Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) attiati válasza Kidus (#8199) üzenetére


attiati
veterán

Ez a mondat nyelvvizsgáig felejtős, ugye? :)

(#8202) Laraxior


Laraxior
titán

Tudnátok nekem segíteni kis angol fordításban..semmi konkrétum,csak mit kell csinálni egy játék bizonyos fájlaival...istennek se boldogulok vele,hogy mit hova kell vágni,másolni,felülírni :W egy nyomorult FPSlimit megszüntetése lenne a cél...vagy legalábbis kicsit feljebb tornázni mint 30FPS :W

Ő lenne az. LotR - BftME2

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8203) philoxenia válasza attiati (#8200) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az angolok már a hangsúlyozásnál kifekszenek......

A klasszikus a " Királynőt megölni nem kell .. " szerintem lefordíthatatlan..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8204) philoxenia válasza Kidus (#8199) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt gyakorlatilag a "nem veszem meg", már szintén múlt idő..... /a vonatkozó cselekmény [vásárlás] már lezajlott...../

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8205) attiati válasza Laraxior (#8202) üzenetére


attiati
veterán

Biztos vagyok benne, hogy minden BMFE játékosnak kemény perceket okoz a EA Games 30FPS limitje. ... (aszem inkább nem fordítom szó szerint :D)
1. Töltsd le, és használd a patchet.
2. Töltsd le onnan azt a megadott csomagot, és tömörítsd ki, ahova csak akarod.
3. A kitömörített fájlok között keress egy gamedata.ini fájlt, nyisd meg, és keress benne "fps" szóra. Igazából két sort kell keresned kiemelten:
USEFPSLIMIT=YES" és "FPSLIMIT=30" Töröld ki ezeket a sorokat, és bizonyosodj meg róla, hogy nem maradtak üres sorok a törlés után. Ments el minden változtatást, és lépj ki.
4. Menj a bfme2 könyvtáradba és az ini.big fájlt mozgasd egy olyan köynvtárba, aminek semmi köze a játékhoz.
5. A második pontban kitömörített INI könyvtárat mozgasd át a bfme2/data könyváradba. (az egész ini könyvtárat mozgasd, ne csak a benne levő fájlokat, és egy ini könyvtárad legyen. Ne legyen INI könyvtáron belül még1 ini könyvtár)
6. Indítsd a játékot és örülj :)

Utána még valaki panaszkodott, hogy utána meg extrém gyorsan mozog minden; mire jön a válasz, hogy talán pont ezért volt a 30fps limit? :)

[ Szerkesztve ]

(#8206) Laraxior válasza attiati (#8205) üzenetére


Laraxior
titán

:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8207) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Én most kiszállok,meroly agykárosulttá tett egy szakszöveggel. :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8208) philoxenia válasza attiati (#8205) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most nem egyszerűbb lenne az eredeti .ini -ből kitörölni a sorokat? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8209) attiati válasza philoxenia (#8208) üzenetére


attiati
veterán

Úgy nem kellett volna ennyit fordítani. :D
Egyébként de, csak gondolom ez update+fpsnolimit buhera így egyben.

[ Szerkesztve ]

(#8210) VOid válasza Hasaggymeg (#8190) üzenetére


VOid
tag

"Ask her why is she doing this"

itt nem inkább: "Ask her why she is doing this..." ? én egyenes szórendnek érzem.

(#8211) hoffman_ válasza VOid (#8210) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem nem, jó az előző :)

Fingom nincs már mért, de ezt biztosra veszem hogy így kell. Amúgy meg érzésre is jobb :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8212) meroly válasza Hasaggymeg (#8207) üzenetére


meroly
veterán

Bocsánat :B

Impossible is nothing

(#8213) attiati válasza VOid (#8210) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem is, mintha épp nemrég olvastam volna, hogy nincs kérdő szórend ilyenkor.

(#8214) Kidus válasza hoffman_ (#8211) üzenetére


Kidus
őstag

Marpedig void kolleganak van igaza.

Assuming Control

(#8215) hoffman_ válasza Kidus (#8214) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen? Én szentül hiszem, hogy nem, de ez nem azt jeletni, hogy nekem van igazam :) Győzz meg, ha nem nagy kérés :B Én nem így mondanám, de jó lenne tudni, hogy nem jól mondom, ha mondom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8216) Kidus válasza hoffman_ (#8215) üzenetére


Kidus
őstag

Az a kerdes, miert nekem meggyozni kell teged.
Remelem ertheto :P

szerk: Es egyebkent meg azert nem, mert nem kerdo mondat, hanem felszolito, es kijelento formaban is egyenes szorend ( nem tudom, miert csinalja ).

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#8217) Neoteric válasza Hasaggymeg (#8190) üzenetére


Neoteric
addikt

Az advise az ige, nem? Advice a főnév ha jól tom.
itt: "Ask for advise, but also tell them... "
Nem kötekedés.. csak szemetszúrt :U

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#8218) attiati válasza hoffman_ (#8215) üzenetére


attiati
veterán

Kötőszóként használt kérdőszó után egyenes szórend.

Magyar forrást kettőt is tudok linkelni (Erdélyi Margit és Szalai Nóra), de sajnos mérvadó anyanyelvű nyelvtani szabályt nem.

(#8219) LadyLorien


LadyLorien
tag

Az hogy van angolul, hogy: "Gondolkodj, mielőtt beszélsz?" :U

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#8220) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hát, jól van, akkor igazat adok nektek :)

LadyLorien:

Think before talk? Mondjuk?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8221) Kidus válasza LadyLorien (#8219) üzenetére


Kidus
őstag

"Think before you speak!"

Assuming Control

(#8222) hoffman_ válasza Kidus (#8221) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Much more better, nem is tudom, hogy miért nem ez jutott eszembe :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8223) LadyLorien válasza Kidus (#8221) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm! :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#8224) Psychonaut válasza hoffman_ (#8222) üzenetére


Psychonaut
addikt

Legyen simán much better, mert a much more better még akkor sem helyes, ha használják.

(#8225) hoffman_ válasza Psychonaut (#8224) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én Amerikába készülök :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8226) attiati


attiati
veterán

Néha vicces példamondatokat tudnak csinálni:
"Ne ordíts velem így! Miért, hogy ordítsak veled?" :)

(#8227) Kidus válasza hoffman_ (#8225) üzenetére


Kidus
őstag

Foleg....

Assuming Control

(#8228) Hasaggymeg válasza VOid (#8210) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Your revision wasn' t in VOid my friend.And how could I compete against avant-garde poets,so called Neoterics either?! You're both right.(this one time! :P )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8229) Hasaggymeg válasza attiati (#8226) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igaz Transylvaniaból jöttem,de ez a "ne ordíts velem" nekem nem hangzik valami jól.Otthon a nekem-el használtuk.Ha valakivel ordítottam,akkor együtt tettük.Aztán meg ki tudja? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8230) attiati válasza Hasaggymeg (#8229) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem jó a "nekem", mifelénk használják így :) Inkább az a vicces, hogy jön egy visszakérdezés, hogy "akkor hogy ordítsak?" :D

(#8231) Psychonaut válasza Hasaggymeg (#8229) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem ez valami ottani sajátosság lehet, mi is úgy mondjuk, hogy "ne ordíts velem".

(#8232) attiati válasza Psychonaut (#8231) üzenetére


attiati
veterán

Isten óvja a külföldieket a magyar tanulástól :D

(#8233) Hasaggymeg válasza Psychonaut (#8231) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ki az a "mi"?

[B#8232) attiati]....főleg azért mert azt a mi részünkről nyílzápor szokta megelőzni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8234) Psychonaut válasza Hasaggymeg (#8233) üzenetére


Psychonaut
addikt

Egész család, Észak-Magyarország.

(#8235) Hasaggymeg válasza Psychonaut (#8234) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Yenkik. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8236) attiati válasza Hasaggymeg (#8229) üzenetére


attiati
veterán

Mikor jöttetek el onnan? Hány éves voltál akkor?

(#8237) Hasaggymeg válasza attiati (#8236) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

2001,32

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8238) attiati válasza Hasaggymeg (#8237) üzenetére


attiati
veterán

Már elég régen, korban viszont viszonylag későn. Utána nem érezted, hogy másmilyen itt a magyar nyelv?

(#8239) tildy válasza Kidus (#8216) üzenetére


tildy
nagyúr

Kiduseknak igaza van, eleinte en is rosszul mondtam , gondoltam hat kerdo mondatu felepites van a vegen, ugy kell hasznalni , de nem.

Kidusnak es Voidnak igaza van, egyenese szorend kell, esm mar a fejembe verte.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8240) Psychonaut válasza Hasaggymeg (#8237) üzenetére


Psychonaut
addikt

:Y Apám lehetnél...

[ Szerkesztve ]

(#8241) Hasaggymeg válasza attiati (#8238) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

De igen.Ugyanakkor ez a különbség eltörpül minden nem magyar nyelvvel szembeni különbség mellett,és ez a lényeg májfrend! ;)

[B(#8240) Psychonaut]....ne szóld el magad (fiam) ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8242) philoxenia válasza Hasaggymeg (#8229) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából azért ne ordíts velem, mert szvsz a "ne ordíts, mikor velem beszélsz"-ből rövidül....
Együtt ordíthatunk, de a velem ordít, az nem igazán használt, a velem mellé kell az együtt általában, közös tevékenységnél...
Valamit csinálhatsz velem, ha olyan tevékenységet végzel, ami engem érint, "velem tolsz ki, ha..." pl. "velem ne csináld ezt" stb.
A nekemet is használjuk persze.... "nekem te ne ugass, nekem te ne ugass! " /Beatrice/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8243) attiati válasza philoxenia (#8242) üzenetére


attiati
veterán

Ott sántít az egész, hogy a Ne ordíts velem így, ne beszélj velem így, ugyanaz a kaptafa :)
Sztem nem lehet magyarázatot találni rá, ez a vonzata, és kész :)
Német nyelvben én azon nevettem, hogy a lemondani valamiről náluk lemondani valamire.
Lemondok a fagyimra :)

(#8244) Hasaggymeg válasza philoxenia (#8242) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

tudnék egy pár érdekes dolgot mondani "otthonról",ami még nekünk marosvásárhelyieknek is magas. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8245) attiati


attiati
veterán

"az osztályból néhány lány" az úgy jó, hogy "some of the girls in our class"?

(#8246) Kidus válasza Hasaggymeg (#8244) üzenetére


Kidus
őstag

Ahh, nem ez a jo hanem a karomkodos, mikor mondja hogy kajlakucsmas darutollas orgona mellett nevelkedett.... :D
Nincs mar fent youtube? :F

szerk:
attiati: igen, jo :)

szerk2:
Na meg is talaltam. Remelem nem veszik eszre a moderatorok :U :D

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#8247) Hasaggymeg válasza Kidus (#8246) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az "azt a leborult szivar végit" az gyakran elhangzott néhai apám szájából,a münk családunkban is. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8248) attiati


attiati
veterán

Valakit felhívok a munkahelyén, és egyszer csak hirtelen le kell tennie a telefont elköszönés nélkül. Majd később találkozunk, és mondja, hogy jött a főnöke. Mire én: "Bocs, ha zavartalak munka közben".

Ez valójában if-es szerkezet angolban? Létezik ilyen conditional, ami nem feltételes időben van, mégis if-es szerkezet és múlt idő egyszerre?

(#8249) Hasaggymeg válasza attiati (#8248) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ebben az esetben az if olyan mint in case,by chance stb.,abban az esetben-t jelent.Ez nem conditional ebben a formában.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8250) attiati válasza Hasaggymeg (#8249) üzenetére


attiati
veterán

És akkor ezt hogy mondod?

Sorry if I disturbed you at work?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.