Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39151) emre válasza kiki22 (#39150) üzenetére


emre
veterán

semmilyent, ha most vennék 775-ös lapot akkor az P45-ös vagy x38, x48 lenne
egyébként igen, megbízható lapok

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39152) belaazallat válasza emre (#39151) üzenetére


belaazallat
addikt

Emlékeim szerint mostanában vettél X38-as lapot! :P

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39153) emre válasza belaazallat (#39152) üzenetére


emre
veterán

"ha most vennék 775-ös lapot akkor az P45-ös vagy x38, x48 lenne" :U
mi nem világos? :D

És ha vettem, nem ide tartozik.
Szóval nem értelek. A kijelentéseim abszolut dialektikus egységet alkotnak, ráadásul tök jó fej vagyok, mivel nem az eladó P35-DS4-es lapomat favotizáltam, hanem reálisan ítéltem meg a helyzetet.

Egyébként a szexuális életed rendben van?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39154) kiki22 válasza emre (#39153) üzenetére


kiki22
senior tag

Es amiket ajanlasz chipseteket azok kozul melyik tipusu alaplapot erdemes megvenni gigabol?

(#39155) belaazallat válasza kiki22 (#39154) üzenetére


belaazallat
addikt

Igaz nem nekem szólt a kérdés, de szerintem DS4-estől fölfele.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39156) emre válasza kiki22 (#39154) üzenetére


emre
veterán

X lapból kevés van és macerásak
P45 UD3, UD3R vagy jobbak. De akár körül is nézhetsz a forumokban, tesztekben. :U
Sima DS3-ast nem ajánlom a Q6600 alá.

mod: válogathatsz :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39157) kiki22 válasza emre (#39156) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi mindenkinek a tanacsokat.sajna telefonal nehezkes oldalrol oldalra nezegetni:-) franya alaplap elszalt a gepbol

(#39158) DZs


DZs
senior tag

Akinek P35C-DS3-as lapja van, nézte tuningban a különbséget a biosok tekintetében?

(#39159) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Az ugye eddig is ismeretes volt, h ha tuningoljuk a gépet és nem bír vmi beállítást akkor párszor újraindul majd reseteli magát. De mia helyzet akkor amikor nincs tuning és egyik kikapcsolás után már nem akar indulni?

Az utóbbi pár napban annyi változtatást eszközöltem, h az adata ramjainaka fezt nem normálon hagytam, hanem +0,15V, mert a default 2.1V-on annyira kurv@ meleg voltak, h szimplán kéz odatartással meg lehetett mondani, h vmi nem gut, megfogni 2mpre is húzós lett volna. (a-data vitesta EE a ram, a default feszük 2.1V, 1.9V-on el sem indulnak).

Tegnap elég volt nekik a +0,15V, de m már csak egy modullal indult el a gép sokadjára. Most +0,2V-al mindkét modullal megy, de nyugtalanító ez a dolog.

szer.: p35 dq6 rev 1.0 F9es bios

Ja és igen. jelen esetben hiába restartolta magát sokszor, nem resetelte a beállításaimat. :F

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#39160) lsc válasza _ak_ (#39159) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha annyi fesz kell a ramoknak akkor sok mindent nem tudsz tenni.

Az élet kegyetlen .

(#39161) _ak_ válasza lsc (#39160) üzenetére


_ak_
addikt

nagyot csalódtam az a-datákban, 2szer szállt el már egy modulom (4volt), így inkább csak 2öt hagytam bent, de most 1-2szer fagyott a win is magától, ezért gondoltam, h átnézem, h minden a helyén van-e és sikerült hozzáérnem a ramhoz. szerintem túlmutatott a forrón :( régen is tudtam, h melegednek, de elfelejtettem, h mennyire.

Let's begin, de gozaimasu!

(#39162) belaazallat válasza _ak_ (#39161) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Másik ramot nem tudsz kipróbálni? Esetleg a ramokra nem tudsz egy ventit ráirányítani?

Egyszer nekem is behülyült a DQ6-om, nem volt hajlandó a kitesztelt beállításon működni, nekem egy clear cmos megoldotta a dolgot.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39163) _ak_ válasza belaazallat (#39162) üzenetére


_ak_
addikt

Egyszer eljátszotta már velem is régebben, én is nyomtam egy clear cmos-ot és egészen máig nem volt semmi problémám, sőt akkor úgy éreztem, mintha egy új lapot kaptam volna. De most párszor lefagyott a friss szinte üres win, miközben egy helyben állt, ezért gondoltam átnézem megint, h minden rendben van-e és majdnem megégettem az ujjamat a rammal. Innen jött az ötlet, h akkor hátha kevesebb fesszel...

Venti volt régebben rajtuk amikor 4 modullal nyomultam, de akkor szállt el másodjára az egyik ram, így inkább úgy döntöttem, h nem erőltetem ezt a hűtést sem.

Let's begin, de gozaimasu!

(#39164) belaazallat válasza _ak_ (#39163) üzenetére


belaazallat
addikt

A két modul már jobban szellőzik, és egy extra venti biztos nem ártana neki. Próbáld meg eladni, vagy gariztatni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39165) PH-User


PH-User
addikt

Semmilyen lyukat nem látok a lapon, hogy tudjak rá csinálni FET-hűtést, hová lehetne felfogatni? Esetleg ragasztani lehetne rá? (P35-DS3R v1.0) :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39166) tlac válasza PH-User (#39165) üzenetére


tlac
nagyúr

felesleges rá

(#39167) PH-User válasza tlac (#39166) üzenetére


PH-User
addikt

Miért is? :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39168) tlac válasza PH-User (#39167) üzenetére


tlac
nagyúr

mert nem melegszik vészesen

(#39169) _ak_ válasza belaazallat (#39164) üzenetére


_ak_
addikt

Mindenképp csere lesz, csak azt nem tudom még, h mikor.

Let's begin, de gozaimasu!

(#39170) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! Lehet rossz helyen teszem fel a kérdést, de azért van köze ehhez a témához is :) Tehát annyi a lényeg, hogy most van egy EP43-DS3L lapom, amin nicnsen firewire csatlakozó, és rájöttem, hogy nekem az most igencsak kellene. Úgy döntöttem lecserélem egy EP35-DS3P-re. Először DS4-eket nézegettem, de szerintem irreálisan drágán árulják őket. Találtam egy DS3P-t, 2 ezer ft-ot kéne rádobnom a mostani lapomra.

Első kérdés: megéri lecserélni DS3P-re plusz 2 ezerért?

Második kérdés: Van lényeges különbség a DS3P és DS4 között a hűtésen kívül?

Köszi előre is.

(#39171) Mankó válasza Slyer (#39170) üzenetére


Mankó
veterán

Simán megéri lecserélni. Én p45-ds3ról cseréltem, igaz nekem ráfizettek, de én úgy érzem megérte.
Sztem ds3P és ds4 csak a hűtésben tér el egymástól.

(#39172) Slyer válasza Mankó (#39171) üzenetére


Slyer
senior tag

értem. EP35-DS3P-ből csak rev 2.1-es van ugye? és P35-DS3P-ből van még 1.0 meg 1.1 ugye? csak mert még a srác nem válaszolt erre a kérdésemre, és nem szívesen vennék rev 1.0-sat.. :D

(#39173) emre válasza Slyer (#39170) üzenetére


emre
veterán

Ha csak ennyi a gond 2 ezer Ft környékén vehetsz egy új pci-os fire-wire kártyát is. Pl ezt itt de lehet találsz olcsóban is És nincs macera az alaplap csere miatt. Per pill ennyi van az aprók között

mod: mivel a p43-as pci-e 2-es csatólóval van felszerelve én nem cserélnék. :N

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39174) Slyer válasza emre (#39173) üzenetére


Slyer
senior tag

most ha veszek egy ilyen kártyát, vagy ennek az árát hozzácsapom a mostani lapomhoz ugyanott vagyok, és van egy jobb lapom. :) szerintem megveszem... :) köszi a tippeket! :)

(#39175) emre válasza Mankó (#39171) üzenetére


emre
veterán

Azon kívül hogy ráfizettek miért érte meg a P45->p35 downgrade?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39176) Dracula válasza proci985 (#39112) üzenetére


Dracula
senior tag

Kösz, közben jött a Giga-tól levél, hogy DES kell, én meg DES advanced-et próbáltam... :)
Ezzel megy.

Üdv!

(#39177) PH-User válasza emre (#39175) üzenetére


PH-User
addikt

pl. magasabb FSB-t tud a P35, vagy nem jól tudom?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39178) tlac válasza PH-User (#39177) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tud többet szerintem

(#39179) proci985 válasza Dracula (#39176) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ohó, na akkor megnézem még egyszer.

más: EP35-DS4 és P35-DS4 között eleinte volt különbség, az rev2.1es P35-DS4 már gyakorlatilag egy EP35-DS4.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39180) emre


emre
veterán

PH-User, tlac Ne haragudjatok de nem az érdekel hogy szerintem.....

Ha van konkrét tapasztalat mind a két (esetleg többféle) csipszettel szerelt lapot használó usertől azt nagyon megköszönném, de ne gyártsunk a városi legendákat..

Volt P45 pro lapom, most van P35DS4-es, és X38-DS5 is. A mostani X38 lapban is ugyanolyan beállításokkal megy a proci, mint a P35-ben. A magasabb FSB-ről szóló történetek egyelőre nem érdekelnek, nekem nem a 4Ghz a célom, de lehet hogy a lapok közötti különbségek miatt megnézem, melyikben hogy megy a cucc.

Ami miatt én cseréltem az a pci-e 2-es csatoló volt.
3D06 DS4-ben 137xx,
3D06 X38-ban 142xx ugyanazokkal a beállításokkal, proci 3,6Ghz-n, vga 4870 default.

A P45-öset én a bios bunyolultsága miatt adtam el, szinte nem is használtam a deszkát. :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39181) Slyer


Slyer
senior tag

A mostani EP43-DS3L lapom 400fsb-nél egyszerűen nem tud többet. akár hogy állítgatom, nem tud többet. Mint mondtam először EP35-DS4-et szerettem volna, de azt nem tudtam volna ilyen jól kihozni mint a DS3P-t. volt tervben X38, de az meg mégdrágább... :)

(#39182) gary74 válasza gary74 (#39139) üzenetére


gary74
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig kérnék valaki okostól segítséget, hogy mi lehet a baj!

Köszönöm!
Gary

(#39183) belaazallat válasza gary74 (#39182) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Milyen oprendszer? Milyen alkalmazással nézted? Nincs felparticionálva?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39184) Mankó válasza emre (#39180) üzenetére


Mankó
veterán

A P45nek nagyon bonyolult a biosa, másfél hónap volt hogy stabilra belőttem a 8500set. 1.35ből 1.264 lett terhelve, sokat droppolt.
Most a P35 llc-vel 0.004et droppol, igaz kikapcsoltam itt némelyek tanácsára, de még így is sokkal kevesebbet droppol. Sokkal könnyebb a beállítása. Mondjuk azt hogy a mostani procival 8400, egy fél nap alatt belőttem a 8*500-at alapfeszen. Voalt P35-DS3-am is ott is sokkal könnyebb volt tuningolni.
Sztem a pci-e 2.0 semmi különbséget nem hoz, max CF-ben. Azt az 500 pont különbséget más is okozhatta, mert ha a pci-e 2.0 az 1-hez képest csak 500 pont többletet hozott, akkor lehúzhatják a redőnyt, mert az semmi.

p45ös lapok a quadokhoz jók, de azokhoz is inkább az U-s széria. Ez a p45-ds3 meg csak azoknak akik kifogtak egy jó procit és agyonra tuningolják jó ramokkal, igen láttam 600as fsb-ket, de aki nem tuning őrült, annak jobbak a p35ös deszkák. A 2 magos wolfok jobban mennek a p35 deszkákban, könnyebb a tuning. P45höz ds3 fölött meg már quadok dukálnak azokból is a 9xxx-es széria.

(#39185) Mankó válasza Slyer (#39172) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem P35-ds3p 2.0-s rev van. Sztem sok értelme nincs ezeknek az E szériáknak, úgysem használod ki az energiatakarékosságukat, főleg ha tuningolsz.
Ep45-ds3-am volt és sehol nem tünt fel, hogy most egyáltalán megy ez a feature vagy nem.

(#39186) emre válasza Mankó (#39184) üzenetére


emre
veterán

Köszi.
Az én tapasztalatom is egészen hasonló.
A vga limit a pci-e 2 miatt a 4870 esetében még nem számottevő, mert itt a vga sávszélessége nagyjából megegyezik a pci-e 1-es maximumával. Viszont az erőseb vga-knál már nagyobb különbség is lehet. Enél kisebb vga-k esetében biztos nincs differencia a két deszka között

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39187) PH-User válasza emre (#39180) üzenetére


PH-User
addikt

Nekem hogy van PCI-E 2.0 a DS3R-en? :U

Slyer - P43 az nem P45! A kettő között igencsak van különbség!

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39188) emre válasza PH-User (#39187) üzenetére


emre
veterán

Ezt szerintem kérdezd meg a Gigabyte-tól. :C
Egyébként meg mutasd meg, mert nem hiszem el. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39189) PH-User válasza emre (#39188) üzenetére


PH-User
addikt

[link] [link]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39190) lsc válasza PH-User (#39187) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt honnan veszed hogy 2.0 ? Giga sem tud róla [link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#39191) emre válasza PH-User (#39189) üzenetére


emre
veterán

A Gpu-z mit mond? :U

Isc ezt néztem én is. :N

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39192) belaazallat válasza PH-User (#39189) üzenetére


belaazallat
addikt

Az everest a kártya tulajdonságaira írja, hogy PCI-E 2.0. Hogy valóban mennyin megy, azt nézd meg GPU-Z vel, ha az is annyit mutat, akkor gratulálunk. Én fogadni mernék, hogy GPU-Z ben csak 1.0 fog szerepelni.

Szerk: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39193) PH-User


PH-User
addikt

Ejj-ejj hogy rámcuppantatok... :(
Nem baj, ennyivel is okosabb vagyok, igazatok volt: [link]
Tévedhetek én is.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39194) emre válasza PH-User (#39193) üzenetére


emre
veterán

Ugyan dehogy :N
Ez nem támadás volt csupán egészséges érdeklődés, mertogy ilyent még nem láttunk.

Mellesleg lefostam volna a bokám, ha P35-ös deszka kijött volna pci-e 2-es csatolóval.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39195) PH-User válasza emre (#39194) üzenetére


PH-User
addikt

:DDD
Igazából eddig sem zavart, hogy nem 2.0, ezentúl sem fog.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39196) gary74 válasza belaazallat (#39183) üzenetére


gary74
csendes tag

A BIOS-ban ír ki rá 500 Gb-ot sajna, utána a Win7 sem látja másként...
Próbáltam másik SATA kábellel, másik SATA helyen...semmi változás...

(#39197) Slyer válasza PH-User (#39187) üzenetére


Slyer
senior tag

és ki beszélt itt P45-ről?

(#39198) belaazallat válasza gary74 (#39196) üzenetére


belaazallat
addikt

Jumperrelés rendben? Rendszereszközök merevlemezkezelés mit mutat?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39199) G@ß! válasza PH-User (#39136) üzenetére


G@ß!
őstag

És ha nincs ilyen? :)

(#39200) PH-User válasza Slyer (#39197) üzenetére


PH-User
addikt

"A mostani EP43-DS3L lapom 400fsb-nél egyszerűen nem tud többet. akár hogy állítgatom, nem tud többet." - Ezt Te írtad, erre reagáltam, hogy a P45-öt többet tud FSB-ben...

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.