Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37401) oriic válasza Gorneck (#37400) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen eredeti? Ez már egy remake volt? :Y

Live-Die-Respawn

(#37403) oriic válasza darál0w (#37402) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért kérdeztem. MErt akkor szedném én is.

Live-Die-Respawn

(#37404) littlelion21 válasza oriic (#37401) üzenetére


littlelion21
addikt

Ehun' az eredeti. A rendező személyére érdemes egy pillantást vetni :)

Egyébként itt figyel a DVD eredetiben a polcon (199HUF from teszkó turkálós részleg, néha igazi gyöngyszemeket is ki lehet fogni).

(#37405) lvnt


lvnt
őstag

Eredeti.

Szerk.: Elkéstem.

[ Szerkesztve ]

(#37406) oriic válasza littlelion21 (#37404) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, talán egy próbálkozást megér, bár én már újtechnológiás kölök vagyok, ezek a régi filmek annyira nem izgatnak fel. :DDD

Live-Die-Respawn

(#37407) darál0w válasza littlelion21 (#37404) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fuhh ecshém ez nem nekem valo :D

#37406) orichalcos :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37408) oriic válasza darál0w (#37407) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Legrégebbi film amit megnéztem és tetszett az a The Thing volt. Annál régebbiek már köszönöm nem.

Hja várjá csak Star Wars is régi meg Alien is... Na akkor ezek...MÁs talán nem volt...

Live-Die-Respawn

(#37409) lvnt


lvnt
őstag

Nem tudjátok, mi a jó. :N
A hangulat sokkal többet ér akármilyen CGI-nél.

(#37410) darál0w válasza oriic (#37408) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kb én is így vagyok vele...80 évektől visszább nem nagyon megyek :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37413) lvnt


lvnt
őstag

Egyébként azt hiszem, megdöntöttem valamiféle egyéni rekordot. Múlt péntek óta "nézem" a Fast Five-ot. Kétszer elaludtam rajta, és ez a harmadik nap, amikor inkább be sem nyomtam.

(#37414) doc válasza littlelion21 (#37404) üzenetére


doc
nagyúr

gyerekkoromban imadtam azt a filmet, mondjuk feltem is tole kicsit :D
szerintem abszolut alap...

(#37415) ludsimon válasza darál0w (#37410) üzenetére


ludsimon
veterán

80-as évek alatt nem is nézel filmet?
Hát min nőttél Te fel?

Akkor lehet nem egy korosztály vagyunk, de én a Bud Spencer illetve Bud Spencer & Terence Hill filmeken nőttem fel, az összeset láttam amit csináltak.
Az alap filmek szerény véleményem szerint..
Mai napig ha megy a TV-ben megnézem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37417) darál0w válasza ludsimon (#37415) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vannak kivételek...

btw '86-os vagyok :)

37416) Kassadin problem?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37418) ludsimon válasza darál0w (#37417) üzenetére


ludsimon
veterán

Oké, akkor nem szóltam :)

undefined

(#37423) adalbert1 válasza lvnt (#37413) üzenetére


adalbert1
veterán

Én a Karib Tenger Kalózai 3-mal voltam így, kb. 3 alkalom alatt nem tudtam végignézni ha jól emlékszem. :DDD

Nem értek pár hozzászólót, a 80-as évek előtt is készült rengeteg jó film, max. kevés jutott el hozzánk. Amik most így hirtelen eszembe jutottak és '80 előtt készültek:

North by Northwest (1959)
Casablanca (1942)
Psycho (1960)
A Clockwork Orange (1971)
The Deer Hunter (1978)
Jaws (1975)
Rocky (1976)
The Godfather 1-2 (1972 és 1974)
Life of Brian (1979)
Monty Python and the Holy Grail (1975)
Star Wars (1977)
The Exorcist (1973)

Ezek szinte mind rajta vannak az imdb top250-en (nem, nem onnan néztem, csak miközben gyűjtöttem ki őket akkor esett le a dolog), és rengeteg azóta elkészült műnek az alkotójára hatással voltak, illetve jó párat képtelenek stílusban, hangulatban utolérni azóta is, hiába próbálkoznak. Pár év múlva eljutunk oda hogy ami nem 2000 után készült az szar? :)

[ Szerkesztve ]

(#37429) Depression válasza adalbert1 (#37423) üzenetére


Depression
veterán

A karib tengerek kalózait én sem bírtam végignézni, az egy igazi altató film.

Viszont a hupikék törpikékben kellemesen csalódtam. Igazi családi film lett, ilyen szempontból 5/5.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#37430) doc válasza Depression (#37429) üzenetére


doc
nagyúr

a kalozokba en is zsinorban belealudtam, a harmadik reszbe kb. 4-szer, es gyakorlatilag semmire nem emlekszem egyik reszbol sem :DDD

(#37435) #65675776


#65675776
törölt tag

Offolást, szófosást hagyjátok abba! Különösen vonatkozik ez darál0w-ra.

(#37436) #65675776 válasza Pitterix (#37318) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont ez a probléma. Aki látott/olvasott bármi valódi Transformers-t, az tudja, hogy pont nem ez a lényeg benne. Csak Bay csinált az egészből egy tucatsemmi akciófilmszerűséget. (A történet nem is a filmekben van, hanem a háttérképregényekben. A filmek csak pittyputty kategóriás hokik.)

(#37437) bobalazs válasza Tibiajax (#37254) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ójee, látom már megy.. Boardwalk Empire S02E01 nájsz :C

(#37438) Pitterix válasza #65675776 (#37436) üzenetére


Pitterix
őstag

Régen érdekes módon a TF rajzfilmért nem voltam oda, néha megnéztem, de semmi extra.
A film viszont nagyon bejött. Lehet, ha több időt töltöttem volna tv előtt, én is fújoznám Bay-t, de nem így történt. Szerintem szerettem minden filmjét, talán szeretni is fogom... :B

Ez tetszik:

"A filmek csak pittyputty kategóriás hokik."

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37439) Integra válasza #65675776 (#37436) üzenetére


Integra
titán

igen, pont ez az, ha végig nézted gyerek korodban az összes képregényt, rajzfilm sorozatot, mozifilmet, akkor gyanithatólag szereted és megnézed amit mozira elkészitenek belőle. aztán látod, hallod, hogy bay csinálja, már sejted, hogy ez nem biztató, de mivel ezen is felnőttél, elmész és megnézed. aztán megdöbbensz. és nem a cgi miatt, nem a sztori miatt, hanem azért mert középszerű idiótákkal játszatja el a főszerepeket. nem a katonákra gondolok, hanem a klisés lúzerekre, láböffre, a foxra, meg arra a 7es szektoros bohócra, meg a még gyökerebb szülőkre, hogy minden kommersz klisés szart használ, hogy minél nagyobb közönséget szolgáljon ki a minél nagyobb profit érdekében. persze aki életében nem hallott róla, simán elpuffogtat ilyen hulladékra 8-9 pontokat, csak az akkor mit ad igazi, valamit is érő filmre, mint mondjuk egy gran torino-ra? 20-at? na mindegy... 4 pont felett iratkozhat mindenki a szégyenfalamra továbbra is.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37440) TRob1 válasza Integra (#37439) üzenetére


TRob1
veterán

4 pont felett iratkozhat mindenki a szégyenfalamra továbbra is.

Én még mindig nem néztem meg, de már látatlanban mondom, hogy feliratkozom. :DD 4-nél tuti többet fog érni nekem. Eleve az 1et nem annyira bírtam, de még azt is többre tartom 4nél... Imádom a képregényfilmeket, de sztem nem lesz annyira xar mint a Macskanő, ami nálam a 4-4,5. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#37441) F34R válasza Integra (#37439) üzenetére


F34R
nagyúr

4-t kapott tőlem ,gondolkoztam is róla hogy nem nagy durranás a thor jobban megmaradt bennem , ma lesz green lantern de lehet még az is faszántosabb lesz , az állítólagos új trilógia nem tudom mit fog feldolgozni de sztem ezt most kellene abbahagyni vagy valaki másnak elkezdeni egy teljesen más szálat megragadni egy brutális valamit ami nem nyálról meg a szarságokról szól egy evangelion mennyivel jobb már pedig ott is van csöpp dögivel.

[ Szerkesztve ]

(#37442) Integra válasza F34R (#37441) üzenetére


Integra
titán

milyen új trilógia?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37443) F34R válasza Integra (#37442) üzenetére


F34R
nagyúr

már valamikor belinkeltem klatty

(#37444) rt06 válasza Integra (#37439) üzenetére


rt06
veterán

"persze aki életében nem hallott róla, simán elpuffogtat ilyen hulladékra 8-9 pontokat, csak az akkor mit ad igazi, valamit is érő filmre, mint mondjuk egy gran torino-ra? 20-at? na mindegy..."

koze nincs ahhoz, ismeri-e az ember a kepregenyt, vagy egyeb mediumon megjelent korabbi alkotasokat (megjegyzem, en sem igazan ismerem, megis osztom a velemenyed a filmrol)
a bay altal rendezett tf filmek mindentol fuggetlenul gyengek, egyetlen pozitivum a latvany lehetne, de azt meg elszurjak a rangatozo kameraval es azzal, hogy nem birnak egy tisztesseges akciojelenetet ugy mutatni totalban, hogy vegig tudd, mi is tortenik

aki ezekre 8-9 pontot ad, az nem a tf kepregenyeket nem ismeri, hanem nem, tudja, hol kezdodik a minosegi film (tovabba valoszinu, hogy a gran torino-t lepontozna a picsaba, mert nem erti, meg amugyis csak egy lovoldozes van benne)

"4 pont felett iratkozhat mindenki a szégyenfalamra továbbra is."

ez a szegyenfal publikalva is lesz valahol, vagy nem gyujtod, csak idonkent szolsz, hogy tudjak az erintettek, rajta vannak a listan, sorsuk megpecsetelodott?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37445) BITBOYS válasza Integra (#37439) üzenetére


BITBOYS
addikt

ez az írás megmosolyogtatott :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37446) Integra válasza F34R (#37443) üzenetére


Integra
titán

ha bay marad, akkor akár el se kezdjék... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37447) Integra válasza rt06 (#37444) üzenetére


Integra
titán

nem akartam leirni, hogy a gran torino-t meg pont lenullázza, de utólag köszönöm, hogy megtetted helyettem:K
dehogynem, itt van a topicban, pár hsz.-ben, vannak is rajta egy páran.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37448) mephi666 válasza Integra (#37439) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem nagyon emlékszem már a régi rajzfilmekre és a képregényre sem annyira, de nálam így is le lett húzva 3-ra a film :DDD simán az egyik legrosszabb képregényadaptáció... nálam még a daredevil-t (amit moziban láttam: egyik ex ben affleck fan volt, de látványosan szenvedtünk rajta), az elektra-t, sőt még a macskanőt is alulmúlja, aminél azért nem sok rosszabbat tudnak már csinálni... (azok legalább rövidebbek voltak és hamarabb véget ért a kínzás) bay megmutatta, hogy egy vagon pénzből tud még sz@rabbat is... :W és ezért biztos kövezést fogok kapni: itt-ott látványosan össze volt csapva a cgi is... :(

ui: most néztem vissza... gran torino-t 8.5-re értékeltem... hát igen: ritkán adok magas pontot.. 8.5-9.0-9.5 nálam már a plafon :K viszont a sz@r filmek megkapják simán méltó jutalmukat

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37449) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Transformers 3 / 1080p

5/10

Rengeteg mindent ki lehetett volna hozni ennyi pénzből és gyönyörűen látszik, hogy mindent az akcióra/látványra tettek fel. Ami így kurva jó is lett:K elképesztő robot "átalakulások" vannak meg harc.. kamera shake nem zavart sőt ezt enélkül szar is lett volna nézni : ) Ehhez ez illik, ezt el kell fogadni. Minden más meg kurva szar of course, de ezt már sokan leírták előttem.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#37450) ludsimon


ludsimon
veterán

The Mechanic (2011) 1080p Hunsub

7/10

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.