Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) Seitec válasza nike_ (#31000) üzenetére


Seitec
csendes tag

Azért köszi, de hátha találkozott már valaki ilyennel.

Config: || GIGABYTE GA-P35-DS3L || KINGMAX 2x2GB DDR2 800Mhz || INTEL C2D E8400 || SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 || CHIEFTECH 550W

(#31002) nike_ válasza Seitec (#31001) üzenetére


nike_
addikt

Remélem sikerül megoldanod. :)

(#31003) tlac válasza Seitec (#30999) üzenetére


tlac
nagyúr

ehhez vmi külön program kell, a gigabyte drivere nem tud alapból ilyet

(#31004) Seitec válasza tlac (#31003) üzenetére


Seitec
csendes tag

Azt tudom, a Camtasi Studioval szerettem volna felvenni

Mod: Amugy leszedtem a hd audio drivert, feltettem a legújabbat, és eltűnt a hd audio manager, hogy tudnám vissza tenni?

[ Szerkesztve ]

Config: || GIGABYTE GA-P35-DS3L || KINGMAX 2x2GB DDR2 800Mhz || INTEL C2D E8400 || SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 || CHIEFTECH 550W

(#31005) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok hozzáértő emberek! Nekem egy Gigabyte P35-DS4 rev.2.1-esem van, és azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hogyan lehet azt megcsinálni hogy működjön a BIOS-ban beállitható "Power on Keyboard" funkció "Password"-ra. Próbálgattam már, de sehogy sem jött össze...

osu-no seishin

(#31006) Pancsermeste válasza Töki bácsi (#31005) üzenetére


Pancsermeste
őstag

USB-s billel asszem sehogy. :(

Seitec: Vezérlőpultban sincs, vagy csak nem indul automatice a winnel?

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#31007) SpZ válasza nike_ (#31002) üzenetére


SpZ
senior tag

beállítottam kékre 1.200 v , belépek windowsba nézem a cpuz -t és 1.52v -ot mutat , pedig a default-on van , nem értem. sőtt ezelőtt oyanokat csinál, hogy lefagy windowsban és ilyenkor a winyó megy legalábbis a led folyamatosan világít.

(#31008) Töki bácsi válasza Pancsermeste (#31006) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Köszi szépen :( :R

osu-no seishin

(#31009) tlac válasza SpZ (#31007) üzenetére


tlac
nagyúr

normal-ra állítsd már

(#31010) SpZ


SpZ
senior tag

ok azon van
most állítottam defaultra a biost és a normál: 1.152v , szval nem tom mivan ha 1.200 re állítom akkor is 1.152 ha defaulton van akkor is 1.152v -on megy

(#31011) Termi16 válasza SpZ (#31010) üzenetére


Termi16
őstag

Legközelebb akkor gyere elő ezzel, ha problémád lesz a géppel... ;)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31012) SpZ


SpZ
senior tag

sajnos most is van játék közbben eddig jó, de windowsban rendre lefagy

(#31013) Termi16 válasza SpZ (#31012) üzenetére


Termi16
őstag

Lődd be 1,25V-ra. Meg a ramnak is adj +0,1V-ot. Ja és a ramszorzó hogy áll?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31014) SpZ


SpZ
senior tag

1.264 -körül van most a fesz, ramszorzót megnézem, de am defaulton van a ram még nem nyúltam hozzá

(#31015) Termi16 válasza SpZ (#31014) üzenetére


Termi16
őstag

2-es legyen a szorzó és adj neki is 0,1V-ot plusszba, aztán játsz egy fél órát, hogy stabil-e.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31016) SpZ


SpZ
senior tag

most jóideje windows olok eddig nincs gond, általába letöltés közbe fagy játék után

(#31017) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok! Egy olyan kérdésem, ha most lefrissíteném F11-re a BIOS-om, akkor lenne feles szorzóm E8400-nál? Itt egy link. Azt írja, ehez a procihoz F10 kell. Ha újabbat rakok rá, menni fog vele? Szval lesz 9,5-ös szorzóm? :D

(#31018) tlac válasza Vasinger! (#31017) üzenetére


tlac
nagyúr

Szval lesz 9,5-ös szorzóm? :D

nem
de pl. 8,5 lehet

(#31019) Vasinger! válasza tlac (#31018) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

oh, értem. Szval a szorzó nagysága, a procitól függ?! :W

(#31020) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ja és még1 dolog, lehet hogy hülyeség, de ha feltenném rá az újabb BIOS-t, lehetséges lenne az, hogy jobban lehetne tunningolni? Vagyis kissebb feszen, vagy nemtudom :D.

Mert az F11-ről ezt írja a Giga: Update CPU microcode (Support Intel Wolfdale/Yorkfield E0-stepping CPU)

Ebből annyit kivettem, hogy az E0 steppingez behozák, gondolom az E8600-nak, de hátha...

(#31021) Termi16 válasza Vasinger! (#31020) üzenetére


Termi16
őstag

Előfordulhat, ki kell próbálni.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31022) Vasinger! válasza Termi16 (#31021) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, a fő kérdésem, be fog e indulni a proci, a nem hozzá kiírt biossal?
Az előbb már linkeltem, de itt van még 1x: katt

(#31023) tlac válasza Vasinger! (#31022) üzenetére


tlac
nagyúr

ott a min. biost írják
az új biosokat ált. érdemes felrakni, mert hibajavításokat, új feature-ök, új procik, támogatását tartalmazza (meg néha új hibákat :) )

(#31024) Vasinger! válasza tlac (#31023) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, akkor holnap F11. Ha meg esetleg lennének benne hibák, visszalehet állítani sztem!

(#31025) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

Végső elkeseredés. :O

GigaP35 DS4, Vistax64, Raptor rendszerlemez, + kettő db 200GB-os Samsung HDD. Ez utóbbiakat szeretném RAID1-be kötni, de egyszerűen sehogysem sikerül. Már meglévő Vista telepítésről van szó, tehát utólag szeretném mindezt elérni. Visszakerestem itt is, találtam mindenféle okosságokat, német és angol nyelvű Giga fórumot, Intel oldaláról a megfelelő cuccokat szedtem le, úgy csináltam ahogy ezeken az odalakon le vagyon írva, de sehogysem sikerül. Két probléma van, ha biosban nincs bekapcsolva a RAID, akkor a drivert Vista alól nem tudom feltenni, mert hibaüzenettel elszáll (nem megfelelő rendszerkövetelmény, vagy valami ilyesmi), ami érthető is, mert ha nincs bekapcsolva a RAID, akkor hogy is tudnám telepíteni. Ha viszont bekapcsolom, akkor bootolás után elkezd a Vista futószalag rohangálni, de kb 2 mp után újraindul a gép. Ehh, hogyan orvosoljam? Azt hiszem szájbarágósan kellene, mint az ovisoknak, vagy lassan mondjátok, hogy én is megértsem. :DDD Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31026) evilzombie válasza i are robot (#31025) üzenetére


evilzombie
tag

En a raptort a giga sata csatlakozora dugtam,amit a biosban hagytam ide-ben,az intel sata csatlakozokra meg a biosban bekapcsoltam a raid-et.,a 2x500GB-os Samsungokat kotottem RAID 1-re.:))
(Mondjuk az enyem P35-DQ6,de hasonloak)

[ Szerkesztve ]

Na náááá

(#31027) i are robot válasza evilzombie (#31026) üzenetére


i are robot
senior tag

Mondjuk ez jól hangzik, de BIOS-ban ez milyen beállítást feltételez? A lila csatikat hogyan hagyod IDE-ben? Másrészt a Sata Control Mode-hoz nem kell hozzányúlnom?

Kipróbáltam reggel gyorsan hogy mi lesz ha csak simán átdugom lilára, de így sem indult el a Vista, biztos én csináltam valamit rosszul.

Van még azért egy 500-as WD is, de az nem kavar annyira be, viszont azért jobb lenne ha minden maradhatna az Inteles Sata csatlakozókon.

[ Szerkesztve ]

(#31028) BobChemistry válasza evilzombie (#31026) üzenetére


BobChemistry
őstag

a GB chip által vezérelt vinyóról is lehet ezek szerint boot-olni?
mert DS3-ban szeretnék RAID 0 kötetet csinálni, és ott csak a lila SATA csatlakozókat vezérlő, Gigabyte chip tudja a RAID-et

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31029) i are robot válasza BobChemistry (#31028) üzenetére


i are robot
senior tag

Simááán. :)

(#31030) BobChemistry válasza i are robot (#31029) üzenetére


BobChemistry
őstag

aha, köszi szépen :DD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#31031) Seitec válasza Pancsermeste (#31006) üzenetére


Seitec
csendes tag

A hd audio managert megoldottam, de a másik dologra még mindig nem jöttem rá.

Config: || GIGABYTE GA-P35-DS3L || KINGMAX 2x2GB DDR2 800Mhz || INTEL C2D E8400 || SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 || CHIEFTECH 550W

(#31032) i are robot


i are robot
senior tag

Ezekre senki, semmi?: #31025, #31027
Nagy kár. :(

(#31033) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Tudom inkább a tuningos topicba tartozik a kérdés, de nekem egy olyan ember kéne aki ismeri egy P35-DS3 biosát és le tudja írni lépésről lépre mit tegyek.
Szóval:
Szeretném tuningolni egy kicsit az alábbi konfigot: P35-DS3,E6750,2GB 800mhz Kingmax, Ati HD4850,400W Chieftec. A kérdés hogy gyári hűtővel mennyit lenne érdemes húzni? Ha lehetséges valaki lépésről lépésre írja le mit hogyan merre a biosban, ne csak úgy hogy húzd fel az fsb-t mert sosem csináltam ilyet. Lehetőleg először egy minimálisat húzzúnk, nem szeretném elrondtani! :R Amúgy a tuning mennyire egészséges egy konfignak? Nem csökken nagyon az élettartama?

(#31034) Pancsermeste válasza Seitec (#31031) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Audio Manager - Keverő - Felvételnél - a HD audio Inputot kell kiválasztani. Itt van elvileg a mikrofon, CD, vonal, és St Keverő. Csúszkát nem tudsz állítani, csak némítani. Mindegyik legyen lenémítva, kivéve a sztereo keverő. A master felvételi hangerőt tudod állítani. Nálam így működik, de a te progidat nem ismerem.

-= Pancsermeste® =-

(#31035) Qru válasza dave93 (#31033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Link

#nincsbennetarcsi

(#31036) Seitec válasza Pancsermeste (#31034) üzenetére


Seitec
csendes tag

Itt hol találom a keverőt?

mod: Amugy szerintem erre gondoltál, de itt én sehol nem találom a sztereó keverőt.

[ Szerkesztve ]

Config: || GIGABYTE GA-P35-DS3L || KINGMAX 2x2GB DDR2 800Mhz || INTEL C2D E8400 || SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 || CHIEFTECH 550W

(#31037) tresh


tresh
addikt

hi all szeretném kicsit tuningolni a lent látott konfigomat de vmiért hiába állítom be a biosba az fsb-t pl 400 ra nem akarja az igazságot és a szokásos 333x8 szorzoval indul el:S szal nem értem a ramok 4-4-4-12 800mhz en vannak jelenleg +0.2v kapnak mi lehet a gubanc? :Y csak meg akarom lessni mit bír a gép:) jah CPU alapból 1.22500v kap:) F'1 es bios van fent lehet ez a baj?

(#31038) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy egy DS3-as lapba volt egy E6750. Húzva volt, és 2-es memószorzó volt beállítva. Kicseréltük a procit Q6600-ra, és most a legkisebb memószorzó 2,5-ös.

Ez normális?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31039) Gerrryy


Gerrryy
csendes tag

Sziasztok !

Van egy Gigabyte EP35-DS3 lapom Intel duo 6550 proci rajta CoolerMaster TX2 hűtő, a VGA kari pedig MSI 8800Gt silent zalmanos. A problem h nem tudom szabályozni a proci hűtő és a házhűtő fordulatszámát sehogysem.. ?! ez mitől lehet ? A VGA karin pedig nem látom a memok hőmérsékletét és a ventilátor fordulatszámát sem illetve szabályozni sem engedi a progi !! Ez végkép probléma mert túl melegszik a kari nem emeli a venti fordulatot játékközben sem ! Fura ! Mi lehet a baj ? KÖszi !

(#31040) G4ga válasza Gerrryy (#31039) üzenetére


G4ga
őstag

Hali!

A videókártyát ha jól tudom nem tudod szabályozni a lapról... Még a smartfannal sem!
Két dolgot tudsz tenni.

1. biosba PC HEALT STAUSnal - a Smart Fan contorolt - Disable-re rakod, ezzel eléred hogy minden ojan venti ami a lapra van csatlakoztatva / proci, és ház ventik 100%-on fognak pörögni. - ez picit hangos lehet, viszont hüteni fog rendesen :)

VAGY:

2. Biosba PC HEALT STAUSNAL - a SMART FAN controlnál AUTO modban modositáshoz
felrakod az alaplapodhoz kapot cdröl a SMARTFAN progit. itt WINDOWSBÓL tudod állitani minden egyes hütöt külön, külön hogy-hogy pörögjön! Asszem profilokat is tudsz csinálni,hogy adott höfoknál mennyin pörögjön!

A Videókarit az adott gyártó ATI/NVIDIA control paneljében tudod szabályozni!
De javitsanak ki a nálam jobban értök :)

[ Szerkesztve ]

(#31041) Kloss válasza G4ga (#31040) üzenetére


Kloss
őstag

1. ez igaz, de hangos

2. nincs Auto mód csak Enabled vagy Disabled

3. ehhez a laphoz nincs ilyen program (a CD-n, bár lehet a progi kezeli), az EasyTune-ban lehet a venti fordulatszámát állítani, illetve a proci hőmérsékletét, hogy mikor kezdje jobban forgatni a ventillátort (kézikönyvben is ez van)

4. manuális szabályzás, tekerős szabályzóval (macerás)

5. videokártyán lévő ventilátort Rivatuner-ben lehet szabályozni, de a Zalman-t nem lehet
valszeg csak 2 vezetékes a ventije

[ Szerkesztve ]

(#31042) G4ga válasza Kloss (#31041) üzenetére


G4ga
őstag

Jogos a javitás!

1. a hangos a relative hogy mihez képest :)
AC Freezer 7Pro-m 100% pörgetve igen csak halk a HD4850 hütöjéhez képest :)

2. igaz... ENABLED van. meg valami Legancy

3. én ugy emléxem volt valami progi amivel lehet igy szabályozni ( P35 DS3 rev2.0 ) már volt. igaz rev1.0 nem volt

(#31043) Kloss válasza G4ga (#31042) üzenetére


Kloss
őstag

1. ez igaz, MIG29 dupla hajtóműhöz képest egész halk :DDD
Nekem is AC Fr 7 van, de 1800-as fordulat felett elég hangos, és ez még nem 100%

2. nincs Legacy :D Enabled or Disabled

3. igen, de ez EP, ehhez az EasyTune-t kell használni a venti szabályzáshoz

(#31044) G4ga válasza Kloss (#31043) üzenetére


G4ga
őstag

Tényleg SRY!

Majdnem sikerült valami értelmeset is irnom :) Nem is figyeltem hogy EP.
P35 DS3-amból indultam ki. Ott volt valami 3. is a disable és enable mellet, valami l betüs.
Bár most frissitettem BIOS-t, és eltünt a 3. funkció
De köszi mindenkinek hogy kijavitott! igy én is tanulok!

Más.
Kicsit lejebb már kérdezte spanom, megkérdezem én is.
Adott P35 DS3 lap.
Adott két proci 1. C2D E6750, 2. C2Q Q6600
Tunningnál ha E6750 8x szorzó mellet 450 FSB beálitásnál a memória szorzónál engedi a 2. igy ugye 900ba járnak a ramok a proci meg 3600-on
De ha bele rakom a Quad-ot 9x szorzó mellet 400 FSB esetén a memória szorzó 2.5-re modosul igy a memória 1000 ketyeg!
Ez normális? Miért tünt el a 2 szorzó! Nem bizok a GEIL ultrába hogy birja majd 1000-et.
Cseréljek vagy vissza lehet valahogy csalni a 2 szorzót.

(#31045) Pancsermeste válasza Seitec (#31036) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ja, bocsi! Vistás Managert nem vágom, nekem XP-m van, és így néz ki!

3 napig volt - de csak mert nagyon türelmes voltam -, Vista 64-em. Én az Equalizert nem találtam sehol, meg ATT-t sem tudtam telepíteni, így lemondtam róla.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#31046) Gerrryy


Gerrryy
csendes tag

Sziasztok !

köszi a válaszokat átnéztem probálgattam kicsit a dolgokat. kezdjük a jó hírrel !

VGA kari : Rivetuner tudom állítani a venti fordulatszámát és ez jó tudom feljebb lejebb vinni, fordulatszámot. memo hőmérsékletet továbbra sem látok ami kicsit fura egy ilyen szintű kártyától de ugy látszik ez van.. amugy 4dugos a venti csatija.

Alaplap CPU házhűtő : na ez teljes csőd ! :-D
kezdjük a csatikkal : van CPU fan 4 dugos az alaplapon ahogy a system fan 2 is ! ( ventijé viszont csak 3 dugos ), aztan power fan és system fan 1 3dugos ?! kiérti na mind1.
Biosban pc health statban olyan van h cpu smart fan cont de most ez ha ki van kapcsolva ha nem minden venti ugyan azon a fordulatszámon megy !!! ezek a következők :

power fan és system fan 1 és cpu fan maxon akármi van :-)) system fan 2 fele fordulaton ! akár ki van kapcsolva akár be van kapcsolva a a biosban a cpu smart fan a fordulat nem vált. pl ezt nem is értem ha sys fan1 és sys fan2 miért forog más fordulaton ?!
A külömbség annyi h ha be van kapcsolva akor easy tune 5 ben elérhetővé vállik a smart fan controll rész de csak is auto modban a legegyszerubb része és bármit állítok bárhova semmit nem is csinál ! fura !

Szerencsére jó hűtők vannak a gépben és nagyházhűtő hiába forog maxon akkor is hangtalan és a cooler master TX2 sem zavaróan hangos hiába megy maxon de ha lehetne halkabb miért ne ?? pl proci kb jéghideg 23 fokos ha lehuzom a ventit 20perce akkor is felmegy 28 fokra szal totál feleslegesen forog 2000 a hűtője de ha átdugom a "lasabbik" sys fan ra akkor már jóval halkabb és csak 1500 forog az igazi az lenne ha letudnám vinni 1000 fordulatra akor hangtalan és bőven eleget hűt..

Ha valaki érti tudja h miért nem tudom szabályozni a proci meg házhűtőt az írhat.. :-) frankó h kb egy millió kiégszitő is idióta szoftver kaptam csak éppen a lényeg nem jó :-S

Asus a király ?!?! :-D

(#31047) #TOTTI válasza G4ga (#31044) üzenetére


#TOTTI
őstag

Kell hogy legyen 2es szorzó az én P35-DS3 lapomban minden BIOS verzióban volt 2x szorzó sőt ebben ami most van van 1.6os is..:) 500as FSBn csak 800on mennek a ramok akár..

(#31048) G4ga válasza #TOTTI (#31047) üzenetére


G4ga
őstag

tudom hogy kell lennie :)

Az E6750 450*8 FSB mellet 2 szorzón 900 mentek a ramok!
De a Q6600 al 2.5 szorzó jön az auto után! és 0.5 vel mennek felfele!

(#31049) Kloss válasza Gerrryy (#31046) üzenetére


Kloss
őstag

Én a CPU-ra és a Sys fan-ra is 4 tűs ventilátorokat dugtam. Az alaplap így mindkettőt szabályozza, bár a Sys fan-t jóval kisebb tartományban.
Az Easy Tune-ban a proci minimális hőmérsékletét ha emeled, akkor később kezdi el jobban forgatni a ventilátort, mást nem érdemes állítani, esetleg a minimális fordulatszámot.
Nálam ezek az értékek: 20% és 35 fok. Így 900-as fordulattól kb 1800-2000-ig szabályoz, de 1800-al csak akkor forog, ha idebent is meleg van + a procit tesztelem valamivel.

Ja, amúgy Asus tényleg jobban szabályozza a ventilátorokat, de csak ezért nem cserélnék vissza. :)

(#31050) Gerrryy válasza Kloss (#31049) üzenetére


Gerrryy
csendes tag

ez szép és jó csak én akármit is csinálok a easy tune ban nem változtatja a venti fordulatot ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.