Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39451) Robi_73 válasza Stirbi (#39450) üzenetére


Robi_73
őstag

win7 64bit? :F

Robi73

(#39452) tkesy


tkesy
őstag

Az örök kérdés: :)

Van egy P35C-DS3R (rev1.1) lapom, benne egy E8400 (8,5*450 per pill.) és 4*1 GB ram. Gondoltam, hogy lecserélem a cpu-t egy Q9550-re, és az lenne a kérdésem, hogy azzal mekkora esélyem van elérni a 450-es fsb-t... :F (a kiszemelt Q9550 igen jól tuningolható)
Előre is köszi a választ.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#39453) Robi_73 válasza tkesy (#39452) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem 60%. Nekem 471mhz-ig nem kell emelni semmilyen feszt az alaplapon, fentebb nem is próbáltam. (DS4 1.1) Q9xxx procival komolyabb tuning eredménye eléréséhez P45 chipsettel rendelkező alaplap ajánlott.

Robi73

(#39454) Stirbi válasza Robi_73 (#39451) üzenetére


Stirbi
addikt

igen

NFree-Üdv Papi ;)

[ Szerkesztve ]

(#39455) NFree válasza Stirbi (#39450) üzenetére


NFree
addikt

nekem sincs :N ;)

tkesy
tessék megvenni s kiprobálni :D ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#39456) Robi_73 válasza Stirbi (#39454) üzenetére


Robi_73
őstag

Alaplapi hangkártyáról volt szó, hogy az EQ a Realtek driverben nincs Vista óta., Audigy driver pedig tavaly nem volt augusztusban win7 alá. Azóta nem néztem mivel kártyát cseréltem.

Robi73

(#39457) zsigee


zsigee
tag

Üdv mindenkinek.
Közel 4000hszt nem olvastam végig, így ha a kérdés szerepelt, előre is bocs.
Tehát, hol tudom a lapomon (P35C-DS3R) azt a funkciót belőni, hogy egy usbs távirányítóról el tudjam indítani, akár hibernált, akár kikapcsolt állapotból.
A távirányító tudja ezt a funkciót, meg sok minden mást is. Az usb-k elvileg kapnak feszültséget off állapotban is, mert egy usb-hub világít folyamatosan.
PS2 egérrel dupla klikkre indul, megy a hibernálás, a távirányítóval mindent elérek, de bekapcsolni nem tudom. (kikapcs megy)
Köszi a segítséget, üdv.

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#39458) walanr


walanr
csendes tag

Sziasztok.
Most került hozzám egy GA-P35-DS3L, ami az induláskor leadott egyetlen hosszú pittyenésen kívül semmit sem csinál (meg a proci ventilátort se pörgeti fel) miközben a táp és a videókártya hűtése is folyamatosan megy. Bekapcsoláskor vagy egyből így indít, vagy előbb felpörög egy pillanatra a proci hűtése, leáll minden, majd újra elindul már prociventi nélkül az előbb leírt módon. Próbáltam már más (pci-os, mert csak az van tartalékban) videokártyával, memóriák nélkűl (ekkor illene pittyegnie kicsit többet is), a meghajtókat eleve lehúztam, de semmi eltérés.
Van esetleg valami tipp, vagy ez így már kuka?

(#39459) zsigee válasza walanr (#39458) üzenetére


zsigee
tag

C-mos reset-táp nélkül! Újraindítás. Ha nem indul, szerintem bios gond. Persze jól meg kellene nézni a lapot, nincs -e valahol égés nyom. (Minden jumper rajta van?)
Ha bios gond, javítható, kb 2k+posta árában. Merre van a lap?

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#39460) walanr válasza zsigee (#39459) üzenetére


walanr
csendes tag

Én is valami ilyesmitől tartok (bios reset természetesen megvolt), de mivel nem az enyém a lap még meg kell kérdeznem a tulajt, hogy tud e áldozni a problémára, vagy rakjuk későbbre. Egyébként a lap Zebegényben van.

(#39461) Deviance


Deviance
tag

Kovetkezo problemam lathato a kepen: [link]

régebben mindig teljesen instabil volt a rendszer OC-n aztán gyárira vissza vettem mindent, ment kivállóan, 4 honapja nem volt semmi baja de most aztán ez a kép fogadott prime 95 alatt
első 3 tesztre "Hardware faults detected..." és 4. re elszállt a gép.

Most bekapcsol a gép csak nincs VGA jel... ezt is csinálta már régebben csak az a furcsa hogy gondol 1et és bekapcsol...

Config :
Q9550
P35 DS3 2.1
4870 XFX 1GB
DC CSX 2x1GB 1066Mhz

Előre is köszönöm válaszotok! :)

(#39462) Deviance válasza Robi_73 (#39420) üzenetére


Deviance
tag

De van, ha a Ríltek oldarárol letoltod a legfrissebett abban igen is van EQ , Win7-en nekem is van EQ-m es 12 sávot lehet állitani!

(#39463) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Nagyon gyors segítségre lenne szükségem.

Probléma:

Van itt nekem egy Gigabyte P35-DS3 rev 2.1-es lapom, de nincs hang.

A biosban engedélyezve van(Valami Alize Codec vagy mi a szösz) illetve a driverek is fel vannak téve, de hang még sincsen.

Valaki tudna segíteni?

Üdv:

Dani

(#39464) sz.j válasza Overclocked (#39463) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az Eszközkezelő mit mutat?
Mert lehet, hogy "felraktad" a progit, de nem települt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39465) Overclocked válasza sz.j (#39464) üzenetére


Overclocked
tag

Az eszközkezelőben természetesen telepítés előtt " ismeretlen eszköz az Audio Bus-on" volt de miután feltettem a drivert fel ismeret, illetve magában a program ban is érzékeli hogy be van dugva a zöld bemenetbe a jack dugó és ki is írja hogy csatlakozattam, de nem szól. Viszont felmentem Ventrilora(kommunikációs eszköz) és ott hallottak a többiek engem meg egy kis zúgást/háttér zajt.

Illetve szereztem egy hangkártyát: C-Media CMI8738-SX de ha ennek a driverét szeretném installálni akkor azt írja ki hogy csatlakoztassam a C Media PCI hangeszközt(persze angolul), de az eszközkezelő meg látja.

(#39466) dustinzahn


dustinzahn
csendes tag

Sziasztok!

Az alaplapom előző gazdája leszerelte a "procilefogató ajtót", ma új hűtőt kapott, pusztán lustaságból nem kaptam ki a lapot. A borda arrébb lökte a procit, mégis úgy tűnt rajta van. 2X próbáltam indítani, csak a VGA hűtője zúgott maxon. Végül is kiszedtem a lapot, mert vágtam, hogy valami gáz lehet. A proci foglalatban a kis tüskék a jobb felső sarokban elég nagy számban befeketedtek, a procin is lehet látni az égésnyomokat. Mégis működik, IBT, Prime95, Everest gond nélkül lefut. Most ilyenkor mi van? Elméletileg halottnak kellene lennie, mégis él és virul. Vajon károsodott a lap, vagy a proci? Tudnátok épkézláb ötletekkel szolgálni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39467) rvn_10 válasza dustinzahn (#39466) üzenetére


rvn_10
senior tag

Hát az nem egészséges, de ha megy akkor nem lehet nagy gond. Bár eléggé furcsállom a dolgot:)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#39468) DigitXT válasza Overclocked (#39465) üzenetére


DigitXT
félisten

PCI-os hangkártya mellett tiltsd le az alaplapit, mert összeakadnak.:)

(#39469) Overclocked válasza DigitXT (#39468) üzenetére


Overclocked
tag

Nem az a baj hogy le van e tiltva vagy sem hanem az hogy simán nem ismeri fel hogy bent van a hang kari.

(#39470) proci985 válasza DigitXT (#39468) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez nem igaz. nálam mindig egyszerre ment/megy az X-Fi, a lapi (kellett a mikrofonbemenet miatt amikor XFIt használtam digital passra) és a videokártya hangdrivere, soha nem akadtak össze:)

Overclocked: hangerőszabályzó nincsen elállítódva?/nincs valami letiltva/jó helyre vannak beduva a kábelek?

dustinzahn: pontosan melyik lábak feketedtek/égtek meg? valamennyi redundancia van a lábak között, pár láb kiesését még túlélheti a proc.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39471) GrooveHero


GrooveHero
addikt

sziasztok. egy kérdés:

haver P35 DQ6 rev 1.0-s lapja úgy néz ki, hogy elfáradt. megy vissza gariba, még novemberig van rá garancia. a gond, hogy volt rajt egy bios frissítés.
a lap az edigitalban lett véve, és az ő szervizük intézné a dolgokat. vajon gond lehet, hogy lett bios frissítve a lapon? elálhatnak ez miatt a garitól?

mert ha tényleg a lap a rossz, akkor mivel ilyen lapot már nem foglalkoznak, ezért valószínű a pénzt adják majd vissza. legalábbis reméljük. majd jövő 7en kiderül.

szóval szerintetek ettől még garisnak számít a lap? amúgy a lap teljesen hibátlan, tök patent állapotban van. csak rossz:)

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#39472) belaazallat válasza GrooveHero (#39471) üzenetére


belaazallat
addikt

Elvileg nem probléma.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39473) proci985 válasza GrooveHero (#39471) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

bios frissítéstől nem veszik gari.

hogyan fáradt el egyébként a lap?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39474) dustinzahn válasza GrooveHero (#39471) üzenetére


dustinzahn
csendes tag

Táp lekapcsol, elem kivesz, mellette van egy jumper, azzal CMOS reset, és voálá!
Próbáld ki, én soxor beszoptam ezt!

(#39475) dustinzahn válasza proci985 (#39470) üzenetére


dustinzahn
csendes tag

Ha magam felé tartom a lapot, akkor a ramok felöli rész felső sarka, tehát a tápcsati oldalán felül. Elég szép számban váltak köddé. Memtest, everest, Prime95, Intel BT simán lefut. Az okosak azt mondták az energia ellátásért felelős érintkezők mehettek ki, ezért működhet alapfeszen. Vélemény? Remélem csak a lap ment tönkre.
Amúgy köszi!

(#39476) proci985 válasza dustinzahn (#39475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontos lábkiosztást nem ismerem (specification sheetet érdemes megnézni). a lábak jórésze az energiaellátásért felel. elvileg a többi lábra nagyobb terhelés rakódik, de alacsonyabb feszültségen talán egy pici plussz (százalékosan kb számítható a plussz terhelés) még nem jelent gondot.

a proc alja hogy néz ki?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39477) Fortissimus


Fortissimus
őstag

hali

milyen ddr3-as ram-ot ajanlanatok p35c-ds3r-es alaplapba?(4gb)

udv

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#39478) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy óriási problémám. Alapom egy GA-P35-DS3L, és a chipset túlmelegedése fagyáshoz vezet. Ilyet még nem tapasztaltam egy alaplapon sem, hogy alapjáraton a chipset hűtőn 1mp-ig sem tudom rajta tartani az ujjamat, mert meggyulladnék:)

Mit tudok tenni tenni? Esetleg tud valaki rá való aktív hűtőt ajánlani nekem?

A segítségetek előre is köszönöm :R

(#39479) proci985 válasza kertsa (#39478) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mennyire van emelve az FSB? és mennyi plusszfeszt kap a (G)MCH, az SB meg az FSB? csak mert elvileg nem szabadna neki ennyire melegednie.

aktív hűtő... hát ha a házhűtő hátul nem elég, akkor még mindig rá lehet egy még éppen beférő (40es csak a bordára/80-120 úgy általában) hűtőt pakolni a lap fölé, pl gyorskötegelővel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39480) kertsa válasza proci985 (#39479) üzenetére


kertsa
senior tag

E4400-as proci van a lapban. 266-os fsb-n ment alapfeszen. Most visszavettem alap fsb-re(200). És semmi változás :( történt. Bios-ba minden alapon van.

(#39481) kertsa


kertsa
senior tag

Szétszedtem még1x a gépet :W és kicsit átvariáltam a levegő irányát a házba:) A proci hűtését megfordítottam, mert közel volt a chipset-hez. Valószínű megrekedhetett a levegő, mert 46fokos alapjárati hőmérsékletről 26 fokra csökkent a bios szerint chipset hőmérséklete :Y

[ Szerkesztve ]

(#39482) proci985 válasza kertsa (#39481) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért ám:DDD

baromi magas volt az a 46, hát még 1066on, ami nem is a lap specifikáció szerinti vége.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39483) kertsa válasza proci985 (#39482) üzenetére


kertsa
senior tag

az bizony

És nem sokkal később már 50%ék tuning volt a prockón alapfeszen léggel!!!!!! :Y Orthosba 55fokig ment fel a hőmérséklete és a chipset se melegedett fel.:) Jó kis prockót szereztem :DD

Jól jár az, akinek házhoz viszem holnapután ;]

[ Szerkesztve ]

(#39484) proci985 válasza kertsa (#39483) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és a lap még mindig specen belül volt:)

alapfeszen 50% az dícséretes.a mit leírtál, az alapján nem is nagyon melegszik.

kétmagosok annyira nem melegszenek, meg nem is terhelik meg olyan szinten az NBt... ezért néztem, hogy túlmelegedéstől lekapcsol, ilyet még nagyon rántott yorki quadokkal se hallottam (kentiknek alacsonyabb az alap fsbjük).

mi lesz helyette?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39485) kertsa válasza proci985 (#39484) üzenetére


kertsa
senior tag

Már az E6500-öt kínzom:) Ma érkezett meg. Kíváncsi leszek rá, hogy meddig megy! Bár valami nem frankó, mert 2.93Gh gyárilag és 2.66Gh-en indította a BIOS :F

(#39486) belaazallat válasza kertsa (#39485) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

És melyik bios van a lapodban, mert az F8-at ajánlja a Giga.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39487) kertsa válasza belaazallat (#39486) üzenetére


kertsa
senior tag

F9-es BIOS van rajta:)

Alapból nem ismerte fel, hogy az E6500-nek 11-es szorzója. Csak be kell állítani :)

(#39488) kertsa


kertsa
senior tag

Mikor a chipset túlmelegedett a rossz légáramlás miatt, azon agyaltam, hogy lecserélem a lapot. Már meggondoltam magam :DD Tud valaki ettől jobbat olcsóbban? :C

(#39489) Fortissimus válasza Fortissimus (#39477) üzenetére


Fortissimus
őstag

senkinek sincs ddr3-as memo p35c-ds3r-as lapban? :U

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#39490) JaniS válasza Fortissimus (#39489) üzenetére


JaniS
senior tag

Nekem nincs, de már többször leírták itt, hogy nincs túl sok haszna a DDR3-nak ebben a lapban a DDR2-höz képest... Persze ha valamiért éppen azt akarsz venni, az más kérdés, de teljesítmény miatt felesleges.

(#39491) Fortissimus válasza JaniS (#39490) üzenetére


Fortissimus
őstag

sajnos a mostani memoriamat mar masodszorra csinalja ki a lap, ezert gondoltam, hogy ddr3-ra valtok. de ha nem sok ertelme van akkor keresek inkabb egy megbizhatobb ddr2-est

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#39492) JaniS válasza Fortissimus (#39491) üzenetére


JaniS
senior tag

Valami ott nem OK, ha tönkrementek a memóriák, akármilyen típusúak is voltak... Nem feszelte(d) túl őket véletlenül? (Nálam Kingston-ok vannak benne, sokat nem lehet róluk írni, szvsz a leírt teljesítményüket hozzák, de nem többet és relatíve drágák voltak. Asszem valami mást vennék, ha most kellene, de ezt a gépet már nem fejlesztem.)

(#39493) Fortissimus válasza JaniS (#39492) üzenetére


Fortissimus
őstag

elvileg minden ok, sot miutan legariztattam az ujakat csak 800-on hajtottam(2V), de most fel ev mulva megint megadta magat az egyik...

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#39494) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tesztelgetem az ET6ot és az utolsó DESt. lejjeb tudja venni a proc feszét, az eredeti 1.163 helyett már 1.100 alá is lemegy. fogyasztásra ez jól hat. még mindig nem tudja befogni a 1.008as értéket, de 2Wra meg tudja közelíteni. szóval a bekapcsolt DES a mgasabb procterhelés maitt nem jelent paradox módon nőtt fogyasztást.

ja, és rendesen működik OCzve is.

a CPU throttling továbbra is növeli a fogyasztást, nálam 9ről 11Wra.

ami fontos: az előző DES megőrült az ET6ttól, és az ET6 hatására a lap nem vette vissza idleben a feszt, jelenleg ez is megoldódott.

ja, q6600@9*266/9*333 V:1.200, win7x86, (e)p35-ds4 rev2.1 F10

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39495) GrooveHero válasza proci985 (#39473) üzenetére


GrooveHero
addikt

háttő...hogy hogyan is fáradt meg a lap? nos a következő történt:

először elkezdett kékhalálozni, aztán már IDE módra állítva a vinyókat a BIOS-ban(alapból BIOS reset után is így van) nem bootol be semilyen merevlemezről, azt írja ki, hogy
disk boot failure, insert system disk and press enter. vagy vmi hasonlót. RAID és AHCI módban működne a dolog, de mivel nincs 2 egyforma vinyó, ezért így bukott a mutatvány.
szóval a proci jó, a ram is, a vinyó(k) is és minden. csak a lap nem, próbáltuk mindenhogy. akármilyen vinyóval, rendszrrel is, semmi.
úgyhogy ment vissza garba tegnap. aztán a faszi észrevette, hogy el van görbülve a 775-ös foglalaton 2 láb. azt mondta, előfordult már, hogy ilyen miatt bukott a gar, reméljük ez
nem fog. edigital-os volt a lap, amint írtam, szóval tőlük nem, de a gigabyte hazai forgalmazótól, ha minden jól megy, lesz egy új p35-ös deszka, vagy ha nem p35, akkor az utódja, legalábbis ezt mondták.
kb ennyi:)

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#39496) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Most vettem észere, hogy a gb ep35-ds3p lapocskámba nem lehet 1,1v alá menni cpu vcore-al a biosba, volt már ds3p-m, de nem emléxem h ne lehetett vna 1,1v alá menni :U
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#39497) MPowerPH válasza Bagira01 (#39496) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig de, én már találkoztam ezzel. Milyen BIOS van fent?

Don't Tread On Me

(#39498) Bagira01 válasza MPowerPH (#39497) üzenetére


Bagira01
veterán

f5-ös :U p35-ds3 0,5125v-tól adható a p35-ds5 meg 0,5v-tól :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#39499) sz.j válasza Bagira01 (#39496) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez furcsa, mert sokan azt mondták, hogy a ds3p szinte ua. mint a p35-ds4, amivel viszont símán 1V alá is le lehet menni.
Vagy ez csak az ep-k sajátossága?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39500) Bagira01 válasza sz.j (#39499) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem is volt már ds3p-m nem is egy igaz rev1.0-ás meg rev1.1-es, meg ds3-am is, és mindbe lehetett, nem tudom mibe más ez az ep35-ds3p ami elvileg rev2.1-nek számít. Itt 2,35v a max cpu fesz míg a régebbieknél 2v asszem, de lefele miért nem lehet menni :U Megpróbálom vmi ennél is régebbi biossal...

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.