Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) attiati


attiati
veterán

Passzív szerkezettel kapcsolatos kérdések:

1. "Fognak adni jegyeket a gyerekeknek. - The children will be given tickets."

Az angolban meghatározott helye van az "akinek" és "amit" szavaknak a passzív szerkezetben? Vagy úgy is jó, hogy "Tickets will be given (to??) the children."?

2. Válassza ki, hogy cselekvő vagy szenvedő alakot kell e használni!

a) Since then the event has grown / has been grown in stature and popularity, both in Australia and internationally.
Melyik a helyes, és miért az, és a másik miért nem jó? :)

b) Construction of the Centre, a multi-purpose venue, commenced / was commenced in 1986 and completed / was completed in January 1988.

Itt teljesen meg vagyok lőve, mivel a szótár szerint a "commenced" jelentése: elkezd, elkezdődik. Elkezd jelentésében használható passzív szerkezetként "lett elkezdve". Viszont ha az "elkezdődik" jelentését használjuk, akkor sztem eleve csak aktív szerkezetben szerepelhet.

c) Further development to the venue occured / was occurred during 1995.

d) The venue name changed from Flinders Park to Melbourne Park occured / was occurred on Monday 29 January, 1996.

(#8252) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#8249) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Sorry for bothering you at work/I'm sorry if I called you in a bad time/I hope I'm not calling in a bad time/I hope I didn't cause you any trouble/...esetleg Was that your boss?!Shit!Hope I didn't get you sacked!Never mind it was a lousy job,anyway! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8253) Hasaggymeg válasza attiati (#8251) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

1. "Fognak adni jegyeket a gyerekeknek. - The children will be given tickets."

Az angolban meghatározott helye van az "akinek" és "amit" szavaknak a passzív szerkezetben? Vagy úgy is jó, hogy "Tickets will be given (to??) the children."?
Szerintem az a passzív mikor a cselekmény elszenvedője áll a passzív formában.Tehát,akinek,akivel történik stb.
2. Válassza ki, hogy cselekvő vagy szenvedő alakot kell e használni!

a) Since then the event has grown / has been grown in stature and popularity, both in Australia and internationally.
Melyik a helyes, és miért az, és a másik miért nem jó? :)

Has been grown az szenvedő forma,itt nem jó,egy esemény az magától nő,nem növesztik nemzetközi szintre.

b) Construction of the Centre, a multi-purpose venue, commenced / was commenced in 1986 and completed / was completed in January 1988.

Itt teljesen meg vagyok lőve, mivel a szótár szerint a "commenced" jelentése: elkezd, elkezdődik. Elkezd jelentésében használható passzív szerkezetként "lett elkezdve". Viszont ha az "elkezdődik" jelentését használjuk, akkor sztem eleve csak aktív szerkezetben szerepelhet.
Úgy van.Csak a második felét tedd passzívba.

c) Further development to the venue occured / was occurred during 1995.
Itt is mint előbb,was ocurred nincs.

d) The venue name changed from Flinders Park to Melbourne Park occured / was occurred on Monday 29 January, 1996.
Ugyanaz.Ezek intransitive verb-ek,nincs passzív formájuk.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8254) attiati válasza Hasaggymeg (#8253) üzenetére


attiati
veterán

1. Igazából csak az volt a kérdés, hogy jó e mindkét szórend jelentésváltozás nélkül?

The children will be given tickets.
Tickets will given (to?) the children.

Nekem a második lenne egyértelmű, mivel az aktív mondat tárgya lesz a passzív mondat alanya. Tehát a "jegy van adva". Mégis az első mondat szórendjét használta a könyv. Szerintem a könyv a mondta elszenvedője. A könyv "van adva" kifacsart magyarsággal.

2. a) Ez az, hogy a megoldások között "has been grown" szerepel, és én sem értem, miért?

2. c) Pedig itt is was occured-et ír.

[ Szerkesztve ]

(#8255) attiati válasza Hasaggymeg (#8253) üzenetére


attiati
veterán

1-re megvan a válasz aszem'. Kedvenc könyvemben már csak harminc oldalt kell haladnom, és elérem a passzív szerkezetet. Ott a két példamondat.
He was given a lot of money.
A lot of money was given to him.
Mindkettő fordítása: Sok pénzt kapott.
Végre valami sikerélmény :)

(#8256) Hasaggymeg válasza attiati (#8254) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Has been grown (an event!? :F ),vagy was occured-től menten agygörcsöt kapok!Ha nem félnék,hogy megsértelek,azt mondanám rosszul értelmezted a megoldókulcsot. :F :Y :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8257) attiati válasza Hasaggymeg (#8256) üzenetére


attiati
veterán

Biztos nem, mert szavakkal kiírják a megoldást. Sőt legépelték újra a mondat többi részét is :)

Én se értem, hogy miért ezek jöttek ki, azért is jöttem ide :) Passzolom a kérdést, hiszek neked. (Máthé Elek - Angol nyelvtani gyakorlatok)

[ Szerkesztve ]

(#8258) Kidus válasza attiati (#8257) üzenetére


Kidus
őstag

Sebaj, ha elfogy a tuzifa, meg jol johet :)

Assuming Control

(#8259) attiati válasza Kidus (#8258) üzenetére


attiati
veterán

:D Komolyan nem gondoltam volna, mielőtt nekiálltam tanulni, hogy még a könyvek nyelvtani helyességét is meg kell kérdőjelezni. Az anyanyelvi lektor ilyenkor mit csinál?
Négyszemközt a felkészítő tanár tévedhet. Sőt, sokszor volt úgy tanfolyamon is, hogy egy egyszerű nyelvtani szerkezetben sikerült elkapni a tanár grabancát :) és csak következő órára tudott utánanézni. (Utólag már látom, hogy csuklóból kellett volna tudnia). Naivan azt hittem, hogy nyomtatott, lektorált cuccoknál ez nem fordulhat elő.

(#8260) Hasaggymeg válasza attiati (#8259) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

További,szerintem necces részek a linkelt szövegből:...played in the various states of Australia,...to keep the Open in the city, és ...increase in attendance on the previous year,amit én biztos nem így írnék.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8261) attiati válasza Hasaggymeg (#8260) üzenetére


attiati
veterán

Hagyom a fenébe, van egy jó kis Dr. Budai Lászlós gyakorlókönyvem is, vagy anyanyelvi cuccokat keresek akkor.

Egyébként az a so too ott szabályos helyen van? : As the event grew, so too did the need to upgrade and improve facilities.

(#8262) Hasaggymeg válasza attiati (#8261) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igen,így egyértelmű mire vonatkozik a too.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8263) attiati


attiati
veterán

Sose tudtam, és nem is láttam eddig leírva a különbséget "a little/ little" és "a few/ few" között. Csak most bukkantam rá. Tényleg úgy van, hogy pozitív hangvételű mondatokban "a few, a little" használatos, negatív hangvételű mondatokban pedig "few, little"?

(#8264) Hasaggymeg válasza attiati (#8263) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Abban az értelemben,hogy az "A" névelő nélkül nem elégségest jelent,igen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8265) attiati


attiati
veterán

Van 3 hetem nyelvvizsgáig. A műveltetés (Causatives) és a függőbeszéd (indirect speech) elég sötét terület. Neki kéne állnom feladatokat begyakorolni. Illetve egyetlen levelet se írtam még, és az önálló szövegalkotás amúgy is gyenge pontom.

Szerintetek középfokún mennyire jellemző a műveltetés és a függőbeszéd? Ha megélek nélküle, akkor csak érintőlegesen foglalkoznék vele az időhiány miatt.

(#8266) Hasaggymeg válasza attiati (#8265) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Annyira mint minden más.Tehát ha csak ezek a sötét foltok biztos meglesz a 60% az átmenéshez.Amúgy ezek nem a legnehezebb részei az angol nyelvtannak,elég jól körülírhatóak és nem nagyon vannak un. kivételek. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8267) VOid válasza attiati (#8265) üzenetére


VOid
tag

Igen ezeket kellő mennyiségű gyakorlással 1-2 nap alatt meg lehet érteni szerintem és rendszeres gyakorlással pedig megtartani a tudást.
Amit csinálj meg vizsga előtt h töménytelen mennyiségű tesztet megcsinálsz időre szótár nélkül és miután ez megvolt még egyszer újra őket már szótárral:)
+ ha szövegalkotás a gyenge pontod akkor neten olvass utána mindegyik témának ahonnan szerezhetsz egy kis szókincset, aztán ugye említeni se kell h ebből is mindennap legalább egyet ha nem kettőt meg kéne írni na és persze valakivel kijavíttatni :)
+ keress valakit akivel beszélgethetsz mer lényegében ez a legnagyobb értelme hogy az ember tanárhoz jár, h van akivel beszélgethet, nyelvtani dolgoknak bárhol utána lehet nézni kérdezni... de hogy angolul beszélgess szemtől szembe és nyelvtanilag helyesen ahhoz már tanár kell:) de gondolom már van:) kb ennyi.

(#8268) attiati válasza VOid (#8267) üzenetére


attiati
veterán

Nincs tanár, egyelőre írásbeli lesz.

(#8269) attiati válasza Hasaggymeg (#8266) üzenetére


attiati
veterán

Nyelvtani részek közül miket tartasz ennél nehezebbnek, legnehezebbnek?

(#8270) nike_ válasza Hasaggymeg (#8266) üzenetére


nike_
addikt

huu, én a have/had-et utálom + past perfect.. pffujjj...

nekem van középfokúm, de úgy emlékszem én egész korrekt szériát fogtam ki, nem voltak nehezek a feladatok. a fordítás volt kicsit nehezebb, az csak 66% lett.

[ Szerkesztve ]

(#8271) Hasaggymeg válasza attiati (#8269) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Így hirtelen talán phrasal verbs.Azokat bekőmagolni!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8272) attiati válasza Hasaggymeg (#8271) üzenetére


attiati
veterán

Hát ja, ki is fekszek tőle, mikor tesztekben az van, és az embernek lövése nincs (pl legutóbb carry on/off/out/in), és a leggyakoribb PV-eken kívül nem is lehet rá nagyon készülni.

(#8273) attiati


attiati
veterán

Mondatrész kiemelése résznél tartok. Két kérdés:

1. It's the river that his sister jumped into first.
It's at spelling that Lucy is great.

Egyik esetben a mondat végére csúszik az elöljárószó, másik esetben pedig az elején van. Tetszőlegesen tehetem mindkét helyre? Tehát helyes az is, hogy?:
It's into the river that his sister jumped firts.
It's spelling that Lucy is great at.

2. 100 példamondat a lent részletezett nyelvtani szerkezetnek megfelelően volt, de a végén találtam egy kivételt:
What I like best is watching the clouds.

Tudom, hogy a like -inges alakot vonz, de a lenti nyelvtan szerint ebben a kiemelt szerkezetben to, vagy to nélküli alakban kellene szerepelnie, nem?
What I like best is (to) watch the clouds.

A nyelvtan szerint lehet használni kiemelésre a következő szerkezetet is:
What he does is (to) watch tv.
What he did was (to) watch tv.
What he has done is (to) watch tv.
What he is doing is watching tv.
What he was doing was watching tv.

A "do" tetszőleges alakban lehet.
A "do"-t a "be" követi, egyszerű jelenben ha a előtte a "do" bármely jelen időben van. És egyszerű múlt időben, ha előtte a "do" is bármely múlt időben van.
A "be"-t követő főige -inges alakban van, ha a do is -inges alakban van, ha pedig nem, akkor to-s vagy to nélküli igenév alakban.

[ Szerkesztve ]

(#8274) attiati


attiati
veterán

Illetve még pár tesztkérdés a Jézuskától :)

1. Have you corrected the mistakes in your homework?
a) I'm sorry, I forgot to.
b) I'm sorry, I have forgotten.
Nehezen döntöttem, mert úgy érzem, hogy a kettő keveréke lenne a jó. a)-ban fura a past simple. b)-ben hiányzik a "to"

2. .... must take care of....
a) One... oneself (helyes megoldás)
b) Everybody... oneself (így nem lehetne mondani?)

3. .... seven weeks she lay in hospital.
a) Since
b) For
c) In
d) While
Erre nagyon kíváncsi vagyok mit írtok. (az igeidő miatt)

4. There was nothing to do... get out fast
than / but / other / unless
Than miért nem jó? Ez egy speciális szerkezet?

5.She didn't come to the party yesterday. She.....
a) may forget the adress
b) must have been forgotten the address
c) must forget the adress
d) must have forgotten the adress
Nem volt past perfect, nem az lenne a helyes? Hisz a party előtt, vagy a parti "előttig" felejtette el.

6. Nowadays my wife .... shopping in the new supermarket.
a) went
b) has gone
c) goes
d) used to go
Szintén kíváncsi vagyok :)

(#8275) VOid válasza attiati (#8274) üzenetére


VOid
tag

1. itt b, mer ugye a kérdés is present perfect volt.
2. Everybodyt sztem nehéz összehozni a oneselfel inkább themselveset használnék akkor már, úgy szerintem helyes lenne.
3. For, ugye 7 hétig a kórházban feküdt többinek nincs értelme itt szerintem, szóval kizárásos alapon.
4.but, than-nek nem lenne értelme a than-el valamit valamihez hasonlítasz, ez meg az jobb ennél vagy annál(főnevek tehát), ezt így hogy tudnád elképzelni(itt igék vannak)?
5.must -nak ugye itt a bizonyára, biztos jelentése jön elő, must után már nem írhatsz had-et semmiképpen sem csak have-t, szóval ne is kombinálj ez csak ennyi.
6. háát nekem itt a goes lenne a helyes, bár az hogy valami mostanság ezekben a napokban jellemző én arra még eltudnék folyamatos jelent is képzelni...

Na de majd jön valaki okos azt meg mondja a frankót ha az én megoldásaim nem jók:D

(#8276) attiati válasza VOid (#8275) üzenetére


attiati
veterán

1. a) forgot to (csodálkoztam is, de lehet, hogy a to mindenképpen kell bele, és azért?)
3. A "for" volt a helyes. De már 7-6-5-4... héttel ezelőtt is ott feküdt, akkor nem present perfect kellett volna, hogyha "for"-t használ?
Az "in"-re gondoltam, hogy 7 héten belül ott fog feküdni (és mivel talán valami menetrendszerű, előre lefoglalt időpont, amiatt van a present simple)
Amúgy simán behúztam volna a for-t, de nem értem akkor az igeidőt.
5. ezt nem is tudtam, hogy must után nem lehet "had", aszem ezt is át kell néznem újra
6. folyamatos jelenre gondoltam, de valóban a present simple-t hozta ki helyesnek.

[ Szerkesztve ]

(#8277) Hasaggymeg válasza attiati (#8276) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

1.Valszeg igazad van,talán a válaszmondatnak a kérdésre to-val kell végződnie,így I have forgotten to is jó lett volna,ha lett volna olyan.
2.Lényeg,hogy már nem fexik ott,tehát befejezett múlt,ezért nem p.perfect.
3.Itt erős valószínűségről,nem állításról van szó.Fokozatosan nő a valószínűség,may have,might have és must have-el.Ezekkel persze nincs had,csak esetleg mint birtokos névmás a have után,must have had formájában.Pl.He must have had a lot of money on him to buy all those presents.Ha állítás lenne,akkor lehetne he had forgotten vagy because he had forgotten.
4.Itt szokásról,rutinról van szó.A folyamatos akkor használatos,többek között,ha éppen akkor történik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8278) attiati


attiati
veterán

"Azt kérdezte, hogy mit gondolok, mennyibe kerül?"
Akkor ez függő beszéd?
És a "who do you think you are?" mintájára így szól?:

He asked me how much I thougth that cost.

(#8279) Hasaggymeg válasza attiati (#8278) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

He asked me how much I thought it cost.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8280) attiati válasza Hasaggymeg (#8279) üzenetére


attiati
veterán

de az it/this/these szavakat nem kell módosítani (egyeztetni) függő beszédben?

(#8281) Hasaggymeg válasza attiati (#8280) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A this,these ből valóban that,those lesz,de az he,she,it miért változna?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8282) nike_ válasza attiati (#8280) üzenetére


nike_
addikt

he/she/it szerintem sem változik.

talán annyi, hogy a végén szerintem costs, mivel ha does lenne előtte akkor nem változna csak.

[ Szerkesztve ]

(#8283) Hasaggymeg válasza nike_ (#8282) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

cost mert múlt idő

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8284) nike_ válasza Hasaggymeg (#8283) üzenetére


nike_
addikt

jaa igen, oks értem

(#8285) Hasaggymeg válasza nike_ (#8284) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tudod cost,costed és costen vagy costner. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8286) nike_ válasza Hasaggymeg (#8285) üzenetére


nike_
addikt

jaja :D

nekem ez a rohadt függőbeszéd sose ment... persze a nagyon alap mondatok igen, de amikor már kicsit kezdett bonyolódni, akkor mindig elvéreztem.

(#8287) attiati


attiati
veterán

Remélem nem adjátok be a kulcsot a mai adagtól.

1. What records have you been listening to .... last time? ("last time"-al miért nem jó?)

2. I don't think you are allowed to smoke in here, are you? Ezt szép magyarul úgy fordítjuk, hogy: "Szerintem nem szabad itt bent dohányoznod, ugye?" Bár nagyon sántít így is.

3. He said we .... enough food to last a week
a) were taken
b) were to take
c) were to have taken
d) were to have take
Fog. sincs milyen szerkezet ez, és egyáltalán mit jelent?

4. He was... I met at the party. (miért nem jók ezek?: b) who c) that man)

5. He was surprised at
a) that I have acted
b) that I had acted
c) my having acted
d) me act
Erről még életemben nem hallottam.

6. A faint light was to be seen there.
"volt látható" vagy mit jelent?

7. ... London, however, a letter awaited him.
a) after he has reached
b) on his arriving to
c) when he landed in
d) if he stopped at
A helyes válasz: .................. C , de ez így mit jelent?

8. When you .... the furniture, please tell me.
have finished moving, de ide nem will have finished kéne?

9. We do things by accident or on purpose. Mit jelent?

10. ... melting at the Poles, the sea level is rising year after year.
a) For ice is
b) Because of ice
c) Though ice is
d) For the sake of ice

11. My uncle intended leaving me his entire fortune ... I was married before he died
a) wheter
b) in case
c) as long as
d) after

12. I could see that he was rather worn out as if .... a hard day, and put his reluctance to talk down to this.
a) having
b) it had been
c) being
d) to have
Remélem legalább ez kifog rajtatok, ha a többi nem is :)
24/42 siralmas mai teljesítmény :)

[ Szerkesztve ]

(#8288) Psychonaut válasza attiati (#8287) üzenetére


Psychonaut
addikt

2, Kb. így, ja.

3, Azt mondta ... annyi kaját, ami kitart egy hétig.

7, Azonban mikor leszállt Londonban, egy levél várta. However szerintem csak közbevetés, lehetne a mondat elején is.

8, Nem.

9, Szándékosan vagy véletlenül cselekszünk (We do things világos, accident ebben a kontextusban véletlen, on purpose szándékosan).

10, C, A sarki jég olvadása miatt a tengerszint évről-évre emelkedik.

11, Talán B.

Így este csak ennyi, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#8289) attiati válasza Psychonaut (#8288) üzenetére


attiati
veterán

3. Ja hogy úgy last. Egyébként a helyes válasz: b) we were to take. De ez így mi? "To be to take" függő beszédben, és az időegyeztetés miatt past simple?

10. b) because of ice. Itt meg a vesszőt nem értettem, hogy oda. "the ice melting at the Poles" még csak az alany. Nincs is állítás a vessző előtt, amitől mellékmondatos szerkezet lenne.

11. c) Ennek a mondatnak az igeidőitől biztos kifeküdnék, ha magyarról kéne fordítani angolra.

Remélem jönnek majd a többiek is. Köszi ezeket is ilyen későn.

(#8290) Hasaggymeg válasza attiati (#8287) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Na lássuk :)
1.Azért mert akkor present perfect ha éppen mostanig hallgattad,nem fontos az időpont a múltban csak úgy egyáltalán miket hallgatsz,vagy mostanában is azt hallgatod.Itt meg az áll,hogy last time,ami többé kevésbé meghatározott időhöz köti a múltban
2.Ezek az un. question tag-ek és valóban valami ugye?,igaz?,nemde? a magyarban.
3.Were to,ought to,should hasonló szerkezetek,egyik formálisabb,udvariasabb felkérés,másik nem annyira.Kellene,illene.
4.A who elé kellene valami mert így nem azt jelenti mint mint a magyarban akit,a whom-al már jó lenne.PL. the man who = whom stb.A that pedig determiner,tehát itt 2x lenne meghatározva,hogy kiről is van szó,ami nem helyes.Pl.He was the man (that) I met at the party vagy That was the man (that) I met at the party.A zárójeles rész opcionális.
5.Szerintem a C jó,de ezzel ne strapáld magad,elég dabadab-os. ;]
6.Kellet volna látszodjon,vártuk hogy lássuk,éppen látszodni készült stb.
7.He thought he would never hear from her again.When he landed in London, however, a letter awaited him.Érthetőbb? ;)
8. :N A will have+ige múlt időben az a future perfect.Ott le van írva mikor használjuk.
9.Psychonaut
10.Becsapós,mert for-t használják because helyett,de a mondat elején még nem láttam.
11.In case az gyenge eshetőséget,as long as az feltételt jelent.
12.B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8291) attiati válasza Hasaggymeg (#8290) üzenetére


attiati
veterán

nagyon köszönöm!

(#8292) Psychonaut válasza attiati (#8289) üzenetére


Psychonaut
addikt

De balf*sz vagyok, 10-nél B-t akartam írni, azt is fordítottam le...nem tudom, miért C-t írtam mégis, elnéztem. :W

(#8293) Hasaggymeg válasza Psychonaut (#8292) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy 10 kérdéses teszten általában minimum 1-et mindig így b@sztam el. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8294) attiati


attiati
veterán

1. They were heard having a heated argument.
Ez milyen szerkezet, és mit jelent?

2. Mi alapján döntitek el egy idegen igéről, hogy az igevonzatot "to"-s vagy "ing"-es alakban vonzza? Semmi szabály? Minden igénél meg kell tanulni?
Két tesztkérdés is volt, ahol egyértelműen tudtam, hogy a kettő közül kerül ki a helyes válasz, de utána már csak tippelni tudtam 50-50% eséllyel.
a) It's no use .... me at the office this week because I'm on holiday.
(to ring / ringing?)
b) We have not yet been taught .... with such problems. (dealing / to deal?)

3. We .... us at 9 o'clock.
a) would like that you meet
b) want that you meet
c) would like you to meet
d) want that you would meet
Talán mindet behúznám. Mi a baj közülük 3-al? :)

4. none at all = egyáltalán semmi?

5. I feel like going out for a walk?
Úgy érzem, mintha kimennék egyet sétálni?

+2 trükkös ráadás (ezek mentek, de hátha érdekel titeket is.)

I. .... of us has been asked to take part in this meeting.
a) every
b) all
c) none
d) some

II. It is hoped that the treaty .... before long.
a) would be signed
b) will be sign
c) would have been signed
d) will be signed

[ Szerkesztve ]

(#8295) dabadab válasza attiati (#8294) üzenetére


dabadab
titán

"They were heard having a heated argument.
Ez milyen szerkezet, és mit jelent?
"

Szenvedő, és azt jelenti, hogy "hallották (hallva voltak :) ), ahogy hangosan vitáztak".

"Mi alapján döntitek el egy idegen igéről, hogy az igevonzatot "tos" vagy "ing"-es alakban vonzza?"

Ahogy jól hangzik :) Nem tudok igazán szabályt mondani rá. A két példád mindegyik inges.

"3. We .... us at 9 o'clock."

Az a meg a b azért esik ki, mert nincs "to", ez meg egy ilyen szerkezet, i want you to do stg.

"I feel like going out for a walk?"

Kedvem lenne egy sétához.

DRM is theft

(#8296) Psychonaut válasza attiati (#8294) üzenetére


Psychonaut
addikt

"I feel like" az sokszor "szeretnék", "kedvem lenne" funkciót tölt be. dabadab már leírta a konkrét fordítást, csak általános tanácsként.

Első trükkösnél c, a megoldás?

(#8297) attiati válasza dabadab (#8295) üzenetére


attiati
veterán

Köszi szépen. Az első mondat akkor nagyon beteg :)

Az ing-es példáknál: a b) példamondatra nem az ing-es alakot hozza megoldásnak. We have not yet been taught to deal with such problems.

Psychonaut: igen a C a helyes, gondolom kizárólag az egyes számban levő ige miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8298) Psychonaut válasza attiati (#8297) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én is erre gondoltam. :K

(#8299) dabadab válasza attiati (#8297) üzenetére


dabadab
titán

"We have not yet been taught to deal with such problems."

Ott egy pillanatig én is tétováztam, de aztán az -ing mellett maradtam, most viszont utánanéztem és mindkét forma használatban van, nem igazán látok köztük használatbeli különbséget.

DRM is theft

(#8300) tiv83us válasza dabadab (#8299) üzenetére


tiv83us
veterán

Igen, mindketto helyes.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.