Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37451) Gorneck válasza rt06 (#37444) üzenetére


Gorneck
titán

A lista: [link]

Elcserélt életek, Gran Torino zseniális filmek...Clint Eastwood-nak nagyon jó filmjei vannak.
Imádtam mindkettőt. Vagy épp mondhatnám Tökéletes világot is...
Mind nagyon jó film...8-9-10 pontos filmek nálam, de a maguk kategóriájában.

Én viszont teljesen másképp ülök le 1-1 film elé...így sok dolog nem tud érdekelni, ami miatt mások kiakadnak/köpködnek én pont leszarom...kb olyan, mintha egyből vágnám is a filmet.

Abban egyetértek mindenkivel...a karakterek nincsenek kidolgozva (egyik részben sem) és emiatt sok mindent nem is tudnak nagyon alakítani a színészek...de én nem is azért megyek el egy TF mozira, hogy ez érdekeljen ezzel foglalkozzak. Story is rendben van...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37452) F34R válasza Gorneck (#37451) üzenetére


F34R
nagyúr

azóta arra már kerültek fel ne aggódj csak a házigazda nem frissítette mostanában :P
én nem régóta foglalkozom filmnézéssel komolyabban kb ~2 éve , voltak olyan filmek amit azóta le/fel pontoznék bár aki nem laikus simán el tudja bírálni mi a jó és mi nem , ismerek olyat akinek épp egy 3-s imdb-s film is szórakoztató egy Unknown-t meg leszaroz vagy épp említesz egy most moziba forgó filmet és csak pislog az ilyenektől agyfaszt kapok.

(#37453) TRob1 válasza Gorneck (#37451) üzenetére


TRob1
veterán

8-9-10 pontos filmek nálam, de a maguk kategóriájában, Én viszont teljesen másképp ülök le 1-1 film elé...

Erről van szó. Nem is értem, hogy lehet pl. Gran Torino-t említeni egy képregényfilm mellett/ellen... teljesen más szemmel (és gondolkodásmóddal) kell nézni a kettőt... Egyébként meg akik ennyire lehúzzák a TF3-at, valszeg az 1ért és a 2ért se rajongtak, de akkor meg mi értelme van megnézni egy harmadikat is (az nem válasz, hogy "hátha ez jobb lesz...") ?

(#37452) F34R:
én nem régóta foglalkozom filmnézéssel komolyabban kb ~2 éve :D --> én meg régóta foglalkozom filmnézéssel, komolyabban kb ~20 éve :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37454) Integra válasza Gorneck (#37451) üzenetére


Integra
titán

aki azért valamennyire tisztában van a múlttal, szvsz nem azért megy el tf mozira mert megváltást vár, sőt, sokkal inkább szkeptikus. de aki a képregényen és a rajzfilmeken nőtt fel és valamennyire van érzéke hozzá, az nehezen tud elvonatkoztatni attól az ordas faszságtól amit látott. ha 15-25 éves lennék, a képregényről és rajzfilmről még csak nem is hallottam volna, meg a fluorköcsög és a többi paraszt meg a vv a menő, meg amúgyis michael bay lenne a király rendező, akkor valszeg rányomnám a 9 pontot, hogy de fasza...
hála a jó égnek nem vagyok ilyen, igy csak szimplán szar volt. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37455) rt06 válasza Gorneck (#37451) üzenetére


rt06
veterán

az egy dolog, hogy maskent ul le az ember 1-1 film ele
sot, kell is neha a ragogumi az agynak, de ettol meg nem fogok pl egy bitch slap-nek 8-9-10 pontot adni, barmennyire is nagy csocsok vannak benne, foleg nem ugy, hogy oda sem biggyesztem, hogy "kategoriajaban 8-9-10/10"

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37456) Integra válasza TRob1 (#37453) üzenetére


Integra
titán

legyünk reálisak, akciófilmek között is gagyi volt, helyenként már annyira irreális volt, hogy csak nevetni lehetett rajta. akinek nem vakuzta ki a film alatt a sok cgi meg lens flare az agyát meg a szemét, az ezzel tisztában van.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37457) F34R válasza rt06 (#37455) üzenetére


F34R
nagyúr

hehe akkor nézek everythingbutt-t mert az én beteg elmémnek úgy is az kell :P

#37454) Integra

pedig volt oylan időszakom nekem is bár akkor még az imdb-t azt sem tudtam mi fán terem.

[ Szerkesztve ]

(#37458) rt06 válasza TRob1 (#37453) üzenetére


rt06
veterán

ok, akkor ne a gran torino-hoz hasonlitsuk, hanem keressunk mondjuk masik kepregenyfeldolgozast - batman filmekbol lehet pl valogatni

vagy egyaltalan ne is hasonlitsuk, csak soroljunk fel parat a hibai kozul:
- tortenet egy nulla
- a karakterek meg nagyobb nullak, raadasul ostobak, mint a fold
- a szineszek, szineszi teljesitmenyek erosen megkerdojelezhetoek
- a latvanyt elkaszaljak a remego kameraval, a tul kozelrol vett jelenetekkel es az ossze-vissza kompoziciokkal
- sablonhegyek
- egy sablon kulon kiemelest erdemel: szerencsetlen hulyegyerek bomba* baratnovel megmenti a vilagot

ha ezekert csak 1-1 pont levonas jarna (bar nalam a masodik nem csak -1 pont), mar akkor sem maradna eleg ahhoz, hogy felkeruljek Integra listajara (es meg bele sem mentem abba, hogy optimus nem csoros kamion ^^)

*: legalabbis a cel ez volt, hogy kinek tetszik a csaj, az mar izles dolga

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37459) TRob1 válasza Integra (#37456) üzenetére


TRob1
veterán

Komolyan nem tudom elképzelni, hogy ki mit vár/várt ettől a filmtől. Drámát? Romantikát? Színházba illő színészi teljesítményeket? Vagy mit? Én - mint már említettem is, még nem láttam -, de egy Transformerstől semmi mást nem várok, mint rengeteg akciót és a mai kornak megfelelő látványt/hangot, esetleg poénokkal tarkítva...

legyünk reálisak, ... helyenként már annyira irreális volt,

Na legyünk akkor reálisak, és keressünk pár képregényfeldolgozást ami nem irreális akár helyenként, akár egészében. :U

(#37458) rt06:
- tortenet egy nulla: 1-ben és 2-ben is (gondolom láttad őket, akkor minek a harmadikkal szenvedni?)
- a karakterek meg nagyobb nullak, raadasul ostobak, mint a fold : 1-ben és 2-ben is (gondolom láttad őket, akkor minek a harmadikkal szenvedni?)
- a szineszek, szineszi teljesitmenyek erosen megkerdojelezhetoek: Leböff gyereket utálom minden filmjében (gondolom láttad az első 2 részt :D, és még lehet hogy mást is amiben játszik: akkor minek a harmadikkal szenvedni?)
...
...
... :DD :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37460) rt06 válasza F34R (#37457) üzenetére


rt06
veterán

10/10, szinte mind (kink.com rulzik)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37461) vzsryl válasza rt06 (#37444) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"aki ezekre 8-9 pontot ad, az nem a tf kepregenyeket nem ismeri, hanem nem, tudja, hol kezdodik a minosegi film"

Nem ismerem a képregényeket, és 8 pontot adtam rá. :)
Nálam a 10pontos filmek a következők:
Oldboy
Ponyvaregény
Schindler listája
Amerikai szépség
Leon, a profi
V mint vérbosszú
Nevem: Senki
Mátrix
Mementó
Rekviem egy álomért
Trainspotting
Good Will Hunting
Üres város
Esőember
Alvilági játékok
A lé meg a Lola
...

Gondolom ezek szerinted mind gagyi filmek, hisz ha egy TF3-ra 8 pontot adok, akkor a 10pontos filmjeim még értéktelenebb gagyi, fosok mind... :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37462) F34R válasza rt06 (#37458) üzenetére


F34R
nagyúr

^^ akkor én is mondtam hogy wtf minek kerülnek ezek Chernobyl-ba , nah mindegy annyira nem lett storyline , a kis szőke először oylan volt mint a kerti tök , utánna a film végére +10 iq-t kapott valahogy ekkor már vetekedett fox-al.

(#37460) rt06

yeepp :C
írjak róla blogot ? (V)(;,,; )(V)

[ Szerkesztve ]

(#37463) Gorneck válasza Integra (#37454) üzenetére


Gorneck
titán

Ezért nem is érdekel ki mit ad rá...csak a Gran Torino már kicsit sok volt a szövegben.
TF mesét ismerem, de annyira sose kötött le...mikor még érdekelt volna, akkor az országba/felénk nem nagyon lehetett kapni vagy épp olyan adónk nem volt ahol lehetett nézni...
Hétvégén csipet csapat maraton volt és így 30 éves fejjel is jókat derültem rajta. :D

Ironman/batman viszi nálam egyébként az adoptációk közt a pálmát...de biztos emiatt is egy ízlés nélküli emberke vok...

Én 2 évente kapcsolom be a TV-t (VB, EB)...most már ezt is nehéz lesz, mert húgoméknak adtam (övék tönkre ment)...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37464) rt06 válasza vzsryl (#37461) üzenetére


rt06
veterán

"Gondolom ezek szerinted mind gagyi filmek, hisz ha egy TF3-ra 8 pontot adok, akkor a 10pontos filmjeim még értéktelenebb gagyi, fosok mind..."

ha nem akarnek rendkivul visszafogottan forumozni, mert argus szemekkel figyelnek a moderatorok, mondanam, hogy ne gondolkozz, lathatoan nem megy, de nem teszem, szimplan csak ertetlenul allok azelott, hogy hogyan gondolhatja valaki komolyan, hogy az itt felsoroltaktol mindossze ket pont valasztja el a tf3-at

F34R (#37462):
igen-igen-igen

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37465) TRob1 válasza Gorneck (#37463) üzenetére


TRob1
veterán

Ironman/batman viszi nálam egyébként az adoptációk közt a pálmát - Örömmel látom hogy szerkesztetted, mert pont ezt akartam írni. :D

¤ R'n'R ¤

(#37466) tween


tween
őstag

én azt nem értem mit kell ezen a pontozás témán rugózni?? minden ember más és más (még jó), ha valakinek az adott film jobban tetszett mint másnak akkor már amatőr-hitetlen-múltatlan-terrorista? lehet egy vizuális orgia is élvezhető gondolkodás nélkül, akár egy régi keresztapa a maga műfajában...jó hogy nem már le lesz hülyézve az aki 8-at mer adni a tf-re (én még nem láttam)...

(#37467) Integra válasza tween (#37466) üzenetére


Integra
titán

van azért itt bőven kor, világnézet, életvitel, felfogás és kultúra beli különbség. jó indikátor egy pontozás, tudom, hogy melyiket ne vegyem komolyan és szűrjek, amúgy is kommerszesedik rendesen a topic keményen, igy legalább segit valamit, hogy kit olvassak, kit nem. amúgy is követhetetlen már.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37468) BITBOYS válasza Gorneck (#37463) üzenetére


BITBOYS
addikt

Iron Man nekem is az egyik legnagyobb kedvenc, bár Robert Downey Jr. nélkül már nem tudom elképzelni. Csípem a krapekot :)

mod: Nekem a SPOILER témákkal van ki a fütykösöm, szinte lehetetlen átugrani, így kellene egy általános topik a témán belül.

mephi666 Igen, az első rész a legjobb :K Nekem a TF is így marad meg, volt az első rész, a többi gyenge másolat.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37469) mephi666 válasza BITBOYS (#37468) üzenetére


mephi666
nagyúr

első jó volt, de a második rész értékelését most kerestem vissza: 4pontot adtam rá :B ... amennyire tetszett az első rész, annyira utáltam a folytatást :( (pedig a trailer sok jóval kecsegtetett... de kb annyi volt az össz akció... az összes többi rész: nyálverés+átvezető)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37470) vzsryl válasza rt06 (#37464) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha megerőltetnéd kicsit magad akkor rájönnél. :) Ha valakinek bejön a TF3 stílusa, akkor tudja annyira élvezni a filmet, hogy 8 pontot adjon rá. Én aszerint pontozok egy filmet, ahogy adta az élményt a saját maga világában. A TF3 nekem nagyon kellemes filmélmény volt, végig lekötött, mert úgy ültem neki, ahogy kell egy ilyen filmnek. Nem vártam, hogy sírjak a tragédiáktól, vagy örüljek a komédiának, csak arra számítottam, hogy látok egy jó kis robotharcot, megfűszerezve egy hülyegyerekkel és az Ő csinos barátnőjével. Ennyi. :)
Én bármi felé tudok nyílt lenni, de ahogy elnézem a hozzászólásaidat és a stílusodat, Te nem vagy erre képes. Az a lényeg, hogy szerinted Én nem tudok gondolkozni, csak pontozok össze-vissza. De legalább nem offolok, adjatok kockacukrot. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37471) rt06 válasza tween (#37466) üzenetére


rt06
veterán

igen, mindenki mas es mas
pont ezert lenne jo, ha aki pontos, az objektiven tenne
aki meg erre nem kepes, az irja azt, hogy "teccet"/"nemteccett", ne eroltesse a pontozast

vzsryl:
"Az a lényeg, hogy szerinted Én nem tudok gondolkozni, csak pontozok össze-vissza."

nem, az konkretan a "gondolom..." kezdetu mondatodra volt valasz, mert igencsak mellelottel (bar tudom, hogy a celod sokkal inkabb az volt, hogy beszolj)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37472) BITBOYS válasza rt06 (#37471) üzenetére


BITBOYS
addikt

Rendben, innentől kezdve biztos nem pöttyözök, mivel totál másként élem át a filmeket mint jópár ember. Meg amúgy sincs már értelme a pontozásnak..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37473) adalbert1


adalbert1
veterán

Összegezvén az utolsó oldalt: ha gyerekkoromból 2 jó emlékem is van a TF képregénnyel kapcsolatban akkor ugye ne rontsam el a filmekkel? :D

Most hogy szóba került James Bond is, eszembe jutott hogy a Quantum of Solace-t még nem is láttam, szerintem este sort kerítek rá, vagy a Darkman-re, úgy emlékszem egész jó, nagyon sötét hangulatú film volt annak idején.

(#37474) F34R válasza BITBOYS (#37472) üzenetére


F34R
nagyúr

nem si kell pontoznod százalékolj fogj egy a4-s füzetet és jegyezd fel mi a szar mi a jó hang/kép/történet/hangulat ebből kapsz pontokat azt összegzed a négyzetre emeled majd berakod a sütőbe 10 percig sülni hagyod , kirakod a kőre hűlni és voálá meg is van a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#37475) BITBOYS válasza F34R (#37474) üzenetére


BITBOYS
addikt

ennél egyszerűbben képzelem, meg nem koppintom le az agyafúrt ötleted ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37476) vzsryl válasza rt06 (#37471) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hogy beszóljak?!
Egyáltalán nem! Te szóltál be azoknak, akik 8-9pontokat adtak a TF3-ra. Miszerint Ők "nem tudják hol kezdődik a minőségi film". Én ezt magamra vettem, mert annyit adtam rá. És mivel megtámadtál, ezért Én védekeztem.
Egyébként a pontozáshoz annyit, hogy objektíven is csak úgy lehet pontozni, ha valamennyi szubjektivitást is beleveszel a folyamatba, különben fogalmad sincs mennyit adhatnál egy filmre. Egyéni véleményed is kell legyen valamiről ahhoz, hogy értékelni tudd.

(#37472) BITBOYS: Én pedig biztatlak arra, hogy pontozz. Úgy kell pontozni, ahogy átéled a filmet. Hidd el, nem benned van a hiba. Csak sokan azt hiszik, hogy rajtuk kívül mindenki helikopter.
Beb@szna ha valaki megtiltaná bárkinek is a pontozást. Gondolkozzunk már el hol vagyunk... :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37477) ch003067


ch003067
addikt

Ezt ismeri valaki ? :DDD [link]

(#37478) rt06 válasza ch003067 (#37477) üzenetére


rt06
veterán

hogyne ismerne
meglepoen jo film (sokkal rosszabbra szamitottam), elvezheto, kelloen kicsavart tortenettel, mr oizo zenejevel (lakotarsaim mar kicsit unjak a soundtrack-et, en meg nem)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37479) #65675776 válasza vzsryl (#37476) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma annyi, hogy sokan összekeverik a minőségi és a tetszett fogalmakat. Vannak filmek, amik nekem tetszenek, de ettől még nem fogom őket minőséginek nevezni. Lehet szívesen megnézem őket többször, mert néha ki kell kapcsolni (magam).

A TF-ek nem minőségiek, és nem is tetszenek.

(#37480) ch003067 válasza rt06 (#37478) üzenetére


ch003067
addikt

Nem mondod hogy jó :D

Vagy tényleg érdemes megnézni ?

Amit este már remélhetőleg meg tudok nézni, az a Karantén 2... Már vártam a folytatást :P
Az első is nagyon tettszett.

Feléd irányuló kérdés : Te tényleg ValdamiR vagy / voltál ?

[ Szerkesztve ]

(#37481) FireKeeper válasza vzsryl (#37476) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem valamelyik nap egy senior tag akarta megmondtani, hogy lehet-e aláírásom vagy sem :U

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#37482) Gorneck válasza TRob1 (#37465) üzenetére


Gorneck
titán

Jajaja...mert a régiek miatt félve tettem oda...azok annyira nem jöttek be...se akkor se most...

Gorneck#1239

(#37483) Integra válasza vzsryl (#37470) üzenetére


Integra
titán

neked pedig nyilván valóan ennyi az inger küszöböd. másnak meg más.
ennyi. igy szép a világ. :)
én sem úgy néztem meg egyik részét sem, hogy na most az évszázad múvija lesz gecó.. de amit láttam, az annyira kritikán aluli, ócska hallivúdi legalja szar, hogy az már botrány, szó szerint dühös voltam a végére, hogy miért nincsen már vége. ez van.
ha ki akarom kapcsolni az agyam, lemegyek bunyózni és jól szétverjük egymást, vagy motorra ülök, ha viszont filmet nézek, akkor azért akarva-akaratlanul odafigyelek nagyon sok apró kis dologra, amitől egy film szinessé válik. már amennyire egy jól megirt könyv mellett egy film egyáltalán szines lehet... mondom ezt úgy, hogy ha akció film, akkor akció filmként igyekszem kezelni, ha komédia akkor komédiaként, ha dráma, akkor drámaként. de ez a hulladék, ez a gané lens flare demo epilepsziás rohamot kiváltó kamera rángatós fos, ez mindent alul múlt.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37484) rt06 válasza ch003067 (#37480) üzenetére


rt06
veterán

igen, aki ki tud kapcsolodni elvontabb filmeken is, annak szerintem mindenkepp erdemes megneznie

kozben szerkesztettem az elozo post-ot, kerult bele egy link a soundtrack-re

nem, en VladimirR voltam/vagyok

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37485) BITBOYS válasza vzsryl (#37476) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az értékelési szokásom nem sokat változott az évek alatt, inkább csiszolódott. Tudom mi tetszik és mi nem, százalékolni meg egy újabb trendiség a pontozás helyett. Sokan filmesztétának tartják magukat a topikban, pedig nem a mennyiség számít itt sem, hanem a minőség, kár azon vitázni, hogy szerintem pedig deszarfilmvót..hülyevagyme megmontam hogy csakazidődetpazarolod..ááá mindegy.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37486) Tibiajax válasza BITBOYS (#37472) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne befolyásoljon már egy akárki véleménye is erről. miért ne pontoznánk?
én ugyanúgy fogok, ezután is.

(#37487) Gorneck válasza BITBOYS (#37468) üzenetére


Gorneck
titán

Jobb lenne ezt a fórummotorba rakni...

Gorneck#1239

(#37488) rt06 válasza vzsryl (#37476) üzenetére


rt06
veterán

"Beb@szna ha valaki megtiltaná bárkinek is a pontozást. Gondolkozzunk már el hol vagyunk..."

szo nincs megtiltasrol, mindossze kertem, hogy aki nem kepes egy masok altal is ertekelheto mutatoszamot a kepernyore vetni, az ne is probalkozzon vele, inkabb irja azt, hogy neki tetszett, mert abbol senki nem fogja azt az esetleg teves kovetkeztetest levonni, hogy a film jo, es masoknak (az olvasonak) is tetszni fog

sot, tovabbmegyek, akar azt is oda lehet irni, hogy "nekem tetszett, mert..." es fel lehet sorolni, hogy miert tetszett

az, ha leir valaki annyit, hogy TF3 8/10 uberHD 20GB korulbelul nulla ertekkel bir, s elszomorito, hogy pont erre batoritasz masokat, hogy csakazertis neked legyen igazad (majd masokat nevezel helikopternek)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37489) ch003067 válasza rt06 (#37484) üzenetére


ch003067
addikt

Akkor megnézem, mert birom az ilyen elvont filmeket :))

Mr Oizo ? Nekem róla mindig a Flat Beat jut eszembe :D

Nahh, igen, rá(d) gondoltam.

(#37490) Integra válasza BITBOYS (#37485) üzenetére


Integra
titán

na ez meg a másik, aki naponta 2-3 filmet postol...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37491) vzsryl válasza #65675776 (#37479) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A TF-re Én sem mondtam, hogy minőségi, mert szerintem sem az. Viszont a kategóriájában (előzményeket, képregényeket nem ismerve) nagyon szórakoztató filmélmény lehet sokak számára, gondolkodó emberek számára is. Nekem személy szerint jó filmélmény volt, ahogy írtam is, és eszerint pontoztam is. Pontozni nem csak minőség szerint lehet. Ha ez így lenne, akkor nem létezne szubjektivitás.
Te már ismersz engem, tudod, hogy tápegységek terén viszonylag jártas vagyok. Ott nagyon fontos, hogy műszakilag jó minőségű legyen egy termék, különben komoly anyagi kár keletkezhet. Viszont egy művészeti dologban - lehet az festészet, zene, film stb...- sokkal fontosabb a szubjektív vélemény, az ahogy átéled a dolgokat.
Értem Én, hogy évek óta a minőségi filmeket úgy kell összevadászni, már ha van mit. Pl. nyár elején direkt ilyen filmeket szerettem volna nézni, de az lett belőle, hogy 5-10-20-30 éves filmeket kellett újranézzek, mert nem találtam szinte semmi említésre méltót. Aztán amikor ezekből már sok lett, akkor ráálltam egy kis időre az agykikapcsolós filmekre. Ekkor néztem meg a TF3-at. És azt adta, amit vártam tőle. Semmi gondolkodás, csak egy bugyuta történet, de számomra és sok más ember számára mégis szerethető. Egy igazi Bay film. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37492) BITBOYS válasza rt06 (#37488) üzenetére


BITBOYS
addikt

:D
Mit jelent az, hogy mások által is értékelhető mutatószám?

Leírom, hogy 7/10, majd erre más azt mondja...neeem sztem ez egy fos, túlértékelted...max 4/10

Tibiajax Nem fog, amúgy sem vagyok/leszek itt már sokáig. Segítek reformálni :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37493) Integra válasza rt06 (#37488) üzenetére


Integra
titán

pont ezt irtam korábban, hogy postolja nyugodtan, mert igen kiváló indikátor és megmutatja, hogy kire/mire figyeljek vagy sem. nem olyan rossz az a pontszám, mindig a lehetőséget kell meglátni mindenben, szóval ebben is ott van valami pozitiv:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37494) rt06 válasza ch003067 (#37489) üzenetére


rt06
veterán

igen, ez a mr oizo az a mr oizo

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37495) #65675776 válasza vzsryl (#37491) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Pontozni nem csak minőség szerint lehet."
Tiszta sor. Akkor viszont talán két pontszámot kellene megadni, egyet a minőségre, egyet a tetszett faktorra. (Mint bizonyos sportokban is van stílus és "kivitelezés" pontszám külön.)

Az a baj, hogy az utóbbi időben az "ahogy átéled a dolgokat" és a minőség a jelek szerint egymás ellentétévé vált. Nem is annyira a nézőkben, hanem már a filmkészítőkben. Vannak a látványfilmek, amikből tipikusan teljesen kimarad a minőség. A minőségi filmek meg kezdenek nagyon elmenni a művészfilm irányába. Ez sem feltétlenül előnyös, mert egy nem kicsi szakadék fog kialakulni (illetve kialakulva már ki van, csak folyamatosan nyílik). Aztán az egészből ilyen viták generálódnak.

Úgy mindenkihez: a hangnemre azért vigyázzunk, nem kellene állandó jelleggel vulgárisan fogalmazni.

(#37496) vzsryl válasza rt06 (#37488) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"szo nincs megtiltasrol, mindossze kertem, hogy aki nem kepes egy masok altal is ertekelheto mutatoszamot a kepernyore vetni, az ne is probalkozzon vele, inkabb irja azt, hogy neki tetszett"
De itt szó van megtiltásról. Csak nem a szó szoros értelmében. Lehet szépíteni, de attól még azt mondod, hogy ne pontozzon, ha SZERINTED nem képes rá. De pontozzon, ha ahhoz kedve. Alapelvekben nem tilos, és nem is lehetne ilyesmi tilos, mert alapvető emberi jogokat sértene. Mindenkinek lehet véleménye, amíg azt kulturáltan fejezi ki. A pontozás teljes mértékben kulturált folyamat.

Én ezt írtam a TF3-ról: "Transformers 3: 10/8 - popcorn movie-nak jó, megfelelő lezárás ennek a nem túl jól sikerült trilógiának, a 2-nél jobb (és az új csaj szerintem jobban néz ki Fox kisasszonynál)"
Röviden, tömören. Azért csak ennyit, mert Én így szoktam ideposztolni: #34247
Egyszerre több filmet, amit a legutóbbi látogatásom óta láttam.

"elszomorito, hogy pont erre batoritasz masokat, hogy csakazertis neked legyen igazad (majd masokat nevezel helikopternek)"
Bátorítok. Mindenkinek legyen saját véleménye és tettei (jelen esetben pontszámai). Az a rendszer már elbukott, ahol az ilyesmi tiltott volt. ;)
Nem Én neveztem bárkit is helikopternek, hanem azt mondtam, hogy vannak akik másokat néznek helikopternek. Ezzel próbáltam arra utalni, hogy néhány topiclakó anyira vehemensen védelmezi a saját véleményét, hogy ha valaki olyan dolgot ír, ami nem tetszik neki, akkor az "ne pontozzon", vagy "felkerül a bukottlistára" stb... Így a gyengébb jellemű emberek már visszahúzódnak, és nem irkálhatnak ide úgy, ahogy valójában szeretnének.
Komolyan, mint anno a suliban. A nagy, erős gyereknek van mindig igaza, különben összeveri a kicsit. Csak itt nem vérre megy a dolog. :)

(#37495) daa-raa: Amit most írtál, azért "maximális riszpekt"! :R Minden részével egyetértek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37497) rt06 válasza BITBOYS (#37492) üzenetére


rt06
veterán

szerintem a szokapcsolat onmagaert beszel: egy olyan mutatoszamot, ami masok szamara is kepvisel valamifele erteket

jelenleg ebben a topic-ban, ha leirod, hogy 7/10, az nem az
ha melleirod, hogy miert (csak) annyi, ugy mar esetenkent igen

de abban igazad van, hogy nem csak annak kell ep ertelemmel rendelkeznie, aki ezeket irja, hanem aki olvassa, annak is

szerintem, amig nem kepes mindket fel legalabb megprobalni objektiven pontozni (vagyis nem azt nezi, hogy teccett-e neki, hanem hogy milyen ertekei/hibai vannak a filmnek), addig nem kellene eroltetni, hanem megmaradni annal, hogy tetszett/nem tetszett (es tovabbra is oda lehet irni, hogy miert)

ilyen ertekek/hibak lehetnek pl a megformalt karakterek, az azokat megformalo szineszek munkaja, az operator, a rendezo munkaja, a tortenet konzekvens volta (vagy filmtol fuggoen eppen nem volta), a filmzene, a latvany, az effektek

nem ilyen ertek/hiba az, hogy meddig all a valakinek a f*sz* a foszereplo szinesznotol, vagy meddig emelygett a negativ hos pattanasos kepetol - az megy a miert teccett/nemteccett reszbe, oda tokeletesen elfer, ha valaki ezt is meg akarja osztani

mint korabban mar egyszer leirtam (csak egy adag off hozzaszolassal eltunt), az meg kimondottan ertektelen, ha valaki naponta bebofogi (merthogy pontosan ennyi erteket kepvisel a post), hogy eppen mit, milyen minosegben, milyen felirattal warez-olt le, majd melledob egy szamjegyet - emellett a topic-nak sem errol kellene szolnia, ez nem az a blog

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37498) rt06 válasza vzsryl (#37496) üzenetére


rt06
veterán

"De itt szó van megtiltásról. Csak nem a szó szoros értelmében. Lehet szépíteni, de attól még azt mondod, hogy ne pontozzon, ha SZERINTED nem képes rá."

kerlek, ne adj olyat a szamba, amit nem mondtam
sehol nem irtam, hogy en fogom (vagy akar csak akarom) eldonteni, ki kepes ra, s ki nem, ezt imho a visszajelzesek alapjan mindenki el tudja donteni magarol

te pl onmagadrol irtad le, hogy nem vagy az (esetedben ez azt jelenti, hogy nem vagy kepes venni az erot, te inkabb azt irod, hogy neked szemely szerint mennyire tetszett)

"De pontozzon, ha ahhoz kedve. Alapelvekben nem tilos, és nem is lehetne ilyesmi tilos, mert alapvető emberi jogokat sértene. Mindenkinek lehet véleménye, amíg azt kulturáltan fejezi ki. A pontozás teljes mértékben kulturált folyamat."

ertem en, hogy kotekedni akarsz, de legalabb gondold vegig, mit is irsz
egyreszt, az hogy, nincs benne valami az alapelvekben, nem zarja ki, hogy kerjem azt
masreszt, ha benne lenne sem sertene teged semmilyen alapveto emberi jogodban

kicsit olyan ez, mintha csakazertis a wc melle uritenel, hisz neked ugy is kenyelmes, s hiaba kerik, hidegen hagy, hisz neked alapveto emberi jogod

amugy ha ilyen sokra tartod a velemenyt, igazan megprobalhatnal osszehozni egy olyat, ami lenyege nem pisztan annyibol all, hogy "de nekem lehet, es akkoris csinalom"
bar utolso sorod alapjan az a gyanum tamadt, hogy te voltal a suliban a kicsi gyerek, aki most jol kihasznalja, hogy utestavon kivul van

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37499) mephi666 válasza Integra (#37490) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyenre én is képes vagyok :DDD ...de úgy érzem, hogy ettől függetlenül megpróbálom a realitás talaján maradva értékelni a filmeket :K én inkább a másik végletnek érzem magam: aki egyelőre nem képes egy 10/10-et adni semmire... a 9 körüli pont nagyon ritka nálam... úgy érzem (28éves fejjel), hogy kell még pár év és párszáz film, hogy reálisan adhassak 10/10-et... és nem tartom kizártnak, hogy egy olyan filmnek adok ekkora értékelést, amit már láttam többször :K főleg, hogy az elmúlt évek filmtermése nagyon híg és alig akad időnként 1-1, amit újra meg újra elő tudok venni és meg tudom nézni... nekem kell, hogy egy film adjon valamit... és egy igazán jó film azért jó film, mert 100. újranézésre is élvezem és találok benne valami kis apróságot, amire még nem figyeltem fel, de emeli az értékét... nagyon ritka a mostani felhozatalban az ilyen: kapok kb 1.5óra szórakozást (már ahol: tf3-nál 2.5óra kínszenvedés volt), látványorgiát és ennyi... márpedig az szerintem sokkal hatásosabb, ha az atmoszférát pusztán a jó fényképezéssel/díszlettel és zenével megteremtik... ezt sokkal többre tudom értékelni, mint a tonnányi cgi-t

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37500) pohár


pohár
félisten

csak hogy legyen egy kis ON is...

Killers - 5/10

egynek elment, Mr. Bajusz visszatért :D
ez a szőke csaj a Grace Klinikából pedig gyááááá

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.