Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Hasaggymeg válasza pityeszka (#10977) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

You are happy as long as someone loves you and holds your hand in trouble.And just how important this person is to you,you only realize when he is no longer there.Kábé...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11002) pityeszka válasza Hasaggymeg (#11001) üzenetére


pityeszka
őstag

:R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#11003) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok, valaki lefordítaná ezt a pár sort úgy, hogy elég angolos legyen?

Pontjaim alapján felvételt nyertem a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi karára, ahol jelenlegi tanulmányaimat folytatom levelező formában. 2008 áprilisában Angol, ECL B2 nyelvvizsgát sikeresen elvégeztem.

ugyan le tudom fordítani én is, de szeretném hogy a lehető leginkább nyelvhű legyen

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#11004) Lauda


Lauda
félisten

Voltam ma magantanarnal, meg most megyek is rendszeresen. Jo volt azert, hogy nem mas nyekegeset kellett hallgatnom, hanem velem foglalkoztak, de persze abbol is tanul azert az ember, szoval mindket modszernek megvannak az elonyei. Egy viszont biztos, aki meg szeretne tanulni angolul, ne mindjart tanarnal meg iskolaban kezdje. Egesz nyugodtan alljon neki otthon szavakat tanulni (nyelvtant ne!), akar magukban, akar kontextusokban, mert a szavak jelentik az egesz beszed 90%-at kb. A tobbi a nyelvtan, a szavak hasznalata. Szoval ha mar megy par ezer szo, akkor elmenni nyelvtanarhoz es par honap/fel ev alatt abbol egy hasznalhato nyelvtudast lehet faragni. ;)
Rendhagyo igek, szemelyes nevmasok, reszes/targyas eset, abc, kerdoszavak, stb menjenek meg es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#11005) Hasaggymeg válasza MCGaiwer (#11003) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

According to the acquired credit points,I have been admitted to the Budapest Corvinus University of Economic Sciences where I currently attend the distant education course.I have also successfully passed the ECL B2 English Intermediate language test in april 2008.Kábé...

(#11004) Lauda...így leírva tényleg plain sail-nek tűnik.:D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11006) Lauda válasza Hasaggymeg (#11005) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudnal/tudnatok ajanlani valamit, amivel gyorsan tudnek a szoveg/hallas utani szovegertesemen javitani? Nezzek filmeket felirattal vagy hogy? Nekem mindig is ez volt a fo gondom, az irott szoveget majd kiszotarazom ha nem ertem, de egy allasinterjun nem vehetem fel magnora es hallgathatom vissza 30-szor.

Az nem opcio, hogy tanuljon meg a fonok magyarul. :N :DDD

(#11007) napocska2 válasza Lauda (#11006) üzenetére


napocska2
senior tag

Ha van androidos kütyüd, akkor a Fluent English alkalmazás nagyon szuper erre. Igaz,hogy meghatározott könyveket tudsz eléri, de felolvassa neked és az ismeretlen szavak jelentését is rögtön megtudhatod, nem kell szótárazni mellé.

(#11008) Lauda válasza napocska2 (#11007) üzenetére


Lauda
félisten

Az nincs sajnos.

(#11009) Hasaggymeg válasza Lauda (#11006) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Film,angol adók,angol rádió,de vannak online szövegértési feladatok is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11010) Lauda válasza Hasaggymeg (#11009) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :R Te erted amugy rendesen ha angolul beszelnek hozzad? ;)

(#11011) dipeti


dipeti
senior tag

Itt van egy pár dolog amit nem értek, megmondanátok mit mond az aláhúzott ill. kipontozott részeknél?

"Welcome to Onestopenglish's Live form London podcast. In Live from London we go to different parts of London to ask locals and visitors questions about their daily lives .
Today Live from London reports from out-sighted café on London South Bank. We ask people the question, what do you usually have for breakfast?
- Well, it depends on the day, but usally just some cereal with milk, some toasts and maybe some orange jucie. That's it.

- Well, at school days I have cereal or some coffee, but when I'm on vacations I usually have French toast or something more elabroted.

- Umm, I usually have porridge (zabkása) with some seeds on and yoghour either apple and fruit in it. Plus, tea.

- ....? I don't say I love to have for breakfast ....? as usually what I have. :F

- I tend to have cereal with milk (2%) and I have toast ...? and a little bit of margarine, so one toast and one bowl of cereal and that's it.

- I dont actually have breakfast ...? I start work about half five and I stop around about half ten and I have ... tomato ... a cup of coffee and .....? .

- Two peices of rye bread, two tomatos and three egg-whites.

- I usually have cereal or some boiled eggs and toasts. "

:R

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11012) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó a fordításom? Leellenőrizné valaki? :)

Magyar (eredeti ) szöveg:

A Wordpress adatbázisban jelenleg minden felhasználónak van saját "options táblája", ami 90-95%-ban ugyanazt az adatot tartalmazza. Mi lenne, ha ezt egy táblában egyesítenénk, és csak a változásokat raknánk felhasználónként külön-külön táblába?

Így sokkal kisebb lenne az adatbázis mérete és a processzor használat is.

Lefordított szöveg:

Currently in Wordpress database all user have personal "options" table and it's in 90-95% contains the same data. What would happen if it's combine in one table, and only the changes put for each user in apart table?

So it would be a much smaller database size and processor usage as well.

( remélem jól fordítottam )

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11013) dipeti válasza Fecogame (#11012) üzenetére


dipeti
senior tag

Huh, ez nem túl jó. Ezt ne írd. Nyelvtani és stilisztikai hibák vannak benne. :(
Bocs, hogy nem írok korrekciót, de nem akarok hülyeséget írni én sem.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11014) Lauda válasza dipeti (#11011) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt melyik menupont alatt lehet elerni? ;)

Amugy a relaxa villam angol is jo hallas utani szovegertes gyakorlasra. :K

(#11015) dipeti válasza Lauda (#11014) üzenetére


dipeti
senior tag

Ehune ;)

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11016) Lauda válasza dipeti (#11015) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! ;)

(#11017) Hasaggymeg válasza dipeti (#11011) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Welcome to Onestopenglish's Live form London podcast. In Live from London we go to different parts of London to ask locals and visitors questions about their daily lives (mindennapjaikról) .
Today Live from London reports from outside a (kávézó előtt) cafe on London South Bank. We ask people the question, what do you usually have for breakfast?
- Well, it depends on the day, but usually just some cereal with milk, some toasts and maybe some orange juice. That's it.

- Well, at school days (iskolanapokon) I have cereal or some coffee, but when I'm on vacation I usually have French toast or something more elaborated.

- U mm, I usually have porridge (zabkása) with some seeds on and yoghourt either apple and fruit in it. Plus, tea.

- One of the things I love to have for breakfast (szvsz.ez valami ottani kaja lehet,mint pl.a túrórudi) that's usually what I have. :F

- I tend to have cereal with milk (2%) and I have toast that have raisins in it and a little bit of margarine, so one toast and one bowl of cereal and that's it.

- I don't actually have breakfast what I do is I sort of start work about half five and I stop around about half ten and I have a roll,cheese and tomato? a cup of coffee and that's me done .

- Two pieces of rye breads, two tomatoes and three egg-whites.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11018) samfishR


samfishR
senior tag

Tiszteletem!

So because of this approach of the companies there must be different types of regulations to be introduced.
ez így helyes? vagy inkább így:
"because of this approach of the companies, different types of regulations must be introduced"

[ Szerkesztve ]

(#11019) dipeti válasza Hasaggymeg (#11017) üzenetére


dipeti
senior tag

:R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11020) bul07


bul07
nagyúr

Egy kérdés fordításra lenne szükségem:

Még nem lett postára adva a termék?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11021) TheBomberman válasza bul07 (#11020) üzenetére


TheBomberman
tag

Does the product not posted yet? ;)

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#11022) dipeti válasza TheBomberman (#11021) üzenetére


dipeti
senior tag

Wtf? :F
Does + 3. Alak??? Szerintem a does helyett is kéne.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11023) samfishR válasza bul07 (#11020) üzenetére


samfishR
senior tag

haven't you posted the product already?
vagy ha annyira szenvedtetni akarod, akkor hasn't (?) the product been posted yet?

de inkább have you posted the product already? (feladtad már a terméket?)

(szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#11024) bul07 válasza samfishR (#11023) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11025) Hasaggymeg válasza samfishR (#11018) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Definitely the second.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11026) TheBomberman válasza Hasaggymeg (#11025) üzenetére


TheBomberman
tag

Jogos. I'm sorry. My fault. :R

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#11027) Lauda


Lauda
félisten

Mult csutortokon mondta az angol tanar srac, hogy negy igeido a legfontosabb, asszem a multat mondta, a jelent, meg valami folyamatos meg befejezett valamit. Szerintetek melyik a 4 legfontosabb? Majd szerdan megkerdem en is tole.

(#11028) attrax válasza Lauda (#11027) üzenetére


attrax
aktív tag

:))

Unterschreiben

(#11029) tildy válasza Lauda (#11027) üzenetére


tildy
nagyúr

angol tanar, vagy angol angoltanar , netan angoltanar ? :)
simple present, simple past, present continues, meg altalaban a present perfectet hasznaljak. Jovo idoben tobbnyire sima jovoidot. Ha pedig kozeljovo, akkor going to ...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11030) Lauda válasza tildy (#11029) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van. :)

Ok, ertem. Csak azert mondta ezt, mert nem angoltanarnak keszulok, szeretnek valamilyen szinten elboldogulmi es azt mondta, ez eleg lesz hozza. :)

attrax eros volt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11031) Hasaggymeg válasza Lauda (#11027) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A múlt,jelen és a jövő. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11032) Lauda válasza Hasaggymeg (#11031) üzenetére


Lauda
félisten

Egyszeru mult, egyszeru jelen, egyszeru jovo? :DDD

(#11033) samfishR válasza Hasaggymeg (#11025) üzenetére


samfishR
senior tag

Thanks! :R

(#11034) Hasaggymeg válasza Lauda (#11032) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nothing is simple anymore. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11035) Neró


Neró
őstag

Ezt gyorsan lefordítaná nekem valaki?

Game disconnected: you were kicked by Punkbuster errors are beeing looked into right now.

Köszi!

| www.diablohungary.hu

(#11036) dipeti válasza Neró (#11035) üzenetére


dipeti
senior tag

A játék megszakadt: Kirúgott a Punkbuster. Most a hibák kivizsgálása zajlik.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#11037) McKane


McKane
senior tag

ennél már csak jobb jöhet.

ez kellene angolul :)

(#11038) Ptech válasza McKane (#11037) üzenetére


Ptech
őstag

It can only get better from here.

(#11039) Lauda válasza Hasaggymeg (#11034) üzenetére


Lauda
félisten

:)

A rendhagyo igeknek eleg tudni a jelen es a mult ideju alakjat, vagy kell majd a 2. mult is?

szerk: illetve a melleknevi igenev alakja?

tildy hat en meg messze vagyok attol, szoval ez jo kerdes, de akkor ezek szerint mind a 3 alakra szukseg van. Koszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11040) tildy válasza Lauda (#11039) üzenetére


tildy
nagyúr

Present perfektet hogy hasznalsz 3. alak nelkul?:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11041) Hasaggymeg válasza McKane (#11037) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vagy:The only way is up from here.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11042) Lauda


Lauda
félisten

Ma vettuk ezt a some/any hasznalatat, hat van mit tanulni. :D De mondjuk nem nehez ez se, ahogy mas sem kulon-kulon, csak mikor keveredik az ember fejebe. :O :DDD

(#11043) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ezt hogy fordítanátok?:

In OUR future, you wouldn't look twice.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#11044) alratar


alratar
addikt

Ez a kifejezés mit jelenthet?

Declaration of Friendship

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11045) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! tudom, hogy hosszú és sorry, de hát ha valakinek sok ideje van :))

"1. User Interface – It is the space where interaction between users and the browser occurs. Most of the browsers have common inputs for user interface. Some of them are - an address bar, next and back buttons, buttons for home, refresh and stop, options to bookmark web pages, etc.
2. Browser Engine – It is the piece of code that communicates the inputs of user interface with the rendering engine. It is responsible for querying and manipulating the rendering engine according to the inputs from various user interfaces.
3. Rendering Engine – It is the part thoroughly responsible for displaying the requested content on the screen. It first parses the html tags and then using the styles, it builds a render tree and finally a render layout, which displays the content on the screen.
4. Networking – The fraction of the code written in the browser, responsible to send various network calls. For example sending the http requests to the server.
5. Java Script Interpreter – It is the component of the browser written to interpret the java script code presented in a web page.
6. UI Backend – This draws basic widgets on the browser like combo boxes, windows, etc.
7. Data Storage – It is small database created on the local drive of the computer where the browser is installed. This database stores various files like cache, cookies, etc."

szerk: erről van szó: [link]

:R :R

[ Szerkesztve ]

Predator G3-571-77QK

(#11046) Ptech válasza CYBERIA (#11043) üzenetére


Ptech
őstag

Szövegkörnyezetet tudsz mondani?
Sejtem, hogy mit akar, csak nem vagyok biztos benne. Az előtte lévő pér mondat elég is lenne.

Amúgy vagy arra utal, hogy a mi jövőnkben, és nem a tiédben, vagy abban a jövőben, amit már csak mi fogunk megélni.

alratar: Barátsági Nyilatkozat. kb. :DDD

(#11047) attrax válasza CYBERIA (#11043) üzenetére


attrax
aktív tag

Szerintem: A mi jövőnkben (avagy a mi jövóképünkben) nem merül fel kétséged ill. nem lesz kételyed.

Unterschreiben

(#11048) alratar válasza Ptech (#11046) üzenetére


alratar
addikt

Eddig én is eljutottam, de ez olyan körülményesen hangzik.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11049) alratar válasza Ptech (#11046) üzenetére


alratar
addikt

Eddig én is eljutottam, de ez olyan körülményesen hangzik.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11050) Ptech válasza alratar (#11049) üzenetére


Ptech
őstag

Hát az is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.