Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) GrooveHero


GrooveHero
addikt

sziasztok. a múlt héten eszereztem egy p35 ds4-es deszkát. tök jó meg minden. azelőtt egy p35c-ds3r lapom volt. a lapban egy MSI GTX 275 twinfrozr videókártya van. a régi p35-ös lap alatt, ha rivatunerben felhúztam maxra a hűtést, akkor lement a videókártya maghőmérséklete 32 fokig, de most ebben ez aj lapban 50 alá nagyon ritkán megy, általában 48-50 fok között van. olyan mint ha win alatt is valamit csinálna a kártya.

tud vki segíteni, hogy vajon ez miért lehet?

előre is köszi.
hali

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38702) belaazallat válasza GrooveHero (#38701) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali, melyik win alatt csinálja?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38703) GrooveHero válasza belaazallat (#38702) üzenetére


GrooveHero
addikt

64 bites win7 alatt

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38704) belaazallat válasza GrooveHero (#38703) üzenetére


belaazallat
addikt

Lap csere előtt is win7 volt fent? Ha nem akkor mi?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38705) GrooveHero válasza belaazallat (#38704) üzenetére


GrooveHero
addikt

szintén win7 volt. az everest úgy volt megcsinálva, hogy win induláskor a progi is indult, és vista oldalsáv szerűen kirakta az adataokat a jobb oldalra. elkezdte jáccani egy játékkal, felment a videókártya 70 fok köré, mert elfelejtettem hűteni. aztán kiléptem a játékból, a hűtést felhúztam maxra, és szépen lement a 70-ről 32-re. de most alig megy 50 fok alá, pedig ugyanúgy win alatt vagyok, nem megy semmi, csak az alap win7 és egy-két gadget. de ezek eddig is mentek.

valahogy így néz ki most az asztal, semmi nem megy:

[asztal]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38706) belaazallat válasza GrooveHero (#38705) üzenetére


belaazallat
addikt

Mennyire szellőzik a házad? És milyen egyáltalán?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38707) GrooveHero válasza belaazallat (#38706) üzenetére


GrooveHero
addikt

mennyire szellőzik?:D

se oldala, se teteje, sajnos nem tudom rátenni, mertt a proci hűtő kilóg a házból, túl széles:D

de eddig is így volt. én egyébként vmi bios beállításra gyanakodom. nem tudom, még nem volt időm nézegetni, csak zavar, hogy ennek 32 fokon kellene mennie, nem 50-en

amúgy venti nincs a házban:D arra már nem futotta.

a ház:

ház

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#38708) belaazallat válasza GrooveHero (#38707) üzenetére


belaazallat
addikt

Akkor fogalmam sincs! Sorry! :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38709) Sziszifeca válasza GrooveHero (#38707) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Nem a pasztázással van probléma?
Próbáld ki Safe-módban is! :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#38710) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

felraktam a legújabb audio drivert, leszedtem a gigabyte oldaláról.

Azonnal gondom is lett. Az első két jack felismerése gondokat okoz. Ha csak a fejhallgatót dugom be, akkor minden ok, ha bedugom mellé a mikrofont is, akkor egyiket sem simeri fel.

Tudna valaki adni egy működő Win7-es drivert? Ti találkoztatok már ilyen problémával?

mindenképp line-innek ismeri fel és kész, innentől eltünteti a speakert... nem hiszem el...

[ Szerkesztve ]

(#38711) Gorneck válasza Zebu (#38710) üzenetére


Gorneck
titán

És ez van a realtek oldalán is mint legfrissebb driver?

Gorneck#1239

(#38712) Zebu válasza Gorneck (#38711) üzenetére


Zebu
addikt

realteket már szedtem le, na az fill megkavarta a dolgot. igaz most töltöm a legfrissebbet onnan. Bár érdekes, mert ennek frisebb a dátuma

Gigabyte mintha változtatna a verziókon, nem tudom belőni ez az-e

azért leszedem

(#38713) belaazallat válasza Zebu (#38712) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Korábban volt ilyesmi probléma: [link]

Később lett is megoldás, de azt már lusta vagyok belinkelni.

Szerk: #38710-re lenne válasz, de az is a tied.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38714) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Ismét problémám lenne. Adott a lap: GA-P35-S3. Semmilyen ram nem megy benne dualban. Single channelben igen. Egy ram szintén. De abban a pillanatban, hogy dual channelbe raknám az op rendszer loadnál lefagy. Teljesen egyforma ramokról van szó. Több kitet is teszteltem már, a hiba ugyan az. Op rendszer X64-W7. 1 db 1 gigás rammal lett felrakva..ha ez számít valamit. Bár nem kellene, hogy számítson. Kissé ideges vagyok. Ramokat teszteltem, külön, az összeset, fél napom elment rá 11 ramot, mire leteszteltem. Sem a 800-as, sem az 1066-os rammal nem megy. A Memory support listben is benne vannak a ramok. 5let?? :F :F :F . Ez az 5. p35-ös giga lapom, de még ilyet nem pipáltam. :W
Üdv:
Geller

(#38715) Zebu válasza belaazallat (#38713) üzenetére


Zebu
addikt

Végigolvastam a témát, sajna nem találtam megoldást. Itt arról volt szó, hogy nem megy a driver, nálam mintha a kimenetek lennének összekeveredve...

(#38716) Zebu


Zebu
addikt

pontosabban ki és bemenet összekveredés....

asszem szétbontom a masinát, lehet nem jól kötöttem valamit be

bár eddig jó volt

(#38717) Gorneck válasza Geller72 (#38714) üzenetére


Gorneck
titán

MCH vagy Ram kapott feszt? Másik két slotba se?

Gorneck#1239

(#38718) Geller72 válasza Gorneck (#38717) üzenetére


Geller72
veterán

Minden alapon volt, szal még a ramokat sem húztam. A végén már adtam a ramoknak egészen +0.4-et. A CL-t visszavettem 5-5-5-18-ra, holott egyesben simán mentek 4-4-4-11-et. A procit is visszavettem, még a feszt is visszaadtam neki normálra, pedig elhiheted, hogy a "békettes" E6320 az 1.350V helyett megy 1.1375V-on 7x400-at..:DDD. Amúgy alapfeszen használom 1.1V-on, és eddig 24/7-ben Boincozott no problemmel. Singleben mennek, de dualban semmilyen felállással. F8-as bios van rajta, megpróbálom visszaflashelni, de előtte cserélek egy oprendszert, mert én inkább arra gyanakszom. Mert hagytam bios szinten és nem fagyott. Volt ram test is, direkt dualban, és ott sem állt meg, lement a teszt simán. Az most teljesen mindegy, hogy egyesben kell tesztelni a ramokat, kiváncsi voltam, dualban megáll e. Szal én inkább a W7-x64-re tippelek, bár fura. Az is lehet, hogy valamelyik progi szaraxik. Mondjuk az nem fog kiderülni, mert ha újra rakom és working, akkor passz lesz. Este jelentkezem.
Addig is thx.
:R

(#38719) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
BIOS frissítés után érdemes újratelepíteni a windowst? Lelenleg Windows 7 64bit oprendszert használok! Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38720) Geller72 válasza BK87 (#38719) üzenetére


Geller72
veterán

Nem.

(#38721) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Rég írtam ide, szerencsére nem volt az évek során a lappal semmi problémám.
Szóval DS3P rev 1.0-ról lenne szó. Az a kérdésem hogy a legújabb (F12) BIOS-al gond nélkül mennének a C2Q-ok? Q8300 vagy Q9300 körül gondolkodok.

"Csak úgy mondom"

(#38722) Jocy válasza Csapi007 (#38721) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. A lapod az F12-es Bios-al mindkét típust támogatja. [link]

(#38723) Geller72


Geller72
veterán

A fentiekre a fejlemény: W7 reinstall és working. Tehát passzolom..:DDD. Valszeg vmi proginak nem tetszett, vagy a winnek nem tetszett, hogy egy rammal telepítettem, és kettővel szerettem volna használni??:D. Ez már nem fog kiderülni.

(#38724) CyberJedi


CyberJedi
tag

Tanács kellene profiktól, adathibák keletkeznek a HDD-imen:

E8500 alapfeszen ment nálam DS4-ben (rev 3.3) (ennek a fórumja igen halott, ezért írok ide), 400FSB-vel, 800as-rammal, 3.8GHz-en (9.5*400).
Letiltottam a szórzóváltást meg a mélyalvást a procin.
Minden prockóteszt hibátlanul fut, nem fagy semmi, nem crash-el semmi.

DE! A winyóim partícióin rejtélyes módon rendszeresen Checkdisk-et kell futtatni és hibák vannak, fájlokat töröl a rendszer.

Mi okozhatja ezt? S3 standby-t és hibernálást használok. működnek.

Rendszer XP és Win 7.

Kellene MCH-nak, PCI-E-nek vagy vminek plusz feszültséget adnom?

Driverek legfrissebbek, stb., ezekhez értek. Antivirus van, nem fertőzött a gép, főleg nem minden partíció.

???

Egyelőre visszaállítottam mindent alapra.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#38725) Gorneck válasza Geller72 (#38723) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet vmi a lapozófájllal történt...

Gorneck#1239

(#38726) Gorneck válasza CyberJedi (#38724) üzenetére


Gorneck
titán

Alapon jó?

A PCIE fixáltad 100-ra? Feszeket normálra tetted?

1 rendszerrel nem próbáltad?

Gorneck#1239

(#38727) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

P35 DS3 -as lapom van két éve -és még lesz is egy jó darabig szerintem :)
A kérdésem az, hogy az újabb VGA-k , amik PCI-E 2.0 szabványúak működnek normálisan ilyen lapokban ?

A lapom rev 1.0 -s , tehát a legelső széria.

(#38728) CyberJedi válasza Gorneck (#38726) üzenetére


CyberJedi
tag

igen 3x: alapon jó, PCI-E-t fixáltam 100-on, feszeket normálra tettem.

1 rendszerrel: hogy érted pontosan?

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#38729) Gorneck válasza CyberJedi (#38728) üzenetére


Gorneck
titán

Aszontad, hogy két OS van a gépeden és meg kérdeztem, hogy úgy próbáltad e vagy csak xp vagy csak win7 legyen fent...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38730) Geller72 válasza CyberJedi (#38724) üzenetére


Geller72
veterán

Szvsz a két rendszer öli egymást. A seven alatt automatizálva van a töredezettségmentesítés? 32 bit mind a kettő? Lapozófájlok hol vannak? (Mindkettőnél)

(#38731) brd válasza spirit007 (#38727) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, mert a kártyákat úgy készítik el, hogy visszafelé kompatibilisek legyenek. Ha nem használsz CF-et, és elég sok memória van a kártyán, akkor meg sebességügyileg is tökmindegy, hogy PCI-E 2.0-e a slot.

The only real valuable thing is intuition.

(#38732) spirit007 válasza brd (#38731) üzenetére


spirit007
senior tag

Köszi az infót!

(#38733) Bocaa


Bocaa
senior tag

mik a tapasztalatok a q8300 és a p35-ds3l együtt használatáról?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#38734) CyberJedi válasza Gorneck (#38729) üzenetére


CyberJedi
tag

gorneck: úgy nem próbáltam, hogy csak 1 oprendszer legyen fent, valójában 2 HDD-n 5 oprendszerem van 4db XP 32 bit, 1db win7 64 bit. ezek nekem kellenek tesztelésre, irodai munkára, játékra, mindre mást használok.

nem tudom külön kipróbálni őket, habár van külön vinyóm, időm nincs kivárni, amíg kiderül, hogy ott is sérül e a fájlrendszer, mivel sokat dolgozom alapvetően.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#38735) CyberJedi válasza Geller72 (#38730) üzenetére


CyberJedi
tag

geller: letiltottam a lapozófájlokat, 4 giga ramnál nem olyan fontos.

egyébként tényleg lehet, hogy a 2 rendszer öli egymást, ez nekem is felmerült, min gyanú... xp 32 bit, win7 64 bit.

lásd az előbbi hozzászólásom.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#38736) Geller72 válasza CyberJedi (#38735) üzenetére


Geller72
veterán

Ez nem fizikai probléma lesz. Hanem fájlrendszer.

(#38737) CyberJedi válasza Geller72 (#38736) üzenetére


CyberJedi
tag

konkrétabban? miért romlik el mind a hét partícióm egyszerre, 2 HDD-n?

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#38738) JaniS válasza CyberJedi (#38737) üzenetére


JaniS
senior tag

Gondolom azt tesztelted, hogy stabil-e a géped (pl. jónéhány óra prime, nincs-e véletlenül hibás memóriád stb.).

Ha esetleg használnál (gondolom használsz) valamilyen boot managert (pl. System Commander), akkor meg tudnád adni, hogy az egyes oprendszerek mely partíciókat lássák és melyeket ne. Mivel az említett program az elrejtést úgy oldja meg, hogy a partíciós táblában az azonosítóját állítja át az elrejteni kívánt partíciónak, ezért függetlenül attól, hogy mi okozza a problémát, annak meg kellene szűnnie, mert hozzá sem férne egyik oprendszer a másik partíció fájlrendszeréhez. (Persze ez csak akkor jó neked, ha nem akarsz köztük adatokat mozgatni.)

Szerintem ha ezek után is problémáid lennének, akkor az inkább hardver.

JaniS

(Az öli egymást SZVSZ marhaság :N. Természetesen ahhoz, hogy ez működjön nem árt ha az oprendszerek szeparáltan lettek telepítve, mert különben a boot fájlok mind az aktív partíción lesznek.)

[ Szerkesztve ]

(#38739) Gorneck válasza CyberJedi (#38734) üzenetére


Gorneck
titán

Te jó ég... :Y

Geller_1972: Az a baj, hogy alapon teljesen jó a konfigja...szal nincs gond...akkor kergül meg, ha jól értettem mikor tuning van...ergo vmi nagyon nem stabil nála...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38740) Freddzger


Freddzger
csendes tag

Üdv emberek!
Olvasgattam, de nem találtam választ eddig, szóval jön a kérdés.
Gigabyte EP35-DS3R (rev 2.1) alaplapom van, és az utóbbi időben fura dolgokat produkál a gép. Kezdődött azzal, hogy eltűnt az egyik vinyó (kettő van a gépben, ez nem a rendszert tartalmazó darab) 1-2 partíciója néha. Mármint működés közben egyszer csak a róla futtatott játék kifagyott, majd (éppen sikerült valahogy kijönni a játékból az asztalra) megtalálta a partíciót, mint frissen csatlakoztatott cuccot (mintha egy újonnan bedugott USB-s pendrive lenne -> autoplay). Újraindítás után még kifagyott párszor a játék (még asztalt sem sikerült elővarázsolni), nem maradt más, mint a reset. (Ekkor még a játékra gyanakodtam.) Ettől viszont az oprendszer kissé meghalta magát, nem akart bootolni. Mondom ha már újra kell tenni, itt egy win7, megkapja azt. A win7 alatt viszont aztán még párszor előjött az "eltűnik a vinyó, majd újra megjelenik" jelenség (mindenféle "terhelés" nélkül), gondoltam vinyónak annyi, backupoltam róla a fontosabb dolgokat. Le is húztam a gépről, de gondoltam hátha a lapon a vezérlő a hibás, így átdugtam a rendszervinyót a déli híd natív portjára (eddig mindkettő vinyó a gigabyte-os vezérlőhöz tartozó portokba volt dugva). Utána jött a következő döbbenet, mert a hálókártya kezdett tüneteket produkálni (addig tökéletesen ment a net rajta). Most az van, hogy az oprendszer közli, hogy nincs kábel bedugva (3 kábellel próbáltam, másik gép és a router között mind tökéletesen működött), a Connection/speed led nem ég, az activity led meg kb 10 másodpercenként 4-5x narancssárgán villog. A router szerint sem kapcsolódik a gép hozzá.

Valakinek ötlete, mi lehet ez az egész? Alaplapra gyanakszom leginkább, de már a fene sem tudja. Esetleg próbálkozzak biosfrissítéssel?

(#38741) Geller72 válasza Gorneck (#38739) üzenetére


Geller72
veterán

Elkerülte a figyelmem, hogy alapon jó a rendszere.. :Y . Azért én küldenék akkor rá ram tesztet, de nem standard tesztet. egy 8500-nak 3800-on nem igazán kellene hibáznia alapfeszen..de ha mégis, akkor sem ott és így. Nemtom, a tápon egy railen mennyi kraft megy. Azt is ki kellene mérni. Az is lehet, hogy a lap instabil. És a híd, vagy valami más hibázik. Ezért nem szeretem a multibootos rendszereket. Főleg, amik közös fájlrendszert használnak. Mindenesetre komolyan ki kellene tesztelni a cuccost. Szintetikus tesztek mit mutatnak? Azokban nem hibázik? Prime..everest..etc..

(#38742) riolobo


riolobo
tag

Hali! Egy fura problémám van p35-ds3 alaplapommal. Elég régóta használom már egy e6550-es proci társaságában amit túlhajtva járatok. Ma úgy alakult ,hogy kénytelen voltam csinálni egy load defaultot biosban(nem a túlhajtással voltak problémák,valamiér nem látta a rendszervinyót). Majd szépen visszaállítgattam a már ezerszer kitesztelt és stabil, jól bevált tuningértékeket és elmentettem. Később észrevettem,hogy a gép továbbra is az alap értékeket használja. A windowsba nem bíztam teljesen így kiváncsiságból bootoltam memtest lemezzel de valóban alap órajeleken működik a rendszer. Érdekes,hogy biosba újra belépve az én beállításaim fogadnak,de akkor vajon miért nem ezeket használja a gép?! Aztán kiváncsiságból felraktam az easy tune progit,hogy vajon windowsba enged e túlhajtást és nem enged semmi ilyesmit.Ha az overclock fülre megyek azt írja az alaplapom nem támogat túlhajtást vagy lehet be van kapcsolva dynamic power saver(azt se tudom mi ez),próbáljam meg kikapcsolni. Napokban cseréltem a procihűtőt és a szabályzását finomítgattam easy tune-nal, a ventibeállításon kívül elvileg nem nyúltam semmihez meg annak amúgy is csak windows alatt van hatása gondolom én. Mit gondoltok mi lehet a probléma? Nagyon jól jönne a segítség,fontos lenne,hogy a megszokott értéken tudjam használni a procim mer másképp nem nagyon bír a vga-mal.

[ Szerkesztve ]

(#38743) riolobo válasza riolobo (#38742) üzenetére


riolobo
tag

A probléma egyszerűbben oldódott meg mint hittem. Áramtalanítottam a gépet és utána megin jó lett((:

(#38744) Atla


Atla
senior tag

Azt szeretném megtudni,h ugyebár huzva van a proci 3.8-ra,és megy a gépem majdnem egész nap.Kérdés h ér-e valamit /energiamegtakaritás szempontjából/ ha bekapcsolom a C1E-t vagy a CPU EIST-et?Egyáltalán be lehet-e kapcsolni ha huzva van a processzor?
8x475 a RAM-szorzó 2.40,és 1.4V-t kap Biosban a procc!

(#38745) CyberJedi válasza Geller72 (#38741) üzenetére


CyberJedi
tag

cpu és ram hibát nem bírok sehogyse előcsalni, ezért gyanaxom a northbridge-re...

tápom Enermax 485W, elég kell legyen, a UPS-em mutatja, hogy 300W-ot sem érem el soha összterhelésben

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#38746)



addikt

Sziasztok!

Gigabyte GA-P35-DS3L alaplapom van.

2x2 giga ram van most benne, szeretném bővíteni.

Még kb 1 éve mintha olvastam volna valamit, arról, hogy a harmadik ram slottal problémák lehetnek vagy valami ilyesmi. De nagyon nem emlékszem tök homályos a dolog, lehet igaz se volt.

Szóval ez lenne a kérdésem, hogy jól emlékszem és számíthatok valami bugra, vagy ne izguljak menni fog simán.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38747) bpx válasza Atla (#38744) üzenetére


bpx
őstag

pont a legfrissebb tesztben van erről kép:

(#38748) emre válasza (#38746) üzenetére


emre
veterán

P35 DS4-ben van 4x1Gb, de tök egyforma, ezekkel semmi gond.
Előzőleg próbáltam ugyanolyan szériájú, de mégis más csippel szerelt ramokat azok nem szerettek együtt menni. Egyéb okosságot nem tudok. :N

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38749) válasza emre (#38748) üzenetére



addikt

Értem, szóval az a biztos, ha tök ugyanyolyat veszek?
Ez is megoldható, bár kicsit drágább lesz.

A nem szerettek együtt menni, mit takar? Egyáltalán nem ment? Vagy csak a dual channel nem ment? Vagy ment minden de fagyogatott? Egyéb lehetőség?:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38750) emre válasza (#38749) üzenetére


emre
veterán

A ramjaim KLED48F-A8KI5 típusú kingmaxok voltak. (az összes, de más csippel)
Dual-ban ment a cucc, csak ugyanazon (5-5-5-18) késleltetések mellett hibázott a rendszer. Amit egyébként külön külön tudott a cucc. Csak auto késleltetésekkel volt stabil a rendszer. Én vettem 4db tök egyforma csippel szerelt modult. Most a fenti késleltetésekkel megy az összes.

Szerintem manapság már nem lesz olyan hogy nem fog dual-ban menni különböző, a lapod által egyébként támogatott ram együtt, de ha tuningolod egy kicsit célszerű teljesen azonos modulokat beszerezi.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.