Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38451) Pety válasza God MonXter (#38449) üzenetére


Pety
senior tag

Nézd meg a biosban a bootsorrendet,egyébként ez alapvető hiba mindíg egyetlen winyóval telepíts win-t amikor kész utána dugd vissza a többi winchestert.
Jobban végigolvastam a hsz-t biztosan ez a hiba,valamit felmásolt a 80GB -ra is úgyhogy szvsz kezheted elölről,esetleg helyreállítás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#38452) sz.j válasza popey37 (#38447) üzenetére


sz.j
nagyúr

E8400 tuninghoz az egyik legjobb lap a P35-DS4. Például (Persze proci is kell hozzá.)
De nem rosszak az EP45-ös lapok sem.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38453) Zebu válasza sz.j (#38452) üzenetére


Zebu
addikt

Mivel tud többet, jobb, mint egy DS3?

(#38454) emre válasza Zebu (#38453) üzenetére


emre
veterán

A biosban belőtt fesz értékeket stabilabban tartja.
A DS3-lapomban mindig baromi droppal kellett számolnom.
A töbi ficsőr nekem nem oszt-szoroz.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38455) Zebu válasza emre (#38454) üzenetére


Zebu
addikt

Hmmm.... akkor lehet megérne egy cserét...

P45? ha jól látom csak CF-ben jobb....

[ Szerkesztve ]

(#38456) Laraxior válasza Zebu (#38455) üzenetére


Laraxior
titán

meg magasabb FSB-t tud...főleg quadnál...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38457) Gorneck válasza Zebu (#38455) üzenetére


Gorneck
titán

A jelenlegi kofigod alapján a cserének nulla értelme van...i5nek már több haszna lenne, mint egy lapcserének...

Gorneck#1239

(#38458) emre válasza Zebu (#38455) üzenetére


emre
veterán

Asus P5Q pro-m volt, nekem túl bonyolult a bios-a. Számomra felesleges annyi állítási lehetőség amennyit az enged. De olcsón hozzájutottam egyhez, kipróbáltam, aztán elment.
Természetesen erről a P5Q topikban mást mondanának. :DDD

A DS4 nekem nagyon bejövős. Amíg meg nem hal ez már marad nálam. Volt benne E84, E85, E52, mindegyik F14C biossal. Persze volt hogy nem ment a tuning, de az a proci miatt történt.
Gianninál láttam a használtban P35 DQ6-ot, 17k körül az még überállat, és a q procikhoz erősen ajánlott

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38459) Zebu válasza Gorneck (#38457) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor maradok.
Igazából úgy nézem a DDR3-mas RAMok miatt nem tudok nagyon tuningolni vele, szerintem váltok vissza DDR2-re inkább....

(#38460) Gorneck válasza Zebu (#38459) üzenetére


Gorneck
titán

P35 és P45 alá nem is szabad DDR3at venni...

Nekem nagyon jó ment wolffal az 1.1es C-s DS3R lapom...8*450 vagy 9*400 meg már igen csak elég mindenre...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38461) Zebu válasza Gorneck (#38460) üzenetére


Zebu
addikt

már késő :) Régebben vettem, eddig nem volt semmi, tuning volt.... :B

(#38462) emre válasza Zebu (#38461) üzenetére


emre
veterán

Látom lebeszéltek a cseréről. Csak azok a fránya ddr3-as ramok ne lennének, innét tényleg nem érdemes visszamenni.

De ha valakit érdekelne szerintem 16k-ért azért megéri, pláne ha még 1-2 évig marad nálad a 775.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38463) Zebu válasza emre (#38462) üzenetére


Zebu
addikt

PEdig korábban DDR2 volt benne, gondoltam próbálok egy DDR3-mat, mert a Rgi 800-zas Kingmaxokkal volt gondom rendesen, ezekkel minden rendben volt, de mostanság bizonyos konstellációkban nem az igazi.

Ha nem húzom a procit CL6-on simán jó, bár valójában nem is tudom miért akarom húzni, mert eddig szinte minden alkalmazás megfelelő sebességgel szuperált :)

Nemtom alapból egy tuninggal mennyire érek el olyan mérhető különbséget, amit már játékokban, alkalmazásokban észreveszek.

Csak hát ez a fránya maximalizmus.... :B

[ Szerkesztve ]

(#38464) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok, :R

lenne egy láma kérdésem. (basszus :W fel sem merem tenni :U )

Adott két komplett konf, mindkettő P35-ös Giga alaplapon, egyik DS3P a másik DS4 .. ja, és mindkettő rev.2-s. Szeretném a két alaplapot egymással kicserélni az összes meglévő alkatrész megfelelő csatlakoztatása mellett ( értsd. proci, HDD-k, SATA0, SATA1 eszközök stb.) .

Szüksége lehet –e az OPrendszer újratelepítésére a korrekt működéshez v. mivel a két deszka nagyon-nagyon hasonló, ezért gond nélkül hibátlanul fog „muzsikálni” a komplett , eredeti cucc mindkét gépben.

Vélemény ?

Üdv, F.

[ Szerkesztve ]

....

(#38465) Laraxior válasza BPFeri (#38464) üzenetére


Laraxior
titán

:N csak átpakolod és kész... esetleg egy restart kell majd. :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38466) BPFeri válasza Laraxior (#38465) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszönöm :R (csöndben megjegyzem) vhogy én is igy gondoltam :C

....

(#38467) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sziasztok lenne egy kérdésem. Mennyivel tudnám jobban tuningolni a g0 steppinges q6600 procit egy gigabyte p35 ds3r lapba mint egy asrock p45DE lapban? A mostani asrock lapomba 3.0 ghzig stabil a prime 95 csak szerintem a lap nem birja etetni a cput!

(#38468) Laraxior válasza ->Raizen<- (#38467) üzenetére


Laraxior
titán

én azt mondanám hogy a tápod is kevés lehet oda :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38469) Qru válasza ->Raizen<- (#38467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hyper TX-et sem Q6600 tuningra találták ki. Az a Giga lap sem jobb a mostanidnál, ne cseréld le sztem.

#nincsbennetarcsi

(#38470) Gorneck válasza Laraxior (#38468) üzenetére


Gorneck
titán

Nahh akkor...összegezve...
- Gyenge táp...
- Gyenge lap...bár itt azé p45ről lévén szó...kíváncsi lennék a a beállításokra... :D Mert ugye sok múlik rajtuk...
- Gyenge hűtés...

Nem túl jó kilátások... :D

Gorneck#1239

(#38471) Jag


Jag
senior tag

Hello!

Van egy kis gondom az alaplapi hanggal. P35S3
Csak digitális kimenetet hajlandó érzékelni, az analog jack dugókat nem. Hang jön belőle, ha a hátsó aljzatba bedugom a fülest, de a többi kimenetre nem tudok semmit sem állítani és nem is szól.
Természetesen digitális cucc nincs rákötve. Friss, illetve gyári cd-s driverrel is ez a jelenség.
Találkozott már ilyennel valaki?

(#38472) emre válasza Jag (#38471) üzenetére


emre
veterán

és ha az analog felirat melleti villáskulcs ikonra kattintva letiltod az előlapi hang kimenet érzékelését akkor sem változik semmi?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38473) Jag válasza emre (#38472) üzenetére


Jag
senior tag

Frankó, mert ha bepipálom, hogy előlapi jack-aljzat érzékelés tiltása, akkor semmi sem változik, kivéve, hogy a front panelen érzékel csatlakozót, ami nincs. :-)

(#38474) emre válasza Jag (#38473) üzenetére


emre
veterán

Hardver változott a konfigban?
Nekem, meg pár másik tagnak volt hasonló gondja.
Sz.J.-nek á' la komlpett elment a hang, nekem meg új vga után állt le a hang, először a tuner, majd winamp, legvégül a játékok alatt, az újabb driver telepítése 227-es hibaüzivel zárult.
kb. innét foglalkoztunk a témával elég sokat Szerintem ebből is hasonló fog kisülni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38475) ->Raizen<- válasza Gorneck (#38470) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A tápom miért lenne gyenge hozzá? Ez jó hatásfokú server táp. A lapom beállitásai pedig 3,4 ghzhez: 9*378 fsb 1,4 v a procinak biosba állitva a ramok teljesen visszaosztva és úgy 750 mhzen mennek a ramok 1,79v-ot kapnak 5:5:5:18 időzítéssel minden beállítás auton kivéve ugye ramot fixáló dolgok. A hűtés se annyira sz@r szerintem. Ja és speedstep kikapcsolva virtualizációs technologia off cpu thermal throttling vagy mi off inteligent energy saver off.

[ Szerkesztve ]

(#38476) Gorneck válasza ->Raizen<- (#38475) üzenetére


Gorneck
titán

Szerverekkel dolgozom...nem kell bemutatni azt a tápot... ;) Nem ide van kitalálva...

Előbb még max 3gigáról írtál...most már 3,4? Akkor meg miért vagy elégedetlen?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38477) ->Raizen<- válasza Gorneck (#38476) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hogy miért? Mert nem prime 95 stabil. Ott azonnal failedes lesz 1-2 mag random ez. A 3dmarkok lefutnak a crysist is birja a gép amugy. Elhiszem hogy nem kell bemutatni neked de azt mivel magyarázod kedves donáld tasi :DDD hogy lizakattilanak akié a q6600 volt 4100 mhzt vitte a giga p35 ds3p lapja HIPRO 700w táppal? Készséggel állok rendelkezésedre ha képekre vagy kíváncsi! :R

(#38478) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Azt elismerem persze hogy egy terjedelmesebb hűtő nem ártana a q6600 alá. Majd lesz az is.

(#38479) Laraxior válasza ->Raizen<- (#38478) üzenetére


Laraxior
titán

Scythe Mugen2 ami megfogja 3.6GHz-en..esetleg valamivel afelett... de léggel felesleges afelett próbálkozni :K mondjuk mostanság egész jóidő van :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#38480) ->Raizen<- válasza Laraxior (#38479) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Xigmatek HDT-S1283 RED SCORPION-nal lett lehűtve 4100 mhz-n lizakattila előző tulajnak. :K

(#38481) Gorneck válasza ->Raizen<- (#38477) üzenetére


Gorneck
titán

Személyes voltál jelen a 4,1es tuningkor vagy a legeslegjobb haverod? Gondolom nem stabil eredmény...

Gorneck#1239

(#38482) ->Raizen<- válasza Gorneck (#38481) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Stabil eredmény de a vitát ezzel szerintem jobb berekeszteni én arra akartam célozni hogy tuningba jobb egy p35ös jobbfajta lap mint egy olcsóbb p45ös deszka és hogy a HIPRO tápot nem jó lebecsülni nagyon megéri a 7 k körüli árát használtan pl kyméránál nekem onnan van. :) Olvastam hogy 2 db hd 2900 xt-t is elbir quad procival több winyóval egyetemben ezt egyépként egy külföldi oldalon. Amugy hűtő híján szerintem várhat még a lapcsere. :(((

(#38483) Gorneck válasza ->Raizen<- (#38482) üzenetére


Gorneck
titán

Ez a stabil eredmény? [link] :DDD

A procinak vganak és hddnek nem sok köze van egymáshoz táp szinten... ;)

tuningba jobb egy p35ös jobbfajta lap mint egy olcsóbb p45ös deszka Ez nem igaz...illetve nagyon függ attól mit teszel bele és míg egy p45ös lap beállításához hetek kellenek addig egy p35 pikk pakk meg van...mert egy p45ben nagyon nem elég, hogy emeled a cpu és a ramfeszt...

Tudom kitől vetted...én is tőle akartam venni...még jó régen ;) De vettem egy alkalmasabb alanyt... :)

Gorneck#1239

(#38484) Gorneck válasza Gorneck (#38483) üzenetére


Gorneck
titán

Szal, ha tényleg minden fesz állítással bívelődtél már a lapod biosában...akkor érdemes lenne beszerezni egy DS3P vagy DS4es lapot...az alatt nem érdemes nézlődni ahhoz a procihoz...és mivel egy q66-ról van szó 1:1ben kizárnám a p45ös lapokat is...nagyon nehéz belőni őket egy q66hoz.
Szal érdemes először venni egy erősebb hűtőt kicsit jobban körbejárni a lapod biosát...min egy ilyen szenten. Ha nagyon nem megy akkor lapcsere...bár ezekkel a kiadásokkal lassan egy york áránál jársz...

Jahh és elnézést...én elekesb kollégától vettem majdnem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38485) lizakattila válasza Gorneck (#38483) üzenetére


lizakattila
senior tag

Húha miket látok itt.
Na a félreértések elkerülése végett: igen, az általad linkelt eredményem, az csak egy pár perces kíváncsiság eredményeként nevezzük Max oc-nak.
Sajnos nem sokáig volt nálam a proci, átmenetileg volt csak rá szükségem, ami nálam "kitesztelt", stabil eredménynek nevezhető, az [EZ] volt.
Illetve, amit még néztem, az az volt, hogy 1,4v-on 9*400=3600-on hiba nélkül ment minden (játékok, teszt programok...), nem volt fagyás vagy újraindulás, stb.
Én ennél többen nem néztem, ez maximálisan elég volt mindenre.
A tápra visszatérve, nekem is szintén egy hipro 700w-os van, eddig semmilyen olyan hibát nem tapasztaltam, ami a tápra utalhatott volna, a quaddal sem.
Azzal viszont egyetértek, hogy p45-ben nem egyszerű belőni a procit.
Nálam P35-DS3P(rev1.0)-ben ment. Mondjuk azt, hogy nem gyenge ez a lap, kiszolgált már egy pár procit nálam, és elég jól mentek benne (de ezek mind főleg Wolfik voltak, quad ez az 1 fordult meg benne).
Ezt már darky@ kollegának is...
Úgyhogy összességében én is azt tudnám mondani, hogy a beállításokat kellene finomhangolni egy kicsit első körben, aztán ha ez nem jön össze, akkor lehet gondolkozni a lap vagy bármi más hardver cserén.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#38486) Gorneck válasza lizakattila (#38485) üzenetére


Gorneck
titán

Így már minden úgy hangzik, ahogy kell lennie egy jobbfajta q66 esetén...nem mese mese mátka...

Gorneck#1239

(#38487) ->Raizen<- válasza lizakattila (#38485) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nos ha már itt többen is mondták hogy "finomhangoljam a beállításokat" akkor konkrétizálhatni is lehetne lassan hogy mire gondoltok minek kellene több feszt kínálni?
Konkrétan a bios kép itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38488) lizakattila válasza ->Raizen<- (#38487) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hát én nem vagyok valami nagy góré p45 terén, de nézz szét Gorneck23 oldalán, elég sok q6600-os eredmény van, és mellette ott vannak a feszültség beállítások is (igaz giga lapokban, de kiindulási alapnak jó lehet).
Illetve ha leírod a mostani konkrét beállításokat, akkor biztosan fognak tudni támpontot adni, hogy minek adj még többet (vagy esetleg éppen kevesebbet).

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#38489) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.
Azt kérdezném hogy visszakerült hozzám a volt p35 lapom.Na most mikor nálam volt pár hónapja én nem is nagyon használtam llc nélkül,és most llc-t kikapcsoltam,de idle és load fesz ugyanannyi.Idle ilyenkor többnek kéne lenni.Nem?és terheléskor pedig jönne a norm fesz a cpuz-ba.Legalább is eddig p45-be úgy volt,mindenhol.A biosba természetesen többet kell adni,csak azt furcsállom hogy semmi külömbség idle és load fesz közt,mert ha llc be van kapcsolva okés.Annak így kell kinézni.Amúgy kevés a dropp,mert llc-vel 0.02v körül van,llc nélkül is 0.04 alatt marad szinte.Ezért is használnám akkor inkább llc nélkül,csak ez furcsa.

If a second or you are the first to lose.

(#38490) akoska07 válasza bzs73 (#38489) üzenetére


akoska07
nagyúr

ha nincs róla előzetes tapasztalat,akkor nem tudhatod mennyit droppolt
hacsak az előző tulaj nem mond róla vmit.
hátha ő ugy használta.

vagy lehet,hogy ez a lap ilyenre sikeredett a gyártásnál.
természetesen ez mind előnyként jelentkezik,hál'istennek.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38491) Gorneck válasza akoska07 (#38490) üzenetére


Gorneck
titán

Még 4db e8200 között is hatalmas különbsége lehetnek...

Gorneck#1239

(#38492) Pantok


Pantok
aktív tag

Sziasztok

Kisebb dilemmám adódott a EP35-DS3L Rev 1 es alaplapommal, segítségért kutaok hátha tud valamit.

Szóval nemrég problémát okozott egy kis memória vásárlás (nem olvasta be a negyedik gigát amit betettem) ami bár nem oldódott meg nem most kevésbé érdekel, mint a javítási próbálkozásokból fakadó újdonsült problémám.
Tehát a memória miatt frissítettem a biost @BIOS-al, neten keresztül. Mindent elintézett magától gond nélkül, a bios frissűlt a problémám megmaradt, nem számít (most).
Sajnos viszont a gép nemhajlandó újraindulni magától.
Tehát ha átállítok vlmit biosban a boot leaáll, fekete képernyő, ugyanez sima win-ből való ujraindításnál. Ha kinyomom-benyomom megy gond nélkül, bár a biosba beállított dolgok bár elmentődnek nem igazán lépnek érvénybe (húzni nemtudok semmit).

Na most megpróbáltam volna új biossal a dolgot de a @BIOS progi valami hihetetlen problémát köp ki nekem már installáláskor, Q-flashbe pedig BIOS ID CHECK ERROR-t kaptam bármire amivel próbálkoztam.

Valami ötlet hogy ezt mi okozhatja és hogy hogyan oldhatnám meg?

(#38493) emre válasza Pantok (#38492) üzenetére


emre
veterán

"Tehát a memória miatt frissítettem a biost"

Erre nem tudom mi szükség volt? :F

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38494) Pantok válasza emre (#38493) üzenetére


Pantok
aktív tag

Szimplán érthetetlen módon nem olvasta be a memóriákat (pill. 3 giga van bent, bios kettőt lát, windows 3-at de kettőt használ) ha meg beteszek egy negyediket a gép be se tud indulni.
Egy próbálkozást megért.

(#38495) Gorneck válasza Pantok (#38492) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen ramokról van szó? Feszt is kaptak?

Gorneck#1239

(#38496) Pantok válasza Gorneck (#38495) üzenetére


Pantok
aktív tag

2x1gb Kingston 800mhz és 2x1gb Kingmax 800 mhz, érintetlenek a szimpla betevésen kívül

(#38497) belaazallat válasza Pantok (#38492) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ilyesmit nekem is produkált mostanság a gépem. Clear CMOS-t próbáld meg. Utána mindent állíts vissza.
Milyen oprendszert használsz? Ugye 64 bitest, mert csak az látja a 4GB ramot.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38498) Gorneck válasza Pantok (#38496) üzenetére


Gorneck
titán

Egy kis fesz mehetne a ramnak 1,9V és az MCHmak +0,1V.

Gorneck#1239

(#38499) Pantok


Pantok
aktív tag

Nos nagynehezen sikerült a cmos clear és így a főbb probléma megoldódott, köszönöm.
Gorneck ramokat sose húztam, pitiáner vagyk OC-ban, gondolod hogy azért nem veszi a negyediket/használja a harmadikat?
ddr2-es +v cak 0.1-0.7 van

(#38500) Gorneck válasza Pantok (#38499) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nem húzás...és igen, lehet ezért...vagy mert kétfajta ramból áll a 4esfogat...

1,8V az alap, ergo +0,1V és meg is van az 1,9V.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.