Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26501) Psychonaut válasza Jhonny06 (#26483) üzenetére


Psychonaut
addikt

Teljesen rendben voltak a díjak,

Inception helyett Social Network <- ez nem a legnagyobb blockbusternek járó díj, hanem a legjobb filmnek.
Nolan helyett Fincher <- te láttad a Social Networkot? Csak mert zseniális.
The Social Network OST-je nulla volt <- egyáltalán nem, a zene pont k*rva sokat tett hozzá.

De ez egy ilyen műfaj, a szubjektum diktál, nem lehet helyes/nem helyes döntést hozni. Neked ez a véleményed, nekem másik, nekik meg megint más.

[ Szerkesztve ]

(#26502) WonderCSabo válasza Psychonaut (#26501) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Inception helyett Social Network <- ez nem a legnagyobb blockbusternek járó díj, hanem a legjobb filmnek.

Pont ezért kellett volna az Inceptionnek kapnia. Mellesleg a Social network is blockbuster...

Nolan helyett Fincher <- te láttad a Social Networkot? Csak mert zseniális.

Én igen, és sztem rohadtul nem az. ;)

The Social Network OST-je nulla volt <- egyáltalán nem, a zene pont k*rva sokat tett hozzá.

Én láttam a Social networkot 1x, meg az Inceptiont is. Az első zenéjének még a stílusára se emlékszem, a második pedig itt van a fejemben. :)

[ Szerkesztve ]

(#26503) Psychonaut válasza WonderCSabo (#26502) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azért az Inception körül nagyobb hype volt sokkal. Legalábbis ahogy én észrevettem. A díjakról meg tényleg tök felesleges vitatkozni, mert ízlések és pofonok, mindenkinek más tetszik.

(#26504) WonderCSabo válasza Psychonaut (#26503) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk a díjakat nem éppen aszerint osztják ki, h. kinek mi tetszik, de ezt inkább hagyjuk. ;)

(#26505) Psychonaut válasza WonderCSabo (#26504) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az előző posztban a kettőnk vitájára gondoltam elsősorban.

(#26506) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Tudnátok nekem ajánlani valami jó kis romantikus vígjátékot? Lehetőség szerint ne legyen túl régi, és azért legyen "szívreható". Előre is köszönöm! :K

BANZAII

(#26507) Psychonaut válasza MaciG (#26506) üzenetére


Psychonaut
addikt

Easy A
+
Love and Other Drugs

[ Szerkesztve ]

(#26508) F34R


F34R
nagyúr

(#26509) koxx válasza WonderCSabo (#26502) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Én láttam a Social networkot 1x, meg az Inceptiont is. Az első zenéjének még a stílusára se emlékszem, a második pedig itt van a fejemben."

Pontosan ugyanígy vagyok vele, fészbuk film zenéjéből semmi nem maradt meg. Továbbra is egy túlértékelt 0 filmnek tartom.

Tibi, nézd már meg te is :D

(#26510) eastsider válasza oxox (#26426) üzenetére


eastsider
nagyúr

oszt társamék csinálták. és nyilván valahogy tőlem terjed, mert csak nálam van kinn (fb-n) :D

mod: csak azóta már lekopizták és átírták Nyíregyházára.......-.-'

[ Szerkesztve ]

(#26511) Tibiajax válasza koxx (#26509) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D
Te figyelj.... engem annyira, de annyira nem érdekel a fészbuk, meg a rola készült filmecske, h valami hihetetlen...... :D :D

este viszont Tetovált lány.

(#26512) brownus


brownus
veterán

skyline - egynek elment... meg valaki szólhatna a srácoknak, hogy ez a fos pop-rock filmzene a 80 években volt divat. komolyan ha a zene jobb lett volna még egy 6ost is adnék neki. a vége jópofa volt:)

ez viszont jó hír, egyre jobban várom az új pókembert. spider-man web-shooters will be mechanical

természetesen az oldboy az első:) - 23 Awesome Revenge Flicks

[ Szerkesztve ]

(#26513) F34R válasza brownus (#26512) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor még egy évet várhatsz rá nyugodtan :D

(#26514) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

na bazz... festettem az ördögöt keményen a falra..:D éppen lekéstünk, már kinn is van:
A Serbian Film 2010 Blu-ray 1080p AVC DTS MA 5.1
edit: jó, mondjuk ez nem uncut verzió lesz, ahogy nézem

[ Szerkesztve ]

(#26515) gejala válasza WonderCSabo (#26499) üzenetére


gejala
őstag

A legjobb színész kategóriában mindig ott van a neve mellett, hogy melyik filmért kapja a jelölést. Egyébként nagyon nehéz úgy nyerni, hogy a filmed nincs a legjobb filmek között.

Azon meg felesleges vitatkozni, hogy a The Social Network jó film-e, merthogy az. Az összes kritikus és hozzáértő szerint az év egyik legjobbja. Innentől csak hülyét csinál magából, aki ez ellen megy. Az, hogy valakinek nem tetszett, az semmit nem von le a film értékéből. Ez kb. olyan, mint aki szerint az Űrodüsszeia szar meg unalmas. A jó film az jó film, itt szubjektivitásnak nincs helye.

Ez a filmzene téma is fura nekem. Az a legjobb filmzene, amit a film alatt nem is veszel észre, akár nem is emlékszel rá utána, de nagyon feltűnő lenne, ha nem lenne a film közben. Azért lenne jobb egy zene, mert a film után is dúdolod? Vicc. Egy filmzene a filmre irányítja a figyelmed, nem elvonja arról. Ha film közben a zenére figyelsz, akkor a zeneszerző elrontotta (hacsak nem direkt ez volt a rendező célja). Persze ettől tetszhet a dúdolgatós fajta is, meg lehet nagyon jó, de a megbúvós mindig jobban szolgálja a komoly filmet.

[ Szerkesztve ]

(#26516) madgie válasza gejala (#26515) üzenetére


madgie
titán

Szóval Hans Zimmer nem komoly zeneszerző? Namennyémá...

(#26517) koxx válasza Tibiajax (#26511) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jajmár, néha nézhetsz szar filmeket is. :DDD

Hogy hogy a Volt egyszer egy Amerikát 20p után kilőtted? Tény, hogy nem indul be hamar a film, de közel 4 órás.

gejala: "Az a legjobb filmzene, amit a film alatt nem is veszel észre" szóval a Sziklában elhangzó Hans Zimmer-féle zene szar?

[ Szerkesztve ]

(#26518) brownus válasza koxx (#26517) üzenetére


brownus
veterán

sztem ő arra gondolt, hogy a zene legyen harmóniában a képi világgal és a cselekményekkel, stb... mint egy egészre gondolt, vagy nem:) egészítsék ki egymást, mint egy összetartozó pár

[ Szerkesztve ]

(#26519) gejala válasza madgie (#26516) üzenetére


gejala
őstag

Jó zeneszerző Hans Zimmer, szeretem is a zenéit, de néha túl tolakodó film közben. Na meg idén ő is újrahasznosította magát. :D

A másik dolog, hogy nem könnyű összehasonlítani egy komoly dráma és egy popcorn film zenéjét, mert nem egyformák az igények.

koxx:
A The Rocknak jó a zenéje, de nem egy Oscar-díjas alkotás azért. :D Meg ahogy fentebb is írtam, ott az is játszik, hogy az egy nagyon pörgős, hangos és cool akciófilm. Oda illik a zene.

[ Szerkesztve ]

(#26520) Tibiajax válasza koxx (#26517) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem tudom Koxx.. nekem most a szombat esti filmnézős bulim nagyon gyengére sikeredett és azota sem jöttem rá, miért
reggel találtam ki, h akkor once upon a time lesz, este. aztán, olyan fél 9-körül leültem, és elkezdtem, de valami borzalmas lassú volt. nekem nincs különösebb bajom a lassú filmekkel, ha azok azért müködnek, visznek, a saját tempójukban is. ez most nagyon nem vitt. annyira erőlködtem, h nézzem, h őrület, aztán amikor jó két percen keresztül mutatta keserves lassúsággal a kamera a de niro által nézegetett fali fényképeket, beletekertem egy percet, szinte még mindig ott tartott, és még hátra volt több mint három óra, én úgy döntöttem hogy ezt most nem... És egy ideig biztos nem is fogok neki
(egyébként meg, akikről szól sem igazán érdekelnek, szóval.. van nekem sok más filmem ezen kívül, amit mek kell néznem még)

Aztán jött a Seprico, hát.. az igy elég gyenguszka volt
De legalább végignézhető volt. Remélem a köv. filmestém ennél jobban sikerül majd

(#26521) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

gyerekek, ecclestone barna hajú kislánya naggyon rendben van.... [link]
videót lessétek meg!
---
ezt meg [link], hallgassátok meg, Maffiózók, 3.évad 7.ep., vége főcíme.
Annyira szeretem. (a tegnap esti (V./9) is borzalmasan jó epizód volt. Vito lepippantotta a biztonsági őrt kegyetlenül
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#26522) F34R válasza Tibiajax (#26521) üzenetére


F34R
nagyúr

Hhmm nagyon csinosak ;)

(#26523) koxx válasza Tibiajax (#26520) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Érthető, gondolom pont ezek miatt vágták meg "csak" 2,5 órásra az amerikai verziót. Én is nagyon nehezen álltam neki, hiszen ennyi idő alatt 2 jó filmet meg lehet nézni.

Ecclestone-féle csaj eléggé ott van a szeren :)

[ Szerkesztve ]

(#26524) Jhonny06 válasza Tibiajax (#26521) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért a másik sem egy bányarém. :D

(#26525) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Superman Batman - Public Enemies
hd,angol
Ez most szuper volt.
8/10

(#26526) F34R


F34R
nagyúr

(#26527) F34R


F34R
nagyúr

Animal Kingdom (2010) 7/10

Szimplán csak jó volt :D

(#26528) WonderCSabo válasza gejala (#26515) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A legjobb színész kategóriában mindig ott van a neve mellett, hogy melyik filmért kapja a jelölést.

Mivel egy színész egy évben több filmben is játszhat, nyilván megjelölik. :U

Azon meg felesleges vitatkozni, hogy a The Social Network jó film-e, merthogy az. Az összes kritikus és hozzáértő szerint az év egyik legjobbja. Innentől csak hülyét csinál magából, aki ez ellen megy.

Leszarom az idióta kritikusokat, meg a többi megmondóembert. Sztem ez egy szar film, és kurvára nem jelentheted ki tényként, hogy jó. Most hülyét csináltam magamból? ...

Az a legjobb filmzene, amit a film alatt nem is veszel észre, akár nem is emlékszel rá utána, de nagyon feltűnő lenne, ha nem lenne a film közben.

Ez sztem rohadtul nem így van... Ugyan mitől lenne egy bmi dolog attól, jó, h. teljesen felejthető? Másrészt a filmzene egy kifejező eszköz a filmben, sokszor arra kell, hogy arra figyelj, és nem a képre!

[ Szerkesztve ]

(#26529) gejala válasza WonderCSabo (#26528) üzenetére


gejala
őstag

Szerintem nem tudod, hogyan működnek a díjátadók. Nem elég jól játszani, a filmnek is jónak kell lennie, különben nem kaphatod meg a jelölést se, nemhogy a díjat. Shutter Island alapból nem elég jó az Oscar színvonalhoz, tehát innen nem futhat be Leo. Inception meg túl gyenge karakterben/párbeszédben, tehát ez is kiesett.
Másrészt nem mindig az kapja a díjat, aki adott évben a legjobb volt. Sokszor annak megy a díj, aki épp "soros". Például tavaly Jeff Bridges kapta az Oscart, holott Colin Firth TAVALY nagyobbat alakított. De Bridgesnek már régóta kijárt és meg is kapta, mivel azért tavaly is jó volt. Idén nagy eséllyel Firthé lesz, mert idén is nagyot alakított és előnnyel indul a többiekhez képest.

Szeretem az ilyen dolgokat, amikor minden kritikus meg filmszakmabeli hülye, de a fórum bezzeg tele van igazi filmesztétákkal, akik jól megmondják, mi a tuti. :D

Mondj egy példát, mikor is kellene a zenére figyelni a film helyett. Ha direkt elkezdem hallgatni a zenét, akkor kiesem a filmből, ami nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#26530) koxx válasza gejala (#26529) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért a kritikusok és a "szakértők" egy elég szűk réteg, szóval ha szerintük egy film szar akkor nekem már nem is tetszhet? Ill ha tetszik akkor még én vagyok a hülye. :F

(#26531) gejala válasza koxx (#26530) üzenetére


gejala
őstag

Ha szerintük szar, attól még tetszhet. Például akciófilmeknél sok ilyen van. Nekem például bejött a Transformers (az első), holott Rottenen 57%. Persze azt nem mondanám, hogy jó film, de szórakoztató volt végig. Objektíven tényleg ~57%-t érdemel.
Ha a kritikusok nagy aránya szerint jó, akkor is lehet, hogy neked nem jön be. Viszont attól még ugyanolyan jó film marad, csak neked nem jött be valamiért.
Nagy különbség van a két dolog között.

[ Szerkesztve ]

(#26532) WonderCSabo válasza gejala (#26529) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Shutter Island alapból nem elég jó az Oscar színvonalhoz

Miért?

Szeretem az ilyen dolgokat, amikor minden kritikus meg filmszakmabeli hülye, de a fórum bezzeg tele van igazi filmesztétákkal, akik jól megmondják, mi a tuti. :D

Nem mondtam ilyet, h. minden kritikus hülye. Azt meg pláne nem, hogy minden filmszakmabeli hülye.

(#26533) Pitterix


Pitterix
őstag

Ha nem is teljesen film, de trailer.
És biztos van itt, aki örül majd neki! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26534) F34R válasza Pitterix (#26533) üzenetére


F34R
nagyúr

jah jó :D de ez gyáték :DDD

(#26535) gejala válasza WonderCSabo (#26532) üzenetére


gejala
őstag

Shutter Island kapcsán ami tutira jó, az Leo (bár vannak, akik nem tartják hihetőnek ebben a szerepben) meg a stílus. A többi résszel már vannak gondok. Vannak benne jó ötletek meg karakterek, de igazából végig felszínes marad a film, nem bontja ki ezeket rendesen. Az ígéretes kezdés után kezd szétesni a film és a végével teljesen elássa magát az Oscar kapcsán (az Akadémián szeretik, ha a film végére marad a legjobb rész). És itt nem a csavarra magára gondolok, hanem az utolsó 20 perc túl szájbarágós és nem elég "jó".
Meg a prózaibb ok, hogy 60-70% körüli képzeletbeli "összesített" értékelést kapott a kritikusok felől, amivel nem lehet a nagyok közé jutni. Nincs is olyan díjátadó, ahonnan benyomnák az Oscarra.

Ja hogy az "idióta"-t úgy kellett érteni. :B Akkor oké. Viszont az a baj, hogy a jónevűek szerint is jó a TSN. :D De most a Globe-al lezárult a kritikusi része a díjátadóknak, jönnek a Guildek, akik már a szakmabelieket tömörítik. Meglátjuk, ők kiket "ajánlanak be" Oscarra.

Ja, TSN kapcsán még valami. A film soha nem látott mennyiségű díjat söpör be, ha a Guildeknél is győz, akkor új rekordot állít fel. Ráadásul az összes jelentős kritikusi átadón nyert, ilyen talán még nem is volt, ez elképesztő teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#26536) Pitterix válasza F34R (#26534) üzenetére


Pitterix
őstag

Tudom, az egyik, ha nem a legjobb játék a világon! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26537) gejala válasza Pitterix (#26536) üzenetére


gejala
őstag

Mármint a harmadik rész. :D

(#26538) Jhonny06 válasza gejala (#26529) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Szeretem az ilyen dolgokat, amikor minden kritikus meg filmszakmabeli hülye, de a fórum bezzeg tele van igazi filmesztétákkal, akik jól megmondják, mi a tuti."

Te pont ezt csinálod, csak fordítva. Nos, az sem jobb, hogy 0 saját véleménnyel és érvelés nélkül (azt, hogy benyögöd ide, hogy "mert jó a forgatókönyv" nem érvelés) mások véleményével próbálsz felülkerekedni. Ezt a baromságot pedig gyorsan felejtsd el, hogy ha pár "kritikus" szerint jó egy film, akkor az a megrendíthetetlen igazság és hülyét csinál magából az, aki az ellenkezőjét állítja. Gyors példa, hogy mennyire vissza tud nyalni a fagyi: ezen a fórumon te és rajtad kívül talán még egy ember állítja, hogy a TSN kimagaslóan jó, ehhez képest az Inception egyáltalán nem. Na most akkor nálunk van a megrendíthetetlen igazság, te meg hülyét csinálsz magadból minden egyes kommenteddel. Ezzel az erővel.

"Mondj egy példát, mikor is kellene a zenére figyelni a film helyett. Ha direkt elkezdem hallgatni a zenét, akkor kiesem a filmből, ami nem jó."

Megsúgom: Inception utolsó 1-2 perce. Hans Zimmer mindenki szerint az egyik legjobb (ahogy te szoktad írni) filmzene-szerző, míg a TSN-féle 0, semmit nem tett le az asztalra, ez sem maradt meg az emberek 99%-ában a film után. Még a nevét is ki kell gúgliznom, ha írni szeretnék róla.

[ Szerkesztve ]

(#26539) Jhonny06 válasza gejala (#26529) üzenetére


Jhonny06
veterán

De ha annyira ragaszkodsz mások véleményéhez, akkor csekk iMDB:

TSN: 8,2 | 70k szavazattal

Inception: 9,0 | 283,5k szavazattal

Ez a többség, nem az, amikor egy-egy valaki leírja a véleményét, ad rá egy pontszámot és mehet a világhálóra..

(#26540) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Total Recall
hd,szinkron
Ez kegyetlen egy muvi volt annak idején is..most is :D
7/10

(#26541) WonderCSabo válasza Jhonny06 (#26538) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az Inception uccsó 2 percében annyira a zenére kell figyelni, hogy direkt csak az szól. Erről volt szó az extrákban. Egyébként ugye a zene mélyítés/belassítás jelzi, hogy milyen mély layeren vagy, és még ezer dolog. :)

Egyébként szinte minden szavaddal csak egyetérteni tudok, viszont

Hans Zimmer mindenki szerint az egyik legjobb (ahogy te szoktad írni) filmzene-szerző, míg a TSN-féle 0, semmit nem tett le az asztalr

Trent Reznor azért tett egyet s mást az asztalra, igaz egy hangjegyre se emlékszem ebből a művéből. :)

(#26542) gejala válasza Jhonny06 (#26538) üzenetére


gejala
őstag

Szerintem leírtam tömören, miért jó a forgatókönyv.
Pár kritikus valóban nem igazol semmit, de az ilyen 97%-os összesítések mellett nem lehet elmenni. :U Meg a díjakat is biztos véletlenül kapta.

"ezen a fórumon te és rajtad kívül talán még egy ember állítja, hogy a TSN kimagaslóan jó, ehhez képest az Inception egyáltalán nem"
Ez nem változtat semmit egyik film értékén se. :B

Az Inceptiont én is jó filmnek tartom, pár hibával (ezt ki is fejtettem már). Popcorn filmek között kiváló, de az Oscarnál nagyon számítanak ezek a hibák. A gyenge párbeszédek/karakterek kizáró oknak számítanak, pont amiben az Inception gyenge és a TSN iszonyat erős.

Én az Inception utolsó pár percének zenéjére nem is emlékszem így külön. Nem lehetett annyira szem előtt.
Hans Zimmer persze, hogy jó. Trent Reznor meg annyira nulla, hogy szerepelt a Time magazin legbefolyásosabb embereinek listáján. De az igaz, hogy film score-t még nem írt.

szerk: Jujj, imdb. Ahol bárki szavazhat, az nem ér semmit szakmailag...

WonderCSabo:
"Egyébként ugye a zene mélyítés/belassítás jelzi, hogy milyen mély layeren vagy, és még ezer dolog."
Ez pont, hogy bevon a filmbe. Külön nem figyelsz erre, összefonódik a film egészével.

[ Szerkesztve ]

(#26543) Integra


Integra
titán

hála a jó égnek elmarad az alien gyerekfilm....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26544) adalbert1 válasza Jhonny06 (#26538) üzenetére


adalbert1
veterán

A másik pofát a szerző párosból én se ismerem, de azért Trent Reznor nem épp egy utolsó senki (összehasonlítani Hans Zimmerrel meg szvsz hülyeség, teljesen más stílusban alkot, persze szubjektíven el lehet vitatkozni hogy melyik film zenéje volt a jobb...).
Elég csak megnézni hogy mit ért el önmaga, és mit a Nine Inch Nails-szel.
Pár jobb zenéjük:
Dead Souls (The Crow OST)
Closer
Hurt
Quake Theme
Burn
Wish

(#26545) Gorneck


Gorneck
titán

Nemtom mit szenvedtek ezen a két hulladék filmen...nekem pl egyik se tetszett...mindkettő unalmas és vontatott volt számomra.

Viszont már sokadjára nézve is:
- 13. harcos 10/9.
- Szellemharcos 10/8.

Gorneck#1239

(#26546) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

skacok, Keresztapa-t hogy érdemes megtekinteni?.. mehet szinkronnal?

(#26547) Gorneck válasza Tibiajax (#26546) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem az eredeti hang jobban bejött...

Gorneck#1239

(#26548) madgie válasza adalbert1 (#26544) üzenetére


madgie
titán

NiN-t nagyon csípem, még egy ok, amiért érdemes volna már megnézni végre a TSN-t :)

(#26549) gejala válasza Tibiajax (#26546) üzenetére


gejala
őstag

Minden filmet eredetiben érdemes.
Szerintem nem illik megváltoztatni a rendező elképzelését és a színészek munkáját. Kubrick még egyenesen meg is tiltott bármiféle változtatást a filmjein. :D

(#26550) WonderCSabo válasza gejala (#26542) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez pont, hogy bevon a filmbe. Külön nem figyelsz erre, összefonódik a film egészével.

Talán rossz volt a példa, de épp, hogy nagyon emlékezetes volt ez. De akkor ott az uccsó 2 perc... Nolan is mondta, hogy akkor a zene a lényeg.

Meg a díjakat is biztos véletlenül kapta.

Jajjistenem, hány film kapott már rengeteg díjat érdemtelenül...

Ez nem változtat semmit egyik film értékén se.

Azért csak számít, ha egy elég jó mintának számító sok embernek nem tetszik. ;)

A gyenge párbeszédek/karakterek kizáró oknak számítanak, pont amiben az Inception gyenge és a TSN iszonyat erős.

Ez LOL.

Integra: Az a kár, hogy ennek kell örülni.

Tibiajax: Sztem nagyon jó a szinkron.

madgie: Én szeretem az NiNt, de a film nézése közben eszembe se jutott, hogy ez Trent lehet... És mondom, totál elfelejtettem az egész soundtracket.

(#26549) gejala : Rengeteg filmnél sokszor jobb a szinkron, mint az eredeti, sőt, sokszor a szinkron teszi jó filmmé. Legalábbis nekünk. Főleg vígjátékoknál. Sajnos ez egyre kevésbé fordul elő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.