Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39901) Dracula válasza Rider74 (#39888) üzenetére


Dracula
senior tag

Ott egy notebook van... :DDDD

Okok, kösz. Közben néztem én is. Jó drágák most a procik... lassan 3 éves lesz az E8200-m. Előbb inkább VGA-t.

Üdv!

(#39902) Dracula válasza s.s.j.goku (#39890) üzenetére


Dracula
senior tag

Szerintem inkább a Geil RAM a hibás, van sok ami túlmelegszik, főleg ilyen melegben.
Próbáld ki más RAM-mal is, hátha... Nekem is közel 50 fok a chipset, nem vészes az.
De kell neki az átszellőztetés...

Üdv!

(#39903) Dracula válasza belaazallat (#39898) üzenetére


Dracula
senior tag

Szerintem is.

Most nézem, alapállapotban 39 fok nekem a lap. Terhelve 45 körül volt, ha jól emlékszem. A proc hűtő mellett egy 12-es Nexus húzza ki a levegőt onnét, de 5V-on.

Üdv!

(#39904) Dracula válasza vidu01 (#39897) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát nem tudom, ez segít-e, de nekem se a 320-as, se az újabb 500-as Hitaval nincs ilyen gond. Az utóbbi fél éves talán vagy annyi se, asszem a C változat.

Milyen BIOS-od van? Nekem F14. 06/19/2009.

Üdv!

(#39905) proci985 válasza s.s.j.goku (#39890) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a lap meleg, az rendben van.

prime smallFFTt/blendet néztél? közben gpucaps lement?

tehát, stabil a gép egyébként?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39906) djxp01


djxp01
senior tag

Olyan problémám lenne, P35DS3L + E2200 + X300 ATi VGA + Apacer DDR2 800 2GB + 160GB sata + Samsung DVD-s konfiggal, hogy szépen beállítom 11x266-ra a sebességet (2920mhz) nem is fagy, stabil 1.35volt (vdroppal együtt) Prime95 1 órán át lefut hibátlanul.

Viszont ha kikapcsolom a gépet, és visszakapcsolom, akkor a monitor be se kapcsol, csak ha nyomok egy resetet, utána meg defaultra áll a bios.... Tuninggal, és anélkül is ezt csinálja..3-4-ig próbálkozás után megy a gép tuninggal vagy anélkül rendesen utána..... Mitől lehet ez ?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#39907) djxp01 válasza djxp01 (#39906) üzenetére


djxp01
senior tag

Ja és a legújabb F9-es bios van rajta

regisztrált: 2005-07-05

(#39908) proci985 válasza djxp01 (#39906) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem lehet, hogy merül az elem?

status ledek mit szólnak/sípol valamit?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39909) djxp01 válasza proci985 (#39908) üzenetére


djxp01
senior tag

Az elem az jó 5let, ledek semmit nem mutatnak, speakert meg úgy besúvasztotta az előző háztulaj, hogy kb most dugom csak be :D még vga-t cserélek most, hátha

regisztrált: 2005-07-05

(#39910) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az mitől lehet, hogy beálítok biosban 9x333at, de valahogy nem akar annyin menni, visszaáll 9x266ra?

ET6 se akarja álljtani. feszállítás megy.

kora délután még mindien ok volt, azóta nem hajlandó fsbt állítani. szerintetek mitől lehet?

q6600, p35ds4@f14

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39911) proci985 válasza proci985 (#39910) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a miért nem jöttem rá, de a cmos_reset segített.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39912) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Elnézést, hogy nem olvasok vissza 40k hozzászólást, remélem még nem lett kibeszélve a téma sokszor.

Szóval olyan gondom van, hogy a hálózati kártya bekapcsolás után nem hajlandó működni magától.
Az eszközkezelőben le kell tiltani majd engedélyezni és egyből működik.
Operációs rendszer windows7 64bit, drivert próbáltam régebbit, újabbat, windows beépített driverét, egyik se jó.
Az eset nem egyedi ez biztos, mert olvastam már mástól is, de megoldást még nem tudok.

Megköszönném ha valaki segítene.
:R
Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#39913) Ndruu válasza dudika10 (#39912) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Routered van? Ezt (address reservation) próbáld meg. Routerekhez nem konyítok, de talán te érted mi is ez.

Harrrr!!!!

(#39914) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!
Lenne egy kérésem.
Akinek IT8718F szenzorú alaplapja van (elvileg P35-ös gigák ilyenek), az mondana egy alaplap hőfokot everest szerint. :R
Egy gépben 56°C-os ez a szenzor és nem tudom, hogy ez reális, vagy valami nem kóser a lappal. A konfig bővebben:
Giga P35C-DS3R rev 2.0
E5400
2x2 Gb DDR3 @ 800 Mhz
Samu 400 Gb
HP 365W-os táp
Arctic Cooling Alpine 11 Pro procihűtő
HD 4670 VGA
elöl 9cm, hátul 12cm-es venti leszabályozva

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#39915) emre válasza szacsee (#39914) üzenetére


emre
veterán

mindjárt....
csak kicsit fűtök neki, mert eddig nem ment :DDD
mod: no meg is van, itt még viszonylag hűs
Nézzem kicsit tovább?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39916) Jorus válasza szacsee (#39914) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kb. 28 fok van a szobámban.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39917) emre válasza emre (#39915) üzenetére


emre
veterán

22 perc orthos után ennyi
nálunk nem tudom hány fok van a szobában, de az alaplap (EP35-DS4) egy vacak szellőzésű fekvő házban van.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39918) Ndruu válasza szacsee (#39914) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR


Alatta passzív 3850, fölötte 600-800-on pörgő Scythe ventis Infinity. Zalman 360B-APS, alig pörög benne a venti, házhűtő nincs, csak elöl a HDD-k kapnak a Noctua-tól levegőt, a ház belülről hangszigetelt (kátrány és szivacs kombó). De úgy látszik jó a szellőzés...

Harrrr!!!!

(#39919) szacsee


szacsee
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! :Y :R
Azt hiszem egy kicsit javítok a ház szellőzésén, mert így nem kóser sajnos. :N

(#39920) TBone


TBone
tag

sziasztok! még soha nem tuningoltam u h annyi kérdésem lenne, h a gigabyte lapokban használt c.i.a 2 (cpu intelligent accelrator) nem tud kárt tenni a gépben ugye? :B konfigom az adataimnál

(#39921) sz.j válasza TBone (#39920) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szvsz inkább feledd el a c.i.a-t és "hagyományos módon" tuningolj.

Bár be kell, hogy valljam, sose próbáltam még a c.i.a.-t ...., annyira nem értékeltem/becsültem, hogy kipróbálásra méltassam.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39922) JaniS válasza szacsee (#39919) üzenetére


JaniS
senior tag

A déli híd környékén van az a dióda, azért is mér annyit. Meg ha egy videokártya is terpeszkedik a közelében, akkor érthető a magasabb hőfok. 8800GTX idejében még emlékszem arra, hogy 50 fok fölött volt, GTX295-től kezdve már nem érdekelt. :D

(#39923) szacsee válasza JaniS (#39922) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majdnem... :)
A hátlapi takarólemezek közelében van a PCI(-E) csatlakozók körül ahol nem szellőzik annyira a ház. :K
A képen ITE chip:

Nagyjából tudtam hol találni, csak azt nem hogy Nálatok hány fok körül alakul a hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#39924) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Lenne egy kis problémám. Néhány napja fagyogat a gép (win7) levelek letöltése közben, msn megnyitásnál (mondjuk az msn bárhol bármikor...), webböngésző indításnál. Továbbá bios betöltésnél néha eldobja vinyókat (nem mindet). Egész pontosan 4 vinyóm lenne 3 sata, 1 ide. Az ide-t rég nem látja már a lap de ha megpiszkálom akkor 1 hétig kb el tudom érni. Elég régi és csak a linux miatt van (amit már virtuálban tolok) ezért nem is figyeltem, gondoltam a vinyó öreg már. Most viszont a 3 satából csak 1 szokott látszódni (mindig ugyan az) mikor esemény van, az egyik (amin a rendszer van) kondíciója 98% de még mindig több mint 1000 napot bír... Ma olyan szinten kiakadt mikor a winamp-al fagyizott, hogy újraindítás után csinált egy rendszer visszaállítást majd restart után 20 percig javítgatott valamit és az office-t így is újra kellett tennem (ez biztosan sérült). Tuningot az első ilyen esetnél már levettem róla, egyébként szinte amióta megvan tuningal ment, sokszor hetekig... és a win7 sem fagyott ez előtt még soha (1 éve használom).

Létezik, hogy az a 98%-os rendszer vinyó miatt van ez (én nem hiszem) vagy halódik az alaplapom? Mivel lehetne ezt esetleg letesztelni?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#39925) proci985 válasza szacsee (#39914) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

21 fokos szobában 33 fokos jelenleg idleben (6x333@ 1.163)

kint az asztalon 35 fokot mértem vele 25fokos szobában, 1600as FSB mellett (9x400@1.472), miközben az FSB, GMCH és Ram +0.100ákat kapott.

(E)P35-DS4 rev2.1 F14, q6600+IFX14, 3870+HR03GT, Cosmos (gyárinál jobb szellőzéssel).

p35ötösök melegednek, de azért 56 fok az szerintem túlzás.

kép is van:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39926) Stirbi válasza szacsee (#39914) üzenetére


Stirbi
addikt

nálam 41 fokos az alaplap most,(ep35-ds3 rev2.1, e5200 alapfeszen 3,5-re huzva ,rajta f7pro, hd4870+s1+turbo module, +3 házventi + táp)

(#39927) szacsee válasza Finwe (#39924) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha a rendszervinyó szarakodik akkor előfordulhat, hogy lefagy vagy csinál anomáliákat a gáp.
Próbáld meg a következőket:
Sata kábelek cseréje (ODD+ HDD)
Ha van egy felszabadítható 100% kondíciójú HDD-d akkor arra tégy fel egy új oprendszert és csak az a HDD legyen rádugva. Ha tökéletesen működik több napon keresztül, akkor jöhet a többi egyesével.
Mindenekelött Hiren Boot CD-t töltsd le és a memória tesztek közül a Gold Mem-et 200%-ig futtasd (2x pass).
Utána ha a fenti dolgot megcsináltad, akkor valami prociterhelő progit nézz, mert lehet a táp is hibás. :K

Stirbi, proci985, JaniS, Ndruu, emre, Jorus : Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#39928) szacsee válasza szacsee (#39927) üzenetére


szacsee
nagyúr

Még valami...
Láttam a blogodban, hogy csináltál egy ilyet.
El is indult bennem az agyrágó bogár... mi van ha.. :F
Biztos szuper, biztos teszi a dolgát, de ilyen esetben minden felesleges dolgot húzz le az alaplapról floppy-tól kezdve a ventilátorokig.
Keldor Papának pl egy ventilátor miatt nem ment a tuning... szóval bármi előfordulhat.
Ha pedig valami gebaszt érzékel az alaplap és hibátlan hardverek vannak a gépben azt csak egy cmos clear és elem ki feledteti el vele, ha visszaáll a bios idő alapra. :K

(#39929) JaniS válasza szacsee (#39923) üzenetére


JaniS
senior tag

Hmmm. És ez azt is jelenti, hogy az ellenállás vagy a dióda (a szenzor) is ott (helyesebben: benne) van?

[ Szerkesztve ]

(#39930) Finwe válasza szacsee (#39927) üzenetére


Finwe
őstag

Köszi a tippeket. Eddig úgy néz ki, hogy a memória és a táp biztosan jó (tuning mellett teszteltem ) + a rendszervinyó új sata kábelt kapott - ezzel kezdtem, azóta nem fagyizott egy kicsit sem (még legalábbis). A venti szabályzót bent hagytam, elhiszem amit írtál de így ezt is teszteltem :) . Vicces. hogy semmilyen hiba nem jött ki. A vinyó cserés dolgot sajnos nem tudom megjátszani de már nézegetek újat rendszernek.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#39931) szacsee válasza Finwe (#39930) üzenetére


szacsee
nagyúr

Remélem jó lesz így.
Nagyon ritka esetekben a sata kábel csere megoldja a problémát... van hogy túlhevül amit megnövekedő ellenállása miatt nem tolerál egyik alaplap sem így olyan, mintha nem lenne rajta a HDD. Ez is lehetett a problémád, de az idő megmondja. 98%-os vinyóval ha nem keletkezik rajta új bad sector, akkor még ellehetsz egy ideig de ne azon legyen a rendszered ha lehet, mivel ha valami gáz lenne, akkor kapásból fagyi jön.. :K

(#39932) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!

Gigabyte p35c lap lesz a következő konfigom alapja lesz benne egy q8400 és 2x2gb ram egy 4890 1gb mellett. A cpu és vga vízzel lesz hűtve, a procit szeretném feszemeléssel az elérhető maximális órajelen járatni. Van még egy szabad blokkom a chipset számára, nem tudom érdemes-e azt is vízzel hűteni, mennyire forró fejű a p35? Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

The truth is out there.

(#39933) Finwe válasza aeroxr (#39932) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

Kb 15 hsz-t ha visszaolvasol akkor több hőfok adatot is megtudhatsz a chipsetről.
Én magam 2 évig hűtöttem vízzel az nb-t, lassan 1 éve nem. A tuningot nem befolyásolja egy kicsit sem.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#39934) robotjatek válasza aeroxr (#39932) üzenetére


robotjatek
tag

Üdv!
Szerintem felesleges lenne vesződni a chipset hűtésével, a giga-féle passzív hűtésnek egy megfelelően szellős házban bőven elégnek kell lennie. Valószínűleg a quad tuningjánál úgyis a fesz szabályzó áramkör fog elfogyni. Legalábbis a q9xxx sorozathoz -bár látom ott q8400 van- tuning mellett nekem azt mondták kevés.

(#39935) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

P35-DS3 lapom van. Nemsoká szeretném fejleszteni egy q9400-as procival és vagy egy gtx 460-al vagy egy HD5770-el. Kérdés hogy elbírja-e ezeket a lap?

Más: tervezek bele ramot venni, most Kingmax 1 Gb DDR2 1066-osok vannak benne, 2 db. Milyet vegyek mellé? Megint 2 ilyet vagy lehet egy 2 Gb-os kiszerelést is?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39936) robotjatek válasza Tsebacsi (#39935) üzenetére


robotjatek
tag

Természetesen nem lesz gond sem a procival sem a kártyákkal, bármelyiket is választod. Bár a p35ön még csak PCI-E 1.1-es csatlakozó van, nemigazán fogsz hátrányt érezni, ugyanis több teszt alapján is max 1-2%-os eltérést láttam a 2.0 javára.

Ramokból inkább még két olyant vennék amilyen már van, az a biztos, és a dual mód is megmarad úgy.

[ Szerkesztve ]

(#39937) Tsebacsi válasza robotjatek (#39936) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm a gyors választ, így fogok tenni akkor :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39938) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! Gigabye GA-P35-DS4 alaplapom van. Az lenne a kérdésem, hogy az audio kimenet programozható -e? Most jelenleg csak egy hangfal van rákötve de később tervezem egy 5.1 -es fejhallgató beszerzését és kéne majd még egy további hangszóró kimenet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39939) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

ma szert tettem egy P35-DS3L alaplapra, Hyper TX2-es hűtőm van aminek a csatija 3 pin-es, ezt nem tudja kezelni a Smart Fan Control? Folyton maxon forog a venti...

[ Szerkesztve ]

(#39940) robotjatek válasza audi100td (#39939) üzenetére


robotjatek
tag

Attól függ hogy EP35, vagy sima P35. Ha a sima P35 akkor a BIOSban a PC Health Status-nál kell keresni Cpu fan controll elnevezésű menüpontot. Emlékeim szerint legacy-ra, vagy voltage-re kell állítani.

Szerk.: Nekem EP35-DS3 van, annél kivették a háromeres cpu venti szabályzást valamiért

[ Szerkesztve ]

(#39941) audi100td válasza robotjatek (#39940) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sima P35-DS3L, Voltage-re raktam, most jó, köszi szépen. :R

(#39942) robotjatek válasza audi100td (#39941) üzenetére


robotjatek
tag

Örülök hogy segíthettem. Legalább nálad működik. Nekem a 12centis CM hűtő 1700on pörög. Van ám hangja:D

(#39943) Laraxior


Laraxior
titán

akinek kell egy P35-DS4 rev 1.1 az jelezze Nálam ;)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#39944) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok.
Lett egy kis gondom a Ga P35(rev.1.0) lapommal., mégpedig elkezdett valami zúgni nála. Halkan, magas frekvenciával, de egy idő után megfájdul tőle még a fejem is. Mintha valami gerjedne halkan.
Már megnéztem mindent , ha a ramokat kiveszem , nem csinálja, ha másik ramot teszek bele , akkor is csinálja. Mind a négy foglalatot kipróbáltam, mind a néggyel csinálja. Néha meg alig akar elindulni, csak újraindulgat. Főleg miután elkezdtem próbálgatni a ramokat.
Tudtok valami ötletet a javítására? Esetleg biosban valami feszállítás?

Laraxior : Mennyiért akarod adni? Ha nem sikerül orvosolni a problémát nekem lehet hogy fog kelleni, persze csak ha jó árban adod.

[ Szerkesztve ]

(#39945) mobal válasza mobal (#39938) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Erre valaki? :)) UP!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39946) emre válasza mobal (#39945) üzenetére


emre
veterán

szerintem simán működnie kell, bár én még nem próbálkoztam hasonlóval

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39947) Ateszzero válasza mobal (#39945) üzenetére


Ateszzero
őstag

Lehet programozni, egyik ismerősöm meg tudta oldani.Neki is 5.1 hangfalszett rá volt kötcve , meg egy fejhallgató. Azt ne kérdezd hogy hogyan, de lehet. Nem bonyolult. Aki csinált már ilyet annak kb2 perc.

Erre valaki? (#39944)

[ Szerkesztve ]

(#39948) GeryPc


GeryPc
senior tag

Helo mindenki

van egy p35-ds3 rev 1.0-ás lapom f14-es biossal, most vettem bele 2x2gb 800-as rammot,és a 4gb helyett csak 3.5 "elérhető" ebből ,ilyennel még nem találkoztam tud vki erre mondani vmi hogy ez mitől van,nem memória hiba,külön külön látja mind a kettőt 2gigásnak de együtt nem,bármelyik slotba rakom szal nem értem :(

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#39949) dethroner válasza GeryPc (#39948) üzenetére


dethroner
veterán

32 bites oprendszert használsz?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39950) dethroner válasza Ateszzero (#39944) üzenetére


dethroner
veterán

A Prohardver-es tesztben is volt szó arról hogy valamelyik típusú giga lap magasfrekvenciás, sercegő hangot ad ki terhelés közben.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.