Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81651) Patrick76496 válasza FőDudu (#81648) üzenetére


Patrick76496
őstag

Igazából szerintem akku nélkül is működnie kellene, régen sosem volt ilyen baja. Maga az akku évek óta csak 2-4 percet bír (kalibrációs baj is lehet), viszont ilyet sosem csinált eddig, hogy váltogatott a 2 között, mert az feltűnt volna, hogy villog a kijelző. Hasznos infó lehet még, hogy 2 óra alatt sem töltődött fel, kb 73%-ról 77-re ment fel, amikor otthagytam idleben.

Az egyetlen közelben lévő barátom, akinek van pont egy ilyen gépe (így ismertem meg egyetemről), odaadta a barátnőjének külföldre, szóval kérni nem tudok sajnos. :D

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#81652) BBUN52


BBUN52
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alábbi kérdésben:

Ha hosszú távra szeretnék notebookot, akkor melyik rész a fontosabb GPU vagy CPU? Melyiknek kell "újabbnak" lenni ha szeretném ha pl a következő 3-5 évre is használható legyen.
Legion 5 pro-kat nézegetek, de nem tudom eldönteni h 3060-3070 legyen-e benne, Ryzen 5- vagy 7 legyen-e benne (esetleg intel - itt teljesen el vagyok veszve h intel vagy AMD?)?

Örülnék ha valaki röviden tömören leírná nekem a véleményét ebben a témában egy "laikusnak".

Köszi előre is.

(#81653) KillHates válasza FőDudu (#81644) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha Intelhez kell, szvsz akkor 2R8 Cl19

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#81654) KillHates válasza BBUN52 (#81652) üzenetére


KillHates
nagyúr

A GPU-ra fókuszálj! Abból vedd a legerősebbet. A Legion 5Pro jó választás, de egy Legion7 jobb lenne. :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#81655) KillHates válasza Patrick76496 (#81651) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem igazán működnek már a gamer notik normálisan akku nélkül, vagy lekapcsolgatnak, vagy a primer belső tápjuk döglik meg (Dell, AW, Asus)
Ha bír még az akkud 5-10 percet, akkor nem létkérdés cserélni, csupán pár másodpercre "segít be" a tápnak ha szükséges. De fontos, hogy életképes legyen még. Ezért szoktam mindig mondani, hogy nem szabad kivenni az akkut a gamer gépekből.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#81656) BBUN52 válasza KillHates (#81654) üzenetére


BBUN52
tag

Lehet tudni hogy a legion 5 pro és Legion 7 között milyen fejlesztések történtek?
Hűtés lett hatékonyabb? Ha jól látom mind a kettő fémházas.

(#81657) Speedy007 válasza BBUN52 (#81656) üzenetére


Speedy007
őstag

Hűtés hatékonyabb valamint kapott "disco fényt" valamint a jobb oldali usb-a helyett usb-c van ha jól rémlik és van szemkövetés tobii eyes

(#81658) BBUN52 válasza Speedy007 (#81657) üzenetére


BBUN52
tag

Szemkövetés? Na zt mire használják az emberek? :D

(#81659) echterion válasza BBUN52 (#81658) üzenetére


echterion
nagyúr

Maj KillHates megmondja, ő imádja, én nem szoktam felrakni még a driver-ét se, mikor olyan gépem van, annyira haszontalannak érzem számomra. :))
Amúgy játékokban lehet pl. a célzáshoz vagy kameramozgáshoz használni, ha támogatja, Windows-ban képernyőt lesötétíteni, ha nem vagy a gép előtt vagy nem ránézel, ilyesmikre jó a Tobii.

**********

(#81660) Speedy007 válasza BBUN52 (#81658) üzenetére


Speedy007
őstag

egy fajta biztonsági funkció is kb.olyan mint a telfonban az arc felismerő csak a te arcodra old fel a képernyő, a játékok alatt is hasznos mert nem kell az egérrel körbe nézni hanem elég a fejed mozgatnod. mega billentyűzet más mert a legion 7-be a corsair szállítja de a szoftver rakás kaki

[ Szerkesztve ]

(#81661) Szotyi222 válasza Speedy007 (#81660) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Ha elfordítod a fejed nem látod a képernyőt 🤔
Gondolom nem így működik :F

(#81662) KillHates válasza Speedy007 (#81657) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vapor Chamber hűtés van benne, ami brutál hatékony, ergo csendes a gép.
Speedy-hez még annyit fűznék hozzá, hogy a hátsó portok feliratai világítanak ami szerintem az elmúlt evek leghasznosabb fejlesztései közé sorolnám.
Én nagyon szeretem a tobii-t: authentikációra használom főleg, de sok játék is támogatja és ha nem is áttörő élményt ad, de nekem bejön.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#81663) KillHates válasza Speedy007 (#81660) üzenetére


KillHates
nagyúr

a szemmozgást követi, azzal pozícionál, de a fejmozgást is figyeli, azzal az orientációt lehet beállítani.
meg kell tanulni használni, egyebkent több gyakorlati haszna van fejlesztő szoftverekben és a windows alatt, mint játékok közben. Ott inkább egy fícsőr a tobii

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#81664) Speedy007 válasza KillHates (#81663) üzenetére


Speedy007
őstag

Van egy játék ami alatt hasznát venném de nekem kínai a beállítása

(#81665) gurus válasza BBUN52 (#81658) üzenetére


gurus
aktív tag

Szerintem szuper funkció a Tobii szemkövetés, 2-3-4 évvel ezelőtti próbálkozást ne hasonlítsunk a mostanival ,rengetek játék támogatja és jobb lett
Ps5 is ezzel újít [link]

[ Szerkesztve ]

(#81666) Dhampir válasza rossitibi (#81645) üzenetére


Dhampir
félisten

(#81667) rossitibi válasza Dhampir (#81666) üzenetére


rossitibi
tag

Bluesummers:
Dhampir:
Sajnos annyira nem vagyok jó ebben,kicsit magas a dolog,de ha jól értelmezem,a 12-es U jobb Mint a 11.G7. De javítsatok ki ha tévedek :)

(#81668) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Habár csak perifériaként jöhet szóba a Gaming notebook topikban a kérdésem, de mivel bizonnyal tapasztaltabbak vagytok, ezért Benneteket is meg szeretnélek kérdezni.

Fontos lenne egy adott monitor esetében, hogy ne legyen belső adapteres, tehát ne magában a monitorban legyen benne a tápegység adaptere és ventilátor se hűtse a monitort.

Például az alábbi kettő közül a Dell belső tápadapteres, de az LG esetében nem egyértelmű:

Dell S2522HG
Dell S2522HG - PDF dokumentum

LG 24GN650-B

Csupán összehasonlításképpen, például egy régebbi típus; az LG 24MP59G biztosan külső adapteres.

Véleményetek szerint hátrány az, ha belső adapteres a monitor? :F

[ Szerkesztve ]

(#81669) Bounti válasza Dhampir (#81668) üzenetére


Bounti
aktív tag

Az LG külső tápos.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#81670) Dhampir válasza rossitibi (#81667) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem tudom, hogy konkrétan melyik két típust nézted, de mindkettő energiatakarékos, régebben ezek voltak az "U" elnevezéssel feltüntetve, illetve az AMD Ryzen szériája még mindig használja ezt is.

A 11 és a 12 számozás a processzor generációját jelentik, tehát az utóbbi a legfrissebb kiadás, de esetedben tudni kellene a teljes számsort is a betűkkel együtt, hogy megértsem azt, hogy pontosan mely típusokat említetted.

Az energiatakarékosságra való tervezettség miatt a megadott alacsony TDP (Thermal Design Power) keret függvényében túl sokáig nem tudják fenntartani a maximális turbó frekvenciájukat, hanem visszavett órajellel üzemelnek tovább.

(#81671) Dhampir válasza Bounti (#81669) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

Egyébként ez az LG 24GN650-B monitor BOE paneles, érdekes módon nem a saját gyártmányú LG kijelző van benne a DisplaySpecification alapján (habár ott az utolsó "B" betű nem szerepel a típusnál).

[ Szerkesztve ]

(#81672) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Létezik valamilyen weboldal ahol össze tudom hasonlítani az asztali gépemben található RTX 2080 GPU-t egy mondjuk Lenovo Legion 7-ben lévő RTX 3070-el?

Köszönöm :R

(#81673) rossitibi válasza Dhampir (#81670) üzenetére


rossitibi
tag

Azt nem tudom még hogy i5 vagy i7 jön össze,iris xe van mindegyik procihoz. Csak gyűjtöm az infókat,hogy játékra (nyilván nem a legújabbakra) melyik lenne a legalkalmasabb. Videokártya sajnos kilőve mert minél kisebb és könnyebb gép kell, úgyhogy kompromisszumot kell kötnöm.De ha mondjuk nem jobb az újabb proci vagy csak minimálisan, akkor keresgélek inkább a 11-esek között.
i5-1135G7 vs i5-1235U
i7-1165G7 vs i7-1255U

(#81674) cs.zs. válasza rossitibi (#81673) üzenetére


cs.zs.
addikt

A videókártya (+1 chip az alaplapon) nem fogja nehezíteni a gépedet. A tömeg miatt nem kell lemondanod a teljesítményről, ott vannak a VivoBook-Pro laptopok 14-15-16" méretben, vagy a Rog Flow széria, mind szuperkönnyű, és RTX videóval elérhető, ami sokkal jobb mint az IrisXe.

Másik, a proci.
A 12. gent nem vágom, de a 10.gen annak idején amikor kettévált U és G szériákra, akkor a legszembetűnőbb különbség az volt, hogy a G magasabb ram frekit támogatott. Pl i5-10210U DDR4 2666 MHz, i5-10..G.. DDR4 3733 MHz.
Ezt is nézd, hátha megvan még ez a fajta különbség, bár a G-s procitól sztem többet ér egy GTX vagy RTX GPU.

...itt kérem mindenki!

(#81675) Dhampir válasza rossitibi (#81673) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebből okultam én is, tehát a 12. generációnál ismét felbukkant az "U" jelzés.

(#81676) rossitibi


rossitibi
tag

Igen! Pont az U jelzés aggaszt engem is. :)
cs.zs: nem csak a súly,a méret is fontos.Ezért nézegetem a 13"-as gépeket.Ezek közül is a yogát. Melóhoz,filmet nézni,néha játszani,videohívás,kell az érintő is....szóval sokminden szempont.A Razer blade stealth még ami jó lett volna de az meg nem hajtogatós :(

(#81677) Dhampir válasza rossitibi (#81676) üzenetére


Dhampir
félisten

Erős teljesítmény, tartósan magas órajel esetén a "H" és társai processzorokat kell keresned, de azoknak a fogyasztása is valamivel magasabb lesz a kihajtás során.

(#81678) cs.zs. válasza rossitibi (#81676) üzenetére


cs.zs.
addikt

Kis családunk legidősebb gyermeke (23 éves) épp ezek alapján keresett gépet. Kicsi és könnyű kellett neki, az se baj ha érintős, az nem volt prioritás, de az, hogy ne 60Hz legyen, hanem több, az igen.
Ezért döntött az Asus ROG FLOW X13 mellett. (2020-as TUF-ot adott el, és pótolta ki)
Ryzen7-5800HS
RTX3050 4GB
16GB 4266MHz RAM
120Hz 13,3" érintőkijelző
Magnézium ház, asszem 1,3kg
~460.000 Ft volt

...itt kérem mindenki!

(#81679) echterion válasza eihwaz (#81672) üzenetére


echterion
nagyúr

Tessék. De ez nem lesz teljesen releváns, mert sokféle TGP-vel gyártják a mobil 3070-eseket, amik között jelentős különbségek vannak. Leginkább konkrét notebook-kal érdemes az összehasonlítást megtenni. Én 3DMark eredményeket szoktam keresgélni a neten, azokbólsokvan fent és nyilvánosan könnyen hozzáférhető akkor is, ha nincs saját eredmény, elég releváns infót adnak az adott gpu-król, csak a graphics score eredményeket kell összehasonlítani. De használható még a Superposition is eme célra.

**********

(#81680) MaxxDamage válasza Bluesummers (#81526) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az is igaz!
Nekem utoljára ilyen a Dell G7-l volt, Rendszerbe a gari gyártási naptól indult, én jeleztem a "vásárlás" napját (számlával) és javították a rendszerbe. Úgy tiszta. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#81681) Chiller


Chiller
őstag

Na hali.

El lett döntve végül a kérdés, illetve meg is van az új cucc. Asus G713RM lett.

6800H, 2x8GB, 2x1TB SSD, 3060 130W (1080p 360hz)
Kellett a 6800H (az IGP miatt + hűvösebb, és mert 15+ perc után tesztek szerint ennek marad a legnagyobb a frekije), kellett a numpad, a normális (hát ja mihez képest) kurzorgombok, a frankó kijelző (tényleg csúcs amúgy), 17", és a hordozhatóság-hosszú office idő (szintén mihez képest). 3050 Ti is elég lett volna, de akkor már úgy voltam vele hogy leszarom, legyen ez. És lehetőséghez képest "olcsón". (ezért esett ki az XMG)
Sajnos fél napom W10 és driver beállítással telt el (azon kívül nem is jutott másra idő) - azt hittem ezen már túl vagyunk, ennyi idő alatt lehet egy W7 is rá lehetne farigcsálni (valszeg a switchable graphics miatt nem)... majd valamikor rákerülnek a melós szoftverek és játékok is, de mára ennyi.

2017 novemberben vásárolt Asus ROG GL502VS-t váltott. Long term review : Végig nálam volt a laptop, bejárta a fél világot, kb csak ázsiában nem volt (eleget). Egy időben naponta utazott melós furgonban, személyautó, telekocsi, bázisállomás teteje (:DD) víztorony, daru, repcsi, hajó, minden amit el tudsz képzelni.

7300HQ, 1x8GB (sokszor akartam bővíteni, de végül is mindig elég volt), 1+4TB SSD (persze nem egyből, csak ahogy a technika fejlődött), 1070.
A képen látható állapotú - direkt le se töröltem a port róla. Törés, repedés még mindig nincs (pedig a táska az már úgy néz ki, mint a kutya szájából jött volna - ja amúgy samsonite, szóval jól védte). Zsanérok, billentyű még mindig szuperek, a numpad meg sose volt használva. Pixelhiba, komoly hiba még mindig nulla. (!) Végig win7 volt ráhackelve (munka + régi játékok és az idegeim miatt). Egyik oldali hangszóró már nem az igazi, de tulajdonképpen ennek a gépnek a hangzása újonnan se volt értékelhető. Aksi már csak 75%-os, de még mindig jól bírja ahhoz képest, hogy tényleg sokat volt akár -15 és +40 °C között is használva. Ami szintén pozitív csalódás, belül nem főtt le sose, pedig mint írtam sokat volt terepen, őserdőben, mindenhol. Néha persze ki kellett pucolni, de legtöbbször a porszívó is elég volt kívülről. Webezés, alap dolgok közbe még mindig állnak a ventik és tök kussba van (és nem is meleg). Nagy terheléskor még mindig hozza a kötelezőt (black mesat tavaly ezen játszottam végig maxon) - de hát a proci alapból se volt acélos, a VGA meg olyan amilyen. Nem vettem le a heatsinkeket, és nem is stresszteszteltem, de e tapasztalat alapján még elfogadható a paszta/heatsink/venti/throttling kombó.

Szóval már csak emiatt is asus lett megint. Azt már látom/láttam hogy az újabb változatok gyengébb minőségűek, de reméljük 4-5 évet ez is kiszolgál, most már (elvileg) ritkábban megyek úgyis terepre. Ja, nem asusnál dolgozok, és ez nem egy fizetett hirdetés :)
Két kollégám 2018-as ROG és TUF laptopja olyan gáz, hogy az utóbbi már nem is megy, előbbibe meg meghalt a gyári SSD , és kb 6 billentyű. Persze lehet kevésbé vigyáztak rájuk... vagy tényleg gyengébb minőséget kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#81682) rossitibi válasza cs.zs. (#81678) üzenetére


rossitibi
tag

Köszi a válaszokat Dhampir,cs.zs! :)

(#81683) vidadavid válasza echterion (#81637) üzenetére


vidadavid
csendes tag

Jaj bocs azt elfelejtettem írni hogy csak új jöhet szóba, de köszi :) :R

(#81684) vidadavid válasza k-adi (#81636) üzenetére


vidadavid
csendes tag

Pont azokat néztem én is. legion5 3060, r5 5600h proci, 15’6” 300nites 165hzes fullhd kijelzővel. Inkább régebbi játékok, úgyhogy a 3070-es kategóriát elengedtem. A kinelzőkez nem ismerem van 144hzes is meg 165 ös, fullhd mindkettő de nem tudom mik a tapasztalatok, nem találtam erre vonatkozó indókat sajna

(#81685) cs.zs. válasza vidadavid (#81684) üzenetére


cs.zs.
addikt

Egy aprócska érdekesség:
Legion 5 15IMH05 i5-10300H + GTX1650, 144Hz
Legion 5 15ACH6 R5-5600H + RTX3050, 165Hz

A 144 Hz-es i5-nél kapcsolható/állítható, hogy 144, vagy 60 Hz legyen.
A 165 Hz-es Ryzen 5-ben nincs ilyen funkció. Fix 165 Hz éjjel-nappal, töltővel, töltő nélkül, bárhogy.

...itt kérem mindenki!

(#81686) Xerath404 válasza cs.zs. (#81685) üzenetére


Xerath404
aktív tag

En a legion 7 em tudom 60hz ra lockolni

(#81687) KillHates válasza Chiller (#81681) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az egy nagyon jó gép! 👍
Jó választás volt.
Használd egészséggel!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#81688) RM007


RM007
addikt

Kínai áruház, beszerzési lehetőség.....ügynökség. [link] Ha valaki esetleg inkább innen vásárolna Amazon, Ebay, Aliexpress helyett.
Van minden számítástechnikai árú mint pl laptopok vagy legújabb asztali és notebook mxm kártyák is akar PayPal fizetésen keresztül, úgy minden más. :) Lapozgassátok.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#81689) Szotyi222 válasza RM007 (#81688) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Használt dolgokra nics vám + Áfa.??

[ Szerkesztve ]

(#81690) Bluesummers válasza Szotyi222 (#81689) üzenetére


Bluesummers
őstag

De mindenre van vám + ÁFA. Bár, van olyan ország, ahol behozod, ott csak a számlát nézik (pl. ha 100.000Ft-ot írtak a gépre, az után adóznak), de van olyan ország, ahol a jelenlegi piaci értéke alapján kalkulálnak, azaz hiába van a számlán 100.000Ft, ha pl. egy RTX 3080 Alienwage gépről van szó 4TB SSD-vel, 128GB RAM-mal és i9-es CPU-val, amit ha bekapcsolnak, működik. Akkor kb. 1M - 1,5M Ft után kapod a csekket.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#81691) RM007 válasza Szotyi222 (#81689) üzenetére


RM007
addikt

Szerintem itt nincs használt így van vám és áfa, írja is felugró ablakkal. Volt már egyszer ilyen oldallal dolgom, igaz azt a valamit pont nem sikerült megvennem amit akartam.....pénz utal pénz vissza....Ez itt belső Kína amihez ha jól látom nekünk vásárláshoz egy közvetítő ügynökre is szükségünk van/volt akkor, (igaz az nem pont ez a oldal volt.) Egyszer láttam erről videót azért próbáltam ki. A lényeg ha valamit nagyon keresne az ember és sehol másutt nem találná meg csak itt, mert itt aztán mint nézem minden van több mint egy Ebay, akkor egy mentő opció lehet. Ha úgy nézzük ez a pl. Alival ellentétben tiszta keleti piac, elsősorban nem nekünk működve. És ha nehezebben is, de van rá lehetőség innen is beszerezni ezt azt. Ami az árakat illeti az egy dolog. :D És itt feltüntetett árak mentén választhatsz egy csomó futárcég közül ki szállítson.

(Mennek fel az árak a háború miatt, a benzin és egyéb miatt még előfordulhat az is hogy a keleti blokk a későbbiekben előnyösebb lehet egyes mondjuk kínai termékek esetén + színesebb választék kínálat.)
Én elmentettem ezt az oldalt. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#81692) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni laptop választásban.

Alapvetően PS5-öt használok itthon játékra + van egy asztali gépem amelyen játszok, ha esetleg PS-re nem jött ki az a játék amivel szeretnék játszani.

Heti szinten utazok, így szükségem lenne egy laptopra amit tudok magammal vinni az utazásaimra.
Lényegében ez a gép internetezésre (akár ágyban is vagy ölben), filmezésre, és játékra lenne használva. Játékra durván heti 3-4 órára.
Szeretném megtalálni a középutat. Olyan laptopot szeretnék amivel kompromisszumok nélkül tudok játszani.

A kijelző 14-es mérettől egészen a 17,3-as méretig tökéletes lehet, mert nem okoz problémát a nagyobb laptopok cipelése sem. Kocsiban viszem egy hátizsákban szóval ez nem mérvadó.

A felbontást még nem döntöttem el. Eddig tök jól elvoltam a korábbi laptopomon FullHD-val, de lehet, hogy már idejétmúlt?

Az ár az amit még nem tudok és a javaslataitok alapján igazítanám. Úgy gondolom, hogy jó lenne beleférni az 500-550 ezer forintos kategóriába, de nem zárkózom el a 800 ezer forintos gépektől sem, HA esetemben látjátok értelmét és az árkülönbséggel arányosan többet nyújt a gép.

Mit gondoltok milyen gépet lenne érdemes esetemben választani?

előre is köszönöm a segítséget!
:R

(#81693) Szotyi222


Szotyi222
aktív tag

Érdekes márka [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#81694) cs.zs. válasza kipser (#81692) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nem egyszerű amit kérdezel, mert a legfontosabb az egészben, hogy a TE tetszésedet nyerje el. Kell egy kiindulópont, hogy NEKED (és nem másnak) melyik forma és szín jön be.
Acer Predator?
Asus Rog Strix?
Lenovo Legion?
stb stb stb
Mind más forma, szín, egyéniség.
Oled kijelző? Egyéb fényes, matt, vagy érintős?
Elég a 120 Hz? 144, 165, 240?
Számtalan változó van, amit érdemes megfogalmaznod, és csak aztán kell a belsején elmélázni.
Ekkora összegnél nem érdemes elhamarkodni.

üdv
Zs

...itt kérem mindenki!

(#81695) hr2


hr2
őstag

Üdv.
Ha minden igaz holnap érkezik a TUF FX517 2022. :)
Ez pontosan melyik progi, ami írja a wattot fpst stb.?

(#81696) Speedy007 válasza hr2 (#81695) üzenetére


Speedy007
őstag

MSI Afterburner tud monitorozni amit én ismerek meg elterjed széles körben

(#81697) Speedy007 válasza Szotyi222 (#81693) üzenetére


Speedy007
őstag

Xiaomi is gyárt gamer laposokat [link]

[ Szerkesztve ]

(#81698) hr2 válasza Speedy007 (#81696) üzenetére


hr2
őstag

Köszi. :R

(#81699) Mikulásbá válasza Speedy007 (#81697) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mint a Realme, gyárilag telepített Windows+kémprogamok, stb. :U

(#81700) echterion válasza Mikulásbá (#81699) üzenetére


echterion
nagyúr

Jogos, sokkal jobb ötlet a google-nek és a mikrónak adni az adataid. :P
Amúgy én a kínaiaknak is odaadom őket, mivel Huawei telóm van.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.