Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37152) littlelion21 válasza tween (#37151) üzenetére


littlelion21
addikt

történet alapján lehetne Source Code 2 is...

(#37153) Pitterix


Pitterix
őstag

Cruel restaurant (Zankoku hanten)

Se füle, se farka japán horrornak nevezett akármi.
Szeretem az ilyeneket, de ez nagyon kaka.

2\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37154) bagyulajuve válasza MarioAna (#37141) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Ellenség a kapuknál

Resistencia eterna

(#37155) madgie


madgie
titán

TF: Dark of the moon:

Gyerekek, ekkora klisé foshengert... asszony bő egy óra múlva kijelentette, hogy ő inkább elmegy bringázni :) Én végigszenvedtem, de minek... egyedül Malkovich pár jelenetét élveztem, a többi szereplő egyszerű papírmasé sablon. A sztori ezer sebből vérzik, tele van buta hibákkal, még a bunyók sem nagyon ütöttek harmadszorra. Szép-szép, pörögnek, forognak, szaltóznak, a kamera rángatózik, két és fél óra alatt több, mint uncsi (mint Bay maga egy ideje). Tudom, nem kéne többet várnom a TF-től, de legalább az első rész szintjét hozhatná. Ez így sovány, ha pontoznom kell, talán 4/10, de csak azért, mert Transformers képregény-b*zi voltam kölyökoromban. Ja, puncik: Huntington-izé is hozza Fox szintjét színészileg: csücsör, pucsítás, szűk ruha, visongás :D

[ Szerkesztve ]

(#37156) PuMbA válasza Jhonny06 (#37132) üzenetére


PuMbA
titán

Ez az AC3 szar egy városi legenda :) Az AC3 fejlettebb kodek, a DTS helypazarlóbb (, de legalább nincs licenszdíja). Hiába nagyobb az xvid bitrátája, az x264 alacsonyabbon is hozza a minőségét és ugyanez van itt is. A DTS azért, hogy menőbbnek és dinamikusabbnak tűnjön az AC3-nál kiemel a mélytartományban. Volt egy EBU (European Broadcasting Union) kodek teszt (amit google segítségével megtalálhatsz, jó sok oldalas) 4000 személy részvételével komolyzenével, filmekkel és a 1.5Mbites DTS minőségét ugyanolyannak ítélték, mint a 640kbps-es AC3-ét. Az EBU döntése alapján így lett általános a 448kbps-es AC3 hang a HD adásoknál. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy tényleg nincs különbség, de az biztos, hogy kicsi és nem is sokan hallják (a DTS kiemelős trükkjét nem számítva, amitől önmagában még nem lesz jobb a hangminőség). Szóval ez az AC3 szar már mindenhol elterjedt teljesen alaptalanul, hiszen összességében éppen, hogy az AC3 a jobb.

(#37157) littlelion21 válasza madgie (#37155) üzenetére


littlelion21
addikt

(#37158) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Inside Man 6.5/10

Annyira nem jott be, joval tobbet vartam tole azok alapjan, amit olvasni lehet rola. Bar maga a bankrablas tetszett, meg Denzel Washington sem volt rossz, de nagyjabol ennyi a pozitivum szamomra. A hatter nem volt rendesen kibontva, karakterek sablonosak, jellemfejlodes zero. Vagas jo, zene atlagos. Egyszer nezheto thriller, delutanra maximum.

(#37159) Jhonny06 válasza PuMbA (#37156) üzenetére


Jhonny06
veterán

Alapvetően oké, de egy komoly hangeffektekkel teli filmben, mint a TF3, lehet hallani. Tudom, mert beletekertem és azután írtam, amit.

(#37160) madgie válasza Jhonny06 (#37159) üzenetére


madgie
titán

Adj rá vagy +3dB-t a mélynyomóra :D

(#37161) F34R válasza Jhonny06 (#37159) üzenetére


F34R
nagyúr

tudod mi a szomorú a 1080p-s be sincs dts szóval lehet várnod kell ha mindenképp akaord

(#37162) Jhonny06 válasza F34R (#37161) üzenetére


Jhonny06
veterán

Láttam moziba, tehát annyira nem sürgős, csak ez így feltűnt.

(#37163) Tibiajax válasza PuMbA (#37156) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor is jobb a dts és kész..
;]

[ Szerkesztve ]

(#37164) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Keresek egy filmet.Leonardo Di Caprio,csekkeket hamisít.Már csomószor ment a tv-ben,de nem emlékszek a címére. :R

(#37165) dy_nmq válasza HollyBoni (#37164) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

kapj el ha tudsz( catch me if you can)

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#37166) rt06 válasza HollyBoni (#37164) üzenetére


rt06
veterán

catch me if you can (kapj el ha tudsz)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37167) HollyBoni válasza rt06 (#37166) üzenetére


HollyBoni
veterán

dy_nmq,rt06: Köszönöm! :R :R

(#37168) sebipayne


sebipayne
tag

Tudnátok valamilyen fincsi sci-fi filmet ajánlani nekem? Az ilyesmik bejöttek mint pl: Donnie Darko, Hold, The Road, Serenity, Minority Report, Az őslakó, Sorsügynökség, Pillangó effektus, stb...
Lehet régebbi film is, ha tök jó, nem probléma. :)

(#37169) rt06 válasza sebipayne (#37168) üzenetére


rt06
veterán

mivel latom a felsorolasban a serenity-t, mindenkeppen ajanlanam a firefly sorozatot

ha nem ismered, roviden annyi, hogy egy eleg rovid eletu (14 resz) sorozatrol van szo, melynek lezarasakent keszult a serenity film (s mely szerintem elmarad a sorozathoz kepest)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37170) sebipayne válasza rt06 (#37169) üzenetére


sebipayne
tag

Azt már kivégeztem :) Most inkább filmek érdekelnének mint sorozatok.

[ Szerkesztve ]

(#37171) dy_nmq válasza sebipayne (#37168) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

a gépész(christian bale egyik legnagyobb alakítása), vagy kicsit popcornabb vonalról a forráskód esetleg.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#37172) Integra válasza madgie (#37155) üzenetére


Integra
titán

megúsztad a szégyenfalra felkerülést:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37173) Kassadin válasza sebipayne (#37168) üzenetére


Kassadin
addikt

Judge Dredd, Source Cod, Limitless, Super 8, Tranformers, Priest,The Matrix, V for Vendetta, District 9, AvP filmek, I am Legend, Cube, The Island, Starship Troopers, stb.

(#37174) HollyBoni válasza dy_nmq (#37171) üzenetére


HollyBoni
veterán

Forráskód +1.Nekem bejött a film,bár tényleg kicsit popcorn.

(#37175) pohár válasza Kassadin (#37173) üzenetére


pohár
félisten

Limitless mióta scifi?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37176) Kassadin válasza pohár (#37175) üzenetére


Kassadin
addikt

Amióta Megan Fox színésznő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37177) sebipayne válasza Kassadin (#37173) üzenetére


sebipayne
tag

A Forráskód néhol már túl nyálas volt nekem, főleg mikor [SPOILER] a srác meg a csaj lent fekszik a földön és kb. már mind a ketten bőgnek, hogy jajj mi lesz, meghalnak. Közben meg a srác teljesen tisztában volt azzal, hogy úgy is elölről kezdődik az egész szituáció, szóval felesleges lenne így kiakadnia. Nekem ez pl már sok volt. [SPOILER VÉGE]

A Gépész jobban tetszett.
Amiket Kassadin felsorolt, azok közül 3 filmet nem láttam: Dredd bíró, Limitless meg a Priest, de így amennyit tudok róluk, talán a Csúcshatást tartanám a legjobban érdemesnek egy próbára.

(#37178) Kassadin válasza pohár (#37175) üzenetére


Kassadin
addikt

Amúgy milyen kategóriába sorolnád?

sebipayne: Limitless-től nem fogsz hasra esni szvsz. Dredd bíró meg alapfilm. :)

[ Szerkesztve ]

(#37179) rt06 válasza Kassadin (#37176) üzenetére


rt06
veterán

ez de aljas volt
riszpekt ^^

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37180) TESCO-Zsömle válasza pohár (#37175) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy író felfedez egy szuper-titkos szert, ami emberfeletti képességekkel ruházza fel.

Ez áll az IMDB-n.

Úgy vélem kimeríti a tudományos fantasztikum fogalmát...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37181) rt06 válasza TESCO-Zsömle (#37180) üzenetére


rt06
veterán

a fantasztikumet igen, a tudomany resz kimaradt a filmbol (bar ez elmondhato napjaink szinte osszes sci-fi muverol)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37182) TESCO-Zsömle válasza rt06 (#37181) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem csak napjaink...

A StarWars-ba sincs semmi tudományos...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37183) doc válasza sebipayne (#37168) üzenetére


doc
nagyúr

Primer, allat film, csak meg kell nehanyszor nezni ha meg akarod erteni :D
kicsit hasonlit a Pillango hatashoz

(#37184) sebipayne válasza doc (#37183) üzenetére


sebipayne
tag

Az nem baj, ha többször meg kell néznem egy filmet, főleg akkor, ha jó. Szeretek agyalni egy elgondolkodtató filmen, vagy amelyik megérdemli, hogy újranézze az ember. Pl: Memento :)
Amúgy köszi a tippet, erről a filmről még csak nem is hallottam. :)

(#37185) tween


tween
őstag

(#37186) lvnt válasza tween (#37185) üzenetére


lvnt
őstag

Ez nagyon szar. :DDD

(#37187) Boxer001 válasza lvnt (#37186) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem, ez nagyon szar. :W

(#37188) doc válasza sebipayne (#37184) üzenetére


doc
nagyúr

csak ugy elozeteskent (nem spoileres):

(#37189) rt06 válasza Boxer001 (#37187) üzenetére


rt06
veterán

nem, ez rettento szar

addig tudtam nezni, amig ravilagitottak, hogy a yellowstone park helyen egy gigantikus vulkan tatong (amiben amugy az a poen, hogy a yellowstone park egy gigantikus vulkan)

doc: itt van nagyobb valtozatban is, ha valakit erdekel spoiler-esen is

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37190) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez a jelenetet direkt csinálták így és tényleg nincs rajta bugyi? Szarok a screenshotok, de mozgóképen eléggé úgy tűnik. :U Az egy dolog, hogy valamivel el kell adni a filmet, de..

[ Szerkesztve ]

(#37191) Jojo5 válasza Jhonny06 (#37190) üzenetére


Jojo5
őstag

van rajta bugyi, nézd meg az első képet... csipkés, félig átlátszó :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#37192) Jhonny06 válasza Jojo5 (#37191) üzenetére


Jhonny06
veterán

:O :D

(#37193) Jojo5


Jojo5
őstag

Unknown - Ismeretlen férfi
720p/Hundub

Sok helyen olvastam, hogy hú de jó meg stb... Jó színész ez Liam, de a film nem éri el a Taken színvonalát, ami nekem ennél sokkal jobban bejött... Egynek elment a film mert lekötött, de klisé az egész :(

6/10

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#37194) pohár válasza Jojo5 (#37191) üzenetére


pohár
félisten

jaja :K

mai termés:

The Rock - A szikla

Zene - 10/10
Hans Zimmer, szerintem ennyi elég
az első pár percben a hideg rázott, olyan kegyetlen jó a zene

Látvány - 10/10
igazi Bay-akciófilm annak minden előnyével

Szereplők - 10/10
Nicolas Cage, Ed Harris, Sean Connery rohadt jó színészek, itt se volt ez másképp

egyszóval 10/10 a film, egy filmnek nem adtam még ennyit, de ez maximálisan megérdemli
mai napig az egyik kedvenc akciófilmem, kategóriájában nem hiszem hogy sok ilyen lenne, egyedül az Ál/Arcot tudom felhozni példának

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37195) Jojo5


Jojo5
őstag

Killers - Bérgyilkosék
Intcam\BDRip

Nem tetszett... Heigl kisasszony jó volt "A Csúf Igazságban", de itt ez a "hülye" szerep nem állt jól neki... a másik főszereplőnek Kutcher úrfinak úgy szint nem állt jól ez a szerep, mert pl a "Míg a jackpot el nem választ"-ban még jó is volt, de ehhez a bérgyilkos stylehoz még kis takony szerintem... :U
A filmet az erőltetett poénok hada kíséri, de volt benne 1-2 ami elmegy...

3,5/10

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#37196) PuMbA válasza Jhonny06 (#37159) üzenetére


PuMbA
titán

Azt ugye tudod, hogy a hangzás megítélésében nagy szerepe van annak, hogy tudod, hogy mikor melyik hangsáv megy? :) Szerinted miért van az, hogy otthon mindenki hallja a különbséget (ami nagyrészt placebo és abból jön, hogy másra koncentrálsz éppen), de egy ilyen teszten sosincs semmi különbség? Az EBU-nál is teszteltek komplex hangzású anyaggal, ahol "sokminden" szól egyszerre. Én megint nem azt akarom mondani, hogy nem hallassz különbséget, de azt nem tudod megmondani így, hogy amit hallassz az csak placebo vagy tényleg igazi különbség. Sok olyan történet létezik, ahol a delikvens mondja, hogy hallja a DTS és a lossless közötti különbséget, aztán egy normális teszten az AC3 és a DTS-t már nem tudja megkülönböztetni. Én még mindig azt mondom, hogy semmi értelme a DTS jobb állításoknak, hiszen nem sokan nyomtak le egy ilyen tesztet normális körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#37197) dipeti


dipeti
senior tag

Love Actually (Igazából Szerelem)
Egész kellemes kis romantikus vígjáték. Teljesen kiszámítható,de mégis tettszett. Nem éri el a 'Lesz ez még így se' c. filmet, de tényleg szórakoztató. A szereposztás is jó.
Illetve a zene is tettszett. Szinkronnal kellett nézni édesanya miatt, de az is megüti a szintet. Egyszóval mindenben hoz egy kicsivel átlag felettit. Ajánlott kategoria.
10/7

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#37198) Jhonny06 válasza PuMbA (#37196) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem hagyjuk a hülye mellébeszélést, én mindig is érzékeny voltam a minőségre és egy AC3 után a DTS teljesen más, sokkal dinamikusabb. Egy vígjátékban elmegy az előbbi, de próbálj megnézni egy akciófilmet (e.g. TF3) vagy valami hasonlót az előbbivel, aztán az utóbbival. Kétlem, hogy nem fogod érzékelni a különbséget.

(#37199) Integra válasza Jhonny06 (#37190) üzenetére


Integra
titán

beleadott apait anyait a jelenetbe, oszkárt érdemel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37200) TRob1 válasza Integra (#37199) üzenetére


TRob1
veterán

Amik/akik (vagy amiért) kapják az utóbbi x évben, annak tükrében akár ő is kaphatna.

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.