Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39201) proci985 válasza Mankó (#39185) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tudnak átfolyó áramot is mérni (persze, nem "hardveres" mérés -idézőjel, mert valahol a lapon elvileg figyelve kell lennie az áramnak a procba-, de amire kitalálták, arra elég).

ha defaulton használja az ember, akkor jó az energiatakarékosság, ha minimumra belőtt feszeken, akkor a terheléselemző-algoritmus pont annyival növeli a proc terhelését, hogy még nő is a fogyasztás:DDD mondjuk ilyen 8ról 10Wra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39202) Slyer válasza PH-User (#39200) üzenetére


Slyer
senior tag

igen tudom, de szóba sem jött hogy EP45-öt vegyek :D

(#39203) emre válasza Slyer (#39202) üzenetére


emre
veterán

Olyan zavart vagyok, vagy mégsem? :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39204) Boci_83


Boci_83
őstag

Hi all!

Használ valaki innen a topicból alaplapi raid vezérlőt? Csak a lila porton működik a Raid?
Elég gyalázatos eredményeket produkál a lap Raid0-ban két vadi új Hitachi 500-as vinyóval, és nem nagyon akarom elhinni. Vagy ez a lap valóban csak ennyit tud?

**********

(#39205) tlac válasza Boci_83 (#39204) üzenetére


tlac
nagyúr

mutass egy everest-es mérést

(#39206) Boci_83 válasza tlac (#39205) üzenetére


Boci_83
őstag

Everestes nincs. Ilyen van. [link]

Újraindítás után kicsit kisimult, nem volt ilyen tüskés, de sebesség nem sokat, de valmit javult, átlag 120 körül volt, viszont arról nem csináltam képet. Átlagba hozta a 120-at.

Egyenlőre feladtam, azt hiszem hanyagolom ezzel a lappal a raid0-át.

[ Szerkesztve ]

**********

(#39207) tlac válasza Boci_83 (#39206) üzenetére


tlac
nagyúr

965p-ds4-nél csináltam összehasonlítást a gigás és intel-es raid-del nem sok különbség volt, a gigás kicsit jobban ette a procit

everest-tel mértem
a csíkméret pedig a legkisebb volt

[ Szerkesztve ]

(#39208) Boci_83 válasza tlac (#39207) üzenetére


Boci_83
őstag

legjobb esetben 150 körül volt a max, és 120 körül az átlag, legalább 200-at kellene tudni átlagba a 2 vinyónak egy jó alaplapi vezérlővel szvsz!

64 K-t és 128K-is próbáltam. Most ment fel ma a 3. win7. :W meguntam.

[ Szerkesztve ]

**********

(#39209) tlac válasza Boci_83 (#39208) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem az intelesen nagyjából duplázódott, de mondom nálam a jmicron is ugyanazt tudta
4k volt a csíkméret

(#39210) PH-User válasza Boci_83 (#39208) üzenetére


PH-User
addikt

Nekem abban a lapban (DS3) 140-et tudott a Hitachi szólóban.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39211) gary74 válasza belaazallat (#39198) üzenetére


gary74
csendes tag

Visszavittem oda, ahol vásároltam, ott is 500G-nak látták, majd egy másik gép LBA módban látta 1.5T-nak. Ezután már az én alaplapom is simán felismerte, automata üzemmódban is...hogy mi lehetett, tippem sincs!

(#39212) phantom88 válasza gary74 (#39211) üzenetére


phantom88
tag

Sziasztok!

Azt tudom, hogy P31-es lappal nem megy a 4 darab 2 oldalas memória modul, de mi a helyzet a p35-ssel? Most vettem használtan egy ilyen lapot, van benne 3*1 giga ram, amiből kettő két oldalas és egy egy oldalas. Csak egy újabb egy oldalas 1 gigás modult fog megenni, vagy egy harmadik két oldalassal is menni fog?

Köszi a választ!

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#39213) tlac válasza phantom88 (#39212) üzenetére


tlac
nagyúr

manualban van egy táblázat erről

(#39214) Mankó


Mankó
veterán

Van egy Gigabyte P35-DS3P-s lapom, a kérdésem az lenne, hogy az OCZ reaper 1066-os ramok mennek-e benne gond nélkül. 2*2gb 1066-os kittről lenne szó.
Köszi

(#39215) DZs válasza Mankó (#39214) üzenetére


DZs
senior tag

Mennek benne, de lehet, 1100 felett a lap megáll velük.

[ Szerkesztve ]

(#39216) CyberJedi


CyberJedi
tag

tlac: segítséget kérnék:

válthatnék 965P-DS4-ről P35-DS4-re. Okom csak egy lenne rá: E8500 E0 cpu-m van, ahhoz kell a legújabb bios a 965P-ben, viszont ott a memóriaszorzók beállítását elk*rták gigabyte-ék, és korábban is gondom volt, hogy fájlrendszer hibáim keletkeztek OC alatt, mai napig megoldatlanul, utolsó gyanú az északi híd hűtése...

P35 lap itt van, benne 1 E8400, és a legutolsó F14es bios-al nagyon gagyi módon hagyja magát OC-zni (enyhe OC-t sem igazán hagyja). Döbbenet, hogy még itt tartunk. De itt legalább már az F13as bios felismerné az E8500-amat.

Szóval, nyernék valamit, ha váltanék? Valamiért úgy tűnik, hogy a legutolsó BIOS-ok, amiben az Intel AHCI 1.20E modul került már, tönkretettek más beállításokat.

Véleményt, tapasztalatot kérnék, elég nagy zűrzavar van itt a témában.

[ Szerkesztve ]

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39217) sz.j válasza CyberJedi (#39216) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...válthatnék 965P-DS4-ről P35-DS4-re......P35 lap itt van, benne 1 E8400, és a legutolsó F14es bios-al nagyon gagyi módon hagyja magát OC-zni (enyhe OC-t sem igazán hagyja). Döbbenet, hogy még itt tartunk. De itt legalább már az F13as bios felismerné az E8500-amat....."

:U
Hát erre mit mondjak ....?
Talán csak annyit, hogy P35-DS4 rev2.0-ás/F14 lapom van, benne egy E8400 E0 (olykor egy C0) proci, és a Te szavaddal élve ilyen "gagyi" eredményeket tud (lásd pl. a második táblázatot).

Esetleg nem másban lehet a hiba?

:D ;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39218) CyberJedi válasza sz.j (#39217) üzenetére


CyberJedi
tag

sz.j. félreértettél, a gagyi alatt azt értettem, hogy ha simán átállítok mindent manuálisra (sebességeket), már be sem bootol a lap. mivel nem ment a nagy OC, gondoltam próbáljuk meg pár megahertz-el először, FSB-t növeljük meg 1-2-3-al pl. És nem bootol.

Ez a gagyi.

A te eredményeid szépek.

CMOS reset volt, értek a témához, de nincs most fél napom, főleg nem több napom, kibogarászni, miért nem megy RENDELTETÉSSZERŰEN az OC. A hócipőm tele van már azzal, hogy fel kell FEDEZNI egy BIOS-t. Pl. a 965P-nél arra kellett rájönni, hogy a "Legacy USB"-t DISABLED_re kell tenni, ha OC-zel. Halandó erre rá nem jön. Persze fél évvel később már kint volt a fórumokon. De nekem magamnak kellett kikísérletezni anno.

Miért nem tud csak MŰKÖDNI egy BIOS, úgy, ahogy kell??? :)

Főtémára visszatérve, minden próbáltam, amit tudtam, nem vagyok kezdő, mégsem bootol rendesen.

Ha azt mondjátok, könnyen kezelhető az OC a P35-DS4-ben, akkor hajlok a váltásra.

Ha pepecselni kell vele örökké, akkor maradok a lapomnál, alapon (LOL).

Egyre inkább érdekel, hogy az ASUS, meg egyéb AMI BIOSos lapokkal mennyivel könnyebb az élet, mert a GIGÁból kezd elegem lenni így, pedig nagy hívője voltam.

Jedi out.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39219) brd válasza CyberJedi (#39218) üzenetére


brd
nagyúr

Valami hiba van a világnézetedben. ;) Az OC pontosan arról szól, hogy a gyárilag stabil (ezt jegyezd meg, fontos) órajeleken tökéletesen működő cuccot rá tudod-e venni arra, hogy magasabb órajelen is ugyanolyan üzembiztosan működjön. Ha igen, szerencséd van (és talán értesz hozzá), ha nem, nincs szerencséd. Az, hogy ehhez mit kell az alaplapon letiltani, állítgatni, hogy (figyelj, most jön) a gyárilag stabil órajelek fölötti működés problémamentes legyen, nos, ez a tuningolás. A BIOS-nak ehhez legfeljebb annyi köze van, hogy bizonyos beállításokat, időzítéseket úgy állítanak be benne, hogy könnyebb legyen a tuningolás (de nem azért, hogy ez könnyebb legyen, hanem mondjuk hibajavítás céljából). De igazán nem hibáztathatod az alaplapgyártót (BIOS-készítőt), hogy a te tuningolási vágyaidat nem tesztelgeti előre (van ilyen is mondjuk, de annak meg is kérik az árát).

The only real valuable thing is intuition.

(#39220) CyberJedi válasza brd (#39219) üzenetére


CyberJedi
tag

brd: amit írtál igaz volt 10 éve. Azóta overclockolgatok.

Azonban évek óta bekerült az OVERCLOCK szó a reklámokba, marketingbe, innentől kezdve ÍGÉRET szinten van, nem szerencse kérdése. Max. a mértéke, de az átlagos overclockot bírnia kell, ha ezzel hirdetik az alaplapot.

És ne haragudj, 1-2-3 MHz-es overclock-al ha nem indul egy lap, akkor ott BAJ VAN. Még overclocknak sem nevezhető, a Pentium idején Turbo volt a neve, mint tudod. (+3%).

Nem kell kioktatnod, hgy mi a BIOS, stb., ezekkel teljesen tisztában vagyok.

Full nem fogtad fel, hogy miről írok és a hsz-ed az égadta világon nem segít semmit és nem válaszol és ráadásul tévedsz: manapság NEM kell hálálkodnod a Gigabyte-nak mert beindult 1%-al nagyobb órajelen a géped, mivel eleve azt hirdeti, hogy tuning-barát, stb.

Szóval ezeket a kioktató, nagyokos cuccokat hanyagoljuk. Pont 25 éve kezdtem a programozást. Pontosan leírtam a problémát, te másra válaszoltál. Észt osztani jársz ide? Semmi gond, de akkor tanulj meg olvasni először. (Lehet, hogy kevesebb alkoholt, füvet, xanaxot kellene beszedni - és akkor értenék az emberek a szavakat a képernyőn).

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39221) CyberJedi


CyberJedi
tag

tlac: emlékszel a P965 OC eseténi állandó fájlrendszerhibákra? OC Club Hungary-től kaptam egy tippet: AHCI nem megy jól bizonyos FSB felett.... Szerintem ez volt a gond!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39222) proci985 válasza CyberJedi (#39221) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem csak az volt a gond.

a gond ott kezdődik, hogy p965ös chipset. ami tud 1066os FSBt, az intel által gyárilag. pont.

a giga azt mondja, hogy a rev3.3 tud FSB1333mat is, OC nélkül. na ez az ami nem igaz, a p965ös chipset mindenképpen felül lesz járatva, max az user felé nem tranziens módon. de attól még a chipset 25%os OCvel kezd onnantól, hogy be lesz pattintva egy 8x00ás. tehát, 25%os OCről indult a lapod, ami már korántsem a 3%os turbo szint.

valamennyit lehet javítottak a lapon, ill állítottak a Bioson, hogy 1333mas FSB mellett se legyen gáz, de attól még a lap sose fog úgy menni, mint egy natív 1333mas, esetleg 1600as lap (p35nek 1333 volt a gyárija, wall kétmagossal olyan 2000-2100körül volt, p45 1600 gyárilag, OCvel 2400 kétmagossal még reális).

OCnek reklámozzák? igen. az asus p5k is papíron egy quad támogató középkategóriás tuninglap volt, ami igaz is volt. mármint a quaddal elindult, sőt beállítások meg is voltak az OCre, csak éppen a feszszabályzása volt elégtelen quad tuninghoz. középkategóriás procikkal, mármint az 6x00ás szériával meg nem is ment rosszul, kis és közepes tuninggal. és a beállítások egy része konkrétan az égvilágon semmit sem csinált. marketingnek nem szabad hinni. specifikációknak inkább.

zárójelben: egyébként a speciikációtól alul eltérés is probléma lehet. egyik barátom próbált p35ben d805öt járatni, 533mas FSB (lap 800/1066/1333), alapon indult, aztán tuningra azonnali hatállyal beőrült.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39223) brd válasza CyberJedi (#39220) üzenetére


brd
nagyúr

Most is igaz, csak úgy látszik, megetették veled, hogy az "jár". A reklámok mind erről szólnak, nem tűnt még fel? Mennyiért is kapod a "tuningbarát" alaplapot a boltban? Mehetsz panaszkodni, ha mégsem bírja az ígért tuningot? Naugye.
Az eredeti kérdésedre meg senki nem tudja a választ valószínűleg, ezért nem válaszolnak, mivel ezt neked kell kitalálnod vagy, ha szerencséd van, másnak is így nem működött a tuning, és kitalálta, hogy nála melyik részegység/alkatrész készült kisebb tűréssel és talán nálad is az (lásd: az általad is írt AHCI-s példa).
Alkohollal, fűvel, gyógyszerrel meg lehetőleg nem mérgezem magam.

The only real valuable thing is intuition.

(#39224) Mankó válasza DZs (#39215) üzenetére


Mankó
veterán

Az legyen a legkevesebb. Annyi nekem bőven elég is lenne.

(#39225) tlac válasza CyberJedi (#39216) üzenetére


tlac
nagyúr

a habzó szájú fröcsögés után már nem szívesen válaszolok...

ha a tuningot nem nézzük, akkor nem igazán van különbség a két lap között, de ha figyelembe vesszük, akkor jobb a p35, a magasabb fsb-kkel sokkal könnyebben megbirkózik és a memóriát is jobban lehet benne tuningolni
plusz még az is ott van, hogy a p35-ös giga lapnál már lecserélték a feteket hűvösebbekre

E8500 E0 cpu-m van, ahhoz kell a legújabb bios a 965P-ben, viszont ott a memóriaszorzók beállítását elk*rták gigabyte-ék

ez a probléma szerintem csak az ilyen újabb procikkal jelentkezik, ha jól tudom valami trükköt alkalmaznak, ahhoz, hogy menjenek benne és ez bizony lehet a mellékhatása

fájlrendszer hibáim keletkeztek OC alatt

ebből eléggé egyértelműen következik, hogy akkor nem stabil a géped, ha oc nélkül meg ok

Valamiért úgy tűnik, hogy a legutolsó BIOS-ok, amiben az Intel AHCI 1.20E modul került már, tönkretettek más beállításokat.

csak az ahci miatt nem érdemes újabb biost feltenni, ha a régiben jobban megy a tuning
de egyébként a régi biosokban is ki lehet cserélni az ahci-t

FSB-t növeljük meg 1-2-3-al pl. És nem bootol.

tedd fel újra a bios-t a bios-os q-flash-sel, úgy, hogy a keep dmi-t disabled-re állítod előtte
aztán bios-ban load optimized, save, és csak majd a restart után állítgass

CMOS reset volt, értek a témához, de nincs most fél napom, főleg nem több napom, kibogarászni, miért nem megy RENDELTETÉSSZERŰEN az OC. A hócipőm tele van már azzal, hogy fel kell FEDEZNI egy BIOS-t.

hahaha, tuning nincs ingyen...
kíváncsi lennék, hogy mi lenne akkor a véleményed a p45-ös gigáról...

Pl. a 965P-nél arra kellett rájönni, hogy a "Legacy USB"-t DISABLED_re kell tenni, ha OC-zel.

nekem nem kellett

emlékszel a P965 OC eseténi állandó fájlrendszerhibákra? OC Club Hungary-től kaptam egy tippet: AHCI nem megy jól bizonyos FSB felett.... Szerintem ez volt a gond!

visszanéztem és látom, hogy szenvedtél vele, én meg próbáltam tippeket adni
a fél óra blend-re még most is azt mondom, hogy kevés...

főleg raid-em volt a 965p-nél, de az ahci is volt később és nem vettem észre, hogy emiatt lenne gond (csak a raid hullott szét néha, ha nagyon nem volt stabil a gép)

[ Szerkesztve ]

(#39226) CyberJedi válasza tlac (#39225) üzenetére


CyberJedi
tag

ok köszi a kimerítő választ!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39227) kalimist


kalimist
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte P35-S3 lap (F8 bios), C2D E7500, ASUS 4770 (a legelső, nem Formula)

Ezzel így gond nélkül fel tudtam húzni a procit 4Ghz-re. A gond ott kezdődött hogy meghalt a VGA, nosza vettem egy másik 4770-et ezúttal Asus Formula-t és az a nem kis problémám, hogy nem tudom huzni a cuccot. Ha bios-ban Enabled-re állítom a CPU Host Clock Control-t
de az FSB-n nem változtatok és így inditom újra akkor a post kb. kétszer annyi időt vesz igénybe és ha megnézem biost akkor látom, hogy a Host Clock Controlt visszateszi Disabled-re de minden mást változatlanul hagy. Próbaképp betettem egy kis GF 8600 GT-t és láss csodát a tuning gond nélkül megy. Az uj 4770-et betettem egy Gigabyte G31 lapba is de a helyzet ott is ugyanez, nem lehet húzni a procit.

Szerintetek mi lehet a gond? Találtam pár külföldi fórumot a témával kapcsolatban de egyik se szolgál megoldással.

Előre is köszönök bárminemű segítséget. :N

(#39228) Mankó válasza kalimist (#39227) üzenetére


Mankó
veterán

Kezdésnek süsd ki a biost (Clear Cmos), s utána próbálkozz újra!

(#39229) krisztián98


krisztián98
tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem egy GIGABYTE GA-P35-DS3 lap kapcsán. Ha jól emlékszek, akkor egy billentyűzet kombinációval elő lehet hívni biosban egy tuning barátabb felhasználói felületet, ahol tudom állítani a memória időzítését. Mi ez a billentyűzet kombináció?

Köszi:
Krisztián

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#39230) emre válasza krisztián98 (#39229) üzenetére


emre
veterán

del ;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39231) Tommee válasza krisztián98 (#39229) üzenetére


Tommee
aktív tag

CTRL+F1

Előzőnek: BIOS-ban :))

(#39232) CyberJedi


CyberJedi
tag

tlac: a LEGACY USB-t azért kellett nálam DISABLED-re tenni, mert rá volt kötve a gépemre egy belső (floppy-helyes) memóriakártya-olvasó. Mire erre rájöttem... Aztán sokkal később megjelent a jzelectronic.de oldalán... Ugyanis OC esetén megállt a bootolás a VERIFYING DMI POOL-nál.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39233) adalbert1


adalbert1
veterán

Srácok, az mitől lehet hogy a régebben stabilon 2.8 Ghz-et tudó E6300-am (még a régi fajta, alapórajel 1.86 Ghz) manapság minimális tuningot se tud elviselni? Ram ugyanúgy tudja a 800 Mhz-et, így azt kizárnám, viszont mindig memory checknél áll le a gép miután átállítottam a biosban az fsb-t.
Ja, rev 1.0-s P35DS3-am van.

A PWM vezérlése a lapnak nem tud olyat, hogy a CPU hűtő venti fordulatszáma 0 legyen?
Ill. hogy kellene jól belőni a PWM vezérlést? 4 tűs ventim van, biosban enable, de pwm-nél és auto-n se tud ilyet (mármint hogy egészen alacsony vagy nulla fordulatról menjen, pedig a proci max. 27-8 fokos).

(#39234) proci985 válasza adalbert1 (#39233) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

degradáció miatt lehet ilyen (ha sokáig nagy feszeket kapott/adott le a lap). MCHnak próbáltál plusszfeszt adni? elvileg attól bukhat a memcheck.

PWM vezérlés olyat nem tud, szerintem. az EasyTuner6 (win7 alatt ne megy az 5, p35-ds4el jól megvannak) tud olyan 20%ig lassítani. prochűtőt leállítani szerintem lapról nem lehet (és szerintem nem is szabad, pár alapvetően ilyen üzemre készített hűtő kivételével). milyen hűtő van rajta egyébként?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39235) adalbert1 válasza proci985 (#39234) üzenetére


adalbert1
veterán

Mugen 2-t tettem rá. Ha úgy nem megy, akkor megpróbálok Speedfan-nal okoskodni... A legjobb az lenne, ha különböző intervallumokhoz lehetne belőni különböző százalékokat, mondjuk olyan 4-5 lépcsőben.
És az lehet, hogy 266-os FSB helyett már 267-en se menjen? :F
MCH-t mindjárt megpróbálom.

(#39236) adalbert1 válasza adalbert1 (#39235) üzenetére


adalbert1
veterán

Lol, ki kellett kapcsolni a Legacy USB Detectet (vagy mi a pontos neve), és egyből megy minden úgy mint régen (lehet hogy a 3 usb-s hdd nem tetszett neki :D ).

(#39237) CyberJedi válasza proci985 (#39222) üzenetére


CyberJedi
tag

proci895: ez egy jó megközelítés volt, így már jobban hajlok a p35-re váltásra. Habár most már igazából i5-ben kellene gondolkozni, annyival gyorsabbak állítólag...

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#39238) proci985 válasza adalbert1 (#39235) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

EasyTuner tud hőfok függvényében szabályozni, egész jól beállíthatóan. esetleg front panel szabályozópult is megoldás lehet, de az pénzbe kerül (hátránya viszont, h egyrészük nem automatizálható).

tuning megy rendesen mióta kikapcsoltad a legacyt?

CyberJedi: nekem az ki fog maradni:) p35 emiatt tényleg jobb, de kérdés, hogy mégis mennyit akarsz húzni. p35ös lap van már olcsón, de kérdés, hogy használtként mit és főleg mennyit járattak benne (quadok nagyon tudták enni a lapokat, láttam olyan p5kt, ami másfél év alatt belehalt az elektronmigrációba, pedig a q66b3 csak 3.0án ment... folyamatos 180Woktól pár év alatt még a DQ6 is behalhat).

nézd meg, hogy mennyit kéne rádobnod egy p35ösre, aztán ha úgy érzed, hogy ennyit megér, hogy jobban menjen a procid, akkor válts, egyébként maradj. p55 alá még nincs olcsó tuninglap, p35 alá annál inkább.

(engem egyébként nem győzött meg a p55, mondjuk a q66ot se tudom teljesen kihasználni, szóval nekem felesleges lenne váltani).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39239) adalbert1 válasza proci985 (#39238) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, megy rendesen, a 2.8-at viszi ismét alapfesz környékén/alatt a proci.
Megnézem akkor az Easytune-t. Az 5-öt kipróbáltam, de ott csak 2 lépcsőt lehet beállítani...
Így hogy nem a stock cooler van végre, szinte nem is megy 40 fok fölé a proci fél óra prime után sem (mondjuk végig olyan 1000 RPM-en teker a venti).

Elgondolkodtató ez a diksurzusotok a váltásról (hiszen 3,5 éves nekem is az E6300), viszont szerintem ár/érték arányban rosszul járnék (ugye annyi pluszt nem hozna a mostani rendszerhez képest, mint amennyit rá kellene dobnom), kb. csak a technológiai újdonságok (kisebb csíkszélesség, usb3, sata3, ddr3, alacsonyabb fogyasztás) miatt csorog rá néha a nyálam, a teljesítmény miatt pont nem, így szerintem ez a lépcső nekem is kimarad.

Amúgy egy lapnak mi lehet az élettartama? Mi az ami legjobban befolyásolja (gondolkozok, hogy vajon meddig bírja még a vas :) , ha egyszer nyugdíjazva lesz akkor is megmarad második konfignak)?

(#39240) proci985 válasza adalbert1 (#39239) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, akkor jó:)

fogyasztásban valamennyivel jobb, de ha nem megy 40fok fölé a procid, akkor a jelenlegi sem ehet sokat.

ddr3nak ott lesz értelme, amikor az FSB is szűk keresztmetszetté válik, a ddr2nek meg megvoltak a korlátai. 600as FSB (core2őknél, amdnél és i5/i7nél más a helyzet) fölött sajnos ddr3 kell. usb3 meg sata3 egyenlőre még nagyon nem elterjedt, szóval gyorsabb általában nem lesz, early adopternek lenni meg szívás:).

lap élettartalma meg... jó kérdés. alapvetően sokat ki kell bírniuk, viszont sok fesszel és nagyon sokat fogyasztó procival eléggé meg lehet őket terhelni, hogy pár év után eldurranjanak. de, amiket mondtam, azok eléggé extrém példák voltak, az említett dq6 vizezve és nagyon hajtva volt (2-3 év ~180Wot evő q66al), a p5kt meg nem quad tuningra tervezték (egyébként az a rendszer is vizezve volt, bár egy lényegesen gyengébb aquagate egyberendszerrel, cserébe viszont 4 memória ment benne és 24/7re lett használva). arról nem is beszélve, hogy a p5k esetén minden auton volt, tehát valszeg a lap az egekbefeszelte magát. normál használat és rendes hűtés mellett szerintem min 5-6 évet ki kell bírnia egy rendesen összerakott lapnak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39241) adalbert1 válasza proci985 (#39240) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor jó, remélem még az idei és a jövő évet kihúzza, addig ez lesz a fő gép ugyanis. :)
Pénzt költeni meg úgy akarok, hogy legyen látszata is, így a mostani generáció szerintem kimarad.
Igen, early adopter én se lennék, de kezdenek azért az elvárások megfogalmazódni a következő konfigról a fejemben... :)).

Az anyám konfigjában lévő régi lapom pont most kezd döglődni (P965-DS4 rev 1.0), ill. valami lehet az USB tájékán, ugyanis múltkor sikeresen kinyírt egy kártyaolvasót (szerencsére a kártya megúszta), azóta nem is nagyon dugtam rá semmit. :)...
Azt pl. előszőr én használtam 1 év 3 hónapig úgy hogy az E6300 2.8-on ment benne, mondjuk a heti 168 órából biztos ment vagy 140-et. :)
Azóta viszont egy alapórajelen, alapfeszen menő E2140 van benne, és nem is 24/7 megy, hanem átlag napi 2-3 órákat...

(#39242) Rocko84


Rocko84
csendes tag

Hali

Gondoltam felteszem a Kérdést, ha már van a lapomnak topic-ja, (P35-DS4 rev. 1.0)
Mik róla a vélemények és milyen beállításokon érdemes használni?
A hozzá tartozó konfigom a kövi. : 6650-es proci, Asus 4670 video kari 2db hdd SATA Samsung minkettő 250Gb Kingmax memória 1X2Gb 1066Mhz-es. A táp : GIGABYTE Superb 460W. A ház sajna nem a legjobb, de most csak ez van : Mercury KM84

(#39243) BPFeri válasza Rocko84 (#39242) üzenetére


BPFeri
senior tag

Most mennyin járatod és mi lenne a végcél Számodra ? :F

....

(#39244) Rocko84 válasza BPFeri (#39243) üzenetére


Rocko84
csendes tag

Most minden alapon megy, amúgy a cél a stabil határokon belül lenne, szóval én átlag bekapcsolom a gépet és egész nap megy, de néha még estére sem nyomom ki a torrentek miatt.

(#39245) Gorneck válasza Rocko84 (#39244) üzenetére


Gorneck
titán

Ez oké, de egész nap mi megy rajta? Kódolás? Chat? Net/torrent? Vagy játék?

Gorneck#1239

(#39246) Rocko84 válasza Gorneck (#39245) üzenetére


Rocko84
csendes tag

Jobbára játék és torrent.
Upsz most nézem a procit elírtam. Egy 6550-es van benne.

[ Szerkesztve ]

(#39247) BPFeri válasza Rocko84 (#39244) üzenetére


BPFeri
senior tag

Nos egy 3.1-3.2 Ghz stabilan kell hogy menjen ( ez ha jól számolom akkor 7x440v450Mhz beállítás mellett történik ) de ha 7/24 -ben szeretnéd járatni, akkor én ezt javaslom hogy érdemes kb.10-15Mhz -val az elért legmagasabb FSB visszavenni.
És persze a szokásos dolgok mint pld... PCI-E Mhz -t 100 -ra fixálni (ez fontos!!), , RAM okat (SPD) 1:1 ben hajtani.. MCH -nak mehet 0.1V -t .. CPU feszt lassan emelni ...de a legfontosabb TESZTELNI az egész konfot minden változtatás után. :DD Sok sikert ! :K

[ Szerkesztve ]

....

(#39248) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valakinek sikerült szabályoznia Win7x64 alatt P35-DS4 rev2.1 lapon a ventiket?

EasyTuner6, állítani lehet, hangban különbség nincs. ha egy mód lenne, akkor meg szeretném úszni az átkötéseket fix kábelekre (van molex->3pinesem, tehát piros/sárga átkötés megoldható, csak az mégse annyira elegáns).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39249) Mankó


Mankó
veterán

Tegnap átjött haver másolgatni filmeket. Az eddig 8*500on (proci alapfeszen (VID: 1.2625, ram +0,3V, MCH, FSB +0,1V) tökéletesen üzemelő gépem, rekord gyorsasággal kifagyott. Egymásután többször is. Ha visszavettem alapórajelre minden ok volt.
Prime-mal tesztelve a rendszert, majdnem 2 órán keresztül nem volt hiba. Haver winyójával meg mindjárt. Arra is gondoltam, hogy a rack olyan ágra van kötve, ami alapból is sokat fogyaszt és a plusz terhelést ezzel a hibával hálálta meg.
Ráfoghatjuk ezt az incidenst a tápra, vagy esetleg arra, hogy azon az ágon már ténylegesen is sok minden van? Megoldhatja a problémát ha átdugom másik ágra a racket? Vagy esetleg a winchester problémája is lehetett? Mert amikor kivettük a winyót és visszaállítottuk a 8*500as értéket, akkor gond nélkül futott minden.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond?

(#39250) fagy53 válasza Mankó (#39249) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel a VGA nem ment 3D-ben a másolgatás alatt, így a tápodnak el kell bírnia a 12V-os terhelést, nem hinném, hogy ott a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.