Hirdetés

Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Az alábbiakhoz kérnék tanácsot, véleményt. Kb. 3 hete a profilomban látható új konfig lett összeállítva, benne egy új 64 GB-os Samsung SSD-vel, és egy új 64 bites Win 7-el. Az összeszerelést és a Win telepítését abban az üzletben végezték ahol a cuccokat vásároltam. Az UEFI-ben láttam, hogy SATA IDE módban történt a telepítés, amit a CrystalDiskMark-ban mért eredmények is igazolnak, a 4K és a 4KQD32-es értékek igen alacsonyak. Szóval olvastam itt a fórumban, hogy hogyan lehet utólag átállítani SATA AHCI módra, és a leírás alapján nem tűnik túl bonyolultnak. Amivel gondom van, az az, hogy csak abban az esetben garantált az eredmény, ha nem lett telepítve chipset/INF, vagy külön IDE driver. Mint már említettem, a telepítést nem én végeztem, ezért arra lennék kíváncsi, hogy így utólag meg lehet-e azt állapítani valami módon, hogy történt-e ilyen telepítés? Mert ha kiderülne, hogy igen, akkor inkább nem piszkálnám.
    Továbbá lenne még egy kérdésem, ha mégis megpróbálnám a leírás szerint átállítani AHCI módra, és esetleg valami gubanc lenne, ezután lenne-e még esély arra, hogy ha újra visszaállítanám az UEFI-ben IDE módra, akkor ismét normálisan menjen minden, vagy ebben az esetben már csak a Win újrarakása segíthet, amit viszont szeretnék elkerülni.
    Előre is köszönök minden tanácsot.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Aktív témák

Hirdetés