Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39801) coolrob válasza belaazallat (#39800) üzenetére


coolrob
aktív tag

xp sp3 a Windows.
Biosban mindent beállitottam alapra igen.
Energy savert leszedtem , windowst ujraraktam útána hátha belenyult vmibe.

A lehetőségek szerintem:

-Nem szereti az x800 am :(
-Én barom régi drivert raktam fel és ütközik vmi inteles alaplai driverrel csak előszőr nem jött ki mert nem restartoltam kb abban a fél napban.

Sajna nincs itt a videókarim így a második verziót nem tudom letesztelni :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39802) belaazallat válasza coolrob (#39801) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha a korábbi alaplapba rendesen működött, ugyan ezzel a driverrel a kari, akkor valszeg az új lap bios-ával van probléma. Nem komálják egymást, vagy vmi nincs jól beállítva.
Pontosan milyen típusú az új lapod?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39803) zalman90


zalman90
őstag

üdvi, ti feltettétek az alaplapi drivert? vagy elég ami a win7 nek van?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39804) coolrob válasza belaazallat (#39802) üzenetére


coolrob
aktív tag

A régi lapom egy 939 as asus A8n-E lap volt még régi amd lap szóval ahoz a régi driver kb egyidős volt a lap driverével.

Ez meg Giga P35-DS3 rev 2.1.

Szóval a régi driver simán mehetett az ösrégi nforce driverrel hisz anno ahoz csinálták kb sok éve :)

Azért mondom hogy mivel nem fixen rossz ezért most igy azt mondom driver gond lehet talán csak nem tudom meglesni ma mert nincs itt a kari.

Legrosszabb esetben meg nem szereti a lap nem?

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39805) belaazallat válasza coolrob (#39804) üzenetére


belaazallat
addikt

Nálam egy A8N-E-SLI vel ment tökéletesen, egy 2600XT és egy 3650. 8.9-től-9.5-ig

Szerintem nem driver hiba lesz. Tudsz képet készíteni, a bios beállításokról/vagy leírnád? Főleg a VGA-ra vonatkozóak érdekelnének. Egy kérdés: Tuning van?

Zalman90: Nekem a Win7-es van fent.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39806) coolrob válasza belaazallat (#39805) üzenetére


coolrob
aktív tag

Biosban minden default, tuning nincs.
Picit szerintem félreérjük egymást :)
A8N lapban tökéletesen ment. ergó a kártyával nincs gond.
A mostani lap 8600 al tökéletesen megy eddig szóval a lappal sincs gond.

Ergo a 2 vagy hardveresen vagy szoftverek miatt nem szereti egymást.Én szoftverest tudom tesztelni csak nem új drivert raktam fel. Hardveres ütközés sztem azért nem lesz mert ha épp bejött a windows akkor minden tökéletes volt játszottam filmeztem stb.
és ha leszedtem a video drivert akkor is rögtön bejött a windows.

így már jobban átlátható szerintem a gondom :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39807) belaazallat válasza coolrob (#39806) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem nem értettük félre egymást, csak nekem az a tapasztalatom, hogy ATi kártyák érzékenyebbek bizonyos beállításra. A PCI-E frekvenciát fixáld le 100MHz-re, a drivert meg majd nézd meg egy frissebbel.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39808) coolrob válasza belaazallat (#39807) üzenetére


coolrob
aktív tag

Ja értem.
Amugy első dolgom volt nekem is 100 mhzre fixálni :) Elég régóta foglalkozok én is hobby szinten ezekkel a dolgokkal csak gondoltam hátha ez a lap nyűgös vmire vagy van vkinek hasonló "élménye" :)

Hát igen csak annyit tudok hogy ha visszahozom a karit akkor teszt friss driverrek utána meg kártya csere ha nem megy.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39809) dethroner válasza coolrob (#39808) üzenetére


dethroner
veterán

Véletlenül nem volt valamennyi tuning-akár a legminimálisabb is-akkor amikor a DES-t felraktad? Nagyon érzékeny a nem gyári értékekre. Azt hiszem a DES nem tud BIOS-t frissíteni, de lehet én tudom rosszul. Arra a @BIOS nevű marhaság van úgy emlékszem. Ha rám hallgatsz BIOS-t nem windows alatt frissítesz és eldobod a francba a gigabyte programjait. Én is kipróbáltam a DES-t, de érezhetően lassul a gép, van némi megtorpanás mire erőforrás igényes alkalmazások megkapják a nekik szükséges cpu adagot. És az általa megspórolt energia is hogy úgy mondjam nevetséges. Vihar egy biliben amit a gigabyte és az asus energia takarékosság címszó alatt csinál a saját fejlesztésű programjaival.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39810) ANT


ANT
őstag

A 9.1.2.1007 (béta) chipset drivert felrakta már valaki? Ha igen, van vele probléma?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#39811) coolrob válasza dethroner (#39809) üzenetére


coolrob
aktív tag

Szia semmi tuning nem volt abszolút nem tuningoltam eddig.
A Des nekem kiírta régi a biosom mert csak új biostol támogatja a lapom és simán befrissített valahogy. Később én újraraktam a legújabb biost egyszerűn a biosbol q-flash el.
A programot eldobtam többet fel nem teszem.
Ma hazahozom a videókarit és letesztelek sztem csak régi driver miatt rakoncátlankodott ha meg nem akkor videókari csere mást nem tudok.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39812) coolrob


coolrob
aktív tag

Hello!

Valaki meg mondaná nekem mi a gyári bios a Gigabyte P35-DS3 rev 2.1 -es tipúsú alaplapban?Amivel érkezik konkrétan a lap a boltból.

Üdv: coolrob

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39813) zalman90


zalman90
őstag

üdv, ez hogy lehet hogy már megint adnom kellet + feszt a ramomnak a giga p35 ös lap ban , a hyperx hibázott azért kaptot +0.3v ot

most crucial ramjaim vannak gyári 2v adnom kellet neki még +0.1v ot mert máskép fagy

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39814) belaazallat válasza zalman90 (#39813) üzenetére


belaazallat
addikt

És biztos ez okozza a hibát, hogy kevés a ramnak a fesz? Nem lehet, hogy mással van a baj? Kitesztelted? Nehogy ezt is túl feszeld!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39815) zalman90 válasza belaazallat (#39814) üzenetére


zalman90
őstag

nem fogom :D 200% ig ment a memtest hiba nélkül azt meguntam , eddig fél óránként fagyás vagy kékhalál , na ez + ram fesszel megszűnt, a régi ramjaim a kingston hyperx már 30%nál hibáztot memtestnél

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39816) belaazallat válasza zalman90 (#39815) üzenetére


belaazallat
addikt

nekem 8! Nem az én hardverem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39817) zalman90 válasza belaazallat (#39816) üzenetére


zalman90
őstag

mért feszelném túl +0.1v al? gyári 2v annyin ment , az kevés volt neki , mos t már frankó 2.1v on , nem fagy ki és nincs kékhalál

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39818) dethroner válasza zalman90 (#39813) üzenetére


dethroner
veterán

Mekkora frekvencián és milyen időzítéseken hajtod?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39819) tycho


tycho
tag

Üdv Mindenkinek!

35-ds3-as lapom van. A problémám a következő: minden egyes bekapcsoláskor felvisít a CPU Fan érzékelője, mert nem indul a hűtő. --> kikapcs --> megigazít --> tökéletesen megy egészen a kikapcsolásig (addig semmi baj) --> újraindításkor újra visít, újra nem megy. :W

És kezdődik minden előlről. :(

Először azt gondoltam kontakthiba lehet, de egyetlen igazítás és akár napokig is megy folyamatosan, nincsenek rövid leállások, "rugdosom" (persze ésszel) a gépet és semmi probléma. :F

Valakinek ötlet?

Előre is köszönöm!

Tycho

(#39820) belaazallat válasza tycho (#39819) üzenetére


belaazallat
addikt

Elvileg ki lehet kapcsolni a ventillátor figyelést.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39821) zalman90 válasza dethroner (#39818) üzenetére


zalman90
őstag

alapból 800 assak a ramok 4-4-4-12 es időzitéssel , én 1066mhz re felhúztam , időzités 5-5-5-15

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39822) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Gigabyte P35C-DS3R biosában PC Health Status,Smart Fan Control Method menüpont alatt mit is állitok???????? Auto-Legacy-....
Aszem 3 választás van de az utolsó nem jut eszembe.Majd otthon megnézem.
Nem tudom milyen verziós a lapom Rev...,ettől is függ??vagy Bios verziótól?

(#39823) dethroner válasza zalman90 (#39821) üzenetére


dethroner
veterán

És mennyi feszt adtál neki?
Csak mert az én memóriámnak is 5-5-5-18-on elég az 1,8V, de ha szűkítem 5-5-5-15-re, akkor a Kingston leírása szerint 2,2V kell neki.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39824) AKHook1 válasza s.s.j.goku (#39822) üzenetére


AKHook1
tag

(#39822) s.s.j.goku:
PC Health Status: A gep hömerseklet, es feszültségadatait lathatod.
Smart Fan Control Method: A teljesitmeny/hömersekletfüggö fordulatszam-szabalyzast tudod beallitani.

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#39825) zalman90 válasza dethroner (#39823) üzenetére


zalman90
őstag

gyári fesz 2v az kevés volt , fél óránként kék halál fagy fagyás fesz hiány miatt , mot 2.1v al tökéletesen megy , stbil a gép 100% ra nincs se ék halál se semmi

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39826) tycho válasza belaazallat (#39820) üzenetére


tycho
tag

Azt tudom. De pont az lényeg, hogy a ventillátor nem akar indulni magától, viszont ha megmozgatom utána megy napokig is akár megállás nélkül.

Azért köszönöm! :)

(#39827) belaazallat válasza tycho (#39826) üzenetére


belaazallat
addikt

Ja, hogy el sem indul, míg meg nem mozgatod?! mennyi idős a venti?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39828) tycho válasza belaazallat (#39827) üzenetére


tycho
tag

cooler master hyper tx2-es kb. 1,5-2 éves lehet

vagy több :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39829) belaazallat válasza tycho (#39828) üzenetére


belaazallat
addikt

Lehet megtört a kábele, vagy a venti megy tönkre.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39830) AKHook1


AKHook1
tag

Vagy lehet, hogy csak ki kene portalanitani :D:D

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#39831) tycho válasza AKHook1 (#39830) üzenetére


tycho
tag

Nincs egy hónapja, hogy tisztára mostam, csak úgy csillogott. ;] Vanish az igazi :DDD

(#39832) tycho válasza belaazallat (#39829) üzenetére


tycho
tag

köszi, akkor nem lehet alaplapi a probléma ugyi? :U

(#39833) belaazallat válasza tycho (#39832) üzenetére


belaazallat
addikt

Csak akkor, ha tönkre ment volna a csatlakozója az alaplapnak, de azt könnyen ki tudod deríteni, rakd át másikba.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39834) fatal` válasza coolrob (#39812) üzenetére


fatal`
titán

F3

(#39835) fatal`


fatal`
titán

Prime95-t meddig érdemes futtatni? 1 óra elég?

És a memóriát melyik programmal érdemesebb tesztelni? Mert kettő is van az első hozzászólásban.

(#39836) dethroner válasza fatal` (#39835) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem ram tesztnek a memtest86+-t használd!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39837) fatal` válasza dethroner (#39836) üzenetére


fatal`
titán

Nincs üres cd-m itthon, a pendriveom meg épp tegnap halt be :(

Egyelőre az első HSZben lévő memtestet löktem rá az összes szabad memóriára, több példányban kell futtatni ugye. Egyelőre stabilnak tűnik 440es FSBvel a proci és a RAMok is.

(#39838) BPFeri válasza fatal` (#39835) üzenetére


BPFeri
senior tag

A Prime -ra elég az 1 óra , mentest-re pedig vmi windows- os verziót is használhatsz :R

....

(#39839) fatal` válasza BPFeri (#39838) üzenetére


fatal`
titán

Thanks :) :R

(#39840) fatal`


fatal`
titán

Q9400-nak meddig lehet feszkót emelni biztonságosan? 1,3V?

(#39841) Zsolt112 válasza coolrob (#39812) üzenetére


Zsolt112
tag

az enyémen F10 volt

[ Szerkesztve ]

(#39842) fatal` válasza Zsolt112 (#39841) üzenetére


fatal`
titán

Nem F1? Most hogy így eszembejut (nem az enyém volt a lap) egyszer már frissítettünk rajta, úgyhogy az is elképzelhető, hogy F1. Most F3 van nekem rajta.

(#39843) Stirbi válasza fatal` (#39842) üzenetére


Stirbi
addikt

ep35 ösöd van , neki p35 öse, kettö-höz külön van bios :B

(#39844) fatal` válasza Stirbi (#39843) üzenetére


fatal`
titán

Volt sima P35 is? Akkor sorry. :B

(#39845) Stirbi válasza fatal` (#39844) üzenetére


Stirbi
addikt

igen, azok nem kapcsolgatják a fázisokat :)

(#39846) fatal`


fatal`
titán

A BIOSt egyébként érdemes lefrissíteni? Most F3 van rajta.

Tuningban számíthat egyáltalán bármit? Vagy fogyasztásban?

[ Szerkesztve ]

(#39847) BPFeri válasza fatal` (#39846) üzenetére


BPFeri
senior tag

Tuningban, stabilitásban számithat :F de ha a jelenlegi Számodra megfelelő akkor ne piszkáld, felesleges. :R :K :DD

....

(#39848) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi probléma merült fel a gépemmel(P35 DQ6), ha tudtok lszi segítsetek!
Ha a BIOS-ban akár egy picit is módosítok a proci-ram beállításokon, akkor a mentés és kilépés után nem indul el a gép. A ventilátorok pörögnek, de még a POST-ig se jut el a gép. Ha lekapcsolom a tápot, majd vissza akkor elindul a gép az a beállított értékekkel. Sima újraindításnál zökkenőmentesen elindul, csak is abban az esetben xaraxik, ha állítok a BIOS-ban. A RAMok jók, próbáltam BIOSt frissíteni, de az se segített.
Ötlet?
Köszi!

Üdv!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#39849) belaazallat válasza debut12 (#39848) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Biosban van elmentett beállítás? Defaultra visszaállítva, majd mindent újra beállítva próbáltad? Clear CMOS volt?

Szerk: Melyik bios van fent?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39850) sz.j válasza debut12 (#39848) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt már próbáltad?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.