .... ennyire nem értek ezekhez a dolgokhoz ... aképek alapján nincs, szerintem
Ez az erősítő típusa, neve IBZ2B [link]

(#52472) doc válasza sith7 (#52471) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, az a baj hogy a tapja foldeletlen, emiatt maga az erosito nincs foldre kotve. szet lehet esetleg kapni, megnezni hogy belul van-e GND csati amit ki lehetne vezetni.
Ennel kevesbe invaziv megoldas ha fogsz egy kabelt, a ket vegere teszel egy-egy krokodilcsipeszt, az egyik felet a gitar valamelyik fem alkatreszere, a masikat meg a konnektorban levo foldcsatlakozora, elvileg az is megoldja a gondot :D
Ha nem akarsz szerelni, akkor meg tenyleg egy noise gate (pl. Behringer NR300 jo es olcso).

(#52473) arnyekxxx válasza sith7 (#52469) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a gitáron letekert hangerőpotival is zúg?

(#52474) sith7 válasza doc (#52472) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi a választ

Szerelés kilőve :N

Behringer NR300
Ezt megnézem, rákeresek :R

(#52475) sith7 válasza arnyekxxx (#52473) üzenetére


sith7
nagyúr

Idézem:

"Ha letekerem, akkor nem zúg, de úgy meg olyan hülye hangja van, mintha erősítőn lenne, de mintha nem is"

Érted ? :DDD

(#52476) benedekco válasza sith7 (#52475) üzenetére


benedekco
addikt

Nem :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#52477) sith7 válasza benedekco (#52476) üzenetére


sith7
nagyúr

Én sem, azért kérdeztem, .... lányom írta :DD

(#52478) espista válasza sith7 (#52469) üzenetére


espista
senior tag

Próbáljátok ki másik kábellel is. Ha úgy is zúg, akkor vissza kell vinni az erősítőt. Simán lehet hibás is. Semmiképp ne szedjétek szét és ne vezessetek belőle ki semmiféle kábelt sehova.

Romani ite domum!

(#52479) sith7 válasza espista (#52478) üzenetére


sith7
nagyúr

Milyen másik kábellel ?
12v ac adapter van hozzá, nem is 220 - as kábel :W

(#52480) doc válasza sith7 (#52479) üzenetére


doc
nagyúr

gitarkabelre gondol (6.3 jack)

(#52481) sith7 válasza doc (#52480) üzenetére


sith7
nagyúr

2 másik kábellel is ki lett próbálva, azzal is zúgott, illeve a gitár is ki lett próbálva másik erősítőn ugyanazokkal a kábelekkel, utóbbi esetben nem zúgott.

Valami az új erősítővel nem gömbölyű .... :U

(#52482) doc válasza sith7 (#52481) üzenetére


doc
nagyúr

Nincs lefoldelve, ennyi :) Gondolom a masik erosito foldelt.
Ugyanez volt nekem is a Katanaval. Elemrol csendes volt, adapterrol zugott. Azon mondjuk volt foldelocsatlakozo a hatuljan, rakotottem a lent emlitett modon, azonnal megszunt a zugas :)
Esetleg megprobalhatod masik konnektorban (masik helyisegben), hatha tapasztalsz valtozast.

(#52483) arnyekxxx válasza sith7 (#52475) üzenetére


arnyekxxx
veterán

hátizé nem :) de ha azt akarja jelenteni, hogy letekert gitárhangeröpotival nincs zaja, és ha fogja a hangszert akkor sincs akkor én első körben azt javaslom, hogy amikor nem játszik akkor tekerje le a hangerőt.

A hálózati földeletlenség nem szabadna gondot okozzon, egy random multin sincs földelt csatlakozó, mégsem zúg.

(#52484) sith7


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat

A hálózati földeletlenség nem szabadna gondot okozzon, egy random multin sincs földelt csatlakozó, mégsem zúg.

Akkor szerinted nem jó az erősítő ?

(#52485) arnyekxxx válasza sith7 (#52484) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha egy másik gitárral/garantáltan jó kábellel is zúg akkor az erősítőben van a gyík. Ha nem, akkor lehet tovább fejet vakarni.

(#52486) doc válasza arnyekxxx (#52485) üzenetére


doc
nagyúr

Nem feltétlenül zúg másik gitárral. Mondom, ugyanez volt nálam is. A Squier a földeletlen Katana Minire dugva zúgott, a Schecterrel nem. Lefoldelve a Minit nem volt zúgas a Squierrel sem

[ Szerkesztve ]

(#52487) consono válasza doc (#52486) üzenetére


consono
nagyúr

De ez meg single coil vs. humbucker miatt volt, szerintem. :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#52488) doc válasza consono (#52487) üzenetére


doc
nagyúr

Nem, ugyanúgy zúgott a humbuckerrel is

(#52489) sith7 válasza arnyekxxx (#52485) üzenetére


sith7
nagyúr

szólógitárt rá lehet kötni bass erősítőre ? :F

(#52490) espista válasza sith7 (#52489) üzenetére


espista
senior tag

Persze.

Romani ite domum!

(#52491) cucka válasza sith7 (#52489) üzenetére


cucka
addikt

persze, rá lehet. sőt, basszusgitárt is rá lehet kötni gitárerősítőre, ha nem hajtod nagy hangerőn akkor nem lesz semmi baja.

(#52492) sith7 válasza cucka (#52491) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm a válaszokat

sőt, basszusgitárt is rá lehet kötni gitárerősítőre, ha nem hajtod nagy hangerőn akkor nem lesz semmi baja.

háááát .... nekem erre mást mondtak ... :U

(#52493) cucka válasza sith7 (#52492) üzenetére


cucka
addikt

Azért mondták, mert a gitárhoz tervezett hangszórók nem biztos, hogy kibírják azt, ha mély frekvenciát kell megszólaltatni nagy hangerőn. És itt a nagy hangerőt úgy értsd, hogy a csutkára kitekert 100W-os marshall stack hangerő.

Ha gyakorláshoz kell, akkor semmi baja nem lesz. Meg ugye nehezen hihető, hogy a fiszre hangolt 8 húros gitár frekvenciái semmi gondot nem okoznak, de a két félhanggal lejebb hangolt basszusgitár az hűha mekkora problémát fog okozni.

(#52494) sith7 válasza cucka (#52493) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem tudom, nem értek hozzá :R

Rákötöttük a gitárerősítőre a basszust, és fordítva is, bass erősítőre a ritmusgitárt, 3 különböző kábel, 2 külön konnektor, minden esetben zúg.

Most írni fogok a boltnak, ahonnan vettük, végülis 2 év garancia van mindenre, így az erősítőre is.

(#52495) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

(#52496) sith7 válasza sith7 (#52494) üzenetére


sith7
nagyúr

Leírtam a boltnak a problémát, futárt küldenek, visszaviszik garanciában megnézik, meglátjuk mi lesz.

(#52497) FockeWulf


FockeWulf
tag

Mezei gitártorzítót mennyire szabàlyos basszgitárral használni? Káros lehet a pedálra?

(#52498) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52497) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mitől lenne káros? Max nem szól jól mert nem olyan mély frekikre tervezték.

(#52499) Goose-T válasza arnyekxxx (#52498) üzenetére


Goose-T
veterán

Jaja, a basszustorzítók tipikusan úgy működnek, hogy a torzításból kihagyják a mélyebb frekiket, mondjuk a 400Hz alattiakat. Ilyen szűrés nélkül szó szerint finghangjuk lenne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52500) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52498) üzenetére


FockeWulf
tag

Azt vágom h nem szól jól, vagyis halvànyan szól, csak kölcsönadogatom mindig egy bőgősnek, aztán csak úgy eszembeötlött hogy nem b@ssza-é el a mély frekvencia. Ezekszerint nem, köszi :R

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.