Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38551) PowerBuldog válasza VicKing (#38550) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Kép kockásodás szerintem inkább VGA bajra utal. :(
Pláne ha játék közben csinálja.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#38552) emre válasza VicKing (#38550) üzenetére


emre
veterán

Ez vga hibára utalhat, de bármi lehet.
Tuningoltad a vga-t?
Ez pedig a főbb bios beállítások DS4 és E8400-hez

Kísérletezz, konkrét kérdés esetén keresek konkrét választ is.

Milyen órajelen akarod a procit járatni, mert ahogy én tudom 3,3Ghz felett már nem nagyon gyorsul a vga és ezáltal a game. Szóval ha csak nem 3Dmark eredményekkel akarsz villogni ez fölött nem feltétlen érdemes. De a 3,6Ghz még a normális tuning kategóriába belefér.

Nem emlékszek pontosan a procid szorzójára de 400-as fsb-re nyugodtan feltolhatod kezdetnek. Aztán majd meglássuk hogy reagál rá a cucc.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38553) emre


emre
veterán

Van itt valakinek Audigy 2zs hangkártya?

Lenne egy találós kérdésem. Hova a rossebbe dugjam az előlapi jack kábelét hogy legyen a fülesen hang? Alapból az alaplapon levő Front audio bemeneten van, de a napokban bepakoltam a hangkarit, és nem sikerült a fülesre hangot varázsolnom.

Vagy ha már máshova dugni nem lehet mit csináljak?
Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38554) VicKing válasza emre (#38552) üzenetére


VicKing
tag

Köszi!
Vga-t nem tuningoltam. De szerintem egy 4870-nek birnia kéne...
Amúgy 3,3 Ghz elég lenne.
Amit nem tudok például, hogy mi a különbség, a 9x400 vagy 8x 450 között... mindkettő 3,6 Ghz, de melyik a jobb? Vagy, hogy jön ehhez a memóriasebesség?

(#38555) emre válasza VicKing (#38554) üzenetére


emre
veterán

Ahogy emlékszek itt az okos tapasztalt emberek azt modják, hogy a magasabb fsb több pontot hoz. Viszont én mindig a max szorzó mellé keresek fsb-t amin strabil a cucc.
Szóval én biztos a 9*400-at választanám.
De a hét elején próbálok ki egy E8400-et és lehet majd kitesztelem ezügyben.
bővebben fórum, sorry, nem foglalkoztam a kérdéssel

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38556) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Van egy Ep35-DS4-em, nem ez a lap ami a képen van de hasonló. Nos az lenne a kérdésem hogy a cpu csatikra kötve a ventik mennek szépen azon az RPM-en amin kéne kivéve azt amelyik a nyillal jelölt csatira van dugva, ugyanis oda egy 14-es 1200RPM-es venti van kötve viszont csak olyan 600-700RPM-et megy. Ez mitől lehet? Ez a csati nem tud annyi feszkót leadni mint a többi? P35-DS3P-ben is ez volt, ott is ez az elől lévő csati csinálta ezt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38557) Qru válasza VicKing (#38554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alacsonyabb szorzó magasabb fsb jobb párosítás, azonos sebesség mellett mint a magas szorzó alacsony fsb. Ennek az az oka, hogy a Core 2 architektúránál a QPB a szűk keresztmetszet. A QPB-n keresztül kommunikál a memória a cpu-val (mert a mem vezérlő itt még az északihídban van) aminek sebessége fixen az fsb 4x-e. Ez főleg memóriaéhes alkalmazásoknál jön elő nyilván.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38558) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello Giga Guruk!
Már 2 éve megvan a GA P35-DS3 rev: 2.0 alaplapom. Korábban rendszeres olvasója voltam a topic-nak, de mostanában már egyre kevesebbet látogattam, egyéb elfoglaltságaim okán. Most viszont a következő gondom miatt kérném a segítségeteket:
Az alaplapomon gyárilag F6 bios van fent. Nincs is vele semmi bajom, minden tökéletesen dolgozik! A napokban hozzájutottam egy 1 TB-os HDD-hez. Csakhogy az 1 TB-os, vagy annál nagyobb merevlemezek biztonságos kezeléséhez bios-t kellene frissítenem! És én ezt még sosem csináltam! Próbáltam visszakeresgélni a hozzászólásokban, hogyan lehet a legbiztonságosabban bios-t frissíteni, de az elmúlt bő 1 órában nem akadtam rá. Arra kérném a hozzáértőket, hogy legalább linkeljétek a legszájbarágósabban leírt bios frissítési leírást, illetve szerintetek melyik verzió a legjobb? A procim, a gyári 2.66 GHz helyett 3,2 GHz-en fut, és betonstabil. Ezt a szerény tunningot szeretném visszaállítani a frissítés után.
Korábban olvastam róla, hogy egyes bios verziók, a frissítés után nem minden téren voltak tökéletesek. Problémák voltak a hűtő vezérkésével, illetve egyébb más hibákról is olvastam...
Ezért is kérném a tanácsotokat, hogy melyik bios-al, és pontosan hogyan frissítsek.
Floppy meghajtóm nincs, és egy pendrive van, de az jelszavas, (U3) amivel nem hiszem, hogy gond nélkül menne a frissítés.
Várom a segítő ötleteiteket!
:R
Konfig az adatlapomon.

Üdv: nebulo

(#38559) N.Laca64 válasza nebulo5 (#38558) üzenetére


N.Laca64
csendes tag

Szia.Itt elég jól leírja:http://szjanos.atw.hu/bios.html.Esetleg még itt:http://gorneck23.extra.hu/P35bios.html

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#38560) nebulo5


nebulo5
senior tag

Kösz a segítő szándékot!
Időközben én is megtaláltam a leírást. @bios-al frissítettem, és tök egyszerű volt!

Üdv: nebulo

(#38561) belaazallat válasza Qru (#38557) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ezt a különbséget, hogy és mivel lehet kimérni? Mert én az everest tesztjeivel nem mértem semmi változást, 266MHz-fsb és 400MHz-fsb között, azonos órajelen.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38562) Qru válasza belaazallat (#38561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az időzítés is azonos volt gondolom... Winrarban sincs különbség?

#nincsbennetarcsi

(#38563) VicKing


VicKing
tag

biosban a PCIe Overvoltage controll normal-on van. Lehet ezt fentebb vinni ? És mire lesz hatással?
A videokártya csak akkor stabil, ha a gyári memória sebességét leveszem 900Mhz-ről mondjuk 750-re. Amúgy a 3d-ben órákig el lehet vele játszani, mindegy milyen felbontáson, de ha kilépek a menübe, akkor kb. 10 másodperc után bekockásodik a kép és csak reset gomb működik.... :F

(#38564) sz.j válasza VicKing (#38563) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valahol itt a topicban olvastam, hogy a PCI-e Over Voltage Control feszének emelésekor a PLL fesz "is" elelkedik.
Próbálj rákeresni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38565) belaazallat válasza Qru (#38562) üzenetére


belaazallat
addikt

Természetesen azonos 5-5-5-15 mellett, winrar-t meg megnézem. Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38566) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni melyik biost tegyem fel (EP35 DS3 rev 2.1) mert holnap cserélem az E2160 helyére jön egy kis Wolfdale (E3200) ami R0 steppinges
és a gigabyte oldala szerint az F4 bios már támogatja.
Nem vágom nagyon, érdeme lenne ennél újabbat feltennem? :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#38567) Jorus válasza syberia (#38566) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha eddig nem volt gondod a BIOS-szal, nem érdemes cserélned, hiszen támogatja az új CPU-t. CPU előtt persze reseteld a BIOS-beállításokat!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38568) zolynet válasza syberia (#38566) üzenetére


zolynet
addikt

nekem ugyan ds3r-em, F2-es biossal wolf procival ... lehet upgrade-elem majd f4-re, jó h benéztem :)

Life is too short to stay stock!

(#38569) Jorus válasza Jorus (#38567) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint oké, persze, hogy cserélned kell, ha az F4-estől támogatja, bocsi... Az újabb alatt vmi béta BIOS-t értesz? A Giga lapján az F4 a legújabb verzió.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38570) syberia válasza Jorus (#38569) üzenetére


syberia
veterán

Köszi a választ! :R
Ha pendriveról frissítem az elég biztonságos?
Az F4-est szedtem le és kicsomagoltam egy üres pendrive-ra
Nem tudom, nem ismerem a béta verziókat...

zolynet: Hát lehet hogy neked sem ártana meg egy újabb bios :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#38571) Jorus válasza syberia (#38570) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze, mehet penről is nyugodtan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38572) syberia válasza Jorus (#38571) üzenetére


syberia
veterán

Nem ismerte fel a pent , most újraírható CD-ről próbálom

https://howbad.info/

(#38573) Jorus válasza syberia (#38572) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban beállítottad, hogy penről boot-oljon? Boot sorrendnél vmi USB HDD-nek szokta felismerni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38574) syberia válasza Jorus (#38573) üzenetére


syberia
veterán

beállítottam de semmi nem történt, jött be a win7 :W

https://howbad.info/

(#38575) BPFeri válasza syberia (#38570) üzenetére


BPFeri
senior tag

Nyugodtan csinálhatod pen -ről.. itt vannak a lépések .. egyszerű mint egy faék !!! :R

....

(#38576) syberia válasza BPFeri (#38575) üzenetére


syberia
veterán

Végre összejött az új F4 bios várja az E3200 wolfit :D :R

Jorus:
köszi még 1X a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#38577) balintka


balintka
addikt

sziasztok, Gigabyte EP35-DS3 alaplapom van, kaptam hozzá egy vasgyűrűt, vagy mit, amiről azt tudom, hogy a bekapcsoló gomb, hdd led, ilyesmik kábeleire kell kötni. Ezt pontosan hogyan tegyem meg, hogy jó legyen? Át kell hurkolni? Pontosan melyik kábelekhez való ez a gyűrű? Ma cserélek procit délután, a gépet szétszedem, akkor beszerelném. Köszönöm előre is a gyors segítséget! Kérem mindenki ossza meg ezzel kapcsolatban a tapasztalait, aki tud valamit.

(#38578) VicKing


VicKing
tag

Üdv!
Alaplap ep35-ds4, bios F6
Van két particióm, az egyiken XP 32bit a másikon win7 32bit. Telepíteni szeretnék egy Win7 64bitest a 32 bites helyére de nem megy. Windows alól nem indul a 64 bites telepítő, biosból pedig, ha cd-ről akarok vele bootolni, akkor nem ajánlja fel a telepítést, hanem egyből elkezdi bootolni a win7 32 bitet.. :W
Ha formázom a particiót, amin a win7 32bit van, akkor is felajánlja indításnál, hogy melyiket akarom indítani, a régi oprendszert(xp) vagy a windows 7-et. :Y Nem lehet ezt valahogy a biosból kiirtani? Vagy mit tegyek, hogy a cd-ről ne bootolni akarjon, hanem telepíteni???
Egyáltalán, tud vele mit kezdeni az alaplap, ha az egyik partición 32bites a másikon 64 bites oprendszer van? :F

(#38579) BPFeri válasza VicKing (#38578) üzenetére


BPFeri
senior tag

A BIOS -ban <F12> és CD meghajtót kiválasztva sem hajlandó elindulni a telepités :F

....

(#38580) VicKing válasza BPFeri (#38579) üzenetére


VicKing
tag

Köszönöm, megoldódott. Át kellett állítani biosban 32 bitről 64 re.

(#38581) n laca


n laca
csendes tag

Sziasztok! Segitséget kérnék. Van 1 SATA vinyom, 1 IDE vinyom és 2 SATA DVD íróm. Nekem a két vinyot és az egyik írót sikerült (egyszerre)működésre birnom. Hogyan lehet a BIOS-ban beállítani hogy mind a 4 működjön? Gigabyte P35 DS3 (rev 2.0) lapom van. Köszönöm előre is!

(#38582) poczabence


poczabence
tag

Sziasztok!

Úgy nyár elején vásároltam egy új gépet. (Adatok az adatlapon) Egészen eddig tök jól működött, viszont kb 1,5 hónapja elkezdte azt játszani, hogy a PS/2-es egeret nem lehet megmozdítani egy bizonyos idő után, viszont, ha újraindítottam a gépet, akkor általában megjavult. Nos, most kb 10 perce észrevettem, hogy a szintén PS/2-es billentyűzetnek nem ég a num lock ledje. Gondoltam, akkor visszakapcsolom, de nem történt semmi, megpróbáltam az egeret megmozdítani, semmi. Így újraindítottam a gépet, viszont utána sem lett jó. Hoztam egy USB billentyűzetet és egy egeret, azokat gond nélkül felismerte. Újból újraindítottam és gondoltam nyomok egy BIOS visszaállítást, hátha megjavul a PS/2-es port. Miután megtörtént beállítottam, hogy melyik vinyóról BOOT-oljon és elmentettem a beállításokat. Gép újraindult, majd fekete képernyő kb 5 percig, gondoltam újraindítom, hátha jó lesz. Megint fekete kép kb 5 percig, gondoltam sebaj újraindítás megint... Erre elkezdett a power led villogni és bejött a BIOS CHECK ERROR és elkezdett tölteni egy csík, viszont nem töltődött be, hanem újraindult. Utána ezt eljátszotta kb 4x-5x, aztán végül eljutotta BIOS képernyőig és ott lefagyott. Tehát ismét újraindítás, megint lefagyott a BIOS képernyőnél, így újraindítás megint végül valahogy elindult a gép, de nem ismer fel semmilyen PS/2-es eszközt. A lapon a legfrissebb F6-os BIOS van.

Tud valaki valami megoldást? :F Esetleg alaplaphiba, így küldhetem vissza gariba? :O

(#38583) poczabence válasza poczabence (#38582) üzenetére


poczabence
tag

Bocsi a dupláért, de úgy néz ki az egér mondta be az unalmast, mert ha nem dugok rá semmi, vagy más egeret dugok be, akkor jó a PS/2-es bill, illetve, ha PS/2 -> USB átalakítóval dugok rá egeret, akkor is jó mindkettő.

Ilyen hibát még nem pipáltam. :((( Viszont akkor sem értem ezt a BIOS-os dolgot, okozhatta ezt is vajon az egér?

[ Szerkesztve ]

(#38584) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni?Elég érdekes hibajelenségem van.
Gigabyte P35c ds3r alaplap
Core 2 Duo E4500 alapon
MSI HD2600 XT
2x1gb KINGMAX
FSP táp
250Samsung winyó
Frissen telepített Windows Vista Ultimate op.rendszer legfrissebb driverek feltelepítve és a gép random időközönként hirtelen újraindul.Mi okozhatja a problémát?Ha van ötletetek segítsetek,mert elég zavaró.
Esetleg Bios Update orvosolhatja?köszi

[ Szerkesztve ]

(#38585) emre válasza Joe fiú (#38584) üzenetére


emre
veterán

Amennyiben az F4-es bios van fenn akkor szerintem felesleges frissíteni.
Ha tuningolod és nem stabil a rendszer akkor ez simán lehet a hiba oka.
Vagy szép csendben hakldoklik valamelyik alkatrészed.
Szünetmentest használsz?

Szerintem különböző teszt progikkal nézzed meg külön külön a hardver elemeket, ram, vga, cpu. Ki kellene szűrni a hogy honnét jöhet a hiba.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38586) Joe fiú válasza emre (#38585) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Most már nem használok szünetmentest,de eddig azt használtam.Úgy emlékszem F10-es bios van fenn,most lehet hülyeséget mondtam,de mintha az lenne fenn.Eddig tuningolva is volt a rendszer,most már az sincs rajta,de amíg tuningolva volt,addig nem jelentkezett a hiba,op.rendszer újratelepítése és tuning levevése után kezdődött.
Vga,vagy táp okozhat ilyet?a többi elemre nem gyanakodnék.Köszi a segítséget.

(#38587) wid22


wid22
aktív tag

Nekem EP35 DS3 rev.2.1 lapom van F3 biosal vennék bele 1.0 v.1.5TB xinyot. Menni fog benne?

(#38588) balintka válasza Joe fiú (#38586) üzenetére


balintka
addikt

Én ramra, tápra gyanakodnék. A lap kiváló minőség, nem hinném hogy az lenne a hibás. Hacsak a tuning nem tett vmit tönkre benne.

(#38589) balintka válasza wid22 (#38587) üzenetére


balintka
addikt

Persze, ez nem függ az alaplaptól. azért tedd az F4-es, legújabb BIOSt.

(#38590) Joe fiú válasza balintka (#38588) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Értem.Memóriára futtassak le memtestet vagy mit javasolsz?Én is tápra gyanakszom,nem hiszem,hogy az alaplapnak lenne baja(csak alapfeszes tuning volt rajta)

(#38591) balintka válasza Joe fiú (#38590) üzenetére


balintka
addikt

A táp hány W-os? próbáld meg a memtestet.

(#38592) mandroo


mandroo
tag

Üdv !
Konfig:
P35 DS4 BIOS F14
Q6600
Crucial Ballistix 2x1GB 1066 MHz
4870 x2
Enermax Liberty

3,6 Ghz-re felhúzva a procit is stabil a rendszer, hiba nélkül lefutnak a tesztek, működnek a játékok stb... a gond az indulással van. 2-3 indulás- újraindulásnál rendben minden,majd megáll a post a cpunál, újraindul, s visszaveszi a proci sebességét alapra.
3 Ghz-n is csinálja.

Hol lehet a hiba ?

(#38593) n laca


n laca
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egyszerre 3 sata-s és és 1 ide-s eszközt működtetni. Mit állitsak a biosban? Köszi a segitséget. Gigabyte P35 DS3 (rev2.0)

(#38594) sz.j válasza mandroo (#38592) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam csak újraindításoknál csinált ilyent, de miután a (G)MCH-t Normal-ról átállítottam +0,025V-ra megszünt a hiba.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38595) Qru válasza n laca (#38593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit, megy az magától. Nekem anno 2 sata odd-m volt meg 2 ata hdd-m és ment simán, nem kellet semmit variálnom.

#nincsbennetarcsi

(#38596) Joe fiú válasza balintka (#38591) üzenetére


Joe fiú
senior tag

350w FSP,de akkor megpróbálom a memtestet.Ami igazán zavar az az,hogy tök véletlen időközönként indul újra,tegnap egész délután ment rajta a játék és semmi.

(#38597) SirKero


SirKero
őstag

Halihó!
A gondom a következő, mostanában játék közben / kb. másfél két óra elteltével / elkezd a monitor vízszintesen csíkokban villogni a játék teljesen belassul majd kis idő elteltével a hang kiakad és kék halállal újra indul a rendszer. Sajnos nem tudom elolvasni a hibaüzenetet mert nagyon hamar eltűnik. Először VGA kártyára gondoltam / XFX 9800GTX+ /de kicserélve / Gigabyte 8800GT / ugyanazt a hibát produkálja. A hőmérsékletek a tesztek alatt / VGA max.82 fok CPU max 53 fok HDD max 42 fok / nem magasak szerintem. Lefuttattam a Memtestet és a HDD Sentinelt nem dobott hibát egyik sem. Egyszerre futtattam a Everest stabilitás tesztjét és a FurMarkot szét izzasztva a gépet és akkor nem jött elő a hiba de játéknál igen. Az újraindulás a Crysis -nál jelentkezik próbáltam a Far Cry2 -t is ott "csak" néha szaggatni kezd szinte diavetítés szintjéig de nem szál el a rendszer. A proci és minden más alapon megy.
A gépem a cuccoknál megnézhetők. Op.Rendszer Win.XP.32Bit.Bios F13a.
Megkérdeztem egy szakembert aki azt mondta,hogy lehet hogy a memóriákat nem támogatja az alaplap. Megnéztem a Gigabyte honlapját és valóban nincs a támogatott memóriák között amik nekem vannak / Kingmax KLED48F-B8U6 1066Mhz. 4X1GB / benne. Sőt a lista szerint egyáltalán nem támogatja a Kingmax memóriákat. Lehet-e ez a hiba oka és ha igen javasoljatok 2X2GB memóriát ami tuti jól meg ebben a lapban.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#38598) balintka válasza Joe fiú (#38596) üzenetére


balintka
addikt

Hát a táp se valami erős, de a memtestet futtasd le, vagy próbálj ismitől kölcsönkérni ram-ot.

(#38599) lsc válasza SirKero (#38597) üzenetére


lsc
nagyúr

Amit írsz hibát inkább videokártya túlmelegedésre utal, főleg hogy csak egy játéknál van nagyobb gond . A ház szellőzésén kellene javítani.

Az élet kegyetlen .

(#38600) SirKero válasza lsc (#38599) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
De az is írtam,hogy futtattam VGA tesztet és nem melegedett túl a kártya valamint tettem bele egy másikat ami még annyira sem melegedett és mégis ugyan az a hibajelenség.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.