Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38851) Bocaa


Bocaa
senior tag

elem ki-be sem segített a fesz problémámban :Y

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38852) Gorneck válasza Bocaa (#38851) üzenetére


Gorneck
titán

Az baj... :(

Ramokat kiszedve indítod a gépet majd visszarakod?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38853) sz.j válasza Bocaa (#38851) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így csináltad?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38854) Gorneck válasza Gorneck (#38852) üzenetére


Gorneck
titán

Egyébként terhelve mit mutat a cpuz?

Gorneck#1239

(#38855) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na kisakkoztam hogy a lapom 2-es ram slotja jó a többi nem,de néha igen:) Plusz chipset borda is fityeg lehet csavargatni kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#38856) Gorneck válasza ToBeY (#38855) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor go gariztatni...

Gorneck#1239

(#38857) Bocaa válasza sz.j (#38853) üzenetére


Bocaa
senior tag

a CMOS reset elmaradt a többi megvolt. De ,hogy ne érjek rá azzal foglalkozni újj hibát produkál a cucc. Nem indul el a XP-csa kakkor ha egyszer beállítom 3.33 ghz-re megpróbélom elindítani fekete kép az üdvözölljük helyett ujraindítom a biosban visszalövöm 2.5-re. És mintha misem történt volna elindul. Szóval nem is tudom kipróbálni ,hogy emel -e feszt. De a LOL az egészben este mikor kikapcsoltam 2.5ghz-en marad ta cucc. Reggel nem indult el csak miután elállítottam és vissza. Rossz lenne a win? Pedig istenbizony eredeti :K
Ha ez megoldódik ráérek majd a feszállítással foglakozni

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38858) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hát jó ráb@sztam az alaplap gariztatással. Előzör is mivel letelt már az első év. így 3hónap a gariztatás.A másik meg mikor szétszedtem a gépet,a lap hátulját véletlen összekentem ezüst pasztával.És ez ott vették észre persze,amit rá is írtak a papírra.Innentől kezdve pedig nem jósolok sok jót. :O

(#38859) Bocaa


Bocaa
senior tag

Mennyi az esélye ,hogy az aquaánál ezzel lehet- e gariztatani :D
Tehát azzal ,hogy nem emel feszt a lap? :Y

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38860) Gorneck válasza Bocaa (#38859) üzenetére


Gorneck
titán

Load is 1,1xxV marad a fesz, 1,3V bios mellett?

Gorneck#1239

(#38861) Bocaa válasza Gorneck (#38860) üzenetére


Bocaa
senior tag

jaa :O

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38862) johnny82


johnny82
őstag

Hali! Összekötöttem a tv-met a pc-vel ez alapján. A cikkben leírtak szerint letöltöttem a reltek hdmi audio drivert, feltelepítettem, de sajna nem tudom kiválasztani a hdmi kimenetnél az 5.1 hangszóró konfigurációt (nekem az van), csak a sztereót, pedig a hangfalbeállítást átállítottam. Valakinek ötlete van, hogy ez most rossz driver, vagy mi lehet? Köszi!

Hangszóró:

Hdmi:

(#38863) Tommee válasza johnny82 (#38862) üzenetére


Tommee
aktív tag

Sztem ne a TV-re küldd a hangot, hanem az 5.1-es hangrendszeredre, csak a képet küldd HDMI-n a TV-re!

(#38864) johnny82 válasza Tommee (#38863) üzenetére


johnny82
őstag

Az a fő gondom, hogy nem is tudok beállítani a HDMI kimenetre csak sztereó 2 csatornát! Az erősítőmön sajna nincs hdmi csati. Esetleg arra gondolsz, hogy ha az erősítön lenne hdmi bemenet, akkor azt érzékelné a gép és akkor engedné a 5.1-et is kivinni rajta?

(#38865) Tommee válasza johnny82 (#38864) üzenetére


Tommee
aktív tag

Sztem azért tudsz max 2 csatornát beállítani(gondolom a videókari HDMI csatlakozóján), mert a TV-d csak sztereó hangot fogad. Így meg tudod szólaltatni a gépedet a TV hangszóróján, de csak sztereóban.
Neked az 5.1-es hangot nem a videókártya HDMI kimenetéről kellene küldened, hanem az alaplapi v külön hangkártyából.
Legalábbis az én értelmezésemben így tudsz 5.1-es hangot kicsalni a számítógépedből.

[ Szerkesztve ]

(#38866) Termi16 válasza johnny82 (#38864) üzenetére


Termi16
őstag

Hali!

Ahogy Tommee is írja, azért csak 2.0-ban megy most a dolog, mert TV-d hangszóróján szólalna meg. A hdmi, amit a tv-be dugtál, az csak a tv-n keresztül tudja a hangot vinni. Ergó vezérlőpultban a hangoknál le kéne tiltanod az ati hd audio-t és helyette egy optikai (spdif) vagy koax kábellel összekötni a hangkártyádat (legyen az integrált vagy vmi komolyabb) az erősítővel, és ezt kijelölni a vezérlőpultban elsődleges hangkeltőnek.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38867) johnny82 válasza Tommee (#38865) üzenetére


johnny82
őstag

Na akkor megpróbálom spdif-en majd kiküldeni az alaplapról az erősítőbe. Mert az erősítőmön csak 1 optikai bemenet van, amibe a tévéből megy a jel. Azt gondoltam, hogy ráküldeni rá tudom küldeni az 5.1-et a tévére, max továbbítani nem tudja az erősítőnek.

(#38866) Termi16 : A tévé optikain van rákötve az erősítőre, azon szól a hang. Ha pendrájvról nézek filmet, akkor gond nélkül továbítja az erősítőre az 5.1-et. Az elsődleges hangot beállítottam a hdmi kimenetre (a képen látszik).

SPDIF dugóhoz milyen kábel kell?

(#38868) Termi16 válasza johnny82 (#38867) üzenetére


Termi16
őstag

Kicsit belebonyolódtam :D Vagy feleslegesen van köztve vmi, vagy nem tudom, de ez így érdekesen hangzik :)

Az spdif-hez toslink kábel kell. De csak simán "optikai kábel"-néven is fut pl tescoban. Kocka alakú a csatlakozója.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38869) johnny82 válasza Termi16 (#38868) üzenetére


johnny82
őstag

Tévé optikai kimenet- erősítő optikai bemenet optikai csatival, tévé usb csatlakozón pendrájv, tévé hdmi bemenet- vga hdmi kimenet hdmi csatival.

Itt vannak a cuccaim.

[ Szerkesztve ]

(#38870) Termi16 válasza johnny82 (#38869) üzenetére


Termi16
őstag

OKé, így már értem, nekem is volt egy ideig így a dolog, amíg nem tudtam közvetlen optikaival összekötni a gépet a cuccossal :)

De akkor most megoldódtak a dolgok? Nem tudom, hogy a tv 5.1-be tudja-e továbbküldeni a jelet. Ha nem jó, akkor meg tudom nézni az enyémen.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38871) johnny82 válasza Termi16 (#38870) üzenetére


johnny82
őstag

Majd ha lesz kedvem szétszedem a gépem és megpróbálom összekötni másképp. Köszi a segítséget! :R

(#38872) Termi16 válasza johnny82 (#38871) üzenetére


Termi16
őstag

Nincs mit :)

Szét sem kell szedned a géped, az alaplap hátlapi csatlakozóinál kéne megnézned, hogy van-e optikai, és akkor meg is van oldva :) (Meg persze integrált hangkari engedélyez és a digi kimenet is rajta)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38873) sheep


sheep
addikt

Sziasztok

Bocs a láma kérdésért, de meg tudná vki mondani, hogy a giga p35ds3-l lapra lehet-e rakni c2d e8400-as procit?
Mintha vki említette volna, hogy ebből az E0 steppingeset nem ismerte fel a gépe csak a C0-at, én pedig most akarok venni ilyen procit
Van vkinek esetleg ilyen alaplapban hasonló procija?
Köszi előre is

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#38874) brd válasza sheep (#38873) üzenetére


brd
nagyúr

Erről van szó?

The only real valuable thing is intuition.

(#38875) sheep válasza brd (#38874) üzenetére


sheep
addikt

igen ezaz :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#38876) Gorneck válasza sheep (#38875) üzenetére


Gorneck
titán

F8as bios legyen rajta oszt ennyi...

Intel Core™ 2 Duo E8400 3GHz 6MB Wolfdale 45nm C0 65W 1333 F8
Intel Core™ 2 Duo E8400 3GHz 6MB Wolfdale 45nm E0 65W 1333 F8

Gorneck#1239

(#38877) bivalyolo válasza Gorneck (#38876) üzenetére


bivalyolo
őstag

hali

még nyáron volt problémám a tuninggal nem tom emléxel el de nem is ez a lényeg..
szóval nagyon úgy néz ki h a lapom nem szeresse a 3.33-ason kívüli memória szorzókat..
írtad másnak is h helytelen ram beállítás miatt IS produkálhatja ezt az leáll-újraindul dolgot viszont ezt, legalábbis nálam csak hideg indításnál..
nos oké h helytelen a beállítás de azon mi a helytelen h én mondjuk 2.4-es vagy 2.0-ás szorzót állítok be? :F

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#38878) brd válasza bivalyolo (#38877) üzenetére


brd
nagyúr

A Giga lapok ilyen furán működnek, szokd meg. :( Direkt kipróbálgattam, nekem alapbeállításon is csinálja, pl. ha mondjuk egy DOS-os program lefagy (megmerevedik a gép tőle), néha akkor is kikapcsol-bekapcsol, amikor resetet nyomok. Vagy ha downclockolva, alulfeszelve van a CPU, akkor pl. nem tud újrabootolni azokon az értékeken (végtelen ciklusba kerül, a kikapcsol-bekapcsol-próbál-elindulni sorozatban) pedig hibátlanul működik az értékekkel, akár több hétig is. Ez különösen akkor idegesítő, ha távolról indítom újra a gépet, és elfelejtem visszaállítani előtte Windowsból az alapfeszültséget, mert akkor többet nem indul el a gép, amíg ki nem kapcsolja valaki teljesen pár másodpercre. Kur... szóval meglehetősen bosszantó a dolog (a HDD-knek pl. "nagyon" jót tesz). Egyébként nagyon tetszenek a Gigabyte termékek, de ha ez már minden Gigabyte alaplapnál így lesz a jövőben, vesztettek egy vásárlót...

The only real valuable thing is intuition.

(#38879) Termi16


Termi16
őstag

Istabil gép, vagy fagyás/újraindulás okozhatja ezt. Nálam teljesen stabil, soha nem áll vissza alapra, és nem szórakozik indulásnál, elsőre indul mindig. Tényleg csak annyi a titok nyitja, hogy stabil gép kell mögé :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38880) bivalyolo válasza brd (#38878) üzenetére


bivalyolo
őstag

hát jó..és ez nem vágja haza idő előtt a deszkát? mármint h így újraindulgat

"Let's agree to disagree!"

(#38881) Gorneck válasza bivalyolo (#38880) üzenetére


Gorneck
titán

Nem egészséges...sérülhet a bios...

Gorneck#1239

(#38882) brd válasza bivalyolo (#38880) üzenetére


brd
nagyúr

Nem hiszem, egy érzékenyebb tápegység, vagy HDD előbb fog ettől bekrepálni.

Termi16: Ha létezik stabil gép, akkor az enyém az. A felhasználási feltételeim nem igazán engedik meg, hogy instabil legyen. (Hosszú számolással járó munkák futnak rajta, virtualizálok, másnak is internetet oszt, és hasonlók.) Ez a tuningolt állapotra (is) értendő, nem VérPistikésen állok a témához, amivel le lehet (és érdemes) tesztelni, azzal le szoktam.

The only real valuable thing is intuition.

(#38883) Termi16 válasza brd (#38882) üzenetére


Termi16
őstag

Én csak az eddigi majdnem 2 éves tapasztalatomra tudok támaszkodni ezzel a lappal.

Volt már benne 2db E6400-as, 2db E6300-as, aztán E4300, E2200 (asszem), és most egy E8500. A dolgok szokásos lefolyása az volt, hogy 2-3 nap alatt megtalálom a procihoz a max órajeleket, aztán még kb 1 hétig próbálkozom, néha újraindul a lap, előjön a többszöri próbálkozgatás, majd ezután kap egy kis plussz feszt. És innentől atomstabil, nem felejti el a beállíátsokat, nem indulgat újra és mindig pöccre indul, elsőre.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38884) Plutor


Plutor
aktív tag

Hali!

Van egy p35 ds3-s lapom,és ram behelyezés után 2 hosszú csipogás fogadott.
bios reset,elem kivétel megvolt,de semmi változás,ugyan az a jelenség.
Valakinek valami ötlet?

(#38885) Termi16 válasza Plutor (#38884) üzenetére


Termi16
őstag

Milyen/mennyi memó? Esetleg rossz slot(ok)ba tetted? Ha 2 van, akkor az elsőbe és a harmadikba kell.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38886) Plutor válasza Termi16 (#38885) üzenetére


Plutor
aktív tag

4x1 gb geil black dragon.eddig ment rendesen.kivettem,mert egy másik gépben teszteltem.
visszarakás után fogadott ez a jelenség.

(#38887) Termi16 válasza Plutor (#38886) üzenetére


Termi16
őstag

Rakj be csak 1gb-ot, biosban adj neki +0,2V-ot, aztán rakd be a többit is. Szerintem így jónak kéne lennie.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38888) Plutor válasza Termi16 (#38887) üzenetére


Plutor
aktív tag

pont az a baj,hogy már a biosig sem jut el.

(#38889) Termi16 válasza Plutor (#38888) üzenetére


Termi16
őstag

Ezért mondtam, hogy csak 1db modult tegyél bele, 1gb-ot. Vagy úgy sem? Jól bennevan? Másik gépben jó? Mert ha igen, az elég gáz...

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38890) fagy53


fagy53
nagyúr

Az úraindulgat témához, nekem is csinálja és nem a tuningtól függ! Van amikor hosszabb ideig hibátlanul üzemel, majd vagy újraindulgat vagy kilép a beállításaimból és az alap bios-szal indul. Mindig azt hittem, hogy ez Gigabyte sajátosság, míg meg nem vettem az Asus-t. Szinte teljesen hasonlóan működik, a chipset P43 és egyáltalán teljesen más a lap, de ez közös vonás. Kicserélve a RAM-okat és a procit az Asus-ban, a helyzet nem változott.
Ezeket, a felmerült lapváltási igény olvasása után írtam meg, nem biztos, hogy ez megoldást jelent erre a kellemetlen és elsősorban a HDD-re negatív hatással bíró jelenségre.

(#38891) bivalyolo válasza fagy53 (#38890) üzenetére


bivalyolo
őstag

én nem tudom mitől függ ez de nagyon idegesítő h a memory multipliert auton és 3.33-as beállításokon használva nem csinálja és ez most teljesen független a tuningtól mert ha én tök alapbeállításokat használva változtatok a szorzón akkor is eljátsza szóval amint másra állítom egyből kezdi és hangsúlyozom csak hideg indításkor, áramtalanítás után. ha csak ki volt kapcsolva és visszakapcsolom teljesen jó, ha csak resetelem teljesen jó, használat közbe nem indul újra.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#38892) Plutor válasza Termi16 (#38889) üzenetére


Plutor
aktív tag

sehogyan sem jó,minden memória oké,másik gépben mennek.

(#38893) Termi16 válasza bivalyolo (#38891) üzenetére


Termi16
őstag

Hmm, efölött átsiklottam, én pl soha nem szoktam a tápot is lekapcsolni, az is ritka, hogy a gépet kinyomom. Akkor nálam talán ezért nincs ilyen problem.

Plutor: Hát akkor sajnos nem tudom mi lehet :( Esetleg próbálj meg szerezni egy másik memóriát, azzal elindítani a gépet, biosban belőni a feszültségeket (mch is kaphat 0,1V-ot plusszba), és ezután visszatenni a 4*1gb-ot.

Egyéb ötletem sajnos nincs :()

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#38894) Gorneck válasza bivalyolo (#38891) üzenetére


Gorneck
titán

Ez az újraindulgatásos szinte mindig rammal függ össze...+0,1 MCH feszt adtál vagy a ramnak? Általában megoldja a dolgot...

Gorneck#1239

(#38895) Gorneck válasza Plutor (#38892) üzenetére


Gorneck
titán

Elem ki/be?

Gorneck#1239

(#38896) bivalyolo válasza Gorneck (#38894) üzenetére


bivalyolo
őstag

perszeeee adtam én mind2nek sőt a ramoknak 0.2-őt is.. de nem is ezzel van bajom hanem h nem kezeli rendesen a többi memória szorzót!

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#38897) Plutor válasza Gorneck (#38895) üzenetére


Plutor
aktív tag

megvolt már

(#38898) Gorneck válasza bivalyolo (#38896) üzenetére


Gorneck
titán

Hmmm...értem mit mondasz...és még mindig ram körüli gond van...bár mintha olvastam volna, hogy egyes szorzóknál előjön ez a restartos baromság...

Gorneck#1239

(#38899) bivalyolo válasza Gorneck (#38898) üzenetére


bivalyolo
őstag

de ez nem egyes szorzóknál hanem az összesen az alapon és a 3.33-ason kívül.
tehát a 2.0áson a 2.4-esen a 3.0-áson és 3.2-esen is.

"Let's agree to disagree!"

(#38900) Gorneck válasza bivalyolo (#38899) üzenetére


Gorneck
titán

Memory perf Normál? 1 ramod van? Időzítés min van?

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.