Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38901) bivalyolo válasza Gorneck (#38900) üzenetére


bivalyolo
őstag

2x1gb, perf normál, időzítést próbáltam az auto, aztán 5-5-5-18-as és 5-5-5-15-ös beállításokkal is.

ja és option 1-el és 2-vel is próbáltam eredménytelenül.

nincs, azt a legacy usb cuccost is letiltottam.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#38902) Gorneck válasza bivalyolo (#38901) üzenetére


Gorneck
titán

Auto időzítésekkel?

Nincs vmi USB-s hub a gépre kötve?

Gorneck#1239

(#38903) bivalyolo válasza Gorneck (#38902) üzenetére


bivalyolo
őstag

igen autoval. amikor nem nyúlkáltam bele ctrl+f1-el aztán a lap lőtte be.

"Let's agree to disagree!"

(#38904) Jocy


Jocy
aktív tag

Nos,nálam is előjön ez a jelenség,ha nem alapbeállításon van minden.De,csak áramtalanítás után.......valahogy nem lehet ezt "megoldani"?
Az egész áramtalanítás utáni első indításnál fordul elő:Gép bekapcs,pár csippanás,
2sec múlva leáll.Aztán ismét elindul,és többé már nem áll le.....normál indításnál nem csinálja,csak "hideg"indításnál..... :W

[ Szerkesztve ]

(#38905) bivalyolo válasza Jocy (#38904) üzenetére


bivalyolo
őstag

megkérhetnélek h tegyél egy próbát a 3.33-as ram szorzóval?
tehát h mittomén belövöd vmire az fsb-t és ezt a szorzót meg beállítod majd áramtalanítasz és utána kapcsold vissza.
köszi

"Let's agree to disagree!"

(#38906) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Van egy kis gondom. Reggel bekapcsoltam a gépem, boot közben kékhalál, javítani nem tudtam, újratelepítés. Feltelepül a win xp, de a hangkártyát nem látja. A realtek driver felmegy, a az eszközkezelőben a hangoknál "Nincs hangeszköz" felirat van újraindítás után is. Már csináltam a lapon egy clear cmos /áramtalanítva elem ki, érintkezői rövidrezár/, így is ugyanaz . Megdöglött a lap?

Az élet kegyetlen .

(#38907) bivalyolo válasza lsc (#38906) üzenetére


bivalyolo
őstag

az ati hdmi audio driver fenn van? [link]

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#38908) lsc válasza bivalyolo (#38907) üzenetére


lsc
nagyúr

Az alaplapi hangkártyával van gondom, nem a videokártyáéval . Máskor ha telepítem már újraindításnál kilépéskor is van hang, most még újraindítás után sincs.

Az élet kegyetlen .

(#38909) bivalyolo válasza lsc (#38908) üzenetére


bivalyolo
őstag

értem én csak amíg ezt nem tettem fel nekem is ott volt az eszközkezelőben a sárga kérdőjel az audio részen.

amúgy azt javasolják h a giga oldaláról kell leszedni a legfrissebb realtek drivert mert van akinél nem működött rendesen ami a cd-n volt..
bár ha eddig jó volt akkor most is jónak kéne lennie elvileg.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#38910) lsc válasza bivalyolo (#38909) üzenetére


lsc
nagyúr

Még egyszer, eddig is ati videokártya volt, ha az alaplapi hangkártyát telepítettem akkor volt hang, ennyi . Már próbáltam a cd-én lévővel és a giga legújabbal is, ugyanaz.

Az élet kegyetlen .

(#38911) bivalyolo válasza bivalyolo (#38905) üzenetére


bivalyolo
őstag

& Gorneck: nagyon úgy tűnik h ez vmi bug lehet egyes lapoknál: [link], [link]

"Let's agree to disagree!"

(#38912) lsc válasza lsc (#38910) üzenetére


lsc
nagyúr

Annyit megcsináltam hogy bioszban letiltottam az azalia hangcsipet, így már win alól le tudtam tiltani a videokártya csipjét /előtte két pci eszköz volt de nem tudtam melyik melyik/, majd engedélyez és újratelepítettem, így sincs telepített hangeszköz.

Az élet kegyetlen .

(#38913) Termi16 válasza lsc (#38912) üzenetére


Termi16
őstag

Az UUA driveres verziót szedted le a Realtek driverből, vagy azt, amelyikben nincs benne?
Az nem segít, ha kézzel próbálod telepíteni, tehát eszközkezelőből betallózni a drivert?

Illetve a hangoknál a vezérlőpultban a driver telepítése után van Realtek HD Audio Speakers? Ha igen, akkor ezt kellene elsődleges hangkeltőnek beállítani.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38914) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Sziasztok! DS4-em van, és néha olyat csinál, hogy amikor bekapcsolom felpörög minden, még mielőtt kép van újraindul 2x. E8200 @ 3.6GHz 1.25V, Corsair Dominator 2GB 1066MHz KiT + Kingmax 1Gb 800MHz ram, mindegyik 800-on megy.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#38915) lsc válasza Termi16 (#38913) üzenetére


lsc
nagyúr

Még egyszer, a telepítés után a hangoknál "Nincs hangeszköz", egyébként hang sincs. Driver mindkettő volt, már mindenhonnan telepítettem, 10 óra óta ezzel küzdök.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38916) Termi16 válasza lsc (#38915) üzenetére


Termi16
őstag

Sorry, úgy látszik mostanában szelektív a látásom :B

Annó, mikor raktam össze a gépem, akkor én is megjártam ezzel, de nekem az UAA driveres változat segített. Egyéb ötletem viszont nincs :(

Ragaszkodsz az xp-hez? Win7 alapból felismeri és telepíti a hangot első indításnál...:)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38917) lsc válasza Termi16 (#38916) üzenetére


lsc
nagyúr

Nincs win7-em, ma reggelig xp-vel sem volt semmi gondom. Tudom hogy van 3 hónapos win7, de ha nem megy xp alatt akkor mitől javulna meg 7 alatt?

Az élet kegyetlen .

(#38918) Termi16 válasza lsc (#38917) üzenetére


Termi16
őstag

Nem tudom, de pl attól, hogy mint írtam, nekem is csinált ilyet annó xp alatt a hangkari, aztán megjavult. És win7 telepítésénél azonnal érzékelte magától, minden driver nélkül. Tehát szerintem ott tuti nem lenne probléma.
De csak egy ötlet volt.

Vhogy biztosan meg lehet ezt oldani, csak sokat kell vele szórakozni... :F

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38919) bivalyolo válasza sislaciii (#38914) üzenetére


bivalyolo
őstag

a néha csinálja az hideg indítás utánra vonatkozik?
ha a memory multipliert átállítod 3.33-ra akkor is csinálja?

"Let's agree to disagree!"

(#38920) Jocy válasza bivalyolo (#38905) üzenetére


Jocy
aktív tag

Rendben,majd megpróbálom.Valószínűleg később,mert most löltök ezerrel... :D

(#38921) sislaciii válasza bivalyolo (#38919) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Már mindegy, elvitték a lapot, ha van vele valami, akkor megy vissza iPon-ba.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#38922) lsc válasza lsc (#38917) üzenetére


lsc
nagyúr

Megoldódott, sp3-at elfelejtettem felrakni, azzal megy. Mondjuk hogy mitől omlott össze bekapcsolásnál azt még mindig nem tudom.

Az élet kegyetlen .

(#38923) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Honnan lehet megkülönböztetni a különböző rev lapokat?Csak hogy tujdam milyet kapok majd vissza gariba.Gondolom csak 2.0 és 2.1 esélyes.

(#38924) lsc válasza ToBeY (#38923) üzenetére


lsc
nagyúr

A dobozon és a lapon is rajta van.

Az élet kegyetlen .

(#38925) ToBeY válasza lsc (#38924) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A lapon merre látható a rev szám?

(#38926) ANT válasza ToBeY (#38925) üzenetére


ANT
őstag

Bal felső sarok.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38927) ToBeY válasza ANT (#38926) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha megvan köszi a helpet.

(#38928) Zsolt112


Zsolt112
tag

HI!
P35 DS3 rev 2.1 lapom van, jelenleg 2x1 gb kingston value rammal (kit kvr800d2n5k2/2g).

Szeretnék 4 gigabyte-ra bővíteni de a 4 modult kerülném inkább 2x2gb hogy ne legyen probléma.

Ehhez a laphoz melyiket ajánlanátok az alábbi kettő közül?

kingmax 2gb 800mhz ebből kettőt
vagy
kingston value 800 2x2gb kitben

csak a kettő közül ajánljatok ha lehet
tuning nem számít max 8x400as alapfeszes de úgy a mem alapon megy .

A lényeg hogy biztos kompatibilis legyen és stabil, ezek a fő kritériumok.
Egyégként a mostani kingstonokkal elégedett vagyok, de azok majd 2 évesek gondolom már nem ilyen chip van a mostaniakon.

Előre is thx

(#38929) BPFeri válasza Zsolt112 (#38928) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ha nem lesz tuning akkor tök mind1 melyiket választod :R egyébként a Kingmax -ok ezekben a P35 -ös deszkákban elég jól teljesítenek. keress rá a topikban :DD

....

(#38930) Zsolt112 válasza BPFeri (#38929) üzenetére


Zsolt112
tag

thx
láttam hogy gyakoriak a kingmaxok bár 2x2gb -ot ritkábban.
Kingmaxnál nem okoz gondot hogy nem árul kitben memóriát?
Dualban szoktak menni?
bár ugye ezeknél a rendszereknél nem sok jelentősége van.
a fő szempont hogy a lap szeresse és stabil legyen teljesen, tuning másodlagos :)

(#38931) Gorneck válasza Zsolt112 (#38930) üzenetére


Gorneck
titán

Nem.
Igen.

Gorneck#1239

(#38932) Zsolt112 válasza Gorneck (#38931) üzenetére


Zsolt112
tag

köszi.
Akkor a 2x2gb kingmax-al elvileg jól járok?
bár még csak 32bites xp-vel fogom használni.
win7re még nem készültem fel lelkileg :)

(#38933) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali!
Van egy EP35-DS4 rev 2.1 alaplapom, és egy decemberi Win7...

A win7 fölrakott minden drivert, hibátlan is volt, ám volt eddig 2 rejtélyes fagyás, és mindig szétborul a router, ha pl újra indítom a gépet!

Letöltöttem Gigabyte weblapjáról a legfrissebb lan drivert, mert úgy gondoltam, hogy az lehet a baj, meg a p35-ds3 lapomnál is volt hasonló lan driver gond, csak ott töltésnél volt kékhalál...

Akkor elég volt a driver frissítés, most nem nagyon...

Esetleg ötletek?

Előre is köszi!

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#38934) milomi


milomi
tag

sziazstok ... segiteni valaki ?? egy gigabyte GA P35 DS3L es alaplapom van ... vettem egy Q 6600 procit bele ... fellet húzva 3.0 GHZ ig .. 4-5 nap után meg állandóan vissza ál... alapra 2,4 GHZ re :S:S ..... nem menti ell amit kell ... firistve nemvolt 2007 óta... valaki tudna adni linket hol tudom frisiteni vagy valami ötletet adni nekem ??? privibe irja le aki tud segite ::S:S :O :O :O :O :W :W :W :(

NFS World Nick Ewing1987

(#38935) belaazallat válasza milomi (#38934) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Ha bios-t szeretnél frissíteni, a giga oldalán találsz hozzá mindent.

De lehet egy clear cmos is megoldja a problémádat.

Kevesebb smile-t használj kérlek!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38936) emre válasza N-vidi-A (#38933) üzenetére


emre
veterán

Nekem semmi hasnonló problémám nem volt W7 alatt, pedig szintén a giga oldaláról szedtem le a 64-bites drivert.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38937) belaazallat válasza N-vidi-A (#38933) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

"meg a p35-ds3 lapomnál is volt hasonló lan driver gond, "

Én innen indulnék el, lehet a router-nek van baja? Én 32 bites Win7-et használok(7100-as béta), csak azok a driverek vannak fent, amit felrakott magának. Eddig csal egyszer akasztottam ki, egy USB bankártya olvasóval.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38938) N-vidi-A válasza emre (#38936) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Hát lövésem sincs, most ment egész délután a gép, minden hiba nélkül...
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#38939) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretnék belefogni a gépem tuningolásába ehhez kérnék egy kis segítséget.

Amiről szó lenne:
EP35-DS3 lap
E2180 proci 1.275V VID FPO Q827A388
Kingmax 1066 Ram 2x1Gb

Mien beállításokkal kezdjem a tuningot?
Jelenleg még gyári hűtő van rajta csak tudni szeretném, érdemes-e komolyabbat vennem.
Tuningbarát-e a procim.

Prime 95-öt beszereztem, illetve SuperPI és 3Dmark 06 van agépen tesztelésre.
Meg van CPU-Z, Core Temp monitorozásra.

Előre is köszi a segítséget!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38940) belaazallat válasza Czimby (#38939) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Itt lehet jobb segítséget kapsz.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38941) Czimby válasza belaazallat (#38940) üzenetére


Czimby
addikt

Hello!

Köszi az útbaigazítást!
Eddig saját kútfőből odáig jutottam, hogy 266Mhz-re felvettem az FSB, így a proci 2660-on a memória pedig1066-on megy. A Pci frekit 100-ra rögzítettem.

Olyan kérdésem lenne, hogy a ramoknak kell-e adni +feszt, mivel nem 800-on hanem 1066-on mennek?(A dobozon 1.8V szerepel tehát aszerint nem, de mintha valahol úgy olvastam volna)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38942) belaazallat válasza Czimby (#38941) üzenetére


belaazallat
addikt

Prime95 vagy IBT nevű programmal teszteld, ha nem hibázik, akkor nem kell feszt emelni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38943) Czimby válasza belaazallat (#38942) üzenetére


Czimby
addikt

Prime95 megvan.
IBT=IntelBurnTest ugye?
Most szedtem le majd kipróbálom!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38944) fagy53 válasza Czimby (#38943) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az IBT elsősorban a procit teszteli, méghozzá elég intenzíven. 10 kört, ha fut, akkor már stabilnak mondható, Célszerű a RAM-okat külön is tesztelni, ehhez pl a Prime95-ben nagy fájl méretet kell beállítani. Okos megoldás a kétfajta tesztre az OCCT 3.0.2b, ahol van külön fül az IBT-n alapuló és a nagy fájlokat mozgató RAM tesztre. Teszteli a GPU-t is!

(#38945) Czimby válasza fagy53 (#38944) üzenetére


Czimby
addikt

OCCT Király progi lehet!

Köszi a hasznos infót!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38946) N-vidi-A válasza N-vidi-A (#38933) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Hmm...
Felraktam 3 féle lan drivert, és úgy is...

Ami a legszebb, hogy most beraktam egy másik háló kártyát, és azzal is csinálja... :D

vga-t hdd-t kivéve ugyan ezzel a konfiggal xp alól pár hete semmi baj sem volt...

nem értem...

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#38947) Gorneck válasza N-vidi-A (#38946) üzenetére


Gorneck
titán

Nem lehet a router a xar vagy a kábel? Ha a routert kiveszed és közvetlen kapja a naftát?

Milyen szolgáltató?

Gorneck#1239

(#38948) N-vidi-A válasza Gorneck (#38947) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Gondoltam a routerre is, de eddig is ez volt hiba nelkul...

T-OFFline, Pirelli router!

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#38949) NEISSE


NEISSE
tag

Van nekem egy Gigabyte ep43 ds3 lapom ahol az FSB 419mhz (9*407 3666mhz E 8400) tovább már nem hajlandó menni.407mhz fsb stabilan megy többen is mondják hogy ennyit tudd az alaplap ebbe bele kell nyugodnom:)
Beszereztem kölcsönbe de ha beváll akkor megvenném egy Gigabyte Ep35c ds3 lapot.Kíváncsi lennék véleményetekre hogy jobb-e mint a P43 FSB szinten? :R

[ Szerkesztve ]

(#38950) bpx válasza NEISSE (#38949) üzenetére


bpx
őstag

nem ismerem a P43-as lapokat, de a legjobb barátom szerint (google - "p43 fsb wall") ennyit tud

p35 ennél mindenképp jobb, pl. nálam az E8400 vígan szalad benne 4Ghz-en (9*445)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.