Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) donpel0


donpel0
aktív tag

srácok!

embert tudnék már ölni, annyira ideges vagyok

konfigomat az adatlapnál találjátok, probléma a következő:

fel van rántva a gép, normális manuális restart után a monitorom nem kapcsol be (ugye szokásos ds3r szopás).

nem jön viszont a 3 restart, ami után visszaállna defaultba, ezért elem ki-be, jumper fel, le, de semmi változás.

mi a megoldás? :O

mod: volt már ilyen régebben, akkor annyival megoldódott a probléma, hogy az elemnél lévő két tűt csavarhúzóval összeérintettem.

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#35002) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék új procit venni, és a következő két proci között gondolkodom:Q6600 (196 Eur) vs Q9400 (230 Eur).A "Milyen procit vegyek?" topikban a Q9400-ast javasolták, de nem tudom, hogy melyik lenne jobban húzható a lapomban (tápot még veszek újat).Szerintetek melyik lenne a jobb, illetve a lap mennyire korlátozná a Q9400-at tuningban?Úgy 3,4 GHz-3,8GHz környéke, lenne a cél.Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata van P35 DS3+Yorkfield konfiggal kapcsolatban?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#35003) Valty válasza Ultram3jor (#34953) üzenetére


Valty
aktív tag

Nekem p35-ds4 és 8400 és mióta új ramjaim vannak (Mushkin 1066) én csak ezt tapasztalom, 100MHz-et nem lehet emelni, mert nem jön be a vista, vagy ha be is jön, 10 mp után újraindul. Viszont én nem hagyok semmit AUTO-n, de akármennyi feszt adhatok akárminek, akkor sem indul el.

Gondoltam biost kéne újítani, most F3as van fent :F

(#35004) Winne


Winne
nagyúr

Láttam, hogy ott 1,3 volt, de ott manualban volt állítva teljesen defaulton, ezért nem értettem, hogy mikor végül rátoltam a "tuningot", akkor miért állt vissza a régi képen is látható 1,15-re. Mindjárt megbuherálom a memóriákat is, mert 2*2gb geil ultrám van, de más az időzítésük. Ennél a 2 V még nem okozhat károsodást, ugye?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35005) tlac válasza donpel0 (#35001) üzenetére


tlac
nagyúr

mi a megoldás?

OC: Disabled

(#35006) donpel0 válasza tlac (#35005) üzenetére


donpel0
aktív tag

de nincs kép, biosba sem tudok belépni.

elemet kivettem 20 percre, az sem segített.

tudsz valami ötletet adni? :R

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#35007) tlac válasza donpel0 (#35006) üzenetére


tlac
nagyúr

jah, hogy egyáltalán nem megy

áramtalanítsd a gépet, és úgy nyomj rá egy clear cmos-t, aztán bekapcsolhatod így is a gépet, hogy rajta van a jumper

(#35008) donpel0 válasza tlac (#35007) üzenetére


donpel0
aktív tag

úgy néz ki, hogy vga hiba lesz (lehet, hogy meghalt a 88gt:S), de köszi a hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#35009) thunder6230


thunder6230
tag

Hali! Van egy Giga p35DS4 rev 1.0(marha nagy hűtés). Ehhez milyen procihűtőket lehet venni mertszeretnék.

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#35010) spy19 válasza thunder6230 (#35009) üzenetére


spy19
tag

Hy!
Tapasztalat alapján a Cooler Master Hyper TX2 és a Hyper 212 rámegy. Ez a kettő tuti, másom nem volt még! :U

(#35011) Motar


Motar
tag

Pls valaki [34998]

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35012) Qru válasza Motar (#35011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem stabil a beállítás az látom de ez nem feltétlenül a lap hibája (főleg, hogy alapon stabil ugye).

#nincsbennetarcsi

(#35013) Motar válasza Qru (#35012) üzenetére


Motar
tag

Na de ha szinte mindent alapon hagyok, csak az FSBt állítom 333ra azt bírnija kellene simán nem?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35014) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném C2D E6400-as procimat lecserélni egy újabbra, E7xxx vagy E8xxx-re. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e BIOS-t frissítenem a lapon?
Gigabyte P35-DS3R REV 1.0 F3-as BIOS-szal.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35015) Laraxior válasza G@bi90MR (#35014) üzenetére


Laraxior
titán

valószínűleg igen. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#35016) Qru válasza Motar (#35013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, lehet a procinak kell egy kis plusz fesz. Nem mind tuningcsoda. :( De lehet az északi hídnak is elkél némi +fesz (+0,1V). Ki kell teszteleni.

#nincsbennetarcsi

(#35017) BK87


BK87
senior tag

Erre valaki?[link]

(#35018) Motar válasza Qru (#35016) üzenetére


Motar
tag

Átmentem a szomszédba :P loptam egy procit kölcsön! Hát azzal se ment, hiába adtam +feszt az FSBnek!
Akkor más nem lehet csak a lap nem :F A táp is egy új HKC!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35019) lsc válasza G@bi90MR (#35014) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt meg tudod nézni, ezért vannak a gyártói oldalak .

Az élet kegyetlen .

(#35020) arsenlupin válasza Motar (#35018) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Pontosan milyen proci milyen ram? Ram szorzó mennyi, mennyin megy a ram?
Hm.... milyen az a HKC táp? :B
Szerk: Nem valami huszáros........ :(

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#35021) japy válasza BK87 (#35017) üzenetére


japy
őstag

Hát nem akarlak elkeseríteni de a te lapod 1 kicsit karcsú a Q proci tuninghoz! Mert azért annak szerintem kellene a 8 fázis!

(#35022) BK87 válasza japy (#35021) üzenetére


BK87
senior tag

Ezt a tesztet néztem:[link], és úgy gondoltam, hogy veszek egy 4 magos procit, mert a mostanit igencsak kevésnek érzem. Körülbelül mennyi lenne a max a mostani lapommal? 3,4 GHz :F

[ Szerkesztve ]

(#35023) Motar válasza arsenlupin (#35020) üzenetére


Motar
tag

E6400as proci nem húzva (levettem a szorzót is), OCZ reaper 2x2g ezt se húztam hagytam 800Mhzen!
A táp meg: [link], tudom nem a legjobb, de szerintem elégnek kellene lennie!
Nem egy atom tuningot akarok csinálni, egy 333as FSBt nem tudok kikreálni :O

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35024) japy válasza BK87 (#35022) üzenetére


japy
őstag

A tuning mindig több esélyes dolog! Függ a procitól , a laptól , memóriától, no meg nem kis mértékben a bios beállítástól! Az hogy kezeli a lap a Q procit még nem biztos hogy a tuningot elviseli! A nagyobb mértékű tuningnál meg kell a 8 fázis!

(#35025) arsenlupin válasza Motar (#35023) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Hm.... amennyiben emeled az FSB-t automatice emelkedik a ram freki is, magyarul manuálisan kell vissza venned a ram szorzót!
BIOS-ban C1, EISt kikapcsolva?
Ezek a ramok mennyi feszt kérnek alapból?
Ja, töltsd ki légyszi az adatlapodon a konfig részt pontosan, sokkal könnyebb úgy segíteni, ha tudjuk miről beszélünk.....

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#35026) Qru válasza Motar (#35018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne az fsb-nek adj plusz feszt, annak nem kell. A procinak adjál kicsit, meg az MCH-nak.

#nincsbennetarcsi

(#35027) Motar válasza arsenlupin (#35025) üzenetére


Motar
tag

Persze, visszavettem a szorzót a ramnak!
A C1 és az EISt elvileg csak elindulás után veszi vissza a teljesítményt, de el se indul a gép (amúgy ki van kapcsolva), vagy kifagy egyből!
A RAMnak is adtam már +0.4et is 2.2 felett ment már! Az MCHnak is adtam,de annak mondjuk csak +0.1et, úgy halottam azzal csak óvatosan kell bánni!
A procinak is adtam már +0.2t, ugyanaz a helyzet!
Mikor töltene be a gép már alapból úgy írja bootnál hogy 266x8, szal még csak el se indul 333al! És ha nem állítom vissza utána defaultra, akkor jön a kifagyás, ha egyáltalán elindul az OS!
De mondom, próbáltam már más rammal meg procival is és azzal is ugyanez volt a jelenség!
Kitöltöttem az adatlapot!
Esetleg valami ötlet még :F

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35028) stigma válasza BK87 (#35017) üzenetére


stigma
addikt

Hát mondjuk Q6600 és Q9400 között sok különbség van, mert q66-nak az ideje már kezd lejárni sajnos, de én inkább jobban bizakodom q66-ban mint Q9400ben(Persze itt gondolok a kitesztelt tuningosabb fajtára@3600at visz minimum.)

A 12 alaplap tesztje hát kicsit siralmas, mert drága Foxconn Mars-ot lehúzták, 440-nél mintha vége lenne a lapnak, de én rácáfolok erre mert nekem ment 525-53-ös FSB-t is egy E6750-el.Hozzáteszem 2 magos procival.( Akitől vettem Q6600at járatott tuningosabb fajtából 8x450 @1.296V-on Mars-ban)

Amit érdemes Q-ra venni az egy Giga DS4 vagy DQ6, ezek eléggé jó giga lapok 25 ill., 30k-s használt árukkal itt a piacon.Nekem bejöttek semmi gondom nem volt velük, igaz most más lapban nyomulok, de nagyon megbízható a gigabyte.
Arra figyelj oda ha mégsem giga, akkor valami 8 fázisú lapot vegyél.

Táp: itt meg egy jobb 450es simán elviszi a Q6600at, legyen az a mostani kiváló teljesítményű Corsair, vagy ajánlhatok FSP-t mint látom az van, nekem egy 500as bluestorm van sok sok éve, vagy esetleg Tagan-t.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35029) stigma válasza Motar (#35027) üzenetére


stigma
addikt

És melyik verziójú Biost használod hozzá, mert, igy egy kicsit fura, hogy aminek kell, adsz feszt rendesen, amit írtak előző hsz.-ben mindet megcsináltad és semmi változás, ez kicsit furcsa is.
Amúgy mi van neked beállítva SPD-re ( system memory multiplyer)?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35030) arsenlupin válasza Motar (#35027) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

RAM-ot 5-5-5-16-on próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#35031) stigma válasza Motar (#35027) üzenetére


stigma
addikt

Még az ami érdekelne engem hogy pontosan időzítéseket lehet hogy CL4-re tetted , aláírásodban szereplő 4-4-4-12-re mert akkor az is lehet probléma.

Amúgy Gorni oldalán fennvan, ezt nemtudom biztosan de P35-DS3ban ha +0.4V ot adsz az még csak 2.05. =>itt látható alul.
hogy EP35-DS3-nál nem tudom mennyi javítottal a feszeken.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35032) Motar válasza stigma (#35029) üzenetére


Motar
tag

F3at használom, a bétát még nem akartam felrakni!
SPD, ha 333ra állítom az FSBt ugye, akkor 2.4x-essel lesz 800Mhz!
Én sem értem mi lehet a baj... Az egyetlen dolog amit eddig nem cseréltem le a táp, de nem hiszem h ez attól lenne!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35033) ANT válasza Motar (#35027) üzenetére


ANT
őstag

Teljes áramtalanítás után reseteld a bios-t. Nekem is valahogy beragadt az alap fsb, és ez volt rá a megoldás. Bár nálam fagyi azért nem volt, csak konokul mindig alapon indult a gép, hiába állítottam be bármit. Ha ez se jön be, akkor...... :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35034) Motar válasza stigma (#35031) üzenetére


Motar
tag

2.2n ment a ram fesze és hagytam alap helyzetbe az időzítést! Legalábbis biosba nem nyúltam hozzá! Memsettel próbáltam, de mondom kicseréltem már a ramot és akkoris ez volt, szal tuti nem az a gond!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35035) Motar válasza ANT (#35033) üzenetére


Motar
tag

megpróbálom, hátha...
Ártani tuti nem árt

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35036) Motar


Motar
tag

Már kezdtem végre azt hinni hogy jó lesz mert elindult a boot 333x7-en, de természetesen az OS fagyott ki mostmeg...
Ráadásul hiába defaultoltam újra kifagyott, megint resetelni kellett hogy egyáltalán elinduljon!
Kezdek becsavarodni... Azt nem értem h akkor miért tud menni alapba fagyás, újraindulás vagy bármi más jel nélkül! ARRGGHHHHH :O

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35037) ANT válasza Motar (#35036) üzenetére


ANT
őstag

Ezek a beállítások stimmelnek biosban?

Robust Graphics Booster----------auto
PCIe Frequency------------------100
CIA 2----------------------------disabled
Performance Enhance-------------standard

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35038) sz.j válasza Motar (#35036) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg a GMCH Normal-on van, próbáld meg +0,025-0,1V közé állítva ..., hátha.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35039) Motar válasza ANT (#35037) üzenetére


Motar
tag

A PCIe frequency auto-n volt, megpróbáltam 100on de kifagyás lett a vége! A többi stimm!

Sz.j.: olyat nem tudok 0.025-0.1 között, csak olyat hogy 0.1! Azt meg természetesen, többek között már próbáltuk!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#35040) ANT válasza Motar (#35039) üzenetére


ANT
őstag

Tápcsatlakozók átnézése, kipróbálás csere-tápegységgel. Ha minden igaz, ez maradt (azt írtad, ezen kívül minden volt már cserélve). Ha ez sem jön be------->ikszakta. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35041) donpel0


donpel0
aktív tag

sziasztok!

itt van az előzmény: [link]

szóval egy restart után a monitoron: check signal cable. oké.
kiveszem a régi 8800gt-t (dvi), beteszek egy hulladék ati rage xl-t a pci slotban, d-subon azzal megy a monitor. hozok egy vadi új ati 4650et, beteszem a pci-e slotba és ismét check signal cable (ismét dvi-on)

azt hittem, hogy a vga halt meg, igy azt elküldtem garba. ezek szerint még sem az a ludas.

lehet, hogy a pci-e slot? vagy mi lehet a hiba? :O

mod: ja, windowsba belépve nem is érzékeli a 4650et :O

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#35042) emre


emre
veterán

Üdv !

Mi a véleményetek erről a G-Skill F2 8500 CL5D 4GBPK ramról egy P35 DS3 lapocskában egy E8500 társaságával. Asszem 15,5k lenne.
Ha felesleges pénzkidobás azt is mondjátok meg.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35043) MikiASD


MikiASD
tag

Hy!
INTEL Core2 Quad Q6600 2.40GHz 775 BOX
CHIEFTEC GPS-550AB
GIGABYTE GV-N98TOC-1GH 9800GT 1GB PCIE
2x KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz
COOLERMASTER RC-690-KKN1-GP
ilyen confighoz milyen lapot ajánlatok?:D
előre is köszi

(#35044) G@bi90MR válasza Laraxior (#35015) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Biztosan sokan kérdezték már, hogyan kell ezt véghez vinni? Nem szeretném elrontani, soha az életben nem csináltam még ilyet.

Néztem P35-DS3R-hez Giga lapján BIOS-t, E7xxx procihoz csak BETA! Bios van, amit nem igazán szeretnék felrakni. Ilyenkor mi a megoldás? Ha beleteszem úgy, ahogy van, F3-as biosszal nem fog működni?

[ Szerkesztve ]

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35045) arsenlupin válasza Motar (#35036) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Akkor még egyszer megkérdem:
A konfigodban leírt időzítéseket használod a ram-hoz(4-4-4-12) vagy próbáltad manuálisan is állítani nem csak SPD-ből, pl.: 5-5-5-16 beállításokkal?
Mikor felteszed az FSB-t mennyi a ram szorzód(memory multiplier)

Üdv:F

(#35046) Depression válasza Motar (#35039) üzenetére


Depression
veterán

A PCIe frequencyt semmiképp ne hagyd AUTO-n, hanem állítsd fix 100-ra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35047) japy válasza G@bi90MR (#35044) üzenetére


japy
őstag

Intel Core™ 2 Duo E7200 2.53GHz 3MB Wolfdale 45nm M0 65W 1066 F13c A honlapon ez van írva!

(#35048) japy válasza G@bi90MR (#35044) üzenetére


japy
őstag

Ja és véletlenül nem GA-EP35-DS3R (rev. 2.1) ilyen lapod van mert nem mind 1 !!!!!!!!!!!!!!

(#35049) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Ep35-ds3 lapom van. Az mitől lehet, ha benne van egy pendrive, akkor 2-ből 1x megfagy a zöld mintás képernyő , ahonnan biosba lehet lépni, biost lehet frissíteni stb, pontos-szakszerű nevét nem tudom mi az. :)
De ha nem fagyna ott be, akkor viszont a windows letöltőcsík megy végtelen hosszú ideig. Csak akkor tölt be a vista, ha kiveszem a pendrive-ot.

(#35050) Dead_slow


Dead_slow
tag

Üdv, itt az apróban van egy ilyen lap: Gigabyte P35-DS3 rev 2.0 ~10k, annyi a gondja hogy az cpu fan nem müxik ezért másik helyre kell kötni...sztetek meg merjem venni így a lapot?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.