Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) Hasaggymeg válasza attiati (#8800) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Szörnyű milyen rohamosan felejtek fejlődök." ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8802) attiati válasza Hasaggymeg (#8801) üzenetére


attiati
veterán

:D Az is igaz :R Fő az optimizmus :)

Tegnapelőtt megnéztem A.J. Hoge híres nyelvtanítási anyagából egy videót. A comfort zone-ról beszélt, ami állítólag egy gyakran használt szófordulat amcsiknál. Arról beszélt, hogy a sikeres emberek attól sikeresek, hogy rendszeresen a komfort zónájukon kívüli, addig ismeretlen dolgokat cselekszenek, és a komfort zónán kívüli emberekkel érintkeznek (persze mindig szép fokozatosan). Tanulságos elmélet.

(#8803) Hasaggymeg válasza attiati (#8802) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor most szép fokozatosan menjek át az "ez a mondat afgánul" topikba?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8804) attiati válasza Hasaggymeg (#8803) üzenetére


attiati
veterán

Ha szupersikeres akarsz lenni :D

Annyira béna, mikor az angolok a super jelzővel fokoznak valamit, sztem tök bénán, giccsesen hangzik.

(#8805) attrax válasza attiati (#8804) üzenetére


attrax
aktív tag

biztos azért,mert angol jövevényszó.Te ezt nem értheted :D :D

Unterschreiben

(#8806) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Zuppakúl!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8807) nepszter1


nepszter1
addikt

Nowadays everyone have three or two television in the house. Everyone has different needs and should be set up in various TV channels. Example: sports, cooking TV , fishing and hunting. News, cartoon and much more. There are already 3D Tv, LCD TV , Plazma TV .

20 years ago Very few people had TV, if there was only black and white. Not discovered in the remote. only 1 channel but only at 7 pm and the show lasted only 1 hour . In the future, I think that they will not discover.

ezt írtam holnapra . Még valamivel ki kellene egészíteni csak ötletem sincs. Amugy a mondatba szerintem sok a hiba:)

(#8808) Psychonaut válasza nepszter1 (#8807) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nowadays everyone has got two or three television sets in his/her home. Everyone has his/her own preferences, but it's easy to fulfill almost anyone's desire because of the wide variety of the channels. There are news-channels, cartoon-channels, fishing and hunting channels, etc.

20 years ago TVs were very rare, only the rich ones could afford themselves such luxury. The only channel was black and white, and the broadcasting lasted for one hour a week.

Majd jön Hasaggymeg, és ír egy jobbat neked (de egyúttal ha erre jár, megkérném, hogy az enyémet is fussa már át).

(#8809) Hasaggymeg válasza Psychonaut (#8808) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nowadays everyone has got two or three television sets in their home. Everyone has their own preferences, but it's easy to meet every taste because of the wide variety of the channels. There are news-channels, cartoon-channels, fishing and hunting channels, etc.

20 years ago TV sets were very rare, only the rich ones could afford themselves such luxury. The only existent channel was broadcast in black and white for a single hour a week.
Kábé...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8810) attiati válasza Hasaggymeg (#8809) üzenetére


attiati
veterán

Nem "two or three televisions"?
Ezt mondjuk nem értem, hogy miért their: "Everyone has their own preferences"

[ Szerkesztve ]

(#8811) Kidus válasza attiati (#8810) üzenetére


Kidus
őstag

Mer igy mondjak. Merhogyugye a mindenki azok sokan vannak.

Assuming Control

(#8812) Hasaggymeg válasza attiati (#8810) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Two or three televisionS/two or three television setS....comprende?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8813) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Az angoltudásom kicsit "hézagos", és most ez egy kicsit kevésnek tűnik. Gondom akadt a PayPal-al, írtam nekik levelet - szerintem - érthetően, de lehet ők nem értették, mert nem csak egy autómatikus választ kaptam, viszont elég fontos lenne. Az alábbi levelet le tudná nekem valamelyikőtk fordítani?

Ismét Önökhöz fordulnék a problémámmal. Hozzáaadtam egy e-mailcímet az accountomhoz, és ezt szerettem volna elsődleges e-mailcímnek. A rendszerük ekkor kérte valemelyik számlámhoz kapcsoloódó teljes számlaszámot. Mindkét számlaszámot többször megadtam, ez azonban sokadszori próbálkozásra sem sikerült, mert a rendszer visszautasította. Mivel többször próblkoztam, az a account-om inkatív lett, így most nem tudok vásárolni. Biztos vagyok benne, hogy mindkét számlaszámot többször helyesen adtam meg, a rendszerük mégsem fogadja el egyik számlaszámomat sem a mai napig. Mielőbbi válaszukat várom!

Ennyi lenne...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8814) attiati válasza Hasaggymeg (#8812) üzenetére


attiati
veterán

my fault :)

Kidus: rágugliztam, így már értem a logikáját. Azt írják, hogyha nem akarunk konkrét személyeket megjelölni, akkor "their", de máskor helyes a "his, her, its".

[ Szerkesztve ]

(#8815) Hasaggymeg válasza TazLeacher (#8813) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

I return with the same problem.After attaching an e-mail address to my account and marking it as primary contact,your system asked for my bank account number for an invoice.Though I tried several times to fill in the form with my both bank account numbers,the system kept rejecting it,eventually rendering inactive my e-bay account as well.I am absolutely sure that I filled in the forms correctly,with two valid bank account numbers,nevertheless,the system keeps rejecting them so e-bay trading for me is still impossible.
Looking forward to hear from you,regards.....

(#8811) Kidus...de írhatod "HIS"-el is,hiszen ez the men's world after all,nemde? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8816) koshmar válasza Hasaggymeg (#8815) üzenetére


koshmar
őstag

Te jól fordítasz, hallod-é! :DDD :R

Nyelvvizsgád van egyébként?
Vagy ha nincs, akkor milyen szintűnek tartod magad?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8817) TazLeacher válasza Hasaggymeg (#8815) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

köszönöm szépen :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8818) dabadab válasza Hasaggymeg (#8815) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent elvbol nem raksz az irasjelek moge szokozt, igy tiltakozva a modern, gyorsulva rohano vilag kiuresedettsege ellen, vagy ennek valami meg melyebb oka van? :P

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8819) Hasaggymeg válasza koshmar (#8816) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"...milyen szintűnek tartod magad?"...Nem elég magas szintűnek,ha így megfelel.De azt mondják ez csak az én agybajom. :Y

#8818) dabadab...no particular reason,just that at first all my hozzászólásaim looked like shit az óriási spaces miatt, amit az erroneously pöttyentett extra szóközökért laid out ilyen módon the server or what.Azóta nem hagyok szóközt,azt nem tévesztem el. :U

Jééé,most nem csinálja! :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8820) koshmar válasza Hasaggymeg (#8819) üzenetére


koshmar
őstag

Ahan, értem.

Hát nekem majdnem az egész nyelvtan megy, igeidők közül az szinte az összeset ismerem (nem is tudom, talán 16 van összesen, vagy kevesebb? :F ).
Most sikeresen megbuktam Debrecenben a középfokún, de!
Az érettségim 85% volt, szóval egyértelműen csak a pénzre hajtottak.
Mindent jól csináltam, a szóbeli jobb volt, mint bárkié.
Jól összetörtek ezek a mocskok. :(((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8821) Atapi


Atapi
senior tag

valaki tudna nekem segíteni, hogy az angoloknál milyen kifejezést használhatnak arra a nyelvi szintre, amikor valakinek bár nyelvvizsgája nincs, tanulta a nyelvet sokáig, így mondhatni valamelyest tudja használni? valahol ilyen alap és középfog közé saccolnám a szintet, de nyilván nehéz ezt megítélni, meg aztán persze a követelményektől is sok függ...

(#8822) dabadab válasza Atapi (#8821) üzenetére


dabadab
titán

Angoloknal nincs ez a nyelvvizsga-fetisizmus, mint nalunk, tehat annak a hianya vagy meglete eleve nem is erdekli oket. (A kozepfog meg a metszofog :D )
En erre a szintre siman azt mondanam, hogy "intermediate".

DRM is theft

(#8823) Hasaggymeg válasza koshmar (#8820) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát ne hagyd magad,az önbizalmaddal látom nincs baj és ez így is van a rendjén.
Végül is az a lényeg ami a fejedben van nem az ami a zsebedben.Meglesz az a papír is előbb utóbb.What doesn't kill you makes you stronger. :K

(#8821) Atapi
"alap és középfog közé saccolnám a szintet"...I love you man,you've just made my day!

Back to work...valami To have basic command of english.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8824) Atapi válasza Atapi (#8821) üzenetére


Atapi
senior tag

jogos, elkrtam :DDD

(#8825) Psychonaut válasza Hasaggymeg (#8809) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszöntem szépen.

(#8826) koshmar válasza Hasaggymeg (#8823) üzenetére


koshmar
őstag

Én is ezzel szoktam okítani magam, hogy hiába buktattak meg középfokon, én már akkor is felsőfok határát súrolom. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8827) attrax válasza koshmar (#8826) üzenetére


attrax
aktív tag

Hello szóval ezért hanyagoltad a filmfordítást. :Y Akkor az írásbelin hasaltál el?Annyit mondanék,hogy nekem BME-s C-m van és az írásbelim nekem sem lett jó de fellebbeztem,mert nem hittem el és ez bejött.Megadták.60% elsőre.Bár nem vagyok rá túl büszke.Próbáld meg te is.Keep it up!

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#8828) attrax válasza Hasaggymeg (#8823) üzenetére


attrax
aktív tag

Birom amikor valakinek rögtön a tarsolyában van egy aktuális kép bármely témában és még gugliznia sem kell :DD

Unterschreiben

(#8829) koshmar válasza attrax (#8827) üzenetére


koshmar
őstag

Tső!

Három készség volt. Az egyik 70, a másik 80% lett, a harmadik meg 28...
El ne mondják már nekem, hogy két készséget meg tudok írni majd' 80%-ra, egy harmadikat meg 28%-ra. Egyértelmű,. hogy belepiszkáltak...És most nem magamat mentem...
Annál az iskolánál nem sokan mennek át elsőre. Jó helyre jelentkeztem... :(((
Szóbeli a legjobb volt a társaságból, de lepontozták az alsó határig...

Egyértelmű, hogy egy kis prémiumot akarnak keresni az elsőre próbálkozókon.
Én TUDOM, hogy megvolt a teljes vizsga. Szerintük nem. Tudom sajnálni.

Esküszöm, kiakadok ezen a mai világon.

Ja, este válaszolok a privátra, csak mostanában el voltam havazva.
Sorry mester!! :R

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8830) Hasaggymeg válasza koshmar (#8826) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"... hiába buktattak meg középfokon, én már akkor is felsőfok határát súrolom."
Olyan vagy te is mint a magyar politikusok,mindig felfele buksz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8831) attrax válasza koshmar (#8829) üzenetére


attrax
aktív tag

Nekem a levélírásomat húzták le anno(2005) pedig teleírtam a lapot és felhasználtam minimum 6 igeidőt.Nyilván azon múlik ki elé kerül a végső döntés.Lehet annak a palinak sz*r napja is.Mindenesetre gazdagabb vagy egy tapasztalattal.

Unterschreiben

(#8832) koshmar válasza attrax (#8831) üzenetére


koshmar
őstag

Nehogy már az ő szar napja miatt bukjak el X forintot. :((( (X egy növekvő változó :DDD )

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8833) _BM_ válasza attiati (#8810) üzenetére


_BM_
senior tag

"Ezt mondjuk nem értem, hogy miért their"

Akkor már ketten nem értjük.

(#8834) attiati válasza Hasaggymeg (#8830) üzenetére


attiati
veterán

behalok rajtad, meg a képen is :DDD

Tibii91 melyik készségen hasaltál el. A vizsgafelkészítőjüket megvetted? Ha kell, akkor tudok küldeni egy 2008-asat, és hanganyagot hozzá. Sztem egyébként nem mennek rá arra, hogy az első vizsgázókat szándékosan meghúzzák, inkább csak kifogtál egy teljesen szubjektív javítást. Sztem ne stresszeld magad rajta, próbálj meg inkább azon a készségen még többet javítani. Vagy egy neked jobban testhezálló vizsgarendszerben vizsgázni.

[ Szerkesztve ]

(#8835) attiati válasza _BM_ (#8833) üzenetére


attiati
veterán

Én csak azt nem értettem, hogy ha "has", akkor hogy lehet utána "their".

Google szerint olyankor jó a their, ha általánosságban beszélsz a csoportról, és nem akarsz egy-egy személyt kiemelni. De nyelvtanilag helyes a his is.

(#8836) Hasaggymeg válasza attiati (#8835) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Amint már írtam,szerintem úgy sem helytelen ahogy pszichónauta írta His/her,csak egy kicsit awkward és less elegant.Soviniszta viágunkban a His az elterjedt a 2 közül,tudtommal volt is ez vitatva az illetékes nyelvi fórumokon,de hát Isten is férfi vagy mi. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8837) attiati válasza Hasaggymeg (#8836) üzenetére


attiati
veterán

Te vagy a Főnök! :) :R

(#8838) Bubee82 válasza koshmar (#8820) üzenetére


Bubee82
őstag

A kérdés sosem az h mi van a fejedben és tudod -e az összes igeidőt kívülről betéve, hanem az h tudsz -e kommunikálni a másik féllel. Ez a nyelv lényege.

Most te hiába mondod illetve gondolod magadról h te bizony felsőfokú tudással rendelkezel, ha eléd áll egy idegen, angolul szólva hozzád és te meg se tudsz makkanni.

Magyarországon kívül senkit nem érdekel h mi van a zsebedben, sem h mi van a fejedben. Az érdekli őket h tudsz -e beszélni.

Nyilván vannak kivételek (felsőoktatás, kivándorlás), amikor papírral kell bizonyítani, de minden más esetben hótmindegy.

Munkát csak akkor találsz ha beszélsz.

Rám azt mondták a dánok (olyanok akik véleményem szerint néha jobban beszéltek mint én), egy kanadai és egy ír h jól beszélek - és ezt nem udvariasságból mondták, hanem mert úgy is gondolják -, holott szégyen vagy sem, nem tudom kívülről betéve az igeidőket, meg úgy mélységeiben a nyelvet. Ez majd jönni fog, mert szívom magamba a tudást a külvilágból is, és olvasva, hallgatva mondjuk a gép előtt.

Szóval én intermediate szintűnek tartom magam, a fenti tényekkel.

[ Szerkesztve ]

(#8839) attrax válasza Bubee82 (#8838) üzenetére


attrax
aktív tag

Úgy tudom Dániában nem előny az angol nyelv de fix me.Ott erősen követelik a dánt.

Unterschreiben

(#8840) Bubee82 válasza attrax (#8839) üzenetére


Bubee82
őstag

Így igaz. Pár évvel ezelőtt, amikor először kijöttem, nem okozott gondot angollal elhelyezkedni. Ma már olyan munkákhoz is követelmény a dán, ahol sokszor meg se kellene szólalni (gyári szalag munka pl.). De ez még nem is vicc. Az igazán vicc, amikor - az én munkaterületemen mindenképpen - köszönhetően az idesereglő kelet-európaiaknak már az orosz, ukrán, román nyelv is megjelenik munkafeltételnek. És még viccesebb az, h mindez egy angolul feldobott hirdetésben, ahol az angol nem feltétel, csak az említettek + dán.

[ Szerkesztve ]

(#8841) Hasaggymeg válasza Bubee82 (#8840) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez jó! Angol nyelvű hirdetésben keresnek Dániai munkára román nyelvet beszélőket,akik ismerik az orosz konyha ukrán specialitásait. :))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8842) Bubee82 válasza Hasaggymeg (#8841) üzenetére


Bubee82
őstag

Hát kb. :D :N

(#8843) attiati válasza Bubee82 (#8840) üzenetére


attiati
veterán

Itthon meg sajna az angol kezd alapkövetelmény lenni még egy utcaseprőnek is :)
Múltkor volt egy telefonos interjúm péntek délután előzetes egyeztetés nélkül.
Az álláshirdetésnél meg sem említették az angolt, még előnynek sem. Ehhez képest szakmai angol interjúba kezdett.
3 évvel ezelőtt jelentkeztem egy állásra, ahol követelmény volt az angol, ehhez képest ott meg az aznapi reggelimről, és a hobbijaimról beszéltünk 10-20 mondatot :)

(#8844) attrax válasza Hasaggymeg (#8841) üzenetére


attrax
aktív tag

Nincs is szebb mint ukrán akcentusban hallani az ízes dán nyelvet magyarként.biztos siker.
Mi kell amúgy a dánoknak.Mi az a munka amit ne bírnának a nők megcsinálni? :D

Unterschreiben

(#8845) Moneo


Moneo
tag

Sziasztok,
Ez hogy hangzik becses angol nyelven?

"Rossz az aki rosszra gondol"

Hasonló jelentésű mondás is megteszi, nem kell pont ez :)
Köszi

(#8846) attrax válasza Moneo (#8845) üzenetére


attrax
aktív tag

talán :Bad thoughts make bad guys...

Unterschreiben

(#8847) Hasaggymeg válasza Moneo (#8845) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Shame upon him who thinks evil .

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8848) attrax válasza Hasaggymeg (#8847) üzenetére


attrax
aktív tag

whoa! az jobb tx

Unterschreiben

(#8849) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Állítólag III Edward felkapva és saját lábára kötve jövendőbeli menye (vagy a lány anyja) által tánc közben elhullatott harisnyakötőt,ezzel a mondattal utasította rendre a méltatlan pillantásokat vető udvarnépet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8850) Sonja


Sonja
veterán

Ez a mondat hogy lenne angolul? Köszi! :R

"Itt Magyarországon már kapható az üzletekben és meg is vettem! Sajnos a multiplayer még nem megy, mivel nem üzemelnek a szerverek."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.