Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39851) debut12


debut12
aktív tag

F9b BIOS van fent. CMOS resetet is próbáltam már.
Olykor a Win7 is kifagy, a hibaüzenet eseményazonosító 41 feladatkategória 63
Ez főleg nagyobb hardverigényű játéknál, mint pl a Crysisnál jön elő.
Nem tudom a két hiba összefügg e. Kezdek egyre inkább a tápra gyanakodni, ugyanis mostanában alaplapot is cseréltem, és az előző lapnál is volt fagyás, ugyanezekkel a hibaüzenetekkel, igaz annál ritkán fagyott ki játék közben, és ez a beállítás utáni nem elindulás se volt jellemző.

A ramokat is kizárnám, ugyanis zsír új modulok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#39852) belaazallat válasza debut12 (#39851) üzenetére


belaazallat
addikt

F9B helyett már van végleges F9.

Tuning van? ha igen, mit és mennyire húztál?

Szerk:
Nem tudom mennyire aktuális az adatlapodon lévő konfig, de én szinte biztos lennék, hogy nem a Corsair HX 520 a ludas, de biztos, ami biztos, teszteld le egy másikkal is.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39853) debut12 válasza belaazallat (#39852) üzenetére


debut12
aktív tag

OK, hülyeséget írtam, az F9-es BIOS van fent.
Közben leteszteltem, hogy ha a cmos reset után belépek, és visszaállítom az alap dolgokat, hogy hdd-ről bootoljon akkor sem indul el, de kikapcsolás és kb 20mp pihentettetés után elindul. Tuningolás kb úgy néz ki, hogy 440FSB 7.5szorzó, a ramok 2:4 arányban 1056mhzen 5-5-5-15 időzítés +0.2v.
A tápom az adataimnál lévő Corsair. Van már benne jó pár üzemóra, asszem legalább 3 éves már.
A játék közbeni fagyásnál csak a videokártya vagy a táp lehet a ludas, de a BIOS állítás utáni el nem indulás miatt viszont az alaplapra gyanakszom, de nem értem, hogy kikapcsolás után meg miért indul el... :F

[ Szerkesztve ]

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#39854) belaazallat válasza debut12 (#39853) üzenetére


belaazallat
addikt

Elektromos hálózat földelve van?

Tuning nélkül is csinálja?

Vidkarit és/vagy tápot nem tudsz kölcsön kérni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39855) debut12 válasza belaazallat (#39854) üzenetére


debut12
aktív tag

Elvileg hétvégén megkapom haver gépét, és le tudom tesztelni.
Tuning nélkül is csinálja, ha bármit módosítok utána nem indul. A hálózat földelve van.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#39856) belaazallat válasza debut12 (#39855) üzenetére


belaazallat
addikt

Majd közöld kérlek az eredményt! Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39857) xmad


xmad
őstag

srácok valaki megtudja mondani hogy a gigabyte P35-S3L alaplap tuningba mennyi fsb-t bír el?

a gyártó oldalon 1333-at irnak... de ha mondjuk én 1440-en használnám azt bírná még? vagy ha késöbb berakok egy 1333-as procit és azt szeretném tuningolni benne?

(#39858) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

x64es rendszeren hogy tudok biost frissíteni? nem indul a batch file, a DES meg nem támogatja már az F10es biost.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39859) belaazallat válasza proci985 (#39858) üzenetére


belaazallat
addikt

A windows-os @Bios-sal próbáltad már? Vagy az nem indul?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39860) proci985 válasza belaazallat (#39859) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

@Bios micsoda?

csak simán lehúztam a giga oldaláról az F14et, próbáltam indítani a batch filet, de semmi, csak írja, hogy 64bites az OS és azt nem szereti. kompatibilis módokat eg inkáb nem próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39861) belaazallat válasza proci985 (#39860) üzenetére


belaazallat
addikt

[link] Innen le tudod szedni.

Ez egy windows alatti bios frissítő progi, gigabyte lapokhoz. A lapod manual-jában találsz képes leírást a kezeléséhez. De baromi egyszerű.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39862) proci985 válasza belaazallat (#39861) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszönöm a segítséget. tényleg kb két mozdulat volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39863) fatal` válasza proci985 (#39858) üzenetére


fatal`
titán

Ha jól emlékszem elég kimásolni pendrivera és boot alatt az F12-t kell megnyomni. A Windowsból való BIOS frissítésben én sosem bíztam.

(#39864) proci985 válasza fatal` (#39863) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pedig meglepően egyszerűen ment (program fel, load bios, ok, fél perc várakozás, restart és már az F14 volt fent).

bízni én se bízok benne, de miután mind a vidkarin mind a lapon frissítettem már windowsból biost, így mennie kell.

ja a legjobb: a DES még mindig nem megy, és még mindig nem támogatott biosra hivatkozik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39865) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
szeretném az előlapi hangkimeneteket használni,melyik csatlakozót kell rákötni?!
AC 97 vagy Azalia,
kösz

(#39866) Arnold2


Arnold2
őstag

Urak lenne egy kérdésem!
Jelenleg van a gépemben Corsair Dominator 2*1Gb DDR2 1066Mhz. Melléjük terveztem még egy ilyen pakkot betenni, de úgy néz ki nem fog összejönni. Ám találtam (2X1 GB) 2 GB/1066 Kingston Hyperx-et. Az a kérdés, hogy lehet abból akármilyen (kozmikus) gond ha ezt a két márkát összepárosítom?

(Konfig az adataimnál)

(#39867) belaazallat válasza Arnold2 (#39866) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ha 4 modul van a lapban nem probléma. Emlékeim szerint a HyperX ramok és a Giga lapok emlékeim szerint nem szeretik egymást. Keress rá itt a fórumban.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39868) hfrankee


hfrankee
senior tag

A fentire valaki?!

(#39869) Arnold2 válasza belaazallat (#39867) üzenetére


Arnold2
őstag

Tehát, ha csak a két HyperX lenne benne gond lenne, de ha van mellette két Corsair akkor nem lesz gond?

(#39870) proci985 válasza hfrankee (#39868) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg mindkettővel mennie kell. nálam az Azaliara van kötve, de a biosból emlékeim szerint állítható.

Arnold2: a kingstonok lehet már magukban is problémát csinálnának (függetlenül, h van e mellettük valami más). 4 corsairrel semmiképpen nem lehet baj.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39871) Arnold2 válasza proci985 (#39870) üzenetére


Arnold2
őstag

Értem köszönöm. Az ok hogy 4 Corsair-rel nem lenne gond, csak most sajnos nagyon nincs lehetőségem, hogy beszerezzek még egy ilyen KIT-et.

Esetleg akkor tud valaki hasonló tulajdonságú ramot amit be tudnék tenni a két Dominátorom mellé?

(#39872) XaraX válasza Arnold2 (#39871) üzenetére


XaraX
addikt

Mit értesz hasonló tulajdonság mellett?
Hogy 1066?
Kingmax, keress rá, Giga lapok kedvelik nagyon. :K

(#39873) hfrankee válasza proci985 (#39870) üzenetére


hfrankee
senior tag

Melyik helyre dugjam,ha tudnál ebben esetleg segíteni?!Nálad hol van?
Kösz

(#39874) emre válasza hfrankee (#39873) üzenetére


emre
veterán

Ennyi idő alatt ki is próbálhattad volna :DDD ;]
Nekem az alsóra van kötve az előlapi kivezetés, mivel a felső képen levőt lefoglalja a tuner.
De szerintem tök mindegy.

Hoppá, a felső az nem bemenet? :DDD
mod1:
megnéztem, nem az :D remélem jól láttam

mod2:
Mindent elhiszek, nekem is néha szól a füles, néha meg nem. :K
A hangeszköz kezelőfelületén tiltsad le az előlapi kimenet érzékelését.
Ez néha be szokott jönni

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39875) hfrankee válasza emre (#39874) üzenetére


hfrankee
senior tag

Hdd el már minden qrva helyre bedugdostam az azaliat meg az ac'97-et is és még mindig kussban van az előlapi kimenet... :U

(#39876) belaazallat válasza Arnold2 (#39871) üzenetére


belaazallat
addikt

CSXO-CEC 1066MHz-s ramok 1200-at mentek nálam.

(#39875) hfrankee

Nekem a DQ6-ban a procihoz közelebbire van rádugva a CM690-ben AC97-es csatlakozó. Mondjuk csak mikrofont dugtam eddig rá, azzal nem volt baj.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39877) hfrankee válasza belaazallat (#39876) üzenetére


hfrankee
senior tag

köszönöm a választ.Vszínű az előlapi panel beszart nálam mert max recsegést tudok előhozni belőle.. :((
Üdv

(#39878) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Hali,

Első hsz-ben olvastam ezt az elindul-leáll-elindul folyamatot. Nos, nálam ugyanez van, de csak akkor csinálja hogyha alvó módból indítom a gépet, ami elég idegesítő, mert elvileg alvóból sokkal hamarabb visszatérne a gép, mint egy sima indításnál...nem áll le a folyamat, ha nem nyomom ki a tápot a végtelenségig ezt csinálná. Nincsen erre vmi driver update ami megoldja a dolgot?

(#39879) XaraX válasza Moonline. (#39878) üzenetére


XaraX
addikt

Nem írtad, milyen lapod van, de minden bizonnyal bios frissités a megoldás.
Ds4 lapoknál az F8 és az F12 közötti biosoknál volt ez a gond.
F13-ban javították.

[ Szerkesztve ]

(#39880) Moonline. válasza XaraX (#39879) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Pardon, tényleg nem. EP35-DS3 lapom van, legfrisebb F4-es BIOS van rajta. Többet nem hiszem hogy kiadnak hozzá :(

(#39881) hfrankee válasza emre (#39874) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ott volt a megoldás!Evvel a kimeneti érzékelő letiltásos szarságga,kösz a helpet.

(#39882) Tomax_89


Tomax_89
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap lettem tulajdonosa egy EP35-DS3L alaplapnak.
Egy kérdés,mivel én nem vok jártas Intelben...Eddig AMD-s voltam...

Vettem bele most még egy alap procit Celeron D352-t...a kérdésem az h ugye ennek csak 533mhz az FSB.je...így a ramok is ezen futnak,valahogy rálehet kényszeríteni a ramokat h legalább 667mhz-n fussanak?? Vagy csak proci húzásával lehetséges?:S
Azt eddig láttam ha 3,2ghz-ről felhúztam 4ghz-ra akkor 667en futottak a ramok...A ramok Kingmaxok 2X1gb és 2X512mb-s 667mhz-s modulok.
Még a kérdésem h ennek a processzornak mennyi az alapfeszültsége és max. müködési hőmérséklete,ami még ajánlott?
Légyszi,ha valaki tud segítsen:)

Köszönöm előre is:)

üdv. Tomi

[ Szerkesztve ]

(#39883) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Tegnap a komoly viharban fellépő mini áramszünetek egyike után a gép nem akart újraindulni. A post még megvan, a biosba előtte be tudok lépni, de post után azonnal minden hibaüzenet nélkül lekapcsol és újraindul... Sajnos párszor eljátszottam, amíg videokártyát cseréltem, vincsesztert cseréltem, próbáltam DVD-ről boot-olni semmi változás. Aztán észrevettem, hogy egy tranzisztor az egyik PCIE slot mögött igen forró.. illetve a körülötte lévő kondik is rendesen át vannak melegedve. Közelebbről megnézve a tranzisztor két lába szépen be is barnult. Rövidzárlat lehet? Ez az alkatrész okozhatja a fenti hibát? P35 DS3P rev 2.0-ás lap. A rev 2.1-en már csak hűlt helye van pont ennek az alkatrésznek, sőt a háromból a hozzá legközelebb eső kondi is hiányzik, akkor esetleg ezeket leforrasztva megszüntethető a probléma? ;] (gondolom azért nem véletlenül van ott.. :) ) Vagy lehet [ilyen] tranzisztort kapni valahol? Illetve ez csak a jéghegy csúcsa, és a probléma egész máshol lehet, mondjuk a táp? Nem szeretnék több alkatrészt tönkrevágni mint ami már eddig is megsínylette esetleg.
Pusztán a táp bekapcsolásától a gép indítása nélkül is forró lesz rövid idő alatt. A Biosban ennek ellenére órákig elvolt ilyen hőfokok mellett is.. :DDD Azt nem gondolom, hogy ez a normál üzemi hőmérséklete, de ha valaki meg tudná nézni akinek van ilyen a lapján, azt megköszönném. :R Lehet, hogy a videokártyából kifújó meleg levegő tette idővel tönkre és most fáradt el valami?

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#39884) emre válasza hfrankee (#39881) üzenetére


emre
veterán

Örülök hogy összejött :))

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39885) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

Kéne egy kis help! Nem találom a bios-ban a tTD értéket. ctrl+F1 et nyomom, amikor belépek, de semmi sem változik tőle a menüben, ha nyomom, ha nem tök ugyanúgy néz ki...

P35-ds3 v 2.0 lap F14 biossal.
Amiért kellene: 430 Fsb-n az everest szerint performans level: 11

Ez magasnak tűnik, csak nem tudom állítani...
Vajon a memset 4.0 win alól tudná állítani, ha nem látszik a bios-ban?

F5 bios-ról váltottam az új proci miatt, ott volt látható hatása a ctrl+F1 kombinációnak, bár az F5-el sem emlékszem külön tRD fülre...
Lehet, hogy a DS3-ban nincs?

(#39886) Rider74


Rider74
tag

Közben találtam a Logaut-on egy cikket a témában pont ilyen lappal, az van a cikkben, hogy ctrl+F1 kell, hogy előjöjjön a fül...[link]

[ Szerkesztve ]

(#39887) Dracula


Dracula
senior tag

Hali!

Melyik a legnagyobb Core Quad, ami elmegy ebben a lapban? (mondjuk max 60e Ft-ig).

Üdv!

(#39888) Rider74 válasza Dracula (#39887) üzenetére


Rider74
tag

Ha az aláírásodban lévő lapra gondolsz itt a a lista: [link]

(#39889) vidu01


vidu01
csendes tag

Üdv!
GA-EP35-DS3 rev.2.1es lapra mehet bátran az F4es bios pl [innen]? Bevallom őszintén én úgy 2 éve az F1est használom sosem gondoltam rá hogy frissíteni kéne egészen idáig. :) Nemrég vettem egy 1TBos wincsit (Hitachi HDS721010CLA332) és amikor alvó állapotból keltem a gépet eltűnik nem látja a HDDt. Normál boot után viszont nincs vele gond. Lehet ez azért van mert a lapom nem jól kezeli ezt a vinyót?

(#39890) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Adott Gigabyte P35C-DS3R alaplap,gond az vele,hogy a hőmérséklet alapon 45 fok,játék alatt 51-52 fok.A gép mostanában többször kék halállal kifagy sajna,általában hosszú több órás játék közben,lehet ez az oka????
Chipseten gyári hűtőborda van.
Quad 6600 (9*333),800 Mhz Geil ram,500Chieftec,Win7
Csak proci huzva,többi minden alap.
Azon gondolkodom veszek rá ventit,de a VGA és Thermaltake Big Typhoon proci hűtő között kicsi a hely.12 cm-is Coolinkal megfujattam egyből lement 39-re csak hát nem fér oda,még fentről sem mert procihűtő fölé lóg. 5-6 cm-is beférne,de azok 5000-6000 fordulaton pörögnek,valszeg tul hangosak.
Furi hogy a proci 38-fok a lap meg 45.
Javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#39891) belaazallat válasza vidu01 (#39889) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Igen, nyugodtan mehet a frissítés. Nem tudom, hogy a bios miatt csinálja-e. Én nem szoktam alvó állapotba rakni a gépet, inkább kikapcsolom.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39892) belaazallat válasza s.s.j.goku (#39890) üzenetére


belaazallat
addikt

A chipset hőmérséklet nem vészes. Kékhalált sok minden okozhat, ram, túlmelegedés stb. Pontos bios beállítások kellenek.

A visszaveszed a tuningot, akkor is csinálja?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39893) s.s.j.goku válasza belaazallat (#39892) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Szóval az 51 fok vagy picit fölötte nem vészes?
Akkor lehet hagyom is a venti vásárlást.
Lehet picit alulfeszeltem a procit,bár rég óta igy megy semmi gond,aztán 3 nap 3 kékhalál.
Amugy ramok 800-on mennek,Pci auto,proci huzva minden más auton.

(#39894) belaazallat válasza s.s.j.goku (#39893) üzenetére


belaazallat
addikt

PCI-E-t fixáld 100ra! Auto beállításon nem hagyunk semmit, főleg a feszültség értékeket. Mi a vid-je a procidnak?

Nálam a CM690-ben a DQ6 chipset-e 53 fokra is felmelegszik játékok alatt, és nincs kékhalál. Viszont nekem atom stabil a gépem.
Ha húzod a procit, mennek vele a ramok is, vagy visszaosztottad?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39895) s.s.j.goku válasza belaazallat (#39894) üzenetére


s.s.j.goku
tag

ok pci fixálom,bár régen ugy volt
fesz: 1.2-1.25 között pontosan nem tom,majd megnézem
proci: Quad 6600 G0-ás
Cm690 szintén,játék alatt nekem is annyi a hőfok
Ramok visszaosztva 2.4 a ramosztó-szorzó
lehet ez vacakszik? 9*333 helyett 8*400,ram 1:1-ben stabilabb lenne?
bár mondom rég óta igy megy,nem tom mostanság mi a baj

(#39896) belaazallat válasza s.s.j.goku (#39895) üzenetére


belaazallat
addikt

futtass egy Prime95 large FFT-s tesztet, ha az alatt újraindul, akkor szerintem memóriák körül lesz probléma.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39897) vidu01 válasza belaazallat (#39891) üzenetére


vidu01
csendes tag

Megvolt az első bios frissítésem sz.j kolléga leírása alapján gond nélkül sikerült megcsinálnom. Viszont a HDD probléma továbbra is fennáll hibernálás után keltem a gépet és eltűnik a meghajtó. :(

(#39898) belaazallat válasza vidu01 (#39897) üzenetére


belaazallat
addikt

Szerintem ez Windows-os energia gazdálkodási beállítás probléma lesz.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39899) gbal65


gbal65
aktív tag

Üdv.!
Nemtudom hány iylen kérdés volt eddig meg egyebek, de az mitől van, hogy ha Win7-et akarok újra felrakni, akkor a "Windows betölti a fájlokat" után mikor a winyókat kéne mutatni, csak várat, a "öltő karika" is forog, de nem csinál semmit hiába várok :F másnál meg egyből ment zökkenőmentesen a telepítés :( mi lehet a gond? user error?

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#39900) proci985 válasza gbal65 (#39899) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

várj tovább, néha eléggé sokáig müttyög. értsd, 15 perc is meglehet. utánna rendben fel fog menni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.