Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38301) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

Hali mindenki! EP35- DS3 lapom van és nem műxik vmiért az ha előre dugom be a mikrofont és hangszórót a ház beépített kis két jack bemenetébe.
Pedig elvileg jó helyre dugtam be az alaplapra a F_AUDIO jelzésű tüskékbe.
Pls help.
Előre is kösz.
Üdv: Csoki

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#38302) Osynho válasza Zénó1000 (#38300) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem jó lesz a Kingmax a laphoz. A CL6-os időzítésűek picit lassabbak, mint a CL5-ösök, és valóban, az előbbi kapható már csak a legtöbb helyen.
Viszont a 2x1gb + 2x2gb felállás nem célszerű. Dual channel-nél törekedni kell az egyforma modulokra, szóval én időzítésre is egyformákat tennék csak be egymás mellé. Amúgy mihez kell a 6gb ram? :U

(#38303) Zénó1000 válasza Osynho (#38302) üzenetére


Zénó1000
csendes tag

Hát lehet, hogy hülyeség, de a következőképpen gondolkodtam: most még bőven elég a 2 GB, de előbb-utóbb úgyis kevés lesz és akkor venni kell. Kérdés, hogy majd akkor mekkora lesz a választék és milyen áron. Mivel mostanában már azt mondják kezd emelkedni a DDR2-k ára a DDR3-ak terjedése miatt, hát gondoltam most letudom a bővítést. Szóval csak nem akarok olyan helyzetbe kerülni mondjuk két év múlva, hogy vennék a gépbe még ram-ot, de nincs olyan típus ami kéne és amúgy is drága.

Egyébként sokan mondják (akik ki is próbálták), hogy 4-8 GB memóriával 64 bites oprendszerrel gyorsulnak a játékok is.

Aztán mostanában olvastam, hogy van valami program (például ez: http://download.chip.eu/hu/download_hu_5719638.html), amivel a memóriában lehet virtuális meghajtót létrehozni a, akár azon a területen is amit a 32 bites oprendszer nem is lát és oda lehet irányítani a lapozó fájlt, vagy a tmp-k mappáját és így gyorsul a gép.

(#38304) Osynho válasza Zénó1000 (#38303) üzenetére


Osynho
addikt

Hát akkor vegyél 4x2gb-ot sztem :) Hamár durvulsz ;] ÉS akkor legalább egyformák lesznek

(#38305) Zénó1000 válasza Osynho (#38304) üzenetére


Zénó1000
csendes tag

Hát gondoltam erre is :DD , főleg ha azt mondod, hogy nem OK együtt az 1GB-os és a 2 GB-os modul. Mondjuk van egy olyan kételyem, hogy mire esetleg tényleg szükség lesz 6-8 GB memóriára, addigra már úgyis elavul a gép és mindegy lesz, hogy menyi ram van benne. Aztán végül lehet, hogy az lesz, hogy eladom a két 1 GB-os modult és veszek két 2 GB-ost és annyi lesz a gépben. Aztán meg egy 64 bites win7-et, hogy lássam is azt a 4 GB-ot.

(#38306) Osynho válasza Zénó1000 (#38305) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem 4gb rammal bőven ki lehet húzni még 1-2 évig, addigra meg mindenképpen elavul a rendszer és olcsóbb lesz a ddr3. Akkor érdemes lapot + procit + ramot váltani szvsz.
Nem mondom h nem lesz okés az 1 és 2gb-os felállás, csak a tuning sokkal kisebb lehet, az cl5ös ramok is cl6on fognak menni, és a 4 modul jobban is terheli az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#38307) emre válasza Csokibácsi (#38301) üzenetére


emre
veterán

A realtek progijában (Audio I/O / Back panel) kapcsold ki az előlapi jack aljzat érzékelés letiltása fület.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38308) Locutus válasza Zénó1000 (#38300) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem DS3 van R nélkül.
Eddig 2x1 kingmax ment benne, most meg 2x2. Gond nélkül.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38309) Zénó1000 válasza Locutus (#38308) üzenetére


Zénó1000
csendes tag

És 800 vagy 1066 MHz? illetve ha 1066 akkor érdekelne a típus száma, az 1066-okból három féle van, mindegyik úgy kezdődik, hogy KLEE88F és aztán a folytatás -B8KB5 (ez CL5-ös) vagy B8KU6 vagy B8KO6 (ezek CL6-osak)

(#38310) Osynho válasza Zénó1000 (#38309) üzenetére


Osynho
addikt

Adatai között... :U

(#38311) Csokibácsi válasza emre (#38307) üzenetére


Csokibácsi
tag

nemtom hogy vista 64bit miatt e de nekem ilyen fül nincs

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#38312) mobal válasza Dr. Romano (#38278) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

lehet vga probléma. találkoztam olyan 8600 assal ami egyik embernél nem ment másiknál igen és egy idő után ott is elkezdett játszadozni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38313) mobal


mobal
MODERÁTOR

felmerült a kérdés bennem. lassan váltanék 7 -re. van egy p35-ds4 lapom (sima nem az E -s) és elég öregecske a biosa. F8 van most rajta és F14 a legújabb. frissitsem v nincs sok értelme ha nincs vele bajom? továbbá kell e a 7 -nek intel chipset driver v jók azok amik vannak alapból?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38314) eastsider


eastsider
nagyúr

hali
P35-DS3 lapom van, s egy olyan kérdésem lenne, hogy az megoldható-e esetleg, hogy két hátsó kivezetésen ugyan az a hang menjen ki, (mind a kettő sima vonalkimenet, mint a zöld jack csati) szóval át lehet programozni a jack csatikat, nem?

nem akarnám egyszerre használni a kettőt, hanem pl úgy, mintha az előlapi csatit használnám

[ Szerkesztve ]

(#38315) Gorneck válasza eastsider (#38314) üzenetére


Gorneck
titán

Ennek mi köze a laphoz? Van egy realtek szoftver...fogod és kipróbálod... :)

Gorneck#1239

(#38316) mobal válasza eastsider (#38314) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

elvileg meglehet csinálni igen ,hogy realtek esetében min mi mennyen ki. a hozzá adott progiba kutakodj.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38317) Locutus válasza Zénó1000 (#38309) üzenetére


Locutus
veterán

1066-osok, de fogalmam sincs melyik tipus. Megvettem, beraktam, és megy..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38318) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Van egy GA-P35C-DS3R Rev 1.1-es Giga lapom. dd3-at használok benne, a mostani kingmaxok, amik 1333-asok, mentek benne 1600-on is, bár tesztet nem csináltam, hogy mennyire stabil, örültem, hogy megy egyáltalán. kérdésem az lenne, hogy vajon ebbe a lapba bele lehet paszírozni 2x2gb 1600-as akármilyen ramot? mármint úgy értem, hogy most nem nézem a márkát, de sztem ocz lessz benne, vmi platinum edisönre gondoltam :DD
tehát, ha 1333-at viszi 1600-on, akkor elképzelhető, hogy az alapból 1600-as ramot is elfogadja és megy szépen 1600-on? nem is kellene ennél több, bőven megelégednék egy CL7 1600-zal, sajnos az E6600 már kevéske lesz, talán ha az is ketyegne 3.2-n, úgy facányos lenne,nem?

Elég érdekes lenne, ha megvenném jópézéé az 1600-as ocz-t, és nem menne benne. :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38319) Boha


Boha
aktív tag

quick boot elérhető a GA P35 DS3 rev 2.0-ás lapoknál ???

OBORZIL

(#38320) MZsoltee válasza GrooveHero (#38318) üzenetére


MZsoltee
veterán

Minek erőltetsz 775be ddr3at? Teljesen felesleges, a procik semmit sem gyorsulnak a ddr3 a ddr2höz képest. Vegyél bele menniél tövv ddr2-t 800Mhz CL4 vagy 1066Mhz CL5ben és csókolom.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38321) Gorneck válasza Boha (#38319) üzenetére


Gorneck
titán

Smart6 - A smarter way for PC system Management...more
(Note) Support Intel P55 series MB.

Amúgy meg nem nagyon értem mire jó ez...sleep és hibernálás eddig is volt...minek ehhez progi...a hw csekk meg azé nem rossz dolog...

Gorneck#1239

(#38322) GrooveHero válasza MZsoltee (#38320) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia. nem tudom olvastad e a hozzászólásomat, mert valahogy nem úgy tűnik. nem azt kérdeztem/kértem, hogy aggy tanácsot mijen ramot vegyek a gépbe, vagy hogy erőltessem a ddr3-at. egyelőre az én pénzem, az én gépem, azt csinálok vele amit én akarok, csupán egy kis segítséget szerettem volna kérni.
Ezért a válaszért inkább a ph-t sem kellett volna megnyitni.
azért kösz a semmit:)

hali.

esetleg megköszönném, ha vki vmi érdemlegeset is hozzá tud fűzni a kérdésemhez.
előre is köszi.

és bocsi, tudom hogy te jót akarsz, meg minden...

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38323) Gorneck válasza GrooveHero (#38322) üzenetére


Gorneck
titán

Hogy a kérdésedre is válaszoljak...nem sok ember használ 1600as ramot ebben a lapban így nem nagyon fogsz konkrét választ kapni, pedig már párszor kérdeztél a témában ahogy láttam és eléggé zéró tartalommal konkrétumokkal érkeztek válaszok.
Ha a procid képes 400as FSB mellett menni, akkor 1600as ram órajel megfogható. Ergo vedd azt a ramot amit kinéztél és vagy jó lesz vagy nem...

Gorneck#1239

(#38324) MZsoltee válasza GrooveHero (#38322) üzenetére


MZsoltee
veterán

Arra akartam kilyukadni, hogy fölöslegesnek tartom, hogy egy 775-ös rendszerbe ddr3-as memóriát tegyünk, mert a processzor miatt nem tud a rendszer profitálni addr3ból. Tehát azt javaslom, hogy ne vegyél bele ilyen drága memóriát, hanem inkább ugyanannyi ddr2-t olcsóbban vagy ugyan annyiért 2x annyit. Esetleg cseréld a le a procit egy E8400asra. Természetesen a te pénzeddel, a te gépeddel azt teszel, ami jól esik. Szerintem válaszoltam a kérdésedre, az én véleményem a fent leírt, teljesen fölösleges a ddr3. Részemről a téma lezárva. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38325) jim clark


jim clark
csendes tag

össze lehet kötni házat lcd tv-vel hdmi kábel által ugy, hogy az alaplapban van a kábel egyik vége, nem a vid.kártyában? hisz alaplapon is van hdmi csati. (ha vid. kártyába dugom a kábelt hdmi-dvi átalakítóval, csak kép van, hang nincs)

(#38326) Gorneck válasza jim clark (#38325) üzenetére


Gorneck
titán

Alapértelmezettnek be kéne állítani a hdmi hangot...és akkor elviekben lesz hangod is...

Gorneck#1239

(#38327) GrooveHero válasza MZsoltee (#38324) üzenetére


GrooveHero
addikt

okés, rendicsek, bocsi, kicsit elizgultam a dolgot :DD, meg még bunkócska is voltam, még1x sorry :R
értem én hogy mit mondasz, de akkor a költői kérdésem a következő:

miért csinált a gigabyte a 775-ös lapokhoz ddr3-at? mégha combo is a lap? nem csak a p35c-ds3r-re gondolok.

lehet tudnak vmit :F :F

mind1, végső soron a megoldás, ha az ember gyorsulást vár, hogy vegyen egy jobb procit, és esetleg ahhoz dd3-at. és ugye itt jön az, hogy nem is biztos, hogy akkor menne 1333-on a lapomban, ezért ugye már kellene új alaplap is, na és akkor abba lehet venni új ddr3-at.
de ha ezt mind összeadjuk, akkor már bezony majdnem közelítünk az 1 kilóhoz. nekem meg össz-vissz lenne rá kb 20k ramra, mert kellene vennem egy videnyókártáyt is, ami+40k.
sajnos most is, mint mindig, a pénztárca szabja meg hogy mennyit fordíthatok/tunk gépre.

ez van :((

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38328) Gorneck válasza GrooveHero (#38327) üzenetére


Gorneck
titán

Amiért a többi gyártó is...vmi fogadja azt a fránya ddr3at ha már van...az már más kérdés hogy szintetikus teszteken kívül sehol nem mutatkozik meg, hogy egy 1333on járó ramod van a gépbe egy 800 cl4es helyett...sajna maga az architektúra nem követel nagyobb sávszélt...így az én magánvéleményem, hogy aki 775höz vesz ddr3at és gyorsulást vár az csak szórja ki a pénzét az ablakon...

Neked úgy éri meg több ramot (ddr3at természetesen) venni a gépedbe, ha a közeljövőben vmikor i5/i7 váltás lesz...amibe ugye már csak ddr3 passzol...de ha 2-3 évig nem nyúlsz a géphez max procit cserélsz, akkor nem éri meg most többet áldozni ramra ha van olcsóbban is alternatíva...
Ez egyébként vonatkozik a cpu cserére is nálad...szvsz. Hacsak nem vmi négymagost veszel bele...

Gorneck#1239

(#38329) GrooveHero válasza Gorneck (#38328) üzenetére


GrooveHero
addikt

okay. akkor a témánál maradva:
tehát ugye van nekem ez a giga p35c-ds3r-es rev 1.1-es lapom, amiben van 4 db ddr2-es sín+2db dd3-as. kérdés, hogy vajon ez a lap mennyi ddr2-est tud fogadni... pölö 1066-osból?

mert ha az anyagiakat nézzük, remélhetőleg jobban járok a ddr2-vel, nem?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38330) Jorus válasza GrooveHero (#38329) üzenetére


Jorus
nagyúr

8GB-nyit kezel, és igen, jobban jársz DDR2-vel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38331) GrooveHero válasza Jorus (#38330) üzenetére


GrooveHero
addikt

tehát 4db 2 gb-os memória megy beléje 1066-os ddr2-esből. köszönöm szépen :R :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38332) GrooveHero


GrooveHero
addikt

ja igen. gondolom az is jó lenne, ha ez a 4db ramocska párban lenne. de lehet vajon kapni 4*2gb 1066-os ramot, amik stimmelnek egymással?
tudnátok ajánlani esetleg vmi jót?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38333) Jorus válasza GrooveHero (#38332) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én G.Skill-ből használok 8GB-ot, simán vettem 2 db 2*2GB-os kitet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38334) GrooveHero válasza Jorus (#38333) üzenetére


GrooveHero
addikt

gondolom nem tegnap vetted, úgyhogy az árak most kicsit mást fognak tükrözni. de esetleg tudnál annyiban még segíteni, hogy honna tudom beszerezni viszonylag olcsón?

hja amúgy nem próbáltad őket húzni? mert ezek elméletileg"tuning" ramok, nemde?
előre is tenkjú :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38335) MZsoltee válasza Jorus (#38333) üzenetére


MZsoltee
veterán

Giga lapok szeretik a kingmaxokat, bár 4*2 GBról nincs tapasztalatom, de a 2*2ket szeretik nagyon és még olcsó is 8Gb ram megvan 30-34kból.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38336) GrooveHero válasza MZsoltee (#38335) üzenetére


GrooveHero
addikt

ahham, én is így számolgatom, de ha netán lenne valahonnajd olcsóbbér...dejóis lenne :DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38337) Jorus válasza GrooveHero (#38334) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha megnézed az adatlapom, láthatod, hogy 3.6GHz-en megy a CPU, tehát 450-es FSB-n, ergo a RAM-ok a gyári 800MHz helyett 900MHz-en ketyegnek. A lap nem megy többet a Yorkfield alatt (kéne még pár fázis). Nem kifejezetten a G.Skill-t javasoltam, csak írtam, hogy nekem ilyenek csücsülnek benne. :)

Mien CPU-d van egyébként?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38338) GrooveHero


GrooveHero
addikt

ehhez amúgy mit szóltok?

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38339) GrooveHero válasza Jorus (#38337) üzenetére


GrooveHero
addikt

no és mijet javasolnál? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38340) Jorus válasza GrooveHero (#38339) üzenetére


Jorus
nagyúr

CPU-d szorzójától függ, hogy kell-e 1066-os kit. Ha magas a szorzó, lehet, hogy elég egy 800-as is, ami olcsóbb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38341) MZsoltee válasza GrooveHero (#38338) üzenetére


MZsoltee
veterán

CL6 szóval felejtős.
Az alsó 2 jó lehet!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38342) GrooveHero válasza MZsoltee (#38341) üzenetére


GrooveHero
addikt

ómájgáád nem is láttam, bocsi, de hülye voltam, mindenképp cl5 kellene, ez egyértelmű, 5-5-5-15, vagy 18. hát akko nem is tudom mi legyen :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38343) GrooveHero válasza GrooveHero (#38342) üzenetére


GrooveHero
addikt

vagy ugyanannyiért ocz platinum :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38344) Deviance válasza GrooveHero (#38343) üzenetére


Deviance
tag

Hello!
DS3mas alaplapom van es mostanaba hirtelen meghulyult szeretnem toletek megkerdezni hogy talalkoztatok-e mar ilyen hibaval illetve tap hiba-e?

Tunetek:
- Ha be van dugva aramba USB-n minden kap rendesen aramot kulso vinyo beindul eger eg.
- Ha le lett aramtalanitva OC beallitasokat betolti rendesen biosbol kifagy, es alapot betolti utanna megint ratolom az OC-t es tokeletesen megy.
- Amikor ki szeretnem kapcsolni, minden leall kiveve hogy a ventillatorok mennek tovabb.
- Ujrainditaskor nem all le a gep hanem 20masodpercig kb gondolkodik es behozza a biost igy indul ujbol

Elore is koszonom valaszotokat :F :(

Config:
quad9550 2,8 @ 3,61 1.3V->1.25V
2 clx 1066 + 1 kingmax 1066 6 - 6 - 6 - 18 2.0V
XFX 4870 1ghz alap

[ Szerkesztve ]

(#38345) HunChaos


HunChaos
aktív tag

hali!ep35-ds3-lappal itt a fórumon mekkora fsb-t értek el stabilan max?

(#38346) Deviance válasza HunChaos (#38345) üzenetére


Deviance
tag

nekem 470es volt 8.5os szorzoval quadal :)

(#38347) Gorneck válasza HunChaos (#38345) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen procival?

Gorneck#1239

(#38348) Gorneck válasza MZsoltee (#38341) üzenetére


Gorneck
titán

Miért lenne az? A mennyiségből jobba profitál...ez nem amd...

Gorneck#1239

(#38349) MZsoltee válasza Gorneck (#38348) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az alatta lévő ram a képen( amit valszeg nem néztél meg) CL5-5-5-15 ez meg CL6-6-6-24es és kb 1k van köztük lehet 1,5. Akkor sztem felejtős.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38350) Gorneck válasza MZsoltee (#38349) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor se és most se jön be...de ennek köze nincs most ahhoz, hogy mit vegyen...hanem, hogy nem felejtős a cl6ram...vehet azt is bátran bárki veszteni nem fog semmit a cl5höz képest...de ha nincs szükség 400nál több fsb-re, akkor 800as ram is. Mondjuk egyes helyeken az 1066os ram olcsóbb, mint a 800as...ezen olykor olykor le szoktam döbbenni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.