Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67801) grizlisandor válasza Mikulásbá (#67798) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nekem nagyon bejön a hangulat. :)
Csak kár, hogy a multi megint tele lesz perk-ekkel, meg ulti-kkal, ezért is hagytam ki az újabb részeket, hiába tetszenek.

Egy modern Cod2 multiért az egyik vesém odaadnám. :B

(#67802) Frozen


Frozen
őstag

b2042 érdemes szintem megvenni :D

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67803) Darth_Revan válasza KillHates (#67785) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kentem rá én is tgc-t de nem hogy nem segített, meg rosszabb lett.

Inkább leszedtem és tettem kryonaut-ot. Nem semmi a tgc, 1 órát se volt rajta a hővezetőn, de már belemarta magát, alig sikerült lepolirozni, hogy ne látszódjon :W

Utána viszont rájöttem mi lehetett a gond...kapton szalaggal ragaztgattam körbe a cpu-t ez hovezetot is, viszont elfelejtettem hogy rohadt szorosan fekszik a hővezető a cpu-ra és tuti hogy a kapton szalag vastagsága miatt már nem fekudt rá tökéletesen, így maradt rés :W

Más gépnél nem volt ilyen gond, mondjuk más gépnél nem is volt ilyen szoros...normális paszta nagy részét is kinyomja, alig marad egy kis hajszalvekony réteg :U

Jovoheten lehet meglátogatlak ha már végre lesz egy kis szabadidőm :DDD

(#67804) FőDudu


FőDudu
addikt

Cyberporton futottam bele - nem tudom mennyire jo ez az ar.
[link]

Ha valaki meg mindig Legion 5 RTX3060-at keres 17"-ban. Az oldal szerint raktaron van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#67805) Frozen


Frozen
őstag

én nagyon sajnálom,hogy a 17" gépet ennyire nem nagyon akarják már gyártani pedig ,így hogy vékony a káva meg nem olyan vastag a gép így abszolut kb olyan mint egy 15" os...

nem láttam az msi gépét mielőtt megrendeltem ,de az tuti hogy nagyon kicsi ha láttam volna akkor asust vettem volna a rog valamivel jobb ilyen szemszőgből.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67806) KillHates válasza Mikulásbá (#67796) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van jó géped! Nem értem, miért cserélnéd le? Én addig megtartanám a 700-ast amíg nem kezdenek laggolni rajta a játékok. Soha nem lesz ilyen jó és innovatív gép még egyszer a piacon...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67807) KillHates válasza Darth_Revan (#67803) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyere, megcsinálom! Rá sem fogsz ismerni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67808) Frozen válasza KillHates (#67806) üzenetére


Frozen
őstag

egyre vacakabb a felhozatal ,kisajnálják lassan az anyagokat is.

Nem is értem pl ami nálam van a 11800h alig tudja hűteni ,de néztem olyan gépet a Ge szériában ami a 11980hx dübörög 5ghz körül akkor az folyton trottingol a hőtől vagy hogy árulhatnak ilyen szarokat?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67809) KillHates válasza Frozen (#67808) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez olyan mint az 500 lóerős autó esete: benne van a brutál erős motor, de nincs fék és futómű ami 2 tonnát megállítson 200-ról pár méteren belül. Ezért nem is lehet kihasználni az ilyen autót: oké, hogy padon meg van az 500 paci, de a forgalomban soha nem fogja ezt a teljesítményt használni a sofőr.
A játékok is ilyen erős a gépeket átlagosan 60% körül használják, mindig van üres futás két terhelés között.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67810) echterion válasza KillHates (#67793) üzenetére


echterion
nagyúr

De azt valamennyire kompenzálja a forrasztás szerintem. Vagy lehet, csak az asztalis gépek hűtése ennyivel hatékonyabb.
Azért ez elég nagy fiaskó mindkét gyártó részéről, kb. mintha fékbetét nélkül árulnák az új kocsikat.

**********

(#67811) Mikulásbá válasza KillHates (#67806) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most megcsapott a "jó lenne egy kicsit kisebb, könnyebb masina" :B

(#67812) k-adi válasza Mikulásbá (#67811) üzenetére


k-adi
nagyúr

dehát az árulás! csakis nagy tégla DTR!

..vagy mégse?

(#67813) Mikulásbá válasza k-adi (#67812) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az, de öregszem.

(#67814) KillHates válasza Mikulásbá (#67811) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor el kell engedned a teljesítményt vagy a halk működést...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67815) KillHates válasza k-adi (#67812) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaja! Bár már desktop fronton is megy a gagyizás a nagyobb gyártóknál.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67816) k-adi válasza KillHates (#67814) üzenetére


k-adi
nagyúr

talán jó venti profillal, pasztával, stb. megoldható a tűrhető halk működési szint magas teljesítmény mellett is

pl. az új legion gépek már elég erősnek mondhatóak, nem? azok mennyire zúgnak? (kezelés után)
(úgy tudom volt már nálad 5Pro és 7 is)

[ Szerkesztve ]

(#67817) FőDudu válasza Mikulásbá (#67811) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy fasza Razer kell neked. ;)

FőDudu

(#67818) Mikulásbá válasza FőDudu (#67817) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írtam már párszor, nekem fontos a magyar billentyűzet és magyar boltból rendelve.

(#67819) FőDudu válasza Mikulásbá (#67818) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen szempontbol nalatok meg nem lesz Razer nagyon sokaig.

Kis piac, balkan, stb.

FőDudu

(#67820) Evil Snowman válasza FőDudu (#67819) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Vennék én, ha itthon lehetne kapni újonnan normális garival. :(((

(#67821) FőDudu válasza Evil Snowman (#67820) üzenetére


FőDudu
addikt

Amazon szallit. Eu-s gari is mukodik.

FőDudu

(#67822) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Na letudtam a Sniper GW Contracts játékot és a második részt is. A 2-ben a laptopok mind AW-k! :DDD

(#67824) KillHates válasza k-adi (#67816) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerinted? 25 mm-ben 200W-os hardver :U
Ha megterheled, akkor ordít mint az állat.
Olyan nincsen, hogy valami vékony, gyors, és halk.
Vagy CLEVO vagy más DTR; nem vékony, gyors és halk
Vagy valami U-s procis gamer cucc; vékoyn, nem gyors, halk
Vagy a új trend szerinti gémer gépek: vékony, gyors, ordít ha megküldöd neki

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67825) KillHates válasza Mikulásbá (#67823) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ennék FOSRIGÓsabb címet nem is adhattak volna a cikküknek :W :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67826) Dhampir válasza FőDudu (#67804) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben még azt írta a cyberport.de, hogy Magyarországra nem szállítanak.

(#67827) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Laptopot vennék
(1) pár hónapon belül
(2) max 400-500k-ért
(3) egyetemre, programozásra (machine/deep learning), plusz általános felhasználásra.

(4) Nagyon ritkán játszogatnék (a GPU amúgy is kell ML miatt), 60Hz display is elég,
(5) 14-16 inch-es méretre gondoltam,
(6) amit utazás közben nem használnék, de hordozva lesz hetente többször is (2.5-3 kg belefér).

(7) Az oprendszer nem feltétel,
(8) a tárhely és RAM sem (bővíteném idővel, kezdésnek pl. 16GB RAM és 500GB SSD),
(9) a GPU viszont legalább egy RTX 2070 vagy 3060. Ja és asszem Ryzent preferálnék a jobb hűtés és üzemidő miatt.

(10) Akár használt is szóba jöhet,
egyelőre viszont csak nézelődöm és igazából azt szeretném kérdezni, hogy van egyértelmű ajánlásotok? A dedikált workstation lapik nem igazán férnek a keretembe sajnos, ezért gamer notikat nézek.

Az alábbi szériák közül melyeknek normálisabb a hűtése és anyaghasználata/építése? Persze más is szóba jöhet.
- HP Omen
- ASUS ROG Zephyrus G14
- ASUS ROG Strix (SCAR) G15
- Lenovo Legion 5 (Pro)
- Lenovo Legion 7

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#67828) Ezustroka


Ezustroka
tag

Ma megyünk megnézni/megvenni egy használt Legiont. Milyen programot érdemes lefuttatni teszt gyanánt, hogy kiderüljön, ha valami nagyon nem kerek. Gondolom olyan kellene, amit telepítés nélkül tudnánk futtatni pendriveról. Köszi. Ja azt már tudom, jogy még eredeti paszta van rajta, úgyhogy nagy illúzióim nincsenek a hőfokok tekintetében 😅

(#67829) echterion válasza Ezustroka (#67828) üzenetére


echterion
nagyúr

Háááát, ha a telepítés kizárva, akkor Aida portable, de azzal tuti le fog térdelni a rendszert a gyári ablakgittel, de legalább lesz egy alkualapotok. :))
Amúgy én egy SP és 3DMark-ot rakatnék fel a tulajjal előre (mindkettő ingyenes) és azokból futtatnék pár kört, közben egy HWinfo vagy az aida menjen a háttérben.
De a gép belsejébe így nem láttok bele, ami szintén igen fontos dolog, hogy ott van-e valami szétbarkácsolva vagy sem (én adott szóra egy idegennek nem hinnék, azért ekkora bizalmat ki kellene érdemelni nálam), így talán egy kört lehetne futni vagy egy szervízben vagy itteni fórumtársunknál, szétszedni az eladó jelenlétében és megleskedni közelebbről.

**********

(#67830) Ezustroka válasza echterion (#67829) üzenetére


Ezustroka
tag

Köszi, meglátjuk, mit tehetünk :)

(#67831) Ubul86 válasza alpihun (#67827) üzenetére


Ubul86
őstag

lenovo-k most nagyon keringenek itt mint pro és érdemes megvenni kategória, szóval azok terén nem tévedhetsz nagyot.

(#67832) djcyrus


djcyrus
csendes tag

Üdv! Egy ASUS ROG Strix G17 G713QE - Ryzen 5 5600H, 17.3FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 Ti 4GB gép vásárlásán gondolkodom. Az adott modellről szeretnék tapasztalatokat gyűjteni. Ahogy nézegettem kb a 430e-res kategóriába talán ez a leg értelmesebb 17"-es gép. Várom a tapasztalatokat és köszönöm előre is.

(#67833) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok.Az RTX 3050 és az RTX 3050Ti között nagy a különbség teljesítményben?
Melyik a jobb konfiguráció:
Ryzen 5 5600H+RTX 3050Ti vagy Ryzen 7 5800H+RTX 3050

[ Szerkesztve ]

(#67834) Frozen válasza djcyrus (#67832) üzenetére


Frozen
őstag

egy picit raksz hozzá és messze egy jobb gépet kapsz lenovoból 3070 el, vagy egy olcsobb lenovo 3060.
sajnos a 4gb 3050 és 3050 ti nem valami nagy durranás kb annyit tudnak sacra mint egy 2060

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67835) Chumlee válasza djcyrus (#67832) üzenetére


Chumlee
senior tag

Szerintem az a GPU azzal a rammal elég gyenge, a proci egy bestia viszont. Nekem 3060 van a gépben és néha a 6 gb is kevésnek érződik. Bár amúgy nem lehet rá panaszom, amit kell így is gyönyörűen megjelenít. :)

(#67836) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Balfaszkodás a köbön, segítstek ki pls :D

Főként videószerkesztésre és medium graf gémingre kerestem lapost. 220 volt a keret használtan. Találtam egy még két hónapig garanciás Asus ROG GL503GE SCAR notit. 120Hz, i7-8750h, 1050Ti 4G, 16Gb RAM.

Meg is vettem, de ma jött szembe egy Dell G5 5587, ugyanezekkel a paraméterekkel csak 1060Ti Max Q 6GB a GPU. Próbagaris, 10 pénzt kéne rádobnom az Asusra és mehetne a csere. A 1060Ti nagyon csábít, viszont abszolút nem vágom, hogy összességében melyik a jobb koncepció. Hűtés, megbízhatóság, stb.....

help :F

[ Szerkesztve ]

(#67837) Frozen válasza Rav3n02 (#67836) üzenetére


Frozen
őstag

max q energiatakarékos kártya

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67838) Rav3n02 válasza Frozen (#67837) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Igen, az meg van, de mégis benchmarkok alapján elvileg 15-20 fps-t ver átlagban a 1050Ti-ra :F

(#67839) Frozen


Frozen
őstag

mert több a memoria és gyorsabb is egyik 128bit másik 196
4 gb vs 6

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67840) djcyrus válasza Frozen (#67834) üzenetére


djcyrus
csendes tag

Köszi az infot. Az a baj, hogy a keretem max 430e és ez tünik a legjobbnak ezen az áron. A lenovo meg kicsit azért drágább. És fontos a 17"-is

(#67841) Frozen válasza djcyrus (#67840) üzenetére


Frozen
őstag

[link]

ugyan annyi vagy még olcsobb a lenovo csak jó helyről kell rendelni ha nem megy inkább rendeld meg külföldről garancia meg általában viszik hozzák kb minden hol.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#67842) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma felb*szt*m az agyam, mert a Win Updatelte magát és aztán behalt, így mikor nagy nehezen helyre állt, max. ideig megint kilőttem az Updatet...
Érdekes mód ma magától helyrejött a "progi" és mutatja a GPU tempet is (mi a szösz.. :U )

A gép meg kb. 1-2 nap után jól beraktároz a memóriából :D

Memória elvileg 3200MHz-n megy (gago korábban 2933MHz-t írt) és gondoltam beteszem.
Prema BIOS amivel még hangolható lenne (talán) de hozza amit kell és elég mindenre így is.
/olvastam olyat akinek van i9-10850K -val @ 5GHz , "(Binned, Delidded LM under ihs & Pure Copper IHS Nano Greased, Stable) Repadded Entire Laptop (CPU & GPU 16.5w/mk & 12w/mk pads) 2080S Nano Greased, Heatsink Modded" /// minden extrával megy nála úgy...5GHz azért kemény!/ KH nekem is meg lehetne csinálni 24/7 ? ;] ;] :C :F

A csúcs notim amibe meg kéne egy display szalagkábel... /beszerezhetetlen.../ :O

Van amikor jó, de általában nem...

Utolsó PC-m (amit magam építettem) találtam róla itt képeket a képek/tárhely alatt.
Régi szép idők... R7 2700X + (980 Ti Matrix Platinum) majd (csúcs Zotac) 1080 Ti :P

Azért ez a Clevo talán még annak is oda*asz ! :B /oda hát! ;] FS /

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67843) Chumlee


Chumlee
senior tag

NZXT cam szoftver mennyire mutat valid értékeket a hőfokkal kapcsolatosan?

(#67844) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,
G752VY laptoppal kapcsolatban kérdezném az esetleges tulajokat.
Van valaki aki tudta moddolni a biost?
Értem ez alatt... cpu fesz piszkálás frekvencia stb, ugyanez a gpu-ra.
Mert eléggé meleg a kicsike, 1,25V-ot ad alapon a 6820HK-nak amit én sokallok mert így 80fölött szaladgál.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#67845) echterion válasza Apollo_21 (#67844) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem kell bios mókolás, első körben vaspaszta kell neki (csak expert user csinálja magának, ki lehet vele nyírni a gépet, ha avatatlan kéz csinálja), az sokat segítene a melegen, gpu-nak meg valami minőségi normál paszta (de sima mx4 is megteszi, ha eddig nem kapott olyat) Végső esetben egy Throttlestop vagy XTU (előbbi részletes beállításokat enged, utóbbi mezei usernek sokkal egyszerűbb) , hogy csökkenteni tudd a feszt, finomhangolni a proci beállításait.

**********

(#67846) Evil Snowman válasza FőDudu (#67821) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm az infokat. Érik a csere szívem szerint pedig eljegyzésre meg esküvőre kéne a pénz, amit a laptopra szánok. :DDD

(#67847) gurus válasza Evil Snowman (#67846) üzenetére


gurus
aktív tag

Laptop ráér, abból jobbak, gyorsabbak jönnek. Fontosabb a párod, ha ő az igazi. Itt mindenki a legion 5 ajánlja pedig legion 5 pro jobb vétel. Ez nem melegszik brutálisan, csendesnek mondható és gyors, nincs játék ami kiakasztaná. kijelzője meg páratlan, kevés laptop tudja ezt a szintet hozni. Ráadásul nem egy tégla méret, mégis közelíti vagy jobb teljesítménybe .16 colos kijelzője szinte 17 colosnak felel meg a 16:10 képméret miatt! Ennél már csak a legion 7 a mi jobb vétel abból is az inteles verzió, persze nem az itthoni horror árazással

[ Szerkesztve ]

(#67848) Apollo_21 válasza echterion (#67845) üzenetére


Apollo_21
addikt

Folyékony fém van a pc-men is, úgyh gond nemlesz.
Ott atomjaira van állandóan szedve a cpu/értsd: saját delid; naked kit; custom víz/
Xtu tudja? Holnap megnézem miket enged.
Bár a win aloli mahinálást alapban nem szeretem, de elsőre kól hangzik.
Igazából szegénynek szerintem a saját korába is túlzás volt a 4k ips panel a 980m 8gb-al :D
Nem is értem hogy akarták hűteni "jól".

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#67849) KillHates válasza MaxxDamage (#67842) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csináljunk rá direct die-t és rá sem fogsz ismerni. De én azért megvárnám a gari végét, utána gányolnám szét a gépet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67850) MaxxDamage válasza KillHates (#67849) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Na majd beszélhetünk róla ha eljön az ideje.
Igen, azzal teljesen egyet tudok érteni! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.