Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Eastman


Eastman
őstag

Tegnaptól az égi zenekarban gitározik B.B. King.

Nyugodjék békében.

[ Módosította: Qru ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20052) Plazmacucci válasza Eastman (#20051) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:O

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20053) albert8 válasza Eastman (#20051) üzenetére


albert8
addikt

Ez igazán sajnálatos! Köszönet neki mindenért! :O

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20054) Ragnar_


Ragnar_
addikt

R.I.P.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20055) MATEO6600 válasza BluEyes (#20044) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nyugalom, most jó a kábel :)
Arra próbáltam már, hogy az erősítő bementére rákötöttem a telefonom, és az arról indított zenére játszottam rá. Szóval akkor ezek alapján úgy is kéne működnie, hogy füles kimenetet összekötöm a PC-m line-in vagy mikrofon bementével. De nem :(

(#20056) brickm válasza MATEO6600 (#20055) üzenetére


brickm
őstag

A kettőnek egymáshoz semmi köze.

(#20057) BluEyes válasza MATEO6600 (#20055) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát... ha a kábel jó, akkor jó.
Kéne működni. Azt is írtam, hogy a fejhallgató-kimenetet ellenőrizd, hogy szól-e. Szól-e?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20058) MATEO6600 válasza BluEyes (#20057) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szól persze.

(#20059) BluEyes válasza MATEO6600 (#20058) üzenetére


BluEyes
őstag

Naccerű.
Akkor most hozzad össze, hogy a kombo kimenetéből a hangkártya Line-inbe a kábellel, és szóljon a pc hangszóróból a gitár.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20060) MATEO6600 válasza BluEyes (#20059) üzenetére


MATEO6600
őstag

Igen mint ezt írtam, már próbáltam, de nem kap jelet így a PC :(

(#20061) BluEyes válasza MATEO6600 (#20060) üzenetére


BluEyes
őstag

Óóóó banyek! :W
Windows lejátszóeszközök, Hangszórók, Tulajdonságok, Jelszintek

Vonalbemenet ne legyen lenémítva értelemszerűen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20062) MATEO6600 válasza BluEyes (#20061) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem ott nem is szerepel...

De mindegy, mert már a rögzítőeszközöknél a line in jelzője meg se mozdul, pedig engedélyezve van és a figyelés is be van pipálva.

Mindjárt kib*szom a gépet a p*csába... :W

(#20063) csadi0011 válasza MATEO6600 (#20062) üzenetére


csadi0011
őstag

Szerintem próbálj egy realtek újratelepítést. Meg ASIO4ALL sem egy rossz dolog, ha feltelepíted.
Nekem is az alap alaplapi szoftverekkel voltak gondok, aztán egy realtek honlapról beszerzett telepítővel máris több lehetőségem lett.

De hozzáteszem nálam win7 alatt semmi gond nem volt. Most viszont win8 van nekem is és szeret gubancot okozni. Néha ki-be kell kapcsolni a rögzítőeszközöket azt hiszem, hogy pl az amplitube tudja használni az asio4all-t.
Nameg az is beleszokott szólni, hogyha valamilyen lejátszó fut közben. Pl a winamp, mpc-hc, vagy akár youtube. Szóval azokat ki kell lőnöm, hogy elsőre megtalálja a hangot.

Ja és nálam mikrofonként működik jól. Nem a vonalbemenetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#20064) BluEyes válasza MATEO6600 (#20062) üzenetére


BluEyes
őstag

Milyen alaplap?
Hány pont hányas hangszórót használsz?
Ház előlapi audio csatlakozó rá van dugva a lapra?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20065) MATEO6600 válasza csadi0011 (#20063) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm hogy segíteni próbáltok, értékelem! De sajna nem akar összejönni a dolog.
Az alaplap egy gigabyte ep41-ud3l, realtek integrált hangkártyával. Újrarakott windowssal is ez a helyzet áll fent :( Mikrofon portba is próbáltam, semmi. Mikor csatlakoztatom jelzi a gép, de jelszintet nem kap. Ahhoz hogy jelezze a jelet, szerintem nem kell ASIO4ALL se.
5.1-es hangszettem van, és igen, rá van csatlakoztatva az előlapi panel is.

(#20066) Bobrooney válasza MATEO6600 (#20065) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Meguntam ezt a mókolást, vettem egy Scarlett Solo-t bedugom és már szól is :)

(#20067) BluEyes válasza MATEO6600 (#20065) üzenetére


BluEyes
őstag

Valami össze van ottan gabalyodva.
Szerencsésebb lenne, ha egyáltalán nem használnád az előlapi audiot, sőt rá se dugnád a kábelét az alaplapra. Rengeteg zajt, brummot képes összeszedni. A régi ac97 driver kell neki, ami szintén nem feltétlenül tesz jót a rendszernek.
Szóval én azzal kezdeném, hogy az előlapi csatlakozókat lehúznám az alaplapról, az ac97 drivert meg eltávolítanám. Maradjon csak a HD.
Aztán fel kéne tenned a legfrissebb Realtek HD drivert.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20068) Eastman válasza MATEO6600 (#20062) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

elolvastam az összes hozzászólásod januártól, amióta beköszöntél. Miért szeretnéd összekötni a gitárt a pc-vel? Hiszen van jó kombód, meg a kis VOX cuccod amire fejhallgatót is tudsz kötni, 2-3k egy csíptetős hangoló aminél jobb nem kell. Fél év alatt kiakasztod magad egy olyan problémától ami lényegében nem is kell a gitározáshoz.

Egy biztos, én maradi vagyok és jól eléldegélek tech-cuccok nélkül, ezért nem is érthetem a gondod. Mi a cél? Hogy összeálljon a renccer, vagy, hogy örömöd leld a gitározásban? Az amit az egész hobbi alapjának gondolsz az a sikeres gitárosok kb. 2 százalékát izgatja ilyen mélyen. Ez ilyen hangmérnök meg technikus, stúdiós probléma.

Nem bántani akarlak, csak tényleg, mi a célod? Az alapokhoz miért szükséges ez?

Peace: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20069) csadi0011 válasza Eastman (#20068) üzenetére


csadi0011
őstag

(#20041) MATEO6600
"A gitározásomat szeretném rögzíteni, pc segítségével."

(#20070) Eastman válasza csadi0011 (#20069) üzenetére


Eastman
őstag

Ez OK, de miért? :)

Fejlődsz ha visszahallgatod? Mikrofon, telefon, diktafon. Ebben a pillanatban beszél a rádióban egy hangmérnök arról, hogy a mai mobiltelefonokkal hallgatható hangfelvételt lehet készíteni. Ja, és az analógnál sosincs jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20071) MATEO6600 válasza Eastman (#20070) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szia!

Ismerősök kérdezősködnek, hogy hogyan megy a gitározás, én meg egy felvétellel mutatnám meg nekik :)
Telefonnal vettem fel eddig is, de elég torz... én meg minőségmániás vagyok. :))
Majd ha nem leszek lusta, akkor leválasztom az előlapi panelt, hátha megy úgy.

Azt meg nem tudom eldönteni, hogy akkor mit vegyek, ha hangolni akarom a gitárt.. Csiptetőst, rendes hangolót vagy pitch shiftert.

(#20072) Eastman válasza MATEO6600 (#20071) üzenetére


Eastman
őstag

Értem.

Én egy csíptetős kromatikus hangolót választottam ami a félhangokat is mutatja. Azt nem tudom, hogy a lehangolásnál is teljesen pontos marad-e. Elméletileg igen. A fa rezgései alapján dolgozik, tehát nem az elektromos jeleket "szedi le". De ha pitch shiftert használsz majd, úgyis normál hangolsz, a cucc meg majd változtat a hangmagasságon úgy ahogy szeretnéd.

Ha keresel egy gagyi 200 forintos bármilyen fiók alján lévő pc mikrofont, azzal veszi a jelet a mic. bemeneten a számítógéped? Azzal próbáltad? Teszteld, csak simán beszélj bele! Pl. Skype-ot használsz? Ha igen és úgy OK, én azt tenném, hogy korrektül bemikrofonoznám a kombót. Tehát vennék egy középkategóriás mikrofont (vagy egy jobbat használtan) és a hangszóróból kijövő "jelet" a mikin át küldeném a hangrendszerbe (kártyára) mint a nagyok.

Aztán valami jó EQ-val finomítanám a jelszintet.

Kertesházban vagy lakásban laksz? Ki tudod tekerni az erősítőt vagy csendeskedned kell otthon?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20073) MATEO6600 válasza Eastman (#20072) üzenetére


MATEO6600
őstag

Főként standard és half step down között hangolgatnék, meg kipróbálnám a C meg D-re való hangolást is, nem tudom erre megfelelő lenne-e a csiptetős megoldás.

A mikrofon működik, szoktam is használni, viszont a gitárt hiába kötöm rá, azt már nem veszi valamiért...
Azt mondod, hogy a mikrofonos megoldást javaslod inkább, mintsem a PC-re kötést?
Igazából a telefonomban is jóféle mikrofon van, szóval külön nem is szükséges vennem szerintem, csak nem találtam még jó poziciót, hogy hová rakjam a telefont az erősítőhöz képest.
Lakásban vagyok, szóval azért annyira nem szabadna hangoskodnom :)
10-es skálából a Gain 9-en van, a hangerő pedig 1-esen, és így is ordít. Azért van ekkorán az erősítés, mert ezalatt nincs nagyon effekt, én pedig csak metált játszok.

(#20074) Eastman válasza MATEO6600 (#20073) üzenetére


Eastman
őstag

Én azt mondom, hogy ha nem jön össze a pc-re kötés, akkor próbáld egy korrekt mikrofonnal. Illetve a telefont jó helyre tenni, a megfelelő felvételi helyet megtalálni.

Az alternatív hangolásokban nincs tapasztalatom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20075) MATEO6600 válasza Eastman (#20074) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a segítségeket.
Lenne még egy kérdésem:
Nagyon hallatszik, hogy csúsztatom a húrokon az ujjamat.
Pl egy ilyen váltásnál, ahol nem kéne slidolni, csak arrébb rakni az ujjaimat:

-----3----5----
-----1----3----

Erre van valami technika?

(#20076) nap válasza MATEO6600 (#20075) üzenetére


nap
addikt

Hát emeld, ne csúsztasd!
Addig meg másik kézzel tompítasz a lábnál.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20077) MATEO6600 válasza nap (#20076) üzenetére


MATEO6600
őstag

Sejtettem, hogy ez lesz az egyetlen megoldás, de már azt is hallani, hogy felemelem az ujjam a húrokról :D

(#20078) nap válasza MATEO6600 (#20077) üzenetére


nap
addikt

Lehet, ha lentebb engeded a pickupot, akkor nem szed össze annyi zajt, és nem hallatszanak a súrlódások..
De azért nem baj, ha rászoksz, hogy emeled, és nem csúsztatod.
Vagy építsd be kreatív elemként a gitárjátékodba! :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20079) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Cort Action 4 húros jószágot próbált már valaki?

Nézegetem reviewokat, a legtöbb értékelés jóféle, viszont olvastam olyat is, hogy hót gagyi minden szempontból. Elektronika ha fostos az nem baj, azt egy perc alatt kicserélem, meg azzal is tisztában vagyok, hogy az olcsóbb gitárokat be kell még állíttatni (bár azért remélem a bolt megcsinálja), de azért görbülő nyaknak meg hasonlóknak nem örülnék.

Köszi!

(#20080) atidzsiforc válasza kemotox (#20079) üzenetére


atidzsiforc
őstag

a nyak minden gitaron gorbul vmilyen mertekben idovel ahogy telik az ido, nyaron szarad a fa, osszel sokat esik parasabb a levego, kicsit megszivja magat stb. azert van benne a palca. akkor van baj, ha megcsavarodik.

(#20077) MATEO6600: szintetizatoron gitarozz, akkor garantaltan nem lesz semmilyen zaj jatek kozben. ;] en szeretem, ha belehallatszanak ezek a dolgok amugy, enelkul tul steril lenne az osszkep.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20081) brickm válasza atidzsiforc (#20080) üzenetére


brickm
őstag

Nem görbül minden nyak.
Csak a legtöbb.De van olyan gitárom amin 16éve nem kellett hozzányúlni a nyakpálcához.

(#20082) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,

Roland cube-nál mi a különbség az X és GX széria között ?

köszönöm

(#20083) NeoPampalini válasza kemotox (#20079) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A konkrét típussal nincs tapasztalatom, szóval passz... Olcsó kategóriában egy Yamaha RBX 170-esem volt, azzal azt csináltam, hooogy:

- húrcsere (a gyári hulladékok helyett)
- beállítás (sztem mindenki meg tudja csinálni, nem kell hozzá 3 diploma, pofoneccerű)

Eztán már rendesen lehetett játszani rajta. Persze csodát nem kell várni, az olcsó hangolókulcsok nem tartják a hangolást (a húrlábbal nem volt semmi gond), a kivitelezés-összeszerelés hagyhat kívánni valókat maga után, pl. sorjás bundok, stb...

Nyakra nem tudok mit mondani, ha jobbra-balra-hátra nem görbe, akkor jó, amúgy meg mindig kell, hogy legyen benne egy pici ív, különben állandóan csörögnének a húrok, vagy játszhatatlanul magasra kellene állítani a húrlábat. :D

(#20084) brickm válasza NeoPampalini (#20083) üzenetére


brickm
őstag

"beállítás (sztem mindenki meg tudja csinálni, nem kell hozzá 3 diploma, pofoneccerű)"

Azért arra kíváncsi vagyok,hogy mit állították rajta,ami annyira egyszerű volt...

(#20085) MATEO6600 válasza atidzsiforc (#20080) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én is, de ez már nagyon erős volt, szinte elnyomta a rendes gitárhangot.
Szerencsére sikerült megtudni az okát: a gitáron lévő Tone poti maxra volt csavarva, észre se vettem... aztán most visszább tekertem és így teljesen okés.

(#20086) atidzsiforc válasza MATEO6600 (#20085) üzenetére


atidzsiforc
őstag

en a gaint meg az eq-t vennem vissza az erositon, a tone potit meg hagynam maxon, hogy gitarul szoljon, nem megfazott medvekent.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20087) NeoPampalini válasza brickm (#20084) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nyakpálca, húrláb állítás húrcsere után (más vastagságú került fel, így nyilván a régi beállítás nem passzolt)... Ez tényleg nem bonyolult... A net is tele van leírásokkal, ha valami nem tiszta, minden infó ott van. Végülis csak néhány csavarható dologról beszélünk, vagy mi. :)

(#20088) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20089) kemotox válasza Eastman (#20088) üzenetére


kemotox
addikt

RB Kapitány?

(#20090) Eastman válasza kemotox (#20089) üzenetére


Eastman
őstag

Jól látod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20091) kemotox válasza Eastman (#20090) üzenetére


kemotox
addikt

"Fényes csillag hullt az égből..."
Jól tudom, hogy őt hívták Zöld Csillagnak? Miért kapta ezt a becenevet?

(#20092) Eastman válasza kemotox (#20091) üzenetére


Eastman
őstag

Nem hívták Zöld Csillagnak, viszont a Zöld csillag című legendás dalt ő írta.

Ez egy jó, összefoglaló könyv róla:
Ómolnár Miklós : R. B. kapitány – avagy pengék
és halak (1986)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20093) Plazmacucci válasza Eastman (#20092) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy halt mint a nagyok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20094) Eastman válasza Plazmacucci (#20093) üzenetére


Eastman
őstag

Elvitte a mája.

Amúgy az SG-je elkeveredett. Állítólag valaki a mama fülébe súgdosott Radics halála után és "elkérte" tőle azzal, hogy ki lesz majd állítva. Azóta vagy valaki pihenteti még, vagy kikerült a nemzetközi hangszerpiacra mint bármelyik más SG, ott meg aztán mondhatod, hogy Radics.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20095) bigrob


bigrob
őstag

Fentebb olvastam strato témában milyen budget megoldást ajánlotok. (sx vagy squier esetleg jack and danny?)
Ez igaz lenne telecasterre is? :)
Illetve tuning alatt elektronika cserére gondoltok?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#20096) Eastman válasza Eastman (#20092) üzenetére


Eastman
őstag

Radicsról mesél pár mondatot a régi roadja. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20097) MATEO6600 válasza atidzsiforc (#20086) üzenetére


MATEO6600
őstag

Az erősítőn csak Gain van ami az effektet állítja, és pont ez a baj. Mert ha az erősítést 9 alá rakom a 10-ből, már mondhatni lófasz effektet rak rá, én meg egy alap metál hangzást várok el. For example, a kis Vox amPlugom 3as gainen több effektet tol rá, mint a Marshallom 9-en. Szóval kénytelen vagyok olyan nagyon tartani az erősítést, mert különben majdnem olyan, mintha cleanben játszanék.
A tone-t viszont miért érdemes maxon tartani? Én úgy vettem észre, hogy az csak azt állítja, hogy a magashangok mennyire jöjjenek ki.

(#20098) Enton


Enton
addikt

Urak csak jelzésértékűen:

Elder a dürer kertben

meg egy hegyalja csütörtöki nap:

TRUCKFIGHTERS + EAGLES OF DEATH METAL

Eleddig nem igazán voltak ilyen koncertek itthon, vagy csak én nem szereztem róluk tudomást. De most mindkettőt becéloztam.

Hegyaljára lehet szép kártyával is jegyet venni!!! Én is azzal vettem.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20099) Plazmacucci válasza Enton (#20098) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ATG-n kívül semmi izgi.

"z 1998-as év fekete ünnep a lányos apák számára, hiszen ebben az évben alapította meg Jesse Huges és Josh Homme az Eagles of Death Metal névre keresztelt, a meglepő módon nem metált, hanem szexuálisan túlfűtött, “seggrázós” rock and rollt játszó rockbandát."

Ez tényleg izgat valakit?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20100) Enton válasza Plazmacucci (#20099) üzenetére


Enton
addikt

Én bírom a Eagles of Death Metal-t, vagy ha a szövegre gondoltál az meg marketing.
Mintne mondjak egy Kyuss-nak jobban örülnék, de hát az meg már nincs. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.