Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36201) Kassadin válasza Ferdzsoo (#36200) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem mindenkinek jön be ez a film, de a 4 pontod azért ledöbbentett egy pillanatra. :DDD

(#36202) No-kia


No-kia
őstag

Majmok bolygója: A majmok lázadása: 8,5/10 engem nagyon magával ragadott az egész, tetszett. CGI is jóvolt

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#36203) Realradical válasza Kassadin (#36201) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem sok. ;]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36204) Ferdzsoo válasza Realradical (#36203) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

LOL :DDD

On SPOILER:
Vagy legalább azt magyarázták volna meg hogy egyáltalán milyen útról van szó? Mert az oké hogy dél felé igyekeznek de azért van vagy 350 ezer délre vezető út... és érdekes hogy úgy állítják be a filmet hogy mindenki azon megy. :F Ezért tanácsolták a gyereknek hogy térjen le lóra. mert máshol gondolom senki sincs már... :F
Meg egyáltalán minek igyekeztek délre? Ott mi lesz majd más? (Ha posztnukleáris világról beszélünk nemhiszem hogy Mexióban kisebb lett volna a gáz... :DDD, egyszóval nincs értelme.)
A kissrác meg tipikusan az a gyerek aki ha meghal az apja, kb 10 percig élne még egyedül, mert kurv@ra nem önellátó. És annyira azért nem volt kicsi. Ilyen idős korukban a mongol gyerekek már bivalyt herélnek, herélőkéssel, és tálcán viszik az apjuknak a reggelit.
Ez meg vínnyog az egész film alatt...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36205) brownus


brownus
veterán

The Secret of Kells - egy tündéri mese, nagyon élveztem. gyönyörű képek vannak benne:) 9/10

(#36206) Kassadin válasza Realradical (#36203) üzenetére


Kassadin
addikt

Na elmész te a tudod hova. :DDD

(#36207) TRob1


TRob1
veterán

A tizedes háreme 7 / 10
"Tortúra" fíling 1971-ből, Clint Eastwooddal. Nekem bejött.

¤ R'n'R ¤

(#36208) Realradical válasza Kassadin (#36206) üzenetére


Realradical
őstag

Kinek a pap... :DDD
Odaírtam idő-veszteséglistára a Holt költők társasága mellé.

Csak, hogy on is legyek:
Megnéztük tegnap a Serenity-t és a Solomon Kane-t. Az előbbinek az ötletekért, és poénos dumákért 10/8, az utóbbi egy erős "délutánra agykikapcsolásos" típus: 10/6. A reaper nagyon állatul meg van csinálva benne.

Ami nálam 10/10:
Ravasz az agy és a két füstölgő puskacső,
Blöff,
Egy asszony illata

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36209) TRob1 válasza Realradical (#36208) üzenetére


TRob1
veterán

Ha az Egy asszony illata 10, akor mennyi A nő illata? :D Sztem még jobb.

Egyébként érdekes módon egyetértek az itt szereplő 5 film pontozásával (Solomonra talán 6,5-öt, de lehet hogy 7et is adnék :B ), viszont az offba említett 2 filmről írtakkal nem. :))

Az út nálam megér egy 7-est (már csak a hangulata miatt is), A Holt költők társaságát szintén 7-re tartom.

Időveszteség nálam pl. az ilyesmi: A kutya éve(végig se bírtuk nézni asszonnyal, pedig általában mindent végignézek) :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#36210) Realradical válasza TRob1 (#36209) üzenetére


Realradical
őstag

Párommal néztünk kutyás filmet ami aranyos volt: Marley és én -nálunk ilyen csere alapon mennek a manus filmek a nőikkel és egyszer én választok egyszer az asszony- No ennél kellemes meglepődtem, aranyos volt.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36211) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én most újra néztem a Pandorumot, most HD-be, és még mindig nagy élmény.

(#36212) Realradical válasza bobalazs (#36211) üzenetére


Realradical
őstag

Hmm, ezt meg is nézem szerintem ma este.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#36213) ludsimon válasza bobalazs (#36211) üzenetére


ludsimon
veterán

Én ezt nem is láttam.
Én is megnézem.

undefined

(#36214) mephi666


mephi666
nagyúr

úristen, a héten újra kell néznem megint :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36215) tween


tween
őstag

(#36216) Integra


Integra
titán

2120 film+ conan a barbár:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36217) Kassadin válasza Integra (#36216) üzenetére


Kassadin
addikt

Alapmű. Aki nem látta, az ássa el magát.

WonderCSabo: Adok.

[ Szerkesztve ]

(#36218) WonderCSabo válasza Kassadin (#36217) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Adsz ásót?

(#36219) Pitterix


Pitterix
őstag

"The Phantom"

Egyik kedvenc képregényem nem is olyan gagyi megfilmesítése.

6,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36220) ludsimon válasza Pitterix (#36219) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez olyasmi mint az x-Men?

undefined

(#36221) PazsitZ válasza Ferdzsoo (#36204) üzenetére


PazsitZ
addikt

Spoilert tartalmazhat!

A miért nagyjából elhangzott. Úgy gondolta a fater, hogy délen valamennyivel melegebb lehet és a tenger mellett talán van valamennyi élet.
Egyébként pedig úgy gondolom, hogy valamelyest ki kellett, hogy találjon valami értelmet, még ha reálisan maga se látna esélyt a dologra, mert öngyilkos nem mert lenni és a fiát sem tudta lelőni, így maradt az út, amiben reménykedhetett. Én legalább is így gondolom.
A konkrét út pedig feltételezhetően azért az, ami, mert fel akarta keresni a szülei házát.

Ami nekem is hiányzott kicsit, hogy semmi sincs igazán közölve arról, hogy mi is történt. De ezt a film által feldolgozott könyv sem fejti ki.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#36222) Pitterix válasza ludsimon (#36220) üzenetére


Pitterix
őstag

Annál sokkal gyengébb, de én élveztem.... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36223) madgie válasza PazsitZ (#36221) üzenetére


madgie
titán

Teljesen jól van így, hasonló esetben te vagy én sem tudnám, mi történt, menni érdemes, vagy maradni. Én nagyon örülök, hogy nem Resident Evilesen gagyi lett.

(#36224) TRob1


TRob1
veterán

Che: Az argentin + Che: A gerilla

Huh. Nehéz film, 1-1 rész kicsit több mint 2 óra, néha unalmas részekkel, viszont még így is sok hiányossággal. Nehéz pontoznom is. Adok 7 /10-et, de csak 6 lenne ha nem Benicio Del Toro játszaná Che-t, mert szvsz nagyon jól hozta a "figurát" (csak úgy, mint mindent amit játszik :D) Voltak ennél jóval jobb filmjei, akárcsak a rendező Steven Soderbergh-nek.
Mondjuk összességében nem bántam meg, hogy megnéztem.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#36225) Tibiajax válasza Kassadin (#36201) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mér, nálad többet kap, kásszádin?
:D

(#36226) oriic válasza tween (#36215) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, ezek szerint Dredd fílmben nem látjuk majd az arcát? :D

Live-Die-Respawn

(#36227) tween válasza oriic (#36226) üzenetére


tween
őstag

nem.

(#36228) bobalazs válasza Integra (#36216) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a movie 10 éves koromba volt menő :DDD

(#36229) Kassadin válasza Tibiajax (#36225) üzenetére


Kassadin
addikt

Abszólúte, kedves Turpi úrfi. A film hangulata magával ragadó, a kilátástalanságot abszolút átadja. Akárcsak a könyv. Éli könyve se lenne rossz ilyen téren, de ott meg az akcióra feküdtek rá inkább. Jobban belegondolva, ezen a két filmen kívül, nem is tudok nagyon "jó" poszt-apokaliptikus filmet, pedig bizonyára létezik még pár darab.

[ Szerkesztve ]

(#36230) Integra válasza bobalazs (#36228) üzenetére


Integra
titán

te már menő csávó vagy akkor, mert kinőtted, nekem még most sem sikerült:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36231) tween


tween
őstag

Az utolsó emberig (1996) : 7/10 ...ejj de kipróbálnék egy ilyen dobtáras thomsont :D

(#36232) TRob1 válasza Kassadin (#36229) üzenetére


TRob1
veterán

Sztem ezek is ide sorolhatóak: Az ember gyermeke, Mad Max, Legenda vagyok (ez mondjuk megosztja a közönséget), Végítélet (The Stand), Majmok bolygója, Holnapután, 28 nappal később, 12 majom, Equilibrium :F , ...

¤ R'n'R ¤

(#36233) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

X-Men: First Class (DB, eredeti hang és angol felirat a német és orosz miatt)

Mikor a háttérben duruzsoló konyhai TV-n láttam a szemem sarkából a bemutatóját, először azt hittem valami paródia lesz, aztán mikor láttam hogy mégsem, akkor is azt mondtam, hogy "na nem baj, én azért jót röhögök majd rajta".
Ehhez képest most az eddigi legjobb X-Men filmet kaptam. Egyáltalán nem volt gyerekes, mint amilyennek vártam.
Na jó, egy picit "érdekes" volt ez a (képregény-)mesésített hidegháborús környezet, de élevezhető volt a film.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36234) Syl válasza TRob1 (#36232) üzenetére


Syl
nagyúr

Másnap

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36235) janos666 válasza TRob1 (#36232) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az itt felsorolt filmek jó része (a Végítélet-et nem láttam) szerintem mind jobb egy szinttel, mint a The Road, bár rossznak azt sem mondanám, csak tényleg kicsit unalmas és vontatott volt.

Az Equlibrium pedig nagy kedvencem, de nem raknám erre a listára. (Még a Holnapután is határeset, mert ott épp megtörténik a katasztrófa.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36236) TRob1 válasza janos666 (#36235) üzenetére


TRob1
veterán

Végítélet is nagyon jó (Stephen King). Equlibrium nekem is nagy kedvenc, a kérdőjeles szmájlit pont azért tettem oda, mert nem voltam biztos, hogy belefér-e a "keretbe" :D
A Holnapután-t viszont ide szokták sorolni...

(#36234) Syl: Olyan régen láttam, hogy nem jutott eszembe. De többek között ennek is hagytam a 3 pontot. :U :))
Meg persze még van sok ilyesmi film... mint a Waterworld is pl., csak ezek már inkább megosztják a közönséget (jó/rossz).
Vagy jöhetnének a Romero féle Holtak... filmek is.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#36237) janos666 válasza TRob1 (#36236) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a Holnapután mehet, akkor ide tenném a The Happening-et. Szerintem többet érdemel, mint 5.1. Akkor én se voltam oda tőle, viszont mai napig eszembejut néha, és nem mint rossz emlék.

Az Equlibrium szerintem nem apokalipszis, én konkrétan még élnék is ott. ;] Ha úgy mozogna nálunk a cucc, amit tolnak, mint itt a partidrogok, én már tuti kipróbáltam volna. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36238) Kassadin


Kassadin
addikt

Law Abiding Citizen/Törvénytisztelő polgár
720p

Gyerekek, ezt mindenkinek látni kell, kib*szott jó film, a vége főleg. 8,5/10

(#36239) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Your Highness (BD, eredeti hang)

Úr Isten! Hogy pontozhattátok le ennyire? Emberek!!!
Már nagyon régen vártam valami jó, paródia jellegű vígjátékot, és végre jött is egy.
Az IMDB-n az imént nyomtam rá a 8 csillagot, mert kategóriáján belül szerintem megér ennyit.

Azt mondjuk meg kell hagyni, hogy sok előismeretet igényel szinte minden rejtett poén, és az orrunk elé tolt viccekhez is benne kell lenni a szerepjátékok és fantasy világában, de attól még nem kéne így lepontozni amit egyszerűen nem értünk...

Csemegék a teljesség igény nélkül:

A mechanikus madár teljesen átmelengette a szívemet, ahogy végigpergett bennem a Syberia játék története, és az automaton-ok világa.

A teljesített "quest"-ek számszerű nyilvántartása az RPG játékokra emllékeztet, ahol PC-n a menüben (vagy klasszikusan papíron) listázzák, hogy hány quest-en vagy túl, és mik az elérhető/aktív küldetések, ahogy a herceg itt a szolgájától kérdezte meg, hogy ő eddig hány quest-et tolt le, aki előkapta a tekercset... (A végén még egy side-quest-et is említ, bár bután "mini-quest"-nek nevezte, amiért haragudtam kicsit.)

Az alapul szolgáló mesevilág a quest-eléssel együtt emlékeztet a Dragon Age: Origins-re (ami egyféle LoTR ihlette világ, csak kicsit átszabva és kibővítve). Illetve jöhetett még az ihlet a Conan -ből (unalmamban néztem néha TV-ben még akkor régen 2000 körül...), vagy épp a Legend of the Seeker-ből, amit csak tervezek egyszer elkezdeni (pár képet láttam már belőle, és a varázslóról rögtön ez ugrott be).

A plazmagömb fejű salvia-zós (iszonyat erős hallucinogén), perverz yoda pedig minden kis porcikájában ordít. Egyszerűen nem tudtam vele betelni, hogy voltak képesek ennyi baromságot összelapátolni ehhez a részhez, ez egyszerűen taglózott bennem mindent, ami yoda.

Ezen felül pedig voltak benne egyszerű "parasztpoénok" is , a nőket is el lehetett nézni a képen, szóval... mi kell még???

Ezt a filmet biztos megnézem majd még egyszer, hátha találok még benne ezt-azt, ami felett elsőre átsiklottam.

A The Color of Magic óta (amit ajánlgattam itt móta, de még senki sem írta hogy megnézte -> nem csoda hogy ezt a filmet sem tudjátok értékelni :DDD) nem láttam szórakoztató fantasy-t, bár ez inkább RPG paródia volt, mint simán fantasy-vígjáték...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36240) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Dredd bíró

'95-ben sem volt egy nagy szám...:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36241) heihachi válasza Integra (#36230) üzenetére


heihachi
addikt

Én is megnéztem, még mindig ott van nagyon az a film :K

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#36242) F34R válasza Kassadin (#36238) üzenetére


F34R
nagyúr

vótmá elégjó :DDD

(#36243) brownus válasza janos666 (#36233) üzenetére


brownus
veterán

azt tudtátok, hogy amit lehetett maszkokkal, trükkökkel oldottak meg? a lehető legkevesebb cgi-t akarta használni Vaughn, pl. misztiknél 6-7 óra volt mire felpakolták rá a kék cuccost:)

(#36239) janos666,

szar, agyon ismételt poénokkal volt tele... meg ami az Eastbound & Down-ban működött és jó volt, azt itt már unalmas volt viszont látni/hallani... de elismerem volt benne pár nagyon jó poén...

[ Szerkesztve ]

(#36244) tween válasza F34R (#36242) üzenetére


tween
őstag

;] :DDD

(#36245) lorcsi


lorcsi
veterán

(#36246) tween


tween
őstag

(#36247) F34R


F34R
nagyúr

Mars Needs Moms

50% :DDD este néztem de elfelejtettem kitenni.

(#36248) Kassadin válasza TRob1 (#36232) üzenetére


Kassadin
addikt

Tegnap este nem volt kedvem vitatkozni, ma friss és üde vagyok, essünk egymásnak! ;] :DDD

Poszt-apokaliptikus filmet hogy határoznál meg? Az út, Éli könyve, Az ember gyermekét mindenképpen besorolnám ide. Nem tudom a zombis filmek miért nem horror, és miért tartozna a fent említett kategóriába.

(#36249) TRob1 válasza Kassadin (#36248) üzenetére


TRob1
veterán

Na akkor kicsit kutakodtam:
"On the DVD commentary, Boyle and Garland frequently call it a post apocalypse and horror film, commenting on scenes that were specific references to George A. Romero's Dead trilogy." - wikipedia

aztán: Post-Apocalyptic Movies

és: List of dystopian films (Post-apocalyptic cimszó alatti felsorolás)

vagy: www.apocalypticmovies.com/movie-index/post-apocalyptic.html

de akár: Top-20-Post-Apocalyptic-Movies

Az ilyenek miatt mondtam (és persze még százával találhatsz ilyesmi oldalakat, meghatározásokat)

miért nem horror

Oké, horror. De az kb. annyit tesz, mintha azt mondanád az Éli-re, hogy akció. :D

Jah, nekem meg eleve nincs kedvem vitatkozni. Úgyis nekem van igazam. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#36250) Kassadin válasza TRob1 (#36249) üzenetére


Kassadin
addikt

Mivel az Éli könyve akció. Szinte csak az van benne. Oké, poszt-apokaliptikus világban játszódik...

"Post-apocalyptic storylines take place in the aftermath of a disaster - typically nuclear holocaust, war, plague - that justifies a civilization's turn towards dystopian like behaviors. Although not a requisite, most post-apocalyptic visions have a man-made cause."

Itt meg az van írva, hogy háború, fertőzés, nukleáris népirtás. Szóval akkor végül is igazad lehet abban, hogy a zombis filmek is(fertőzés) besorolható ide. Kicsit furcsa ez így nekem, ezt még emésztenem kell. :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.