Sprime PM1 gamer egér avagy a G703 újragondolva

A Strider és a SwordX egér után most egy kicsit más vizekre evezünk, de továbbra is egy gamer egeret mutatnék be.Sprime...

A Strider és a SwordX egér után most egy kicsit más vizekre evezünk, de továbbra is egy gamer egeret mutatnék be.
Sprime PM1 névre hallgat (a Ninjutso cég almárkája) A PM1 formavilága a Logitech G703-as, méltán népszerű kialakítását idézi, viszont modernebb belsővel és jóval kisebb tömeggel érkezik, így a mai egerek mezőnyében is megállja a helyét.

Építési minőség: A PM1 szálkompozit anyagból készült, amelynek köszönhetően az egér rendkívül merev, masszív, ami jelenleg az egyik legkönnyebb ergonómikus egérré teszi a piacon. A szerkezet teljesen zárt, nincs semmilyen szkeletonváz, mégis minden alkatrész stabilan a helyén van, nem tapasztalható semmilyen kotyogás, zörgés vagy recsegés.

Felület: Elsőre kicsit csúszósnak tűnhet az egér, de mellékelnek méretre szabott gripeket a csomagban amik gyorsan felpattinthatók ha szükségét érezzük.

Gombok: A fő gombokat Omron optikai kapcsolókkal szerelték, amelyek nagyon kellemes, határozott, ugyanakkor nem túl hangos kattintást biztosítanak. Bár minimális pre travel és egy nagyobb post travel tapasztalható, használat közben ez nem zavaró. Az oldalsó gombok Huano Black Shell White Dot switcheket kaptak, méretük is ideális.

Scroll/encoder: TTC gold enkóderrel szerelték ami a személyes kedvencem mert pont jó a taktilitása és a lenyomás érzete. A görgő apró rovátkolást és gumibevonatot kapott így nem csúszik.

Szenzor: PixArt PAW 3395 szenzorral szerelték ami a 3950 előtti csúcs szenzor volt a piacon.

Dongle: Gyárilag egy piros félig átlátszó donglet kapunk ami 1000Hz-es polling ratet biztosít, külön megvásárolható (lett volna) a 4K/8K dongle is. A kábel USB-C porton csatlakozik.

Akku/üzemidő: Egy 250mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor található benne, tapasztalataim szerint a fix 1000hz-en használva bőven kihozható belőle a 10+ napos üzemidő.

Talpak/alsó rész: Gyárilag felszerelték 4db méretre vágott ptfe talppal, a csomagban találunk még egy szettet amik nagyobb méretűek. Kellemesen gyorsan siklik a padon. Az egér alján csak egy on/off kapcsolót találunk, minden mást a szoftverben kell állítani.

Kábel: ~1,8 méteres kábele van, lágy és flexibilis így nagyon jól használható akkor is ha éppen töltjük a rágcsálót.

Driver/SW: A Sprime cég az elsők között volt akik bevezették a wen alapú drivereket. Sajnos elég puritán ez a "szoftver", de a szükséges és legfontosabb dolgokat be tudjuk állítani. Ami egy kicsit negatívum, hogy a gyárilag mellékelt dongle-ön fix 1000Hz-ünk van, szóval nem tudjuk se ez alá sem pedig fölé állítani.


Doboz unboxing: Egy fehér-piros színű kartondobozban érkezik az egér. Tartalmaz egy szett gripet és ptfe talpat valamint néhány logózott matricát.


Tömeg/méretek: A saját mérlegemen 45 grammot mértem, a méretei kicsit a G703 alatt vannak, de nagyon kellemes a fogása az enyhén asszimetrikus kialakítás miatt. 120 mm hosszú, 60 mm széles és 40 mm magas.

Használat: Olyan mintha egy Logitech G ProX Superlightot használnék csak éppen ergo kivitelben. Nekem kellett rá 1-1 kis gumi grip az oldalára ezzel a tömegét sem növeltem meg jelentősen viszont sokkal jobb a fogása. Főleg claw vagy palm griphez.

Ár: 29.990 forintért szerezhető be ez az egér ( JTC, Gamerslife ) ami jó vételnek számít ha megnézzük miket kapunk érte. Megjelenéskor közel 50 ezer forintot kellett leszurkolni érte. Manapság már nagy a verseny ebben a szegmensben is mert jött sok új gyártó. Ha valaki egy igazán jól összerakott és kényelmes ergo egeret szeretne nem túl drágán akkor érdemes számításba venni a Sprime egerét.