Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) kisgabor87 válasza BluEyes (#17250) üzenetére


kisgabor87
tag

Amit linkeltél az sajnos olyan hirdetés hogy 20e-ért KERES ilyen kombót.

(#17252) sza.sa válasza BluEyes (#17250) üzenetére


sza.sa
tag

A linkelt példány nem eladó, hanem keresnek :)

ez már inkább eladó: [link]

(amúgy nekem is ilyen van, de megfelelő ár esetében akár el is adó... keveset használt, hibátlan állapot, mostanában inkább PC-t használok)

sza.sa

(#17253) kisgabor87 válasza sza.sa (#17252) üzenetére


kisgabor87
tag

30-ért meg már sok. Újonnan 37.

(#17254) KaraDani válasza BluEyes (#17248) üzenetére


KaraDani
addikt

Én is kezdő szinten mozgok, egyelőre még PC-vel használom az elektromos gitárt, de lassan szeretnék inkább rendes erősítőt. Azt mondod ezek a modellezős erősítők jobbak gyakorló kategóriában, mint a az analógok. Ha tervezek venni multieffectet is akkor is fenáll ez? Csak azért kérdezem, mert akkor gondolom megvan minden effekt a multieffekten ami a modellezős erősítőn is, vagy nem jól gondolom?

(#17255) BluEyes válasza kisgabor87 (#17251) üzenetére


BluEyes
őstag

Bakker! Benéztem, bocsi :B
No de mindegy, a lényegen nem változtat. Keress egyet használtan, bele fog férni a keretedbe.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17256) BluEyes válasza KaraDani (#17254) üzenetére


BluEyes
őstag

Jól gondolod, a modellezős kombók agya tulajdonképpen egy multieffekt, amit kiegészítenek egy végfokkal+hangszóróval, berakják egy fadobozba, és lőn a modellezős kombó. Pl. az itt épp tárgyalt Mustangnak is van padlómulti verziója. A Vox se tagadhatja le a ValveTronix kombók és a padlóeffektjeik közti vérrokonságot.
A szolgáltatások közt lehetnek eltérések, ki- és bemenetek, midi, usb, satöbbi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17257) toth_janika válasza kisgabor87 (#17253) üzenetére


toth_janika
őstag

Igaza van Kékszem kollégának. Nekem is egy Mustang I-es van otthon, és baromi jó cucc. Ha kezdő vagy, mint én, és lakásban nyomulsz, akkor több mint elég.
Plusz érdekessége hogy qrva sok preset van hozzá a neten teljesen ingyen. Némelyik egész jó is!
Csak ajánlani tudom, és sztem újonnan jobban megéri :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17258) sza.sa válasza kisgabor87 (#17253) üzenetére


sza.sa
tag

Igen 30 sok, pláne hogy mikor én vettem, majdnem ennyi volt az új ára. kb 20-25 között lehet reális állapottól függően...

sza.sa

(#17259) kisgabor87


kisgabor87
tag

És gitárral kapcsolatban abban tudtok segíteni, hogy a Yamaha Pacifica 112J jó kezdőgitárnak számít? Max. 50e Ft-om lenne gitárra és két ember is azt mondta hogy inkább a Yamaha mint a Squier. Pedig nagyon csábító hogy a Squier fejére oda van írva hogy "by Fender", de félek hogy csak a márkát fizetem meg, minőségileg meg nem kapok jobbat...

(#17260) Neuler válasza kisgabor87 (#17259) üzenetére


Neuler
csendes tag

Bár nem használtam a kettő közül egyiket sem, de én is nagyon nézegetek egy Yamaha 311H gitárt, gondoltam írok valamit ide, hátha segít, hol keress stb.
Én az alábbi összehasonlítást találtam:

MIM Strat >> Pac 112 series
MIM Strat >> Pac 212 series
MIM Strat <=> Pac 312/311
Pac 412 >>>>> MIM Strat

(MIM = Fender, made in mexico), a relációs jelek mutatják melyik jobb, vagy kb. ekvivalensek-e teljesítményben.

A squier-ből elvileg a classic vibe széria ami ténylegesen jó.
A Yamahának minden gitárjára "Limited Lifetime Warranty" van, nézz utána az oldalukon ,de ha jól olvastam akkor ez elsősorban a gitártestet és a nyakat érinti, a hardver elemeket nem (arra is van 1 év).
+ ezen kép alapján [link] egyenes a fej , vagyis a nyak vonalában van ami a tremolózásra jótékony hatással van, és egy darabból van (elvileg) a nyak. + A neten mindenhol elég jó értékeléseket kapott.

Szerintem egy ilyennel nem lehet nagyon mellélőni.

(Egyébként lehet ,hogy ezeket te is nézted, ha igen akkor bocsi, ez esetben semmi hasznos... :) )

(#17261) kisgabor87 válasza Neuler (#17260) üzenetére


kisgabor87
tag

Köszönöm, én is úgy láttam hogy a neten nagyon szeretik ezt a gitárt csak egy kis megerősítésre vártam hogy jó döntést hozok. Most már csak az a kérdés hogy van egy használtan 35-ért azt vegyem, vagy újonnan 55-ért... Nem tudom egy hangszernél van-e jelentősége annak hogy használt? Az én elképzelésem az, hogy ha nem sérült vagy hibás akkor nincs, de javítsatok ki ha tévedek!

(#17262) BluEyes válasza Neuler (#17260) üzenetére


BluEyes
őstag

Jah, az egy darabból faragott nyakra oda köll figyelni, nehogy ilyen tódott szart sózzanak rád. Mint ezeken a képeken is.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Namostan ezek mind Jackson Custom Shop modellek, már ha tudod, mit jelent a CS kifejezés árban, hangban, minőségben. Mind tódott nyakú. Na ilyet nehogy vegyé, még ha alkalmi vétel is, hisz megmondták a PH-n is, hogy ezek szarok a nyak miatt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17263) Plazmacucci válasza BluEyes (#17262) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És tényleg semmi baj velük, de valaki tuti komolyan fog venni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17264) BluEyes válasza kisgabor87 (#17261) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez attól függ, hogy mennyire használt. Egy hangszer kopik a használat során. Bundok, nyereg, babák, kulcsok kopnak, csavarok rozsdásodnak. Itt olcsó gitárról beszélünk, a szerelékek minősége olyan "éppenhogy" kategória. Lehet, hogy a kiszemelt gitár szalon állapotú, és akkor jó vétel, de lehet hogy rá kell költeni annyit, hogy drágább lesz mint egy új. Vigyél magaddal egy hozzáértőt (de aki tényleg ért hozzá, mekkmesterekkel nem vagyunk beljebb), aki benézi a nyakat, meg fel tudja mérni, hogy milyen állapotban van a hangszer. De ugyanez igaz az új hangszerre is, oda is vigyél segítséget.

Neked is elsütöm a szokásos ajánlatomat, eddig süket fülekre talált, de hátha te befogadóbb leszel. #17079 :)

Plazmacucci
Aki érti érti, aki meg nem, azon nem tudok segíteni :D

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17265) Neuler válasza BluEyes (#17262) üzenetére


Neuler
csendes tag

Látom szereted a Jacksont... :)
Egyébként nem szarok azok, gondolom ezt ironikusan mondtad.
Nesa azt mondta ,hogy ő nem szereti, én azt olvastam ,hogy így tudják a nyak szögét megfelelő biztonsággal megvalósítani. A fát amiből a nyak készül a fej előtt elvágják egy adott szögben és fordítva visszaragasztják, ezt követően faragják ki a nyakat és a fejet. Ez a megoldás egyrészt költséghatékony, másrészt így elvileg stabilabb, erősebb a nyak és nincs meghajtva ott a fa, ami kritikus pont lenne.
Fontos itt a ragasztás minősége is.
Hozhattad volna példának az Ibanez Wizard III-as nyakat ami ha jól tudom 5 darabból van.

Egyébként pedig a "csak" odaírtam ,hogy egy darabból van, nem mondtam ,hogy ami többől van az rosszabb, ehhez nem értek annyira.

Itt konkrétan a Yamaha PA 112J-ről van most szó, és leírtam mi az ami szerintem jó benne, egyébként bizonyára tudod ,hogy mivel egyenes a fej így könnyebb 1 darabból kifaragni a nyakat, emellett az egyenes fejrész segíti a vintage típusú tremolók müködését, mert a nutot nem dörzsöli úgy szét a húr a nyúlás lazulás miatt.

(#17266) BluEyes válasza Neuler (#17265) üzenetére


BluEyes
őstag

Mondjuk tényleg kedvelem a márkát, de ennyire azért nem vagyok fan (Ibanezem van :D), épp csak ezeket volt legegyszerűbb megtalálni gyorsba. És igen, volt némi szarkazmus a mondandómban (lényegében csak az volt benne :) ).
Csak le lett itten vezetve nemrég, hogy ez a tódás azért van, mert a kelleténél rövidebb anyagokat vesznek a gyárak, mer az úgy sokkal olcsóbb, és ezért kell hozzátoldani egy darabkát utólag. És hogy ez a hangra nagyon rossz hatással van. Te pedig láthatóan elfogadtad ezt az elméletet.
De lám, tudod te a frankót :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17267) Bobrooney válasza BluEyes (#17266) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mondjuk szerintem egy tökéletes bizonyíték az lenne, ha lenne két egyforma gitár az egyik "egybe" nyakkal a másik "külön" nyakkal.

(#17268) kisgabor87


kisgabor87
tag

Na de várjatok, a hangszerboltban ha újonnan megveszem, akkor beállítva adják át, nem?!

(#17269) Bobrooney válasza kisgabor87 (#17268) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mondjuk úgy, akad olyan hangszerbolt...

(#17270) kisgabor87 válasza Bobrooney (#17269) üzenetére


kisgabor87
tag

Pölö a Coda az ilyen?

(#17271) Neuler válasza kisgabor87 (#17268) üzenetére


Neuler
csendes tag

Vagyis nem. Szóval jobb ha megnézegeted ,kiválasztod melyik legyen, ha lehet 1 fajtából, ugyanabból a típusból is nézz meg többet, és ha megvan akkor állíttasd ott be velük (már ha "engedik"). Alapból nem beállítva kapod meg.

Még régi téma: Karácsonyra kaptam egy Stagg c546TCE-t, tetszett, de nagyon feltűnően nem stimmelt vele sok dolog-----> hibás volt, nem lehetett javítani, csere nem volt---> visszakaptam a pénzt.

Szóval ha beállítanák a hangszereket nem lenne már közte selejt.

Egy másik lehetőség ,hogy beállítod magadnak... ezt nem biztos ,hogy javasolnám.

Nyak és hány darabból:
[link]

Nézzetek bele, mindenki döntse el maga ,hogy ez ténylegesen mennyire utal az anyag minőségére.. :)

(#17272) Eastman válasza Neuler (#17271) üzenetére


Eastman
őstag

Ne vegyél olyan gitárt aminek a nyaka a szemöldök alatt - előtt toldva van Hombre.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17273) Eastman válasza kisgabor87 (#17270) üzenetére


Eastman
őstag

Ilyen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17274) McCann válasza BluEyes (#17262) üzenetére


McCann
tag

Baszki, ezek de gyönyörűek... :Y

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17275) BluEyes válasza Bobrooney (#17267) üzenetére


BluEyes
őstag

Bizonyítaná, hogy abból a két példányból az egyik jobb, vagy a másik jobb, vagy tök egyformák. Mást nem igazán, de még csak azt se, hogy a difit - ha van - a nyak konstrukciója okozza.

McCann
:K :K kéne tunnom a lottószámokat előre, aztán lenne itt mindenkinek ilyenje :D

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17276) McCann válasza BluEyes (#17275) üzenetére


McCann
tag

Ász lenne nagyon! :C :C :C
Merhogy a gitárok optimális mennyisége ugye a "még egy" :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17277) Eastman válasza McCann (#17276) üzenetére


Eastman
őstag

:K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17278) kisgabor87


kisgabor87
tag

Még egy kérdésem lenne (meg még 1000).

Tanulással kapcsolatban érdekelne, hogy van-e reális esély hogy tanár nélkül megtanuljak gitározni (arra ugyanis nincs havi fölösleges 8-10.000ft-om)? Találtam ezt az oldalt amit nagyon istenítenek (idióta amerikai baromságnak tűnik, de több komolyabb szakmai fórumon is javasolják): www.guitartricks.com , arra gondoltam ez talán még megérne havi 3e ft-ot ha tényleg van értelme. Szóval a kérdés hogy ki hogyan tanult gitározni, és lehetséges-e megtanulni internetről ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#17279) pc-user válasza kisgabor87 (#17278) üzenetére


pc-user
aktív tag

Szerintem lehetséges, egyébként vannak a tanár nélküli gitározni tanulásra / tudásra példák a rocktörténelemben.

(#17280) Nunder


Nunder
őstag

És sose jártam tanárhoz, és ugyan nem vagyok egy Petrucci, de amit szeretek így is le tudom pötyögni :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17281) izomhod


izomhod
senior tag

június 26-án jön Clapton Bécsbe!

(#17282) Eastman válasza kisgabor87 (#17278) üzenetére


Eastman
őstag

Ezt az oldalt „átnyálazhatod”: [link]

Én a skálákat innen szedem: [link]

Üdv: E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17283) kisgabor87


kisgabor87
tag

Köszi a válaszokat.

Az igazság az, hogy nem török nagy babérokra, nem célom hogy én legyek a következő Hendrix vagy Petrucci, mindössze annyi hogy akár egy együttesben is megálljam a helyem, teljesen átlagos gitártudással. Bízom benne hogy menni fog ez (pár év alatt) tanár nélkül is. Annyi lecke meg anyag van fent a neten, hogy elképesztő. A régieknek tized ennyi infó nem állt a rendelkezésére és mégis meg tudtak tanulni gitározni. Két dologban látom a tanár értelmét, az egyik hogy kijavítja a hibákat, a másik hogy folyamatos "nyomás" alatt van az ember mert nem akar beégni a tanár előtt minden héten, és ezért komolyan veszi a gyakorlást. Napi max 2 órát tudnék gyakorolni, nem tudom ez elég lenne?

(#17284) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Ezt már láttátok? :Y :Y

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17285) Dealer95 válasza Ricsko :D (#17284) üzenetére


Dealer95
őstag

Láttam :) kár hogy nem balos ;]

(#17286) toth_janika válasza BluEyes (#17262) üzenetére


toth_janika
őstag

Azért az Alumitone hangszedő odabasz egy kicsit! Márcsak látványban is! :K

Szerk.:
@kisgabor87
Én is ezt gondoltam, mint Te, hogy tanár nélkül, napi 2-3 órával lazán megtanulok gitározni. Ennek az lett az eredménye, hogy a sok netes cuccba beleszédültem, nem tudtam, hogy melyik a jobb, és lett pár szarul berögzült mozdulatom, amit nehéz kiírtani. Ilyen például az, hogy nagyon hosszan pengetem a húrokat, túl nagy a kilengése a pengetőnek, és rohadt nehéz volt kicsiket pengetnem.
A napi 2 óra jónak tűnik, nem tudom mellette dolgozol-e, van-e családod, barátnőd, feleséged, kutyád, macskád, amivel foglalkozni kell. 2 óra nagyon hosszú idő... Persze kell, ha el akarsz érni valamit, de azt valami mástól fogod elvenni!

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17287) kisgabor87 válasza toth_janika (#17286) üzenetére


kisgabor87
tag

Dolgozom, van barátnőm és kutyám is. :) Ami viszont nincs az pénz tanárra. Kénytelen vagyok abból építkezni ami van, és reménykedem hogy tanár nélkül is menni fog.

(#17288) Bobrooney válasza kisgabor87 (#17287) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Alapi Istvánnak is van fent akár youtuben is oktató videója.
Meg persze meg is tudod venni :)

[ Szerkesztve ]

(#17289) nesa válasza Ricsko :D (#17284) üzenetére


nesa
veterán

Megmondtak hogy ez nemjo 22cm es darabokbol kell gitart epiteni, ezmeg raadasul atmenonyakas.
:D

(#17290) Dealer95 válasza nesa (#17289) üzenetére


Dealer95
őstag

Ennek nem 1db-ból kéne lennie?

[link] (3db-ból áll a test)
a nyak is több db: [link]

ebay-en ugyan ilyen típus:
[link] (ez meg mintha 1 db-ból lenne)

[ Szerkesztve ]

(#17291) nesa válasza Dealer95 (#17290) üzenetére


nesa
veterán

A hosszaban ragasztas nyaknal tok rendben van, nekem csak a hossz toldassal van bajom.

LP fejnel szoktak ketoldalrol a fejet ragasztani mert a ferde vagas miatt kifut a butu es megszakad a szalirany itt gyengul a nyak bizonyos faknal, es ha eldol nemfog a fej eltorni.

Egyenes szalu fanal ilyen vacak kepen nemmondod meg holvan ragsztva, meg naturba kezbefogva is kell nemi rutin.

(#17292) McCann


McCann
tag

Hoi Senhores

Csak érdekességképpen említem meg, hogy ha minden összejön, február folyamán Ribikében (BC Rich NJ Bich) ki lesz cserélve az egyik pickup egy Seymour Duncan Custom 5 Trembucker TB-14re :C :C :C

Nagyon izgatott vagyok, remélem, sikerül összekukázni a lettát :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17293) sza.sa válasza nesa (#17291) üzenetére


sza.sa
tag

Egy darabig én is azt hittem hogy egy darabból van a gitárom teste, de csak nagyon tüzetesen megnézve közelről látszik, hogy mégse :)

sza.sa

(#17294) BluEyes válasza kisgabor87 (#17287) üzenetére


BluEyes
őstag

Bátorításképpen némi Yamaha (by Yamaha :) ) gitárhangok, nagyszerű arcok tolják itten a finom bluest.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17295) pc-user válasza BluEyes (#17294) üzenetére


pc-user
aktív tag

Én a "The thrill is gone"-nak a Robin Trower-féle változatát ismerem, de ez is remek :)

(#17296) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Újrakezdő vagyok, ez a gitár vajon jó választás lenne?:[link]

Azon is gondolkodom, hogy mostani 10 éve vett Strato forma Hohner Rockwood Pro-m (18e-ért kb.) single coil hangszedőit kicserélem single sized humbucker-ekre, mondjuk Fast Track 1 a nyahoz, FT 2 a hídhoz (Kb 42e -lenne). Bár lehet jobban megérné az új gitár.

Esetleg egy Shecter SRG?!

És még 1: Hallott valaki Schecter Omen Active 8-at, hogy hogy szól többi gitárhoz vagy a Passive Omen 8-hoz képest. Boltban nem lehet még a neten se kapni Mo.-n és a gyártó honlapján sincs már (csak külföldi boltokban), érdekelne hogy használtan megérné e.

[ Szerkesztve ]

(#17297) atidzsiforc válasza SunMount3r (#17296) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Az a Cort az jo vegyed.

Az omen active 8 es a sima omen 8 kozott a legfontosabb kulonbseg, hogy az active menzuraja 28" a passziv 26.5" ez lenyeges. A hangszedo igyis ugyis csere lesz ha nagyon belejossz a temaba. A tobbi kerdesedre nem tudok valaszolni.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17298) toth_janika válasza kisgabor87 (#17287) üzenetére


toth_janika
őstag

Sok sikert! Én drukkolok Neked, mert nekem is elég szűkös a pénzmagom mostanság tanárra. Ha találsz valami jó módszert/oldalt/tanácsokat, ne légy rest! Várom/várjuk ide, had okuljunk :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17299) Bobrooney válasza toth_janika (#17298) üzenetére


Bobrooney
senior tag

(#17300) kisgabor87 válasza Bobrooney (#17299) üzenetére


kisgabor87
tag

Ez az Alapi féle gitársuli 1000 sebből vérzik. Nem érzem azt hogy nekem mint kezdőnek szólna, haladóknak meg igazából kevés. Szóval egyáltalán nem tudom hogy ez kinek készült...

Előfizettem erre: www.guitartricks.com
Igaz hogy angol nyelvű, de azt kell hogy mondjam hogy eddig 1000%-ig megérte. Szájbarágósan el van magyarázva minden elmélet, gyakorlat, van egy alap tanfolyam amiben van vagy 60 lecke, azután lehet választani hogy Blues, Rock vagy Countryt szeretnél tanulni és azokon belül is van vagy 100 lecke (minden leckéhez backing track). Ha ezzel végzett az ember (ami legalább 1 év) akkor még van egyenként 40-50 lecke 10-15 féle műfajhoz. Közben pedig fent van kb. 2-300 szám részletesen elmagyarázva hogy hogy kell lejátszani. Minden leckéhez tabulatúra, HD videók, fórum ahol lehet kérdezni az oktatóktól vagy videót küldeni nekik a játékodról ahol elmagyarázzák hogy mit csinálj másképp. Összesen több mint 2000 videó van fent, több száz órányi anyag. Mindenhol nagyon jókat írnak az oldalról, külföldi gitáros lapok is áradoznak róla. Teljesen kezdő szinttől haladóig megy a dolog, és mire a végére ér az ember az legalább 2 év.
Az ára ha havi bontásban fizetsz: 3000ft/hó, ha egy évre előre fizetsz akkor 30.000 ft. Ami soknak hangzik de egy tanár óradíjának a töredéke. Szerintem önálló tanulásra ennél jobb oldal nincs. Ez a legrégebbi gitároktató oldal ami létezik, '97 óta csinálják ha jól emlékszem.

Ja és van kuponkód amivel 2 hétig ingyen kipróbálhatod, és ha nem jön be akkor nem fizetsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.