Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38251) tlac válasza masterful87 (#38250) üzenetére


tlac
nagyúr

lga775-ös giga lapok már nem igazán beszerezhetőek, így nem is ajánlok semmit
ds3 alá ne menj

(#38252) 00roli00 válasza hito (#38223) üzenetére


00roli00
aktív tag

1600-on hajtod a procit :F

(#38253) Jorus válasza 00roli00 (#38252) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kép készítésekor nem volt terhelve a rendszer, ezért az EIST, C1E levette a szorzót és a VCore-t valszeg.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38254) Qru válasza masterful87 (#38248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne menj bele! Az sokkal gagyibb lap mint a P35 DS3 volt.

#nincsbennetarcsi

(#38255) Locutus


Locutus
veterán

Windows7-tel mik a tapasztalatok?
Jó driver mindenhez van, ami ezeken az alaplapokon van?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38256) Jorus válasza Locutus (#38255) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kell driver, a tapasztalataim pedig jók a Win7-tel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38257) masterful87 válasza Qru (#38254) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm, közben már mindent elintéztem!

ASUS P5QL Pro-t egyből elvetettem márcsak a RAID hiánya miatt is, meg hogy csak 4 fázisos!

Beszéltem a bolttal, ők készségesen belementek, hogy megkapjam a vételárat, mert náluk csak egy EP45-DS3LR lett volna, dehát ez is L-es, szintén 4 fázis!

Fene tudja miért továbbra is a Giga mellett állok, ezért végignéztem a Giga honlapját, hogy mik vannak.
Néztem a DS3 sorozatot, meg az UD3-asat... sajnos az UD3 nagyon drága! Kiválasztottam, hogy egy EP45-DS3R tökéletes lesz.
Elkezdtem nézni az árgépet... hát nem akartam elhinni, hogy a 775-ös Giga lapok már alig kaphatóak... pedig igaz! :D Legtöbb helyen csak az EP45-DS3LR volt, nade egy boltban akadt egy DS3R, azt telefonon félre is rakattam, holnap reggel megyek érte! :D

Hurrá, köszönöm a segítséget mindenkinek, alig várom mit fog produkálni a Q6600 meg a Mugen2! :)

PS: Már csak az az apró bökkenő van, hogy mi lesz a régi oprendszeremmel? :S Talán csökkentett módban, nem tudnám rádobni a P45-ös drivert? Jó lenne még visszamenni egy kicsit a régi rendszerbe, mert az a tuti, ha ott nézhetem végig, hogy mit kell elmentenem! :)

[ Szerkesztve ]

(#38258) tlac válasza masterful87 (#38257) üzenetére


tlac
nagyúr

simán menni fog a régi rendszer is, a giga p35 és p45 között nincs túl nagy különbség

(#38259) lalus8706


lalus8706
tag

sziasztok!
EP45-UD3P-re milyen memóriát ajánlatok?Mert a memory supportjánál nem sok RAM van megadva...
Egyébként Q9300 lesz mellette.
Thx

(#38260) Locutus


Locutus
veterán

Az új alaplapokhoz hogyhogy nem adnak ilyen kis alátétes csavarokat?
Vagy ezekre manapság már nincs szükség? Mármint az alátétre.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38261) Gorneck válasza Locutus (#38260) üzenetére


Gorneck
titán

Miért? Én még egy laphoz se kaptam...mindig a házhoz adtak...

Gorneck#1239

(#38262) 00roli00


00roli00
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Biost frissítettem a deszkámon proci csere miatt. Találtam egy új bejegyzést benne, "loading calibration" néven. Van vkinek tapasztalata, melyik értékre érdemes állítani, vagy egyáltalán mi célt szolgál :F

(#38263) Gorneck válasza 00roli00 (#38262) üzenetére


Gorneck
titán

A cpu fesz dropját csökkenti...

Gorneck#1239

(#38264) 00roli00 válasza Gorneck (#38263) üzenetére


00roli00
aktív tag

Köszönöm mester. :R :R

(#38265) sgergi válasza Locutus (#38260) üzenetére


sgergi
veterán

A házhoz adják általában.

(#38266) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy fix feszen használom a procimat, szal az energiamegtakarító feature-ökből a feszvisszavevés kivéve, gondolom ez amúgy is csak auto feszen működik. Viszon az órajelcsökkentés érdekelne hogy jelentene e valami fogysztásbeli különbséget ha csak az órajel van visszavéve?

(#38267) lsc válasza Baga1983 (#38266) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam működnek az energiatakarékossági funkciók tuning mellett is, az a legegyszerűbb . Egyébként az órajel nem túl sokat jelent, a fesz többet .

Az élet kegyetlen .

(#38268) Baga1983


Baga1983
senior tag

De a feszt nem veszi vissza ha manuálisan adod meg nem?

(#38269) lsc válasza Baga1983 (#38268) üzenetére


lsc
nagyúr

Megfogtál, alapfeszen megy a tuning, azt nem tudom . A szorzót biztosan visszaveszi.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38270) Qru válasza Baga1983 (#38268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A feszt csak alapórajelen veszi vissza, mindegy hogy auto-n vagy manuálsian adod meg az alapfeszét a procinak, ha pedig változtatsz rajta akkor sem veszi vissza a feszt.

#nincsbennetarcsi

(#38271) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Látom nagy nehezen mindenhez kijött W7-es RTM driver, csak az alaplapi chipsethez nem. Mit javasoltok, így is tökéletes lesz minden, hogy abból csak Vistás lesz fent, vagy még érdemes várnom? (sürgetni nem sürget semmi)

Link

(#38272) Jorus válasza Vasinger! (#38271) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kell semmiféle driver.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38273) Vasinger! válasza Jorus (#38272) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De akkor egyáltalán miért adnak ki hozzá, ha nem is kell? Nem értem.

De egyébként volt egyszer, még vistán, ha nem raktam fel valamelyiket, (pontosan nem tudom) nem működött rendesen minden.

(#38274) Jorus válasza Vasinger! (#38273) üzenetére


Jorus
nagyúr

EP35-DS4-em van, feltoltam az RTM-et, mondom, na, jönnek a driverek. Ránézek az eszközkezelőre, és ott volt minden felismerve, még a monitort is detektálta a telepítés alatt. Háló, hang, kép, USB, SATA, minden pöccre műxik. Ez nem Vista. :).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38275) Vasinger! válasza Jorus (#38274) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Be***rás.

De a VGA és APU driver elengedhetetlen sajna. :( De ennyi baj legyen. ;)

(#38276) Jorus válasza Vasinger! (#38275) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jamm, de a VGA driverek pl. már jó ideje elérhetők.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38277) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Létezhet, hogy az sb melegedése miatt nem megy a tuning? Azaz 7*500 simán megvan mint eddig de most nézem, hogy megy-e feljebb új ramokkal (tuti mennek 1066-ot) és mivel a vga csúnyán rajta van az sb-n melegedésre gondolok. CPU-n, nb-n víz van. Tehát erről a frekiről nem nagyon megy feljebb akármennyi feszt adok akárminek.

(hiányzó infók az adatlapomon)

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#38278) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok.

Van egy alaplap (EP35-DS3) a kezeim között. A problémám vele az, hogy a benne lévő Geforce 8800GT csak PCI-E 1x módban működik. A legfrissebb BIOS van a lapon. Olvastam hogy segít ha a híd feszültségét megemelem, de az sem segített. A hibajelenség egyik napról a másikra jött elő az emberke elmondása szerint, tehát egy darabig ment neki elvileg rendesen.
Most próbaképp visszateszek egy régebbi biost. (poén hogy más kártyákat simán visz 16x-os módban és a 8800GT is műxik más alaplapban rendesen, tehát csak egymást nem komálják valamiért :) )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38279) Gorneck válasza Dr. Romano (#38278) üzenetére


Gorneck
titán

Elem ki be? Elindítás VGA nélkül?

Finwe: Itt a vége fuss el véle esete forog fent elég keményen...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38280) Dr. Romano válasza Gorneck (#38279) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megpróbálom. A régebbi bios nem segített.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38281) Finwe válasza Gorneck (#38279) üzenetére


Finwe
őstag

Faint, ennyit a régi ramok is vittek :C Tipp van rá, hogy a procinak ez a vége vagy a lapnak?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#38282) Jorus válasza Finwe (#38281) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lapra tippelnék, SB-nek nincs sok köze a tuninghoz egyébként sem. Mondjuk P35-össel az 500-as FSB nem egy rossz eredmény. Gondold el ugyanezt egy E84-gyel mondjuk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38283) Gorneck válasza Finwe (#38281) üzenetére


Gorneck
titán

Ezért cseréltél ramot?

Ha 6550ed van, akkor igen. Lehet vége a procinak...nálam 5db 6550ből 1db ment 500 fölé...520 vitt aszhem és azt alapfeszen...után sehova tovább...másik procival (e8200) 560-570 is ment...
Persze ez nem jelent semmit...lehet vége a lapnak is...de én a procira tippelek...egyébként egy 6550től szterm az 500 már nagyon jó eredmény...

Gorneck#1239

(#38284) Tommee válasza Qru (#38270) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ez így ebben a formában nem igaz. Normal fesz mellett és bekapcsolt energiatakarékos funkciókkal visszaveszi a feszt és a szorzót is. Pl.: nálam eredeti 7x333 helyett 7x400-ra lövöm be a tuningot(fesz normal), akkor visszaveszi a szorzót és a feszültséget is.
Akkor nem veszi vissza ha NEM "Auto" vagy "Normal" van beállítva.

(#38285) Dr. Romano válasza Gorneck (#38279) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Visszatettem rá az F4-es BIOS-t. Elem ki-be megvolt, de semmi változás. VGA nélkül csipog rendesen a lap.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38286) Finwe válasza Gorneck (#38283) üzenetére


Finwe
őstag

Dehogy, bővítettem memót, hogy legyen. Van, hogy a régi 2*1GB adata 800+ ee-vel használom együtt de úgy csak 960-at mennek.
Akkor úgy néz ki extrém hűtés már nem is kell rá :D :DDD
Jorus, neked is köszi! Végül is nem számít, jó ez így is :)

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#38287) Gorneck válasza Dr. Romano (#38285) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor cummi...vagyis nékem tippem nincs több...

Gorneck#1239

(#38288) Dr. Romano válasza Gorneck (#38287) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben, azért köszi!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38289) brd válasza Vasinger! (#38273) üzenetére


brd
nagyúr

A kolléga csak hiszi, hogy nem kell. Kell az, csak nem feltétlen látható a frissebb driver eredménye, mert az jórészt hibajavítás, esetenként sebességnövekedés, kompatiblitásnövelés és hasonlókból áll.

The only real valuable thing is intuition.

(#38290) Vasinger! válasza brd (#38289) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor végül is ajánlott felrakni, de nem kötelező. Az a lényeg, hogy kárt nem teszek avval, hogy felrakom?!

(#38291) brd válasza Vasinger! (#38290) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az esetek 99%-ában nem okozol kárt. Az 1%-ot a magam részéről fenntartom a kompatibilitási problémáknak. :) (Ill. olyasmiknek, hogy a gyártó valami fícsört nagyon bele akar rakni, de az még nem tökéletes; ez is okozhat gondot).

The only real valuable thing is intuition.

(#38292) Jorus válasza brd (#38289) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy értettem, hogy driverek felpakolása nélkül is üzemkész a konfig Win7-tel. A júzerek ~90%-a az alaplaphoz kapott lemezről pakolja fel a meghajtókat, és nem frissítget az új verziókra, hiába jönnek ki a frissítések. Így ők pl. simán használhatják az OS-ben alapból meglevő drivereket, hiszen ha XP-t használnának, ott sem tolnák fel az újabb verziók frissítéseit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38293) brd válasza Jorus (#38292) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor rendben, csak szerintem nem jó, ha ezt így jegyzi meg valaki. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#38294) Bocaa


Bocaa
senior tag

Mi a francért mennek tönkre a pendriveok a lapom usb-jébe???????

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38295) emre válasza Bocaa (#38294) üzenetére


emre
veterán

elöl vagy hátul?

ha elöl akkor nézd meg nem-e a fire wire in-re dugtad-e a kébelt?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38296) brd válasza emre (#38295) üzenetére


brd
nagyúr

Jaja, egy kolléga hathatós közreműködésével (ő rakta össze a gépet) pont így "bántam el" egy 1 GB-os Kingstonnal. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#38297) Bocaa válasza emre (#38295) üzenetére


Bocaa
senior tag

hátul
eza poén benne
és egy kölcsön pendrive nagyon cikis helyzet :B

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38298) emre válasza Bocaa (#38297) üzenetére


emre
veterán

Ühümmm, nekem eddig tartott a tudományom.
Kár hogy nincs vállvonogató szmájli mert nem értem mi lehet a baj.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38299) Bocaa válasza emre (#38298) üzenetére


Bocaa
senior tag

énse
hát remélem nemvolt rajta fontos adat

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38300) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek lszi. Memória bővítés előtt állok, de a kinézett Kingmax 2 GB-os ram nem szerepel a lapom memória támogatási listáján. A memóriás topicban azt tanácsolták, hogy nyugodtan megvehetem, mert a giga lapok kedvelik a kingmaxot. Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata is EP35-DS3R lappal és 2 GB-os kingmax-al? Most van benne 2 x 1 GB kingmax 1066 MHz CL5 időzítésű. Ehhez vennék még 2 x 2 GB-ot de azt találtam, hogy háromféle is kapható a piacon: van a KLEE88F-B8K5, aminek CL5 az időzítése, ezt nagyon dicsérték, de azt írták, hogy már nem nagyon lehet kapni. Van még két újabb, de a vélemények szerint rosszabb típus, amelyek CL6 időzítésűek, ezek: KLEE88F-B8KO6 és KLEE88F-B8KU6. Az árgépben csak ezeket az utóbbiakat találtam.

Számít az, hogy ami most van benne az CL5 időzítésű és esetleg csak olyat kapok hozzá ami CL6-os? Mindenképpen CL5-öst vegyek? Van valakinek ilyen giga lapban ilyen memória? :F

Előre is köszi a válaszokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.