Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37551) pohár válasza Ferdzsoo (#37550) üzenetére


pohár
félisten

ott a moziban én is visítottam :D :D
én is csípem a srácot, nem rossz színész ő :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37552) TRob1 válasza pohár (#37551) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem igazán csípem. Sztem minden filmjére dobnék +1 pontot, ha más játszana benne (persze nem ezek a Launter vagy mifene félék) :DDD

¤ R'n'R ¤

(#37553) littlelion21


littlelion21
addikt

I Spit on Your Grave [2010]: na, ez most ütött. Szerencsére semmit nem tudtam a filmről, így a meglepetés erejével hatott a jéghideg brutalitás. Hangulatában az 'Eden Lake'-re emlékeztet, habár annak színvonalát nem éri el.

75%

(#37554) rt06 válasza vzsryl (#37529) üzenetére


rt06
veterán

"Nem voltam soha egy nagy darab ember, de inkább Én vertem meg a nagyokat, mint Ők engem, mivel általában meg volt hozzá a fizikai adottságom. Szóval nem talált. Azért hoztam fel ezt a példát, mert rengeteg ilyenre láttam példát, és nagyon szánalmasnak tartottam. És ezt az ütéstávon kívüli dumádat szintén annak tartom. Nekem ez tűnik kötekedésnek, nem az amit Én próbálok megfogalmazni feléd."

most mar ertem, miert lett 8/10

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37555) vzsryl válasza rt06 (#37554) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én is értem, hogy miért kaptál már egyszer végleges eltávot. :)

On: Ma megnéztem a Drive-ot. 10/10
Ilyen jó filmet nem láttam az utóbbi 2 évből. Utoljára a Becstelen brigantyk tetszett ennyire, és még az Eredet ütötte a szintet.
A fényképezés és a zenék (főleg ez utóbbi nyerte el a tetszésemet) tették tökéletessé az amúgy is érdekfeszítő történetet. Egyszerre aranyos és brutális, unalmas és izgalmas.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37556) pohár válasza vzsryl (#37555) üzenetére


pohár
félisten

egy filmben mi a pöcsöm a fényképezés? :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37557) vzsryl válasza pohár (#37556) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egyszerűbben: Amit látsz. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37558) eeXaa válasza pohár (#37556) üzenetére


eeXaa
addikt

...egy profi fotós végigmegy a forgatókönyv szerint, és kiválasztja a helyszineket, beállításokat, szögeket, majd ezt átadja a kameramannnak, aki ehez igazodva próbál felvenni mindent...

(#37559) darál0w válasza darál0w (#32296) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Transformers 3 720p DTS

tartom, amit írtam. és megtoldom +1 ponttal az angol hang miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37560) #65675776 válasza darál0w (#37559) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kár, hogy szegény forgatókönyvírók kifogytak az ötletekből, szóval némi kiegészítéssel lemásolták a G1 S1 11-13 részét... (The Ultimate Doom) És belegyúrták még a G1 S2 19-20 részét is (Megatron's Master Plan).

[ Szerkesztve ]

(#37561) ch003067 válasza Integra (#37541) üzenetére


ch003067
addikt

+1
Amúgy meg aki megnézte, annak elég volt egyszer...

(#37562) Kassadin válasza vzsryl (#37555) üzenetére


Kassadin
addikt

Drive

Az elején az ember azt hiszi, hogy ez valami jó kis akciófilm lesz, de az első üldözés után "leül" a film teljes mértékben, és nem érti az ember, hogy most mi van, várja, hogy mikor lesz akció. Nekem személy szerint kicsit sok volt a nézik a szereplők egymást és tőmondatokat mondanak a másiknak jelenet, de ettől függetlenül korrekt iparos munkának tartom. A zenék pedig nagyon ellettek találva mindenhol, eszméletlen jó időben voltak beiktatva. Az egyetlen negatívum számomra, amit fentebb írtam, amiatt 8.5 és nem 9.

[ Szerkesztve ]

(#37563) WonderCSabo válasza Apollyon (#37544) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés. Tricia Helfert jól ismerem (mármint sajnos nem személyesen...), nem csak a ME2-ben volt EDI, hanem a StarCraft II-ben Kerrigan!

eeaa Általában az operatőr munkájára mondják, hogy "fényképezte". ;)

(#37564) eeXaa válasza WonderCSabo (#37563) üzenetére


eeXaa
addikt

....ha spórolni akarnak a fotóson ;) ....de amúgy is régebben volt ez divat, az elmúlt 10 évben már ott spórolnak amin lehet.... persze ez nem zárja ki, azt hogy a kameramann is meg tudja csinálni...

(#37565) Tibiajax válasza vzsryl (#37555) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem csak egyet..

(#37566) tween


tween
őstag

Észak-északnyugat (1959) : egy csipetnyi zsenialitás Alfred Hitchcock-tól :R 8/10

(#37567) tween


tween
őstag

(#37568) darál0w válasza #65675776 (#37560) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elég régen láttam, illetve olvastam ezeket...de miért lenne baj, ha másolják? :)

legalább a fanatikusok nem tudják a szemükre hányni, hogy semmi köze a filmnek a képregényhez/"rajzfilmhez".

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37569) doc válasza Apollyon (#37544) üzenetére


doc
nagyúr

nem egy BSG film van, hanem ketto, a masodik a The Plan, amibol gyak. semmi nem derul ki :D
amugy a sorozat tenyleg zsenialis, nem veletlenul adtam ki egy csomo penzt a gyujtoi dobozos kiadasra :) (amibol hianyzik a Plan film, akkor meg nem jott ki :W )
a vege viszont elegge... khm... 'megoszto'. en azert a rengeteg felvezetett szal utan legalabb valami eros csattanot vartam volna, tul sokat vallaltak a 4 ev alatt :( tiszta Lost feeling
ettol persze meg siman a legjobb SF sorozat :C

(#37570) doc válasza TRob1 (#37512) üzenetére


doc
nagyúr

ha megnezed az uj Sleuth-ot, legyszi irj azert arrol is par szot ide :)
a regit lattam, azt imadtam :R

(#37571) vzsryl válasza Kassadin (#37562) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem ez első jelenetnél lejött a film hangulata, így nem is vártam akciófilmet. Tehát a folytatása a meglepő fordulatok miatt elképesztően el lett találva. Ez a film szerintem minőségben is hozza a 10-est. Ha a régi, nagy filmekhez mérjük, akkor lehet, hogy csak 9-et érdemelne, de mivel 2011-et írunk, ezért a korhoz igazodva, a 10-es megjár. De persze nem tetszhet mindenkinek ennyire, ezért is mennek rá 8-9 pontok, sőt még 1-2 pontok is. Ez így van rendjén. :)

(#37564) eeaa: Manapság olyan szinten spórolnak mindenen, hogy ami nem képregényfilm, vagy folytatás, abba inkább bele sem kezdenek. Emiatt van az, hogy már alig születnek kiváló filmek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37572) #65675776 válasza darál0w (#37568) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért szolgai másolásnál többet várna az ember. Főleg, hogy úgymond egy új kontinuitást kezdtek, aminek alig van köze a korábbiakhoz. Akkor meg nem kellene azokat lemásolni szinte az utolsó hangig. Mondjuk már a Cube is lényegében az Underbase (ez meg az eredeti US képregényből van) tükörfordítása volt, de apróság.

(#37573) madgie válasza #65675776 (#37572) üzenetére


madgie
titán

Jé, most nézem, Leonard Nimoy volt Galvatron hangja a 86-os TF múviban, most a TF3 moziban meg Sentinel-é :)

(#37574) darál0w válasza #65675776 (#37572) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

többet...dehát ez van...és nem csak a "történetet" , hanem még jeleneteket is loptak más filmekből...de ezt már tényleg hagyjuk. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37575) tween


tween
őstag

Rém hangosan és irtó közel előzetes
szeretjük Tom Hanks-et és ez a mű is jónak ígérkezik..

(#37576) Kassadin válasza vzsryl (#37571) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem nem, akciófilmet vártam, és valami teljesen mást kaptam, ami nem feltétlenül rossz, csak meglepődtem pöppet. Az 1-2 pontos értékelésekre meg nem írok semmit inkább.

(#37577) F34R


F34R
nagyúr

Drive

7.2/10

no az elég kellemes kis film volt , a vége is elég sejtelmessé sikeredett.

(#37578) tween


tween
őstag

A mestergyilkos (2011) : hát...vegyes érzések.. 5/10

(#37579) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Star Wars V. - A Birodalom visszavág 9.5/10
Még sosem pontoztam le, de visszatekintve megérdemli a magas értékelést :)

Maximálisan átjött Chewbacca játéka :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37580) Pitterix válasza BITBOYS (#37579) üzenetére


Pitterix
őstag

A mimikája tetszett, vagy a kiejtett szavak hangsúlyozása? :DD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37581) BITBOYS válasza Pitterix (#37580) üzenetére


BITBOYS
addikt

Összességében, néhány monológja ütött :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37582) littlelion21


littlelion21
addikt

ez mekkora... :)

(#37583) killerjohn válasza littlelion21 (#37582) üzenetére


killerjohn
addikt

gyönyörű :DD :DD :DD

(#37584) pohár válasza littlelion21 (#37582) üzenetére


pohár
félisten

és ha ezt az utcán is hordaná, na az lenne mekkora :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37585) TRob1 válasza doc (#37570) üzenetére


TRob1
veterán

Mesterdetektív (Sleuth, 2007)

Sajnos ez már nem kötött le annyira mint a '72-es változat. A színészi játék jó, de be kell vallanom, kissé untam a filmet (pedig sztem még össze is van csapva az "eredetihez" képest, és vagy háromnegyed órával rövidebb is)

6 / 10 - et tudok rá adni. Ha nem láttam volna a régit, akkor talán egy 7est is megért volna, de állandóan ahhoz hasonlítgattam, és szvsz nem voltak annyira kitalálva/kidolgozva a szövegek és a "történetek" (Egyszer azért érdemes megnézni, aki látta a régit annak azért, aki nem látta, akkor meg azért. :D).

És a végére egy jó kis idézet a port.hu-ról, ami ideillik: "Ezt a filmet nem Michael Bayen és Steven Spilbergen nevelkedett petrezselymek (népi elnevezésük szerint "gyökerek")számára készítették. Így nem is fogják egyesek érteni, a többieknek pedig igazi csemege." :DD - annyival egészíteném ki, hogy véleményem szerint ez inkább illik a '72-es változathoz. :U :DDD

¤ R'n'R ¤

(#37586) rt06 válasza pohár (#37584) üzenetére


rt06
veterán

esetleg melle odatenni lucas-t is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37587) WonderCSabo válasza rt06 (#37586) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hehe. A skizofrénia első jelei. :DDD

(#37588) Pitterix


Pitterix
őstag

Never Back Down 2: The Beatdown

Az első simán jó volt. Ez elég gyengusz utánzata.A alapjában nem lett volna rossz, (lehet SPOILERES!!!!) de hogy pont a legsatnyábból lesz a legerősebb ellenfél kb 100nap alatt, na meg küzdenek, mint állat, azt nem is fáradnak el, vagy ennyire jó a légzőkészségük, aztán az ütések láthatóan nem találnak be.....

5\10

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37589) doc válasza TRob1 (#37585) üzenetére


doc
nagyúr

:R

(#37590) WonderCSabo válasza doc (#37569) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Téged nem idegesít Gaius?

SPOILER:

Főleg, hogy most már 2 cylonról is hazudott, hogy nem az. S01E09-ig. :) Rajta múlik az egész emberiség sorsa, és mindenféle fasságot csinál. Egyébként pont ezért jó is nagyon a karakter, de idegesítő roppant módon. Number 6 meg sztem zseniális, ahogy az egész dolog, hogy nem tudjuk, h. a cylonok most pontosan mi a szart akarnak.

(#37591) koxx


koxx
MODERÁTOR

Trafo 3 (720p, angol)

Ejnye Bay, ez most nagyon nem jött össze. Az egy dolog, hogy már szétuntam az agyam olyan hosszúra sikerült a múvi, de ennyi baromságot ami ebben a 3. részben volt... Kap egy jóindulatú 5/10-et. A szőke csaj meg ultragáz volt, az az üres tekintet, meg hülye akcentus.

(#37592) darál0w válasza WonderCSabo (#37590) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha már ez idegesít, akkor a későbbiekben szívrohamot fogsz kapni az idegtől kb... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37593) doc válasza WonderCSabo (#37590) üzenetére


doc
nagyúr

nezd csak tovabb, lesznek ott meg hatalmas csavarok :)

Vaklarma (1989)
valahogy sikerult 22 evig elkerulnom ezt a filmet, magam sem ertem hogyan, most bepotoltuk
erdemes volt :K olcso es primitiv poenok tomkelege, de megis osszeall az egesz film, amellett hogy hatalmas nagy baromsag az egesz, nagyon szorakoztato
8/10

(#37594) Ijk válasza koxx (#37591) üzenetére


Ijk
nagyúr

Transformers 3-at pont most néztem meg én is.
Csak azért néztem végig, mert a vége felé nem találtam a sötétben a távirányítót. Borzasztó vontatott, bugyuta, lerágott. Az "i"-re a pontot a főszereplő srác rakta fel, nem emlékszem hogy valaha láttam filmben ilyen idegesítő seggdugaszt. A leány pedig egy szimpla modell akit betuszkoltak a filmbe, hogy faszább plakátokat tudjanak készíteni, ugyan a színészi teljesítménye már nem tudott levonni a mozi élményéből.
Csak azért nem pontozom le, mert tudtam hogy nem az én műfajom, azonban az alacsonyra engedett várakozásaimat is alulmúlta. 8-12 éveseknek való rágógumi.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37595) Torry válasza Ijk (#37594) üzenetére


Torry
addikt

De legalább jól néz ki.
Én kb azt kaptam, amit vártam.

(#37596) koxx válasza doc (#37593) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neemár, 22év? :) ez is mekkora vígjáték már. Akárhányszor megnézem könnyezek a röhögéstől.

Torry: "De legalább jól néz ki." Sztem egy szimpla üresfejű modellcsaj, ennél kb 5x szebb csajok futkoshatnak hálivúdban. Persze ízlések és pofonok...

[ Szerkesztve ]

(#37597) Ijk válasza Torry (#37595) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem mondom hogy csúnya, de nekem már túl csömör ez az agyonfestett, agyonsminkelt, zéró színészi képességgel megáldott plakát playmate. Kb. másodperces statisztának férne be egy normális filmbe.
Egyébként marhára kellett ebbe ez a szerelmi szál, mert így még a 10 éveseknek se tetszik. Hogy beletuszkolnak egy-egy elkapkodott, olcsó "romantikus" és "drámai" jelenetet ezekbe a filmekbe, szerintem a legnagyobb baklövés. Egy tömör látványorgia, némi zúzással, ezt a Witwicky kölköt kihagyva még egy kellemes agyzsibbasztás lenne, de így...

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37598) Tibiajax válasza koxx (#37591) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

imaxban, 3d-ben kellett volna megnézned..velem.....

(#37599) koxx válasza Tibiajax (#37598) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, gyanítom magasabb pontszámot kapott volna.

(#37600) Kassadin válasza Tibiajax (#37598) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezért utálni fogsz, de sz*r filmen az imax se segít.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.