Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) looser válasza llax (#31952) üzenetére


looser
addikt

Sajnos nem segített, mivel már eleve ide módban volt. A három lehetőség egyébként: ide, ahci, raid/ide
Nem érdekes, csak kíváncsivá tett a dolog és zavar egy picit :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#32002) Qru válasza Criton (#31988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, korábbi volt rajta eredetileg, az F3 később került rá.

mod: Ha húzod akkor érdemes standard-re rakni a memót, 4 modulnál meg főleg, mert 4 modullal mindig csökken a tuningpotenciál.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32003) llax válasza kételkedem (#32000) üzenetére


llax
senior tag

Ezekkel a beta Biosokkal nem kell küzdeni... mindössze abban különbözik az előző "végleges" verziótól, hogy van benne DC E5x00 támogatás... és lehet hogy örökké beta marad...

(#32004) Criton


Criton
veterán

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot. :R
Marad akkor az utolsó végleges F5. :C

Egyébként akinek még rev 2.1 P35-DS4, az ugy rakjon fel biost hogy restart után Load Optim. Def. és a Performance legyen Standard, mert különben az életbe nem bootol be a rendszer ( csak a CMOS clear marad akkor )

(#32005) P00By


P00By
nagyúr

Több, mint egy év után felraktam az új chipset, lan, hang drivereket. Sőt SP3-at is felraktam. Milyen termékeny ez a nap :D

(#32006) Chainsaw


Chainsaw
tag

Szasztok!!!
A következő úgyben szeretném kérni a segítségeteket, van egy GA-P35-S3G lapom,s szeretnék bele 4GB -ram-ot!!!
Milyen ram-okat ajánlatok bele!!!
Egykis tunning is lenne,s E6700-s mellé.
S 2x2Gb-t vagy 4x1Gb-t érdemes venni!!!

Köszönöm előre is. :R

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#32007) Criton válasza Chainsaw (#32006) üzenetére


Criton
veterán

2x2 gb

Ahogy QRU ist írta : 4 modullal mindig csökken a tuningpotenciál.

[ Szerkesztve ]

(#32008) Chainsaw válasza Criton (#32007) üzenetére


Chainsaw
tag

Köszönöma segítséget,még annyit,hogy márka mindegy,OCZ?,Corsair?, A-DATA? Geil? az mindegy?

Üdv.

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#32009) bim válasza P00By (#32005) üzenetére


bim
veterán

dobálja is mint a villám a ph-s ablakokat a gép, mi? ;]

(#32010) Mankó válasza Mankó (#31997) üzenetére


Mankó
veterán

Újabb furcsaság:
Tesztek gond nélkül elfutkároznak, hibajelenség semmi. Leszedtem egy játékot és nem bírtam kitömöríteni, mindig crc hibát adott. Leszedtem egy másik verziót, ugyanaz. Visszavettem alapórajelre, szónélkül kitömörítette.
Konklúzió: Tesztelő progikhoz simán fel lehet venni winrar-t. Ha egy nagyobb 6 Gb körüli fájlt kitömörít helyesen, akkor ok, ellenkező esetben hiába jók a teszt progik, Prime, Orthos, a rendszer instabil.

(#32011) Criton válasza Chainsaw (#32008) üzenetére


Criton
veterán

mind a három jó . :R

(#32012) Chainsaw válasza Criton (#32011) üzenetére


Chainsaw
tag

Köszöntem még egyszer!!! :R

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#32013) bim válasza Mankó (#32010) üzenetére


bim
veterán

bizony a winrar szépen teszteli az NB-t.
mehet az MCH-nak a plusz fesz.
ennyiből picit jobb a DS3P vagy feletti lapok mert nekem is pl. +0,175V kellett az MCH-nak a 8x470 teljesen stabil értékhez.nálad ez kapásbol kilőve mert csak egészel tudsz növelni.nekem is elfutott a prime +0.15V is de mégis egy lehelletnyi feszt tolnom kellett még rá hogy tuti legyen. ;)

(#32014) Mankó válasza bim (#32013) üzenetére


Mankó
veterán

Eddig volt neki adva +0,1V, akkor feltolom +0,2-re. Remélem most már így jó lesz.
Köszi a tanácsot!

(#32015) P00By válasza bim (#32009) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem igazán :D , bár lehet a betegség belassít, majd kiderül, ha meggyógyultam :DD

(#32016) Mankó válasza bim (#32013) üzenetére


Mankó
veterán

Így jó a tömörítés (MCH +0.2V), big thx! :R

(#32017) bim válasza Mankó (#32016) üzenetére


bim
veterán

:C :C :C

pubi: gyógylgass.engem is kerülget ez a szmötyi.. :(

[ Szerkesztve ]

(#32018) szucsinka válasza Chainsaw (#32006) üzenetére


szucsinka
őstag

érdekes nekem 3ram van benne .és dual csanelbe megy itt egy kép:cpu-zés megmaradt a tuning is
forever gigabyte :DDD

(#32019) bim válasza szucsinka (#32018) üzenetére


bim
veterán

everest benchet nyomass és a sebesség árulkodni fog. ;)
mondjuk matematikai képtelenség hogy páratlan számu modullal menjen a dual. :D

(#32020) szucsinka válasza bim (#32019) üzenetére


szucsinka
őstag

aha na akkor tessék:everest bench :Y
mondjuk itt nem látszik hogy 3gb van benne de tényleg annyi van :K

[ Szerkesztve ]

(#32021) szucsinka


szucsinka
őstag

na itt láccik
persze nem mér 2szer ugyanazt

(#32022) Mankó válasza bim (#32017) üzenetére


Mankó
veterán

Már én szégyellem magam, s egyben röhejes. :DDD
A játékok meg nem mennek. Feltettem a Vistát, hogy hátha az a baja, helyzet: winamp alatt fagy, játék kilép. Minden vissza alapra, minden happy. Eladom a gépet és veszek 286-osat, mert már mindent kipróbáltam, csak a 6*533at nem.
Ebből mégis 2*2 vagy 2*1 lesz. :(

(#32023) bim válasza szucsinka (#32021) üzenetére


bim
veterán

vegyél ki 1 modult és mérd meg ugy is.

Mankó: sajnálom hogy nem jött össze.esetleg az fsb-n is tolj még egy kicsit hátha...

(#32024) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! A bios-ban van egy Virtualization Technology nevű állítható lehetőség? Megkérdezhetném hogy kb. mi ez? És tuningnál nem zavar?

(#32025) Baga1983


Baga1983
senior tag

Még valami: Használ itt valaki még rev2-es p35-ds3-at? Melyik biossal érte el eddig a legjobb tuningot?

(#32026) szucsinka válasza Baga1983 (#32025) üzenetére


szucsinka
őstag

kerinagy:én az F12-essel 500fsb-én használtam a 8200-ast 1.3v-al

bim: kivettem egy modult szinte ugyan az .de az a fö hogy látja és használja az oprendszer a 3gb-ot
ha beteszem a 4-diket akkor nem megy ugy a tunying..
de szvsz elég a 3gb még 32es vistára is ;)

[ Szerkesztve ]

(#32027) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Olvasgatom itt a hsz.-eiteket (persze csak szúrópróbaszerűen :DDD ),
és jól látom meg a kérdést, hogy a 4x1GB ram is lehet oka, hogy
nem bírom 4GHz-re paskolni a Q6600-at egy p35-ds4-ben?
3.6-on elmegy minden, most játszottam a C.Warhead-del, de feljebb
lépegetve már kilép a játékból, meg kékrefagy bootnál, boot után, menet közben,
mikor hogy. Nézegettem a leírásaitokat, így próbáltam variálni a feszültségekkel
is (mch, meg cpu), valamint a loadline calibration nevű csodával, deeee nem.

Nem tudom azt sem, hogy alapból az okot adhat-e az örömünnepre, miszerint
eggyel visszavett szorzóval elvitte a 450-es fsb-t is. (Tehát az alaplap bírná?)

Most így visszaolvasva, ha ebből valaki bármit ki tud hámozni, és még válaszol is
valamit, annak előre is nagy köszönet! :C

(F12-es bios, ramok Geil ultra 800)

[ Szerkesztve ]

(#32028) Richter36 válasza fiATHaLON (#32027) üzenetére


Richter36
őstag

Lehet ez a vége a procidnak.Azért nem sok Q6600 megy 4Ghz-n.
De mire nem elég neked a 3,6Ghz Q6600 :F

(#32029) tlac válasza Baga1983 (#32024) üzenetére


tlac
nagyúr

virtualizáció, pl. ha egy oprendszer alól akarsz futtatni egy másikat is, akkor lehet hasznos
napi használatra belőtt tuningolt gépnél nem fog bezavarni

(#32030) fiATHaLON válasza Richter36 (#32028) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Más szemmel néznének rám...
Végre lennék valaki. :DDD
Félre a tréfával, valóban elég mindenre, csak szívemnek kedves volt,
mikor bebootolt 4Ghz-en.

(#32031) Laraxior


Laraxior
titán

Ide is beírom hátha:
Két hét múlva megj9ön a másik lapom,ez eladó lesz....ha esteleg szeretnétek,jelezzétek.
4320ig jutottam a Quaddal benne,de elindítottam a primeot, és... :O szóval CPU-Z csak 4.3ról van :D noh mindegy is... bim is megmondja,nem egyszerű lap... :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32032) HIJ válasza fiATHaLON (#32027) üzenetére


HIJ
őstag

Valamit biztos befolyásol, de inkább csak az FSB tuningot sztem. Én pl most cseréltem 2X1 Gb G.skillről 2x2 hasonló modulra és agyba főbe halálozott ugyanazokkal a beállításokkal. Mondjuk elkövettem azt a hibát, hogy a stabil F11 -es BIOSomat frissítettem F13 -ra. Aztán mikor már nemtudtam mire vélni a folyamatos kékhalálokat, akkor visszacseréltem és azonnal stabilizálódni látszott. Azért csak látszott, mert ugyan játékból már nem hal el, de 2x megcsinálta az hogy amikor kiléptem a gameből, akkor adta meg magát. Egyszer kéken egyszer, egyszer pirosan. Igen pirosan. Valahogy beragadhatott a szín és a bluescreen helyett redscreen lett :)

Az lehet hogy a lap nembírja az 500 FSB-t 4 giga rammal, mikor bírta 2 -vel? Mondjuk 2vel is már a vége volt, mert ha 1 -et is emeltem rajta akkor ugyan ezt csinálta mint most. A tesztek hiba nélkül futnak, de még is néha meghal...

(#32033) fiATHaLON válasza HIJ (#32032) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Olykor megfoghatatlan dolgok ezek.
Eddig csak 3.5-őn ment ebben az alaplapban a quad.
Most , hónapok múltán megnéztem, és 3.6-on hibátlan
ugyanazzal a beállítással, csak az fsb-t emeltem...
Csak ne bootolt volna be 4 gigán... :O :DDD

(#32034) szucsinka válasza HIJ (#32032) üzenetére


szucsinka
őstag

az nem szinberagadás !
nekem is volt .akkor hardware problem van szerintem

[ Szerkesztve ]

(#32035) 6thsense


6thsense
csendes tag

Hello mindenki!!
Mit mondtok arra ha valaki a héten akar venni :Gigabyte GA-EP35C-DS3R - lapot?
Egy intel e2180 és 2*1 gb 800-as geil rammal,illetve Sapphire HD3650 256MB GDDR3 vidkártyával lenne összerakva a rendszer....

Nos? véleméyneket várok!!!....
Igazából a rendszer úgy lett kiszámolva hogy a procit 3 gigára fesz emelés nélkül húzva aramok pont 800-on tudjanak futni.
(Játékra egyáltlaán nem lenne használva a gép)

Előre is kösz :)

Sense

(#32036) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! P35ösökben léggel kb mennyit mennek a yorkok? az új procik miatt gondolom esni fog az áruk.

(#32037) kételkedem válasza 6thsense (#32035) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
Miért EP35C-DS3R?
Ha nem játszol, miért akarod 3GHz-en pörgetni az e2180-at?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#32038) 6thsense


6thsense
csendes tag

HY!!

Mert ezt a lapot néztem,hogy később ddr3-at is tudjak beletenni akár quad-dal.
Attól hogy nem játtszom nem lehet szükségem gyors gépre?? :)
Mit mondasz a rendszerre?

Sense

(#32039) kételkedem válasza 6thsense (#32038) üzenetére


kételkedem
addikt

Még mindig nem éri meg DDR3-at vásárolni. Mire a lapok tisztességesen kihajtják a DDR3 memóriát, addig lapot is fogsz venni. Szükséged lehet a jó gépre, de nem feltétlenül kell szénné húzni szegény 2GHz-es procit. :) Egyébként jó konfig, és ha tetszik vedd nyugodtan ezt a lapot. De ha egyenlőre nem raksz bele csak DDR2 memóriát és a RAID-ra sincs szükséged, akkor megfelelő lenne egy ep35-ds3.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#32040) 6thsense


6thsense
csendes tag

Igen tudom hogy nem éri meg..... de majd ha leesik az ára akkor valószínűleg a lasabb 1066-os és 1333-asok lesznek kedvezőbb áron,persze már most is vannak 2 gigás 1333 kitek,amik nem verik az eget,és benne van a lehetőség hogy 1333-ig tudok ddr3-at beletenni,ami tegyük hozzá nem egy nagyon lassú sebesség :)
A procihoz meg: 2 gigás a proci,de alapfeszültségen megy 3 gigát is,teszek rá 1 frankó hűtőt és jól fog menni a dolog,egyébként meg a 3 gigás up nem sok,ahhoz képest hogy ennél sokkal többet húznak ki belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#32041) llax válasza kételkedem (#32039) üzenetére


llax
senior tag

Ezekkel a DDR2-DDR3 hibrid megoldásokkal mindíg nehezebb a RAM-ot húzni, mint egy egyszerű DDR2-es lappal...

(#32042) llax válasza 6thsense (#32040) üzenetére


llax
senior tag

A DDR3 1333-as sebessége nem minden esetben jobb, mint a DDR2-nél az 1066... A DDR3-mas RAM-ok alapból sokkal magasabb időzítésekkel operálnak... Olvasásban még jobb, de írásban, másolásban, késleltetésben rosszabb...
Majd akkor éri meg DDR3-ra váltani, ha olcsók lesznek az 1600+-os mudulok és az ezeket rendesen kihajtani képes lapok...
Addig: sok pénz nagyon pici előnyért...

(#32043) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

van két hdd-m meg egy dvd íróm (szintén sata).

A kérdésem a következő , melyik SATA slotba tudom rakni a "Master HDD-t - ez egy 160gb os és csak rendszer vinyó" és melyikbe a 2. HDD-t na meg a DVD írót ?

Van 2 sárga, 4 narancssárga meg két lila SATA Slot, a kézikönyvben nincs leírva melyik melyik.

Alaplap : EP35-DS4 rev 2.1

A segítségeket előre is köszönöm. :R

(#32044) Mankó válasza bim (#32023) üzenetére


Mankó
veterán

Valami más lesz a bibi, mert most kivettem 2 modult és ha azokat is 1000en hajtom, akkor a játékok egyszerűen nem indulnak el, vagy már az elején kidobnak vissza windows-ba. Lsd. Crysis Warhead. Ha viszont visszaveszem alapra, akkor megy. Tiszta X aktás eset. :( :O :O
Komolyan mondom eladom a wofit, s megyek vissza 6550re. :((( Egyszerűen már mindent megpróbáltam. Nem akarom elhinni hogy ennyire nem megy.

(#32045) Criton


Criton
veterán

Az AHCI módot érdemes bekapcsolni ? Mert ugyebár ha a SATA Raid /Ahci Mode kivan kapcsolva akkor a SATA vinyókat PATA fogja használni.

Ha érdemes bekapcsolni, akkor a SATA DVD íróra ez hogyan reagál ?

(#32046) llax válasza Criton (#32045) üzenetére


llax
senior tag

Attól még nem lesz az SATA portból PATA :)
Kikapcsolt AHCI mellett nem működik az NCQ ("átlag" vinyónál semmi értelme) és nincs hotplug (működés közbeni vinyó behelyezés/eltávolítás), nem kell a vezérlőnek külön SATA vagy RAID driver, ezét lesz olyan, mint a PATA. A rendszer szabványos IDE vezérlőnek látja a SATA vezérlőt. Ezeken kívül semmi más nem változik. A sebesség sem...

(#32047) Criton válasza llax (#32046) üzenetére


Criton
veterán

és native SATA modot érdemes bekapcsolni ?

mert itt van valami leírás : [link]

[ Szerkesztve ]

(#32048) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok, bocs az sokaknak triviális kérdésért, de nincs türelmem 30k hozzászólást végigolvasni :DD : Mi a akülönbség a DS3, DS3L, és DS3G között?

(#32049) Criton


Criton
veterán

a HPET mire jó ? mert a könyvben az van ha 32bites oprendszert használsz akkor legyen 32biten, ha 64bitest akkor 64biten. ( elvileg ez csak a Vistanal jó ) de mire ?

(#32050) hucsikoi válasza KaraDani (#32048) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Az L a light verzió,a G pedig integrált audiós verzió,ha jól tudom.
DS3 DS3L,DS3G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.