Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) G4ga válasza Gorneck (#2999) üzenetére


G4ga
őstag

Igy már értem a dolgot, de mitöl lehet az hogy alap beállitássokkal teháát semmi huzigálás, orthos allat 80 fokra melegszik és tetü lassú?

(#3002) Shadows válasza Lacafi (#3000) üzenetére


Shadows
senior tag

esetleg tudom ajánlani a telefont :DDD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3003) Gorneck válasza G4ga (#3001) üzenetére


Gorneck
titán

Rosszul feltett borda...pl. Egyébként melegnek érzed a bordát?

Gorneck#1239

(#3004) Shadows válasza G4ga (#3001) üzenetére


Shadows
senior tag

szedd le a collert és rakd vissza lehet a lábakkal van valami baszás nekem az asrock szervízlapom meg a 2,5-ös cerkm csinálja a kuva any@át hogy 70 fok idle kivettem beraktam 30 fok idle vagy szar a pasztázás, vagy szarul mér a lap

aláírás max 3 sor ALAPELVEK

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3005) G4ga válasza Gorneck (#3003) üzenetére


G4ga
őstag

meleg, de simán megtudom fogni. direkt kiszedtem a cuccost! majd este megnézem jól raktam fel! addig is mindenki segitségét köszönöm! este jövök! addig szivesen várom a váloszakat!
Üdv

(#3006) Gorneck válasza G4ga (#3005) üzenetére


Gorneck
titán

Forog a venti?

Semmit a mode-okkal tudsz szórakozni...965ös oldalon le van írva...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3007) Rusher válasza Gorneck (#3006) üzenetére


Rusher
őstag

pontosa millen hűtőd van? aláírás? :D
Figyu Giga lapoknál mit kell beállítani, hogy ha egy adott fordulaton akarom járatni a ventit? Nem jöttem rá...Asus-nál %-ban lehet de itt?

[ Szerkesztve ]

(#3008) Gorneck válasza Gorneck (#3006) üzenetére


Gorneck
titán

Rusher: Semmit a mode-okkal tudsz szórakozni...965ös oldalon le van írva...itt nincs százalék sem hő kontroll...

Armando_19: Passz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3009) Armando_19 válasza Gorneck (#3008) üzenetére


Armando_19
őstag

Úristen most nézem csak, mi ez a jómunkásember?:D

(#3010) JaniS válasza Gorneck (#2977) üzenetére


JaniS
senior tag

Tegnap átnéztem a gépet még egyszer, akksit kivettem pár percre. Utána az alapbeállításokkal egész éjszaka Memtest86+ futott rajta, 10-szer ért körbe reggelre, hibát nem jelzett. Elindítottam az Orthost meg a Winrar-ral egy nagyméretű archív tesztjét, perceken belül hiba :( Amit eddig megfigyeltem: Orthos magában elmegy kb. 1-2 órát, de következetesen hibát jelez. Magoktól nem függ, hol egyiken, hol másikon. Ha Orthos mellett a Winrarral is tesztelek közben, akkor gyakorlatilag percek alatt meghal az Orthos (ahogy írtam, erre véletlenül jöttem rá a CRC hibákból, pedig az archív jó volt). Ja, Orthosból kipróbáltam régebbi verziót is, detto.

Proci feszültség elvileg 1.33750V lenne, most normalon van, ez terhelés hatására a legutóbbi Everest béta vagy a CPUZ szerint is leesik 1.280-1.296V-ra. A nagy vdrop miatt próbáltam több feszt adva is, egészen elmentem odáig, hogy terhelés alatt is 1.34V volt, de semmit nem használt, sőt, érzésem szerint mintha csak rosszabb lett volna tőle.

Már tényleg nem tudom mit csináljak :O:W

Lehet a proci rossz? :F Alaplap? Minden garis, de azt sem tudom eldönteni minek van baja? (Lehet nem marad más keresni valakit, aki hajlandó letesztelni a saját gépén az alkatrészeket.)

JaniS

(#3011) G4ga válasza Gorneck (#3006) üzenetére


G4ga
őstag

forog persze! ami érdekes hogy inditás után nem rögtön indul be, eltelik 5 - 10 mp és csak utána pörög be a proci hütö!% mindegy, este megnézem, leszedem ujra pasztázom, meg minden! kész vagyok!

(#3012) DeadMeat válasza G4ga (#3011) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem hagytad rajta a nejlont?Mega cpu kupakjat is sasold meg,hogy sik-e.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3013) Rusher válasza Gorneck (#3008) üzenetére


Rusher
őstag

Ok csak azért kérdeztem mert nem tudtam rájönni, hogy mire jók azok a beállítások ugyanis tökmindegy melyikre állítom nem történik semmi :DDD Na mind1 köszi :R

(#3014) d@minator


d@minator
addikt

Sajna igazatok volt a RAM +0,3V nem segített. :O Ma reggeli bekapcsnál kétszer újraindult ventik pörögtek, harmadjára csak a táp pörgött. Reset gomb benyom indul rendesen. Nem tudom mitévő legyek. :F
Tegnap csak 1 órán múlott lemaradtam 2x1Gb Geil-ről 14k-ért itt Bcsabán. :O

[ Szerkesztve ]

(#3015) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

GA-P35-DS3 (semmi más betű) című alaplapot tervezek venni, szóval lenne egykét kérdésem :)
Igazából először az L-es verziót néztem, de ha jól veszem ki azon gyengébb minőségű elektronikai kütyük vannak? (nem ultra durable2)

Kingmax Mars DDR2-1033 memória menne bele, egyelőre 1x1GB. Ezenkívül egy E6300 proci, és HD2600PRO videokártya.

A másik amin gondolkodtam a P5K alaplap, szintén egyéb betűk nélkül. Vajon melyik a jobb vétel? Az ASUS drágább, de nemtom mire fel.

Táp gyanánt egy TAGAN Black 480W van, mindenféle jóval megáldva, szal ebből gond szvsz nem lehet.

Megy majd rá egy wd raptor, meg samsung 120gb, egy audigy4 kártyával. Az alaplap sallangjai különösebben nem érdekelnek, USB-ből talán ha 4-et használok, firewire, eSATA, meg az integrált "raid"-nek nevezett bohóckodás sem érdekel.

És a tuning sem igazán feltétel. Alapon, vagy minimális de biztos tuning érdekelhet. (nekem ne indulgasson újra olymódon, amiket itt irtok)

Mi a véleményetek? Valakinek tapasztalat hasonló felállással?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3016) Bali81


Bali81
csendes tag

Üdv! Múlt héten vettem egy Gigabyte P35C DS3R lapot, egy E6550-es procit, meg 2*1GB Geil BD ramot, hétvégén be is szereltem. Kezdetben nem volt vele semmi baj, Xp-t újraraktam, meg pár progit, de aztán az egyik újraindítás után nem indult el, csak a ventik pörögtek, fekete kép. Kikapcsolás-bekapcsolás után elindult, de egy későbbi kikapcsolás után megint ez történt és azóta már nem bootolt be egyszer sem. Próbáltam más táppal, ramokat is cserélgettem, a cmos cleart is csináltam de semmi. Vid kari és ramok másik gépben mennek. Ja és tuningot nem is próbáltam.
Valakinek valami ötlete van esetleg, hogy mit próbálhatnék meg még? Vagy vigyem vissza a boltba?

(#3017) barnam_ válasza Locutus (#3015) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a P35-DS3-at vedd, de ne a Lite-ot.
Viszont ha mégis Asus P5K-t vennél, akkor ne Kingmax 1066-osat, mert az szinte csak Gigabyte alaplapokban megy jól. De ha nem akarsz tuningolni, akkor vehetsz Kingmax 800-as ramot, 6k-ért nagyon megéri :)

(#3018) Locutus válasza barnam_ (#3017) üzenetére


Locutus
veterán

Mert ilyen problémás a Kingmax 1066, vagy mi?

DS3-ban alapból mennyivel gyorsabb a 800-asnál?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3019) tdd587 válasza Gorneck (#2995) üzenetére


tdd587
őstag

Zéró codec, a KM playerben ez a jó.

Viszont éjjel nézegettem a beállításokat és a digitális kimenet tulajdonságainál, a javítások panelen van egy "Azonnali kimenet" checkbox és úgy tűnik megszűnt a jelenség DTS és PCM kimenettel is. A Realtek paneljén nincsen rajta, ez a trükk, és eddig nem is találtam meg (vagy a régebbi meghajtóban még nem is volt benne).

15 perc tesztelés után legalábbis jónak tűnik. Ez a World in Conflict demo mondjuk továbbra is elkeserítő azzal 7 FPS átlaggal, amit produkál High detailben full HD felbontásban...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3020) MZsoltee válasza Locutus (#3015) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az Asus a Fireware miatt drágább, ha ebben az árban nézelődsz (27k) akkor a GIGABYTE - GA-P35C-DS3R is jó választá slehet támogatja ddr3at, de a DS3 is nagyon jó lap nekem bejön. megy a tuning is szóval meg vagyok vele elégedve..

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3021) Gorneck válasza JaniS (#3010) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen tápod van?

Lehet érdemes lenne bevinned egy sztech boltba...pl ahol vetted a cuccokat...

Gorneck#1239

(#3022) Gorneck válasza tdd587 (#3019) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor rakj fel egy Klite-ot... ;) Sok játék haldoklik zéró codec nélkül...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3023) barnam_ válasza Locutus (#3018) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sokan panaszkodnak hogy nem megy 1066-on.
De nagy részük nem tudja hogy kell beállítani ahhoz hogy annyin menjen (alapfeszen nem megy, 2.1V kell neki), persze olyan is előfordul hogy egyáltalán nem akar 1066-on menni.
Nekem az van, és gond nélkül megy.

(#3024) Gorneck válasza Locutus (#3018) üzenetére


Gorneck
titán

Már nem is egy lap topikjában olvastam, hogy csak szívnak vele...vkinek bevált vki meg ki van tőle borulva...

Egy jó 800as ram sokat érhet...

Gorneck#1239

(#3025) tdd587 válasza barnam_ (#3023) üzenetére


tdd587
őstag

Nekem is Kingmax 1066 van, és 2.1V-on sem megy 1066MHz-en. Ez van.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3026) Calibos válasza Locutus (#3015) üzenetére


Calibos
addikt

Én bele olvastam a P5K topikba, azok alapján mit olvastam, nem veszek semmilyen P5K alaplapot :U

/lehet hogy tők jó alaplap, de kb 30-40 hozzászólást elolvasva elég sok panaszba ütköztem/

(#3027) Gorneck válasza Calibos (#3026) üzenetére


Gorneck
titán

Most itt is akad pár...de Én inkább a rossz ram választásra vezetem vissza a dolgot...

Gorneck#1239

(#3028) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nekem is 2*1gb 1066as kingmaxom van és semmi gondom velük... Elindulnak 1066on kipróbáltam,d e én így használom...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3029) barnam_ válasza tdd587 (#3025) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáldgasd a memória beállításokat: Performance levelt standardra, high speed dll settings option1 vagy 2, időzítéseket is variálhatod: 5-5-5-18-Auto, vagy teljesen Auto-ra teszed, ilyenkor nálam 5-7-7-24-re állítja. +0.1V Mch fesz is jól jön. Esetleg tRD-t 8-9-re teszed...
Elismerem kicsit problémás ram, de ha egyszer jól beállítottad és megy 1066-on, utána nincs gond vele.

(#3028) MZsoltee: Ezt milyen feszen bírja? Gyorsabb mint 1066-on CL5-ben?

[ Szerkesztve ]

(#3030) JaniS válasza Gorneck (#3021) üzenetére


JaniS
senior tag

Tápot nem hinném... Corsair HX520. Van ugyan egy GF8800GTX is, de nincs húzva. 520W-nak el kellene vinnie ezt a gépet. Megpróbálok egyelőre valami más RAMot kölcsönbe szerezni...

JaniS

(#3031) Locutus válasza MZsoltee (#3020) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, néztem azt a giga lapot is, de nekem se a ddr3, se az egyéb sniksnak nem kell, ami azon van. Se a firewire az asuson. Szóval azt a párezer forint különbséget NEKEM nem éri meg. Ezért néztem ki a sima DS3-at.
Egyébként nálam a gép 24/7 üzemben van, szóval erre kéne minél alkalmasabbnak lennie.
Jelenleg Vistát használok, de asszem XP-re visszatérek ha meglesz az új gép. Bár nemtom ilyen újabb hardverekkel mi a tapasztalat Vistán. Nekem fél évig stabil volt a vista, ámbár kb 50%-kal lassabb az XPnél (nforce3 ultra, 3000+ a64, 6600gt). Most meg egyik napról a másikra már nem is stabil. A legutóbbi updatek óta úgy kékhalálozik mint a szél, rollbackelnem kellett mindent...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3032) Gorneck válasza JaniS (#3030) üzenetére


Gorneck
titán

Az lenne a legjobb megoldás...

Gorneck#1239

(#3033) Locutus válasza Calibos (#3026) üzenetére


Locutus
veterán

Azért ez a topik is úgy kezdődik, hogy milyen újraindulási, meg el nem indulási gondjai vannak a giga lapoknak :)
De ettől függetlenül én is inkább a giga felé hajlok.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3034) barnam_ válasza Locutus (#3031) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én az adataimnál lévő konfigon megvétele óta (aug. közepe) 32bites Vista Business-t használok, és sokkal gyorsabb mint a régi gépem (3.5Ghz P4, 1GB ddr400 ram) Xp-vel.
Ja és minden update fennvan, semmi kékhalál nincs, kivéve amikor elkúrok valamit a tuningon :DDD

(#3035) Gorneck válasza Locutus (#3031) üzenetére


Gorneck
titán

Ez elég érdekes...nekem meg mióta kiadták full stabil...volt nyúzva nem is keveset...driverek a 32bites alá teljesen jók. 50% lassabb meg hááát elég hihetetlen...jobb vassal, mint pl az enyém...jobb és gyorsabb a Vista, mint az SP2es XP.
Összes friss fent van...egyedül a deffendert sikerült kigyaknom és azóta nem tudtam telepíteni...de nem is baj...

Gorneck#1239

(#3036) Gorneck válasza Locutus (#3033) üzenetére


Gorneck
titán

De ha elolvastad, akkor le van írva, hogy chipset "feature" vagy épp táphiba (Kriza-t pl nem is a lap szívatta, hanem a hdd valszeg; másik user-nél meg rossz volt a lap). Ha rendes ramot vennének bele az emberek, akkor valszeg az utóbbi 50hsz másról szólna...csak sajna a pénz az nagy úr, ahogy a kiskerek is ahol szinte lehetetlen rendes ramot rendelni...

Gorneck#1239

(#3037) Locutus válasza Gorneck (#3035) üzenetére


Locutus
veterán

Na, ez bíztató.

Igazából szerintem nálam Vista a régi hardver miatt nem kóser most, de ismétlem, FÉL ÉVIG, tehát kb március óta tökéletesen stabil volt nekem is. Csak nem gyors, mert a 3000+ proci meg a 6600gt gyík hozzá.
Viszont az utolsó 2 performance & reliability (lol) update után szórta a kékhalálokat, csak a system restore segített. Illetve a java 6 update 3 felrakása után egyéb x-akták is jelentkeztek, ennek uninstallja után ezek megint eltűntek. Bár valszeg az MS meg egyéb gyártók már nem gyúrnak, sőt, valszeg szándékosan kitolnak a régebbi hardverekkel vistán, hogy lehetőleg vegyen újat mindenki. Mindegy. Ha azt mondjátok hogy gyors is, és stabil is a vista az újabb cuccokon, akkor adok még egy esélyt neki én is. (pl CS:S-el játszik valaki? nekem különösen ez alatt szar a vista, xp-s 80 fps helyett 15-25 között szüttyögök)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3038) Locutus válasza Gorneck (#3036) üzenetére


Locutus
veterán

És milyen a rendes ram? A Kingmax Mars nem az?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3039) MZsoltee válasza barnam_ (#3029) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ezt normál fesszel 1066on nem próbáltam csak megnéztem hogy bootol-e, mert csak kisebb tuningal menne a proci 2,56GHz, ha 3GHz-en(8*375) akkor valahol 1200Mhzen jönne ki.
Most próbáltam elindítani 1066on, de valahogy nem akarta... Biztos nem voltam elég erőszakos....

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3040) Gorneck válasza Locutus (#3038) üzenetére


Gorneck
titán

Geil/Corsair/Adata EE és még lehetne sorolni...

Az a baj vele, hogy vkinek megy vkinek nem...főleg Asus lapokba szívnak velük az emberek...de már itt is akadnak gondok, ahogy a Kingston-nal is...ritkán javaslom ezeket a gyártókat...illetve nagyon függ a körítéstől...

Gorneck#1239

(#3041) d@minator válasza tdd587 (#3025) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem is megy a Kingmax 1066MHz-en. :)

(#3042) Gorneck válasza MZsoltee (#3039) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy másik ram szorzóval kéne próbálni...esetleg MCH fesz emelés..

d@minator: Csak épp indulni nem akar miatt a lap valszeg...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3043) d@minator válasza Gorneck (#3042) üzenetére


d@minator
addikt

Lehet. Ahol a RAM-ot vettem azt mondták vigyem be a gépet ingyen megnézik. Hát nem tudom. Félek attól, hogy kihozzák az alaplapot hibásnak. Meg hát RAM-ból sincs nekik sok fajta ha jól emlékszem Samsung, Kingmax, Kingston.

(#3044) Locutus válasza Gorneck (#3040) üzenetére


Locutus
veterán

Jó, de pl gianni kínálatában (tőle venném a cuccokat) ilyenek csak kitben vannak. Én meg most 1x1GB-os modult akarok, amihez majd később veszek még egyet.
Geilből csak value van ott, Adata-ból van jobb is. Csak huszon x ezer ft-ot most nincs "kedvem" kiadni egy 2gb-os kitre.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3045) Gorneck válasza d@minator (#3043) üzenetére


Gorneck
titán

Egy próbát megér...ha meg jófejek és náluk vetted a lapot is, akkor lehet kicserélik idő előtt...végülis Te jársz jól, mert végre kiderül mi a baj...

Locutus Hááát ez suxx... :( Én pl eleve nem vennék úgy gépet, hogy nem kit-be veszek ramot...Azé Gianni-tól kérdezd meg, hogy nincs e nem kites ramja...lehet van vmi más gyártótól...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3046) barnam_ válasza d@minator (#3043) üzenetére


barnam_
nagyúr

Amikor megvettem a gépet, nekem se akart menni 1066-on, meg mindig újraindult. 2.0V-on ment a ram, ha a win bebootolt, onnantól fogva nem volt gond, csak az indulással voltak gondjai :) Utána adtam 2.1V-t, és azóta gond nélkül megy. Próbáld ki a High speed dll settings-t option1-en meg 2-n is, lehet az megoldaná.

(#3047) Locutus


Locutus
veterán

A rev1 és rev2 ds3 között mi a különbség?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3048) Gorneck válasza Locutus (#3047) üzenetére


Gorneck
titán

1 hsz.-ban ott a link. ;)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3049) tdd587 válasza Locutus (#3033) üzenetére


tdd587
őstag

Nekem ez pl. úgy oldódott meg, hogy ha áram alá kerül (áramtalanítás után), akkor várok vele fél percet mielőtt bekapcsolom. Így már mindig indul rendesen, nincs kétszeres indulás. Aztán lehet, hogy az F6/F7 BIOS update oldotta meg és én csak beképzeltem, hogy milyen ügyesen kitaláltam...

Az 1066-os Kingmaxot órákon át próbáltam meg indítgatni mindenféle beállításokkal, de legfeljebb a win GUI előtt újraindult mindig és visszaállt alapra minden. Pedig még predefined 1066 memory settings is van. Talán kettő is, de egyik sem működött.

Azért nem olyan vészes a dolog 800-on hajtva sem, itt legalább beton stabil, ahogy a Vista is. (Emlékszik még valaki az első hozzászólásomra, hogy milyen lapot szerettem volna? - na ez olyan: stabil)

Azért az nagyon finom, hogy hanggal - GUI-val kifagy a F.E.A.R. aztán bezárom és megy tovább a win. Az XP azért ilyeneket nem tudott. Az igaz, hogy néha 1-2 percig is nem válaszol állapotban tartja az alkalmazást... de erre az XP-ben is volt valami timeout beállítás a registry-ben.

És még 4 hónapig ingyenes is, utána meg újratelepítem...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3050) MZsoltee válasza Gorneck (#3042) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nah a lehtőségek
750 2es szorzó
900 2,4es
1200 3,2
938 2,5
1125 3as
1500 4 :D
Akkor maradtam a 900 és 938nál 5-5-5-15ben +0.1V és lass csodát
900mhz
938
Nah de mi lenne ha nem adnék fszt neki?
900 5-5-5-15 norm fesz
938mhz 5-5-5-15 norm fesz

Persze ezek nem kitesztelek... De majd kitesztelem :D
A magasabb értékek eléréséhez a Performance Enhance módját Turbóra kell állítani, de ezt gondolom már mindenki tudja ebben a topicban :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.