Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44686) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

A minap lettem tulajdonosa egy SSD-nek (Kingmax 64gb-os). Gondoltam naivan hogy gyorsabb lesz mint a HDD minden tekintetben. Jelenleg "megkezdtem az aggódást", miután egy USB pendrive-ról akartam telepíteni a Windows7-et rá. Jelenleg a 25. percnél járunk a pendrive csatlakoztatásától számolva, és a "Windows-fájlok kibontása" éppen a 72%-os értéket veszi fel. A laptopomban eddig jelenlévő Samsung HDD-n ilyenkor fejezném be a szokott programjaim feltelepítését, vagy böngészném a kedvenc oldalaimat.
Az AHCI természetesen engedélyezve van, így igazán nem tudom mi okozhat ekkora problémát egy elvileg gyorsabb eszköznek. Tudod a kicsomagolás az proci és memória kérdése, de a gépben csak a merevlemez változott semmi más.

Tehát lassan rángatózó szemmel és remegő kézzel teszem fel a könnyfakasztó kérdést:
- Mire számítsak? Ha a Windows is lassabb lesz mint volt a HDD-men, akkor azt hiszem sikítófrász közben harapom ki a kis csipeket az SSD-ből. :O

Mik a tapasztalatok?

ui.: 35. perc "A telepítés befejezése" résznél járok már.... kezdem látni a fényt az alagút végén.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.