Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!
nekem olyan problémám lenne, hogy mióta megvan az új gépem, nem működik az ESET SmartSecurity rendesen. nem képes elindulni magától! próbáltam a régi bevállt 3-as verziót, a 4-es bétát, xpből és vistából is jelentkezik a probléma :F

(#34002) lazydog válasza cimbi186 (#33992) üzenetére


lazydog
addikt

A lila csatik gyakorlatilag a Raid-hez tartoznak,messzire kerülni kell őket.

Azért ez így, ebben a formában nem igaz. :(

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#34003) bim


bim
veterán

valaki sugja meg hogy a rev2.-es DS3-nál mikortol van feles szorzó is a biosban?egy 8400-at probálnék majd 8,5-ös szorzón...

[ Szerkesztve ]

(#34004) sz.j válasza mg105 (#34001) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tedd fel a régi 2.70....-t, nálam az tökéletes xp alatt.
Egy "hibája" van, mégpedig az, hogy a telepítést követően részletesen be kell állítani, de ez csak kb. 3-5 perc.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34005) mg105 válasza sz.j (#34004) üzenetére


mg105
senior tag

verziótól függetlenül rossz, mintha valami vírusom lenne ami okos módon nem engedné az irtót elindulni, de a többi vírusirtó működik, és nem talál semmi vírust, én meg nod párti vagyok

(#34006) hackeeeee válasza japy (#33998) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. Hát köszönöm a választ. Nekem bekapcsoláskor sem mutatta. Csak a win töltőcsíkot. :K

Véleményem szubjektív...

(#34007) sz.j válasza mg105 (#34005) üzenetére


sz.j
nagyúr

Próbáld feltenni a legújabb NAV-ot, ha van vírus, akkor az nagy vaószínűséggel leszedi.

Ettől függetlenül, talán előbb kapsz választ a virusírtó topikban

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34008) mg105 válasza sz.j (#34007) üzenetére


mg105
senior tag

NAV is végignézte a gépet, nem talált semmit. úgyhogy valszeg nem vírus. már feltettem a kérdést mindenhol, ami szóba jöhet, sehol sem tud segíteni senki :F

(#34009) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hali!
Újraraktam a gépet, friss windows full format után. Továbbra is csinálja, hogy ha pl telepítek vagy másolok valamit, kifagy az alkalmazás és abszolút semmi életjelet nem ad a gép. Megáll a kép. Az egér is megáll, a Num Lock sem reagál. Aztán csak 5 perc múlva gyorsan csapkodnak fel-le az ablakok, felébred és működik a gép. Már mindent próbáltam, ez valami hardveres dolog kellene legyen, valaki tud segíteni? :O

(#34010) cimbi186 válasza lazydog (#34002) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Pardon!
Az itt olvasott több ezer hozzászólás elolvasása után jutottam erre a következtetésre és amikor megvettem a gépem vadul kerültem a lilákat(Hajrá Fradi:) )

(#34011) euchi


euchi
aktív tag

Ezt kérdést a Vista totyikban tettem föl, de lehet, hogy itt nagyobb esélyel kapok hasznos tippet a problémám megoldására.
egyik hsz
másik hsz

(#34012) cimbi186 válasza euchi (#34011) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Csa!

Én a helyedben letörölném a pistát és írnék levelet BG-nek,h KB.
Nálam sem szerette a tuningot és amikor visszavettem akkor sem javult meg iazán(ne kérdezd,h miért)
Olyan 1 hónapig kinlódtam vele,az utolsó csepp a pohárban az volt amikor a webkamerámmal állandóan nyomtatni akart,gondolhatod......... :W :W :W
Most úgy fél éve xp és pöcc röff minden!

[ Szerkesztve ]

(#34013) szacsee válasza euchi (#34011) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik bios van fenn?
Már van bios ami S3 problémát javít.

(#34014) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Valószínű Gigabyte EP35-DS3 lap vásárlására adom a fejem, bár Gigabyte EP31-DS3L is szóbajött, de a HotPlug hiánya miatt P35 felé orientálódtam.

Sajnos a rev2.0-nál a Gigabyte hivatalos oldalán a HotPlug-ra megjegyzésként írják, hogy Vista alatt működik csak. Igaz a rev2.1-nél ezt nem jelzik, de jobb azért biztosra menni, mivel szeretném használni ezt a funkciót. Meg is őrülök, ha csak a HotPlug miatt kényszerű leszek venni Vista-t :W

Valakinek tapasztalata ezirányban a linkelt lappal kapcsolatban XP-vel?

read-only mode on the forum

(#34015) Qru


Qru
MODERÁTOR

EP35 DS4-ben hol van a strap váltás? Szemre/órára nézve ram: 975MHz 5-5-5-15-el gyorsabban bejön az alkalmazás mint 1000 5-5-5-15-el. :U

mod:

DroneZ^: Chipset driver a legfrissebb? Tuning? XP vagy Vista?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34016) euchi válasza szacsee (#34013) üzenetére


euchi
aktív tag

Ez a bios van fönt: F10 2007.11.16.
Én nem láttam egyik biosnál sem fölsorolva ezt a hibajavítás. :( Gondolom te egy másik típus bios-ánál láttad. De ha csak az én figyelmemet kerülte el, akkor küldhetnél egy linket.
Tudod azt feltételezem, hogy ha ezt a hibát egy biosfrissítés orvosolja, akkor azt odaírnák a leírásba.
Én abban reménykedem, hogy lesz valaki itt a fórumon akinek szintén Vista van a gépén és ugyanolyan lapja van mint nekem. Ha írna egy ilyen kolléga, összvethetnénk a bios verziókat és két a konfigot.

(#34017) DroneZ^ válasza Qru (#34015) üzenetére


DroneZ^
őstag

XP és Vista egyaránt csinálja, mind2 friss OS.
Mind2 OS a legfrissebb, jól telepített driverekkel.
Tunning nincs. Sokszor az Internet Explorer fagy be és magával ránt mindent, tehát beáll az egész kép. Megáll (se egérmozgás, se Num-Lock reakció). XP-n és Vista-n is jellemzően az IE-vel kezdődik a nagy fagyás, de volt rá példa hogy egészen más program miatt. Aztán várok 5 percet és fel-le rohangálnak az ablakok amit a fagyás ideje alatt kattintgattam.
Amit próbáltam, (nincs tunning):
-Minden auto. =nincs javulás
-Minden manuálisan, alapértéken (ram/cpu/feszültségek) =nincs javulás
-Manuálisan külön és egyszerre kipróbáltam: ram , mch , cpu feszültség emelése. sikertelen.

Néha azt csinálja de csak a Vista, hogy a boot-olásnál mikor a csik eltűnt, és mielőtt a grafikus vista logo előjönne, kb 15 perc telik el. Ezt is onnan tudom hogy kivártam. De ez ritka jelenség.

Ezek alapján vírusra tippeltem, de nem találtam. A win legelső elindulásánál egyből vírusirtót telepítettem, és csak tiszta drivereket raktam fel. Nemtudom, nemértem mi lehet a probléma és így karácsonykor tök jó ajándék :((

mod:
Bios F13, de F11-el is csinálta.

Adatlapon megtaláltok minden hardvert!

[ Szerkesztve ]

(#34018) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na? Senki? :(((

(#34019) Armahun válasza DroneZ^ (#34018) üzenetére


Armahun
addikt

Ez így nehéz, sokminden okozhatja.
Nálam hasonló fagyást c-media hangkártya produkált.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34020) DroneZ^ válasza Armahun (#34019) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hú nekem akkor az E-Mu usb-s Pre-Tracker képes lenne ilyenre? :U
Alaplapim tiltva van...
Bármi tippet írjatok, hátha bejön... Már idegileg készvagyok :(((

(#34021) t0m_


t0m_
tag

Sziasztok,

milyen memóriát ajánlanátok a ds3r lapomba? Játékhoz, cad programokhoz renderhez használnám, tehát minél több kellene. Jelenleg 2x1gb 800mhz geil value-m van ami lassan kevésnek bizonyul. Inkább költenék tök új ramokra, nem egészíteném ki ugyanilyen geilekkel. De mit érdemes venni? Izmos 4gigát vagy közepes 8gigát? Ddr2-t vagy 3at? (asszem ez a ds3r már kezeli a ddr3at is) És 800mhz elég vagy érdemes-e már gyorsabbat venni? Vagy vegyek jól húzhatót, és azt úgyis fel lehet tornázni 1000mhz köré? Olyan 20-25 ropit szánnék rá, de nem tudom, hogy mire! Kérlek segítsetek!

köszi

t0m

Boldog Karácsonyt minden geeknek, aki még ilyenkor is a PH-t olvassa! :)

[ Szerkesztve ]

(#34022) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Már sejtem mi a hiba, windows kikezdte irni h ellenörizni kell a konzisztenciat a G meghajton és ha rámegyek 5 percre kifagy a gép... Mivel lehet ezt orvosolni? Van valami javito program? :B

(#34023) Gorneck válasza Qru (#34015) üzenetére


Gorneck
titán

Annyira minimális ez a starp váltás dolog Everest szerint, hogy szemmel ez nem nagyon látható...
800 vs 1000et se veszem észre...

Gorneck#1239

(#34024) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok! feltettem a 64-es vitát a gépremre,lehet .hogy megörülne+2gb ramnak :) .a jelenlegi felállás :p35-ds4-es lap+2gb csx 1066 dual kit.mit javasolnátok,vegyek még 1 duál kittes 2 gigát a csx mellé,vagy cseréljem le 1 2x2gb-os modulra?magyarul 4x1gb,vagy 2x2 gb?a fórumon olvasottak szerint a 2x2gb-s a javasoltabb,kérdem én,miért ellenjavalt a 4x1gb-os verzió?megköszönném ,ha valaki segítene :R , :)
boldog karácsonyt minden fórumtársnak! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#34025) mg105 válasza tigipuf (#34024) üzenetére


mg105
senior tag

szerintem az csak újonnan összerakott gépekhez javallt, ott is továbbfejlesztés céljából, hogy legyen még hely ramnak, hogyha a távoli jövőben valaha lesz olyan alkalmazás, ami kihasználja. szerintem semmivel nem leszel hátrébb ha csak mellépakolsz még 2 db 1GB-ost!

(#34026) tigipuf válasza mg105 (#34025) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi :R ,nem tudom,lehet,hogy rápihenek januárig :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#34027) sz.j


sz.j
nagyúr

Minden kedves fórumtagnak

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34028) Qru válasza Gorneck (#34023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nagyon jó a szemem ezek szerint. :D De eskü gyorsabban ment végig a csík 975-ön mint 1000-en. Mind1, a számok (is) azt mondják, hogy nem így van, megyek is a szemészhez.

sz.j: :R

Nektek is Boldog Karácsonyt srácok!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34029) mg105 válasza tigipuf (#34026) üzenetére


mg105
senior tag

nekem ma hozza a Jézuska az új ramokat, annyira beleéltem már magam, hogy a konfigomba is beleírtam :C

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

(#34030) semetka


semetka
őstag

Segítség.
Hogy kell winfos alól biost frissíteni.
Nem az én lapomról van szó. Erről nincs lehetőség pendrivéről.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34031) mg105


mg105
senior tag

hol lehet kikapcsolni biosban, hogy ne vegyen vissza a proci feszültségéből és az órajeléből, ha kihasználatlan a proci? csak mert húzni szeretném, és 1,3GHz-el bootol be egy 2,5GHz-es E5200-es proci :F

(#34032) mg105 válasza semetka (#34030) üzenetére


mg105
senior tag

ha jól tudom, a gyári cd-n van hozzá alkalmazás! meg nem mondom hirtelen a nevét, de ha nincs meg a cd, előkotrom és megnézem, hogy letölthessétek!

(#34033) Speed® válasza mg105 (#34031) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

C1E\EIST\Speedstep, ilyeneket keress. De lehet tuningolni ha maradnak is.
A procid meg nem 1.2n bootol, csak annyira veszi vissza magát ha pihi van.

(#34034) barnam_ válasza semetka (#34030) üzenetére


barnam_
nagyúr

Floppyról semmiképpen se!
Csinálj egy bootolható cd-t, és rakd rá a bios-t meg a flash-elő progit.

(#34035) mg105 válasza Speed® (#34033) üzenetére


mg105
senior tag

azt tudom, h csak visszaveszi magát, de mivel ilyen állapotában állítgatom a biost, nem valódi értékeket nézek. vagy csak egy magot néz, és azért ír fele akkorát mint a 2,5GHz?

(#34036) semetka


semetka
őstag

Sikerült a bios frissítés.
Most olyan baj volna hogy nem látja a a terrás winyót a lap. (945PL-S3).
A biosban 33MB-ot ír kapacitásnak.
Samsung HD103UJ a winyó típusa. Jumper nincs rajta. De ha kell hova kell rakni, mert lehet hogy azért nem látja.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34037) barnam_ válasza mg105 (#34035) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem. A procid fsb-je 200, a szorzója 12.5, így jön ki a 2500. Az eist leveszi a szorzót 6-ra, ezért megy 1200-n.

semetka: ha kell jumper, az a vinyón fel van tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#34038) mg105 válasza barnam_ (#34037) üzenetére


mg105
senior tag

a szorzót 6-12-ig tudom állítani :F nem értem :Y

(#34039) semetka válasza barnam_ (#34037) üzenetére


semetka
őstag

A winyón nincs feltüntetve jumperezés.
Akkor mi a baj, miért nem ismeri fel a partícionálásnál???
Lehet hogy a lap ne mtámogatja a terrás winyót?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34040) Ijk válasza semetka (#34039) üzenetére


Ijk
nagyúr

:Y
Bios frissítés előtt vagy után tetted be a vinyót? Milyen bios van most rajta?
Nekem a GA-p35DS3-as lapom F9-es biosa szépen átírta az 1T vinyóm firmware-jét, ugyanígy 32MB-ot látott, bios frissítés után is, cseréltethettem ki a vinyót.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34041) mg105 válasza Ijk (#34040) üzenetére


mg105
senior tag

miért, nem találtál hozzá normális firmwaret, hogy helyrehozd?

(#34042) semetka válasza Ijk (#34040) üzenetére


semetka
őstag

biost frissítettük, a legújabbra (f6)
utánna raktuk be a winyót

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34043) barnam_ válasza mg105 (#34038) üzenetére


barnam_
nagyúr

a szorzót 6-12-ig tudom állítani lényegében, igen.

(#34044) Ijk válasza mg105 (#34041) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ehhez már nem értettem, leírtak egy menetet, hogy lehet visszahozni a szuszt belé, de kapásból floppy kellett volna az adott programhoz, és az sem biztos, hogy működött volna, egyszerűbbnek láttam cseréltetni, mint elcseszni egy délutánt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34045) mg105 válasza barnam_ (#34043) üzenetére


mg105
senior tag

de akkor gyárilag hogy áll 12,5 -n? kikapcsoltam a C1E-t, restart, és ugyanúgy 1,3GHzel indul. a Thermal Monitor 2-t is kikapcsoltam, ugyan az. most megjegyezte a visszavett órajelet, és most már szabadon állítgathatok, az lesz a maximum érték?

(#34046) barnam_ válasza mg105 (#34045) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem jól fogalmaztam. Tehát a proci maximális szorzója és 6 között lehet állítani.
1.3Ghz-n nem indulhat. Az FSB nem állítódott át 100-ra? Nálam előfordult már.
Szóval ha kikapcsolod az Eist, C1E-t, és a szorzót beállítod a legnagyobbra, az fsb-t 200-ra, biztosan 2.5Ghz-n fog menni.

(#34047) semetka


semetka
őstag

Mit csináljak ha hiába próbálkozok nem látja a partícionálásnál?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34048) Ijk válasza semetka (#34047) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom elvileg legfrissebb biossal mennie kéne. Próbálj meg utánnanézni, hogy támogatja-e a lap az 1T vinyókat. Ha sata-s a vinyó akkor nem kell jumperolni. Ha tudod még nézd meg másik gépben, ha nem működik, akkor csere.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34049) mg105 válasza barnam_ (#34046) üzenetére


mg105
senior tag

6x200-on megy. akkor a szorzót tekerte le a C1E? azt tegyem vissza 12-re? vagyis 12,5-re, mert 1:2-es proci ram osztóval jön ki az eredeti 2,5GHz. és akkor most már kezdhetem a kínzást?
nagyon köszönöm a segítséged (mindenkiét!), Boldog Karácsonyt!

(#34050) barnam_ válasza mg105 (#34049) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hmm... ezt a proci:ram osztót nem értem, főleg hogy gigánál szorzó van :B
Ha kikapcsoltad az EIST-t és a C1E-t, és feltéve hogy nem állítottad a szorzót, nem kell 12.5-re állítanod, mert annyin lesz.
Kezdheted a kínzást! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.