Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39051) ToBeY válasza sz.j (#39050) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát műkdni működik,de fogalmam sincs mit csinálhattak vele. :U

(#39052) sz.j válasza ToBeY (#39051) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lényeg, hogy jó lett!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39053) Zenador


Zenador
csendes tag

Pár napja írtam, hogy 1 TByte-os F3 Samsung HD103SJ vinyót szeretnék venni Gigabyte EP35C-DS3R alaplaphoz.

Meg is vettem. Egyelőre meg vagyok vele elégedve. Iszonyat gyors, halk és alig melegszik. Nagyon jónak tűnik. Remélem hosszú távon is meg leszek vele elégedve!

Nem volt még időm alaposan letesztelni, de érezhetően SOKKAL gyorsabb az előző vinyómnál (Samsung 250 GByte HD250HJ).

BIOS-ban hiába állítottam át natív SATA-ra, és hiába nyomtam be neki a SATA drivert tartalmazó floppyt a Win XP SP2 telepítése alatt, nem akarta felismerni a vinyót. Szóval egyelőre "IDE"-üzemmódban ment fel a Win XP.

Egyébként annak idején a Win XP ugyanígy a régi vinyót sem akarta kezelni full SATA üzemmódban, ennek ellenére azzal sem volt problémám. Lehet, hogy az alaplap valami miatt nem tudja lekezelni ezeket a HDD-ket NCQ-val SATA-üzemmódban? Nálatok működik SATA-ban?

Van egy ezeréves Audigy (model: SB0090) hangártyám. Ezt használtam az alaplai integrált hangkártya helyett. Tisztábbnak tartottam a hangkimenetét, ezért döntöttem a régi, de mégis igényesebben kivitelezett hangkártya mellett.

Egy darabig működött is rendesen, de beadta a kulcsot, annyira hogy a Win XP fel sem ismerte, a rendszereszközök közül eltűnt. Fontos megjegyeznem, hogy a legutolsó, tehát az alaplap szélén található PCI portba raktam, mert a videókártya hűtő miatt csak ott volt hely. Most, hogy a vinyócsere miatt megint megbontottam a gépet újra beraktam (ugyanabba a port-ba). Hátha a hosszú pihenés jót tett neki:)

És láss csodát, működött! Persze pünkösdi királyság volt, mert másnap a Win XP és az Ubuntu Linux is fagyott bootolás közben. Először arra gyanakodtam, hogy eddig bírta az új Samsung vinyó. A ludas azonban ezúttal is az Audigy volt.

Ki szeretném szűrni, hogy a kártya ment sz*rrá vagy a koros SB Audigy inkompatibilis az alaplappal.

Nektek mi a tapasztalatotok? Gigabyte EP35C-DS3R alaplappal mennek az Audigy-k?
Ha nem, akkor milyen hangkártyát érdemes venni, ami gond nélkül megy ezzel az alaplappal, amit majd Windows 7 alatt is lehet használni?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#39054) JaniS válasza Zenador (#39053) üzenetére


JaniS
senior tag

Nálam egy HD501LJ ment XP alatt is SATA módban. Az ICH9R-re kötötted vagy a Gigára, megfelelő drivert próbáltad az XP telepítése közben megadni neki? Egyébként telepítés után is át lehet állítani SATA módba, van erről valahol pontos leírás... (A leírás nélkül ne próbáld meg, mert újratelepítés lehet a dologból.)

Hangkártya kérdésedhez nem tudok szólni, nem volt Audigy-m, csak egy SB16 Live!, az is működött gond nélkül.

JaniS

(#39055) wolf523


wolf523
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom hogy van egy EP35C-DS3R lapom es huzva van benne az E8400-es procim 3,6-ra. Ez nyar ota igy van. Most par napja az a maniaja a gepemnek hogy allandoan visszadobja az orajelet alapra és csak 2-3 visszaallitas utan tudom ellinditani a gepet ujra huzott orajelel. SZerintetek mi lehet a gond?

Üdv

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#39056) JaniS válasza wolf523 (#39055) üzenetére


JaniS
senior tag

Úgy emlékszem többször előfordult már ez a kérdés a topicban, keress rá.
Mint ha a CMOS kisütését (BIOS reset) ajánlották volna, de nem vagyok teljesen biztos benne...

(#39057) Zenador válasza JaniS (#39054) üzenetére


Zenador
csendes tag

Igen az ICH9R-re kötöttem és a megfelelő drivert használtam. A Gigabyte weboldaláról szedtem le a legújabb intel SATA driver-t. Azt másoltam floppyra. Telepítéskor egyébként a Win XP bemásolta magának a drivert, tehát talált érvényes meghajtó programot, de a HDD-t így sem találta meg.

Arról én is hallottam, hogy utólag is be lehet állítani SATA-t, de elég kockázatos.

(#39058) JaniS válasza Zenador (#39057) üzenetére


JaniS
senior tag

Notebooknál már csináltam az utólagos SATA módba váltást, mert a DVD meghajtója is SATA-s volt és az XP-t emiatt csak IDE módban lehetett telepíteni (külső meghajtó nélkül és floppy nélkül persze). Ott működött, de valóban volt kockázata.
Nincs ötletem, hogy miért nem sikerült a floppyról beolvasott driverrel sem a telepítés.

(#39059) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

olyan problémám lenne h reggel mikor bekacsoltam elindult a windows de nincs helyi hálós kapcsolatom.
újraraktam a drivert, már a wint(xp32sp3) is újrahúztam de semmi.
vmi ötlet? behalt volna a lapon a cucc?

"Let's agree to disagree!"

(#39060) Peace


Peace
nagyúr

Valakinek tapasztalata esetleg GA-P35-DS3 és Q9550 kombóval? Megy szépen együtt az F14-es BIOS-al? Legalábbis alaplapom oldalán azt látom, hogy F14 kell a Q9550-hez. Örülnék neki ha nem kellene lapot cserélnem.

(#39063) emre válasza Peace (#39060) üzenetére


emre
veterán

Biztos menni fog, más kérdés, ha nem akarod idő elött elfüstölni a lapodat, akkor valami jobb deszkát kellene nézned. A DS3 nem igazán elég quad-hoz.
Táp meg nem ártana olyan aminek van 8-pines cpu csatija.
Persze ha nem tuningolod kisebb lesz a kockázat bármi problémára.
Szerintem a konfigodhoz elég lenne egy E8400-es, 3,6Ghz körül járatva.
Ha nem használsz speciálisan négy magra írt programokat akkor játékra elég a kétmagos.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39064) Peace válasza emre (#39063) üzenetére


Peace
nagyúr

Érdekes mód 2007 októbere óta elég a quad-hoz a lapom. :) Megfontolandó a C2D is, de jobb választásnak tűnik egy Q9550 a jövőre nézve.

(#39065) fagy53 válasza Peace (#39064) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem biztos, hogy érdemes abba a lapba ennyit belefektetni. A játékoknál szinte semmit nem nyersz pl az E8400-hoz képest ami viszont egy tízessel olcsóbb. Ha mindenáron négymag kell a jövőt illetően, akkor a kétmagos árából kijön egy Q9400-as is. :)

(#39066) Dracula válasza jokeman (#39042) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát nekem u ez van, és E8200, de nekem 2db kit van benne... 2x1 GB Corsair XMS2.
4 Giga és DC meg minden jó. Persze 2x2 giga jobb, de így bővítettem. Szerintem a Corsair 2 gigás kitje tuti megy. De miért ne menne más 2 gigás kit?

Üdv!

(#39067) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!
Tudnátok segíteni abban hogyan tudnék bios frissítést csinálni 1 cd-ről???
Ebből a cikkből próbálnám összehozni az ultraiso-val de nem jutok sehova sem.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39068) emre válasza anonymus89 (#39067) üzenetére


emre
veterán

Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) leírás ezen az oldalon taláható. Igaz nem cd-ről hanem pendrive-ról megy a fless.

mod: (klikk P35DS4>klikk bios frissítés másként)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39069) anonymus89 válasza emre (#39068) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi csak én nem nagyon komálom a pendrive-ról történő frissítést, inkább maradnék a cd-nél. Sok helyen a cd a biztosabb, ahogy én olvastam.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39070) belaazallat válasza anonymus89 (#39069) üzenetére


belaazallat
addikt

Win alól nem lenne egyszerűbb? :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39071) anonymus89 válasza belaazallat (#39070) üzenetére


anonymus89
addikt

Lehet, hogy egyszerűbb még nem próbáltam csak azt olvastam dos alól a legstabilabb.
Még annyi, hogy nem mostanában fagy a gépem win alatt.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39072) belaazallat válasza anonymus89 (#39071) üzenetére


belaazallat
addikt

"Még annyi, hogy nem mostanában fagy a gépem win alatt." gondolom a "nem" nem kell oda?

Ahogy kiveszem a többit sem próbáltad, és a win-es csak 3 kattintás. De ha az előbbit jól gondolom, akkor inkább nem javallott.

Hát nem tudom, én csináltam "dos alól" is, meg win alol is. Egyikkel sem volt problem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39073) anonymus89 válasza belaazallat (#39072) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze nem nélkül értettem.
Akkor esetleg leírnád hogy csináltad win alól?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39074) sz.j válasza anonymus89 (#39069) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem szeretnélek rábeszélni semmire, de pendrive-ról vagy 15-20-szor frissítettem BIOS-t és semmi gond nem volt.
Ha esetleg a PCWorld-n olvastad a "mindenféleképp CD-ról" való frissítést, mert az a jó, azon egyáltalán nem lepödök meg .... :D

De természetesen szíved joga eldöntened, hogy neked melyik megoldás a jobb/biztonságosabb.

Amúgy, kiváncsiságból, engem is érdekelne a CD-s frissítés menete.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39075) belaazallat válasza anonymus89 (#39073) üzenetére


belaazallat
addikt

[link] innen a @bios-t kell leszedni telepíteni, majd elindítani.
majd netről leszedni kicsomagolni a bios file-t. Én bios update, from file-ra szoktam kattintani. beadom a bios filet, rákérdezz a progi hogy mehet-e. igen. És drukkolni, hogy ne fagyjon le a gép és ne legyen áramszünet. majd reboot.

Egyébként az alaplap könyvében képekkel van illusztrálva, ha nincs meg a könyv, manuál leszedhető innen: [link]

Ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan!

Szerk: nem tok írni.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39076) brd válasza anonymus89 (#39069) üzenetére


brd
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy honnan csinálod. Ha hibás a BIOS file, az úgyis kiderül a frissítés folyamán, mert tartozik hozzá CRC adat, és ezt a frissítőprogram ellenőrzi. A BIOS file beolvasásánál pedig még nem frissül a BIOS, tehát nincs hol leakadjon a pendrive miatt.

The only real valuable thing is intuition.

(#39077) sz.j


sz.j
nagyúr

A P35-DS4 alaplap dicséretére (is) itt van egy két újabb eredmény:

1,360V@4833MHz
Valid: 1,408V@5193MHz

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39078) anonymus89 válasza belaazallat (#39075) üzenetére


anonymus89
addikt

Nos úgy néz ki sikerült kicsit izgultam mikor már közelített a 100%-hoz.
Köszi a segítséget.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39079) belaazallat válasza anonymus89 (#39078) üzenetére


belaazallat
addikt

Szívesen, ezért is vagyunk itt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39080) anonymus89


anonymus89
addikt

Szerintetek mennyire jó az EasyTune tuningnál?
Biosból jobb vagy ez is megteszi?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39081) sz.j válasza anonymus89 (#39080) üzenetére


sz.j
nagyúr

Van aki erre, van aki arra "eszküszik", de én szinte csak ET5-el tuningolok és nem csalódtam benne.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39082) Qru válasza anonymus89 (#39080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Finomhangolásra BIOS-os tuning ha csak kicsit megpiszkálnád arra jó a Giga progija is.

#nincsbennetarcsi

(#39083) anonymus89 válasza Qru (#39082) üzenetére


anonymus89
addikt

Eddig biosból próbálkoztam de megnézem a progit aztán meglátjuk.
Köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39084) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok, :R

problémám lenne .. adott egy „vas” (p35-ds3p) benne két vinyó. Egyikre win7 másikra xp+sp3 van telepítve. Biosból (f12) választom, hogy mellik induljon el.
Mindkét „gépen” az összes driver ( chipset, lan, hang, catalyst) telepítve van, rendesen.
DE !!! az xp –s „gép” rendben hasít , hibátlanul bármilyen programot használok, a win7 –es viszont gyakran „kékhalálozik” hw problémára hivatkozva.

Működés – pld. internetezés- közben kifagy, majd becsíkoz a képernyő pár pillanatra, végül bejön a kedvenc „kékhalál” és a mint említettem hw hibára utal benne.

Még annyit a proci (e6420) tuningolt, igaz csak xp alatt lett tesztelve de ott stabil, mindig.

Vajh mi lehet a gond ? Esetleg telepítsek vmit ujra vagy a tuning miatt válik a win7 instabillá ?

Üdv, F.

....

(#39085) robotjatek válasza BPFeri (#39084) üzenetére


robotjatek
tag

Nekem a Vista annó azért halálozott mert a gyári lemezről telepítettem hálókártya drivert. Amint netről leszedtem a legfrissebb illesztőprogramokat és telepítettem őket, megoldódtak a problémáim

(#39086) BPFeri válasza robotjatek (#39085) üzenetére


BPFeri
senior tag

Nos alapból a legfrissebb dirver -eket a gyártói oldalról tettem fel... lehetséges, hogy más tuning beállítás kellene xp és más win7 -hez ?!?! ( gyanítom hogy ez lehet a kékhalál okozója.. )

....

(#39087) Qru válasza BPFeri (#39086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Találkoztam hasonlóval. Nem mindig marad stabil az adott beállítás, ha másik fajta oprendszert teszel fel. Érdemes újra kitesztelned a stabil végét a vasnak.

#nincsbennetarcsi

(#39088) BPFeri válasza Qru (#39087) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszi .. :R ... kitesztelem win7 alatt is... :K

....

(#39089) Gorneck válasza BPFeri (#39088) üzenetére


Gorneck
titán

A két OS tuning alatt teljesen másképp viselkedik...xp kevésbe stabil beállításokkal is képes működni, míg a win7 nem.

Gorneck#1239

(#39090) partyphoto válasza Gorneck (#39089) üzenetére


partyphoto
tag

Hi!

Beárazást kérnék Tőletek Gigabyte GA-EP35-DS3P PM-ben is jöhet THX!

Scythe Fan, Noctua Fan

(#39091) Mankó válasza partyphoto (#39090) üzenetére


Mankó
veterán

Én most vettem egy ilyet, sztem 15 a reális ár.

(#39092) Laraxior


Laraxior
titán

P35 DS4-hez melyik az a bios amelyikben van már loadline is? és nem az F14..az sajna nem valami jó verzió...nem akar bootolni a rendszer :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#39093) barnam_ válasza Laraxior (#39092) üzenetére


barnam_
nagyúr

Próbáld meg az F13-t.

(#39094) Laraxior válasza barnam_ (#39093) üzenetére


Laraxior
titán

kis konkrétum jobban jönne...
anno az F8at használtam,most is azt tettem fel,de ebben meg nincsen loadline,márpedig ha meglesz a másik VGA-m kelleni fog ;] :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#39095) barnam_ válasza Laraxior (#39094) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért írtam az F13-t, mert azt írtad az F14 nem jó, de gondolom van már azzal LLC a bios-ban. Akkor a legvalószínűbb hogy lesz benne LLC, az az F13.

(#39096) Laraxior válasza barnam_ (#39095) üzenetére


Laraxior
titán

elkezdtem sorban...F9nél már van LLC :K :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#39097) sz.j válasza Laraxior (#39092) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem a P35-DS4 rev2.0 laphoz az F14 van most fent, C0-ás és E0-ás procikhoz egyaránt hibátlan.

Ha jól tudom az F12 bios-ig csak a C0-ás procikhoz volt jó, F13 és az F14 már az E0-hoz is jó.
Mindegyikben van LLC, de én csak elvétve használom.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39098) Laraxior válasza sz.j (#39097) üzenetére


Laraxior
titán

amikor feltettem az f14et sajna nem akart bootolni a win lemez :( ezért lecseréltem a gyári F7et F8ra,de ebben LLc nincsen,azért egyelőre F9 aztán majd látom...
amit linkeltem eredményt az F7eé készült..ingadozott is a fesz... :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#39099) dvd_R+


dvd_R+
őstag

hali most cseréltem el az alaplapom és most ez a configom és ehez keressem a maximum beállitasokat amivel megy a gép és gyors meg minden fasza

GA-EP35C-DS3R rev 2.1
E6420 proci
2x2gb ballastix crucial ddr2 1066mhz
gigabyte gts250 1gb

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#39100) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem tudjátok DS3-nál az F13 bios-t miért vette le a giga az oldaláról?
Csak mert szervízből visszakapott lapom-on F13 rakták vissza (F14 volt rajta)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.