Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37951) lvnt válasza Kassadin (#37950) üzenetére


lvnt
őstag

Sokáig ért benned a gondolat. :)
Lassan nekem is össze kellene már szednem azokat, amikhez eddig nem volt szerencsém. Sajnos azért van egy pár.

(#37952) Kassadin válasza lvnt (#37951) üzenetére


Kassadin
addikt

Szeretnéd, ha filmet ajánlanék?
Te kis huncut. :DDD

(#37953) janos666 válasza Kassadin (#37950) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha azt mondtad volna hogy a Bottom 100-nak esel neki, akkor küldök egy pizzát és három zacsi chipset az első napra, de a TOP 250 valóban nem hoz lázba.

A TOP10-ből sem láttam még a 4,6,7-et, lehet hogy a hetest be kéne már pótolni.
The Dark Knight, Return of the King, Inception - ezek mind nagyon jó filmek, de ilyen magas helyezést szerintem egyik sem érdemel, ahol épp áll, bár a trilógiák esetén azzal egyet értek, hogy saját magukon belül ezek a részek a sorozatok legjobbjai.

Azt hiszem meg kell már néznem másodszorra is az Inception-t, hátha velem volt a baj, mikor először láttam. (Akkor sem mondtam épp gyengének, de az izgalmam lemaradt valahol a havas jelenetek tájékán, és már semmi sem hozta vissza a hangulatom a végére, amit addigra már amúgy is kitalálhattam...)

The Social Network majd mindjárt TOP250 baszki, The Aviator meg sehol.

The Matrix 8.7 (21.)
eXistenZ 6.8

Na zárom is be, mára ennyi elég volt.

Bár érdekes, hogy elég sok változás állt be ezen a listán mióta (úgy egy-két éve) átfutottam. Egy "mindenidők" listáját kicsit konszolidáltabbank gondoltam volna, mintsem hogy a TOP10-ben is legyen mozgás ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37954) lvnt válasza Kassadin (#37952) üzenetére


lvnt
őstag

Ajánlani ajánlhatsz, mindig vevő vagyok a jó filmekre. A kérdés inkább az, mikor fogom megnézni. Mostanában valahogy sosincs annyi energiám, hogy nekiálljak egy kis filmezéshez, pedig szeretem ám az effajta időtöltést. Nagyon is.

(#37955) Kassadin válasza janos666 (#37953) üzenetére


Kassadin
addikt

"Bottom 100" Nem vagyok mazohista.
Tudjuk jól, hogy bizonyos filmek nem ott vannak, ahol kellenének... Lásd Gran Torino.

levi1392: Milyen kategória érdekelne?

(#37956) lvnt válasza Kassadin (#37955) üzenetére


lvnt
őstag

Jó dráma mindig jöhet. Azon belül lényegében bármi. Igaz, hogy van belőle "raktáron" is, de drámából sosem elég.

Leginkább a frissebb filmek érdekelnének, mert ott kevés az esély arra, hogy már láttam. Mostanában sok a szemét, és nehéz szelektálni.

[ Szerkesztve ]

(#37957) janos666 válasza lvnt (#37956) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

The Aviator (a stíluson belül egyik kedvencem)
The Prestige (itt a másik)
The King's Speech (meglepően jó volt ahhoz, amit vártam)
Fight Club (örök klasszikus)
Goodfellas (imádom ezt a maffia stílust)
Donnie Brasco (itt a testvére)
City of God (viszonylag egyedi és megragadó)
Shutter Island (néha picit sablonos és lapul itt-ott, de azért mégis élvezetes elejétől a végéig)

Talán már mind láttad, de hátha kihagytad valamelyiket.

És szerintem a The Social Network sem rossz, bár ez már egyszer nézős.
Eternal Sunshine of the Spotless Mind-ról még máig nem döntöttem el, hogy csak jó, vagy nagyon jó. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37958) lvnt válasza janos666 (#37957) üzenetére


lvnt
őstag

Ezek közül a Prestige, a King's Speech és a Social Network az, amit még nem láttam. Utóbbi kettőt tervezem már egy ideje megnézni, viszont a Prestige most utánaolvasva eléggé megfogott. Lehet, hogy előrekerül a listán. :R

[ Szerkesztve ]

(#37959) Kassadin válasza lvnt (#37956) üzenetére


Kassadin
addikt

Elsősorban Gran Torino. Utána Seven Pounds, 127 Hours, The King's Speech, Requiem for a Dream, 12 Angry Men, The Green Mile, American History X.

(#37960) lvnt válasza Kassadin (#37959) üzenetére


lvnt
őstag

A Gran Torinót jó, hogy mondod, ideje lenne újranézni. A többi közül a Seven Pounds még nem volt meg, beszerzés alatt az is. Meg persze az előbb is ajánlott King's Speech. Köszi!

(#37961) janos666 válasza Kassadin (#37959) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Requiem for a Dream :Y
A betétdal istenien sikerült a filmhez, egész nap el lehetne hallgatni, és a film sem érne sokat nélküle (ha nem semmit). Vannak jó pillanatai, de a vége katasztrófális hülyeség, mint ha csak A: minden áron szomorú befejezést akartak, B: csak minden áron el akarták venni a kedved mindenféle tudatmódosító szer fogyasztásától egy életre (nem sikerült :DDD).

Akkor már inkább Trainspotting, annak megvan a sajátos humora.

American History X az nekem is tetszett, Seven Pounds nem.

127 hours egyszer itt volt a gépen, de letöröltem mikor beletekertem. Tényleg jó?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37962) dipeti válasza janos666 (#37961) üzenetére


dipeti
senior tag

127 hours tényleg jó. ;] :C

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#37963) tween válasza lvnt (#37960) üzenetére


tween
őstag

itt egy dráma

(#37964) tween válasza tween (#37963) üzenetére


tween
őstag

Ütközések (2004)( director's cut) : na megtekintettem én is...kötelező darab....

(#37965) lvnt válasza tween (#37963) üzenetére


lvnt
őstag

Köszi az ajánlást!
Na most rendesen elláttatok filmmel, csak győzzem nézni.

(#37966) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Ma esti haverral filmnézős estét csapunk, szeretnék valami nagyon jó film ajánlást, sörözés mellé. Mindenre nyitott vagyok, ajánljatok párat! A Middle Men nagyon bejött a múltkor...

X-men hetet tartottam, először a legújabbat néztem meg, nem tom még mindig, hogy jól döntöttem-e, tetszett, de nagyon sok volt a karakter, sokukat fölöslegesnek éreztem.
A régi első rész nagyon jó volt, legjobb az összes közül. A másodiknak nem volt jó a vége, 3. pedig nagyon furcsa volt. A Wolverine-es rész tetszett, de röhejes volt a testvére a karmaival, meg a béna effektek nekem nagyon nem jöttek be. A harcjelenetek viszont jók voltak. Az adamantium befecskendezés szerintem nagyon szarul lett megoldva.
Összességében jó kikapcsolódás volt, de gyerekkoromban jobban szórakoztam a rajzfilmen, ebben biztos vagyok.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37967) Typhoon47 válasza somasz (#37966) üzenetére


Typhoon47
őstag

Összességében jó kikapcsolódás volt, de gyerekkoromban jobban szórakoztam a rajzfilmen, ebben biztos vagyok.

najah, ezzel szerintem mind így vagyunk:B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#37968) Pitterix


Pitterix
őstag

Green Lantern: Emerald Knights

Tetszett, akár a film.
Kicsit legalább többet tudok a "főhősök" életéről.
Remélem tényleg lesz folytatás, ha lehet filmben.

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37969) csƵ


csƵ
őstag

Valami nem agyonhype-olt vígjátékot keresek, ami ennek ellenére jó. Van ilyen? Mostanában az újabbakat láttam.

(#37970) chubii válasza csƵ (#37969) üzenetére


chubii
senior tag

Szia!
Így hirtelen csak 1-2 jut eszembe, remélem nem láttad még őket : Tökös tekés, Spanom csaja, Példátlan példaképek

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#37971) ben11


ben11
őstag

Drive 8/10

Jó film, bár azon kritikákat nem igazán értem amik Goslingot ajnározzák, majdnem miatta kapott 7-est.
Több arcjátékot láttam Schwarzitól terminátorként, mint tőle.. :U
Rendező: Vágj végig kőkemény arcot, mert tökös gyerek vagy.
Gosling: OK

A zene és a hangulat viszont rendben volt..

[ Szerkesztve ]

(#37972) csƵ válasza chubii (#37970) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi, ilyenre gondoltam.

(#37973) Kassadin válasza csƵ (#37969) üzenetére


Kassadin
addikt

Tapló Télapó(Bad Santa)

Nem mostani.

(#37974) somasz válasza somasz (#37966) üzenetére


somasz
addikt

We own the night lett a végén, 10/8.
Jó film, Eva Mendez az egyik legszebb "színésznő" :P

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37975) pohár


pohár
félisten

tegnap éjszaka adták a Viasaton a Gladiátort, hát 22 éves fejjel még mindig megkönnyezem a végét, főleg azzal a zenével, nagyon megható és megindító... akár csak a Ryan közlegény legvégén, mikor visszatérnek a jelenbe...

nektek van ilyen film?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37976) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Alexander

ez ~3 ora élvezet volt számomra.

9/10

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37977) Pitterix válasza darál0w (#37976) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez a film valamiért nem jött be nekem. :U
Pedig szeretem nagyon a csatározós filmeket...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37978) madgie


madgie
titán

No, csak eljutottam az Atonement-ig, évek óta a gépen pihen. Nem igazán vagyok oda a romantikus izékért, de ez tetszett: nem az a nyálas ömlengés, hanem az egész film olyan, mintha kora ősszel egy kis patakban ülnél (kikapcsolt mobillal) és szép lassan csorogsz lefelé, miközben annyi dolgod van, hogy csodáld a gyönyörű színeket, a patak hangját, meg egyéb unalmas, de rendkívül kikapcsoló f*szságokat :)) Óriási, hogy szinte minden egyes jelenet mesterien van komponálva, zseniális az utófeldolgozás tónusvilága és nem utolsósorban k*rvajó a zene (főleg az írógépes).

Nem pontozom, de ha hasonló filmet szeretnék csinálni, örülnék, ha valahogy így festene a vegeredmény.

(#37979) darál0w válasza Pitterix (#37977) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lehet, hogy a sok "buzulás" miatt? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37980) BITBOYS válasza pohár (#37975) üzenetére


BITBOYS
addikt

imádom a gladiátort, hasonló katarzist a kapcsolat okozhat még

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37981) bandus válasza pohár (#37975) üzenetére


bandus
veterán

rettenthetetlen :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37982) koxx


koxx
MODERÁTOR

Förtelmes főnökök

Az itt olvasottak alapján túl nagy elvárással ültem le a film elé, csalódást okozott. Sokkal gyengébb volt mint amit vártam, 1-2 helyen mosolyogtam, kb ennyi. 6/10

(#37983) pohár válasza bandus (#37981) üzenetére


pohár
félisten

ú tényleg az is, el is felejtettem :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37984) Gorneck


Gorneck
titán

Fülke - ez még mindig nagyon jó. Ékes ppéldája, hogy alacsony költségvetésből is lehet jó mozit csinálni. 10\9

Vizet az elefántnak - Elaludtam rajta, pedig sok ismerős szerint nagyon jó kis alkotás. ~10\6

Gorneck#1239

(#37985) pohár válasza Gorneck (#37984) üzenetére


pohár
félisten

fú, én még akkor láttam a Fülkét mikor kijött szinkronnal, tán 8.-os voltam... itt az ideje megnézni megint :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37986) TESCO-Zsömle válasza Gorneck (#37984) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az alap történet kísértetiesen hasonlít a Fűrész-ére.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37987) RexpecT válasza koxx (#37982) üzenetére


RexpecT
addikt

Szintén :K

(#37988) tween válasza pohár (#37985) üzenetére


tween
őstag

én 24 évesen láttam (2003-ban) :DDD újranézős...

(#37989) mephi666


mephi666
nagyúr

your highness

ez már kellett: baromi jól szórakoztatott így vasárnapi lazulás címszó alatt :K félmeztelen csajok, kaland, mágia, vér, poénok, stb :DDD mi kell még? 10/7 újranézhető

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37990) heihachi


heihachi
addikt

Megvolt az X-men First Class. Nem vártam semmit tőle, mert a második és a harmadik rész szerintem borzasztó volt, az első mondjuk értékelhető volt, de nem volt az sem különösebben jó film. Talán ez a First Class volt az eddig legjobb a négy közül. Nem fogom újranézni rendszeresen, nem kerül be a gyűjteményembe sem, de szórakoztató film volt, annak ellenére, hogy semmi különleges nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#37991) pohár válasza mephi666 (#37989) üzenetére


pohár
félisten

jaja, én is tegnap néztem este, jót nevettem rajta :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37992) janos666 válasza mephi666 (#37989) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

mi kell még?

Még van is, egyes poénokat csak akkor értesz, ha jártas vagy a fantasy szerepjátékok és könyvek/filmek világában (még olyan ínyencségek is felbukkannak, mint pl. Syberia, nem csak a LotR és D&D alapúak, mint pl. a DAO).
(És ki tudja még mi minden lehet benne, amihez nekem sem volt meg az előismeretem...)

(#37990) heihachi

Nekem is hasonló volt a véleményem. Még mindig nem egy legendás alkotás, de az eddigi X-Men-ekből a legjobb, és tágabb mércén is megállja már a helyét.
Pont pár napja beszéltünk erről egy ismerőssel, és együtt sem tudtuk összeszedni mi történt a közt, hogy farkas beviszi a csajt a suliba, és hogy egy későbbi filmben fejbekólintják egy golyóval amitől amnéziás lesz - még azon is vitatkoztunk hány rész van össze-vissz és azok időrendben hogy követik az eseményeket. A konklúzió az volt, hogy akkor bizonyára nem is történt semmi érdemleges. :DDD).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37993) mephi666 válasza janos666 (#37992) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, átjöttek a poénok rendesen :K és külön tetszett a szinkron is, mert jókis szóvicceket vittek a filmbe...

most néztem a the eagle-t:

fényképezés/környezet baromi jó, a cselekmény is... viszont pár helyen leül a film és azért elég kiszámítható :K ennek ellenére tetszett... ezt nem fogom azért gyakran újranézni, de örülök, hogy láttam: 10/6

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37994) pohár válasza mephi666 (#37993) üzenetére


pohár
félisten

SPOILER

amikor smaciznak az öreg kis varázsló akármivel, és a faszi azt mondja, hogy lónak a faszát, azon 2 percig nevettem :D :D
tiszta Magyar Atesz a csávó :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#37995) mephi666 válasza pohár (#37994) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, az is ütött :DDD meg az tetszett, hogy az apja elküldte, hogy a törpékkel pecsételje meg a barátságukat, ő meg jól megPECSételte a törpekirály feleségét, vagy kijét ;] nagyon nagy vígjáték lett: komolyan, utóbbi időben nem nagyon szórakoztam már ilyen jót

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37996) heihachi válasza mephi666 (#37993) üzenetére


heihachi
addikt

Én is épp most fejeztem be a sast :D Hát nem egy korszakalkotó alkotás, de a helyszínek és a kosztüm nekem is baromira tetszett. A legnagyobb gondom az, hogy gyakorlatilag simán jutottak el a sasig, meg vissza is, egy-egy harc volt, de izgulnivaló azon sem sok volt. Ennek ellenére nem volt olyan nagyon rossz, nem bánom, hogy megnéztük.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#37997) Bibby


Bibby
addikt

Van valami csavaros bankrablós film, itt is szoktátok emlegetni, meg tudnátok mondani a címét?

Ελευθερια η θανατος

(#37998) vzsryl válasza Bibby (#37997) üzenetére


vzsryl
nagyúr

The Bank Job - A banki meló

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37999) heihachi válasza Bibby (#37997) üzenetére


heihachi
addikt

Belső ember

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#38000) Kassadin válasza Bibby (#37997) üzenetére


Kassadin
addikt

A belső ember/Inside Man

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.