Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) Prober


Prober
csendes tag

Hali!
Az érdekelne hogy lesz egy ga p35-ds4-es alaplapom és egy pc-8500as(ddr2,1066MHz, cl5, kingston hyperx) ram ki lenne-e benne használva?Ha nem akkor tudnátok tippet adni hogy milyen lenne bele a megfelelő RAM?
Üdv!

Üdv, Prober

(#39402) proci985 válasza Prober (#39401) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ki lehet benne. tud 4:1es (effektív 2:1es) rációt is, tehát 266os FSBjű proci mellett már alaponórajelen is lehet használni az 1066on ramot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39403) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Nekem is hang gondom van. Nagyjából elolvastam és megcsináltam, amit itt olvastam. Win7 alatt van hangom, de xp-nél (sp2) nincs. ga-p35c ds3 rev 2
Először letöröltem mindent (uaa, realtek) előlapi csatit is lehúztam, majd uaa 888111 és realtek fel. Ezekután is van egy ismeretlen eszköz az egyéb eszközök között és két uaa bus driverem egyszerre.
Akinek volt már hasonló és megoldotta, légyszíves írja le nekem. Köszönöm!

(#39404) Peace


Peace
nagyúr

Hiába nézegetem a manual-t, nem találom, hogy mit kell megnyomnom BIOS-on belül, hogy több opciót érjek el. Szeretnék memória időzítésekkel babrálni a DS3-as alaplapomon, de nem emlékszem mivel lehetett előcsalogatni a plusz beállítási opciókat. Valaki ki tudna segíteni?

(#39405) sz.j válasza Peace (#39404) üzenetére


sz.j
nagyúr

Parancsolj .., remélem, hogy erre gondolsz? :D
[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39406) Peace válasza sz.j (#39405) üzenetére


Peace
nagyúr

az az, köszi!

(#39407) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Adott egy P35-DS3 Rev1.0 F14 BIOS.A probléma a következő.Ha lehúzom a SATA-s (2 HDD,2 ODD) meghajtókat ilyen olyan okokból,mikor vissza illesztem őket ugyanabba a slotokba a Win nem találja az indító fájlokat.
BIOS-ban indítás előtt boot sorrend mindig csekkolva,sokszor csak a BIOS reset segít,miután fél óráig helyezgetem ide-oda a sata csatikat eredmény nélkül.Úgy hajlandó elindulni haa rendszer vinyót nem csatlakoztatom,csak a hiányára panaszkodó rendszer üzenet alatt dugom vissza. :F
Tud e valaki vmi okosat mondani erre?
üdv

(#39408) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hol találok olyan audio drivert, ahol a hangszín szabályozását lehet külön-külön állítgatni? (Win7 64bit, GA P35 DS3L)

A jelenlegiben csak annyit tudok csinálni, hogy "Pop" vagy "Rock" meg a többi előre beállított dolog...

(#39409) Lord Myn válasza davidsonic (#39408) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szia,

Es olyan nincs, hogy User vagy Custom (vagy Egyeni, ha magyar), emlekeim szerint valami ilyesmi van a Realtek driverben.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#39410) davidsonic válasza Lord Myn (#39409) üzenetére


davidsonic
csendes tag

A jelenlegi driverem magyar, de sajna nem találok ilyen lehetőséget :( A "Hanghatás" beállításainál a "Hangkörnyezet" illetve a "Hangszín szabályozás"csak az előre beállított cuccokat tudom állítgatni... Vagy jobban járnék az AC97-es driverrel? Csak mert XP alatt mindig azt rakja fel, Win7-nél meg a Realtek HD-t.

(#39411) Lord Myn válasza davidsonic (#39410) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Na, megnéztem neked egy másik gépen (a sajátomon soha nem használtam integrált hangot), tényleg nincs egyéni, hanem egyszerűen, csak menj bele az egérrel a hangszínszabályzóba és állítsd át a csúszkákat, el is tudod menteni a beállítást.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#39412) davidsonic válasza Lord Myn (#39411) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Pontosan ez a bajom, hogy ebben nincsenek csúszkák sem, semmi grafikus hangszínszabályozó. Most felraktam egy másik drivert, ebben meg már maga a program sincs benne, csak a tálcán a kis default ikon, oszt csá.

Szóval létezik olyan driver, amiben grafikus hangerőszabályozó van (Win7 64bit)?
:)

(#39413) kaccsnorci


kaccsnorci
csendes tag

sziasztok!
lenne egy kis problémám, remélem tud valaki tanácsot adni. van egy Gigabyte P35-DS3P alaplapom, és a gépemben volt egy WD 500gb sata 2 winyó. királyul működött minden, windows 7et használva. most vettem mellé egy samsung 500 gb sata 2 winyót. elég sokat olvastam utána hogy most a sárgába kell dugni mind a kettőt vagy a lilába mind a kettőt, vagy tök mindegy az egész. utána azt mondták hogy újra kell rakni a rendszert hogy rendesen működjön, ehhez nem sok kedvem volt. találtam egy olyan tanácsot hogy a biosban be kell állítani ezeket:

SATA AHCI: AHCI
SATA Port 0-3 native mode: enabled
Onboard sata/ide device: enabled
onboard sata/ide ctrl mode: AHCI

ezeket be is állítottam kékhalál volt a win betöltése közben. átdugtam mind a két winyót a lila foglalatba, visszaállítottam a biost, elindult. utána megint elindítottam a fenti beállításokkal és az eszközkezelő már látta. ezután megformáztam és most működik. viszont a win7 a rejtett ikonok között berakott egy olyat hogy: a hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása. ha rákattintok ott van mind a két winyóm neve meg hogy kiadás. na ezt nem tudom hogy most ezt miért rakja ide nekem. valamint honnan tudhatom meg hogy most a két winyóm megfelelően működik-e? mármint hogy sata 2 módban vannak-e?
minden tanácsot szivesen fogadnék, mert megőrülök hogy egy hete raktam új rendszert, most vettem új winyót és mégsem működik tökéletesen...

(#39414) Locutus


Locutus
veterán

Olyannal találkozott már valaki, hogy a SYSFAN2-re kötök egy 3 tűs ventit (SWIF2 1201), és fix 950RPM-en megy?
Ennek 1200-as fordulaton kéne menni 12V-tal, amit máshova kötve tud is. Ezen a csatin viszont nem. Ez az a csati ugye, amire 3 és 4 tűs is mehet. Az easytune meg a speedfan szerint is 100%-on megy a venti azon a csatin, az egyik 950-et, a másik 1000RPM-et ír rá...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39415) robotjatek válasza Locutus (#39414) üzenetére


robotjatek
tag

Én arra kötöttem rá a 4centis ventimet, és alig hallható, kb 5000rpm helyett 4000 körül pörög azon a csatin.

(#39416) Locutus válasza robotjatek (#39415) üzenetére


Locutus
veterán

Ezekszerint az direkt leszabályzott lehet, vagy mi? 9.5V?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39417) hfrankee válasza robotjatek (#39415) üzenetére


hfrankee
senior tag

5000 meg 4000??!!!
Ebben biztos vagy?!

(#39418) robotjatek válasza hfrankee (#39417) üzenetére


robotjatek
tag

Helyesbítek jelenleg 4355 Everest szerint. Egy régi P3 procihűtőről való 4centis kis kávédaráló:)

(#39419) hfrankee válasza robotjatek (#39418) üzenetére


hfrankee
senior tag

Az komoly lehet,hangilag is :Y

(#39420) Robi_73 válasza davidsonic (#39412) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Sajnos nincs olyan driver ami tartalmazza az EQ funkciót! Én sosem használtam az alaplapi hangkártyát addig míg nem váltottam win7-re, mivel az addig használt SB Audigyhez sincs win7 driver. Két napig szenvedtem driverekkel, és más gyártó külön feltelepíthető EQ termékével, de mivel ezek sem hozták a megfelelő szintet hangkártyát cseréltem. (Asus Xonar D2) Sajnos ez van. :(

Robi73

(#39421) robotjatek válasza hfrankee (#39419) üzenetére


robotjatek
tag

Igazából a 4850 és a Hyper 212 ventije közös erővel elnyomják a hangját :DDD

(#39422) Robi_73 válasza Locutus (#39414) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbáld meg kikapcsolni a biosban a Cpu Smart Fan Controlt, és úgy ellenőrizd a fordulatot.

[link]

Robi73

(#39423) hfrankee


hfrankee
senior tag

Erre valaki? :F

(#39424) davidsonic válasza Robi_73 (#39420) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Azért köszönöm :( Viszont a legfrissebb Realtek driverben a mélyet legalább ki lehet emelni (asszem +40-re lehet a db-t állítani)
Üdv

(#39425) Locutus válasza Robi_73 (#39422) üzenetére


Locutus
veterán

Nézd:

Ez aligha jelenti azt, hogy a SMART FAN együtt szabályozza a SYSFAN2-t a CPU-val...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39426) Lord Myn válasza Robi_73 (#39420) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Milyen Audigy-t használtál? Tudtommal mindegyikhez van Win7 driver...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#39427) brd válasza kaccsnorci (#39413) üzenetére


brd
nagyúr

Az biztos, hogy rendesen, AHCI módban működnek, mert különben nem lenne ott az az ikon (ez egy S-ATA tulajdonság, hogy eltávolítható menet közben). Azt, hogy S-ATA2 módban működnek-e, pl. a HDSentinel információs fülén tudod megnézni.

The only real valuable thing is intuition.

(#39428) Robi_73 válasza Lord Myn (#39426) üzenetére


Robi_73
őstag

Audigy SE. 2009 augusztusa óta használom a a win7 64-bites változatát és akkor nem volt hozzá driver. Voltak hekkelt változatok, de azok csak 2gb memóriával működtek (Pax), így nekem nem volt választásom. Telepítés közben fagyott vagy nem talált eszközt. :(

Robi73

(#39429) Lord Myn válasza Robi_73 (#39428) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ja, értem... Mondjuk vigasztaljon az a tudat, hogy az SE kártyáért nem kár, annál fényévekkel jobb a Xonar. Btw, én csak most kezdtem el használni a Win7 x64-et, hát szokni kell...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#39430) Radnix


Radnix
senior tag

Üdv!

Elkéne egy kis segítség:[link]

(#39431) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

Hali!

Adott egy konfig:
Alaplap: Gigabyte ga-p35-ds3 rev 1.1
Proci: Q6600 rajta egy AC Freezer Xtreme
RAM: 4X2 Gb Kingmax 1066Mhz
VGA: Sapphire 4870 512mb
Táp: FSP 400-60HLN (80+)

nos ma összeraktam és bootolna be a win7 dvd, de a bootolás feliratnál nem megy tovább:S
nem az ODD és a HDD a hibás mert többel is kipróbáltam és ugyanez...
Az eladó aszonta h a gombelem merülőben, lehet hogy ettől van?
Ha nem akkor mitől lehet ez???(:(

(#39432) sz.j válasza BigG.(nnnnn) (#39431) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Az eladó aszonta h a gombelem merülőben, lehet hogy ettől van?"

Akkor az eladó vegye vissza a lapot (ha eredetileg ezt a hibát nem említette!), cserélje ki a "gombelemet" és ha ez után jó lesz a lap csak akkor vedd meg. :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39433) Qru válasza BigG.(nnnnn) (#39431) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kamu. A gomb elem azért van a lapon, hogy amíg nincs áram alatt a gép ne felejtse el a bios beállításokat. Ott vmi más gubanc lesz. :(

#nincsbennetarcsi

(#39434) IRON STORM válasza BigG.(nnnnn) (#39431) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tiltsd le a floppyt a biosban.

Csak a TDi!

(#39435) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok, haver gépével elég nagy gond lenne. múlt héten xp telepítés után, semmi gond, de xp-be való bejelentkezés után 2-3 perccel már kék halálok jönnek. aztán ezen a héten már odáig sem jut el, egyszerűen kirakja a memóriát, meg a vinyókat, és csak áll...nem csinál semmit egy jó darabig, csak kb egy 2 perc után. mitől ilyen tetű lassú? ha levannak róla húzva a vinyók, akkor továbblép, mint ahogy kellene neki.
sőt a gond valahol ott lehet szerintünk, hogy a vinyók nem mennek ide módban, ott válik tetűlassúvá a gép. állítottuk AHCI módra, meg RAID módra, de akkor meg xp telepítő nem talál merevlemezt, szóval így sem jó. BIOS reboot megvolt, elem volt kivéve, még jumper is volt használva, de semmi. érdekes, éjszaka nekem sem volt bent elem, reggel beraktam, és az én gépem pöccre indul, alap bios beállításokkal. az övének is kéne, de nem megy.
ha vki találkozott hasonló gondokkal, vagy esetleg tudna segíteni a problámánkban, az kérem mihamarabb írjon, nagy fontos lenne.

a gép.:

Giga p35 dq6 rev 1.0
C2D E8400
Crucial Ballistix Tracer 2X1GB 1066
MSi 8800GT OC
Chieftec 450W
Samsung 320GB SATA2
Samsung 750GB SATA2

naggyából ennyi. előre is köszönöm a segítséget.
hali.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#39436) belaazallat válasza GrooveHero (#39435) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Vinyókról HD sentinel mit mond, ha berakod másik gépbe? Memóriát teszteltétek? Van valami tuningólva? Bios reboot alatt ugye nem volt áram alatt a táp?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39437) GrooveHero válasza belaazallat (#39436) üzenetére


GrooveHero
addikt

szia. HD sentinel még nem néztük, de működnek a vinyók elvileg, legalábbis a 320-as az tuti.

tuningolva semmi nincs alapon van minden, BIOS restartkor a gép és a táp áramtalanítva.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#39438) belaazallat válasza GrooveHero (#39437) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha telepítéskor egy vinyó van benne úgy is csinálja? HD sentinel mit mondott a vinyókra?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39439) GrooveHero válasza belaazallat (#39438) üzenetére


GrooveHero
addikt

1 vinyóval is azt csinálja, rendzservinyóval is , tehát amin van rendszer, az ennyémmel, úgy értem. hd sentinelig még nem jutottunk el, de tuti semm bajuk a vinyóknak. meg az csak annyit ír, hogy hány 100%-os a vinyó, meg hőfok ilyenek. csalódtam mén már abba a progiban.

tehát a gond sajna nem itt van:(

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#39440) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! MI a különbség e 2 Gigabyte lap között?

GA-P35-DS3
GA-EP35-DS3

Csak mert a GA-P35-DS3 olcsóbb.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#39441) belaazallat válasza GrooveHero (#39439) üzenetére


belaazallat
addikt

A DQ6-on melyik bios van? Próbaként egy 3. vinyó?

Gondolom próbáltátok már másik sata aljzatba dugva is, másik kábellel?!

(#39440) rvn_10
Korábban már többször elhangzott(le lett írva), E-s verziókban van egy plussz energiagazdálkodási funkció.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39442) proci985 válasza rvn_10 (#39440) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valamint, rev2.1nél elvileg már a p35 is ep35.

meg tud áramátfolyásmérést a lap.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39443) robotjatek válasza proci985 (#39442) üzenetére


robotjatek
tag

ez alatt az "áramátfolyásmérés"-en mit kell érteni? Pontosan mi is ez?

(#39444) proci985 válasza robotjatek (#39443) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tudja mérni, hogy mekkora áramot kap a proc. ez amiatt kell, mert ennek függvényében tudja a fázisokat kapcsolgatni a lap.

mellesleg pedig a fesz*áramból kijön a proc aktuális fogyasztása is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39445) robotjatek válasza proci985 (#39444) üzenetére


robotjatek
tag

Á, értem. Köszi!

(#39446) rvn_10 válasza proci985 (#39442) üzenetére


rvn_10
senior tag

Nekem 1.0-s lesz valeszeg ugyh ezekről le kell mondanom:)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#39447) Zsolt112


Zsolt112
tag

Üdv.
A HPET mode-t érdemes 64 bitre állítanom ha 64 bites windows 7-et kezdek használni?
Van vmi pozitív pozitív vagy negatív hatása??
Bye

(#39448) rvn_10 válasza Zsolt112 (#39447) üzenetére


rvn_10
senior tag

Ez engem is érdekelne.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#39449) brd válasza Zsolt112 (#39447) üzenetére


brd
nagyúr

Érdemes, mondjuk sok értelme szerintem nincs. Elvileg a multimédia cuccok időzítését segíti, de pl. videolejátszásnál sokkal látványosabb annak a hatása, ha a képfrissítést a video FPS-ének pontos többszörösére állítod be, mint bármilyen más bűvészkedés.

The only real valuable thing is intuition.

(#39450) Stirbi válasza Robi_73 (#39420) üzenetére


Stirbi
addikt

hát nemtudom srácok, de nekem is audigy se hangkarim van , feltolom a cd röl a drivert és van minden ,eq stb stb. igaz nekem a lapom még egyenlöre ep43-ds3l :U ,de attol nem függ adriver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.