Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38201) robyg válasza Gorneck (#38200) üzenetére


robyg
senior tag

Mondtam hogy 4-re állítottam és az XP nem jön be.
Ráadásul nem +0.1-et hanem +0.2-őt kellett adnom plusszba,hogy 1.7V-on menjen.
Gyárilag 1.7V van írva a címkéjére. Az everestel megnézve pedig csak 1.612V-ot kap.

A gépem 2 éves annak idején mikor vettem a ddr3 nagyon drága volt.
Meg akartam a lehetőséget hagyni,hogy mikor a ramok ára lemegy akkor olcsón meg tudjam venni. És ne kelljen alaplapot,procit,tápot cserélni.

Sajna nem jött be.

(#38202) hito


hito
nagyúr

Hali...valaki esetleg meg tudná mondani, hogy miért nem akar normálisan működni a 3870x2 kártyám az EP35C-DS3R lapomban? 3dmark06-ban 1200 és 1300 pontokat kapok sm2-ben és sm3-ban. Ez gyalázatos :W
Próbáltam már mindent, kártyának kutya baja, 2 másik lapban is jól muzsikált. Ebben viszont elvérzik.
Már teljesen reménytelennek érzem a helyzetet, pedig szeretem ezt a lapot, tuningbarát és sok az extra rajta.

Előre is THX :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38203) Gorneck válasza robyg (#38201) üzenetére


Gorneck
titán

Olvastam nem vagyok hülye, de itt arról van szó, hogy 1333on menjen a ram.
A win meg, azért nem tölt be, mert instabil a gép...

Akkor emeld még a ram feszt, hogy annyi feszt kapjon amennyi kell neki. Mert ugye még mindig nincs meg az 1,7V. Időzítéseket meg első körben hagyd auto-n.

Jajjj...csak itt azzal van a probléma, hogy nem érsz azzal el semmit, ha p35be ddr3at tömsz...ergo ugyanott vagy majdnem ahol egy 800as kittel. Így érted?

Gorneck#1239

(#38204) Gorneck válasza hito (#38202) üzenetére


Gorneck
titán

Írnál pontos konfigot? Pcie sávszéle mennyin megy azt nézted cpuz-zal (mainboard fül)? 8x? 16x?

Játékokban mit mutat? Ott se hozza azt amit kéne?

Gorneck#1239

(#38205) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
A minap tettem fel egy kérdést (38192) az új radeonokkal kapcsolatban, hogy mennyit venne vissza a teljesítményükből a lapom PCI-E 1.1 foglalata. Közben találtam egy tesztet, [link] amiből azt szűrtem le, hogy pár százalék a visszaesés. Ha jól értelmezem a tesztben a PCI-E 2.0 x8 = PCI-E 1.1 x16 -al?

[ Szerkesztve ]

(#38206) robyg válasza Gorneck (#38203) üzenetére


robyg
senior tag

Értem mit mondasz.

Csak azt szerettem volna elérni,hogy mivel a CPU FSB-je 1333Mhz a ddr3 ramnak a frekije is 1333Mhz,akkor az FSB/DRAM arány 1:1 hez lett volna.

(#38207) Gorneck válasza robyg (#38206) üzenetére


Gorneck
titán

1:1 akkor van ha 2es a szorzó...ergo 600+ fsb kéne, hogy amit írsz úgy is legyen...

Gorneck#1239

(#38208) Gorneck válasza BK87 (#38205) üzenetére


Gorneck
titán

Ha az emlékeim nem csalnak jól...

Gorneck#1239

(#38209) hito válasza Gorneck (#38204) üzenetére


hito
nagyúr

Persze: EP35C-DS3R, Q6600 3.0, 2GB DDR2, Sapphire HD3870x2, XP prof.SP3, 450W Chieftec, Asus Silent Square Pro. Nagyjából ennyi.
Játékoknál 1360*768, magas részletesség, 2x élsimítás => ezen a szinten még játszhatóak (Tomb Raider Underworld, Resident Evil 5, Crysis, stb...). Ennél azért többet kéne tudnia. x16-on megy a kártya, azzal nincs gond, egyszerűen valami mégis brutálisan visszafogja. Kártya volt másik lap(ok)ban, semmi baja, táp is elég, mert egy 400-as Chieftec is kihajtotta.
Egyszerűen tanácstalan, csalódott és reményvesztett vagyok:DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38210) Gorneck válasza hito (#38209) üzenetére


Gorneck
titán

Hmmm...os reinstall? Vagy driver?

Gorneck#1239

(#38211) hito válasza Gorneck (#38210) üzenetére


hito
nagyúr

Driver és BIOS update is megvolt már, még egy vistát fogok megpróbálni, de nem hiszem hogy XP lenne a ludas. Ez a negyedik topic ahol nem tudja senki megfejteni a dolgot, rengeteg képet belinkeltem már millió tesztprogram eredményével és mindenki tanácstalan. Kezdem azt hinni, hogy tényleg csak nem szereti a lapom a VGA-t, állítólag elő szokott ilyen ütközés fordulni. Alaplap hiba nem lehet, mert akkor az egész nem működne, inkább egyszerű ütközés.

MOD: az OS egyébként 2hetes rajta.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38212) Gorneck válasza hito (#38211) üzenetére


Gorneck
titán

Tuning van a gépen? Cmos Clear?

Gorneck#1239

(#38213) hito válasza Gorneck (#38212) üzenetére


hito
nagyúr

Tuning van, illetve csak volt mert BIOS update gyalult. De előtte is csináltam clear cmos-t, elemet is levettem. Nem ez a hiba oka sajnos. Elvileg holnap itt van az új lapom (Asus P5Q), na arra vagyok kíváncsi mit kezd vele.
Nem bohóckodok pistával, még ha azzal menne is, nehogy már a lap mondja meg nekem milyen OS-t használjak:DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38214) Gorneck válasza hito (#38213) üzenetére


Gorneck
titán

Pcie: 100?

Gorneck#1239

(#38215) Gorneck válasza Gorneck (#38214) üzenetére


Gorneck
titán

Minden fesz normál csak MCH +0,1? Persze a pcie:100 maradjon.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38216) hito válasza Gorneck (#38215) üzenetére


hito
nagyúr

Most per pill. minden alap, tuningnál PCI 100-on állt, erre figyeltem. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez miért kell, illetve hogy mihez van köze, de úgy volt:DDD
Most a BIOS alapon van, minden beállítást beleértve. Kíváncsi vagyok Vistára, nem elképzelhetetlen hogy megoldja directx10-ez karöltve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38217) Gorneck válasza hito (#38216) üzenetére


Gorneck
titán

Kezdj egy elem kibével...
Állíts minden feszt normálra...fixáld a pcie frekit 100ra és emelj +0,1v-ot az MCH-n...aztán próba...

Nem került vmi kosz a csatlakozóba igaz? Miről kap feszt a kari? Átalakítóval vagy van a tápon kimondott vga-s ág? Órajelek stimmelnek a VGAnál?

Gorneck#1239

(#38218) sz.j


sz.j
nagyúr

Egy, számomra teljesen érthetetlen, jelenséget tapasztaltam tuningolásnál. :U

Elöljáróban annyit, hogy három darab proci van nálam (nincsenek "agyongyilkolva", agyonfeszelve!!!) és mind a háromnál tapasztalható az alábbi jelenség.

Ha bármelyik procival sikerül primézve elérnem egy nagyon jó vagy a legjobb eredményt, ha újra futtatom a primét, akkor az hiba nélkül akárhányszor lefut.
De ha az előző beállítások megváltoztatása nélkül újraindítom a gépet, akkor többször előfordult, hogy a prime nem fut le, mert előbb-utóbb hibát dob.
Bizonytalan számú (egy-két, de olykor négy-öt) újraindítást követően viszont hiba nélkül lefut a prime.

Természetesen közben a gép nincs kikapcsolva és a beállítások is változatlanok.

Szerintetek mi lehet ez, mi okozhatja mindezt?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38219) JaniS válasza sz.j (#38218) üzenetére


JaniS
senior tag

Ebbe most csak belekotyogok: a Prime akárhányszor lefut alatt mit értessz? Tuningolás tesztelése közben nekem simán volt olyan, hogy 2 óra után hibázott először a Prime. Ezért a végleges beállítást legalább 8 órai futtatással néztem. (Ha meg közben egy-két WinRAR tesztet is nyomtam, akkor hamarabb sikerült kiakasztani, ha nem volt stabil.)

JaniS

(#38220) Qru válasza sz.j (#38218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint mégssem stabil a beállított érték. Esetleg másik BIOS-al? Milyen lap/proci konkrétan?

#nincsbennetarcsi

(#38221) sz.j válasza Qru (#38220) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szvsz ez nem stabilitási kérdés, mert mint írtam mindhárom procinál és nem csak a "csúcseredményeknél" (de természetesen ott is) fordult elő.
És mindig csak újraindítást követően jelentkezik, és csak az utóbbi egy-két hónapban!!!

De ellenőrzésként csináltam olyant is, hogy uo. beállítással amivel már kb hét órát ment hibáltlanul a prime, újraindítás nélkül, egymást után 3× 2,5-3 órát futtattam a primet, ami hiba nélkül lefutott, de amikor ezt követően rögtön újraindítottam a gépet és a prime kidobott vagy újraindult a gép!

Én valamiért a lapra gyanakszom.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38222) hito válasza Gorneck (#38217) üzenetére


hito
nagyúr

Van a tápon VGA-s ág...már amennyiben az egy fekete-sárga 6pines csatoló. Az van ráeresztve. Megpróbálkozok BIOS bütykölésével amit írtál. Kosz nem hiszem hogy került bele, de megnézem, bár azt csak szétszedve látnám. Mármint ha a PCI-t szétszedem, mert ugye elég keskeny a pofája.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38223) hito válasza Gorneck (#38217) üzenetére


hito
nagyúr

Ez a lehangoló eredmény (a szokásos max. 15fps 06 alatt):

És így nézek ki most rendszerileg, vissza a kiindulópontra:

Most jön a Vista-teszt. Kíváncsi leszek.... :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38224) Qru válasza sz.j (#38221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ilyen könnyen reprodukálható a hiabjelenség akkor lehetne gariztatni DE addig tökfeleslegesen talicskázod oda a lapod akárhány prockóval ha alapon stabil bax6tod érted... ( :R )

BIOS frissítéssel próbálkoztál már?

#nincsbennetarcsi

(#38225) belaazallat válasza sz.j (#38221) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Más teszt progival nem tesztelted? IBT, OCCTP? Nekem az orhos gyakran kiakad Win7 alatt.

Más:

Előfordulhat, hogy egy DQ6 390MHz-s FSB-nél wallos?
Elvileg a proci(E7200) az előző tulajnál ment 400MHz-es FSB-vel P45-ben, de a tulaj azt is mondta, hogy alapfeszes tuningon viszi a 3200MHz-t, Vid 1,1V de a Vcore-t 1,15-re állította :U .
Nálam nem akar menni 400-as FSB -vel

szerk: pontosítás

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38226) lipi67 válasza sz.j (#38221) üzenetére


lipi67
veterán

Szerintem is lap-táp páros lehet a ludas, bár sose találkoztam ilyennel még. (nem is néztem, örülök ha pár tesztre ide tudok jönni..)
(#38225) belaazallat: Kizárt, hogy 390-en megállítaná. Viszomt p45 vs p35..elképzelhető. Bár ez is fura, hisz p35-ben pl a 8xxx-ek nem 1x jobban mentek.
Ja..és ott van a mondatod eljén az "elvileg"..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#38227) sz.j válasza Qru (#38224) üzenetére


sz.j
nagyúr

A tuningos-garival természetesen tisztában vagyok, de akkor is bosszantó, hogy ilyen olyan max fsb-vel reklámozák a lapokat és ilyenkor mégse gariztatjál azt.

A bios frissítés meg nem kínál nagy lehetőséget, mert tudomásom szerinr E8400E0-hoz csak kettő van.

@ lipi67

A táp szvsz kieset mivel a monitorozó progik szerint a feszek stabilan állandóak.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38228) sz.j válasza sz.j (#38218) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az eddig kapott infók alapján úgy néz ki, hogy ez a "jelenség" több fórumtársunk lapjánál is meg van, de nem csak P35- .... lapoknál hanem még az EP45- ... lapoknál is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38229) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Egy gyors segítség kellene!

Melyiket vegyem?:( E8400, Geil 2x1gb 1066, Ati 4850 lesz benne) meg pici tuning :B
GIGABYTE P35C-DS3R rev.1.1.
avagy
GIGABYTE EP35C-DS3R rev.2.1.

Nem zavarja egymást a ddr2 és a ddr3?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#38230) lipi67 válasza sz.j (#38227) üzenetére


lipi67
veterán

Olvastam a tuningosban, lehet. :K :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#38231) Gorneck válasza Sziszifeca (#38229) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem sima ddr2es lapot veszel? Jobban jársz...tán még olcsóbb is...amúgy utóbbi...

Gorneck#1239

(#38232) JaniS válasza Sziszifeca (#38229) üzenetére


JaniS
senior tag

De, zavarják egymást, vagy DDR2, vagy DDR3. :)
Komolyabban, a memóriavezérlője annyira nem jó ennek a combonak, alacsonyabb FSB-t fogsz vele elérni, mint egy DDR2-essel.

[ Szerkesztve ]

(#38233) Gorneck válasza JaniS (#38232) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát a volt lapomban 580as fsbvel is indult és 560on még stabil is volt 24/7be...azt nem mondanám alacsony fsbnek...főleg nem egy e8200vel...mikor nem egy fsb bajnok proci...

Gorneck#1239

(#38234) JaniS válasza Gorneck (#38233) üzenetére


JaniS
senior tag

Review-k és személyes tapasztalat alapján (de csak 1 lappal) mondtam.
Nem tudom másnál mi a helyzet, úgy hogy akkor utóbbi kijelentésem lehet nem helytálló. Sorry.

(#38235) _voodoo_


_voodoo_
tag

Hi!

Kérdezném hogy a boot képernyőn a Main Processzor és a Memory Testing sor között van egy <CPUID:06FB Patch ID:00B3> sor, annak ott kell lennie? Mert eddig nem tűnt föl hogy ott lett volna...

Thx

(#38236) Pala válasza _voodoo_ (#38235) üzenetére


Pala
veterán

Az teljesen normális.

(#38237) _voodoo_


_voodoo_
tag

Annyit kérdeznék még hogy gyári sp2-es xp-hez kell-e F6-os sata floppy telepítéshez? (dq6)

Thx

(#38238) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Windows7-hez van már használható Gigabyte-féle Raid Driver?
(Inteles nem jó mert azt nem tudja a lapom!)

(#38239) Gorneck válasza horvathkrisz (#38238) üzenetére


Gorneck
titán

Használsz is raidet? [link]

Gorneck#1239

(#38240) horvathkrisz válasza Gorneck (#38239) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Használni fogok Raid0-t ha jó lesz a driver.

Köszi! ;)

Szerk.:
Innen melyik kell nekem? Telepítéskor kell neki beadni mert nem látja a raid vinyót....

[ Szerkesztve ]

(#38241) Gorneck válasza horvathkrisz (#38240) üzenetére


Gorneck
titán

sztem ez...

Gorneck#1239

(#38242) horvathkrisz válasza Gorneck (#38241) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az én raid vezérlőm (lila) melyik kategória? Félhardveres?

(#38243) Gorneck válasza horvathkrisz (#38242) üzenetére


Gorneck
titán

Uaz, mit az intel...szoftveres vagy mi...nem ennyi lenne a lapod, ha egy fullos vezérlő kerülne rá... :)

Gorneck#1239

(#38244) horvathkrisz válasza Gorneck (#38243) üzenetére


horvathkrisz
addikt

miért, mennyivel több egy fullos-vezérlős?

(#38245) Gorneck válasza horvathkrisz (#38244) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#38246) horvathkrisz válasza Gorneck (#38245) üzenetére


horvathkrisz
addikt

uff. :W
majdnem padlót fogtam.

(#38247) Gorneck válasza horvathkrisz (#38246) üzenetére


Gorneck
titán

Amiket szerverbe raknak azok még drágábbak... :D

Gorneck#1239

(#38248) masterful87


masterful87
senior tag

Elhalálozott a P35-DS3-mam, pedig okot se adtam rá! Még semmi tuningot sem műveltem, erre itt hagyott engem, nagyon sajnálom! :(

De az a helyzet állt elő, hogy a bolt ad egy másik alaplapot, mert P35-DS3-at már nemigen kapni!

A boltos biztosított róla, hogy sokkalta jobb lesz az új alaplap, egy ASUS P5QL Pro!

Utánanéztem... P43-as low-end chipkészlet, RAID-et lespórolták róla, meg az optikai kimenetet, csak 4 fázis, meg kisebb az egész lap.
Viszont max 16giga ram, és PCI-Expressz 2.0.

Szerintetek ez így korrekt???

Már csak a RAID miatt sincs rendben!

(ASUS topikban is érdeklődtem, hogy ASUS tulajok mit reagálnak, de rájöttem, hogy Giga tulajokkal jobban járok :)

(#38249) tlac válasza masterful87 (#38248) üzenetére


tlac
nagyúr

próbálj egyezkedni velük, hogy kérsz egy normálisabb lapot vagy, ha nem megy, nem engednek, akkor kérd vissza a vételárat, ugyanis ez utóbbit írja elő a törvény ebben a helyzetben és ezt közöld is velük, ne próbáljanak átverni

további hasonló kérdéseket itt

[ Szerkesztve ]

(#38250) masterful87 válasza tlac (#38249) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm, holnap megbeszélem velük!

Amúgy mit ajánlotok Gigából? :DDD

LGA775-ös, Q6600, lesz majd tuning is, valamilyen szuper P45-ös alaplap kéne, az se baj ha olcsó! :)
Szóval 20-25-re gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.