Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38351) MZsoltee válasza Gorneck (#38350) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mindenki másképp látja de 800Mhz CL6os ramot én nem vennék...
Főleg hogy van alternatíva.
Ennek az 1066os olcsóbb 800as drágábbnak egy oka lehet. Nem egyszerre szerezték be és a forint /euro ingadozásnak köszönhetően ez előfordulhat. A 800Mhzest megveszik gyenge euro árfolyamon, az 1066-os meg erősen és így elő is áll, hogy a kereskedőnek olcsóbb volt az 1066-os, mint a 800as és mivel nem akar bukni rajta...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38352) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Ötleteket várnék a következőre.

Adott a konfig:

p35-ds4, e6750, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd.

Kicseréltem a kártyámat egy 4870-re és gondoltam, hogy vista helyett, 7-el próbálozok.

Normálisan feltelepedett, viszont annál a résznél amikor újraindul és bejön a név, jelszó megadása rész, teljesen fekete a kép.

Részletesen:

Újraindulás, 3 hosszabb gyorsan követő sípszó a laptól, sötét képernyő közben és hallomásra feláll a gép. Kiemelném a 3 sípszót és a folyamat közbeni fekete képernyőt.

Ha kikapcsolom és újraindítom, van kép és probléma nélül befejezhetem a telepítést.

Azóta se tapasztaltam problémát, viszont ez a dolog valamiért zavar.

Második telepítésnél is eljátszotta a fentebb említetteket.

lehet, hogy az Én hülyeségem, de nem szeretem, ha ilyen dolgok vannak, mert nem tudom, hogy mire számíthatok a későbbiekben.

Ötlet?

Üdv,
Robi

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#38353) Gorneck válasza MZsoltee (#38351) üzenetére


Gorneck
titán

Ha annyit kéne egy ram teszttel foglalkoznod mint nekem, akkor másképp látnád és elhinnéd sokkal fontosabb a mennyiség mint az, hogy 800on vagy 1066on ketyeg a ram vagy cl4 cl5 cl6...ha már 800 cl5 meg van, akkor bőségesen kiszolgálja sávszélben az architektúrát...innét már csak önvakítás az egész és harc megy 1-1 nyert másodpercért...

robi0604: Stabil a géped? Milyen ramjaid vannak?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38354) robi0604 válasza Gorneck (#38353) üzenetére


robi0604
őstag

Eddig is és most is stabil.

ddr 800 Geil ultra

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#38355) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

Van egy nagy gondom, és nem tudom, hogy ez a P35-DQ6 lapom miatt van, vagy a memória miatt.
A jelenség:
Winben megfagyott minden, újraindításnál pedig a Memória teszt a felénél megakadt, és ismét újraindult. Ez után a CPU alap órajelre állt, de a Memória teszt nem írt semmi, és a boot is megszakadt. Kb 2 perc elteltével viszont ment tovább, mintha mi sem történt volna.
Fogok most egy memória tesztet futtatni, hátha az, de én gyanakszom, hogy ez az alaplap.
Most indítottam újra 3.-szor, és most kiírta, hogy új hálózatot talált. :F Szóval eszközölőben enthernet uninstall, és újra felismertettem. Így már megy a net rendesen.

Valami ötlet, hogy melyiket dobhatom a kukába? :F

(CPU tuning az adatlapomon. RAM nem volt tuningolva, alacsonyabban mhz-en ment mint amire hitelesítve van.)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38356) brd válasza PowerBuldog (#38355) üzenetére


brd
nagyúr

Én inkább a tápegységre (ill. az áramellátásra) gyanakodnék elsőként.

The only real valuable thing is intuition.

(#38357) PowerBuldog válasza brd (#38356) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az utóbbi 1.5 évben semmi gondja nem volt az 550W-os Chieftec-nek, mért pont most lenne?
Ráadásul web-böngészés közben akadt ki, amikor még csak terhelés sincs rajta. :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38358) Gorneck válasza robi0604 (#38354) üzenetére


Gorneck
titán

Feszt kap a biosba?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38359) ANT válasza PowerBuldog (#38357) üzenetére


ANT
őstag

"Az utóbbi 1.5 évben semmi gondja nem volt az 550W-os Chieftec-nek, mért pont most lenne?"

Például azért, mert kezdenek benne kiszáradni az elektrolit kondik.
(Nekem is volt kondihibás tápegységem, nem kellett neki különösebb terhelés az újrainduláshoz.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38360) PowerBuldog válasza ANT (#38359) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És az megmagyarázná, hogy miért akad meg 2 percre a Memória tesztnél a boot elején? :F
Amúgy nekem nem újraindult a gép, csak szimplán megfagyott!

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38361) robi0604 válasza Gorneck (#38358) üzenetére


robi0604
őstag

2.1v 4.4.4.12

Móta megvan, ezen megy és semmi gondja nem volt...
Semmit nemállítottam, csak a vidkarit cseréltem és az opot.

Azóta sem produkál semmi látható problémát, igaz eddig (újratelepítés óta) csak játékkal hajtottam, de az alatt főleg ki kellett volna jönnie, ha van valami.

Elméletben...

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#38362) brd válasza PowerBuldog (#38360) üzenetére


brd
nagyúr

Változatos hibákat tud ám okozni egy hibás tápegység. ;) Ha nem túl bonyolult kipróbálni másikkal, mindenképpen tedd meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#38363) HunChaos válasza Gorneck (#38347) üzenetére


HunChaos
aktív tag

mindegy milyen procival,csak az érdekelne,hogy mekkora volt a max/stabil nem extrem overclock,hanem ami csak úgy otthon sikerült!

(#38364) PowerBuldog válasza brd (#38362) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az az érdekes, hogy Win-ben nincsen ám semmi hiba. Megy játék, stressz teszt, bármi.
De most pl a boot-nál már az előtt megállt, hogy a CPU tulajdonságait behozta volna. 2-3 perc után viszont ment tovább, mintha mi sem történt volna.
Az előbb 1 órán át memtestet nyomtam, és az nem jelzett hibát.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38365) HunChaos


HunChaos
aktív tag

eddig: valid

[ Szerkesztve ]

(#38366) brd válasza PowerBuldog (#38364) üzenetére


brd
nagyúr

Nézd, nem mondta senki, hogy a tápegység a hibás, csak lehetőségként említettem meg, mert a hibajelenségek alapján esélyes. De lehet még valami inkompatibilitás, lehet rossz az alaplap (pl. kontakthibás), talán okozhatja még HDD-hiba is, lehet a BIOS hibája is... soroljam még? ;) Talán a tápegységet a legegyszerűbb megnézni (ha van másik valahonnan persze, akár kölcsönben).

The only real valuable thing is intuition.

(#38367) HunChaos válasza HunChaos (#38365) üzenetére


HunChaos
aktív tag

azért egy ilyen laptol nem rossz nem?ha többet bírnának a ramok menne feljebb is :DD

(#38368) prmcsk


prmcsk
addikt

Kicsit off, de segítség kéne...

A P35-DQ6 lapra vista rendszeren, ráakasztottam egy 750GB-os SATA vinyót, mentés céljából. A bios és az eszközkezelő látja a vinyót, de a sajátgépben nem jelenik meg, így menteni sem tudok rá... :W :O

Megoldás? :R

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#38369) HunChaos válasza prmcsk (#38368) üzenetére


HunChaos
aktív tag

windows elött kellene formázni(mondjuk egy xp telepítő lemezzel,az elején leformázod(particionálod) aztán kilépsz a telepítőből!utána látni fogja a vista(ha ott is formázod akkor ntfs-be rakja amit az xp elviekben nem fog látni többé...mondjuk hallottam vissza fat32-sítésről... :))

(#38370) JaniS válasza prmcsk (#38368) üzenetére


JaniS
senior tag

A felügyeleti eszközök, számítógép kezelés, lemez kezelés (kb.) menüben adj a volume-nak egy meghajtó betűjelet.

(#38371) Deviance válasza JaniS (#38370) üzenetére


Deviance
tag

legyszi segitsetek :O

DS3mas alaplapom van es mostanaba hirtelen meghulyult szeretnem toletek megkerdezni hogy talalkoztatok-e mar ilyen hibaval illetve tap hiba-e?
Tunetek:
- Ha be van dugva aramba USB-n minden kap rendesen aramot kulso vinyo beindul eger eg.
- Ha le lett aramtalanitva OC beallitasokat betolti rendesen biosbol kifagy, es alapot betolti utanna megint ratolom az OC-t es tokeletesen megy.
- Amikor ki szeretnem kapcsolni, minden leall kiveve hogy a ventillatorok mennek tovabb.
- Ujrainditaskor nem all le a gep hanem 20masodpercig kb gondolkodik es behozza a biost igy indul ujbol
Elore is koszonom valaszotokat
Config:
quad9550 2,8 @ 3,61 1.3V->1.25V
2 clx 1066 + 1 kingmax 1066 6 - 6 - 6 - 18 2.0V
XFX 4870 1ghz alap
[ Szerkesztve ]

(#38372) prmcsk


prmcsk
addikt

Köszi mindenkinek... :R

Formázni nem tudom, mert már van rajta anyag, így szerintem a "betűzés" fog bejönni...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#38373) Gorneck válasza prmcsk (#38372) üzenetére


Gorneck
titán

Szinte biztos azzal van a gáz...nekem is ezt játszotta el a win7 az egyik partíciómmal... :D valszeg az egyik optika foglalja a betűjelét...optika nélkül nézd meg...

Gorneck#1239

(#38374) Xalderon


Xalderon
tag

Sziasztok P35 tulajok!

E8200 melle milyen tunnning-barat memoriakat ajanlanatok, amik mar tobbeteknek bevaltak ?
A lapom kokret tipusa ha minden igaz, akkor GA-P35-DS3. 2x2 Gbyte-ban gondolkozom.

(#38375) lsc válasza Xalderon (#38374) üzenetére


lsc
nagyúr

Mekkora órajelen akarod hajtani, nálam 3,2-őn megy /400-as fsb/ így elég neki a 800-as ram is, mondjuk cl4-es . Ha magasabb fsb kell /sok értelmét nem látom/ akkor 1066 cl5-ös minél kevesebb feszen . OCZ, G-skill, Geil de ha még kapsz cl5-ös kingmaxot akár az is jó .

Az élet kegyetlen .

(#38376) Xalderon válasza lsc (#38375) üzenetére


Xalderon
tag

Igazabol eddig meg nem probaltam huzni a procit, igy nem tudom mennyit lehet kihozni belole FSB ugyileg, de arra gondoltam megneznem mit bir, igy elofordulhat, hogy vegul kelleni fognak az 1066-os modulok.

Koszi a tippeket!

(#38377) ANT válasza PowerBuldog (#38360) üzenetére


ANT
őstag

Akár igen. Ugyanis bootoláskor - ha csak rövid időre is - nagyobb terhelést kap a tápegység, és ha kezd kifáradni, ezt nem bírja. Ha nekem nem hiszel, tedd rá a géped egy konnektoros fogyasztásmérőre, aztán sasold a pill. felvett teljesítmény értékeket bootolás közben.
Utána mehet akár napokig is hiba nélkül, volt már ilyenre példa.
Egyébként van egy viszonylag jó "teszt" a tápegység hiba kiderítésére: próbáld ki (akár többször is), hogy Start menüből újraindítást nyomsz. Ha újraindulás helyett leáll a géped, az igen jó eséllyel táphibára utal.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38378) PowerBuldog válasza ANT (#38377) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Minden alkalommal újraindul ahogy azt kell.(5x-ör egymás után.) De aztán 3-4 percre csak megáll az BOOT elején.

Indulásnál nagyobb terhelést kap a táp mint mondjuk játék közben? (Pl Resident Evil 5 DX10, vagy Supreme Commander.)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38379) Gorneck válasza HunChaos (#38367) üzenetére


Gorneck
titán

Nem a csak a ramokkal lesz gond...vagy ez vmi válogatott proci?

Gorneck#1239

(#38380) Laci12


Laci12
csendes tag

Hali! Szerintetek egy p35-ds3 chipsetére milyen ventillátor lenne jó? 40 vagy 60mm-es? Mivel a Thermaltake Extreme Spirit II beszerezhetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#38381) ANT válasza PowerBuldog (#38378) üzenetére


ANT
őstag

Nem vagyok tápguru, nem tudom szépen-szakmailag elmagyarázni, mikor hogyan alakul a 12V-os ág terhelése, de bekapcsoláskor az összes hardver egyszerre "kér enni".
Másrészt megint a saját, korábbi példámat tudom felhozni: az említett, hibás tápom induláskor lekapcsolgatott, csak sokadjára volt hajlandó elindulni, aztán egymás után lement négy film konvertálása VirtualDubbal. Mindez még a régi Prescott P4-emmel volt.
Ha ennél tudományosabb magyarázat is érdekel, esetleg itt tudnak vele szolgálni. :K

De nagyon úgy néz ki, hogy ez az eszmecsere csak elméleti jellegű, mivel az újraindítós próba alapján talán mégsem táphibád van. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38382) Picco


Picco
addikt

giga p35 dq6+ e8400 (E0) VID: 1.25

a problemam az lenne h alapfeszen bekapcsolt load line calibration mellett 3.6gb(8*400) tokeletesen megy.

de 4ghz-t stabilan az istenert sem tudok kihozni belole, pedig adtam neki 1.35V-t is(1.344 cpu-z szerint a vdrop miat).

azthittem h a ramokkal van baj, vettem 2x2gb 1200(6-6-6-18 2.2V) OCZ flexex-et, de semmi valtozas...

energiatakarekossagi funkciok kikapcsolva, probaltam egy ram modullal is, mch-nak adtam +0.10 es +0.15-t is, de semmi, fsb-nek is adtam kicsi plusz feszt. minden felesleges dolog ki van kapcsolva a biosban(raid, floppy, firewire, azalia...etc)

eddig amd konfigom volt, mindig is jol ment a tuning, utana is olvastam de meg vagyok love...

a lap Zé_Mester-é volt es nala 560-as fsb-n is stabil volt es eleg szep eredmenyeket ert el vele mikozben raggatta a quad-okat.

tobb biost is probaltam, helyzet valtozatlan.

mit hagytam ki? bios beallitasaim: 1 2

barmilyen eszrevetelt, otletet szivesen fogadok :R

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#38383) belaazallat válasza Picco (#38382) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Először is az E8400-ed biztosan tudja a 4GHz-et? Ha igen, akkor vmi beállítás lesz. Én a helyedben kikapcsolnám a Load Line Calibration-t. Ramnak csak 0,1V-ot adnék.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38384) Picco válasza belaazallat (#38383) üzenetére


Picco
addikt

ramnak gyarilag kell a 2.2V az 1200mhz-hez, node ahogy en probaltam, ramot 2:2be raktam, szellos idozitesek, de kapott feszt is, vidkarit is visszavettem alapra tehat ezek nem okozhatjak.

mivel alapfeszen 3000@3600-at megy ezert 99.9% h birnia kell a 4000-et valami emberi feszultsegen, nemhogy 1.25@1.35-on....

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#38385) belaazallat válasza Picco (#38384) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem a CSX CEC ramok 1,95Von viszik az 1200MHz-t ezért furcsálom.

Nálam F9-es biosz a legjobb. Én a memókat tuningoláskor teljesen autóra rakom, majd ha belőttem a procit stabilra akkor szórakozok a mem beállításokkal. MCH+0.1V én mást nem szoktam adni. LLC nálam kikapcsolva. Próbáld meg Vcore 1,375V-ot. Ha megy akkor csökentsd a feszt, amíg tudod, ha nem megy akkor szerintem a proci nem bírja.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38386) sz.j válasza Picco (#38382) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igaz, hogy nekem P35-DS4 van, és ebből adodóan nem valószínű, hogy egyforma a BIOS-unk, de én a MIT menut tuning alatt így szoktam beállítani :
(E8400 F12, 2x1GB Crucial Ballistix 1066MHz):
Hátha hasznodra lesz.

Robust Graphics Booster--------------------------auto
CPU Clock Ratio--------------------------------------9 (6-9 között)
CPU Host Clock Control---------------------------enabled
CPU Host Frequency--------------------------------450 (tuningtól függően 400-560 között)
PCIe Frequency---------------------------------------100
CIA 2------------------------------------------------------disabled
System Memory Multiplier------------------------2×
Performance Enhance------------------------------standard
Dram Timing Selectable----------------------------manual
Cas Latency Time------------------------------------5
Dram Ras to Cas-------------------------------------5
Ras Precharge-----------------------------------------5
Precharge Delay--------------------------------------18
Act to Act Delay--------------------------------------auto
Rank Write to Read Delay------------------------auto
Write to Precharge Delay-------------------------auto
Refresh to Act Delay--------------------------------auto
Read to Precharge-----------------------------------auto
trd----------------------------------------------------------auto
trd Phase Adjustment------------------------------auto
System Voltage Control---------------------------manual
DDR2 Overvoltage Control------------------------+0,025 (tuningnál +0,1-0,2)
PCIe Overvoltage Control--------------------------normal
FSB Overvoltage Control--------------------------normal (tuning mértékétől függ. +0,1-0,2)
GMCH Overvoltage Control-----------------------normal ( -II- +0,025-0,15(0,2)V)
Load Line Calibration ..............................disable
V Core--------------------------------------------------- Ezt csak óvatosan, az ajánlott max 1,35V

Semmilyen fesz ne legyen Auto-n!

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38387) Picco válasza sz.j (#38386) üzenetére


Picco
addikt

igen, a te hihetetlen procidrol olvastam mar :DDD
en is ds4-et akartam, de sajna nem lehetett kapni sehol...

a post aljaban van a MIT-rol kepem, ezen latsz valami hibat?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#38388) sz.j válasza Picco (#38387) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán sokkal jobb lenne az, ha "kitöltenéd" az előbb beírt MIT menűt, hogy nálad mi mire van állítva. Így jobban áttekinthetőek lesznek a beállításaid.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38389) sz.j válasza Picco (#38387) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jól el tüntél ....., csak nem "lenulláztad" a konfigodat?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38390) Vulkhaan


Vulkhaan
csendes tag

Sziaszok.

A következő jelenséget tapasztalom a Gigabyte EP-35-DS4 es rev 2.1es alaplapommal, F3 2008/02/27 biossal:

Új proci került a gépembe. E5200-ről váltottam E8400-re. Elkezdtem tunningolni. 390fsb x 9cpu szorzó. Hibátlan a rendszer, és stabil is. Futtattam 3Dmarkot is, jól ment. feljebb húztam az fsb-t, 440 körülre. Ekkor is prime stabil volt a gép. Super pi 1M ~11sec, everest memoria read write ~9000/9600 (mondjuk érdekes hogy több a write). Ezután jött a pofáraesés, mikor indítottam a 3DMarkot. Körülbelül a harmadára esett vissza a teszt szerint a teljesítménye az első 3dmarkos teszt szerint. Tehát addig, normálisan ilyen 110 FPS-el indított az első teszt, de a 440 körüli fsbvel, jött a visszaesés. Rebootoltam többször is a gépet, ugyanúgy gyengén teljesít. Visszaállítottam 390re az fsb-t, DE SEMMI MÁST nem állítottam át, és akkor meg minden jó. Teljesen érthetetlen hogy 390 feletti fsbven miért esik vissza, a vga teljesítmény. Namost ehhez ha valaki tudna valami megoldást, magyarázatot hálás lennék nagyon. Már az őrület határán vagyok :D
üdv.

(#38391) Jorus válasza Vulkhaan (#38390) üzenetére


Jorus
nagyúr

Memória írás/olvasás hogy változik a két beállítás (390 vs 440) között?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38392) Vulkhaan válasza Jorus (#38391) üzenetére


Vulkhaan
csendes tag

szépen nő. azt vettem észre hogy a matematikai számítások az fsb növelésével nőnek, ahogy azt kell.

(#38393) Vulkhaan


Vulkhaan
csendes tag

F3as biosom nem a legújabb, a legújabb az F6os. de se az F5nél, se az F6nál nem ír túl sok változást. hol lehet valami nagyon részletes leírást szerezni a biosok verzióváltozásairól? lehet hogy nem tüntetnek fel minden változást egy biosnál a hivatalos weboldalon?
-------------------hivatalos weboldalukon----------------------
F6 2009/06/19 1. Support Xpress BIOS Rescue function

F5 2008/07/25 1. Fix ICH9R RAID issue

F3 2008/02/27 1. Update CPU ID (Support Intel Yorkfield QX9770 CPU)

F2 2008/01/02 1. ADD new version super I/O code. 2. Enhance Dynamic Energy Saver function.

F1 2007/12/11 1. First Release

(#38394) Jorus válasza Finwe (#38277) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nemide.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38395) Qru válasza Vulkhaan (#38392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szóval csak 3D-ben van visszaesés? 440-es FSB-nél lineáris mi több konstans a teljesítménynövekmény a 390-hez mérten? Az újraindítások számától függetlenül?
Ha a vga kártya alapon van akkor is csökken a 3D-s teljesítmény? Játékokban is tapasztalható az fps esés vagy csak szintetikus tesztben? Tápod milyen?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38396) Picco válasza sz.j (#38389) üzenetére


Picco
addikt

nem, csak dolgozom(ahogy tegnap is a post irasa kozben) :B

ma este 10 utan vagy holnap delelott tudok irni, de felek h hardware hiba lesz....vagy nem birja a procim, ami igen valoszinutlen...de lehetseges.

jah es termeszetesen koszonom szepen a segitseget :R

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#38397) Vulkhaan válasza Qru (#38395) üzenetére


Vulkhaan
csendes tag

úgy tünik h csak a 3dben van visszaesés.
hogy most milyen mértékű pontosan a teljesítménynövekedés nemtudom, de a lényeg hogy 390ről 440re, nő a teljesítmény.
akárhányszor újraindítom vissazesés van. viszont teljesen kikapcsolt állapottól mérve az eső boot esetén, még jó! elős reboot után veszi vissza.
a vga kártyám giga8800gts alapon van, nem húzom.
sajnos játékokban is ott a visszaesés.
táp: enermax 350watt. (nemhinném hogy ez lenne a hibás, hiszen első indítás esetén jól megy)

(#38398) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte P35-DS3 lapom van, szerintetek ebben mûködne egy X3363 Xeon proci?

A hivatalos Giga oldalon a támogatott procik között nincs Xeon, de a specifikációk alapján ugyanaz, mint a Q9550. Az ára viszont egyharmada (több helyen is, tehát nem valószínû hogy elírás)!
Na ez az ami gyanús, és még az hogy az Intel oldalán nem találtam ilyen procit, csak az X3360-ast, ugyanilyen adatokkal.

Próbált már valaki ebben a lapban Xeon procit? Van valami hardver különbség a Xeon és a sima Core2 procik között (a többprocis támogatáson kívül), ami miatt nem megy a „mezei” 775-ös lapokban?

(#38399) Dillon


Dillon
tag

Üdv!
A következő konfigom van (meg jó pár kérdés persze): Gigabyte EP35C-DS3R rev2.1, Intel E8200 (8x333/2.66Ghz), 2x1 GB Geil Black Dragon DDR2800, F4 bios (2009/06/18).
A kérdések :D :
1. Egy ilyen konfignál létezik 440 fsb feletti beállítás? Nekem nem akar sehogysem összejönni, 440 fsb esetében a ramok 880-on járnak alap időzítéssel, felette már jönnek a hibaüzik memtest alatt. (Mondjuk most az alap 5-5-5-18 helyett megy 5-5-5-15-el is, egyelőre hiba nélkül.)
2. Pont ehhez a laphoz az F4 bios a legújabb, vagy fel lehet rá rakni például egy F14-est is?
3. CPU-Z validation Ezt az eredményt/állapotot lehet valamennyire növelni/jobbá tenni?

Tudom, biztos alap kérdések, de már kezdek belezavarodni a sok infóba, amit itt találtam a topikban, és ha valaki lenne oly kedves és szájbarágósan leírná, mit-hogyan-merre, azt nagyon megköszönném. :R

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38400) HunChaos válasza Gorneck (#38379) üzenetére


HunChaos
aktív tag

a proci már nincs meg,de azért válaszolok:)
a ramok 1066-ra vannak visszaosztva,cisszább nem tudom....
most az e7300-am 3.92-n megy beállított 1.35V-al(bios szerint is ~1.32V
itt a 10x-es szorzó miatt nem használom ki a lap potenciálját annyira...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.