Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) B1T3 válasza Hadeska22 (#17900) üzenetére


B1T3
addikt

Ha nem ad sem többet, sem kevesebbet, miért fizessek plusz ezreket érte? :D
Mondjuk nyilván az tudná a legjobb véleményt mondani, aki mindkettőt használta egy darabig.

Különben ilyen áron van az Ibanez V50NJP is, de azon kívül, hogy nem tetszik annyira, mint a másik kettő feketében, nem tudok sok mindent róla. :D

(#17902) Dealer95 válasza B1T3 (#17901) üzenetére


Dealer95
őstag

2 külön márka, 2 külön árképzési mód. Na meg Fendernél egy kicsit szerintem a névért is fizetni kell.
Egy 70.000 Ft-os gitár is lehet olyan jó, mint egy 100.000 Ft-os...

Na meg kezdésnek majdnem mindegy melyiket választod.
Ha ki tudod esetleg próbálni, akkor azt, amelyiknek kényelmesebb a nyaka vagy éppen alacsonyabban vannak a húrok, vagy jobban tetszik a hangja.

Kezdőgitárból nem érdemes túl drágát venni, később úgyis "kinövöd".
Ha meg megunod stb. nem buksz rajta sokat. :)

Árban mennyi a max. amit adnál érte egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#17903) B1T3 válasza Dealer95 (#17902) üzenetére


B1T3
addikt

Én is így gondolkodom. :) El is dől lassan magamban, de nyilván mint laikus meghallgatom a hozzáértőbbek véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#17904) Hadeska22 válasza B1T3 (#17901) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Ha ez jelent valamit, mindkettőt használtam már, igaz csak rövid kipróbálás erejéig,de legalább van róluk tapasztalatom. Azért is írtam amit. Nincs számottevő különbség.
Ebben az árkategóriában mindegyik egy kalap sz@r :D..

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17905) izomhod válasza Hadeska22 (#17904) üzenetére


izomhod
senior tag

dehogy szar mind :(((

egy ugyanilyen áll most mellettem az állványon, azon tanultam, ha játszanál rajta, nem mondanád a 30e ftosokra, hogy szar :)

annak ellenére, hogy olyan a piros, amilyen, én a mai napig használom a cort mellett

(#17906) B1T3


B1T3
addikt

Megrendeltem a Cortot, az én szakavatatlan fülemnek biztos tökéletes lesz. Aztán úgyis váltok, ha szükségesnek érzem. :) Köszönöm a tippeket!

(#17907) izomhod válasza B1T3 (#17906) üzenetére


izomhod
senior tag

ááá, ne rendeld!!!

ha Debrecenben vagy, elkísérlek, van 2-3 bolt is ahol lehet cort

[ Szerkesztve ]

(#17908) B1T3 válasza izomhod (#17907) üzenetére


B1T3
addikt

Már mindegy. :D Na meg ettől kedvezőbb árat nem találtam, és egy tokot is dobnak mellé, ami biztos nem nagy szám, de a semmitől jobb.

(#17909) Plazmacucci válasza B1T3 (#17908) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És ki fogja beállítani neked, ha netalántán csámpás a nyaka? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17910) BluEyes


BluEyes
őstag

Ezt a gitárt ma kaptam.

Már el is fogyott. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17911) B1T3 válasza Plazmacucci (#17909) üzenetére


B1T3
addikt

Erre talán tudok keríteni valakit. :)

(#17912) atomeec válasza BluEyes (#17910) üzenetére


atomeec
senior tag

Boldog szülinapot! :D

(#17913) izomhod válasza Plazmacucci (#17909) üzenetére


izomhod
senior tag

intézzük mester!

[ Szerkesztve ]

(#17914) BluEyes válasza atomeec (#17912) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszönöm! :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17915) Dealer95


Dealer95
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb?

Pod X3 Live vagy Pod HD400?

Árban mindkettő ~60.000 lenne. (X3 Live pár ezerrel olcsóbb)

Főleg a torzított hang érdekelne.
Clean-re ott van a csöves erősítőm, az megoldja :)

(#17916) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Otthon haverral rakjuk össze az ötleteinket és szeretnénk rögzíteni valamilyen digitális hangrögzítővel. Kinéztem egy ZOOM H1-et. Esetleg valakinek van tapasztalata a kütyüvel kapcsolatosan? Illetve valamilyen másik típust tudtok ajánlani, ami ár érték arányban jobban megérné?
:R

You are being revived

(#17917) izomhod válasza PETEE78 (#17916) üzenetére


izomhod
senior tag

telefon :)

vaaagy én egy kompakt canon fényképezővel szoktam felvenni, és a videót átkonvertálom mp3-ba, a próbateremben is így veszünk fel, és viszonylag jó minőség

most az énekesnek van valami zoom sokkolója, az még jobb, de az nem vesz videót

(#17918) PETEE78 válasza izomhod (#17917) üzenetére


PETEE78
senior tag

telefon és fényképező kilőve, már próbáltam és siralmas lett a végeredmény... :O

You are being revived

(#17919) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Fej + ládára szeretném váltani az Marshall AVT 100-as kombómat. Eddig ugyanennek a fej láda verzióját néztem az AVT 150-et. A hangzása tetszik, meg meg voltam elégedve vele. Viszont néztem az MA 50H-s verziójú fejet is. Az full csöves, viszont nem ismerem. Esetleg volt valakinek dolga vele? Milyen zenékre ajánlják, vagy általában milyen? Inkább Punk-HC stílusban játszunk. Sajnos olyan ismerősöm nincs, ahol ki tudnám próbálni és mielőtt jobban belemerülök, inkább kérdezek itt :)
Köszi a segítséget!

(#17920) toth_janika válasza Hadeska22 (#17900) üzenetére


toth_janika
őstag

Tényleg nem sok ember használ Cort-ot
Matthias Jabs tényleg egy kis név... :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17921) Hadeska22 válasza toth_janika (#17920) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

akkor pontosítok.
Számomra elenyésző mennyiségű (jó) zenész használ Cort gitárokat :D.
egyedül anders és jesper. de előbbi csak akusztikus gitárokat.

scorpionst meg nem hallgatok.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17922) kisgabor87


kisgabor87
tag

Azoktól kérdezném akik használtak már Behringer guitar linket: megéri a cucc, jobb hangminőséget produkál mint egy hangkártya, vagy pénzkidobás az egész?

(#17923) atomeec


atomeec
senior tag

Létezik valami progi (bocs hogy itt kérdem), amivel kikerülhetném, hogy midi kábelt vegyek a Pod-hoz? Tehát valami ami megnyitja a preseteket úgy, hogy mutatja melyik potit hová tekerjem? Néha jó lenne egy-egy számhoz nem vadászni erősítő és effektbeállítást, hanem csak a lin6 oldaláról leszedhető fájlokból szemezgetni. Viszont a kábel nem olcsó (illetve sok helyen azt írják, az olcsók nem működnek). Azt is írják sok helyen, hogy nem az a lényeg, hogy ugyanúgy szóljon, mint az eredeti számban, hanem magunk kísérletezzünk ki hangzásokat, de nekem mint kezdőnek, inkább a gitározásra fektetném a hansúlyt, nem a tekergetésre... :)

(#17924) izomhod válasza atomeec (#17923) üzenetére


izomhod
senior tag

nem megy sima usb kábellel?
nekem az xt live ment úgy is, sőt a poscet podomra is ment volna úgy szoftverfrissítés, gondolom preset is megy akkor
podfarm vagy mi volt a progi neve

[ Szerkesztve ]

(#17925) Hadeska22 válasza kisgabor87 (#17922) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Melyikről lenne szó ?
Nekem itt van egy Behringer UCG-102s az asztalon, de épp készülök eladni.Na nem azért mert rossz, hanem nincs rajta output.
Ellenben nekem peavey Xportom van,azon már van out is.amúgy lényegi különbség nincs.Mindkettőnek jó a hangja :D.Guitar Rig5t szeretik.Ha gondolod veszek fel ma vele anyagot és feldobom felhőbe.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17926) atomeec válasza izomhod (#17924) üzenetére


atomeec
senior tag

Ezen nincs USB csati, csak MIDI. :B Tehát MIDIből lesz USB, ha vennék kábelt. De akkor vagy drága, amit írnak mindenhol (most nem jut eszembe a neve, de Line6 is azt ajánlja) vagy valami ami működik tutira másnak és olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#17927) Plazmacucci válasza atomeec (#17926) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Midin nem jön hang.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17928) izomhod válasza atomeec (#17926) üzenetére


izomhod
senior tag

milyen effekt kell neked, főleg kezdőként, ami nincsen benne?:)

vagy inkább a kíváncsiság hajt?
tudsz magadnak a podon is szerkeszteni ingyen;)

(#17929) atomeec válasza izomhod (#17928) üzenetére


atomeec
senior tag

@Plazmacucci: Nem a hang kell, az jön az erősítőből.

Igen, kívnácsiság, meg teszem azt, felváltva csinálom, hogy gyakorlom az akkordokat, meg a ritmust (ezt kéne igazán, mert bánázom csak...) viszont ha megunom, akkor youtube-on nézek számokhoz leckét, és oda a hangzást magamtól állítgatni néha időigényes és az nem sok van...ezért lenne jobb, ha a mások által szerkesztett fájlokból tudnék válogatni, így több idő marad a gyakorlásra. Amiket én állítgatok, oké, hasonlít, de valahogy nem az igazi. Gondolom ez is fog fejlődni idővel, hogy ha hallok valamit, akkor majd felismerem, mit tekerjek, hogy jobban hasonlítson. :B

De ha esetleg van valakinek javaslata olcsó MIDI kábelre, ami működik a POD 2-vel, az lenne tökéletes :D

2. szerk: Tanár még egyelőre nincs, találtam egyet, amelyik olcsó és tud angolul, de nem válaszol az üzenetemre (lehet mégsem tud angolul :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#17930) izomhod válasza atomeec (#17929) üzenetére


izomhod
senior tag

ha otthon gyakorolsz szobában, hiába van (jó) cuccod, ha nincs kitekerve, nemigen fog úgy szólni, ahogy várod, ez is közrejátszhat

(#17931) atomeec válasza izomhod (#17930) üzenetére


atomeec
senior tag

Oké, tehát azt mondod, ne erőltessem?

(#17932) atidzsiforc válasza atomeec (#17929) üzenetére


atidzsiforc
őstag

midivel azt tudnad max elerni, hogy valamilyen kontrolleren pl egy billentyun gombnyomasra presetet valtasz, vagy ahogy megy a daw-odban futtatsz egy elore leprogramozott midi trekk az valtogatja a preseteket (pl meshuggah igy csinalja eloben axe fx-ekkel)

pod gyari kuka ladaszimulaciojaval meg kb soha nem fogod ugyanazt a hangzast visszahozni

amugy elegge osszezavaro a fogalmazasod. ha valasztasz egy egy presetet akkor mar sehova nem kell tekerned semmit. egyebkent meg szerintem nem letezik, hogy egy podon nincs usb, a hangyap*cs pocket pod presetjeit is tudod szexualni szamitogepen. :F melyik tipus van neked konkretan?

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17933) sza.sa válasza atidzsiforc (#17932) üzenetére


sza.sa
tag

Kép alapján Pocket POD 2.0-ja lehet, azon tényleg nincs USB.

sza.sa

(#17934) kisgabor87 válasza Hadeska22 (#17925) üzenetére


kisgabor87
tag

UCG 102-ről lenne szó.
Oké, várom a felvételt, lehet megvenném tőled. :)

[ Szerkesztve ]

(#17935) izomhod válasza atomeec (#17931) üzenetére


izomhod
senior tag

menj el egy óradíjas próbeterembe és próbáéld ki a gitárt+pododt fasza cuccon, akkor meglátod mi a szűk keresztmetszet, de elmondom én is: a hangerő egy normális hangszóróból ;]

(#17936) atidzsiforc válasza sza.sa (#17933) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Azon midi sincs.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17937) atomeec válasza izomhod (#17935) üzenetére


atomeec
senior tag

@atidzsiforc LINE6 POD 2.0 FBV verzió, bocsi :B Egy-egy presetet be tudok állítani, el tudom menteni, de ha valami új van, akkor azt nekem kell "kikeverni".

Én egy próbateremben a pár darab riffemmel csak recsegnék egy jót nagy hangerővel ;]
Ezt a részét teljesen értem, illetve videókból is egyből lejön, hogy nem mindegy mekkora hangfalból jön vissza a hang. 10 ezer forint nagyon sok egy kábelért, főleg, ha nem szolgál egyelőre nagy célt. Az alap elgondolás az időmegtakarítás lett volna. Lehet az előképzetlenségem, a nagy lelkesedés miatt vannak ezek a dolgok, alakul folyamatosan, tapasztalok akár magam, akár a fórumon keresztül :)

Köszönöm a válaszokat, egyelőre akkor marad így ahogy van.

(#17938) sza.sa válasza atidzsiforc (#17936) üzenetére


sza.sa
tag

hopsz, csak sima POD 2.0-át akartam írni :)

sza.sa

(#17939) BluEyes válasza atomeec (#17937) üzenetére


BluEyes
őstag

írják sok helyen, hogy nem az a lényeg, hogy ugyanúgy szóljon

Ahhoz, hogy "ugyanúgy" szóljon, végülis elég csak a gitárnak, pickupnak, húrnak, erősítőnek, hangszóróknak, mikrofonoknak, meg persze a gitárosnak ugyanolyannak lennie. :)
Nem kell ugyanúgy szólni, az úgyse fog 100% összejönni. Téged inspiráljon a sound, oszt kész.
Alapi írta valahol, hogy a teljes pályafutását max 10 presettel meg tudta volna csinálni. Szerintem kábé igaza is van. Otthonra meg elég 3-4, (1 clean, 1 crunch-os, nagyobb gainnel egy középvágott meg egy középdús), többféle effektezéssel, plusz a gitár hangerő- és hangszínpoti, oszt szeva, még sok is.

Milyen erősítőn szólsz?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17940) atomeec válasza BluEyes (#17939) üzenetére


atomeec
senior tag

Roland Cube 15x

(#17941) BluEyes válasza atomeec (#17940) üzenetére


BluEyes
őstag

No, hát itt a cucc méretéből fakadóan soha nem lesz igazán "olyan" a hangod.
A másik, hogy a szimulációkat nyilván nem lehet úgy megcsinálni, hogy mindenféle méretű, teljesen eltérő karakterisztikájú erősítőkön egyformán jól szóljon. A letöltött kész presetek nem fognak pont úgy szólni nálad, ahogy az alkotójánál szóltak egy másfajta erősítőn.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17942) atomeec válasza BluEyes (#17941) üzenetére


atomeec
senior tag

Oké, tehát te is megerősíted, hogy ne verjem a pénzt feleslegesen ilyesmire, mert csak csalódnék és ott leszek, ahol a part szakad :)
Rendben, tegnap olvasgattam még a témában, amúgy is kínlódás, mert nem csak bedugja az ember rengeteg embernek nem működik, csak az M-Audio Uno akármivel.
Köszönöm neked is, gyakorlok tovább, aztán ha egyszer megadatik a kertesház, majd fejlesztek jobb erősítőre :)

(#17943) izomhod


izomhod
senior tag

2 hét múlva debilálunk, meghívtak miket egy 4-5 zenekaros bulira, beindul a zúzda lassan, ó de klafa! ;]

(#17944) izomhod


izomhod
senior tag

"Júniusban Debrecenben játszik Duff McKagan zenekara"

ki jön?

[ Szerkesztve ]

(#17945) Plazmacucci válasza izomhod (#17944) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Senki :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17946) izomhod válasza Plazmacucci (#17945) üzenetére


izomhod
senior tag

ezen jól elröhögök :)
inkább megnézek valami jó walking dead kazettát

[ Szerkesztve ]

(#17947) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Szeretnék venni egy gitárt. Teljesen kezdő vagyok, tudnátok segíteni?
Mit ajánlotok? Ha lehet minél olcsóbb legyen, de azért jó. Elég ha egy házimozira csatlakoztatom?
Előre is köszönöm! :)

(#17948) Nunder válasza AkosAkos (#17947) üzenetére


Nunder
őstag

Ez most kicsit olyan volt, mint hogy szeretnél egy kutyát, mert még sose volt kutyád :)

Kicsit pontosabban ha lehet. Milyen forma tetszik, milyen a stílusod stb. Ezek szerint elektromosat szeretnél vagy elektro-akusztikust, ha házimozira akarod kötni. (amit én semmiképp nem ajánlok)

Nem bántás, vagy ilyesmi, csak kezdjünk el egy kicsit kevesebb szórással lődözni :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17949) AkosAkos válasza Nunder (#17948) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Hát, szeretnék megtanulni gitározni, főleg rock zenét, ezért gondoltam elektromosra. A házimoziról csak érdeklődtem, de akkor jobb, ha erősítőt veszek (azt is ajánlhatnátok akkor :) )? Sajnos többet még nem tudok mondani...

[ Szerkesztve ]

(#17950) Nunder válasza AkosAkos (#17949) üzenetére


Nunder
őstag

Most lehet, hogy a többiek leszólnak, de én kezdésnek nem vennék elektromos gitárt. Nylon- vagy fémhúros akusztikus gitárral kellene kezdened, hogy az alap akkordokat, skálákat, sikálást stb. megtanuld.

Nyilván lehet egyből elektromos gitárral is kezdeni, de én arról nem tudok nyilatkozni :)

Erősítő kezdésnek valami kisebb Roland Cube vagy hasonló, 10-15W-os, de van egy csomó más alternatíva, ha csak otthoni gyakorlásra kell, és nem egyből csörömpölni a garázsban a haverokkal.

Javaslom, hogy a "kezdő" és hasonló szavak segítségével keresgélj a fórum keresőjében, elég sok hasznos dolgot össze lehet szedni. Sok hasonló kérdés jött már, biztos találsz magadra illőt.

Amint kigondolsz valamit, oszd meg, hogy a többiekkel együtt tudjuk alakítani az esetleges elképzelést.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.