Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) droti25 válasza pmheros (#41000) üzenetére


droti25
őstag

Értem!
Akkor a lényeg h jobban járok 2x4gb ddr3 1600mhez rammal mint az 1333mhz-esl!?
Köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#41002) pmheros válasza droti25 (#41001) üzenetére


pmheros
senior tag

ha a cél a 1600Mhz -es memória órajel p35 -ös lapban 400-as proci FSB -nél, akkor mindenképp 1600 -os memót vegyél. Nálam a Geil 1600 Value Plus -ok hibátlan mennek, a Kingmax Nano 1600 -osknál meg ügyeskedni kell a késleltetésekkel, de utána az is megy szépen. (Ez utóbbi lehet csak az én lapom és aktuális Bios -om hülyesége.) A többiről nem tudok nyilatkozni.

nem vagyok tökéletes

(#41003) proci985 válasza emre (#40994) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

persze, az adatlapomon lévő a gépem. gondolkodok egy esetleges CFen amíg még kapható a kártya, bár ez függ sokmindentől (egy monitorra felesleges lenne, a jövő meg kérdéses, avagy igények, kijelzők, félkonfigok, pénz... túl sok a ha), emiatt lenne a dolog érdekes.

proci q6600 @ 3.0.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41004) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenki!
P35c-dsd3r került nálam porondra,ugyanis megvettem...
A régi rendszeremet nem töröltem le,úgy raktam be alá az alaplapot(win7 32bit).

Nagyon instabil. 20 próbálkozásból 18x lefagy, 1x asztal betöltése közben és csak 1x indul el és 'megyeget'.

Volt,hogy újra akartam rakni a rendszert,de nem olvas a dvd olvasóm.Olyan,mintha nem kapna adatokat.
Megnéztem bios-t,mindent auto-ra raktam ,de az 1gb-os kingmax ramot(800mhz) nem tudom rendberakni. 1.95V-ot kap,ami szerintem életveszélyes(nem 1.8v-ról kéne mennie?)
Ezt az értéket Aida írta ki. megnéztem biosból,dettó ugyanez.

Nem tudok alacsonyabb voltfesz-t beállítani.

Ha jól láttam F4-es bios van rajta(aida szerint)
van újabb?Mit tegyek?Adjam vissza az alaplapot,mert valami nem stimmel?Vagy csak nekem kéne valamit beállítanom?
Kicsikét ijesztő,hogy miért is van ez.

(#41005) Kiki18


Kiki18
őstag

Találtam egy ilyen hozzászólást:

Hali!

Visszaolvastam, annyit tudok javasolni Neked, hogy SATA1 portól kezdve csatlakoztasd sorba a HDD-ket, és a SATA módot állítsd AHCI-re a BIOS-ban.
Nekem Hitachi HDD-k vannak és egyikre sem lehet telepíteni sem a Vista-t sem a Win7-et, IDE módban(megáll a telepítő, amikor keresné a HDD-ket, nem "látja")

Ugyanolyan alaplapra tanácsolták,mint az enyém.Van értelme,próbáljam meg?

(#41006) pmheros válasza Kiki18 (#41005) üzenetére


pmheros
senior tag

mivel az én lapomban is mentek Kingmax -ok ezért mondhatom hogy hosszabb távon sincs gond a 2,0V -al sem.

első körben egy clear cmos -t megejtenék a helyedben, szerintem nem a memódnak megfelelő a ram kezelés.

aztán pedig mindenképp újra kell telepíteni a win -t.

ha ezek után is gondok vannak akkor fel kell venni a kapcsolatot az eladóval

nem vagyok tökéletes

(#41007) Loha válasza Kiki18 (#41005) üzenetére


Loha
veterán

Ez vmi óriási hülyeség, amit találtál... :Y
A régi rendszered milyen volt? Mert ha P35/P45 volt az is, akkor nem kell újraraknod a a wint, viszont az egyéb eszközökkel mint az IDE vezérlő, LAN, hang biztosan gond lesz, mert azok valszeg más típusúak mint amilyen az előző lapodon volt.
BIOS-ban olyan módra állítsd a SATA-t, amilyen az előző lapodon volt, de a legkompatibilisebb megoldás a legacy IDE, ha ilyen üzemmódban nem megy fel rá a win akkor ott más gond van.
Első körben ellenőrizném a gép stabilitását, meg amit a kolléga javasolt, CMOS reset.
Ramoknak nem árt a 2.0V, viszont az a legjobb, ha mindent AUTO helyett kézzel beállítasz.
Ja, egyébként BIOS főoldalán nyomsz egy CTRL+F1-et, és akkor lesz olyan opció a M.I.T. menüben, hogy DRAM DeOverVoltage és ezt tegyed -0.10V -ra.
SZVSZ vmi rossz BIOS beállítás lesz a ludas, és instabil a géped...

[ Szerkesztve ]

(#41008) proci985


proci985
MODERÁTOR

nálatok meddig megy fel a lap?

nézegettem prime+fur teszteket, mb majd 50fokig ment fel. ami azért is gáz, high ventikkel a proci kupak olyan 53 fokos. a 6950 eléggé befűt, hogy úgy mondjam.

ds4 hűtéssel meg az a baj, hogy igazából nem is tudom, hogy hova a fenébe tudnék még bárhova berakni egy ventit úgy, hogy hűljön.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41009) Loser77


Loser77
csendes tag

Sziasztok!
Látom hogy elégé vágjátok ezt a lapot....Azt szeretném kérdezni hogy akinek 4GB vagy 8GB DDR3 ram van rajta annak nincs-e gondja a hangal vagy a win7 bootolásánál??
Mert nekem az van hogy benyomom a 2x2Gb Kingstone HyperX(blu) modulokat, simán felismeri öket,felemelem az XP-t(service pack3) dolgozik minden simán,csupán a hangkártyán(Creative Live! 5.1) jönnek ki recsgö-ropogó hangok de csak akkor mikor valami játékot akarok meginditani vagy filmet lejátszani, sima zenehallgatásnál nem.A rendszer szépen fut, stabil.
Mikor szeretném bootolni a win7-et, elér a User kiválasztáshoz, kiválasztom a felhasználot és akkor fekete a monitor pár másodperc és ujraindul......Safe modeban dolgozik!
Persze minden gyönyörüen dolgozik ha csak az egyik modul(2GB) van benne....
Kérlek benneteket hogy akinek valami okos ötlete van segitsen mert én már lefagytam....Nem vagyok egy buta gyerek, sok lap átment már a kezem alatt, de még ilyennel nem találkoztam....
Ja a gép Intel E8200,GA-P35C-DS3R,Gainward 9600GT GoldenS(voltmod+), 4x250GB WD raid 0+5 , + 2drb. 500GB WD , Creative Live! 5.1 , Chieftec 400W.
És még annyi hogy sima FSB-nél is igy viselkedik, meg OC 500FSB-nél is,meg persze közte is, a memoria béállitásoktol függetlenül.
Segitsetek!!!!! :W

(#41010) pmheros válasza Loser77 (#41009) üzenetére


pmheros
senior tag

ez Creative probléma, nem lap és nem memória gond

nem vagyok tökéletes

(#41011) proci985 válasza Loser77 (#41009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

használd a lapi integráltat. rosszabbul nem szól, cserébe nem recseg, nem ropog. szegény live 5.1 meg azért mégiscsak lassan 10 éves kell, hogy legyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41012) pmheros válasza proci985 (#41011) üzenetére


pmheros
senior tag

vagy lehet próbálkozni alternatív driverekkel. pl kX project

nem vagyok tökéletes

(#41013) Loser77


Loser77
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat, tényleg a Creative Live! volt a ludas! De nem világos hogy miért van konfliktusba a 4GB rammal, 2Gb-vel meg simán dolgozik...érdekes....
Ami az integláltat illeti nem szol olyan szépen mint a live, más a dinamikája, kicsit sajnálom, a Kx drivereket is probáltam már kb egy éve és azokkal sincs olyan hangja...Meg még a beállitásokrol hogy ne is beszéljek, sokkal komplikáltabb.5.1-be meg szinte lehetetlen beállitani.
Még 1x köszönöm a válaszokat!

(#41014) slaci007 válasza pmheros (#41002) üzenetére


slaci007
senior tag

Üdv kingmax nano 1600-nál milyen késleltetéseket állítottatok be 400-as fsb-nél és 1600-as memória sebességnél.

Tungsram 1896-2022

(#41015) pmheros válasza slaci007 (#41014) üzenetére


pmheros
senior tag

bár már nincs a lapban (visszakerült a helyére), 1600 -on 9-9-9-28 volt .
A gondja nem is ezzel volt, hanem a subtiming -okkal kellett játszani valamint. Asszem az RFC(tRFC) nem akarta elérni a szükséges 128 -as értéket. Nem emlékszem mit csináltam neki :(

nem vagyok tökéletes

(#41016) slaci007 válasza pmheros (#41015) üzenetére


slaci007
senior tag

Én is így állítottam be a többi értéket az aidából néztem de néhány érték nem volt tiszta,hogy melyik lehet az alaplap által kiírt érték.
Rc-rfc-cr-rrd-wr-wtr-rtp
37-128-0-5-12-6-6

Tungsram 1896-2022

(#41017) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Van egy érdekes problémám. Eddig a Q9300 3 Gigán futott (400 MHz FSB). Most azonban azt vettem észre, hogy amikor indul a gép, bootoláskor az eddig megszokott 3 Ghz helyett az alapórajelet, a 2,5 Ghz-et írja ki. Természetesen a biosban az FSB setting továbbra is 400 MHz-en van. Na most ez mitől lehet?

(#41018) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Bios reset után sem változott a helyzet. Olyan, mintha a processzor lelockolta volna magát, nem veszi figyelembe a bios fsb beállítását.

(#41019) ANT válasza Hauptmann (#41018) üzenetére


ANT
őstag

Egy alaposabb bios reset kell neki.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#41020) Hauptmann válasza ANT (#41019) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, ez megoldotta a problémát.

(#41021) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Egy GB P35 DS3 rev2.0 laphoz (amiben egy ICH9-es déli híd van) szeretnék egy 60-64GB-os SSD-t venni. Egy Kingston v100-asra gondoltam, csak nem tudom, hogy megfelelően működne-e a lapommal. Esetleg volna még egy OCZ Vertex Plus 60GB, OCZ Octane 60GB ebben az árban, azok milyenek? Van valakinek tapasztalata ilyen, vagy ehhez hasonló lappal? Előre is köszi a segítséget.

(#41022) Pancsermeste válasza BK87 (#41021) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Kingston v100 teljesen jó hozzá, nekem is az van.

-= Pancsermeste® =-

(#41023) Tibicsoki82 válasza BK87 (#41021) üzenetére


Tibicsoki82
aktív tag

Az OCZ-vel sem lesz gond, nekem az megy benne már hónapok óta.

Kóstold meg, megéri!

(#41024) Prof válasza Kiki18 (#41005) üzenetére


Prof
addikt

Tedd fel az F12-es biost.(ha rev1.1 a lap)
DS3R-es lapnál auto-n mindig felülfeszeli a memóriákat, olykor nagyon durván. Láttam 0,3Val is többet a biosban mint amennyin kellett volna mennie a memónak.

Ezen segít a manual voltage beállítás. Csak rakd át manualra és ne állíts rajta semmit.

(#41025) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
A napokban észrevettem, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor már a BIOS-nal, a BIOS screen logo [link] alatt fekete csíkok villognak. Elsőre a VGA memóriahibájára gyanakodtam, amit ma kicseréltem egy ASUS 7300 GT-re, de azzal a BIOS logo már nem, de a Windowsban viszont a fehér ablakoknál előjött ugyanaz a probléma (itt egy video róla [link] ). Játékokban is volt néhány fagyás, néhányszor lefagyott az F1 2011, miközben sípolt a hang. Meg néha úgy 5-10 másodpercre lefagy a gép netezés közben, a vinyó ezalatt elég rendesen dolgozik, mintha kifogyna a memóriából, azután pedig helyreáll, mintha semmi nem történt volna. Mi romolhatott el, jelenleg az alaplapra gyanakszom, esetleg tápra? Valaki tapasztalt már hasonlót? Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#41026) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Gyorsítanám a rendszerem SSD-vel. (Én is :) )
Terv:
2db SSD (kb.100e Ft) Raid 0-ban alaplapi vezérlővel. (Észrevehetően gyorsul-e raid-ben a régi sata vezérlővel a rendszer vagy elég egy SSD-is?)
Milyen SSD-t érdemes venni ebbe a régi rendszerbe (érdemes-e egyáltalán?), lehetnek-e kompatibilitási problémák a vezérlővel?...
Kiváncsi vagyok a véleményetekre - előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#41027) abridabri válasza Samanbacsii (#41026) üzenetére


abridabri
veterán

2 ssd folosleges penkidobas .abszolute semmi valtozast nem fogsz erezni 1db ssdhez kepest.
Nem kell neked raid hidd el ,inkabb vegyel 1 nagyobb ssd-t.

(#41028) Samanbacsii válasza abridabri (#41027) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi, épp ezt szerkesztettem.... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#41029) Samanbacsii válasza abridabri (#41027) üzenetére


Samanbacsii
őstag

ok, értem... és miért nem venni észre raid 0-ban a gyorsulást? A többi "láncszem" a gyenge?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#41030) abridabri válasza Samanbacsii (#41028) üzenetére


abridabri
veterán

na akkor a masik kerdesre is valaszolva ami az elobb meg nem volt ott :)
Nekem egy kingston 96os ssd volt a p35c lapomban ,minden gond nelkul mukodott.

#41029 : Vinyohoz kepes eg/fold a kulonbseg. De 2 SSD ( mondjuk egy 30ezres vs 80ezres) kozt nem veszel eszre semmit ,csak nagyon minimalis masodpercekkel gyorsabb itt-ott (persze valos alkalmazas nem teszt ). Ergo egy single vs raid ssd kozt sincs akkora kulonbseg hogy megerje egy atlagfelhasznalonak. Gondolom nem videovagasra hasznalod a gepet, ha igen akkor nem szoltam

[ Szerkesztve ]

(#41031) abridabri válasza abridabri (#41030) üzenetére


abridabri
veterán

ez kimaradt, hirtelenjeben ezt a tesztet talaltam neked :
[link].

(#41032) Samanbacsii válasza abridabri (#41030) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:(( Jaaaj... Azt hittem két SSD (Raid 0) mégis csak gyorsabb mint egy SSD... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#41033) Samanbacsii válasza abridabri (#41031) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi, átfutottam... Nem lehet, hogy az XP-is belejátszik a gyenge eredménybe?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#41034) abridabri válasza Samanbacsii (#41033) üzenetére


abridabri
veterán

nem :N

(#41035) Prof válasza Samanbacsii (#41033) üzenetére


Prof
addikt

Az SSD lényege a gyors elérési idő, a nagy adatátviteli sebesség csak extra.

Mivel elég kis méretűek még az SSD-k, az adatátviteli sebesség különbség nem sokat számít most. Ugyse az számít, hogy most 10 vagy 15 perc alatt másolod tele az SSD-t bluray film-mel, mert a nagy fájlok gondolom nálad is "olcsó" HDD-n vannak.

(#41036) Samanbacsii válasza Prof (#41035) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ok, köszönöm! (Abridabrinak is!) Egy SSD lesz.
Ha SATA6G-t veszek (a jövőre gondolva...) a 3G-s vezérlővel hibátlanul együttműködik? :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#41037) abridabri válasza Samanbacsii (#41036) üzenetére


abridabri
veterán

igen mukodni fog a sata3as ssd a sata2 es lapodban ,csak persze nem lesz kihasznalva teljesen amit tudna (nem mintha szamitana ,meg sata2 is sok ezeknek az ssdknek ) ;)

(#41038) BK87


BK87
senior tag

41025-re valaki?

(#41039) pmheros válasza BK87 (#41038) üzenetére


pmheros
senior tag

én első körben megszüntetném a tuningot, aztán feltenném a legújabb béta vga drv -t. Ha ezek nem akkor még a pci-e foglalat kifújása még egy lehetőség

nem vagyok tökéletes

(#41040) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Létezik az hogy az adataim közt szereplő lappal nem tudok 420-as FSB fölé menni?
Jelenleg 419x9,5-en megy a proci, azonban ezt az értéket ha 1 Mhz-el is emelem instabillá válik, random elkezdenek fagyogatni a progik. Nem hinném hogy a proci miatt, ugyanis alacsonyabb szorzóval is ugyanez van. :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41041) Prof válasza LLKobe (#41040) üzenetére


Prof
addikt

Simán létezik, nem véletlen hogy a 333-as FSB támogatott max.
A későbbi 45-ös sorozatra írnak gyakran 500 körüli FSB-ket is.

(#41042) LLKobe válasza Prof (#41041) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó... Na mindegy, +50Mhz FSB-ért nem cserélek lapot:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#41043) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

nagyon szájbarágós segítség kellene nekem, mert tényleg nem értek a témához. eddig volt egy kingmax mars 800 mhz 1GB ramom a p35 ds3 lapomban, most viszont váltottam jó nagyot, lett 4GB corsair dominatorom 1066-on. a lap viszont még mindig 800 on futattja őket, cpu-z szerint is 400. szóval itt tudom valamit kettőzni kell és akkor lesz 800 : ))) namost viszont azt szeretném, hogy a ramok kihatjsák magukat rendesen 1066-on. tényleg hülyegyerek szinten, hogyan kell mindezt beállítani a bios-ban? olvastam feszültség emelést is meg miegymás, de nekem ez magas. nem tudom mennyire befolyásolja mindez a processzor órajelét stb. azt nagyon nem tudom húzni gyári hűtő van rajta most is. a volt tulaj időzítést mondott még: 5-5-5-15 de nekem ez sem sokat mond illetve mondta még hogy feszültség 2.1 volt. a biosomban eddig jutottam el, kép róla itt és itt

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#41044) abridabri válasza Agostino (#41043) üzenetére


abridabri
veterán

szia !
System memory multiplier menupontot allitsd manualisra.
Ott majd tudod allitani mennyin menjen a memoriad .
Feszultseget meg hagyd auton

[ Szerkesztve ]

(#41045) Agostino válasza abridabri (#41044) üzenetére


Agostino
addikt

szia

ezek a beállítások az említett menüpont alatt lesznek vagy az általam linkelt első képen a voltage optimized alatti részeket? ha azokat, onnan miket? : )) illetve a fesz emelése nem teszi tönkre a procit? vagy nem is hat rá ki?

mod: ja hogy fesz auto. ok.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#41046) Agostino válasza abridabri (#41044) üzenetére


Agostino
addikt

nos megneztem mit takar az a menü de rájöttem hogy a fenti 200-as fsb akárhogyan szorzom nem lesz belőle 1066 os memória. az csak akkor lesz annyi ha az fsb 266. de azzal ugye változik az órajel is. azt, hogy ezt az 5-5-5-15-öt hol kellene látnom rejtély : ((( mindenesetre itt egy kép ami szerintem már jó beállítás. nyilván a fenti 11-es szorzó inkább 10, de ha tegyük fel tízzel szorozna a képen szereplő 11 helyett, akkor jó lenne a beállítás? addig nem akarom leokézni amíg nem tudom biztosan: nem füstöl el a gépem : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#41047) abridabri válasza Agostino (#41046) üzenetére


abridabri
veterán

Lefele birod allitani a szorzot siman, rakj be akkor egy 9 vagy 10*266 ot peldaul.
(Elfustolni nem fog a gep ha feszultsegeket nem emeled, max ha tul magas orajelet allitasz be neki akkor nem indul el)
Az 5-5-5-15 a memoria idoziteseket takarja, de azokkal babralni teljesen felesleges ,ha megis szeretnel kiserletezni , akkor a biosban a ctr+F1 bill kombinacioval hozhatod elo a kibovitette memoriakezelest.

[ Szerkesztve ]

(#41048) Agostino válasza abridabri (#41047) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

na sikerült mindent tökéletese beállítani : ))) most a rendszer 10*266-on megy, mellette a négy giga dominator. hát gyorsult is a rendszer nem keveset : ))))) köszönöm a helpet!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#41049) robyg


robyg
senior tag

Üdv mindenkinek.

Egy kérdésem lenne mégpedig az hogy az alaplap lekezeli a 3 terrabájtos vinyókat?

(#41050) pmheros válasza robyg (#41049) üzenetére


pmheros
senior tag

ahogy én tudom 3Terrás vinyókat csak az új generációs lapok kezelnek amik Bios helyett már Uefi -vel vannak szerelve.

nem vagyok tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.