Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) beteg válasza fattyu (#52099) üzenetére


beteg
őstag

Nekem legtöbbször a gitárjaimban csak a nyaki hangszedő van bekötve, a hidival nem is szokom foglakozni :) És a tone poti is ki lehetne kötve nyugodtan :)

Csak futni kell!

(#52102) fattyu válasza Ba cy lus (#52100) üzenetére


fattyu
veterán

minek 3 single coil
minek 2 humbucker
minek 7 húr
minek fanfret

ez egy értelmetlen kérdés.

Beteg: tone poti nélkül én is remekül megvagyok.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52103) Ba cy lus válasza fattyu (#52102) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Látom, kissé szórakozott vagy ma. Talán először el kéne olvasni, mire válaszoltam:
[link].

(#52104) Goose-T válasza Ba cy lus (#52100) üzenetére


Goose-T
veterán

Mert azt írják. Amúgy belenéztem a manualjába, működik más konfigurációval is, de az drámaian lecsökkenti a kihasználható lehetőségek számát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52105) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Most jöttem Steve Vai-ról. Elképesztő jó volt! :R

W | W | H | W | W | W | H

(#52106) FockeWulf válasza beteg (#52101) üzenetére


FockeWulf
tag

Pedig játék közben a tone poti tekergetésével egész érdekes hangzásvilágokat lehet kevergetni :K

(#52107) consono válasza FockeWulf (#52106) üzenetére


consono
nagyúr

Pont a szívemhez kaptam, hogy tone potit senki nem használja, de akkor most meg nyugodtam :) Nálam pl. pont a nyaki pickupnál van leginkább használatban, legömbölyíti a hangot szépen.

"In God we trust. All others must bring data"

(#52108) FockeWulf válasza consono (#52107) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, pl nyaki szedőn, visszavett tone-al, egész kis kerek, simogatós hangzást lehet elérni, felfele tekerve meg egyre borúsabb lesz....érdekes h a nyaki szedő néha milyen hátborzongató hangulatot varázsol...szóval nem rossz dolog az ;)

(#52109) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#52107) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ne kapj sehova, Vai is komolyan játszadozott vele tegnap este.

W | W | H | W | W | W | H

(#52110) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#52109) üzenetére


consono
nagyúr

:D Gondoltam, hogy nem vagyok egyedül! Mondjuk az is igaz, hogy sokáig én sem használtam a hangszín potit...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52111) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

nekem az első a tone poti lekötése ha gyárilag esetleg van, nehogy véletlenül eltekeredjen :)

(#52112) Bobrooney válasza consono (#52107) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mostanában én is egyre többet próbálgatom :).

(#52113) kutyek válasza consono (#52110) üzenetére


kutyek
senior tag

nálam se tone poti, se nyaki hangszedő - nincs is problem, hogy tekerjem / ne tekerjem :)

(#52114) arnyekxxx válasza kutyek (#52113) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ami Gary Moorenak megfelel azzal nagy baj nem lehet :)

(#52115) Goose-T válasza arnyekxxx (#52114) üzenetére


Goose-T
veterán

Meg ezzel is feljátszották pár jó számot. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52116) arnyekxxx válasza Goose-T (#52115) üzenetére


arnyekxxx
veterán

neki bundfétise sincs :)

(#52117) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#52110) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én nem is fogom sokáig. Egészen addig, amíg valamennyire nem tudok majd gitározni.

W | W | H | W | W | W | H

(#52118) beteg válasza FockeWulf (#52106) üzenetére


beteg
őstag

Biztos! Nem vitatom, csak az nekem még egy jövőbeli szint. Örülök, hogy 3 évnyi tekergetés után végre találtam egy hangot, ami tetszik :) Most rá kéne gyurnom a pontos tempóra. Aztán majd egyszer lehet, h tekergetni fogom a hangerőt, tone potit..
Nyilván nem vagyunk egyformák, de nekem ez a 3 humbis dolog fölöslegesen soknak tűnik.

Csak futni kell!

(#52119) DrDoktor válasza beteg (#52118) üzenetére


DrDoktor
tag

Nincs gond a 3 humbival ha felezhető paralel kapcsolható ,stb.

Mondjuk a legtöbb gitáros haverom már az én HsH fetishem sem érti. :D

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52120) fattyu válasza arnyekxxx (#52114) üzenetére


fattyu
veterán

én Nunot szoktam a tone poti nem kell mellé :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52121) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nos, megsasoltam moziban a 72 Seasons premierjét.

Első hallásra szerintem a legjobb szám a You Must Burn, azt követi a Sleepwalk My Life Away és a Chasing Lights.

A 12 szám kb. felében a szám alatt csak animáció ment, nem az együttest mutatták, végülis azért mentem, hogy őket nézzem, nem egy.- egy esetben konkrétan - vagy kétbites animációt.

Augusztusban két amerikai koncertjüket élőben fogják közvetíteni a mozikban világszerte, gondolom nem lesz arra se olcsó a jegy, bár a live shownál biztos olcsóbb.

W | W | H | W | W | W | H

(#52122) kutyek válasza Goose-T (#52115) üzenetére


kutyek
senior tag

ez meg a Metropolitan Museumban lóg - neck PU nincs bekötve, csak az ellenség megtévesztését szolgálta :)

[ Szerkesztve ]

(#52123) lumpy92 válasza kutyek (#52122) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Kérdés nem csak neked:
Miért jobb egy kikötött hangszedő, mintha csak simán nincs aktiválva a kapcsolóval? Tehát ha nem akarom, hogy az szóljon, akkor olyan kapcsolóállással használom a gitárt, hogy ne szóljon. Ennek a kikötésnek van valami technikai háttere vagy csak egy ilyen dacos "ne is lehessen odakapcsolni" van mögötte?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#52124) arnyekxxx válasza lumpy92 (#52123) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amikor fabrikálod a gitárt egyel kevesebb szirszart kell visszaforrasztanod. Már ha egyáltalán van berakva pickup-váltó, ami a frankenstratban nincs. Mármint van, a középső pickup helyére beékelve nyilvánvalóan dizájnelemként.

(#52125) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#52121) üzenetére


doc
nagyúr

]Ctrl+Alt~Del milyen a Harley Benton, igy par nap utan? :)

(#52126) chaosmonger


chaosmonger
tag

Az én gitárom meg saját maga utálja a nyaki hangszedőt, mert nem marad meg a kapcsoló felső állásban, a rugó visszarántja középre :)
Kb. 2 éve itt van a csere kapcsoló a fiókomban, amikor megjött szét is szedtem hogy kicserélem, de a csatoló része tök máshogy néz ki mint az eredetinek, úgyhogy ettől jól megijedtem hogy elbaltázom, úgyhogy szépen visszatekertem ahogy van.

Végül is nem hiányzik, mert én se szeretem a nyaki hangját.

(#52127) consono válasza lumpy92 (#52123) üzenetére


consono
nagyúr

Az is plusz lehetőség: így kill switchként tud működni a pickupváltó :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#52128) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#52125) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Teljesen rendben van így másodikra, az első az selejt volt.

Sokat van a kezemben, probléma csupán egy van vele: borzasztó neck dive-ja van állva, gyakorlatilag nem lehet rendesen játszani rajta. De ez nem igazán a fej nehézsége miatt, hanem a szíj akasztót szerintem teljesen rossz helyre tették, és azért esik le a feje.

Érdekes, hogy ugyanaz a nyaki hangszedő teljesen máshogy szól a Schecterben (jobban).

Ennyi pénzt simán megér egyébként, ha gondolkozol rajta, sokat ne tedd, most még olcsóbb is, mint ahogy én vettem.

Ősszel tuti veszek viszont egy Snakebyte-ot. Akkor eladom neked. :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#52129) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#52128) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, a neckdive-ot mondtak itt a topicban is korabban.
Egyelore nem kell, Ibanez lesz a kovetkezo, de osszel esetleg beszelhetunk rola :D

(#52130) kutyek válasza lumpy92 (#52123) üzenetére


kutyek
senior tag

azért sem tudok válaszolni, mert eleve olyan gitárt vettem, amiben egyetlen PU van a hídnál (Seymour-Duncan SH-6). PU selector switch sincsen, és tone poti se (de a Vol poti push-pull, amivel lehet felezni)...

(#52131) kutyek


kutyek
senior tag

Lazán kapcsolódik a frankenstrathoz: most futottam bele egy jó kis videóba, ami EVH zene/dalszerzői módszertanát boncolgatja. Sok jó adalék arról, hogy mi tesz igazán fülbemászóvá egy dalt, mik a VH slágerek visszaterő szerkezeti formái, meg arról, hogy Eddie kicsit úgy tekintett a gitárra is, mint egy keyboardra. Nekem bejött...
[The VH hit song formula]

[ Szerkesztve ]

(#52132) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#52129) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Van hozzá gigbag is. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#52133) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#52132) üzenetére


doc
nagyúr

micsoda selling point :D

(#52134) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#52128) üzenetére


arnyekxxx
veterán

xezer$-os Gibbonokon is gyakran átrakják a tartót hátra a nyak mögé, ez a forma nem szereti azt a hivatalos rögzítési pontot.

(#52135) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hoztam egy kis délutáni csemegét. Lehet csámcsogni. :DDD

Tegnap kezdtem el próbálgatni, most vettem fel először. Benne hagytam mindent úgy, ahogy azt rögzítettem.

Hogy tudnám ezt a nyekergés-nyakorgást kiszedni ebből? Mármint a játékból, nem a felvételből.

Ha túl sokáig fogom le a kitartott hangot, elkezd nyekeregni. Persze máskor is nyekereg, de hát na.

W | W | H | W | W | W | H

(#52136) beteg válasza Ctrl+Alt~Del (#52135) üzenetére


beteg
őstag

Nem csámcsogás: Szerintem gyakorolj még pár ezer órá metronónra. És ne várd, hogy hétről hétre fényéveket fejlődsz.
Bocs, de én ha 9 másodpercig bírtam :(

Csak futni kell!

(#52137) Ctrl+Alt~Del válasza beteg (#52136) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve...

W | W | H | W | W | W | H

(#52138) DrDoktor válasza beteg (#52136) üzenetére


DrDoktor
tag

+ 1 metronome napi 2 óra minimum

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52139) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#52137) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Gondolod, aki profi, nem használ(t) metronómot?

[ Szerkesztve ]

(#52140) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#52139) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Miből gondolod, hogy ezt gondolom?

W | W | H | W | W | W | H

(#52141) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#52140) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mert úgy tűnik, derogál valami oknál fogva, mintha metronómmal gyakorolni ciki lenne. :R

(#52142) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#52137) üzenetére


DrDoktor
tag

Pokol ,hogy segíteni akart neked ,hogy jobb legyél?Sőt alapvetően kezdj el zenélni?
Mert az egyik legalapabb a pontosság/ tempo.Amíg az nem megy addig felesleges szolózgatni is mert nem lesz jó!
Tényleg jó tanács használd gyakorláskor ,felvételkor .Always on!
Legközelebb ha felveszel valamit és megosztod azon is nyugodtan mehet minket nem fog zavarni.Viszont tudunk majd tanácsot adni mire figyelj.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52143) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#52141) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A sok faszság derogál, amit itt olvasok. A kérdés kurvára nem az volt, hogy mit kéne gyakorolnom, meg hány órát, mert akkor holnap reggelig lehetne sorolni. A kérdés az volt, a nyekergést hogy tudom kiszedni ebből. Erre egyelőre még nem jött válasz.

Illetve kíváncsian várom a hangfelvételeket, videókat az okoskodóktól, hogy hogyan is kellene csinálni, meg hogy hangozna jobban, min kell csiszolni, ők hogy játszották ezt el 16 hónap gitározás után, nekik hogy ment, hogy léptek túl rajta...

W | W | H | W | W | W | H

(#52144) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#52143) üzenetére


DrDoktor
tag

Nem te vagy az áldozat ugye vágod? :DDD
De a legjobb lenne márt valami ócska dzsuva punk bandát összehoznál és akkor nem ránk zúdítanád a felgyülemlett feszültséget ;]

Alapvetően el lett mondva 16 hónap után is át akarsz fejezeteket skippelni.
Nem szolozni kell elsőnek hanem legyél atomstabil ritmus gitáros.
Ehhez Metronomra gyakorolj
Maj ha az álltul megy tippre a 36.hónapban lépj a szolozás felé.
Így most mindenbe belekapsz és a lgfontosabb része a pontos ritmus alapozás rosszul fog beidegződni.

És megint körbeértünk elmondjuk mivel tudsz fejlődni de ezt te úgyis faszságnak fogod venni mindenki kopter csak te nem.

Legközelebbi posztolt cuccodnál meg go to 10...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52145) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#52135) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Ez tök jó! :C

(#52146) beteg


beteg
őstag

Én azt gondolom, hogy az olyan dolgokhoz, amikben a sikert nem lehet pénzért megvenni, csak sok gyakorlással, odaadással, mint a gitározás és az ultrafutás, - ALÁZAT kell.
Aki nem tudja, mint jelent ez a szó, annak elmagyarázni sem lehet.

Csak futni kell!

(#52147) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#52135) üzenetére


Moleman
addikt

Tompítsd az összes többi húrt (mondjuk egy laza barréval a mutatóujjaddal, ha épp szabad), amit épp nem fogsz le, mert azok szimpatikus rezgése hozza be a koszt, a nyekergést. Amúgy jó lesz ez. :K

[ Szerkesztve ]

(#52148) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#52147) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Egyelőre örülök, ha jó helyen tudom lefogni azt, amit kell, a kosz az sajnos a rutintalanságom eredménye. :U De kísérletezgetek, már amúgy jobban szól valamivel, mint amikor kezdtem.

W | W | H | W | W | W | H

(#52149) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én azt gondolom, hogy akinek lövése sincs arról, hogy hány száz órát (közel ezret) gyakoroltam már azóta, amióta elkezdtem gitározni, ezen felül mennyi időt töltök azzal, hogy információkat keressek, videókat nézzek, olvassak, tanuljak, az látatlanban rohadtul ne pofázzon bele hülyeségeket.

W | W | H | W | W | W | H

(#52150) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#52148) üzenetére


Alexios
veterán

Én egy kicsit a torzítást is visszább venném, az is felerősíti a nem kívánt zajokat.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.