Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38501) Pantok válasza Gorneck (#38500) üzenetére


Pantok
aktív tag

Rendben, hát úgy néz ki inkább az utobbiról van szó.
Bár alapvetően nem érzem át ezt a helyzetet 3 GB vel a gépben, hogy a BIOS kettőt lát, (mindegy melyik kettőt) windows 3 GB-t lát, 2 GB-t használ az utolsóra meg azt írja hogy a hardware lefoglalta.

Azthiszem a kövketkező megoldás az lehet ha veszek 4 vagy 2x2 ugyanolyat, bár kicsit berágok ha az se működik.
Köszi a segítséget

(#38502) belaazallat válasza Pantok (#38501) üzenetére


belaazallat
addikt

[link]
Giga honlapján, ha jól tévedek, pont azt írja 4db dupla oldalas modult nem igen kezel a P31 chip. Tehát max 2*1GB vagy 2*2Gb-ot tudsz belerakni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38503) Pantok válasza belaazallat (#38502) üzenetére


Pantok
aktív tag

Hát ez 2 duplaoldalas 2 szimpla lett volna, elég gázul hangzik hogy van 4 dimm amiböl kettő használhatatlan?

(#38504) belaazallat válasza Pantok (#38503) üzenetére


belaazallat
addikt

Nagyon úgy néz ki, de bővebb felvilágosítást itt kaphatsz.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38505) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Itt is felteszem, hátha itt tud vki segíteni: [link]

Oprendszer csere volt Win7-re, nem tom, h ez lenne a baja?! Különben az említett 8*450 stabilan futott korábban, de most vmiért nem akarja. A gépem az adatlapomon van.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38506) lsc válasza SOAD19 (#38505) üzenetére


lsc
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38507) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Tudnátok ajánlani egy progit amivel a rendszer ventiket tudnám szabályozni?!
Köszönöm

(#38508) brd válasza hfrankee (#38507) üzenetére


brd
nagyúr

Speedfan.

The only real valuable thing is intuition.

(#38509) Kloss


Kloss
őstag

Easy Tune, a Speedfan nem szabályozza, ha jól tudom.

(#38510) Gorneck válasza SOAD19 (#38505) üzenetére


Gorneck
titán

Frissebb cpuz?

Gorneck#1239

(#38511) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok!

Valaki aki nagyon vágja itt az alaplapot... Van egy több mint 2 éves p35-ds4-em, rev. 1.0-ás. A gond hogy a napokban elfüstölt a benne csücsülő 8800 gts-em :S nos a kövi kártya amit kinéztem az egy 5850-es ati lenne, a vadi új szériából. kérdés hogy ha jol sejtem ezen még a régi 1.0-ás pci-express van, és a 8800 gts-emhez kellett egy 6 pines táp csatlakozo kulon is, vajon ez a kartya belemegy-e az alaplapba, ha igen, elindul-e, tudja-e valaki hogy esetleg a videokartyan is talalhato ilyen 6 pines plusz tápcsati? vagy ti milyen videokartyat javasoltak? nem igazan tudom mit nezegessek, merre fele orientalodjak...

köszi

[ Szerkesztve ]

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#38512) Kloss válasza yoleeka (#38511) üzenetére


Kloss
őstag

Belemegy és működni is fog vele. Ha van hozzá jó procid, akkor az jó választás.

(#38513) hfrankee válasza brd (#38508) üzenetére


hfrankee
senior tag

Sajnos nem jó :(
Vmi más ötlet,a gugli se segit...

(#38514) hfrankee válasza Kloss (#38509) üzenetére


hfrankee
senior tag

Igen,jol tudod,most probálgattam őket. :(

(#38515) ANT válasza SOAD19 (#38505) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld ki a teljes áramtalanítás utáni bios resetet. Az elemtartó érintkezőket is zárd rövidre. Utána próbáld meg hergelni biosban az órajeleket. Nálam hasonló hibánál ez volt a megoldás.
Amúgy ezt a jelenséget korábban Giga-betegségnek titulálták.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38516) Kloss válasza hfrankee (#38514) üzenetére


Kloss
őstag

De az Easy Tune szabályozza. Legalábbis azt én próbáltam és nekem szabályozta.
4 tűs a ventid?

(#38517) SOAD19 válasza ANT (#38515) üzenetére


SOAD19
addikt

Ok-s megpróbáljuk! Kösz!

Gorneck23: Neked is :R, leszedtem a 1.52.2-es cpu-z -t de ezzel is ugyanaz.

(#38518) Gorneck válasza SOAD19 (#38517) üzenetére


Gorneck
titán

Most akkor pontosan mi is van?! Szal akkor biosba se a beállított érték van? Mert úgy vettem ki a szavaidból, hogy ott oké minden és csak az OS alatti progik írnak ki zöldséget. Ha nem, akkor elem ki be megoldást jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38519) brd válasza hfrankee (#38513) üzenetére


brd
nagyúr

Az én alaplapommal működik, igaz, csak az egyik házventit tudja szabályozni; a CPU ventit az Easytune szabályozza.

The only real valuable thing is intuition.

(#38520) SOAD19 válasza Gorneck (#38518) üzenetére


SOAD19
addikt

Siker!!!! :C :R

Áramtalanítás, elem ki-be, cmos clear és így már jó.
Különben jól értettél, a biosban minden beállítás a helyén volt csak a különböző progik nem mutattak jó értékeket. Végre így már nyugodtabban alszok! :K Olyan xar ez a bizonytalanság, h most tényleg csak kisebb órajelen fut a gépem, vagy csak xarul mutatják a progik.

Még1* köszi srácok! :R

(#38521) Gorneck válasza SOAD19 (#38520) üzenetére


Gorneck
titán

Ilyennel még nem találkoztam... :(

Gorneck#1239

(#38522) Qru válasza SOAD19 (#38520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha észre sem veszel pár Ghz különbséget akkor minek húzod? :D Talán alapon is elég lenne akkor. :U :R

#nincsbennetarcsi

(#38523) hfrankee válasza Kloss (#38516) üzenetére


hfrankee
senior tag

Az EasyTune nálam csak a cpu ventijét jeleniti meg :O
Veszek inkább egy háromágu elosztot(5-7-12V) oszt jó van....Pl
Igen 4 tüs PWM-es

(#38524) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Közbe rájöttem miért nem lehet asrock p45de lapban stabilizálni prime 95 stabilra a cput ha tuningolok azért mert 4 fázisú tápellátást kap csak a cpu! :B

(#38525) SOAD19 válasza Qru (#38522) üzenetére


SOAD19
addikt

Jajj, hát a tudat kérem szépen, a tudat, h nem annyin megy, amit én utasításba adtam neki. :DDD Nehogymááá a gép ugasson, a faxombaa!!! :DDD

(#38526) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A héten boldog tulajdonosa leszek egy Gigabyte P35 DS3P REV1.0 lapnak! Ebbe már nem lesz gond a 3,6 ghz a quadnak! Sőt a 3,8 4.0 ghz sem csak mugen 2 kell a pajti kalapjára mert forrófejű (q6600) ;] :C

(#38527) SzasyZ


SzasyZ
csendes tag

Sziasztok!
Egy GA-EP35-DS4 lapom van es benne egy E8400 2x300Ghz proci 2G Kingston hyperx rammal.
A kovetkezo a gondom. A proci nem megy csak 2000-en (333x6). Bar erdekes modon indulaskor 3000-et ir ki a 333x6-hoz. Minden teszter 2000-nek irja. Hiaba probalom a BIOSban beallitani 9x333, 8x500... ujraindulas utan visszaall. Kapott a proci egy cm tx3 hutot, de nem hogy huzni, meg az alapra sem tudom beloni. Jatszadoztam a tappal, nagyobb feszko...semmi, bios frissites, masik memoria, semmi.Elem ki, cmos...semmi. A tap 550-es lc power. Mit tudok tenni?
Még annyi,hogy a memory frequency az spd alatt mindig 667. Tettem már bele 800 és 1066-os ramot is, nem változik. Persze manuálisan a másik oldalon tudom változtatni.

http://www.overclockersclub.com/reviews/gigabyte_ep35_ds4/images/dscn3509.htm

[ Szerkesztve ]

(#38528) Gorneck válasza SzasyZ (#38527) üzenetére


Gorneck
titán

1. Mivel nézted a proci órajelét? Cpuz? Terhelve is volt? Mert ha nem akkor az energia gazd módban láttad a procid idle állapotba. Ha kap terhelés akkor rendesen a kívánt órajelen fog menni.
2. A SPD nem is fog változni. Mivel az bele van "égetve" a ramba és azt olvassa ki a bios. Cpuzba meg a memory fület kell nézegetni ott mit ír ki Dram frekire...ha 1:1re van állítva vagyis 2es a ram szorzó (memory multiplier) a biosba, akkor kettővel kell szorozni ezt az értéket. Biosba 667et ír ki 800 helyett akkor az ram szorzó vagy kettőn van vagy az fsb nem 333 amit beállít a lap auton a procinak...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38529) bzs73


bzs73
őstag

Ha valakit érdekelne jó kis p35 lap.

If a second or you are the first to lose.

(#38530) SzasyZ válasza Gorneck (#38528) üzenetére


SzasyZ
csendes tag

1, Igen, CPU-Z-vel, bár nem ment alatta mondjuk a prime95, de egy 1080-as mkv filmet kitömörítés mellett indítottam. A proci leterhelés 100% volt de az értékek nem változtak. Ja, és a filmet is szaggatva nyomja csak, ami azért ennek a procinak nem jelenthetne gondot.

2, A ram dolog közben rendeződött.

(#38531) Gorneck válasza SzasyZ (#38530) üzenetére


Gorneck
titán

Tolj egy load defet a biosba és csinálj egy képet MIT menüről...mert ennek működnie kéne rendesen...

Gorneck#1239

(#38532) noxon


noxon
őstag

Hello! A GA-EP43-ds3 lapról érdeklődnék, hogy támogatja az sli-t? Van valakinek ilyenje?

We live in a simulated world...

(#38533) belaazallat válasza noxon (#38532) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez a p35 topic, nem valószínű.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38534) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

P35-DQ6-nál normális, ha 1.29375V-ot állítok be a BIOS-ban, és CPU-Z szerint csak 1.264V-ot kap a CPU? Régebben kevesebbet kellett beállítanom (1.275V), és stabil volt, most így a nagyobb fesszel is néha újraindulgat.

UPDATE: Deafult órajelen, auto fesszel is 1.264V-ot ír a CPU-Z. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38535) emre válasza belaazallat (#38533) üzenetére


emre
veterán

gyerünk béla adjál neki azt mondta auto fesz :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38536) Sutty66


Sutty66
tag

Hello mindenkinek! Rég jártam erre. Megerősítésre volna szükségem. P-35 DS3R laphoz ujjítanék egy 9550-es quadot. Amennyire olvasgattam kellene hogy tudjam 4 giga felett járatni, de legalább ennyire. Az alaplap tapasztalatok szerint ennek nem lehet akadálya vagy esetleg valamibe még belefuthatok. 470-480 FSB a mostani procival okés felette még nem tudtam próbálni valószínüleg a proci miatt. Ha kapok pozitív visszajelzést akkor valószínűleg belevágok. Kösz a válaszokat aki ráér. :R

(#38537) belaazallat válasza PowerBuldog (#38534) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Annak ellenére hogy DQ6, bizony ez alap sem mindig azt a feszt adja a cpu-nak, mint amit a bioszban beállítasz, nálam ez 1,1365V ra beállított proci 1,120V ot kap terhelve/terheletlenül. Ne kérdezd miért!
Van olyan hogy egy bizonyos idő után nagyobb fesz kell a procinak. Csak azon marad stabil.

LLC ki van kapcsolva?

Emre: az Úr alföldi, őt nem bántjuk! ;] :P A kötözködés csak neked jár!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38538) PowerBuldog válasza belaazallat (#38537) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen, ki van kapcsolva. De néztem, és semmire sem változik. Ha beállítok neki egy értéket akkor is az 1.264V-ot kapja. Akár 1.3V-ra is lökhetem neki az sem számít.
Nem hiszem, hogy ez normális lenne. És abból is lehet tudni, hogy tényleg nem változik a fesz értéke, hogy terhelésre hibázik, vagy teljesen újra is indul a gép.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38539) belaazallat válasza PowerBuldog (#38538) üzenetére


belaazallat
addikt

De normális, illetve nálam is így csinálja, x egységenként emel a valós feszen. Én pl 1,13V tól 1,15V bármekkora feszt állítok be mindig csak 1,120V ot kap a proci, de azt terhelve, terheletlenül. De pl csak 1.375V felet lesz stabil, holott ugyan annyit kap.

Ha terhelésre újraindul, akkor vmi nem stabil. Vagy a proc vagy a memória. Ha jól értelmezem, akkor eddig ezekkel a beállításokkal stabil volt a cucc? Változott vmi azóta a konfigban? Lett vmi módosítva? Esetleg, egy load default beállítás bioszban, és újra állítani.

Jut eszembe melyik bios van fent?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38540) PowerBuldog válasza belaazallat (#38539) üzenetére


PowerBuldog
veterán

F9 BIOS van rajta. Lassan 1 éve használtam azonos beállításokkal a gépet. (kb 1 hete rajtam fel az F9-et, előtte F9b volt) Az utóbbi időben volt, hogy elkezdett szarakodni a lap. Indításnál 3-4 percet is várni kellett, hálókártyát nem mindig ismeri fel indulás után. És most ez, hogy nem változtatja a feszültséget.

Memtest már kizárta,hogy a memóriának baja lenne, CPU sem hibázik, hogyha nincs tuningolva (így nem is lehet, hogy nem változik a fesz)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38541) belaazallat válasza PowerBuldog (#38540) üzenetére


belaazallat
addikt

Bios frissítés előtt is jelentkeztek a hibák? Mert ha nem, akkor régi vissza és úgy tesztelni.

Ha igen, akkor lehet, hogy megfáradt a tuning hatására a proci.
A Chieftech táp mennyi idős?

Szerk:
MCH-nak adtál feszt? Mit hogyan állítottál be bios-ban?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38542) PowerBuldog válasza belaazallat (#38541) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Meg fogom nézni, most fejből nem tudom.

Amúgy a lap a hibákat az F9b BIOS-al csinálta (amit több mint fél évig használtam hiba nélkül). BOOT-nál vagy a CPU vagy a memória kisírása előtt megállt az egész 3-4 percre. Ezért nyomtam memtestet, és utána Prime95-öt.
Most az F9-el csak a hálókártyát nem ismeri fel néha.

A proci meg érdekes dolog. Alapon teljesen hiba nélkül megy. Ha tuningolom (vagyis elvileg, mert a fesz az marad alapon) akkor volt,hogy 3 óra Prime95 alatt nem hibázott, máskor meg 15mp után...
BIOS frissítés előtt ment a tuning gond nélkül.

A táp az 1.5 év-es kb.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38543) belaazallat válasza PowerBuldog (#38542) üzenetére


belaazallat
addikt

Egy clear cmos-t megprobálnék utána tesztelni egy tuningot. Tuning alatt is tesztelném a memóriát.
Az is lehet a lappal van gond.

Sajna én még nem ismerem annyira a lapot, még nincs egy éve nálam, alig tesztelgettem tudását.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38544) SzasyZ válasza Gorneck (#38531) üzenetére


SzasyZ
csendes tag

Adtam neki a cmost ismét teljes kisütéssel és fél napig így hagytam...és láss csodát...azt már elértem, hogy a szorzót és az fsb-t tudom állítani és meg is tartja. Futtatam prime alatt és szépen emelte az értékeket. Viszont a feszkón nem emelt és nem is azon fut, amit megadtam neki. 1,28 állandóan a cpuz szerint.SPD alatt még mindig 667 a ramom, de manuálisan már az is elfogadja a 800-at és megtartja. Lehet,hogy ram hibám is van?
A másik érdekes dolog. Néztem a hőfokot real temppel és core temppel. Érdekes értékeket kaptam. A core #0 140 ill. 17 fokot mutatott, míg a #1 mindkét helyen azonos hőfokot. Ez miért lehet?

(#38545) Qru válasza SzasyZ (#38544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mérési hiba. 140 fokos lenne már rég lekapcsolt volna a prociba épített védelem. A 17 szintén irreális, azt kb alapon egy 0 fokos szobában tudnád elérni. Legfrissebb RealTemp és CoreTemp-el nézted a hőfokokat? Bios gebasz lehet, hogy eleve hibásan olvassa ki a hőfokértéket a prociból.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38546) SzasyZ válasza Qru (#38545) üzenetére


SzasyZ
csendes tag

Igen, mindkettőből a legfrissebbet szedtem le. Majd megpróbáltam régebbi verziókkal is, de ua. Akkor most mi mutatja meg nekem megbízhatóan,hogy milyen hőfokon mennek a magok?

(#38547) PowerBuldog válasza belaazallat (#38543) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Vettem egy P5Q-E lapot. Ebben szépen megy megint a proci. Feszültséget is váltogatja, ha defaulton hagyok mindent. Szóval a lap volt a rossz.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38548) belaazallat válasza PowerBuldog (#38547) üzenetére


belaazallat
addikt

Kár érte! Gondolom nem garis?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38549) PowerBuldog válasza belaazallat (#38548) üzenetére


PowerBuldog
veterán

De, még 1 év gar van rá. Ipon majd jön érte a garanciafutárral. :))

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38550) VicKing


VicKing
tag

Sziasztok,
Gigabyte EP35-DS4(bios: F6), Intel E8400, Kingmax DDR2 1066Mhz 4GB(2x2) ram, HD 4870 512MB, Gigabyte SuperB 460W táp.

Kérdés. Cmos clear után minden alapon hagyva a biosban, mégis ha elkezdek játszani, pár másodperc után bekockásodik minden és kifagy. Ötlet?
lletve egy kérés. Tudtok adni egy linket, ahol szájbarágósan el van magyarázva a lap tuningja? Nagyon szájbarágósan, olyannak aki még nem nyúlt soha biosba. :R
Nem akarom nagyon húzni, de szeretném összehangolni , hogy stabilan menjen és a memória is fusson1066-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.