Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38651) cromex válasza sz.j (#38650) üzenetére


cromex
tag

megcsináltam eszerint is, de továbbra se javult. a memoriákat is variáltam...
ugyis kiprobáltam hogy leszedtem rolla a hddket, cdt, és még ki se irja hogy nem tud miröl bootolni egyböl restart :W
biosban letiltottam amit tudtam mivel pata winyo van rajta (sata,com,lpt,hang,lan..)
kb 1sec post screen...2sec fekete háttér, és ujraindul... na erre hogy varjak gombot :U

(#38652) Robi_73 válasza sz.j (#38650) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Vagyok csak inkább olvasgatok!

Köszi az üdvözlést! :B

Robi73

(#38653) Zebu


Zebu
addikt

Nah megpróbálok egy kis tuningot egy Corsair Dominatorral... DDR2-es....
Azt írják CL5-öt bír 1066-ot 2.1V-on. 1200-t ha beállítok azonnal fagyi van.
Be is lőttem +0.3-mat a lapon.

Mennyi adhatnék még neki vajh?
Vagy milyen beállításokkal próbálkozzam elsőre-másodikra? :)
Mit javasoltok?

(#38654) Zebu válasza Zebu (#38653) üzenetére


Zebu
addikt

Azt hiszem nem szórakozom tovább.
Proci 8,5*500 - 4250
Memória 1:1-ben megy, 5-5-5-18-con, tRFC-t levettem 52-re.

Proci kapott 1,38 -at (Bár CPU-Z-ben 1,312-t ír, magasabb értéket még nem láttam)
Memória +0,3-mat
MCH-nak adtam +0.1V-ot,

Közben fut a Prime95, 64 fölé még nem ment egyik mag sem. Stabil lesz remélem.

C1E-t bekapcsoltam (legalábbis azt hiszem ez veszi vissza a szorzót ha nincs terhelés.)
Thermal protection-t is bekapcsolva hagytam.

Szerintem ennyi elég, nem hinném ,hogy többet ki tudnék hozni.

Talán a proci feszkót lejjebb kellene tornászni, de szerintem ez sem vészes, főleg ha a valóst mutatja a CPU-Z. Akkor még annyi sincs...

(#38655) Deviance válasza Joe fiú (#38626) üzenetére


Deviance
tag

Erre sajnos nincs megoldas
HAkos baratunk is igyjart az alaplapjaval randomba kifagyott neki, ennyi :(
ma amugy egy kingmax ramom halt meg a lapba (ds3)

(#38656) OldFish


OldFish
csendes tag

Sziasztok! Van egy P35-DS4-es alaplapom, és két VGA-val szeretném használni SLI-be. BIOS, driverek frissítve, lehet még valami gond vele?

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#38657) lsc válasza OldFish (#38656) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, annyi hogy cf-et támogat, sli-t nem [link]. CF-re sem az igazi mert a második foglalat csak 4x-es, az izmosabb kártyához már kevés .

Az élet kegyetlen .

(#38658) OldFish válasza lsc (#38657) üzenetére


OldFish
csendes tag

Okés, köszönöm szépn :R

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#38659) OldFish válasza lsc (#38657) üzenetére


OldFish
csendes tag

Még abban tudnál nekem segíteni, hogy milyen alaplapot érdemes venni, ami támogatja az SLI-t? Két 8800GT-t /512MB/ szeretnék beletenni.

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#38660) Gorneck válasza n laca (#38641) üzenetére


Gorneck
titán

A bios vagy az os?

Gorneck#1239

(#38661) OldFish


OldFish
csendes tag

Sziasztok! Tudja valaki esetleg, hogy a Gigabyte GA-X38-DQ6 támogatja az SLI-t?

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#38662) Gorneck válasza OldFish (#38661) üzenetére


Gorneck
titán

X58as chipset egyes lapjai támogatják...intel fronton ne nézelődj, ha SLI-t akarsz...

Egyébként nem lenne egyszerűbb venni vmi értelmesebb kártyát? Jobban járnál 100szor...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38664) lsc válasza #54630400 (#38663) üzenetére


lsc
nagyúr

Tudtommal 1.1-es, de az 5850-nek még elég . Ebben a tesztben az 5870-et nézték, a pcie 2.0 8x-os kb ugyanaz mint a 1 v 1.1 16 x-os . Olyan hogy nem lesz kép biztosan nem azért lesz .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38666) lsc válasza #54630400 (#38665) üzenetére


lsc
nagyúr

Emiatt nem lesz gond .

Az élet kegyetlen .

(#38668) lsc válasza #54630400 (#38667) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, megveheted . Jobban nem tudom leírni .

Mod :Pl darky-nak is p35-ös lapban van 5850 . A kártya topicjában ráadásul jobban tudnak segíteni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38670) balasig


balasig
tag

GA EP35C DS3R-be milyen lesz a Sapphire HD 5770-es szerintetek?

(#38671) Jorus válasza balasig (#38670) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen szempontból?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38672) balasig válasza Jorus (#38671) üzenetére


balasig
tag

Proci, alaplap kihajtja? Sávszélesség miatt a pci 1.1 miatt gondolom picit lassabb lesz mint egy pci 2.0ás foglaltatban.

(#38673) Jorus válasza balasig (#38672) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egész biztosan ki tudod hajtani egy húzott E8400-zal, és a magas szorzó miatt a lapod sem fog korlátozni. A PCI-E 1.1 miatt sem szenvedsz hátrányt, nincs akkora sávszél-igénye a VGA-nak, hogy visszafogja. Egy 5870 alá már érdemes 2.0-s lapot venni, de 5770-et simán hajthatsz a lapodban, mindenféle teljesítmény-veszteség nélkül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38674) balasig válasza Jorus (#38673) üzenetére


balasig
tag

Köszi szépen!

(#38675) Gyalo94 válasza balasig (#38674) üzenetére


Gyalo94
tag

Hello Mindenki!
A segítségeteket szeretném kérni....
Van nekem egy Gigabyte P35-Dq6 rev. 1.0-ás alaplapom,és olyan problémám van vele hogy egy B2-es E6300-as processzort szeretnék vele 3.5Ghz stabilra felhúzni és már a feszültséget is kikisérleteztem,hogy mennyi kell neki meg a ramoknak is(az-az OCZ Reaper 2x2 Gb ddr2 1066-os ramoknak),de valamiért nem stabil.....
A proci 1.375 Voltot kap,a ramok +0.45-öt és így mennek 1000Mhz-en,időzítése 5-5-5-15,7-szeres a szorzója és így 7x500-at kap,az északi híd az-az MCH +0.100-at kap.
Tuttok ennek a beálításában segíteni?
Eddig ASUS alaplapom volt csak én kevésbé értek a Gigabyte alaplapokhoz mint az ASUS-hoz......
Segítségeteket is előre köszönöm!
Üdv: Roland :R

[ Szerkesztve ]

(#38676) Jorus válasza Gyalo94 (#38675) üzenetére


Jorus
nagyúr

1. hsz, link.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38677) Thunderzolee

ggggrrrrrrrrrrrr...

DVD íróm hol működik, hol nem..
DVD-ről merevlemezre 57perc a másolási idő?! :Y
Átdugom másik SATA csatira, akkor hirtelen megjavul. Aztán egy hónap múlva megint akadozik az író, ismét átdugom egy másik csatria, és lőn világosság, ismét megjavul. :((
Gond csak az, h nem nagyon van szabad csatlakozóm.

Nem, nem a DVD lemezek rosszak, és nem is a HDD-k. :o És a DVD író is tökéletes természetesen.

R×sseb az ilyen alaplapokba. :(((
Vegyek Kobiant SiS chipsettel? :F Az legalább anno működött.

Másnál is vannak ilyen ostoba problémák? :F :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#38678) DjKoxi válasza Thunderzolee (#38677) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Az nem lehet hogy amikor lassu a másolás akkor PIO módban van a DVD író? Mikor lassú nézd meg használja-e az UDMA átvitelt.

(#38679) brd válasza Thunderzolee (#38677) üzenetére


brd
nagyúr

Kábelt próbáltál már cserélni? Ezek a S-ATA kábelek elég szarok, hamar kontakthibásak tudnak lenni.

The only real valuable thing is intuition.

(#38680) Thunderzolee válasza DjKoxi (#38678) üzenetére

Nem ellenőriztem, de ez magától át szokott állítódni csak úgy? :F

brd:
Csatolós Giga kábeleim vannak, de nem hiszem, h gond lenne velük, cserélgettem már a kábeleket is régebben, előjönne a hiba más eszközöknél is (HDD-k).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#38681) DjKoxi válasza Thunderzolee (#38680) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Privi.

[ Szerkesztve ]

(#38683) sz.j válasza #54630400 (#38682) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például CPU-Z proginál a Mainboard fülre kattintva.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38687) sz.j válasza #54630400 (#38685) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg elállítódna, akkor azt is mutatja.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38688) Geller72


Geller72
veterán

Totyik 1. hsz aktuális driverek RAID/AHCI link is dead...

A kérdésem:
ga p35 s3 lapon raid stripe tömböt szeretnék definiálni bos szinten. Valamit nem csinálok jól asszem. :D. Adott 2 db sata 40-es hdd. Mit hogyan?
Tenkjú.
:R
Geller

(#38689) sz.j válasza Geller72 (#38688) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán itt több infót kaphatsz, bár nem tudom ... :U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38690) Geller72 válasza sz.j (#38689) üzenetére


Geller72
veterán

Nos, a tömb megvan. Eddig eljutottam. Install indít, drivert bekéri. Odaadom neki, next és ennyi. OS: W7 X64 OEM.Driverek X64-hez.
Any idea? :F

(#38691) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Felraktam a win7 home 64 bit-et, és leszedtem hozzá a win7 alaplapi drivereket.
Minden felment, csak a sata2 raid nem, a hiba üzenet a következő: InstallDriver: INF not found.

A kérdésem az, hogy valaki tud-e egy, olyan verziót ami felmegy?

A másik problémám az lenne, hogy a gépem néha kék halálozik, kiolvasva a napló fájlt, azt kaptam többször is, hogy különböző driverekkel valami történt, és általában ezek mind alaplapiak voltak.
Amikor újraindul a gép egy ilyen után, minden megy faszán, tehát a játékok nem fagynak, nem állnak le programok stb.
Ez a jelenség a win7 RC-óta van, illetve a Home-nál folytatódott...

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném. :R

Üdv.

(#38692) Geller72 válasza fenergie84 (#38691) üzenetére


Geller72
veterán

Így, hogy el sem mondod, mid van, kurva nehéz lesz. A kék halálok is valszeg azért vannak, mert mindenféle szart felraksz. Mi van akkor, ha hagyod a sevennek feltelepíteni, amit tud. Aztán felraksz egy everestet és megnézed, milyen hardverelemeid vannak. Pontosan, csipszet szerint, operációs rendszerhez illesztve. Mi az amit felismert és mi az, amitz nem, vagy nem jól. Aztán az infók alapján és az everestben lévő linekről kiindulva letöltöd a megfelelő drivereket.
:).
Kezdetnek ennyi.
Üdv.

Az előző hsz-emhez annyit, hogy minden ok, thx a helpet..:DDD.

(#38693) fenergie84 válasza Geller72 (#38692) üzenetére


fenergie84
addikt

1. Az adatlapomon ott az egész gépem.
2. Annyira nem vagyok hülye, h ne tudjam az újfajta OP-hoz új driverek kellenek, és azokat le kell töltenem a gigabyte honlapjáról.
3. Mi az, hogy minden szart feltelepítek? A szükséges dolgaim vannak felrakva, amik kellenek ahhoz, h használjam a gépem.

És örülök neki, h ilyen stílusban írtál....no comment.

(#38694) emre válasza fenergie84 (#38691) üzenetére


emre
veterán

Hát lehet a kérdéseddel jobban járnál a W7 topikban , de én mondjuk a csippszett drivert nem pakoltam fel. Vagyis egyedül csak az audio drivert telepítettem.
Sata-val meg nem foglalkozok. sry. :(

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38695) belaazallat válasza fenergie84 (#38693) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Miért nem jó neked a Win7 által felrakott driver, max csak a sata raid drivert kéne felrakni, ha nem működik nélküle. A giga honlapján lévő driverek érdekesek, miután telepítettem talált még egy hálókártyát a DQ-6 lapomom, tudtommal csak 1 van.. Utána akárhogy távolítottam el a drájvert mindig kettőt rakott fel, még jó hogy egy vga problem miatt újra kellett rakni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38696) fenergie84 válasza belaazallat (#38695) üzenetére


fenergie84
addikt

Nekem jók lennének a win7-es driver-ek is :R , de mikor az RC volt fent, ahhoz a gigásak fel sem voltak rakva és többször előjöttek a hibák, kék halál.
Egyébként valamivel le lehet szedni a giga féle drivereket?

(#38697) belaazallat válasza fenergie84 (#38696) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem még mindig az RC van fent, a 7100-as, és nem raktam fel rá semmilyen drivet az audión kívül, és még nem tudtam kiakasztani, ami nálam nagy szó. Igaz én a 32bites verziót használom.
Elvileg programok eltávolítása menüpontnál le tudod szedni, vagy drasztikusabban az eszközkezelőben hardverelemnél van olyan hogy driver eltávolítása. Újraindítás után felrakja újra.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38698) fenergie84 válasza belaazallat (#38697) üzenetére


fenergie84
addikt

Okés, meglesem akkor! :R
Köszi

(#38699) Zebu


Zebu
addikt

Ti milyen bios-szal használjátok a P35C-DS3 lapotokat?
Már akinek az van....

Nem tudom már mi lehet.... DDR3 mal használtam eddig, de lecseréltem a RAM-omat DDR2-re és ismét megjelent a nem akar beindulni probléma...

1 modullal megy tuninggal frankón, ha berakom a kettőt akkor memory runs at dual channel és kikapcsol.

2 modullal ha nem tuningolok akkor beindul, de fagyogat a gép....

RAM ki, másik slotba át és elindul.... még a tuning is megy frnakón. ELmegy így 1-2 hétig és megint kezdhetem az előző játékot.

Valami nem ok itt a memória kezeléssel..... vagy nem tudom.... Eddig a DDR3 kezelésre gyanakodtam, de ez már így gyanús... Most semmi baja.

Próbáltam F5 biost (az elég gáz volt), F6-ot, F7a-t, F7-et... Nemtom melyik lenne a legjobb, vagy mit csináljak?

Most F7-tel megy....

(#38700) Grohun


Grohun
csendes tag

Sziasztok.
Segítségeteket kérném. E4600 procimat szeretném tuningolni.Ami Gigabyte Ga-P35-Ds3 alaplapban van.A memóriák 800 MHz mennek. (1*2Gb+2*1Gb Kingmaxok.)
Igazából a feszültségen nem szeretnék emelni,illetve a memóriák is maradhatnának 800 MHz ha lehet.Hogyan állítsam be a Bios-t szerintetek?
Előre is kösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.