Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) contaxg válasza peter.tamas (#52249) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem van egy woodoo a polcon. Hanyingerem van, fizikailag rosszuul vagyok tole annyira melytonusu

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#52252) peter.tamas válasza contaxg (#52251) üzenetére


peter.tamas
csendes tag

És ha ha már ennyire nem tetszik, esetleg nem akadok eladni? :B

dudika10: 140dB az igazság szerint frekvencián, 48Hz-en van meg, akkor sem sokáig, a kevés áram miatt, de átlagos zenehallgatással, ahogy nap-mint nap használom, 125-130dB körül szól, akár napi 1-2 órát is.

Még nem vettem észre halláskárosodást magamon. :)

(#52253) bagyusz válasza peter.tamas (#52252) üzenetére


bagyusz
őstag

Mivel méred ki magadnak dB-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#52254) Ati1979 válasza peter.tamas (#52246) üzenetére


Ati1979
veterán

3-4 armatúrás például a westone w40, shure 535 vagy a 846.

(#52255) honfoglalo válasza Ati1979 (#52254) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ezek az ő koordináta-rendszerében minden bizonnyal mélyhiányosak, najó a 846 csak kicsit, de ahhoz meg lejátszó is kellene, meg ha a cx300 jó volt akkor pénzkidobás.

(#52256) kemcso válasza peter.tamas (#52249) üzenetére


kemcso
Ármester

Az earpods is bőven elég hangos, ha az kevés, akkor vmi a hallásoddal van gond (direkt kipróbáltam most, 70% fölött túl hangos volt) :)

Amúgy meg az earpods nem rossz earbud hangra, csak szörnyű az izolációja (természetesen mindent a saját ár-kategóriájában kell nézni, egy Westone W40-50-60-al nem veszi fel a versenyt, mint ahogy a Piston se, nagyon messze van tőülk)

Jah és vegyél Westone W50-et, mellé vmi normális lejátszót mondjuk egy AK120 II-t ;)

(#52254) Ati1979 kevés lesz bennük a basszus neki, talán a 846-ban nem. De inkább a W50, az való a mélyorientált zenékhez

[ Szerkesztve ]

(#52257) contaxg válasza peter.tamas (#52252) üzenetére


contaxg
veterán

De a tied lehet...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#52258) peter.tamas válasza bagyusz (#52253) üzenetére


peter.tamas
csendes tag

TermLabbal. Általában versenyen, nem magamnak. :)

Ati1979: 999 dollár? :Y
Na jó, akkor inkább barkácsolok egy kongadobot ütő kismajmot egy hátizsákba, amit hordani fogok, hogy meglegyen az érzés.... :DDD

contaxg: Mi az az összeg, amiért megválnál tőle? :B

[ Szerkesztve ]

(#52259) Ati1979 válasza honfoglalo (#52255) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem a 846 semmilyen koordináta rendszerben sem mélyhiányos. :)

(#52256) kemcso

Állítólag a w50 összességében nem nagy szám. Sok mély van benne azt kész. Sok pozitív dolgot nem olvastam róla.

(#52258) peter.tamas

Pedig szerintem megéri az árát, ha megfelelő lejátszód is van hozzá. :)

(#52260) contaxg válasza peter.tamas (#52258) üzenetére


contaxg
veterán

Privatban

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#52261) dudika10 válasza peter.tamas (#52252) üzenetére


dudika10
veterán

Ha a hallgatasi pozicioban valoban megvan a 120-130dB, akkor egy normalis hallasu ember fajdalomkuszobe felett hallgatsz zenet. Mi kell meg? Hogy a radio kiirja, hogy hallaskarosult vagy? :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#52262) JayZ válasza peter.tamas (#52249) üzenetére


JayZ
tag

Nem tudom elhinni, hogy a Piston bárkinek is kevés legyen MÉLYBEN..holott én is kb csak house-hardstyle-dnb-trance-stb zenéket hallgatok.

Azt el tudom hinni, hogy nem úgy hajtják meg a hordozható eszközök, asszem 16ohm-os 12 helyett és 93db az érzékenysége, míg más füleseknél ez általában magasabb. Berillium driver, stb, nem igazán értek hozzá, de azt tapasztaltam én is, hogy nagyon kicsivel nehezebb hajtani mint egy VSonicGR02BE-t vagy az említett régi cx300-at. Emiatt halkabb lehet!! De hangminőségben egyértelmű hátrányban van mindkettő a pistonhoz, eljárt az idő felettük, ennyi.

Egyszerűen best buy jelenleg, vagy nem jó a fülilleszték méretben/karakterben amit használsz (sony hybriddel nekem tökéletes, gyárival túró), vagy az eszköz gyenge, akármi. Nekem egy full átlag samsung telefon szépen meghajtja (cm + poweramp). 5000Ft-ért van mély bőven, van sub-bass, van távirányító. Közép kicsit ködös, de ez nem az az ár ahol ezt hibának lehet felróni.

Lényeg: közel sem biztos, hogy új fülhallgató a megoldás. Persze ahány ember annyi ízlés, de +1 a Pistonnak.

(#52263) f4lcon válasza peter.tamas (#52216) üzenetére


f4lcon
őstag

én is a CX300II-met váltottam le. többek között egy piston 2-re.
nem tudom átérezni, amit mondasz...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#52264) f4lcon válasza Zsírkrétamen (#52231) üzenetére


f4lcon
őstag

az iPhone nem tudja csak a középső gombot vezérelni a Piston 2-n, a hangerő nem működik vele

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#52265) Zsírkrétamen válasza f4lcon (#52264) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Okés, köszönöm :R Bár ez a legkevesebb, annyira nem fontos számomra ;) (de gondolom androidon megy nem?! Vagy ott is készüléke váltogatja? :F )

(#52266) Neeko


Neeko
tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkozom egy Xiaomi Piston 2-n.Szerintetek itt az ezüstre tényleg csak 6hó garit adnak? :/

Galaxy Alpha White

(#52267) malphitee válasza Ati1979 (#52254) üzenetére


malphitee
senior tag

ez a három fulhallgato kozul melyik a legkenyelmesebb, legtisztabb hangu, mélymennyiségű? W40 100K ert lattam amazonon, meger az pl annyit ?

(#52268) Ati1979 válasza malphitee (#52267) üzenetére


Ati1979
veterán

A w40 jobb mint az 535 viszont gyengébb mint a 846.
A 846-tal inkább a w60 játszik egy ligában ami szintén 1000 dollár.
( a w60 sajnos még nem hallottam)

Legalábbis az én véleményem szerint.

A w40 szerintem nagyon megéri az árát. Igazi best buy füles. Viszont feltétlenül kell mellé egy hasonlóan jó minőségű lejátszó.

(#52269) basaja válasza Zsírkrétamen (#52265) üzenetére


basaja
senior tag

Válogatja bizony...pl az én Motommal nem megy a hangerőszabályzás,ellenben a gyerek Samu Tabjával igen😃

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#52270) malphitee válasza Ati1979 (#52268) üzenetére


malphitee
senior tag

Milyen lejatszo illik hozzá?

(#52271) #16820480 válasza peter.tamas (#52258) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már a hangrendszered mérésébe ennyi energiát fektetsz, akkor szerintem alkalom adtán ugorj már el egy fülészhez is, hogy megmérje a füled. Nem bántásból írom, de ha tényleg ilyen hangnyomással hallgatsz napi több órát zenét, akkor még pár hónap/év, és semmit nem fogsz hallani. A cigis sem hiszi el, hogy koromfekete a tüdeje, csak amikor már vért köp, de akkor általában már késő.

malphitee: Az amazonos árra még rájön áfa, ha az amerikai oldalon nézed. Amúgy a W40 nagyon jó füles, az egyik legjobb, amit eddig hallottam (a másik a K3003, de az kicsit többe kerül). Kicsit olcsóbban a W30 is nagyon jó, nekem ilyen van, nagyon szeretem ezt is. Az 535 sem rossz, de azért vannak hiányosságai. A 846 meg kb csak Atinak tetszik itt azok közül, akik hallgatták :)
De az biztos, hogy akármelyiket választod, azt el lehet felejteni, hogy mobilról hajtsad, ezekhez legalább kell valami DX90, AK100 szintű lejátszó már. Persze nem árt jobb sem, de ez a belépő szint hozzájuk.

(#52272) Neeko


Neeko
tag

Sziasztok!

Piston II mennyire kompatibilis Xperia Z2-vel,ti mit tudtok erről :F

Galaxy Alpha White

(#52273) flash-


flash-
veterán

Csutortokon vasaroltam mp4nations nal online paypalon keresztul egy fulhallgatot.

Az allapot még on hold statuszban van.miert?nem az kellene mar hogy shipped legyen?
Naluk next day van ugytudom legalabbis ugy hirdetik magukat..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#52274) bucsher válasza malphitee (#52270) üzenetére


bucsher
őstag

DX50től fölfelé bármit szeret, még az AK240 sem egyértelmű túlzás mellé. Sajnos. :)

In the pipe - five by five!

(#52275) JayZ válasza flash- (#52273) üzenetére


JayZ
tag

Valszeg holnap már kiküldik, ha nem, akkor írj nekik mailt. Nincs miért aggódni, az egy teljesen legit bolt. :)

(#52276) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

asszonypajtásnak elszállt a sennheiser cx500as fülese, így valami olcsóbb de minőségi darabot keresnénk helyette, kicsit nőiesebb színvilággal....

Első körben xiaomi piston 2 fehér változatára gondoltam, csak nem tudom kompatibilis lenne e egy LG G2 vel ?

Vagy van más alternatíva 5-8K körül ?

(#52277) szentkuti11 válasza Kobe (#52276) üzenetére


szentkuti11
addikt

Kompatibilis vele, hangban mit vár, illetve miket hallgat?

(#52278) Kobe válasza szentkuti11 (#52277) üzenetére


Kobe
veterán

hát, nagy elvárások nincsenek, nem akkora vájtfülü mint én, de én azért nem szeretném valami olcsó hangzásúval kiszúrni a szemét.

Leginkább ritmikus, szimfornikus rock pl - nightwish, within temptation, amaranthe, pár "lányosabb" rockbanda pl nickelback, bryan adams, ilyesmik meg a szokásos populárisabb tánczenék hozzá amiket pl ilyen aerobik meg táncórákon löketnek - rnb, latino, reggie

(#52279) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

hogy oldanatok meg a vsd3s kábeltores védelmet? a gyári megoldás nem ér semmit szerintem. félek hogy megtorik. szilikon + zsugorcso re gondolok. csak nem tudom mivel olvasszam rá illetve a szilikon lógjon e túl a kábel felöli részen vagy a zsugorcso

(#52280) bozont válasza eastsider (#52279) üzenetére


bozont
veterán

Ez engem is érdekelne VSD3-hoz. A legegyszerűbb talán a csatlakozó csere lenne, de amíg van rá garancia addig ez nem játszik.

(#52281) Kobe válasza eastsider (#52279) üzenetére


Kobe
veterán

én elég "rég" szereztem be a vsd3s em, talán elsőként magyarhonban, de itt a fórumon biztos....azóta nem applikáltam rá semmit, és mégsem volt soha semmi bajom a kábeltöréssel pedig minden nap zsebben hordva hallgatok róla zenét....figyelni kell rá és ennyi, szerintem......a zsugorfólia amúgy sem ér sokat, ugyanúggy megtörhet mellette ha túl merev......inkább próbálj meg pl egy tollból kiszedett vékonyabb rugót körécsévélni, és rögzíteni a kábelvég szilikonja alatt

(#52282) szomjas


szomjas
csendes tag

sziasztok
fülest szeretnék venni melyiket ajáljátok:- Vsonic VSD3s
Audio-Technica ATH-iM50

egy lg g2 van
rock és metalt hallgatok
válaszokat előre is köszönöm :R :R

(#52283) eastsider válasza Kobe (#52281) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmm gondolod? akkor Lehet hagyom így... mindig ott törnek meg a kábelek nálam. pedig vigyazok rájuk. bár ezek xears ek meg sennheiser fulesek voltak

[ Szerkesztve ]

(#52284) Kobe válasza eastsider (#52283) üzenetére


Kobe
veterán

ha olyan telód van ahol felül van a jack, sztem minimális az esélye....nekem farmerben sem volt baja soha, bár inkább a kabát / dzseki kesztyűtartó zsebében tartom a telóm, így kicsit lóg is a kábel nem feszül, szóval szinte 0 esélye van, h megtörne.....de ha nagyon akarsz valamit rá, akkor mondom, a megfelelő méretű rugó még a legkönnyebb és "legszebb" megoldás

(#52285) kemcso válasza szomjas (#52282) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló....

(#52286) whited


whited
addikt

Üdv
Egy Xiaomi Piston 2.nél miből tudom meg, hogy hamisítvány?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#52287) tvse1995 válasza eastsider (#52279) üzenetére


tvse1995
senior tag

Én pont tegnap zsugorcsöveztem be az enyémet.
Egy kicsit tartósabbnak érzem így, bár meglepően merev lett melegítés után a cső.

whited:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52288) Ati1979 válasza malphitee (#52270) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem minimum dx90, de inkább ak100. Vagy méginkább ezek fölött valami. Minél jobb a lejtátszó annál jobban fog szólni. :DD Neked kell eldönteni, mennyit vagy hajlandó fizetni érté. :)

(#52289) eastsider válasza Kobe (#52284) üzenetére


eastsider
nagyúr

nexus 5. szóval. fent van neki a jack csatija. sima zsugorcso semmit nem ér mert ugyan olyan merev mint a gyári gumi. most raktam rá szilikon csövet. és rázsugorcsöveztem a fém részére. egy elég jó lett. tuti nem. törik meg és pont ki fog lógni a zsebemből.

(#52290) whited válasza eastsider (#52289) üzenetére


whited
addikt

Csaó Máté :D
Remelem jössz osztály találkozóra :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#52291) eastsider válasza whited (#52290) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem belefér majd :)

(#52292) v-man


v-man
őstag

Kedden ismét lesz pandawill happy hour-ban 18 (14) dolláros piston.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#52293) whited


whited
addikt

A sima (Basic) Piston mennyivel rosszabb mint az utóda, a kettő ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#52294) szentkuti11 válasza whited (#52293) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Piston Basic a 2 után jött, és nem egy előd, hanem egy olcsósított-műanyag változat, aminek állítólag a hangja is elég... szóval inkább a Piston 2-t érdemes venni.

(#52295) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Knowledge Zenith IE7

A mai napon érkezett meg a fülhallgató, a laptop mellé akartam egy extrém alacsony árfekvésű IEM-et film és játék mellé, a fontossági sorrend pedig ennek megfelelően eltért a megszokott igényeimtől, az ár/kényelem/összeszerelési minőség is megelőzte a hangminőséget, mivel ez utóbbira van másik fülhallgatóm.

Összeszerelési minőség, anyaghasználat, kényelem

Mindkettő az árkategóriát meghazudtolóan remek, a műanyag elemek sorja/ragasztó/hézagmentesen illeszkednek, a felületi eldolgozás is nagyon rendben van. Megszokott módon apró fémháló védi a drivert a külső szennyeződésektől.
A kábel meglehetősen vaskos, rugalmas, elsőre strapabíró darabnak tűnik, a jack dugó hosszú gumi törésgátlóval ellátott, fémházas kivitelű, minősége szintén kiváló.
Az elnevezés nem véletlen, elméletileg a Sennheiser IE-7-es fülhallgatójának házába építették be a saját driverüket és kábelezést. Elsőre a helyére illeszkedett, nagyon kényelmes darabról van szó. A driver egy szimpla dinamikus pár, a jobb oldali ágnál halk driver-flex jelenséget figyeltem meg behelyezésnél, némi óvatossággal és odafigyeléssel a behelyezés során nem fog jelentkezni. Ellenállásuk 18 ohm, a J3-al elég hangosak voltak a megszokott hangerőn, ezért vissza kellett belőle venni.
Szilikon illesztékekből 3 párt adtak a fülhallgató mellé, mind a három ipari hulladék, Sony Hybrideket ajánlok helyettük, a használat során nálam is azzal futnak.
A füles mellé még ajándékba adtak egy hordtokot, anyagminősége közepes, de a célnak megfelel.

Hangminőség, izoláció

Forrásként az örökkévalóságnak teremtett Cowon J3 és FLAC/MP3 320CBR felvételek szerepeltek.
A hangkép elsőre viszonylag sötét, erősen mély-orientált hangkép, tompa részletekkel. A bejáratást nagyon igényli. Már pár számnyi járatást követően érezhetően jobb lesz és megérkeznek a közép és magas tartomány hangjai, a mély-központúság viszont megmarad. A színpad lehetne nagyobb, néhány számnál hamar eléri a határait.
Izoláció terén a Hybrid illesztékekkel nem rossz a helyzet, a fülhallgató ház kialakításának köszönhetően egészen jónak mondanám.
Összességébe véve azonban szórakoztató hangja van, hip-hop, k-pop, electronica, dnb számokkal nagyon jól boldogul, a hangszeresen komplexebb számokban gyengébben teljesít, klasszikus zene, összetettebb metál/rock számok nem képezik az erősségeit (néhány kivételtől eltekintve).
Ezek alapján a hangja az ár/érték arányát tekintve is jónak mondható, semmi eget rengető revolúció ennyi pénzért, de egy kellemes meglepetés, rosszabbra számítottam.

Értékelés és végszó

Nagy, netes webáruházak kínálatából 8$-os áron szerezhető be (én még ennél is olcsóbban jutottam hozzá), ami a jelenlegi árfolyamon 2200Ft-ot jelent. Ennyit éppenséggel bőven megér, csak legyen mellé más szilikon illeszték.

[ Szerkesztve ]

(#52296) pető bá'


pető bá'
őstag

megérkezett a happy-hour-os Piston 2 a pandawill-től.. csak pár percre hallgattam bele, de bejött.. :B még járatom, meg hallgatom sokat.. :)

"... and I hope you have a great day!"

(#52297) fahrii válasza pető bá' (#52296) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem is ma jött meg, holnap veszem át. Egész hamar ideért. :))

(#52298) pető bá' válasza fahrii (#52297) üzenetére


pető bá'
őstag

már fel voltam készülve, hogy február közepe.. :D
VSD3S-el próbálom összehallgatni, érzem a különbségeket, de nem tudom megfogalmazni.. :) a Vsonic azért szerintem határozottan jobb, de 5k-ért a Piston-t simán használnám, ha nem lenne meg a VSD3S :)

"... and I hope you have a great day!"

(#52299) mark!


mark!
őstag

Valaki tudna ajánlani egy fülhallgatót max. 13ezer-ig? Beats nincs annyiért, max. Sennheisert láttam. Esetleg egy occsób wireless? :P

>

(#52300) mark!


mark!
őstag

Sennheiser CX-200 Street II ről valakinek valami? Tapasztalatok? Megér annyit?

>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.