Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39701) emre válasza dethroner (#39700) üzenetére


emre
veterán

Csak azért javasoltam, szerintem mert inkább fizess rá egy kitesztelt E8200-esre (vagy nagyobbra, mind1), mintsem hogy túlfeszeld a nagy igyekezetedben.
Egyébként szerintem a 8800GTS-hez elég a 3,3Ghz.
Én a 4870-hez néztem 3,2; 3,6; 4Ghz órajeleket, és csak azért megy 3,6-on, mert ezt alapfesz alatt tudja (C1E, és EIST mellett). 4Ghz-n sem megy annyival jobban a cucc, és 3,2-ön sem gyengébb sokkal.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39702) Gorneck válasza dethroner (#39700) üzenetére


Gorneck
titán

Ennyit tudnak...nem értem miért görcsölsz...mondjuk már azt se nagyon vágom egy 88gts mellé minek húzni a procit?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#39703) proci985 válasza zalman90 (#39695) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a q6600am 75(!!!) fokos volt gyári hűtővel, tavasszal, defaulton (VBios1.35, Vload 1.212). gyári hűtővel feszt emelni minimum meredek (nagyon nem melegedő procikkal ez mehet, de azok jellemzően a kis cache/belépő szintbe esnek, az e8400as meg egyik se).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39704) zalman90 válasza proci985 (#39703) üzenetére


zalman90
őstag

E8400 em : vbios fesz 1.28 , vload: 1.24 , mugen 2 vel nem megy 49 fok felé prime 95 ös terheléssel ,

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39705) dethroner válasza emre (#39701) üzenetére


dethroner
veterán

Nem a vga kedvéért tuningolnám, csupán kíváncsi vagyok/voltam miért van a tuning, mit is bír a procim. Kártyát amúgy is vissza kéne dobni az ipon-ba, nem bírja a magas memória órajeleket. Tudom ám hogy gyakorlatban nem nagyon vennék észre gyorsulást akkor sem ha 4 gigára sikerülne felvinni, csupán jó lett volna látni a bűvös értéket. Meg ha már megvettem a mugen 2-t, akkor legyen valami haszna :K Fura hogy hogy néhány everest tesztben gyengébben muzsikál a jobban húzott proci, mint a lassabb órajelű tesztben. Ezt mi okozza?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39706) proci985 válasza zalman90 (#39704) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ó, polír után egy nagy léghűtővel nekem is 10-15fokos volt a load deltaTm (27fokban max 40-42), de gyárival megvolt az 50.

gyári hűtőt nem tuningra találták ki általában (az e2xx0 meg az e5xx0 az más tészta).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39707) zalman90


zalman90
őstag

van valakinek OCZ reaper ram gigabyte p35-ds3 lapban?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39708) Abri válasza zalman90 (#39707) üzenetére


Abri
aktív tag

DS3P ben volt 2*1gb 1066mhz reaperem és szépen ment benne.

(#39709) FireFoxer


FireFoxer
tag

Sziasztok,

Adott egy P35-ds3 lap, ATI 2600xt vga, 2x1GB 800 kingmax ram, 550W gigabyte táp...
Tegnap cseréltük volna a videókártyát a gépben egy 8800GTS re, előtte kicsit kifujta a gépből a port majd beleraktuk a vga-t, s miután indítanánk a gépet pittyen egyet(szoksosan) , lefut a bios rész, utána ahogy bejön az a fehér táblázat(ahol f8at nyomva csökkentett módba indíthatnánk a gépet) ... na ott ujraindul a gép egyfolytában.

tudnátok valami infót adni mi is lehet a baja a gépnek ? esetleg mivel tesztelhetnénk stb...
kicseréltük memóriát, megnéztük másik táppal, vga val... és ezekkkel mind ugyanazt csinálja.

előre is köszi

bakfitty...

(#39710) emre válasza FireFoxer (#39709) üzenetére


emre
veterán

A bios lában látható az összes eszköz? (HDD, VGA, RAM)
Nem kutyultál el valami kábelt? (PL. nem látja a merevlemezt)
Ati driver elötte le lett szedve?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39711) FireFoxer válasza emre (#39710) üzenetére


FireFoxer
tag

mindent lát, de ha csak a proci, vga, memória van a lapon akkor se áll meg a FAT tábla vagy mi a szösz után és írja ki hogy nem talál vinyót, hanem ujraindul.

amúgy nem lett leszedve előtte a driver, de az nemtudom mennyire számít így ha vinyó sehol sincs rárakva

bakfitty...

(#39712) belaazallat válasza FireFoxer (#39711) üzenetére


belaazallat
addikt

Jól értem vinyó nélkül is újraindul? Bios reset volt? Mivel fújtátok ki a port a gépből? kompresszor/sűrített levegő? Áram alatt volt a gép akkor? VGA volt benne mikor fújtátok?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39713) FireFoxer válasza belaazallat (#39712) üzenetére


FireFoxer
tag

vinyó nélkül is ujraindul, biost reseteltük már, updateltük is
Natur szájjal, semmi komolyabb eszköz. Nem volt áram alatt se és a vga sem volt benne.

ezenkívül proci,vga,táp,memória tuti jó mert megnéztük másik gépben őket

bakfitty...

(#39714) belaazallat válasza FireFoxer (#39713) üzenetére


belaazallat
addikt

Gondolom már minden kábelt megnéztetek... Sajna nem jött be a tipp, amire gondoltam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39715) FireFoxer válasza belaazallat (#39714) üzenetére


FireFoxer
tag

mindent átnéztünk már teljesen :/
azt már tudjuk hogy tuti az alaplapnak van baja, csak azt hittem találkozott már valaki ilyennel itt és megoldható lett volna felhasználóként.
sajna maradt a szervíz :(

bakfitty...

(#39716) Termi16 válasza FireFoxer (#39715) üzenetére


Termi16
őstag

Esetleg adjatok a ramnak egy kis plussz feszt, hátha segít.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#39717) FireFoxer válasza Termi16 (#39716) üzenetére


FireFoxer
tag

sajna az se segített :O

bakfitty...

(#39718) Tommee válasza FireFoxer (#39717) üzenetére


Tommee
aktív tag

Alaplapból elem kiszedése-pár perc után vissza- megvolt? Régi VGA-t visszatéve is csinálja?

(#39719) FireFoxer válasza Tommee (#39718) üzenetére


FireFoxer
tag

azt is megpróbáltuk igen.
Csak az az érdekes az egészben ,hogy egy natur "portalanítástól"
megadja magát az alaplap, ez hihetetlen komolyan.

bakfitty...

(#39720) belaazallat válasza FireFoxer (#39719) üzenetére


belaazallat
addikt

Elég ha statikusan fel voltál töltődve és megfelelő helyen fogtad meg....

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39721) rvn_10 válasza belaazallat (#39720) üzenetére


rvn_10
senior tag

Esetleg ha kompresszorral futjad ki nem karcoltad meg a lapot valahol?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#39722) belaazallat válasza rvn_10 (#39721) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha a fúvócsövet olyan közel raknád, hamarabb szed le a légnyomás egy kondit, mint hogy lenne időd megkarcolni.

Egyébként bizti nekem szántad a kérdést? :F

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39723) rvn_10 válasza belaazallat (#39722) üzenetére


rvn_10
senior tag

Nem neked bocs:) Akár akkor az is lehet h egy kondi meglazult. Én is mindig azzal tolom és elég közelről de nekem semmi baja.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#39724) belaazallat válasza rvn_10 (#39723) üzenetére


belaazallat
addikt

Mázlista!

Egyébként olvass figyelmesebben, illető írta, hogy tüdővel fújta.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39725) Benhill válasza FireFoxer (#39719) üzenetére


Benhill
senior tag

nekem anno egy msi k8n neo2 plat ment gallyra a magasnyomas miatt?!
eszaki hid takaritas elott 45fok...utana inditast kovetoen leegett. kellemes illat aramlott ki a gepbol. Ma is rejtely hogy miert.

[ Szerkesztve ]

(#39726) FireFoxer válasza belaazallat (#39724) üzenetére


FireFoxer
tag

pontosan :D

csakis szájjal, semmi gépesített eszköz.. bár ez a statikus töltöttség nem kizárható :/

bakfitty...

(#39727) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok!

Nekem most az F12-es Bios van fent bekapcsolt Ahci-vel.Post-on detektálja meg írkálja,hogy milyen Sata2-es eszköz van és ez picit zavarja a szemem,meg a lelkivilágom(no azért nem annyira :) ).
Azt szeretném megkérdezni,hogy akinek az F14-es Bios van fent Ahci-val,öneki is van ez detektálósdi ficsőr?
Mert,ha nem akkor frissítenék.Csak más miatt nem tenném fel az F14-t.
(vagy ezt rosszul érzem és ez a detektálósdi nem Bios,hanem chipset függő?)
Ga-P35-ds3(rev 2.1)

(#39728) Gorneck válasza cimbi186 (#39727) üzenetére


Gorneck
titán

Ha az emlékeim nem csalnak, akkor ezen nem változtattak...hacsak nem rakta bele azóta silent vagy milyen bootot és akkor nem látod...

Gorneck#1239

(#39729) FireFoxer válasza belaazallat (#39720) üzenetére


FireFoxer
tag

Kizárt hogy egy alkatrész ment volna tönkre az alaplapon ,mert akkor nem is indulna el a gép. Másrészt a biosban mindent felismer a gépről,...(venti fordulatszám,proci...stb)..:S..
szerintem ha egy kondit pl kitörnék akkor halott lenne az egész..
hát én ezt nem is értem:O

bakfitty...

(#39730) belaazallat válasza FireFoxer (#39729) üzenetére


belaazallat
addikt

Tévedsz. Nem mindegy hol, milyen alkatrész sérül meg. Hidd el vannak érdekes anomáliák a számtech-ben. Nálam meg különösen.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39731) zalman90 válasza FireFoxer (#39719) üzenetére


zalman90
őstag

amikor megvettem az uj házat és átpakoltam mindent a gépbe a vinyó formázta magát :U
multkor gép rendezés, portalanitás stb után meghót a rendszer vinyó elektronikája:D

télen , komresszorral kifujtuk haver kariját, hideg volt szépen le is hűlt a kari , 1 kis idővel miután visszaraktuk a gépbe meghót , valószinüleg a pára lecsapódott a hideg nyákon ezzel zárlatot okozva :C

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39732) cimbi186 válasza Gorneck (#39728) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Aha.
Köszi........akkor nem kínozom magam vele.

(#39733) FireFoxer


FireFoxer
tag

amúgy ha az e6550 (gyárilag 2,3ghz) , fel lett húzva 2,6 ra (444-fsb .. 7x-es szorzó)
akkor kéne állítanom a biosba + feszt a procinak ? (1,35 ön megy alapból azt hiszem) :F

bakfitty...

(#39734) Stirbi válasza FireFoxer (#39733) üzenetére


Stirbi
addikt

procinak akkor kell plusz fesz ha nembirja az adott orajelet az adott fesszel

[ Szerkesztve ]

(#39735) djxp01


djxp01
senior tag

Legújabb trial everest - Gigabyte DS4 2.0 F14es bios - Q6600 @ 3200 - Ninja 2 B hűtő (sose volt baj vele) egy kis prime95, vagy magasabb kinti hőmérséklet esetén ilyet produkál a rendszer:

Valami megoldás esetleg? Lehet BIOS csere esetleg a megoldás?

regisztrált: 2005-07-05

(#39736) emre válasza djxp01 (#39735) üzenetére


emre
veterán

core temp-el, illetve real temp-el is mérjed le
Ez így érdekes, de kevés adat.
Mennyi feszt kap a proci?

mod: én 70 fok felett azért már kezdtem volna aggódni. :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39737) zalman90 válasza djxp01 (#39735) üzenetére


zalman90
őstag

88 fok??áááááá :Y :Y :Y :Y kiakadt a mérő

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39738) belaazallat válasza zalman90 (#39737) üzenetére


belaazallat
addikt

Csak szimplán szarul mér. Nekem E5200- vel volt hogy 10 fokos szobában is csak 40fokot mutatott a a mérő. 40 fok felett mért csak rendesen. Most meg, E8200-vel CM Hyper Z600, hidegebb a magok hőmérséklete, mint a cpu. Mind ezek ugyan abban a lapban(DQ6).

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39739) djxp01 válasza emre (#39736) üzenetére


djxp01
senior tag

Régebben sokat variáltam a feszekkel, meg a tuningokkal, de hagytam az egészet, és betettem minden feszt autora a biosban. A sebességet belőttem 3200-ra, memória 1ghz 5-5-5-15 (geil 1066) .

Viszont energiatakarékosság miatt bekapcsoltam a takarékos üzemmódokat, ami visszaveszi a szorzót ha üresjárat módba lép a proci és ezért gondoltam én, hogy autora rakom a proci feszt. Szerintem elég magasra teszi az auto beállítása a biosnak a feszt, most 1.55öt mutat az everest. Mennyire állítsam ha ezzel a takarékoskodós dologgal variálok ha mellette 3200on szeretném használni a procit ? 1.35v?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#39740) djxp01


djxp01
senior tag

De durva, visszavettem 1.35-re a feszt és Prime95 in-place large 5 perc után max.75 fok 90 helyett. De láma vagyok OmG :))

Viszont az egyik worker hibázik. Mennyi feszt állítsak be 3200hoz hogy ne álljon meg a prime? 1.375 esetleg?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#39741) zalman90 válasza djxp01 (#39740) üzenetére


zalman90
őstag

amennyit ir normal-t a bios

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39742) belaazallat válasza djxp01 (#39739) üzenetére


belaazallat
addikt

Auto-n nem hagyunk feszt soha! :W Max normal értéken! Nézd meg Core temp mutatja a vid-et, max azt beállítod.

Szerk, lehet hogy már szétfeszelted az 1.55V-tal a procit. Nézd meg alaporajelen is csinálja-e!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39743) djxp01 válasza belaazallat (#39742) üzenetére


djxp01
senior tag

Autora teszem, akkor feldobja 1.55-re, és sehol sem találom a gyári feszültségértékét (google) a G0 Q6600-nak. 1.30v a gyári feszültsége?

regisztrált: 2005-07-05

(#39744) FireFoxer válasza belaazallat (#39742) üzenetére


FireFoxer
tag

Ha húzzuk a procit ha nem akkor is rakjunk mindent normal-ra ? vagy húzás nélkül mehet defaulton (auto) az egész?

bakfitty...

(#39745) zalman90 válasza FireFoxer (#39744) üzenetére


zalman90
őstag

auton SOHA nem hagyunk semmit ,még proci húzáskor sem

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39746) belaazallat válasza FireFoxer (#39744) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha auto-n hagyod feszeket, akkor 20%-os tuninghoz 20%-kal növeli a feszt. Normal értéken(vid) marad ez az érték.

djxp01:
Már írtam Core Temp progi megmutatja, mert minden procinak más és más a vid-je. Én visszaállítanék mindent normal beállításokra, és alapbeállításokkal, alapórajelen is végeznék egy tesztet, mert tartós 1.55V kárt tehetett a prociban. Egyébként sz.j fórumtársunknak a honlapján van fent tuning beállításra ajánlat, de kereshetsz a hozzászólásaiban is, többször leírta, mit hogyan kell beállítani, de ezt csak azután, ha megnézted, alapórajelent, nem hibázik a proci.
Szerk: Prime95-nél Blend tesztet kell futtatni.

zalman90: ezt már leírtam... de ismétlés a tudás anyja..

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39747) djxp01 válasza belaazallat (#39746) üzenetére


djxp01
senior tag

köszi, nézelődöm, tesztelek akkor :)

regisztrált: 2005-07-05

(#39748) djxp01


djxp01
senior tag

1.300 a default VID. Alapon megnéztem a procit, szerencsére nem hibázik, se blenddel se torture teszttel. Viszont a hőmérséklet eléggé aggaszt, pedig nem egy rossz hútő van a procin. + sysfan 1000 rpm-en.

Amúgy látni hogy a proci felülete nem egészen sima, és nincs elég hőpaszta a proci és a hűtő között >>>> 75-75-68-68 fokok vannak 2.4 ghz-en :S Prime alatt >> 28 fokos szobában.

Ezek mennyire normális hőmérsékletek alapsebességen - alapfeszen?

regisztrált: 2005-07-05

(#39749) emre válasza djxp01 (#39748) üzenetére


emre
veterán

Kenjed át azt a procit friss pasztával.
Ennyire nem lehet magas a hőmérséklet.
Amikor volt Q6600-om én így hajtottam (1,4v felett nem kapott)
A röhej az hogy egy Zalman CNPS7700 hűtötte, Giga P35DS3-as lapban.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39750) eastsider


eastsider
nagyúr

van nekem egy rev1-es (azt hiszem, még van rajta soros, párhuzamos port)) P35-DS3-am.
E-SATA-s külső HDD-t szeretnék rákötni.
ezen a lapon alapból nincs, hanem egy hátlapi kivezetést kaptam. ilyent ni: [link]
ugye ez áll kettő SATA kábelből, amit rá kell dugni az alaplapra, és egy molex-kifezetésből, amihez van valahol Sata átalakító..
na. de én nem vinyót akarok rádugni magában, hanem egy külső vinyót, amin van Esata csati (WD mybook studio). ilyenkor teljesen jól fog működni, ha simán rádugom a kivezetésre Esatával? szal nem kell molex meg ilyenek, csak az esata..
a kézikönyv meg sem említi a külső HDD-t az esatas résznél, hanem sima kivezetésként használja (akkor minek az esata?) és írja, hogy kapcsoljuk ki a gépet, miegymás.
tehát akkor simán rádugom erre az E-sata csatira a vinyót, és nem is kell kikapcsolni, meg semmi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.