Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26601) BITBOYS válasza brownus (#26593) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tökjónő :) Mi baj vele?

F34R: Neked akkor ki a szép? :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26602) mephi666 válasza Odin_James (#26599) üzenetére


mephi666
nagyúr

a social network nálunk megbukott... :( barátnőm bealudt rajta, én pedig csak nagy nehezen tudtam végigkínlódni... (pedig érdekelt a téma, úgy ültem le elé)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26603) BITBOYS válasza mephi666 (#26602) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem egy Google film is így járna sokaknál. :) Mondjuk én azt is szívesen megnézném.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26604) koxx válasza BITBOYS (#26603) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

tessék :) [link]

(#26605) gejala válasza Odin_James (#26599) üzenetére


gejala
őstag

A TSN akkor veszíthet reálisan, ha a PGA/DGA elfordul tőle. Most és jövő hét szombaton kiderül.
A többi filmmel az a baj, hogy "ütik egymást". Van ahol ez nyer, van ahol az. TSN meg mindenhol. Ezért nincs igazi alternatívája.
Egyszer fordult elő, hogy nulla győzelemmel nyert Oscart egy film. 2006-ban, amikor a Crash elvitte a szobrot a meleg cowboyok love story-ja elől.

(#26606) F34R válasza BITBOYS (#26601) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez beteg lehet vót már :DDD

Katt

(#26607) Tibiajax válasza F34R (#26600) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mondjad Bitboys papának, minden beállítás kérdése...
itt pl eléggé jó a beállítás, itt viszont egy tök átlagos kis csaj az Blaháról...
na ez viszont mindenképp szépre sikeredett.

:))

(#26608) Pitterix válasza F34R (#26606) üzenetére


Pitterix
őstag

Jó ez! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26609) brownus válasza Tibiajax (#26607) üzenetére


brownus
veterán

nagyobb szája van mint csiccsolinának... abszolút nem az esetem, meg egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a nőt egy batman filmben. remélem nolan feledteti ezt velem a film nézése alatt

[ Szerkesztve ]

(#26610) BITBOYS válasza koxx (#26604) üzenetére


BITBOYS
addikt

Discovery-n láttam egy hasonlót, de nekem egy egész estés film tetszene igazán, ami a fészbúkra hajaz :)

F34R: :D tényleg jó

Tibi: Megéltem már pár csajt, a lényeg, hogy ne ijedjek meg reggel mikor felé fordulok az ágyban :D nincsenek nagy igényeim :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26611) BITBOYS válasza brownus (#26609) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha atomi szinten berántasz nem lesz probléma :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26612) littlelion21


littlelion21
addikt

Black Swan [2010]
ha egy szóval kellene jellemeznem a filmet: Aronofsky. Zseniális pszichodráma, egy nagyszerű N.P.-el, akit egyébként rühellek, de itt nagyon kitett magáért. Balettet még soha nem figyeltem ilyen lélegzet-visszafojtva, sőt azt sem hittem volna hogy valaha is leülök egy olyan film elé, amelynek ez az egyik központi témája. Elvarázsolt, na.
"Mellesleg" gyönyörűen van fényképezve, és a filmzenét megint nagyon eltalálta Mansell.

90%

[ Szerkesztve ]

(#26613) BITBOYS válasza littlelion21 (#26612) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nesze: balett :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26614) littlelion21 válasza BITBOYS (#26613) üzenetére


littlelion21
addikt

Eszembe jutott nekem is... :D

(#26615) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Easy A
1080p

Aranyos kis film ez, egyszernézősnek simán elmegy.

6.5/10

(#26616) Odin_James válasza gejala (#26605) üzenetére


Odin_James
tag

Colin Firth (ha nem ő kapja, akkor James Franco) és Natalie Portman szinte biztos, hogy haza fog vinni egy-egy szobrot. A The King's Speech több kategóriában is biztos befutó: Legjobb Adaptált Forgatókönyv, Legjobb Smink, Legjobb Jelmez és talán még a Legjobb Férfi Mellékszereplő (Geoffrey Rush).

[ Szerkesztve ]

(#26617) Odin_James válasza Odin_James (#26616) üzenetére


Odin_James
tag

Egyébként én lennék a legboldogabb, ha Fincher megkapná azt, ami már rég kijárt volna neki.

[ Szerkesztve ]

(#26618) Psychonaut válasza Odin_James (#26616) üzenetére


Psychonaut
addikt

Legjobb Férfi Mellékszereplő
Ezt szerintem Bale fogja elvinni.

(#26619) Odin_James válasza Psychonaut (#26618) üzenetére


Odin_James
tag

Nagy esélye van rá Bale-nek is, hiszen újból sokat fogyott, hogy hiteles legyen a The Fighter mellékszerepében és mint azt mindenki tudja, hogy ha egy ilyen szintű átváltozás meggyőző alakítással párosul, akkor annak Oscar lesz a vége.

(#26620) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Black Swan
Hát Rendező úr.....

Mély tiszteletem
9/10

tiv83us, mivanveled, egy filmet néztünk biztos??

(#26621) Psychonaut válasza Odin_James (#26619) üzenetére


Psychonaut
addikt

Globe-ot legalábbis mindenképpen. :K

(#26622) Pitterix


Pitterix
őstag

The Cook

Egy rakás kaki, még a cicik sem dobják fel.

1\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26623) Psychonaut


Psychonaut
addikt

The American 7/10

Lassan csordogáló, szépen, visszafogottan megrendezett film szép olasz domborulatokkal. Violante Placido miatt adtam neki +1 pontot.

(#26624) Kidus válasza cszn (#26591) üzenetére


Kidus
őstag

Tehat abbol, hogy nem tetszett, az kovetkezik, hogy nem erdekelnek a kulonleges karakterek. Es tan az is, hogy nem vagyok fogekony az erzekenysegre.

Kicsi spoiler:

Pedig lehet, hogy egyszeruen csak nem lattam tul azon, hogy vegig sirva/majdnem sirva tancikal, hogy folyamatosan szedi a hatat, szakad a korme, lehuzza a boret, es mar a huszadik ilyen utan unalmas volt, nyilvan mindez a fejeben foleg, ugyhogy kb. a kozepetol teljesen egyertelmu volt, hogy valoban ki fogja nyirni magat, ezek utan ahogy neztem az uveggel leszuros jelenetet, akar ki is mehettem volna a mozibol....
Persze jo volt a rendezes. Meg aki szereti az effajta zenet, annak biztosan az is tetszett.
Meg aki tancol, foleg akinek szive csucske a hattyu halalat vegignezni, annak is elhiszem, hogy tetszett. Es meg ezer mas embernek kulonbozo okokbol.
De azert nem hiszem, hogy kevesebb lennek emberileg attol, hogy baromi fosnak tartottam, van ilyen is :)

Assuming Control

(#26625) koxx


koxx
MODERÁTOR

A Facebook lepattant Japánról
Nekem ebből kb. az jön le, hogy a TSN nem jó film csak abban az esetben ha tisztában vagy azzal mi is a fészbuk.

Úgy látom, hogy a Black Swan film is eléggé megosztja majd az itteni társaságot.

[ Szerkesztve ]

(#26626) Pitterix


Pitterix
őstag

Godzilla vs Monster Zero (Kaijû daisensô)

Komolyan mondom tetszett.
Sokkal jobb, mint sok mai, fejlett cgi-s film!
Godzilla szikla mögüli "lövöldözése", tánca, bokszolókat meghazudtoló lábmunkája, a makettek élethűsége és még sorolhatnám.

9\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26627) Jhonny06 válasza koxx (#26625) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nekem ebből kb. az jön le, hogy a TSN nem jó film csak abban az esetben ha tisztában vagy azzal mi is a fészbuk."

Egyik esetben sem egy nagy kaland, maradjunk ennyiben. Nem rossz, de nagyon átlagos.

(#26628) WonderCSabo válasza koxx (#26625) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk én nagyon tisztában vagyok mi a facebook... :)

(#26629) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekiálltam az Aliens Anthology Remastered Director's Cut Blu-Ray kötegnek (a rendesnek, nem DVD méretben újrakdoltnak) :))
Az első rész után szólva:
A kép kiváló. Sokkal szebb, mint a korábbi HDTV-n leadott anyag. (Úgy néztem meg először, ez az első újranézés.)
A hang viszont már sohasem lesz az igazi. Halál felesleges volt hozzá a 24-bites lossless DTS-HD kódolás, mert sehol sem üti meg az MP3 korlátait sem. Sőt, néhol kifejezetten irritáló a beszédhang. (Nem, nem azt mondom, hogy élvezhetetlen, csak hogy szúrja néha az ember fülét pár jelenet.)
Vágva is hülyén lett a hang, néha pár pillanattal korábban kussol be valaki ordibálás közben, mint hogy a kép is átvált a következő jelenetre.

A kiváló képminőség viszont pár apróbb bakit is erősen kihangsúlyoz. Mikor először néztem, akkor vagy jobban lekötött a történet, és azért nem láttam, vagy a kódolás mosta el jobban, vagy most az újravágáskor kerültek bele a hibák; passz... de most kiszúrják az ember szemét.
Inenntől SPOILER:
Ilyenekre gondolok, hogy beszélgetés közben folyton váltakozik a cigarettacsikk hossza: rövid, hosszú, rövid, közepes. Vagy épp eltűnik és újra megjelenik az android homlokán a fehér folyadék. És amin nagyot pislogtam, hogy Riply-nen már az előtt elkezd vérezni az orra, hogy verekedni kezdene. (Jó, az idegességtől is kifakadhatnak a hajszálerek, de furcsa, hogy pont a csihipuhi jelenet előtt van már szétkenődött és félig alvadt vér az orra alatt egyik pillanatról a másikra).
Továbbá nagyon élesen elkülönül, hogy a 100%-ig gumi android fejet látjuk, vagy a körbemaszkolt színészt, ami ide-oda ugrál vágásról vágásra.
Az xenomorf mozgása megmaradt a mai szemmel béna, de klasszikus korszakhű kikockázásnak. Viszont magát a bábot, vagy az akkori animációs modellt azt szerintem több helyen is lecserélték, mert nagyon faszentosan néz ki ott, ahol nincs jelentősebb, szagatottan animált mozgás. :K

Sajnos így második megtekintésre már közel sem olyan izgalmas az első rész, mint először volt. :(
Sőt, ahhoz képest, hogy ez hosszabb vágás, nekem rövidebbnek tűnt.
De szerintem azért folytatom holnap a 2. résszel, hátha most jobban átjön ez a legújabb vágás, mert annak idején a 2. rész fogott meg legkevésbé. (Akkor azt mondtam, hogy bénább, mint a 4.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26630) WonderCSabo válasza janos666 (#26629) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, sztem a 2. rész messze a legjobb, szóval hajrá. Negyedik? Annak meg semmi köze az Alien filmekhez. ;)

(#26631) Tibiajax válasza janos666 (#26629) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..a rendesnek, nem DVD méretben újrakdoltnak..
:) mintha ez most annyira fontos lenne...
van legalább 2m-es 1080p vetített képed, amin nézed?.. :)

mod. ..annak idején a 2. rész fogott meg legkevésbé. (Akkor azt mondtam, hogy bénább, mint a 4.).. ajjajjajjj

[ Szerkesztve ]

(#26632) WonderCSabo válasza Tibiajax (#26631) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindkét témában +1. :K

(#26633) littlelion21 válasza WonderCSabo (#26630) üzenetére


littlelion21
addikt

Nálam is a 2. a csúcs - egészen addig amíg Ripley el nem kezd rambózni.

A harmadik valami elképesztően kegyetlen felütéssel indít, hangulatilag messze ez a legdurvább, hiába Fincher egy zseni (nem, a fészbúkos remekművet még nem láttam).

A 4. meg...emlékszek, 13 évesen ott ültem a moziban és vártam hogy végre elkezdődjön a film...aztán hamarabb vége lett minthogy elkezdődött volna.

[ Szerkesztve ]

(#26634) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Dark Knight Rises:

Tom Hardy (Inception) castingolása jó régi hír, viszont végre kiderült, hogy milyen szerepet szántak neki: Bane. Szökött fegyenc, aki szerek hatására extra erőre tett szert, és a kérpegényben eltörte Batman gerincét.

Ez jól hangzik. :P

(#26635) BITBOYS válasza littlelion21 (#26633) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nálam a 2-3 a favorit. A 4. rész csak azért maradt emlékezetes, mert mikor a haverommal néztük a moziban, az egyik jelenetben bekapcsol a riasztó az egész állomáson, de úgy hallottuk mintha a termen kívül szólna...na mondom fasza ha most van tűzriadó :D Jó a DTS :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26636) tiv83us válasza Tibiajax (#26620) üzenetére


tiv83us
veterán

Nincs semmi velem, egyszeruen nem szorakoztatott, nem mozgatott meg bennem semmit, inkabb irritalt az egesz huza-vona. Nem vagyok egyformak :U :N

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26637) janos666 válasza Tibiajax (#26631) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ajjajjajjj

Most ezen felindulnva feldéződött: Engem idegrohamba kergettek azok a StarShip Troppoers kategórián aluli "üreskobakos bőrnyakúak" (most mindegy melyik film volt előbb), és csöpögött a nyál a hátamon attól, amit a kislánnyal levágtak ott rögtönzött papás-mamásban, mint valami "romantikus akcióvígjáték Medal of Honor stílusban".

De megesett már, hogy újra tudtam értékelni egy filmet, akár csak azért, mert elsőre nem tudtam magam túltenni azon, ami zavart, így nem is láthattam meg azt, ami másodjára már tetszett, és összességében nagyobbat nyomott volna a mérlegen.

A 4. rész pedig szerintem igen is poén! :P
A "feltámadás" és "az egy nap alatt DNS-be átvésődő emberi emlékek" egy nagy hókuszpókusz. És utána is hasonlóan maszlagos a film, de számomra szórakoztató volt.
És akkor hozzáteszem még azt, hogy akkoriban, mikor láttam, épp Firefly/Serenity-szerelmes voltam, és így nem is tudtam volna haragudni Joss-ra, amiért ide is becsempészett egy kicsit a stílusából, még ha nem is passzolt túlzottan a témába.

Nekem az ilyesmivel sohasem volt bajom, ha valaki úgy "barmolt el" valamit, hogy közben önmagában nézve jó volt, amit csinált. Talán nem igazi Alien, de egy filmnek kellően szórakoztató volt. (De hát Whedon-nak valami Sci-fi alap kell, hogy kiélje a fantáziáját. A saját eredeti ötleteit pedig rendszeresen belefolytják, még akkor is ha a nem túl szegényes közönsége díjazná. Ilyen szempontból egy igazi tragi-komukum maga az ember és az egész munkássága is, nem csak némely befuccsolt projektjei. De én így "szeretem".) ;]

Na de többet nem idézek fel belőle, akkor kár újranézni. Inkább utána írok. Az árnyoldala is megvan a majdnem-abszolút memóriának. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26638) BITBOYS válasza janos666 (#26637) üzenetére


BITBOYS
addikt

Starship Troopers a zisten! :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26639) janos666 válasza Tibiajax (#26631) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és hiszel nekem vagy sem, de:
- Szerencsére még jó a szemem
- Gondosan szoktam kalibrálni a monitoromat (spektrométerrel ; 10-bites H-IPS)
- Körültekintően választom meg a softwarekörnyezetet a lejátszáshoz (MPC-HC + madVR + yCMS), a megfelelő beállításokkal
-> és IGEN, így látok némi különbséget a BD és a DVD9 RIP közt.

Kimerevített képkockák alaposabb tanulmányozásával többet is (akár geometriai törzulásokat, vagy hasonló információvesztést, a szürkeskála bármely pontján bekövetkező "banding"-et), de mozgóképen is ad egy kis pluszt, ha picit kevesebb a zaj és blokkosodás a fekete-közeli skálán, amit a jól kalibrált monitorom kiad (bár persze talán a jobbféle plazma TV-k akár gyárilag is), de az x264 előszerettel tömörít, mert sok monitoron és LCD-TV-n úgysem látszik meg fele sem. Főleg, ha egyszerű lejátszókkal és hagyományos WMR-el vagy EVR-el játszák le. Vagy épp a sufni kategóriás asztali lejátszókkal, amiknek megintcsak közük nincs a minőséghez...

Nem ég és föld, de egy picit hozzátesz a dolgokhoz. És létezik az a jelenség is, hogy tudatosan épp nem állapítod meg, hogy ez egy hangányit jobb, de a tudatalattid sohasem lustálkodik, és az "ő" véleménye is hozzájárul a komplett élményhez, amit megélsz.

Meg úgy pontot téve a végére: Még ha elvileg elég is lenne, akkor is vegyük számításba, hogy nem nehéz elbaszni az x264-es újrakódolásokat se, és akkor minek kockáztatni...?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26640) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megszólít az éjszaka (2002)

Kértem egy barátomat ajánljon nekem valami beteges parázós filmet így éjszakára. Sikerült neki..

7/10 (kategóriában 8.5/10)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26641) cszn válasza Kidus (#26624) üzenetére


cszn
őstag

Könnyű kiforgatni a szavakat, de "Ha"-val kezdődik a mondat így az első és utolsó bekezdésre nem válaszolok inkább. :) Indirekt módon mutattam rá arra, hogy szerintem azoknak tetszhet akik szeretik a a különleges karaktereket (mert azt írtad erre vagy kíváncsi).
Ha már itt tartunk akkor szerinted mitől volt jó a rendezés ha "unalmas volt", "egyértelmű volt", "ki is mehettem volna"? :U

(#26642) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Tőzsdecápák - A pénz nem alszik 8/10

Nagyon jó film volt, tetszett.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26643) Integra


Integra
titán

ahogy látom erősen lemaradtam filmek tekintetében:(
na majd pótolok:)
elsőnek a faszbúkot nézem meg, mert agyon istenitették meg bezsebelt rakás dijat. szinte most fogadni merek rá, hogy egy nagy szarnak fogom értékelni:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26644) adalbert1


adalbert1
veterán

Last Man Standing: Ezt a filmet is jó évről-évre (vagy kétévente) újranézni. :) Ugyan a story már sokszori feldolgozás, és Walter Hill se csinált olyan jó filmet mint a 48 Hrs., ennek ellenére egész jól el lehet szórakozni rajta, Bruce hozza a kemény leszarom karaktert, és kellő mennyiségű hentelés van a filmben. :K

(#26645) Tibiajax válasza janos666 (#26639) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

János, én hiszek neked.
:K

:D
de tényleg ne offoljunk, itt most beszéljünk filmekről.. :)

(#26646) Kanczy


Kanczy
veterán

The Illusionist (2006) - 9/10

Tetszetős sztori, remek színészi játék, és kellő korhűség.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#26647) csaabz


csaabz
őstag

Egy érdekes trailer:

Rubber

:D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#26648) BITBOYS válasza csaabz (#26647) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez nagyon állat lesz, nemrég olvastam róla :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26649) Tibiajax válasza csaabz (#26647) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csak nehéz már újat kitalálni.....
gyilkos gumik bzmeg...

(#26650) F34R válasza csaabz (#26647) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah tegnap néztem én is elég kelekótya film lesz :DDD

Blood Out trailer

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.